Ondřej Palát (TAM) 1+0, +1, 10:06, 3 střely

Radko Gudas (TAM) 0+0, +2, 19:43, 1 střela

Andrej Šustr (TAM) 0+0, +1, 16:03, 1 střela

Tomáš Fleischmann (FLO) 0+1, -2, 14:19, 0 střel
Statistika celého zápasu:

Střely na bránu: 28:21.

Vyhraná buly: 37:22.

Hity: 27:15.
Tampa Bay vítězí! Lightning zvládli domácí premiéru v letošním ročníku na výbornou a rozdrtili Floridu naprosto zaslouženě 7:2. Hattrickem se blýskl Steven Stamkos, dva góly přidal ve druhé třetině Fin Valteri Filppula. Do listiny střelců se dostal také český křídelník Ondřej Palát.
60:00
59:41
Také Šustr vyhodil kotouč až za branku Clemensena, diváci už aplaudují.
59:22
Zápas se blíží ke konci, Tampa se brání ve velké pohodě.
58:50
Kopeckého střelu zlikvidoval Bishop a Salo zase vyhodil. Weaver s Hedmanem jsou na ledě, pokračuje přesilovka Floridy 5 na 4.
58:36
Opět domácí dostali kotouč až k brankáři Clemensenovi.
58:10
Campbell neudržel útočné pásmo a celá čtveřice Panterů musí ven.
57:45
Tak ještě jedna přesilovka pro Floridu. Boyese před brankou krosčekoval Matt Carle a usedá za katrem.
57:20
Domácí se řítili do přečíslení 3 na 1, Filppula se tentokrát nechtěl zachovat jako sobec a hledal Killorna, ale poslal mu mizernou přihrávku. Ten se mu ji snažil vrátit, ale to už bylo pozdě.
56:44
Opět na ledě pořádně vzplály emoce. Weaver si to chtěl rozdat s Hedmanem, ale pak se do toho zapletli rozhodčí a další bitku nepřipustili. Zřejmě se bude vylučovat rovnoměrně na obou stranách.
56:25
Upshall hledal mezírku na bližší tyči Bishopovy branky, bylo to však marné.
55:57
Labrie si počkal na Kulikova a dohrál ho perfektním hitem.
55:22
Střelu Kulikova zablokoval St. Louis, vyloučený Labrie je zpět na ledě. Zbytek oslabení dohrál také Andrej Šustr.
54:36
Scott Gomez sice je oficiálně vedený až ve čtvrté formaci Panterů, šanci na přesilovkách však dostává. Ani jemu se ale zatím nedaří.
53:34
Velkou šanci měl Fleischmann, před nímž se otevřela volná cesta k brance, tu ovšem český útočník minul.
53:22
Labrie navíc potrestán dvěma minutami za držení, nenápadný zákrok nakonec znamená přesilovku Floridy.
53:22
Další komerční přestávka, v níž mohou domácí ještě nastřádat síly a pokusit se dostat do branky náhradníka Clemensena ještě nějaký ten puk.
53:11
Versteeg se ke kotouči nedostal, už se ale napřahoval ke střele. Panteři musí tento zápas dohrát alespoň se ctí.
52:25
Tampa právě vstřelila branku!
Čepice ať letí na led, je tu hattrick! Salo po obléhání Clemensenovy branky přiťukl kotouč STEVENU STAMKOSOVI (3+2) a ten ranou bez přípravy trefil přesně! Třetí využitá přesilovka zápasu a Florida podobně jako na ledě St. Louis Blues dostává sedmičku. Asistence: Sami Salo a Teddy Purcell.
51:57
