Z Třince je to pro dnešek vše a já se s vámi loučím. Děkuji, že jste si vybrali právě tento přenos a věřím, že jste se dobře bavili. Přeji vám co možná nejklidnější zvládnutí předvánočního shonu a někdy příště, na počtenou!
Oceláři nakonec urvali tři body minutu před koncem a v tabulce se zase posunou vpřed, blíže první šestce. To série porážek Pirátů trvá, dnes se natáhla už na pět zápasů v řadě. Nyní však mají týmy mnoho času na odpočinek, neboť následuje reprezentační přestávka a turnaj Channel One Cup v ruském Soči. S našimi online přenosy z Tipsport extraligy se znovu přihlásíme 23. prosince, kdy budou 32. kolo předehrávat mužstva Vítkovic a Pardubic. Na zbytek 32. kola se můžete těšit na Štěpána, tedy 26. prosince. Dnešní soci se představí v hlavním městě, kde bude hrát Slavia Praha proti Chomutovu a Sparta Praha v televizním souboji proti Třinci.
Nejlepší hráči zápasu:

Vladimír Roth – TRI (1+0), Martin Růžička – CHM (40 úspěšných zákroků).

Statistiky zápasu:

Střely celkem: 42 – 27,
vyhraná vhazování: 41/64 – 23/64,
úspěšnost na vhazování: 64% – 36%,
hity: 27 – 13.
Je dobojováno! Oceláři nakonec ve třetí části strhli vítězství na svou stranu. Piráti pokračují ve smůlovatých výsledcích. Ve třetí části začali konečně padat góly. Nejprve se trefil ve 44. minutě Roth od modré čáry, ale Piráti vyrovnali o pět minut později po výborné akci Pulpána, již zakončoval Hřebejk. V posledních minutách se utkání chýlilo k remíze, Chomutov měl navíc možnost přesilovky. Hrál ovšem velmi pasivně a byl po zásluze potrestán. Varaďa v sobě našel zbytky sil, unikl po pravé straně a bekhendovým zakončením rozhodl o tom, že tři body zůstanou v Třinci.
60:00
59:52
Vhazování ve středním pásmu osm vteřin před koncem.
59:24
Piráti to zkouší bez gólmana a se šesti bruslaři v poli! Třinec je už v plném počtu!
58:59
Třinec právě vstřelil branku!
Piráti jsou tvrdě ztrestáni gólem do vlastní sítě! Oceláři se prosazují v oslabení a dost možná rozhodují o výsledku! Orsava vydoloval puk ve středním pásmu, předal jej VÁCLAVU VARAĎOVI a ten se vrhl do gólového úniku! Ve finále zavěsil nechytatelně bekhendem – 2:1! Asistence: Jakub Orsava, Daniel Krejčí.
58:29
Pirátům se nedaří dostat do útočného pásma, a tak nemůžou zatím ani pomyslet na ohrožení Hrubce.
57:51
Hřebejk vjel do útočného pásma a přenechal kotouč Hruškovi. Hruška střílel bez přípravy, ale napálil jen spoluhráče Hřebejka, který se svalil k zemi společně s Krejčím.
57:22
Pulpán na modré čáře chyboval a dal možnost Ocelářům. Linhartova akce se však příliš nevyvedla. Třinecký bek tak alespoň ušetřil nějaké ty vteřinky.
57:04
Nic světoborného ovšem nevymyslel a pustil ke slovu Piráty. Divíšek se tlačil do nebezpečného zakončení a vybojoval v této kritické chvíli přesilovku! Byl totiž faulován Janem Peterkem (TRI), který ho hákoval.
56:24
Bomersbacka nepustil před Hrubce důsledný Polanský a Třinec může přejít do útoku.
55:28
Přesto mohl přijít třinecký úder! Svižná akce Květoně a Orsavy mohla rozhodnout! Květoň projel po levém křídle a hledal Orsavu před bránou! Také ho nakonec našel, ale mladý útočník Slezanů trefil místo odkryté klece tyč!
54:52
Velmi opatrná hra z obou stran. Nikdo v těchto minutách nechce zkazit.
54:04
Orsava tvrdě dohrál Ruttu a alespoň za tento počin si vysloužil chladný potlesk třineckých fanoušků.
53:33
Bonk vystrašil hosty svým průnikem a bekhendovou střelou. Třinecký kapitán se protlačil přes Mrázka a Martin Růžička se musel mít na pozoru.
52:45
