Utkání nakonec skončilo podle předpokladů, favorit si připsat zpočátku jednoznačné, ale nakonec vydřené vítězství. Toronto tak protahuje svoji sérii porážek a po dlouhé době vypadá z postupové osmičky. St. Louis si naopak upevnilo pozici na prvním místě konference. Příjemný zbytek noci přeje Petr Dejnožka.

59:55
Puk po střele Lupula končí v ochranné síti, Blues mohou začít slavit vítězství!
59:41
Puk se ale znovu ocitá v neutrální zóně, domácí toho již mnoho nestihnou.
59:20
Toronto se přece jen snaží alespoň o ještě jednu branku, Bernier je zpět na hráčské lavici.
58:53
St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácí to již srovnat nezvládli, Blues se prosazují gólem do odkryté klece! Od červené čáry trefil prázdnou branku DAVID BACKES a dovršil tím svůj hattrick – 3:5! Asistence: TJ Oshie a Alexander Steen.
58:39
Phaneuf udělal chybu na modré čáře, nakonec je z toho pouze zakázané uvolnění St. Louis.
58:25
A brankář Bernier zůstává na střídačce!
58:25
Kouč Toronta Maple Leafs si pochopitelně bere oddechový čas!
58:25
Domácí jsou znovu v útočné třetině, Bozakovo nahození končí u Millera v lapačce.
57:48
Tvrdou střelu Romana Poláka od modré čáry skvěle vyráží Bernier, protiútok však domácím hráčům nevyšel podle představ.
57:13
Oshieho střela od pravého mantinelu končí zákrokem Berniera, Blues sbírají cenné vteřinky v útočné třetině.
56:33
Domácí mají relativně ještě hodně času na srovnání stavu, Blues se opravdu začínají strachovat o výsledek.
55:54
Toronto právě vstřelilo branku!
A rázem je to již jen o jednu branku! Po skvělé práci Phila Kessela se ke kotouči na brankovišti dostal JAMES VAN RIEMSDYK a z bezprostřední blízkosti doklepl volný puk do sítě Blues – 3:4! Asistence: Phil Kessel a Jake Gardiner.
55:11
Po icingu St. Louis se hra vrací před Ryana Millera.
54:38
Hosté se již osvobozují pouze za cenu vyhození, nějaká konstruktivní vyvezení kotouče nepřichází v úvahu. Může to totiž dopadnout přesně jako u druhého gólu Toronta.
53:44
Až nyní Miller dokázal ukrýt pokusy Maple Leafs do své náruče, Toronto tak definitivně přesilovou hru nevyužilo. Blues si budou moci oddychnout při reklamním brejku.
53:39
St. Louis je stále pod tlakem, avšak již v pěti.
53:58
Bozakova křižná přihrávka na Kessela nebyla přesná, Bouwmeester odpaluje puk daleko od obranné třetiny hostí.
53:35
Kesselova střela z dobré pozice je Millerem vyražena, domácí však zůstanou u kotouče.
52:07
Toronto se ihned usazuje v útočné třetině a kombinuje..
51:39
Rázem se utkání stává ještě více zajímavějším, Blues totiž budou hrát dvě minuty ve čtyřech. Za další zbytečný faul na polovině soupeře je totiž potrestán Brenden Morrow (STL), který zahákoval postupujícího Gunnarssona. Podaří se Torontu ještě více oživit již zhaslou naději?
51:22
Následuje zakázané uvolnění St. Louis Blues.
51:04
McClementovu střelu odraženou o mantinel se za záda Millera pokusil vrátit Morgan Reilly, dorážka však domácímu útočníkovi nevyšla podle představ.
50:06
Reavesův průnik je Gunnarssonem vytlačen za branku, to ale hostům v tuto chvíli rozhodně stačí.
49:41
Třetí třetina se nám rychlým tempem řítí do své druhé poloviny, St. Louis stále hájí svůj dvoubrankový náskok.
48:39
Lupul číhal na přihrávku na brankovišti od Kessela, ke kotouči se však domácí útočník dostat nedokázal.
48:03
Sobotka chtěl napravit svoji chybu při druhém inkasovaném gólu, jeho střelu od modré čáry však Bernier v pohodě vytěsnil mimo branku.
47:23
Zápas má rázem velké tempo, domácí se snaží o další snížení. Blues mají před sebou ještě hodně práce.
46:04
Rázem si Maple Leafs vytváří v útočném pásmu opravdu silný tlak. Jak se zdálo, že je utkání rozhodnuté, v tuto chvíli to již rozhodně neplatí.
