Do dnešního zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
Autorem branky je JUSTIN FONTAINE.
David Booth se snažil zakončit otočce, ale puk skončil na betonu Kuempera.
Fontaine si parádně položil Lacka a kličkou do forhendu a poté zasunul puk do brány.
Kesler přestřeluje bránu. Na prvního úspěšného exekutora stále čekáme.
Na řadě je Heatley, ale ani jeho pomalý rozjezd a střela švihem nekončí za Lackem.
Diaz jemně naznačil kličku do forhendu a poté přestřelil bránu.
Niederreiterova střela zamířila pouze do lapačky Lacka.
Schroedrova střela zápěstím končí na betonech Kuemera.
Granlund rovněž nedává.
Higgins parádně vymíchal Kuempera forhendovým blafákem, ale jeho beton zůstal na správném místě.
Pominville se velmi pomalu blížil k Lackovi, poté rychle vystřelil zápěstím, ale nedal.
Burrows ukázal skvělý bekhendový blafák, ale Kuemper měl lapačku na správném místě.
Také Coyle se pokusil pouze vystřelit, on však ani netrefil bránu.
Kassian se rozjel velmi pomalu, poté udělal dva rychle kroky, ale střelou po ledě pouze vyprášil beton Kuempera.
Zach Parise nenašel mezírku mezi betony Lacka.
Jako první pojede Zach Parise z Minnesoty Wild.
Samostatné nájezdy začínají.
Vancouver pohrdl obrovskou příležitostí rozhodnout utkání. Šance jsou tedy vyrovnané a rozhodnou nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:13
Suter poslal puk na Lacka přes clonící hráče, i přesto domácí brankář zakročil.
63:27
63:07
Garrison si dvakrát vyměnil kotouč s Keslerem. Druhý jmenovaný vystřelil pouze do připraveného obránce.
62:39
Vancouver má obrovský tlak, ale nedokáže se dostat do výrazné pozice.
61:43
Kesler jel s Danielem Sedinem dva na jednoho, ale puk mu utekl.
61:27
Zach Parise je vyloučen za naražení na hrazení. Domácí mají obrovskou šanci rozhodnout zápas.
61:13
Na druhé straně dostal Parise nabito mezi kruhy, ale přestřelil.
60:38
Vancouver se tlačí do za končení. Ve velké šanci se ocitl Daniel Sedin, ale nepřehodil bezmocného Kuempera.
60:01
Šedesát minut utkání nám nepřineslo vítěze, takže na řadu přichází prodloužení, případně nájezdy.
60:00
58:53
Richardson se zasekávačkou zbavil obránce, ale poté jeho střelu zablokoval bránící hráč.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a stav je stále nerozhodný.
56:56
Dany Heatley vystřelil přes obránce, puk skončil v lapačce Lacka.
55:07
Daniel Sedin pálí nepřesně a trefuje pouze mantinel za bránou.
54:38
Hansen vybruslil z poza brány, ale poté nepřekonal jistého Kuempera.
54:00
Po drobném tlaku Vancouveru se strhla potyčka u hostující brány.
52:25
Lack ukazuje skvělou práci s hokejkou, když rozehrává těžký kotouč na své spoluhráče.
51:03
Granlundův pokus o střelu zblokovala obrana.
49:41
Cooke ztratil kotouč v útočném pásmu, a tak hrozilo nebezpečí na druhé straně, ale ani Kesler nedokázal vystřelit.
47:47
Neuběhlo ani 20 sekund a situace se opakuje.
47:29
Rozehrávka hostující Minnesoty končí až za Lackem a je z toho další zakázané uvolnění.
47:01
Lack přikrývá kotouč. Je tu další reklamní přestávka.
46:11
46:00
Minnesota se v pohodě brání.
45:26
Zatím se jim však nedaří dostat do útočného pásma.
44:11
Domácí si zahrají první přesilovku. Spurgeon je vyloučen za krosček.
44:06
Richardson našel zcela volného Keslera, ten položil brankáře, ale v poslední moment mu zakončení do prázdné brány znemožnil právě jeho beton.
43:46
Ofsajd hostujícího týmu zastavuje jejich akci.