Marosz našel rozjetého Galvase, který jeho nabídku jen jemně tečoval bekhendem. Záměr to byl dobrý, ale bránu těsně minul.
52:20
Dnešní utkání sleduje 2433 diváků.
51:50
Roth s Rákosem zcela nepochopitelně překombinovali situaci v útoku a poslali Chomutov do přečíslení! Kubinčák našel skvělou žabkou čepel Bomersbacka, který tlačil kotouč mezi betony Hrubce, ale třinecký gólman teď pořádně podržel své mužstvo! Tahle rána mohla být smrtící!
51:07
Je tady poslední desetiminutovka třetí třetiny. Rozhodovat bude nejspíš jeden vstřelený gól.
50:25
Rufer překvapil Mrázka stahovačkou a přestože mu chomutovský obránce přepůlil hokejku na dva kusy, rozhodčí nechali vše bez potrestání.
49:46
Třinečtí nyní neví, co s pukem, a raději jej odevzdávají soupeři.
48:52
Teď ožil po vstřelené brance zase Chomutov, Divíškova formace dlouho držela útočné pásmo, ale šanci si nevytvořila.
48:01
Piráti právě vstřelili branku!
Piráti po nádherné akci srovnávají! Obránce Pulpán prokličkoval mezi třemi Třineckými, z rohu kluziště předložil puk před branku ŠTĚPÁNU HŘEBEJKOVI, na jehož přesné zakončení neměl Hrubec nárok – 1:1! Asistence: Lukáš Pulpán, Nikola Gajovský.
47:45
Vyloučen David Roupec (TRI) za vysokou hůl.
47:44
Další dobrou příležitost měl na holi Hřebejk! K Hřebejkovi se dostal puk po přihrávce Gajovského, ale prvně jmenovaný nedokázal z blízkosti pokořit Hrubce!
46:55
Bomersback dělal starosti domácím obráncům, ti se nakonec z tísnivé situace dostali a rozehráli.
46:35
Květoň se snažil třineckou snahu o druhý gól zbytečně vyšperkovat přihrávkou na Rákose, ale neuspěl a mohlo ho to o pár vteřin později mrzet! Přečíslení Chomutova vyřešil Straka ranou švihem a Hrubec byl nucen zasáhnout efektním zákrokem lapačkou!
45:45
Šagát rozehrál velice nepřesně, ale svou chybu vzápětí odčinil a zastavil Ruferovu přihrávku na nebezpečně postaveného Varaďu.
45:04
Orsava měl puk na bekhendu a snažil se překonat ležícího Martina Růžičku. Oceláři díky vedoucímu gólu zjevně ožili.
44:43
Do zakončení se tlačil Varaďa, ale mezi třemi obránci Pirátů se mu to nepovedlo.
44:10
Hrubec v úsměvné, ale zároveň vážné, situaci dvakrát v řadě upadl. Naštěstí pro domácí z toho Chomutov nedokázal nic vytěžit.
43:51
Pokračuje přesilovka pět na čtyři pro Slezany. Druhý gól chtěl přidat Peterek, ale na Martina Růžičku si nepřišel.
43:07
Oceláři dvojnásobnou přesilovku využívají a jdou do vedení! Jejich další souhru zakončoval bombou od modré čáry VLADIMÍR ROTH a jeho střela se zastavila až v síti – 1:0! Asistence: Martin Růžička, Jiří Polanský.
42:48
První kombinaci Ocelářů zakončoval střelou do betonů Martina Růžičky ten třinecký Martin Růžička.
42:32
Po střetu s Davidem Hruškou (CHM) zůstal na ledě ležet třinecký Roth. Sudí nejprve nic nesignalizovali, ale nakonec se uchylují k vyloučení útočníka Pirátů. Ten je potrestán dvěma minutami za hru vysokou holí a Slezané stojí před přesilovkou pět na tři.
42:01
Matuš z ostrého úhlu prověřil smysly Martina Růžičky. Navíc byl při tom faulován a vybojoval přesilovou hru. Vyloučen je Tomáš Divíšek (CHM) za hákování.
41:32
A je tu další icing hostí. Tak Piráti jako by se rozhodli, v nadsázce řečeno, nevylézat z obranné ulity.
41:24
Divíšek si neporozuměl se svými spoluhráči a poslal puk na zakázané uvolnění. Znovu se vhazuje před Martinem Růžičkou.
40:35
Odražený kotouč před Hrubcem netrefil ze vzduchu Hruška a hrají domácí Oceláři.
40:27
Na začátek si oba týmy vyměnily puk, oba předvedly nepřesné útoky.
40:01
Statistiky druhé třetiny:

Střely ve druhé třetině: 11 – 11,
vyhraná vhazování: 10/19 – 9/19,
úspěšnost na vhazování: 53% – 47%,
hity: 8 – 3.
Druhé dějství znamenalo bohužel diametrální odlišnost od třetiny první. Šancí už bylo poskrovnu, hra plná nepřesností a kouskování. Hned na úvod měl snad největší příležitost na holi Adamský, ale nedal. Pak se Ocelářům naprosto přestala dařit jejich kombinace a pustili do hry Piráty. Hruška však Hrubce rovněž nepřekonal. Za zmínění stojí ještě také střela Krejčího, ani tou ovšem třinecký bek skvěle chytajícího Martina Růžičku nepokořil. Do třetí třetiny jdeme za stavu 0:0, doufejme, že se dočkáme branek.
Další třetina začne přibližně v 18:43.
40:00
39:50
Nejspíš poslední šanci Ocelářů v druhé třetině zmařil Martin Růžička přihrávkou Rothovi do postavení mimo hru.
39:26
Třineckou smůlu chtěl zlomit Květoň a protlačil se ke dvěma zakončením v krátkém sledu. Nejprve netrefil chomutovskou svatyni, podruhé zasáhl pozorný Martin Růžička a rozhodčí přerušili hru.
38:52
Kubinčák vlétl do útočného pásma a asi byl zahákován Galvasem. Nevylučuje se.
38:10
Po delší odmlce někdo zaměstnal také chomutovského Martina Růžičku. Byl to Bonk a jeho střela příklepem. Velké starosti však toto duo Pirátovi nepřidělalo.
37:44
Třinec je pod tlakem a nemůže se dostat z obranné třetiny. Když už získá puk na své hole, nedokáží si jeho hráči přesně přihrát.
36:58
Krejčí na modré čáře chyboval a pustil ke střele Straku. Hrubec vyrazil a musel si poradit i s nepříjemnou dorážkou v podání Kubinčáka.
36:19
Nervozita na třineckém ledě se stupňuje. Po vyhození na zakázané uvolnění se dokonce začíná ozývat pískot nespokojených fanoušků Slezanů.
35:42
Aktivní Divíšek chtěl po souhře s Račukem překvapit Hrubce bekhendovým nahozením z úhlu. Třinecký gólman však s tímto řešením počítal.
35:13
Peterek už byl rozjetý dopředu, ale obránci Třince puk ztratili, a Peterek tak musel obracet. Nakonec byl v obranné práci platný, neboť zablokoval nebezpečný pokus Proška.
34:30
Piráti teď vystrčili ofenzivní růžky po delší době. Novák vystřelil od modré čáry o kousek mimo.
33:32
Na Třineckých je vidět velká snaha, ale jednoduše jim to nejde. Chomutov se soustředí na defenzivní činnost a nepouští Oceláře k ničemu velkému.
32:54
Mrázek namazal namísto vyhození Roupcovi, třinecký mladík se do své rány příklepem pořádně opřel, ale bránu přesto minul.
32:17
Rufer ukázal na brankovišti svou drzost a prohodil puk mezi nohama Hřebejka. Tímto tahem se dostal k zakončení, ale strážce pirátské svatyně si s jeho pokusy nadvakrát poradil a skóre zůstává neměnné.
31:32
Právě Krejčí byl ve výtečné střelecké pozici po přihrávce Orsavy! Ani tento hráč ovšem nedokázal svou střelou překonat dobře chytajícího Martina Růžičku!
31:07
Kubinčák našel přesně hůl rozjetého Bomersbacka, toho však ukázkově odstavil od kotouče Krejčí.
30:46
Hrubec uklidnil hru zákrokem lapačkou a bude se vhazovat po jeho pravici.
29:38
Z letargie probral beky Ocelářů Hruška, který zničehonic střílel z mezikruží! Hrubec musel tasit výborný zásah betony! Z protiútoku střílel zase Matuš, ale i Martin Růžička byl při zákroku úspěšný!
28:08
Tento fakt chtěl změnit Roth, jenž po okružní cestě chomutovským pásmem přihrál Květoňovi, na něhož by číhala odkrytá brána, přihrávka však k němu nedošla. Na druhé straně pálil nepřesně Straka, ale puk znovu dojel a vystřelil znovu, znovu nad.
27:28
Ve druhé třetině je to prozatím hra plná nepřesností. Kvalita hokeje se oproti prvnímu dějství zhoršila.
26:34
Z nejpřesnějších nebyla ani přihrávka Martina Růžičky na Polanského, a k puku se tak dostává chomutovské mužstvo, jmenovitě Novák.
26:11
Třinecké kroužení ukončil po Rothově nabídce střelec Martin Růžička, ale své umění teď divákům příliš nepředvedl. Střela mu vůbec nesedla a skončila v rohu kluziště, na plexisklu.
25:23
Teď už zase diktují tempo domácí. Peterek našel povedenou přihrávkou najetého Bonka, ale jeho střelu, která by Martina Růžičku jistě ohrozila, zablokoval Prošek.
24:51
Po buly se pokoušel o překvapivou střelu Divíšek, ale možná se trochu ukvapil a Chomutov se v útoku pořádně neohřál ani v závěru přesilovky.
24:19
Druhá polovina početní výhody se Pirátům vůbec nedaří. Krejčí znovu razantně vyhazuje až k Martinu Růžičkovi.
23:45
Krejčí osvobodil Oceláře a Pulpán musí rozjíždět další útočnou akci zpoza vlastní branky.
23:08
Krstevovu dělovku od modré čáry nechtěně tečoval Kubinčák, ale málem se mohl radovat z gólu. Hrubec byl úplně jinde, ale kotouč nakonec jeho bránu těsně minul.
22:43
Rostislav Marosz (TRI) to s útočnou snahou přehnal a za celkem zbytečný faul si jde odpočinout na dvě minuty. Provinil se vysokou holí.
21:50
Během přesilovky měli Oceláři několik problémů s usazením se v útoku, ale měli také dobré šance. Martin Růžička předal zadovkou puk Orsavovi, jehož střelu z mezikruží zastavil brankář hostí reflexivním zákrokem lapačkou.
20:43
O několik desítek vteřin později už byl Adamský v mnohem větší příležitosti! Martin Růžička udržel s vypětím všech sil útočné pásmo, předal puk Polanskému, který našel své hokejové dvojče Adamského zpoza branky! Adamský však z vynikající pozice trefil jen beton chomutovského Martina Růžičky!
20:09
Po Adamského pokusu vypadl chomutovskému gólmanovi puk, ale třinecký Martin Růžička se k dorážce neprotlačil.
20:01
Statistiky první třetiny:

Střely celkem: 20 – 6,
vyhraná vhazování: 18/24 – 6/24,
úspěšnost na vhazování: 75% – 25%,
hity: 7 – 5.
Ačkoliv v souboji mezi Třincem a Chomutovem v první části gól nepadl, hrál se zajímavý hokej s množstvím šancí. Ovšem kralovali bezchybní gólmani. Největší příležitosti domácích měli Rákos a Polanský, ale Rákos nejprve netrefil odkrytou bránu po nádherné souhře a Polanský zase nedotáhl k dokonalosti obtížný blafák. Opomenout nelze ani tyčku po ráně Adamského. Piráti rovněž nebyli bezzubí a dobré šance měli Šagát nebo Bomersback, ale na Hrubce si nikdo z nich nepřišel, a tak vstoupí oba týmy do druhé třetiny za stavu 0:0. Druhé dějství začne téměř dvouminutovou třineckou přesilovkou.
Další třetina začne přibližně v 17:52.
20:00
19:45
První vyloučený hráč je na straně Pirátů. Nikola Gajovský (CHM) oslabil své mužstvo faulem vysokou holí.
19:24
Další příležitost měla první pětka Ocelářů! Adamský zachytil na obranné modré puk házenkářským způsobem, narazil si s Martinem Růžičkou, ujel Divíškovi a předkládal kotouč Polanskému! Polanskému se však zakončení nepovedlo a netrefil bránu Pirátů!
18:50
Po vhazování v pásmu Pirátů se puk odrazil k Martinu Růžičkovi, který, ač mu kotouč nepříjemně skákal, dokázal vystřelit a prověřit lapačku svého jmenovce v bráně hostí. Následně se strhla menší šarvátka, jejímiž nejaktivnějšími účastníci byli Rutta nebo Adamský.
18:02
Hřebejk chtěl v přečíslení přihrávat volnému Hruškovi, naštěstí pro domácí tuto příhru přečetl a zastavil obránce Krejčí.
17:35
Domácí hráči se snaží uklidnit rozháranou hru a drží kotouč na hokejkách.
16:49
Roupec si u zadního hrazení neporadil v souboji s Kubinčákem, jenž mohl servírovat přesnou nahrávku na hůl Bomersbacka! Kanaďan si sjel před bránu, ale ve velké šanci nepřekonal výborného Hrubce!
16:12
Úvodní gól byl na spadnutí po nenápadné střele Adamského od modré čáry! Celou halou se rozeznělo cinknutí levé chomutovské tyčky!
15:34
Třinecký Martin Růžička získal kotouč ve střední části kluziště, nabruslil s ním na pravý kruh a tvrdou ránou zaměstnal gólmana Pirátů. Puk zůstal kdesi pod betonem hostujícího Martina Růžičky.
14:58
S kanadskou zarputilostí se Bomersback tlačil před bránu a kotouč rval pod betony Hrubce. Hrubec nájezd ustál a poradil si i s obkroužením brány v podání Straky.
14:32
Divíškova formace se usadila před Hrubcem a Třinečtí museli přečkat krušné chvilky po odrazech dvou nahození Nováka.
13:41
S velkou porcí štěstí likvidoval Martin Růžička přízemní pokus Květoně, ale podařilo se mu to.
13:35
V Třinci se zatím hraje pohledný hokej, hra se přelévá z jedné strany na druhou.
12:49
Adamský se dral do zakončení i o chvilku později, tentokrát mu pozici značně ztížili chomutovští beci a bekhendový pokus v pádu nemohl znamenat pro Martina Růžičku žádné potíže.
12:15
Martin Růžička se ve své brance pořádně roztáhl a vytěsnil ránu Adamského koncem betonu.
11:12
To na druhé straně měl Hrubec o mnoho práce více! Gajovského útok ujížděl v přečíslení tři na dva, ale ani jeden z aktérů se nedostal ke střele! Puk se však následně odrazil k Hřebejkovi, který ani nadvakrát nepřekonal pružného Hrubce!
