Andrej Meszároš (BUF) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:36
Martin Havlát (NJD) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:23
Tři hvězdy utkání:
1. Steve Bernier (NJD) 2+0
2. Keith Kinkaid (NJD) 28 zák., 1 gól, 96,6%
3. Adam Henrique (NJD) 0+0
New Jersey Devils po jednoznačném zápase poměrem 3:1, domácí dnes podali špatný výkon, po zásluze prohráli.
60:00
59:45
Už se nic nestane, hostující tým vyhraje.
59:00
Poslední minuta.
58:48
Steve Bernier branku přestřelil z pozice mezi kruhy.
58:16
Na trestnou lavici míří domácí Rasmus Ristolainen na dvě minuty za držení.
57:08
Cody Hodgson to nemyslel špatně, ale v ideální pozici branku netrefil.
57:00
Probíhají poslední tři minuty třetí třetiny.
56:50
Jacob Josefson se vrací do hry. Hraje se pět na pět.
56:24
Brian Gionta se znovu dostal do zakončení, ani tentokrát nebyl v koncovce nejpřesnější.
55:20
Johan Larsson na ledě.
54:50
Jacob Josefson vyloučen na dvě minuty za držení.
54:47
Brian Gionta postupoval sám na branku, střelou nápřahem ale zařízení minul. Nechybělo moc.
54:10
Hostující tým nehraje přesilovku podle svých představ, na druhou stranu ale vede o dvě branky.
53:20
Sabres špatně střídali, hráli v šesti, a tak na trestnou jde Johan Larsson.
53:00
Vstřelená branka obvykle týmu pomůže získat nový náboj týmu, v případě Buffalo to teď neplatí. Hosté pokračují ve stylu hry, který předcházel inkasované brance.
51:41
Sabres právě vstřelili branku!
Přesilovkový gól domácích znamená zápletku. Na tohle byl už brankář Kinkaid krátký. První dvě střely zneškodnil, po druhém zákroku zůstal mimo branku, puk mu vypadl z výstroje, a tak mohl MATT MOULSON pohodlně skórovat. Asistence: Tyler Ennis, Brian Gionta.
51:15
Ďáblové dostávají puk do středního pásma. V pohodě se brání.
50:43
Dainius Zubrus vyloučen na dvě minuty za hákování. Šance pro domácí.
50:32
Dainius Zubrus rychlou střelou příklepem zkoušel překonat brankáře Anderse Lindbacka, nicméně maskovaný muž byl v souboji úspěšnější.
48:14
Devils právě vstřelili branku!
Domácí obránce Weber se musí červenat, v souboji o kotouč měl několik metrů náskok, ale JORDIN TOOTOO ho dojel a přetlačil. Tootoo se dostal ke střele, kterou poslal dvacet centimetrů nad ledem, a tak domácí brankář byl bez šance. Bez asistence.
48:06
Komerční přestávka v době, kdy do konce třetí třetiny zbývá něco okolo dvanácti minut.
47:06
Sledujeme pasáž hry, která nenabízí žádné šance, srdce hokejového fanouška musí hodně strádat.
45:55
Hraje se hodně plynule, domácí tým zatím neklade žádný odpor, hosté si s přehledem kráčí pro dva body z dnešního utkání.
45:02
Devils se usadili v útočném pásmu, následovala rána, která byla zblokovaná a puk se dotkl ochranné sítě. Buly před domácím brankářem.
44:00
Tootoo se snažil v útočném pásmu něco vymyslet, hledal Havláta, který kotouč také dostal. Český hráč se k zakončení nedostal.
42:11
Jerry D'Amigo bekhendovou stranou hole zkoušel prostřelit brankáře Keitha Kinkaida, ale nepodařilo se mu to.
41:20
Necelých dvacet minut mají domácí na to, aby se zápasem zkusili něco udělat, tedy pokud chtějí získat alespoň bod.
40:01
Travis Zajac vyhrál buly nad Philipem Varonem.
40:01
Ve druhé dvacetiminutovce se dvakrát prosadili hosté, kteří pak vedou 2:0. Střelecky ovšem za svým soupeřem zaostávají 15:20, nicméně mají lepší koncovku.
40:00
39:50
Třetina se v klidu dohrává.
39:00
Hraje se poslední minuta.
38:07
Philip Varone tečoval střelu těsně před gólmanem Devils, ale k výraznější šanci to nevedlo.
38:00
Konec druhé třetiny se blíží.
37:30
Travis Zajac a jeho střela tentokrát skončila na betonu Lindbacka.
37:00
Hrají se poslední tři minuty druhého dějství.
36:49
Kotouč je mezi střídačkami, hra je přerušená, buly ve středním pásmu.
35:49
Marcus Foligno bekhendovou stranou nevystřelil vůbec špatně, ale na překonání brankáře recept nenašel.