Hosté se vzápětí osvobodili zásluhou Campbella. Ten poslal kotouč přes všechny čáry.
51:30
Johnson si najel na vrchol levého kruhu a mířil na Clemensenovu lapačku. Branku však minul.
50:56
Panterům navíc už začínají téct nervy. Na útočné modré čáře přišel o kotouč Winchester a vzteky přitom podrazil Malona. Po právu dostává dvě minuty.
50:16
Tento zápas dosud nabídl celkem čtyřicet střel na bránu, přičemž hned osm z nich neslo punc gólu. Vysoká efektivita v koncovce lemuje toto utkání.
50:16
Po nepovedené střele Hedmana spěchala do přečíslení dvou hráčů proti jedinému Florida, Versteeg ale Huberdeauovi nenahrál a zvolil střelu. Tou Bishopa nijak nepřekvapil.
49:14
Markstrom toho už má dost, na jeho místo přichází Scott Clemensen.
49:14
VALTTERI FILPPULA (3+1) útočí dokonce na hattrick! Markstrom ale u této branky mít čisté svědomí rozhodně nebude. Purcell uvolnil finského útočníka, který střílel z těžké pozice bekhendem a trefil přesně pod víko. Začíná to zavánět debaklem. Asistence: Teddy Purcell.
47:22
Zápas se zřejmě už pouze v poklidu dohraje, Florida je otřesena po rychle inkasované brance poté, co krátce před ní dokázala snížit.
46:08
Je zřejmě definitivně rozhodnuto. Tampě se totiž povedlo využít přesilovou hru. VALTTERI FILPPULA (2+1) převzal v útočném pásmu přihrávku od Carla, udělal pár kroků směrem k brance Markstroma a trefil přesně do růžku. Asistence: Matt Carle a Alexander Killorn.
45:58
Killorn už dnes jednu asistenci má. Mohl mít druhou. Jeho skvělou přihrávku nicméně nepřetavil v gól na zadní tyči úplně volný Tyler Johnson. Jeho střelu do poloprázdné branky zastavila branková konstrukce.
45:32
Hosté i v oslabení spěchali do přečíslení, Matthias dělal Salovi kličku do středu pole, ale finský bek ho čistě odzbrojil.
44:57
Marcel Goc dokonce vzápětí svůj tým oslabí. Vyhodil totiž kotouč z obranného pásma přes plexi a už sedí na trestné lavici.
44:53
Salo napřahoval od modré čáry, jeho ránu ale zablokoval před brankou clonící Goc.
43:48
Florida právě vstřelila branku!
Tak možná se ještě přece jenom dočkáme dramatu. JONATHAN HUBERDEAU dostal krásnou přihrávku mezi dva obránce od Gomeze a svůj samotatný únik zakončil krásnou kličkou Bishopovi. Páník spěchal za Huberdeauem marně. Asistence: Scott Gomez a Kris Versteeg.
43:10
Andrej Šustr teď osvědčil svůj herní přehled! Mohl na modré čáře vystřelit, místo toho ale zvolil hezkou přihrávku na Crombeena, jehož bekhendový pokus srazil Gilbert.
42:17
Bekhendový pokus Whitneyho těsně prolétl kolem branky střežené Bishopem.
41:57
Upshall sice za brankou zle obtěžoval rozehávku Brewera, ale chybu na něm nevyloudil.
41:22
Třetina začala oboustranně velice opatrně, zatím jsme neregistrovali žádný střelecký pokus.