10:45
Varaďovo nahození bylo nyní zpomaleno Novákem a Martin Růžička neměl výraznější problémy.
09:52
Třinečtí hrají aktivně a mají šance. Varaďa se octl na pravém kruhu úplně sám, ale ani jeho střela se nevešla mezi tři tyče chomutovské svatyně.
09:01
Hned po buly střílel Adamský po brance Chomutova, puk se odrazil k Polanskému, ten udělal blafák Martinu Růžičkovi, ale v pádu nedokázal puk usměrnit do odkryté brány!
08:28
Martin Růžička ujížděl po chybě Hřebejka na svého jmenovce, ale byl zezadu obtěžován Ruttou, a zakončil těsně vedle!
08:18
Pulpán zastavil rozjetého Bonka ve středním pásmu v mezích pravidel, a tak se třinecký kapitán k přihrávce Marosze nedostal.
07:38
Slezané se usadili v útočné třetině a Orsava zkoušel pozornost Martina Růžičky od modré čáry. Brankář Pirátů vyrazil kotouč jen k Rákosovi, ale od něj putoval touš pod lapačku chomutovského gólmana.
06:53
Ani další rozjezd chomutovského útoku se nevyvedl a Martin Růžička vytěsnil Ruferův pokus ramenem.
06:24
Hosté se dostávají pod menší tlak. Rutta osvobodil Piráty pouze za cenu zakázaného uvolnění.
05:55
Krejčího nahození vyrazil Martin Růžička betony a hra se přesouvá do středního pásma. Hrabal totiž zastavil Gajovského vyhození v ofsajdu.
04:50
Obrovské příležitosti domácích! Nejprve pálil Květoň z bezprostřední blízkosti jen do Martina Růžičky! Za chvilku rozehráli Třinečtí nádherný ťukec po ose Krejčí – Orsava – Rákos, ale poslední jmenovaný ve velmi dobré pozici minul!
04:03
Průnik Divíška a jeho následnou přihrávku na Račuka zastavil Rufer.
03:34
Ve čtvrté minutě se hra trochu zklidnila. Na puku jsou domácí.
02:43
Hrubec vyjel z branky pro kotouč a zavařil svému týmu. Odevzdal totiž kotouč Hřebejkovi a ten jej nebezpečně vracel do brankoviště. Poté pálil těsně kolem pravé šibenice Hruška.
02:10
Marosz se po závaru před bránou Chomutova dožadoval odpískání faulu marně. O chvilku později vyrážel Hrubec betony střelu Gajovského a Martin Růžička zase bombu Adamského.
01:33
Po chybě třineckých beků postupoval Šagát po levém křídle sám na Hrubce! V první vyložené šanci zápasu ale zasáhl domácí gólman!
01:02
V obranném pásmu Chomutova se usadila druhá třinecká pětka a dva nepříjemné pokusy vyslal na Martina Růžičku Orsava.
00:28
Martina Růžičku na druhé straně překvapil odraz puku od hrazení a ke kotouči se dostali hosté. Gajovský nahodil jen do ochranné sítě a vhazuje se uprostřed.
00:10
Jako první se uvedli Piráti a nahození Gajovského musel řešit Hrubec. Vše zvládl v klidu.
00:01
Třinecká sestava doznala oproti pátečnímu utkání v Plzni mnoha změn, a to především ve složení útočných řad. Do sestavy Ocelářů se také vrátili obránci David Roupec a Michael Foltýn, avšak není napsán Jakub Kania. Útok zase posílí Rostislav Marosz, jenž si zahraje ve třetí formaci s kapitánem Bonkem a Peterkem. V prvním útoku bude na centru Jiří Polanský s křídly Adamským a Martinem Růžičkou. Druhý útok povede Daniel Rákos. Václav Varaďa se představí ve čtvrté formaci s mladíky Ruferem a Matušem.