35:01
Rasmus Ristolainen, znovu v krátké době zkoušel překonat brankáře Devils. Ani tentokrát se mu to nepodařilo, puk mu pravděpodobně sjel z hole.
33:53
STEVE BERNIER dává svou druhou branku v zápase. Ani tentokrát to neměl nějak extra obtížné. Gólman Lindback se přemisťoval k druhé tyčce, a tak střelec trefil odkrytý prostor. Hosté vedou o dvě branky. Asistence: Adam Henrique.
33:28
Do brejku se dostal Stephen Giona, který střelou do protipohybu brankáře neuspěl, ale vynutil si faul soupeře, který sudí nechávají bez povšimnutí.
33:07
Rasmus Ristolainen hostujícího brankáře v úniku překonat nedokázal.
32:40
Jordin Tootoo ani Andy Greene nedokázali své šance využít, a tak mohl vyniknout brankář Anders Lindback se svým uměním.
32:13
Komerční přestávka v době, kdy do konce druhé třetiny zbývá necelých osm minut. Hosté vedou o jednu branku.
31:23
Michael Ryder ránou z první minul brankáře i branku soupeře.
30:00
Bylo by vyrovnáno, kdyby ovšem Zac Dalpe svou gólovou pozici dotáhl do zdárného konce. Kinkaid se předvedl ve velmi dobrém světle, když soupeři "ukradl" takřka jistý gól.
29:08
Hosté jdou do vedení. Přečíslení vyřešil Scott Gomez přihrávkou na volného STEVA BERNIERA, který měl snadnou práci. Poslat puk za přemisťujícího se brankáře. Lindback dělal co mohl, ale cestě puku za brankovou čáru nezabránil.Je pravda, že přihrávka prošla se štěstím, ale i tento aspekt hraje velkou roli. Asistence: Scott Gomez.
28:14
Mike Weber sestřelil Tuoma Tuutu, který hit čekal, a tak se zapřel.
27:44
Damon Severson, obránce Devils, rychlou střelou z první branku vůbec netrefil.
26:58
Matt Ellis střelou zápěstím nedokázal vážněji ohrozit brankáře hostujícího týmu.
26:32
Komerční přestávka, střelecky jsou aktivnější stále domácí 9:7.
25:37
O puk se bojuje ve středním pásmu, ani jeden z týmů se bezhlavě nežene do útoku.
24:59
Steve Bernier se dostal ke střele z pozice mezi kruhy, ale zařízení trestuhodně minul. Velká příležitost hostů končí špatnou koncovkou.
23:40
Režie přímého přenosu nabídla velmi zajímavý údaj, že New Jersey dokázalo ubránit – a teď čtěte dobře – posledních 35 ze 37 přesilových her soupeře, respektive vlastních oslabení. Domnívám se, že s ohledem na dnešní dvě oslabení, která zvládlo precizně, to nebude pouhá náhoda.
23:00
Devils hrají dobře ze zajištěné obrany, na defenzivě si zakládají. Buffalo se tak nemůže dostat ke střelám, navíc dostat se do útočného pásma je pro něj taky obtížné.
21:35
Hosté v plném počtu. I teď se Ďáblové ubránili bez problémů. Sabres se nedostali do pořádné šance, což hostům hru v oslabení zpříjemnilo.
20:50
Ani tato početní výhoda se domácímu týmu nedaří podle představ. Ke střele se ještě nedostali.
20:01
První třetina gól nepřinesla, a tak platí bezbrankový stav. Střelecky jsou aktivnější domácí, vedou v tomto ohledu 7:5.
20:00
19:50
Už se nic nestane, první třetina končí.
19:35
Nejprve vystřelil Travis Zajac, po jeho střele získali puk domácí v útočném pásmu, a tak hosté zatáhli za ruční brzdu. Na trestnou se pakuje Andy Greene na dvě minuty za hákování.
18:40
Zac Dalpe střelou zápěstím do středu branky trefil jen dobře postaveného gólmana Keitha Kinkaida.
18:00
Hrají se poslední dvě minuty první třetiny.
17:11
Mark Fraser a jeho nápřah až ke světlům neuspěl ani tentokrát. To je tak, když trefíte prvního stojícího hráče před vámi.
16:25
Mike Cammalleri nedosáhl na volný kotouč, který špatně odehrál jeden z hráčů Sabres.
15:40
Larsson prokličkoval útočným pásmem, přibližně ze středu kruhu vystřelil. V dobré pozici branku vůbec netrefil, načež zklamaně praštil holí o led.
14:10
Brian Giotna vystřelil od modré, takových pokusů je v utkání mnoho, nic neobvyklého. Prostor vymezený třemi tyčemi ovšem minul, a vzhledem k tomu, že je jednalo o prudkou střelu, tak se málem k dorážce dostal jeho spoluhráč, na kterého byl čekala snadná práce, poslat puk do prázdné branky, gólman vyjel proti prvnímu střelci.