Hity: 22:10.
Druhá třetina byla také jednoznačně v režii Tampy Bay. Florida sice přesnou přesilovkovou dorážkou Boyese snížila, ale to bylo z její strany prakticky vše. Domácím dnes totiž skvěle hraje první lajna. Stamkos přidal svůj druhý gól a zvýšil na 3:1. Ondřej Palát pak krátce před koncem druhé části hry přidal čtvrtý gól a domácí tak mají všechny trumfy ve svých rukou.
40:00
39:59
Bishop si poradil také se střelou neviditelného Barkova a třetina končí.
39:34
Winchester otestoval z těžké pozice lapačku Bishopa, který nakonec zkrotil kotouč nadvakrát.
39:02
Běží poslední minuta druhé třetiny, domácí v pohodě kontrolují průběh utkání. Gudas navíc rozdává jeden bodyček za druhým.
38:30
Se střelou Gilberta od modré čáry nemohl mít domácí gólman problém.
38:22
Tentokrát však nevyšla rozehrávka Hedmanovi, hra se tak po zakázaném uvolnění přestěhuje před Bishopa.
37:14
Hladoví vlci z Tampy stále nejsou nasyceni, Markstrom je stále v ohrožení, zatímco Bishop už z nudy začal sbírat kanadské body za asistence.
35:51
Konečně také česká radost v dnešním zápase! ONDŘEJ PALÁT (1+1) nebyl v předchozím průběhu hry moc vidět, teď ale přetavil ve čtvrtý gól Tampy dobrou práci Killorna, který se zbavil Weavera a poslal Palátovi výborný pas. Premiérová trefa českého útočníka v sezoně. Asistence: Alexander Killorn a Ben Bishop.
35:36
Pánik zavážel kotouč do pásma pro Filppulu, neprošlo ani nahození Brewera.
34:47
Markstrom si po Salově střele připsal další úspěšný zákrok, jeho spoluhráči v útoku však jsou zatím úplně bezzubí.
33:58
Opět šla ke slovu první formace Tampy. Malone nabíjel na střelu bez přípravy pro Stamkose, jeho hůl ale byla zablokována.
33:11
Hra se ale každopádně v posledních momentech hodně kouskuje.
33:11
Rukavice letěly dolů, byla tu další tradiční bitka. Gudbranson se sice pouze věšel na Crombeenovi, souboj ale skončil remízou.
32:27
Tampa hraje při chuti, Markstrom tentokrát musel zasáhnout proti střele Sala.
31:39
První lajna hraje dnes úžasný zápas. STEVEN STAMKOS (2+2) si tento gól sám vybojoval. Nejprve vyšťoural kotouč pro Maloneho, který ho ještě tváří v tvář Markstromovi do sítě nedostal, puk se ale následně odrazil k St. Louisovi, ten ho lehce přiťukl právě k Stamkosovi, který již mířil přesně. Na brankové čáře se ještě snažil zachránit situaci obránce Weaver, vše ale bylo marné. Tampa zase vede o dva góly. Asistence: Martin St. Louis a Ryan Malone.
30:32
Domácí stále tlačí, Salo opět zkoušel připravenost Markstroma.
30:13
Purcellova střela po přiťuknutí od Hedmana letěla těsně vedle.
29:57
Už v plném počtu museli hráči Floridy přihlážet zajímavému nahození Gudase, které jen tak prolétlo kolem levé tyče. Následně srazil Filppulovu střelu Campbell a je tu další pauza.
29:33
Jinak se ale Panteři brání úplně v pohodě, Páník nyní až příliš dlouho otálel se zavezením kotouče do útočného pásma.
29:11
Hezká akce domácích. Střelu Carla tečoval před brankou těsně mimo Malone.
28:14
Malone následně v těsném souboji posunul Markstromovu branku a hra je k údivu domácích příznivců vykázána do středního pásma.
27:55
Obrovskou příležitost měl hned zkraje přesilovky Stamkos! Malone mu totiž poslal mezi kruhy vynikající přihrávku, Stamkose ale skvěle vychytal Markstrom.
27:45
Šustrovo nahození málem zametl do poloprázdné branky Malone, ale nakonec se budou muset domácí smířit pouze s přesilovou hrou. Winchester dostává menší trest.
27:20
Huberdeau je zpět, domácí sice měli v přesilové hře pásmo, ale Carle se neodhodlal vystřelit.
26:32
Labrie je na ledě, začíná krátká přesilovka Tampy.
26:02
Carle nikam nespěchá, teď několik vteřin čekal za brankou Bishopa s rozehrávkou. Hra ve čtyřech zatím mnoho vzruchu nepřinesla.
25:18
Poměr sil na ledě se vyrovná. Naprosto nesmyslný zákrok předvedl Huberdeau, který doslova naskočil na Pánika ve snaze o vyhození kotouče.
25:11
Tvrdou střelu vyslal nějaký metr od základní čáry Whitney, ale Bishop zasáhl dobře. Navíc se od něj kotouč nikam neodrazil, což bylo velmi důležité.
24:42
Pak ale Labrie fauloval a Panteři mohou opět pomýšlet na vyrovnání skóre. Jednu přesilovku už využít dokázali.
24:19
Crombeen překvapivou zadovkou zkoušel uvolnit Labrieho, což docela vyšlo. Jenže střela druhého jmenovaného se zastavila o Gudbransona.
23:47
Gudasovu střelu po vyhraném buly v útočném pásmu zablokoval Crabb.
22:44
Další velká šance Panterů! Zpoza branky poslal kotouč před branku Gomez a Upshall se ho zblízka pokoušel napasovat na bližší tyč. Bishop byl ovšem pozorný a Brewer následně odpálil kotouč daleko od branky.
22:17
Domácí se snaží zareagovat na nepříznivý vstup do třetiny, Pánik se natahoval po střele, ale nakonec Markstroma neohrozil.
20:59
Pod kontaktní gól Floridy se velkou měrou podepsali dva čeští borci. Fleischmann nejprve protancoval do útočného pásma, pak nabil Campbellovi na mezikruží, ale střela obránce hostů letěla nad branku. Od zadního mantinelu se však odrazila přímo na hůl BRADA BOYESE (2+0), který ji zametl do branky. Těsně před ním však promáchl kotouč Radko Gudas. Přesilovka využita. Asistence: Brian Campbell a Tomáš Fleischmann.
20:01
Střely na bránu: 9:6