45:30
Morgan Rielly mohl ještě více rozradostnit domácí tribuny, z dobré pozice ale trefil pouze rameno Millera!
44:39
Že by nás přece jen čekalo ještě drama? Pietrangelovu přihrávku nedokázal na mezikruží zpracovat Vladimír Sobotka, kotouč doklouzal až ke CARLU GUNNARSSONOVI, který ho příklepem neomylně poslal za Millera – 2:4! Bez asistence.
44:14
Blues jsou znovu nastěhováni v útočném pásmu, Pietrangelo se však nemůže vymotat z rohu kluziště.
43:32
Jackman si po přihrávce Steena chytře počkal na správný moment na střelu, Bollandova hůl i přesto jeho ránu přizvedla vysoko nad.
42:23
Lapierrova střela byla o Gardinerovu hůl přizvednuta až do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravé ruce Jonathana Berniera.
42:10
Gleason se dostal s pukem již za modrou čáru, rozhodčí okamžitě pískají postavení mimo hru.
41:33
Poprvé ve třetí části měl spoustu práce znovu Bernier, Gardiner vyrobil na vlastní modré čáře velkou hrubici, kterou mohli hosté potrestat! Největší příležitost měl Porter, který dorážel puk do poloodkryté branky, brankář Maple Leafs se ale zázračně dokázal vrátit do své pozice!
41:07
Fransson od modré čáry nasměroval puk do břevna, puk se od něj odrazil až do ochranné sítě! Velká škoda pro Toronto!
40:55
Blues řeší nepříjemnosti zakázaným uvolněním.
40:44
Domácí začali třetí část aktivněji, ihned z toho byla dobrá příležitost Kessela. Miller betonem odráží prudkou střelu mimo tři tyče.
40:01

střely: 14:36
vhazování: 16:27
hity: 28:24
trestné minuty: 11:9
přesilové hry: 1/3 – 1/4
St. Louis dokázalo svoji střeleckou převahu ve druhé části vyjádřit také na skóre, o vítězi je po čtyřiceti minutách prakticky rozhodnuto. Dva body si zatím Blues zaslouží naprosto stoprocentně, na ledě prostě kralují. Bernier musel čelit již 36 střelám, za svá záda pustil "pouze" čtyři z nich. Ve třetí třetině již půjde zřejmě jen o kosmetickou úpravu skóre, startujeme asi v 2:07.
40:00
39:23
Máme zde první bitku! Krátce před koncem druhé části se do sebe pustili Clarkson s Morrowem! Poměrně dlouhá výměna názorů jistě fanoušky potěšila, pěstní souboj však dopadl nerozhodně! Oba hráči dostávají po pěti minutách trestu.
38:59
Bernier svou rozehrávkou nyní také sám poslal puk přes všechny čáry.
38:30
Dnes poprvé jsme se dočkali také icingu na straně Blues. Domácí se pokusí dohrát druhou třetinu v okolí branky Ryana Millera.
37:35
Nyní však již ani zázračný Jonathan Bernier katastrofě v podobě čtvrtého gólu zabránit nedokázal! ALEXANDER STEEN si odstoupil od obránců na kruzích, dostal přesnou přihrávkou a bekhendem zády k brance umístil kotouč přímo pod víko – 1:4! Asistence: Kevin Shattenkirk a Patrick Berglund.
36:48
Vzápětí prověřil pozornost Berniera také TJ Oshie, brankář Toronta ale stále drží naděje svého mužstva relativně nad vodou.
36:28
Spolupráce českých hráčů mohla přinést ovoce! Sobotka se objevil místo Poláka na modré čáře a vyslal do ho dobré příležitosti, český obránce z mezikruží napálil pouze rameno pozorného Berniera!
35:48
Velmi dlouho se hraje bez přerušení, Toronto má v tuto chvíli o něco navrch.
35:16
Fransson se dostal do zajímavé střelecké příležitosti, svým pokusem však připsal na konto Millera třináctý zákrok.
34:26
Tlak Blues již není tak silný jako v předchozích částech utkání, Toronto však musí dohánět dvoubrankovou ztrátu.
33:26
Zpět na ledě je také vyloučený Fransson.
33:11
St. Louis hrají v pěti, začíná jejich opravdu krátká přesilová hra.
32:39
Steen zpracoval přihrávku až za modrou čarou, je mu tak odpískán ofsajd.
32:10
Domácí měli nyní obrovskou šanci na snížení stavu, Jake Gardiner se dostal do samostatného úniku, zakončit ale nedokázal! Při střele ho však vyrušil Bouwmeester, rozhodčí se však rozhodli nedovolený zákrok neodpískat!
