3. Brayden Schenn (2+0)
Československá stopa v utkání:
Jakub Voráček (PHI) – (0+1) – 1 střela na branku – čas na ledě (20:11)
Střely ve třetí třetině: 5-8, v prodloužení 2-2 a celkem 24-21.
Třetí třetina patřila spíše hostům, kteří logicky museli vytvořit tlak, aby se jim podařilo vyrovnat. Nicméně to dlouho nešlo, až ze spárů nepohodlnosti vysvobodil Flyers Schenn, jehož gól musel posvětit dokonce videorozhodčí v Torontu. Gól platil. Bohužel pro Flyers branka ze závěru třetí třetiny neměla kýžený psychologický efekt a prodloužení dopadlo v neprospěch hostů z Philadelphie.
61:58
Columbus právě vstřelil branku!

Je to tu. Na gól nás nenechal dlouho čekat obránce Blue Jackets KEVIN CONNAUTON. Rychlý protiútok na který se těžko reaguje předvedla dvojice Connauton, Johansen, první jmenovaný zakončoval nad vyrážečku do horního rohu branky po vybídnutí druhým – RYANEM JOHANSENEM.
61:02
Columbus u puku a zakončení Johansena z otočky. Mason pozorný.
60:24
Voráčkův bekhend vyráží ruský brankář mimo dosah útočníků Flyers.
60:01
60:00
59:05
Philadelphia právě vstřelila branku!

Schennův gól byl uznán. Ano nakonec byl gól připsán Schennovi. Puk jasně překročil brankovou čáru. Rozhodčí sice na ledě rozpažil, ale po prozkoumaném videu musel gól uznat. ASISTENCE: VORÁČEK JAKUB, COUTURIER SEAN
59:05
Voráček nastřelil na Bobrovského. Tomu puk prošel mezi betony. Videorozhodčí posoudí celou situaci. Za chvíli budeme moudřejší.
59:05
Puk mají Flyers po vybojovaném vhazování.
58:53
Oddechový čas pro hosty.
58:53
Dubinsky se snaží trefit prázdnou branku, naneštěstí pro Jackets minul.
58:33
Flyers perfektně drží třetinu a stále kombinují.
58:00
Mason vyjel z branky a přepustil místo šestému hráči Flyers. Hosté bez brankáře.
57:48
MacDonaldova táhlá střela provětrala Bobrovského.
57:08
Foligno zaváží do rohu a tam padá. Boj pokračuje.
56:35
55:34
Šance v oslabení pro Flyers nevyužita. Flyers teď musí především rychle vystřídat a zorganizovat obranu.
55:25
Blue jackets hrají na jistotu. Nikam nespěchají. vedou totiž 2:1.
54:35
Opět vyloučení a opět nedovolené bránění. Flyers budou vyloučeni a to se jim zrovna nehodí, když mají za úkol do pěti minut vyrovnat nebo skončí v poli poražených – Claude Giroux si posedí dvě minuty.
53:43
Atkinson krásně našel před bránou volného Dubinskyho. Rychle k němu přispěchali beci a znemožnili mu zakončit.
53:17
Flyers aktivnějším týmem. Snaží se vyrovnat.
52:00
51:41
Závar před brankou Masona skončil vyhozením přes všechny čáry.
51:03
Dubinsky na střed na Atkinsona. Ten prodlužoval střílenou přihrávku. Bez úspěchu.
50:27
Connauton prověřil betony Masona.
50:00
Rozhodčí píská a na opačnou stranu hřiště se podívá rakouský útočník Raffl. Je totiž vyloučen za nedovolené bránění.
49:31
Schultz nahazoval od modré na teč. Střela, ale minula beze směru letu Bobrovského branku.
48:38
Pozor! Gibbons v brejku nedává gól. Na poslední chvíli ho zablokoval Laughton.
48:25
Hra přerušena po Laughtonově střele.
47:53
Girouxova pětka kombinuje okolo branky Bobrovského.
46:56
Girouxova střela se odrazila od obránce Jackets vysoko nad branku. Hra bude po reklamní přestávce pokračovat stále za stavu 2:1.
44:32
Laughton v úniku po levé straně. Z pozice na střelu byl bohužel, bohudík vytlačen.
43:41
MacDonald pálil z vrchu pravého kruhu, avšak Jackets jeho střelu zblokovali.
42:22
Simmonds přihrával zpoza brány Laughtonovi. Střela skončila pod Bobrovským.
41:15
Streit to zkusil od modré. Neúspěšně.
40:35
Střela Raffla těsně vedle Bobrovského branky.
40:01
Hráči nastupují na led.
Za pár okamžiků začne třetí třetina.
Blue Jackets vyhráli i druhou třetinu na střely, tentokrát 8:6. Střely celkově 17-11.
Druhá třetina měla pomalejší tempo, narozdíl od té první, která se musela líbit. Blue Jackets se podařilo využít přesilovou hru a tak byli o branku šťastnějším týmem. Skóre odpovídá předvedené hře – 2:1.
Další třetina začne přibližně v 2:49.
40:00
39:39
Calvert chtěl nahodit puk, jenže při této operaci trefil obránce Flyers nešťastně do hlavy.
39:32
38:54
Flyers se nedaří usídlit se v útočné třetině.
37:32
za Jackets půjde na trestnou lavici Prout za podražení.
37:28
Hra pokračuje rychlým tempem, ale bez střel na branku, což nemusí těšit oko hokejového labužníka.
36:36
Vhazování před Bobrovským.
34:35
Gibbons jde do protiútoku, ale střílí vedle. Jackets tak nedokázali využít přečíslení 3 na 2.
32:57
Boll přihrál Connautonovi na střelu. Ten se rozhodl puk ještě přihrávat a to byla chyba.
31:28
Střela od modré, která chvíli skotačila před Masonem. Beci Flyers nicméně puk dostali do bezpečí.
30:39