Vyhrané buly: 10:7

Hity: 12:3
Tampa Bay sehrála velmi dobrou třetinu. Floridu prakticky vůbec k ničemu nepustila a sama naopak dokázala dvakrát skórovat. St. Louis jako správný kapitán otevřel skóre, Stamkos pak svým prvním gólem sezony zvýšil na 2:0. V dobrém světle se navíc zatím prezentují čeští obránci Radko Gudas a Andrej Šustr. Oba už mají plusový bod.
20:00
19:41
Přesilovka pro Floridu. Na trestné lavici už poslušně sedí Hedman.
19:28
Mohlo to být 3:0! Hosté zaváhali při rozehrávce, na vrcholu brankoviště byl na chvíli osamocený St. Louis, který se ještě pokoušel uvolnit Stamkose, jemuž se však puk zamotal mezi bruslemi.
19:11
Už v poslední minutě první třetiny se do šance řítil Tyler Johnson, hledal před brankou Paláta, ale puk prolétl pouze kolem českého útočníka. Domácí i nadále kontrolují hru.
18:42
Winchester se na opačném pólu kluziště pokoušel překvapivou střelou z nulového úhlu zaskočit Bishopa, ten udržel betony u tyče.
17:50
Také čtvrtá formace Tampy trochu přiškrtila soupeře. Do akce se zapojil také Andrej Šustr, který zavezl kotouč před branku, do mlýnice se ho však nahodit neodvážil.
16:57
Dobré momenty v podání dvojice Huberdeau – Gomez na druhé straně. Střelu prvně jmenovaného ale zlikvidoval Bishop.
16:31
V útočném pásmu tentokrát operovali Stamkos se St. Louisem, ke střele se ale nedostali.
15:42
I nadále se hokejisté Floridy dostávají k ohrožení branky Bena Bishopa spíše sporadicky. Na druhé straně se naopak zatím velmi činí obranná dvojice Salo – Hedman, která je základní stavebním kamenem většiny nebezpečných akcí domácích.
15:00
Po další pauze se hra opět rozehrála, postup třetí formace Tampy kupředu zhatil ofsajd.
Tampa zatím potvrzuje v tomto utkání úlohu favorita a navazuje na předchozí výborné výsledky z hřišť soupeřů. Dnes se navíc zatím daří oběma týmovým tahounům.
13:54
Domácí zvyšují svůj náskok při vlastním oslabení! Vteřinu před Pánikovým návratem na led poslal kotouč před branku St. Louis a trefil přesně hůl STEVENA STAMKOSE (1+2), který tečoval na místo určení! Asistence: Martin St. Louis a Victor Hedman.
13:14
Gudas pořádně naložil Whitneymu, za svůj hit si vysloužil potlesk přítomného obecenstva.
13:02
Z přesilovky zbývá ještě minuta, hra se odehrává daleko od Bishopa.
12:34
Bishop svůj tým podržel také proti příklepové střele Boyese a následném náhozu v podání Gilberta. Pak se domácí osvobodili.
12:11
Jako první otestoval Bishopovu pozornost Fleischmann, kotouč se ale odrazil od pozorného brankáře Tampy.
11:55
První přesilová hra pro Pantery, Richard Pánik dostává dvě minuty za hru vysokou holí.
11:36
Opět Tampa obléhala branku Markstroma. Patrně největší rozruch způsobila bekhendová nabídka Hedmana, při níž puk zajímavě prolétl kolem brankoviště Floridy. Nikdo ji ale nevyužil.
10:52
Je tu další komerční přestávka, domácí vedou po trefě svého kapitána 1:0.
10:26
Matthias vybídl ke střelbě Kopeckého, jeho pokus na vzdálenější tyč mezi tři tyče nemířil.
09:45
Hra se po vstřelené brance ještě více oživila, nahození Sala tentokrát k Markstromovi neprošlo. Tampa ale převzala otěže zápasu do svých rukou.
08:13
Tampa Bay jde do vedení! V době, kdy se vyloučený Weaver vracel do hry, zapomněli Panteři na zadní tyči volného MARTINA ST. LOUISE (2+2), který zametl kotouč po rychlé kombinaci za bezmocného Markstroma. Asistence: Steven Stamkos a Ted Purcell.
07:30
Konečně zajímavé momenty před Markstromem. Švédský gólman si nejprve poradil s nahozením Sala od modré, ve větší šanci se následně ocitl Purcell, ale bekhendem mířil mimo branku.
06:34
Po komerční přestávce se opět hraje, domácí však zatím mají velký problém dostat se do útočného pásma.
06:12
Máme tady první vyloučení zápasu. Dravý Fin Filppula se proháčkoval hostující obranou a byl přitom faulován. Dorážející Killorn měl ještě v signalizované výhodě zajímavou možnost, ale na Markstroma už vyzrát nedokázal. Přesilová hra pro Tampu nabízí možnost k otevření skóre.Na trestné lavici sedí Mike Weaver.
05:37
Kopecký nabil zpoza brány Gilbertovi, jeho střela byla tečována klubkem hráčů před Bishopem mimo.
04:53
Do hry se poprvé zapojil také český obránce Šustr. Z pokračující akce nakonec rezultovala možnost pro Tylera Johnsona, Markstrom si ale dal pozor na jeho střelu z ostrého úhlu.
03:57
Bishop měl opět plné ruce práce! Tentokrát ho postrašila střela Brada Boyese, proti níž musel pohotově vykopnout svůj beton.
03:25
Jinak se zatím hraje hodně rychle, střídání jdou v rychlém sledu za sebou.
02:24
První obrovská šance zápasu! Měli ji Panteři z Floridy. Matthias se uvolnil ve středním pásmu a postupoval sám na Bishopa. Útočník Floridy hledal skulinu mezi jeho betony, ale žádná tam nebyla. Domácí přežili první velkou šanci soupeře.
01:11
První střelu Floridy obstaral z levého kruhu Tomáš Fleischmann, tečovaný kotouč však branku Bishopa minul.
00:37
Domácí začali aktivně, Markstroma vyzkoušel jako první St. Louis.
00:01