31:26
Příliš dlouho však početní výhoda Torontu nevydržela, Fransson (TOR) na straně Maple Leafs je také potrestán. Poprvé v dnešním zápase tak uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách.
31:11
Nakonec je z toho přece jen vyloučení na straně St. Louis, příliš dotíravý byl totiž Brendan Morrow (STL).
31:11
Sobotka se po svém nahození bojovně vydal za dorážkami, což se pochopitelně nelíbilo obráncům soupeře. Nakonec z toho byla taková drobná rozmíška, k nějakým pěstním soubojům však nedošlo. Hráči si zklidní nervy při reklamní přestávce.
30:56
Ta to řeší vyhození přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Hra se tak vrátí do obranné třetiny Toronta Maple Leafs.
30:29
Hosté jsou ale hned na to zpět v útočném pásmu a opět silně zaváří domácí obraně.
29:33
Z ničeho nic McClement střelou tahem od modré čáry zazvonil o tyčku hostující svatyně!
28:53
Van Riemsdyk je zatím asi nejaktivnějším hráčem Toronta směrem dopředu, nyní se snažil protlačit přes Pietrangela a dostat se až do brankoviště. Nakonec z toho bylo pouze lehké nahození, které zaplulo do Millerovy rukavice.
28:32
Porter udělal kličku na modré čáře, Reaves byl díky tomu v útočném pásmu o chlup dříve. Nemůže následovat nic jiného než ofsajd.
28:12
Hosté stále pokračují v aktivní hře, Roman Polák od modré čáry brankáře Berniera nepřekonal. Hráči Toronta si odpočinou alespoň při komerční přestávce.
27:32
Domácí tým sice dokázal přežít oslabení, po návratu vyloučeného Kuljomina ale inkasuje. Phaneufovi na modré čáře přeskočil při střele puk hokejku a to byl začátek zkázy. Do protiútoku se vydali Blues, vše skončilo přesnou střelou DAVIDA BACKESE z pravého kruhu mezi Bernierovy betony – 1:3! Asistence: Alex Pietrangelo a Alexander Steen.
27:12
26:57
David Backes nabral velkou rychlost po levé straně, bekhendem následně plácl puk do brankoviště. Bernier ho neomylně ukryl do své výstroje.
26:23
Tato početní výhoda se Blues příliš nedaří, kotouč je znovu za brankou Ryana Millera.
25:58
Pietrangelo se dostal ke střele z dobré pozice, mezi tři tyče ale puk vměstnat nedokázal.
25:37
Oshie si proti Phaneufovi ukrojil příliš velké sousto, Toronto se následně osvobozuje.
25:12
St. Louis si stejně jako v závěru první části zahraje přesilovou hru, v útočné třetině totiž hákoval Kuljomin (TOR), který si ze souboje odnesl dvouminutový trest za podražení.
24:26
A vzápětí jsme viděli další minisouboj mezi Jamesem Van Riemsdykem a Ryanem Millerem. I tentokrát zvítězil brankář St. Louis, který ukryl střelu domácího útočníka do lapačky.
24:08
Van Riemsdyk poslal puk do vyrážečky Millera, který se zase po dlouhé době dotkl kotouče.
23:56
Jackman dnes aktivně ostřeluje branku Toronta od modré čáry, k vidění byla již jeho pátá střela. Bernierovi vypadl puk z náruče, nakonec ho ale dokázal ukrýt ještě před dotírajícími útočníky soupeře.
23:10
A znovu byl k vidění zákrok Berniera, následně se bude vhazovat po jeho levici.
22:34
Shattenkirk tvrdou ranou zápěstí z levého kruhu orazítkoval spojnici pravé tyče a břevna! Při Torontu nyní stáli všichni svatí!
21:56
Jackmanova ani Polákova střela se mezi tři tyče nevešla, St. Louis má znovu značný tlak.
21:11
Maple Leafs znovu o mantinel posílají kotouč do bezpečných vod a mizí na střídačce. Do útoku toho Toronto v dosavadním průběhu mnoho neukázalo.
20:27
Jak hosté první část skončili, stejným způsobem druhou začali. Znovu se aktivně tlačí do Bernierova brankoviště.
20:01

střely: 7:23
vhazování: 10:12
hity: 21:16
trestné minuty: 2:2
přesilové hry: 1/1 – 1/1
Sledujeme zatím vynikající výkon hostujících hráčů, kteří doslova létají po ledě. Toronto může děkovat Bernierovi, že prohrává pouze o jednu branku, neboť mohli odcházet do kabin s daleko větší ztrátou. Každopádně mají domácí v kabině, o čem přemýšlet. Blues naopak dnes ukazují, že své konferenci nevévodí náhodou. Druhá část začne zhruba v 1:09.