42:16
Henrik Sedin našel lépe postaveného bratra Daniela, který z mezikruží pouze vyprášil levý beton Kuempera.
41:12
Ve třetí třetině je zatím hokej ještě opatrnější než v té druhé.
40:01
Druhá třetina přinesla defenzivní hokej. Příliš šancí k vidění nebylo. V té největší se ocitl minutu před koncem Henrik Sedin, ale svou tečí nasměroval puk pouze do tyče. Uvidíme, zda nám třetí třetina přinese rozuzlení.
Další třetina začne přibližně v 5:53.
40:00
38:50
Henrik Sedin tečoval střelu obránce, ta prošla mezi betony Kuempera a otřela se o tyčku.
37:12
37:04
Richardson zahrozil v oslabení, ale jeho střela neměla gólové parametry.
36:03
Wild uzamkli soupeře v obranném pásmu, situaci řeší až zákrok Lacka.
35:42
Střela Heatleyho se otřela o pravou tyč.
35:12
Střelec prvního gólu, Ryan Kesler, je vyloučen za hákování.
34:57
Lack nyní přerušuje hru. Reklamní pauza přichází.
34:28
Heatley parádně vymíchal obránce, ale v dobré pozici nepřekonal Lacka.
33:11
Parise se nyní obtáčel kolem brány, ale Lack se perfektně natáhl na brankové čáře a puk ukryl v lapačce.
32:43
Vancouver se proviňuje zakázaným uvolněním.
32:03
Brodziak dokázal přebruslit domácícho obránce, ale při zakončení byl tísněn, takže jeho bekhendový pokus nebyl nijak nebezpečný.
31:00
Po přečíslení čtyř na dva bránící hráče se puk doklouzal těsně vedle levé tyče. Kesler nyní v dobré pozici neusměrnil kotouč přesně.
29:43
Schroedrova střela z úhlu nebyla až tak nebezpečná, jako možná dorážka Daniela Sedina, kterého stihl odstavit domácí obránce, jinak by dorážel puk do prázdné brány.
28:47
Kesler se ocitl sám před Kuemperem, ale zády k bráně nedokázal zakončit přesně.
28:07
Lack přerušuje hru.
27:20
Zakázané uvolnění domácích borců.
26:49
Minnesota se nyní dostala do dobré pozice, ale celá akce končí nesmyslnou střelou obránce, která byla zblokována.
26:08
Vancouver rozehrává další svou akci až z poza vlastní brány.
24:28
Henrik Sedin se hnal s bratrem dva na jednoho. Jediného obránce dokázal vyšachovat, ale z blízka nepřekonal skvěle chytajícího Kuempera.
24:13
Přečíslení tři na dva končí střelou Kassiana, s kterou neměl Kuemper sebemenší problém.
23:17
Ofsajd také na druhé straně. Hra je nyní neučesaná a divákům chybí šance a góly.
23:04
Další výpad Wild skončil v ofsajdu.
21:52
Lack ukrývá kotouč v lapačce.
20:52
Hraje se zatím nahoru dolů, ale útočné akce končí ihned za modrou čárou.
20:01
První třetina přinesla útočný hokej. V oslabení se prosadil domácí Kesler. Druhou přesilovku poté využil hostující Parise. Více gólů nám první třetina nepřinesla.
Další třetina začne přibližně v 5:00.
20:00
19:58
V posledních vteřinách se marně pokusil změnit stav Henrik Sedin.
18:53
Haula dobře vystihl soupeřovu rozehrávku, ale jeho střela z mezikruží nebyla příliš nebezpečná a Lack ji v pohodě zlikvidoval.
17:59
Po delší době si na kotouč sáhne také Kuemper. Přerušuje hru a je tu reklamní přestávka.
17:24
Daniel Sedin nahodil puk na bránu, ale ten skončil u obránce.
16:03
Další akce dvojice Pominville, Parise. Prvně jmenovaný obral o kotouč obránce a nabil druhému. Parise však přestřelil bránu.
14:12
Minnesota právě vstřelila branku!
ZACH PARISE si udělal na levém kruhu "jágrovskou" otočku a z mezikruží poslal puk přímo nad rameno Lacka, který přes clonící hráče neviděl. Asistence: Jason Pominville, Dany Heatley.
