Ondřej Palát (TBL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:06
Radko Gudas (TBL) 0+1, 0 střel, čas na ledě 16:30
Andrej Šustr (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:11
Richard Pánik (TBL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 13:27
3. Josh Harding (MNS) 29/2
Střely na branku ve 3. třetině

Tampa 13
Minnesota 2
V napínavé třetí třetině sice hosté dokázali vyrovnat, domácí si však šli důrazněji za svým cílem a po trefách Stamkose a Sala do prázdné branky, berou z dnešního utkání oba body. Tampa zaslouženě vítězí, Minnesota podruhé za sebou vyšla naprázdno a opět vstřelila jen jednu branku.
60:00
60:00
V závěru ještě formální vyloučení na obou stranách. Za nesportovní chovánípo dvou minutách pro Konopku a Crombeena.
59:43
Tampa právě vstřelila branku!
Harding opustil na podruhé klec, jenže prakticky vzápěti rozhoduje o osudu utkání střelou z vlastního pásma do prázdné branky SAMI SALO. Bez asistence.
59:16
Wild chybují v rozehrávce a do šance se dostal na kruzích Johnson, ale Harding byl připraven a jeho střelu utlumil!
58:59
Harding se sice vydal na cestu ven z branky, ale hra bude po ofsajdu hostů pokračovat ve středním pásmu a tak se musí zase vrátit!
58:17
Dělovka St. Louise nevyvedla Hardinga nikterak z míry.
57:12
Vhazuje se ve středním pásmu.
57:00
Už se hraje v pěti na obou stranách, Minnesotě se krátí čas.
54:56
STEVEN STAMKOS znovu vrací Tampě vedení! Jeho stíhací jízdu nedokázal zastavit žádný z bránících hráčů a ostrostřelec domácích zakončil samostatný únik střelou nad vyrážečku Hardinga. Asistence: Matthew Carle a Radko Gudas.
53:57
Přesilovka Tampy alespoň pro tuto chvíli končí. Killorn inkasuje dvě minuty za podražení. Hraje se 4 na 4.
52:41
Velká nepříjemnost pro hosty, sotva vyrovnali, Cooke dostává čtyřminutový trest za nebezpečnou hru vysokou holí.
51:05
Minnesota právě vstřelila branku!
Minnesota vyrovnává, když nejprve neproměnil díky dobré obranné práci Gudase samostatný únik Suter, jenže pak Niederreiter našel najetého MIKKA KOIVA a ten z první trefil levý horní roh branky. Je to jeho první gól v sezoně. Asistence: Nino Niederreiter a Ryan Suter.
49:27
Na ledě se teď trochu přiostřilo, k vidění je vyšší počet hitů.
48:06
Hosté jsou kompletní.
47:50
Filppula pálil z pravého kruhu na Hardinga, k dorážce se ještě tlačil Pánik, ale neměl na ní dost prostoru!
47:13
Domácím se teď vůbec nedaří dobýt pásmo soupeře, teď navíc jejich ofenzivní snažení brzdí ofsajd.
46:06
Téměř čtyři minuty se teď hrálo bez přerušení, až teď po faulu Niederreitera zní píšťalka rozhodčího. Dvě minuty za hákování.
44:35
Spurgeon se pustil odvážně mezi dva beky domácích, to se mu sice povedlo, puk mu ale utekl a z akce nebylo nic.
43:14
Koivu hledal od matinelu na brankovišti Niederreitera, ale přihrávka na něj byla dost nepřesná.
41:52
Hedman si stáhl puk ze vzduchu, probil se do pásma a vypálil, Harding se po jeho pokusu natahoval, ale naštěstí pro něj mířil mimo.
40:38
Parise přišel o puk, dostal se k němu Filppula, ale s jeho střelou od modré čáry si Harding poradil.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině

Tampa 7
Minnesota 13
Ve druhé třetině sice přibylo vyložených šancí i vyloučení, ale i přesto jsme branku neviděli a Tampa dál drží nejtěsnější možné vedení. Domácí "obrana obrů" s gólmanem Bishopem se v dnešním utkání zatím hodně činní a klade Wild tuhý odpor. Zápas bude pokračovat ve 3:25.
40:00
39:50
Tampa ještě v závěru uzavřela svého soupeře v pásmu, střelecké pokusy domácích však míří mimo.
38:50
Zakázané uvolnění přesouvá hru do útočného pásma Minnesoty.
38:00
Tampa nstěhována před Hardingem, obrana hostů je však tentokrát pozorná.
36:26
Dumba přišel na modré čáře o puk, ten mu vypíchl Killorn, který uháněl se Stamkosem do šance, jenže druhý jmenovaný nedokázal Killornovu přihrávku procpat do branky!
35:10
Křížná prudká přihrávka na Purcella, který následně pálil na odkrytou klec, nezamířil však přesně!
34:42
Dobrá obranná práce Gudase, který na křídle vychýlil z rovnováhy Heatleyho a ten zamířil hodně mimo tři tyče Bishopovy branky.
33:06
Už se hraje v pěti na obou stranách.
32:39
Stamkos je na ledě a začíná zkrácená přesilovka domácích.
31:42
St. Louis napálil z úhlu puk odražený o mantinel směrem na Hardinga, z této pozice však nebyly jeho šance na gól příliš velké.
31:06
Hostující Spurgeon je vyloučen za nedovolené bránění a poměr sil na ledě se vyrovná.
30:48
Pominville se zjevil sám před Bishopem, puk mu ale odskočil a gólman Tampy si situaci pohlídal!
30:39
Stamkos dostává dvě minuty za držení hole.
30:16
A další skvělý zákrok gólmana Tampy, který vykryl střelecký úhel Granlundovi, jenž se zjevil nekrytý na brankovišti!
29:34
Neuvěřitelné! Na Bishopovi si teď vylámal zuby dvakrát za sebou Scandella a puk do sítě přes ležíciho Bishopa nedokázal dostat ani Koivu!
28:33
Purcell vypálil z pravého křídla, Harding chvíli lovil puk zpod výstroje, nakonec ale rozhodčí nezapískal a hosté mohli rozehrát.
27:44
Vhazuje se ve středním pásmu, na buly jde proti Brodziakovi střelec branky Johnson.
27:22
Tampa je kompletní.
27:10
Wild hodně kombinují, ale ne a ne se odhodlat ke střele.
26:39
Suter mohl střílet, ale ještě hledal lépe postaveného Granlunda, jenže k toumu se puk vůbec nedostal.
25:22
První přesilovka Minnesoty. Connoly zasáhl vysokou holí Pariseho.
25:07
Koivu se probíjel na střed, ale jeho bekhendové zakončení nemělo sílu a mířilo vedle.
23:59
Minnesota je v pěti.
23:48
Purcell teď v ideální pozici mezi kruhy, ale Harding vytáhl skvělý zákrok a drží svůj tým!
23:26
St. Louis se dostal na dostřel, ale míjí Hardingovu branku....
22:55
Carle pálí od modré čáry, ale jeho pokus blokuje Brodziak.
21:59
Hosté si ale dál počínají hodně nedisciplinovaně. Dvě minuty pro Spurgeona za vražení na hrazení.
21:06
Tampa tentokrát nevymyslela vůbec nic a Sandella je na ledě.
20:01
Domácí dohrávají přesilovou hru.
20:01
Střely na branku v 1. třetině