20:00
19:28
Také přesilová hra na straně Blues je využita! Hodně kuriózním způsobem dostal kotouč do branky DAVID BACKES, jehož střela se zasekla někde mezi betony Berniera. Gólman Toronta však o puku nevěděl a ten tak mohl zlehka doklouzat těsně za brankovou čáru – 1:2! Asistence: TJ Oshie.
19:02
Nakonec nedošlo k odpískání ofsajdu, ve stejný okamžik je totiž za nedovolené bránění vyloučen James Van Riemsdyk (STL). První hru v početní výhodě si vyzkouší také hostující hokejisté.
19:02
Sobotkova střela byla zblokována, na druhé straně byl protiútok Phaneufa ukončen pro ofsajd.
18:23
Také domácí se na čas usadili v útočném pásmu, k ohrožení Millerovy svatyně však nedošlo.
17:38
Bouwmeester vjel do útočné třetiny a svou střelu zápěstí nasměroval přímo do Bernierova betonu. Domácí brankář si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.
17:12
Útok St. Louis končí postavením mimo hru, defenzíva Toronta si bude moci na několik málo chvil odpočinout.
16:17
Uvidíme, zda bude silný tlak St. Louis pokračovat i po vstřelené brance. Zatím to tak rozhodně vypadá.
15:55
Ohromný tlak Blues nakonec přináší vyrovnání ještě v první třetině! Nahození Romana Poláka od modré čáry nejprve tečoval TJ OSHIE, nakonec si svou teč ještě sám skokem dorazil za brankovou čáru! Rozhodčí si ještě ověřili gól u videorozhodčího, Bernier z dvacáté střely na branku již inkasuje – 1:1! Asistence: Alexander Steen a Roman Polák.
15:20
Berglund s Ottem v rohu kluziště přišli o kotouč, Toronto ho vzápětí vrátilo na hokejky hostujících hráčů.
14:44
Lapierre neměl z rohu kluziště komu nahrát, proto se pokusil téměř ze záporného úhlu zaskočit Berniera. Ten se však rozchytal k vynikajícímu výkonu, tento naivní pokus ho překvapit nedokázal.
13:54
A tentokrát již může Maple Leafs vystřídat, hosté totiž nezvládli přechod zpět do útočného pásma a dopustili se ofsajdu.
13:45
A stejná situace se o několik sekund později opakuje znovu, domácí hráči již opravdu tahají nohy.
13:22
Toronto vzápětí znovu posílá puk přes všechny čáry na icing, pětice je již hodně unavená.
13:05
Jackmanovu další střelu vyráží domácí gólman do rohu kluziště, Blues však zůstanou s kotoučem v útočné třetině.
12:42
St. Louis má znovu obrovskou převahu, Bernier má velké množství práce! Na brankovišti nyní po zběsilých odrazech poskakoval kotouč a gólman Toronta vůbec netušil, kde se nachází! Nakonec to pro domácí hokejisty dobře dopadlo.
12:18
Hosté nyní znovu musí zvýšit svojí aktivitu, Toronto vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
11:30
A chvíli na to udeřilo na druhé straně! Domácí se v početní výhodě dostávají do vedení poté, co brankář Ryan Miller vyrazil nadvakrát střelu pouze na brankoviště na JOFFREYHO LUPULA, který dorazil puk od odkryté sítě – 1:0! Asistence: Nazem Kadri a Jake Gardiner.
10:49
Jejich přesilová hra se zatím nedaří, právě naopak! Do samostatného úniku se dostal Vladimír Sobotka, který ale dobře provedenou bekhendovou kličku nedokázal dotáhnout do konce! Nepovedlo se mu přehodit ležící beton Berniera!
10:17
Nyní se však budou hostující hráči bránit, za naprosto zbytečný útočný faul půjde pykat Brendan Morrow (STL), který se provinil hrou vysokou holí. Domácí mají slušnou šanci otevřít střelecký účet dnešního mače.
10:07
A právě tohoto faktu využil Kuljomin, který se šikovně vytočil z rohu kluziště až do zakončení. Miller jeho prudkou ránu ukryl do své výstroje a dal tím příležitost dalšímu reklamnímu brejku.
10:00
Na druhé straně vyráží Miller Kadriho ránu do rohu, domácí hokejisté zůstanou u kotouče.