Piráti nastoupí v prvním útoku s centrem Nikolou Gajovským. Chybět budou Chomutovu kromě dlouhodobých marodů také mladí útočníci David Kämpf a Ondřej Kaše.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krejčí, Roth, Linhart, Hrabal, Galvas, Roupec, Foltýn – Adamský, Polanský, Martin Růžička – Orsava, Rákos, Květoň – Marosz, Bonk (C), Peterek – Rufer, Varaďa, Matuš – Marek Růžička. Trenér: Jiří Kalous.

Piráti Chomutov: Martin Růžička (Kostúr) – Pulpán (C), Novák, Krstev, Rutta, Prošek, Mrázek, Trefný – Hřebejk, Gajovský, Hruška – Kubinčák, Straka, Bomersback – Šagát, Divíšek, Račuk – Mainer, Chlouba, Hlava. Trenér: Josef Turek.

Rozhodčí: Homola, Jeřábek – Frodl, Charvát.
Vzájemné zápasy:

Třinečtí patří k většině týmů, která má v letošním ročníku stoprocentní bilanci v zápasech proti chomutovským Pirátům. V 5. kole se oba soupeři střetli poprvé a po první třetině bylo skóre bezbrankové. Druhá část naopak přinesla nebývalou přestřelku. Chomutov odskočil do dvougólového vedení brankami Divíška a Svobody, pak ovšem začal úřadovat třinecký Polanský. Polanský vstřelil v rozmezí mezi 31. a 38. minutou tři branky a sám otočil vývoj zápasu na stranu Třince. Trefil se rovněž Bonk a rázem byla výhoda dvou branek na opačné straně. Před sirénou však snížil Divíšek a Piráti byli pořád ve hře. Ve třetí třetině se prosadil domácí Krejčí, ale hosté se dostali do kontaktu brankou Hrušky. V poslední minutě potvrdil domácí vítězství 6:4 Adamský.