12:31
Eric Galinas nedokázal trefit zařízení, jeho střela letěla výrazně mimo branku. Nebýt mantinelu, tak fanynka v osmé řadě nalevo od branky měla suvenýr z dnešního utkání.
11:06
Chvilku české poezie napsal Martin Havlát, jeho na první pohled nenápadná střela přes obránce měla k ráně s přívlastkem gólová setsakramentsky blízko. Puk olízl spojnici branky.
10:47
Brian Gionta to nemyslel vůbec špatně, střelou z otočky ovšem trefil jen maskovaného muže v brance New Jersey.
10:33
Buly v útočném pásmu domácího týmu, který souboj o puk prohrál, a tak se hra stěhuje rychle pryč od Kinkainda.
09:35
Sledujeme pasáž hry, která mnoho šancí nenabízí, a tak mají domácí fanoušci přítomní v hale jedinečnou možnost kousnout do chutného hamburgeru a sousto si bez nervů užívat. No, měli by si toho vážit, protože u letos špatně hrajícího Buffala je to nevídaná věc. Hraje se totiž ve středním pásmu, žádné drama v obranné třetině Sabres.
07:59
Foligno to byl, kdo se snažím nikým nepozorovaný proklouznout hostující obranné řadě. Že by se mu to podařilo, to se napsat věru nedá. Byl zpacifikovaný celkem rychle, na útočné modré.
07:34
Komerční přestávka. Střelecky jsou zatím aktivnější domácí, v tomto ohledu vedou 2:1.
07:05
Probíhá sledování videa a na trase mezi Torontem a Buffalem se debatuje celkem ve svižném tempu. Larsson dostal kotouč za brankovou čáru, což o to, ale nedovoleným způsobem. Puk do branky totiž nasměrovat úmyslným kopnutím. Gól neplatí, domácí se zlobí, ale rozhodnutí je to správné.
05:46
Andrej Meszároš ani Zac Dalpe branku trefit nedokázali. Obrovské šance domácího celku.
05:11
Hosté v plném počtu. A nutno poznamenat, že mnoho práce to hráče v bíločerveném skutečně nestálo.
04:38
Ani druhá přesilovková formace Buffala si nevede o moc lépe než pětice číslo jedna. New Jersey hraje hodně aktivně, což přináší úspěch.
03:50
Přesilová hra se domácímu celku zatím opravdu nedaří. Přímé střele Kinkaid čelit nemusel, nehledě na to, že se Sabres nemohou dostat stabilně přes střední pásmo.
03:11
Do brejku se dostal hráč Buffala, právě Marcus Foligno, který si vykoledoval faul soupeře. Damon Severson odchází na trestnou lavici na dvě minuty za držení.
02:10
Mark Fraser ukázal, že zblokování střely mu opravdu není cizí. Ukázkově se položil do střely domácího Foligna. Zákrok jak z učebnice hokeje.
00:36
První střelu na branku vyslal hostující celek. Ďábel Shephen Gionta střelou zápěstím otestoval pozornost brankáře Lindback, který byl pozorný a s akcí si poradil.
00:09
Ristolainen se snažil dlouhou přihrávkou oslovit spoluhráče na útočné modré, nicméně kotouč byl tečovaný ve středním pásmu, a tak celá "operace" byla zmařena.
00:01
Vše je připraveno, za chvilku utkání začne.
Hezký hokejový večer! Zámořská NHL má dnes na programu pouhé tři zápasy. My se společně zaměříme na utkání mezi týmy Buffalo Sabres a New Jersey Devils. Úvodní vhazování je naplánováno na 0:05 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
BUFFALO SABRES
Buffalo zažívá velmi špatnou sezónu a šance na play-off už dávno ztratilo. Momentálně se nachází na poslední pozici celé NHL, tuto pozici ale bude Buffalo udržet, neboť by mu zaručilo první volbu v draftu. Sabres po čtyřech prohrách v poslední utkání dokázalo zabrat a vyhrálo na ledě Bostonu 2:1 na nájezdy. Boston tak přišel o důležité body v boji o play-off. V dnešním zápase Sabres nejsou favorité, nicméně by mohli překvapit.
NEW JERSEY DEVILS
Ďáblové ještě živí teoretickou naději na postup do play-off. Momentálně jsou na dvanácté pozici se ziskem 71 bodů, na osmý Boston ztrácejí dvanáct bodů. Po prohře v Coloradu 1:2 po samostatných nájezdech se New Jersey zvedlo a vyhrálo poslední dvě utkání. Nejdříve zvítězilo na ledě Arizony 4:1 a v posledním zápase si dokázali poradit v domácím prostředí se silným Pittsburghem v poměru 2:0. Devils jsou v dnešním utkání mírným favoritem. Uvidíme, zda-li svou pozici potvrdí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.