09:17
Velmi dlouho se také hraje bez přerušení, oba celky posílají za hry na led čerstvé pětice.
08:25
Blues mají na svém kontě již jedenáct střel, Toronto může děkovat za nerozhodný stav Bernierovi.
07:41
Na branku Maple Leafs létá jeden kotouč za druhým, o další střelecký pokus se od modré čáry postaral Colaiacovo.
07:14
Shattenkirk předvedl skvělou útočnou akci, kdy se od modré čáry šikovně přes protihráče dostal až do zakončení, Bernier znovu neomylný.
06:30
Jackmanovo nahození od modré čáry končí u Berniera, po jeho zákroku následuje první komerční přestávka dnešního utkání.
05:22
Toronto se opět osvobozuje pouze za cenu vyhození, to však končí pouze ve středním pásmu. St. Louis si velmi hlasitě říká o vedoucí branku.
04:40
Nyní však domácí vyrazili do nadějného přečíslení, prudkou přihrávku z pravé strany však najíždějící si Van Riemsdyk nezachytil.
03:44
Další nahození přichází od pravého mantinelu od Pietrangela, domácí toho v dnešním duelu ještě nic moc neukázali. Miller ještě nemusel zasahovat.
02:57
Alexander Steen si našel volné místo na mezikruží, po přihrávce od Backese příklepem vypálil. Puk posléze našla lapačka jistého Jonathana Berniera, který má na svém kontě již pět zákroků.
02:49
Další útočnou akci hostí zastavilo postavení mimo hru.
02:31
Toronto se prakticky ještě nedostalo ze své obranné třetiny, Blues vstoupili do zápasu opravdu po hlavě.
02:03
V úvodu utkání je brankář Toronta velkou hvězdou, nyní zlikvidoval stoprocentní příležitost Schwartze! Ten se po Sobotkově pasu dostal k nebezpečnému zakončení, přesouvající se Bernier ale podržel tým Maple Leafs nad vodou!
00:59
Vladimír Sobotka přejel modrou čáru, s jeho nahozením si Bernier bez problému poradil.
00:35
Nyní jdou však již úsměvy stranou. Po prvním zákroku Jonathana Berniera se před brankářem strhla mela, kde hlavní roli hrál střílející a dotírající David Backes. Obrana ho několika přesnými ranami uklidnila, hráči si vše vyříkávají pokřikováním přes střídačky. Vylučovat se pro tentokrát nebude.
00:09
Začátek zápasu byl ve velkém stylu, Van Riemsdyk s otočky poslal puk přímo na čárového rozhodčího a posléze na střídačku soupeře. Všichni tuto situaci vzali s úsměvem.
00:01
Oba celky jsou již nastoupeni na hrací ploše, do úvodního vhazování zbývají poslední vteřinky.

Toronto Maple Leafs: Bernier (MacIntyre) – Phaneuf, Gunnarsson, Gardiner, Franson, Gleason, Rielly – Kesse, Bozak, Van Riemsdyk – Kuljomin, Kadri, Lupul – Clarkson, Bolland, Raymond – Orr, McClement, Bodie

St. Louis Blues: Miller (Elliot) – Bouwmeester, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Polák, Colaiacovo – Oshie, Backes, Steen – Schwartz, Sobotka, Morrow – Ott, Bejglund, Pääjärvi – Reaves, Lapierre, Porter

Rozhodčí: Hebert, Joannette – Miller, MacPherson.
St. Louis Blues mají naprosto odlišné starosti, jedenáct zápasů před koncem se usadili na prvním místě Západní konference. Na druhé San Jose mají dvoubodový náskok, také však o dvě utkání odehráno méně. Naposledy Blues dokázali vykrást halu v Pittsburghu, kde zvítězili nejtěsnějším možným způsobem 1:0.
Toronto nezažívá v současné době úplně nejlepší období, série porážek je v tuto chvíli srazila až na hrozivé osmé místo ve své konferenci. Posledních pět zápasů v řadě nedokázali Maple Leafs zvítězit a z relativně klidného středu spadli do bojů o vyřazovací boje. Nyní na ně nejvíce dotírá Washington, který teď ztrácí již pouhý bodík.
Zhruba posledních deset zápasů má před sebou nejslavnější klubová hokejová liga – NHL! V rámci dalšího kola svede kritický souboj trápící se Toronto Maple Leafs, které bude muset v boji o play-off získat nějaký ten bodík s výběrem St. Louis Blues! Utkání začíná zhruba pět minut po půlnoci, onlajn přenosem vás bude provázet Petr Dejnožka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.