Druhé vzájemné utkání se odehrálo v 18. kole a tehdy už byl Chomutov v značné krizi. Gólový výčet zápasu zahájil už ve 2. minutě třinecký Martin Růžička a v 5. minutě bylo pro domácí ještě hůře, když se trefil Polanský. Ve druhé části se prosadil Orsava a na jeho zásah zareagoval Martin Růžička svým druhým gólem o pět minut později. Chomutov snížil na 1:4 ve 37. minutě, skóroval Svoboda. Ve třetím dějství se rozhodnutý zápas dohrával, branku vstřelil také Květoň a v 59. minutě ještě domácí fanoušky alespoň mírně potěšil Pirát Balej. Třinečtí zvítězili jasně 2:5.
Zajímavosti:

Nejvíce produktivním Ocelářem zůstává stále se značným náskokem Jiří Polanský (11+18), ale v posledních pěti zápasech vyšel bodově vždy naprázdno. Ještě před několika týdny se Polanský přetahoval se sparťanem Tonem o vedení kanadského bodování soutěže, nyní je však až na 6. místě. Góly má na starosti hlavně Martin Adamský (15+8), jenž je nejlepším střelcem Třineckých. Adamský čeká na přesný zásah pro změnu již čtyři kola, naposledy se trefil před dvěma týdny proti Vítkovicím. Mezi extraligovými střelci patří Adamskému 5. pozice.

Do zápasu v Plzni naskočil po třízápasové absenci obránce Vladimír Roth, nehráli naopak zadáci David Roupec, Michael Foltýn, ani Martin Lojek. Defenziva ještě stále čeká na zraněného Lukáše Zíba, který hrál naposledy shodou okolností právě v Chomutově, kde si zlomil nos. Třinecká ofenziva je kompletní, a proto je velice překvapující její nízká produktivita v posledních zápasech.

Chomutovští Piráti mají střeleckou oporu v Davidu Hruškovi (13+8), jenž je nejproduktivnějším hráčem týmu a zároveň také nejlepším střelcem. Hruškova bilance však nesnese přísná extraligová měřítka, a tak je chomutovský útočník v kanadském bodování soutěže až na 22. místě. Mezi střelci patří Hruškovi 13. příčka. Druhým nejproduktivnějším borcem je zkušený Tomáš Divíšek (6+10), ale i ten si nejspíš svůj příspěvek pro mužstvo představoval jinak.

Piráty trápí i početná marodka. Od listopadu chybí útočníci Jaroslav Svoboda, Jozef Balej a obránce Tomáš Malec. V prosinci navíc přišla zranění Marka Sikory a kapitána Ľuboše Bartečka.

Začátkem listopadu se v Chomutově rozhodli začít krizi hokejistů změnami v realizačním týmu a kouče Čelanského nahradil Josef Turek. Turek působil minulou sezonu právě v Třinci a dovedl ho do semifinále play-off. Ani pod vedením nového lodivoda se ale Piráti nezvedli a v jedenácti zápasech uhráli pouhopouhých sedm bodů. Přišly také změny v hráčském kádru a do Chomutova přicestoval například brankář Martin Růžička, zkušený útočník Josef Straka, nebo Kanaďan Mark Bomersback, kterého si jistě dobře pamatujete z působení v Plzni. Ani tato nová jména však Chomutovu zatím nepomohla k vzestupu.
Piráti Chomutov:

Jestliže se třinečtí hokejisté octli v jakési krizi, pak jsou chomutovští Piráti doslova v zoufalé situaci. Od 8. kola, tedy za posledních dvaadvacet kol, uhráli hokejisté z podhůří Krušných hor pouhých dvanáct bodů a kriticky ztrácejí kontakt s ostatními mužstvy extraligového pelotonu. V Chomutově už zkusili všechno možné – vyměnili trenéra, přivedli do kádru nové, zkušené hráče, ale nepomáhá vůbec nic. V pořadí se tak Piráti potácejí až na samotném dně, jsou na 14. místě, mají na svém kontě jen jednadvacet bodů a na třinácté Kladno ztrácejí už jedenáct bodů. Do předkola play-off to mají Chomutovští ještě mnohem dále, neboť jejich ztráta na desátý Litvínov činí už propastných dvaadvacet bodů. Přestože do konce základní části zbývá ještě jednadvacet kol, Chomutov je už nyní jednoznačným adeptem na boj v baráži.

Bodový půst chomutovských hokejistů trvá už čtyři zápasy v řadě. V Karlových Varech Piráti smolně prohráli 2:1 a v dalším zápase přivítali na domácím ledě pražskou Spartu. Rozdíl mezi týmy z odlišných pólů tabulky byl znát, Chomutov na Pražany prostě neměl a před vlastním publikem utrpěl debakl 0:7. Následovala další porážka, tentokrát v Brně – 4:2. A v dosud posledním utkání hráli Chomutovští v domácí SD Aréně proti Litvínovu, hrálo se před televizními kamerami a čekalo se, že třeba vítězné podkrušnohorské derby proti Vervě by Piráty mohlo nakopnout k dalším vítězstvím. Vše bylo jinak a ve skvělé formě hrající Litvínov zvítězil jasně 0:4.