Tampa Bay Lightning: Bishop – Gudas, Carle, Hedman, Salo, Brewer, Šustr – St. Louis, Stamkos, Malone – Pánik, Filppula, Killorn – Purcell, Johnson, Palát – Crombeen, Thompson, Labrie.

Florida Panthers: Markstrom – Gilbert, Campbell, Weaver, Kulikov, Whitney, Gudbranson – Versteeg, Goc, Huberdeau – Boyes, Barkov, Fleischmann – Kopecký, Matthias, Winchester – Crabb, Gomez, Upshall..
V přípravném období před touto sezonou se oba týmy střetly dvakrát. Pokaždé se po šedesáti minutách hry rozešli smírně. Výhru po prodloužení či samostatných nájezdech si však dvakrát připsala Tampa Bay.
Do hry by mohla reálně zasáhnout trojice českých hokejistů. Oporou Floridy je Tomáš Fleischmann, v domácí obraně pro změnu hraje prim v elitní dvojici Radko Gudas. Jednu asistenci si z úvodních tří zápasů připsal také křídelník třetí formace Ondřej Palát.
Také Florida začala sezonu mimo svůj domácí stadion. Začala ji dobře, vítězstvím na ledě hvězd z Dallasu, pak ale přišel debakl od St. Louis, který Panterům udělil sedmičku. V úterním duelu pak Florida nechala všechny body Philadelphii.
Derby o Floridu! Tak by se dal nazvat souboj mezi Tampou Bay a Floridou Panthers. Tampa má za sebou poměrně úspěšný start do sezony, když dvakrát zvítězila na ledě soupeřů po nájezdech (Chicago, Buffalo) a jednou prohrála v Torontu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.