Tampa 10
Minnesota 11
Přesilovka domácích se protáhne do druhé třetiny. V té první jsme příliš šancí neviděli ani na jedné straně, nicméně hosté faulují a byli za to zatím jednou gólově potrestáni. Zápas bude pokračovat cca ve 2:31.
20:00
19:06
Tampa si zase zahraje přesilovku. Začalo to bodyčekem Gudase na Brodziaka. To ještě proběhlo v mezích pravidel, roli mstitele ale pak na sebe vzal Scandella a dostává 2 minuty za nedovolené bránění.
17:08
Spurgeon se dobře proháčkoval do útočného pásma, předkládal puk najetému Pominvillovi, jeho střelu však zastavil jeden z domácích beků.
16:07
Teď Wild přece jen trochu zatlačili na pilu, ale jejich útočné snažení končí v rohu kluziště.
14:47
Tampa má teď puk pod kontrolou a vůbec jej soupeři nepouští. Hraje se ale převážně ve středním pásmu.
14:02
Domácí přesilovou hru využívají. Filppula křížnou přihrávkou vybídl TYLERA JOHNSONA, ten jeho nabídkou nepohrdl a střelou do odkryté klece otevřel skóre. Asistence: Valtteri Filppula a Richard Pánik.
12:19
Pominville podrazil Gudase a Tampa si zahraje přesilovou hru.
11:50
Killorn naservíroval puk před branku Filppulovi, ten byl však na důraznější zakončení hodně blízko!
11:32
Parise v šanci, ale Bishop byl proti jeho střele z mezikruží pozorný!
10:29
Zakázané uvolnění Minnesoty. Hra se vrací před Hardinga.
09:02
Veilleux to na druhé straně zkoušel z levého křídla, ale neměl rychlost a tak jeho střela z uctivé vzdálenosti nenadělala Bishopovi žádné problémy.
07:19
Šustrova střílená přihrávka po teči zaměstnala Hardinga, ale ten se stihl včas přesunout!
06:20
Niederreiter zkoušel od zadního mantinelu nahozením překvapit Bishopa, ten však puk jen s ledovým klidem přikryl.
05:36
Carle zkouší založit novou útočnou akci domácích až za vlastní brankou.
04:17
Heatley bekhendem nahazoval na Bishopa puk, tam ještě dojížděl Brodziak, ale gólman Tampy měl situaci pod kontrolou.
03:28
Po chybné rozehrávce hostující obrany dostal namazáno mezi kruhy Killorn, Hardinga ale nezaskočil.
02:42
Minnesota je v úvodu aktivnější a je častěji v útočném pásmu, do výraznějších šancí se však nedostává.
01:40
Vhazuje se po pravici Hardinga.
01:14
Pariseho střela z pravého křídla byla zblokována vysoko nad.
00:30
Úvod provázejí nepřesnosti na obou stranách.
00:01
Hráči už jsou připraveni a s desetiminutovým zpožděním můžeme konečně začít...

Tampa Bay Lightning: Bishop – Carle, Gudas, Salo, Hedman, Šustr, Brewer – Malone, Stamkos, St. Louis – Killorn, Filppula, Pánik – Palát, Johnson, Purcell – Connolly, Thompson, Crombeen

Minnesota Wild: Harding – Brodin, Suter, Spurgeon, Stoner, Dumba, Scandella – Niederreiter, Koivu, Parise – Pominville, Granlund, Heatley – Fontaine, Brodziak, Cooke – Veilleux, Konopka, Mitchell

Rozhodčí: Hasenfratz, Pochmara – Barton, Sharrers.

Minnesota Wild

Osm bodů mají na západě také hosté, kteří dokázali třikrát za sebou zvítězit, jejich vítěznou euforii ale příbrzdila jásná prohra 4:1 na ledě Toronta. Minnesota je tedy po sedmi zápasech v konferenci devátá s vyrovnaným skóre 17:17.

Nejproduktivnějším hráčem Wild je kanadský útočník Matt Cooke (3+3), který je se zápisem +5 zároveň nejlepším hráčem ve statistice +/-. Navíc v klonce trestů svítí u jeho jména stále nula.

Hosté nemohou kromě dlouhodobě zraněných Mikea Ruppa a Charlie Coylea pravděpodobně počítat ani s Keithem Ballardem a Niklasem Backströmem, kteří vynechali úterní zápas.
Tampa Bay Lightning

Tým trenéra Coopera si zatím na startu nové sezony nepočíná zle. Tampa v šesti duelech nasbírala osm bodů, když zcela naprázdno vyšla hned dvakrát. Zápas s Minnestou bude pro "Blesky" již čtvrtým utkáním před domácími fanoušky v řadě. V tom posledním se jim podařilo zdolat Los Angeles vysoko 5:1, když se gólem a asistencí zapsal do statistik český útočník Ondřej Palát, první bod v NHL pak zaznamenal díky gólové přihrávce obránce Andrej Šustr.

Na čele klubových statistik je dle očekávání kanonýr Martin St. Louis (4+6), který ovšem v utkání s Kings inkasoval ránu pukem, neabsolvoval středeční trénink a je otázkou zda nastoupí. Tampa ale určitě nemůže počítat s duem Brian Lee a Mattias Öhlund, ti mají problémy s koleny, Tom Pyatt nadále léčí zlomenou klíční kost.
Po chudším zápasovém programu NHL z minulé noci, je tu tentokrát dvanáctizápasová porce. V rámci jednoho z chodů přivítá Tampa Bay Lightning na svém ledě Minnesotu Wild. A jde v pravdě o raritní nabídku, oba týmy se totiž naposledy potkali v listopadu 2011.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.