Prestižní derby utkání proti Litvínovu začalo pro Piráty katastrofálně. Už po 38 vteřinách se prosadil hostující Hübl a srazil domácí hráče na kolena. V 7. minutě navíc přišel další krutý zásah do pirátských šiků. Trávníček v přetlačované před brankou vysekl chomutovskému brankáři Růžičkovi jeho hůl a většina domácích beků, včetně gólmana, přestala hrát. Trávníček ve své snaze pokračoval a zvýšil na 0:2. S nepříznivým stavem a také s pocitem křivdy museli Piráti bojovat v dalším průběhu zápasu a tento úkol nezvládli. V dalších třetinách přidala Verva ještě po gólu, jmenovitě zařídil obě branky útočník Černý a stal se hvězdou utkání. Chomutov nebodoval počtvrté v řadě a zůstává v beznadějné pozici.
HC Oceláři Třinec:

Třinečtí hokejisté uhráli v posledních šesti střetnutích pouhé čtyři body a v pořadí zaznamenali logický propad. Zhruba od 7. kola se Oceláři drželi mezi první šestkou tabulky a měli zajištěnou přímou účast ve vyřazovacích bojích, nyní je tomu však jinak. Po posledních nezdarech spadli Slezané až na 9. příčku, kde se nacházejí se ziskem pětačtyřiceti bodů. V Třinci ale není důvod k panice, protože zrovna prostředek tabulky je řádně našlapaný, a tak na čtvrtou Kometu Brno ztrácí Třinec jen pět bodů, ale na druhou stranu nemá přílišný náskok ani před svými pronásledovateli. Desátý Litvínov je pouze o dva body nazpět, jedenáctí Bílí Tygři jsou za Oceláři o čtyři body.

Před devíti dny se Třinečtí představili na ledě druhého týmu tabulky – Hradce Králové. Mountfield porazil Slezany i potřetí v řadě, zvítězil 2:0. Tato ztráta natáhla sérii porážek svěřenců trenéra Kalouse už na číslo čtyři. O dva dny později si však hráči s drakem na prsou poradili se Zlínem, domácím fanouškům předvedli vyzrálý taktický výkon, vyhráli 2:1 a z kabin se ozývaly hlasy, které věřily, že je krize zažehnána. Naposledy se ale Oceláři představili v Plzni, kde se jim dlouhodobě nedaří, i když v prvním souboji se Západočechy v tomto ročníku tam uspěli. V pátek 13. prosince však měli smůlu, domácí indiáni byli lepší a zaslouženě slavili vítězství 4:0.

V plzeňské aréně sledovali diváci v první části defenzivně laděný hokej, ve kterém byli přece jenom mírně lepší domácí hráči a vytvářeli si více šancí, avšak žádné tutovky. Ty přišly až v dějství druhém. Ve 31. minutě byl za svou agilitu v první polovině utkání odměněn domácí J. Sýkora a Plzeň poprvé v zápase vedla. Oceláři hráli i nadále spíše druhé housle a ve 48. minutě pustili Západočechy do dvougólového trháku. Prosadil se Duda. V závěru střetnutí se ještě dvěma slepenými zásahy ukázal Pletka, jenž prožil druhý dvougólový večer v sezoně a předvedl, kdože je nejlepším střelcem Plzně.
Příjemné nedělní odpoledne, vítejte u sledování textového online přenosu z 31. kola hokejové Tipsport extraligy. Extraliga má na programu své poslední kolo před Vánoci a představí se všech čtrnáct mužstev. V našem přenosu budeme detailně sledovat utkání dvou týmů, kterým se v poslední době nedaří a sbírají spíše porážky. HC Oceláři Třinec přivítají na domácím ledě vůbec nejhorší družstvo celé soutěže – Piráty Chomutov. Přestože poslední tři domácí zápasy Ocelářů hrané v neděli začínaly už v brzkém odpoledni, střetnutí Třince s Piráty začne v klasických 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.