13:58
Přesilovka dělá Minnesotě značné problémy.
13:07
Pominville stál úplně sám na pravém kruhu, jeho jedovka však končí pouze v lapačce Lacka.
12:27
Hansen je vyloučen za naražení na hrazení, uvidíme, zda se druhá přesilovka hostům vydaří lépe.
11:59
Pominville střílí okamžitě po buly z levého kruhu, ale míjí bránu.
11:46
Hra se přenáší na druhou stranu kluziště. Po střele Prossera Lack přerušuje hru.
10:04
Opět to jsou bratři Sedinové, kteří vytváří tlak na bránu hostů, avšak nedokázali se dostat do vyložené střelecké pozice.
09:33
Higgins obírá soupeře o kotouč a nahazuje za bránu Kuempera.
08:33
Minnesota vstřelila branku, ale gól není uznán kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
07:32
Wild rozehrávají akci od svých obranců, ale zatím se jim příliš nedaří.
06:43
Domácí hrají v plném počtu. Přesilová hra hostů dopadla tragicky.
05:19
Vancouver právě vstřelil branku!
Přesilovka Wild je tragická. Niederreiter se vydal napad obránce a zapomněl na obranu. RYAN KESLER unikl podél levého mantinelu a střelou zápěstím nad vyrážečku prostřelil Kuempera. Asistence: Chris Higgins.
04:43
Daniel Sedin je vyloučen za hákování.
04:43
Pominville se dostal ke střele z levého kruhu. Lack si nebyl příliš jist svým zákrokem, ale puk udržel.
04:09
Henrik a Daniel Sedinové zamotali hlavy domácím obráncům, situaci řeší až dojíždějící Granlund.
03:32
Útok Vancouveru zastavuje ofsajd.
03:20
Haula střílí bekhendem, ale míjí bránu.
02:24
Wild se nepřesnou rozehrávkou dostávají do zakázaného uvolnění.
01:49
Heatly se prosmýkl mezi obránci a vyslal jedovatou střelu. Lack zasáhl vyrážečkou.
00:43
Na druhé straně zahrozil nebezpečně Hansen, ale Kuemper zasáhl.
00:15
Minnesota se ihned po buly vydává napadat do útočného pásma, avšak Pominville se nedostává ke střele.
00:01
Hráči nastupují na led.
Začátek zápasu se již tradičně zpozdí.

Vancouver Canucks: Luongo (Lack) – Hamhuis, Garrison, Stanton, Bieksa, Edler, Diaz – D. Sedin, H. Sedin, Burrows – Kassian, Richardson, Booth – Hansen, Schroeder, Higgins – Sestito, Dalpe, Lain.

Minnesota Wild: Kuemper (Bäcström) – Suter, Spurgeon,Brodin, Prosser, Ballard, Stoner – Parise, Granlund, Pominville – Heatley, Coyle, Fontaine – Cooke, Brodziak, Niederreiter – Mitchell, Haula, Veilleux..
Zdravím všechny fanoušky zámořské NHL, která se po olympijské přestávce velmi rychle rozjíždí. Dnes nás v noci čekají čtyři zápasy, takže se máme na co těšit. Nás bude zajímat utkání Vancouver CanucksMinnesota Wild, které bude velmi zajímavé, když se proti sobě postaví desátý a sedmý tým Západní konference.
Vancouver Canucks
Celek Vancouveru odehraje první utkání po olympijské pauze. Nachází se na desátém místě místě západní konference.Z 61 utkání vytěžili hráči Bruins 65 bodů. Domácí táhne především Daniel Sedin (13+27) a Henrik Sedin (6+31). V bráně operuje Roberto Luongo (91,7%).
Minnesota Wild
Wild na tom jsou lépe, po 60 utkáních mají 71 bodů a patří jim 7. pozice Západní konference. Jejich útok táhne Jason Pominville (22+18) a Zach Parise (19+18). V bráně hostů se střídá dvojice Niklas Bäckström (89,93%) a Josh Harding (93,33%).
Vzájemné zápasy
Jediný vzájemný zápas v této sezóně vyhrála Minnesota Wild 3:2 po samostatných nájezdech.