Máme tu další využitou početní výhodu. SCOTT HARTNELL doslova dotlačil puk za Masona, otočený zády k bráně bekhendem. Asistence: Nick Foligno, Jack Johnson.
29:55
Johansen střílí. Mason vyráží pravým betonem puk do rohu. Tlak domácích ale pokračuje.
29:05
Laughton vyloučen za držení na dvě minuty. Blue Jackets si zahrají přesilovku.
28:57
Střela Umbergera nad branku Bobrovského.
27:59
Johansen udržel perfektně pásmo, jeho střelu potlačili Flyers ještě v zárodku, respektive když napřahoval, puk mu urazili.
27:40
Sled nepřesností na obou stranách.
25:58
Masonův zákrok levým betonem proti tečované střele.
25:29
Zakázané uvolnění Flyers. Bude se vhazovat před Masonem. Respektive po jeho pravé ruce.
24:41
Voráček a Giroux zatápějí obraně domácích. Jejich snažení obléhat branku však brzy skončilo.
23:58
Jenner vystřelil, jeho rána byla ale zblokována. Skóre tak zůstává stejné.
23:10
Rinaldo vyvezl puk z vlastního pásma a nahodil.
22:37
21:36
Kombinace Voráčka a beka Streita ke gólu nevedla. Streit jen vyprášil betony Bobrovského.
20:37
Atkinson vyloučen za hákování. Pro Flyers už třetí přesilovka.
20:10
Calvert se zničehonic ocitl za nesoustředěnou obranou Flyers. Ta jakoby byla duchem ještě v kabině. Mířil vedle.
20:01
Střely na branku v první třetině: CBJ – PHI 9:5.
První třetinu ozdobily dva góly. Po využité početní výhodě skóroval Jenner, avšak odpověď neměla dlouhého trvání. Ve své přesilovce dali branku také Flyers, jmenovitě Schenn. Skóre je tak 1:1, ale domácí byli lepším týmem v první části duelu.
Další třetina začne přibližně v 2:02.
20:00
19:35
Český útočník Voráček obkroužil branku a snažil se zasunout pod beton Bobrovského, nápad mu nevyšel.
18:53
Couturier nepovedenou střelou prověřil pozornost domácího brankáře.
18:29
Flyers získali kotouč dobrým napadáním ve středním pásmu.
17:53

Giroux s BRAYDENEM SCHENNEM se dostali do nevídaného přečíslení dva na jednoho při vlastní přesilovce a výhodu neváhali využít. Srovnáno na 1:1. Asistence: Claude Giroux, Mark Streit.
17:05
Hosté si zahrají druhou přesilovku večera. Za držení je vyloučen Tropp.
Flyers při své přesilové hře nebyli příliš nebezpeční. Nic prakticky nevymysleli. Minimální střelba.
15:24
13:24
David Savard putuje na lavici hanby za nedovolené bránění.
12:34

Blue Jackets využívají přesilovku. Zvýšený nápor domácích využil BOONE JENNER po přihrávce zpoza brány od Brandona Dubinskyho. Klasická přesilovková trefa. Asistence: Brandon Dubinsky, James Wisniewski.
11:58
Rinaldo vyloučen na 2 minuty. Blue Jackets si zahrají přesilovku.
11:52
Po reklamní pauze se bude vhazovat v útočném pásmu Flyers.
11:48
Umberger oslovil Couturiera k zakončení. Ten však příležitostí pohrdl a ani nevystřelil.
10:44
Flyers se osvobozují zakázaným uvolněním. Bude se vhazovat před Masonem.
09:24
Střela Laughtona se neujala. Šla přímo do plastronu Boborvského.
08:02
Bobrovskij chybuje při rozehrávce za brankou, nicméně nabídnutou možnost Flyers nevyužili.
06:39
Útok Blue Jackets zastavil ofsajd.
05:24
Flyers na chvíli sevřeli Blue Jackets v obranném pásmu. Blue Jackets se ale brzo osvobodili.
04:58
Blue Jackets mocně útočí.
04:27
Johansen objel branku a nabil na modrou jednomu z obránců Jackets.
02:53
Prout právě blokoval střelu Rinalda, dlouho se nemohl pohnout. Šlo o tvrdou střelu.
01:30
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Giroux měl dobrou pozici na střelu, avšak daný okamžik prováhal.
00:30
Columbus začal náporem. Atkinson nahazoval kotouč na Masona.
00:01
Zámořští komentátoři právě představují největší hvězdy soupeře – to je Philadelphie Flyers.
Začátek zápasu se jako vždy malinko zpozdí. Oba týmy zatím ještě nejsou na ledě.
Vzájemné zápasy:
14.11.14: CBJ-PHI 4:3
22.11.14: CBJ-PHI 2:4
Flyers nastoupí ve stejné sestavě jako v posledním zápase proti Kings z Los Angeles. Na druhé straně Columbus začne utkání s navrátivším se Dubinskym. Na tribunu tak putuje zdravý náhradník Rychel.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – (A) J.Johnson, D.Savard, Leopold, Prout, Connauton, Wisniewski – Gibbons, N.Foligno, Hartnell – Jenner, Johansen, Skille – Calvert, (A) Dubinsky, Atkinson – Tropp, Chaput, (A) Boll
Trenér: Todd Richards

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Grossmann, (A) Streit, N.Schultz, Coburn, Del Zotto, MacDonald – Raffl, (C) Giroux, Voráček – B.Schenn, Laughton,(A) Simmonds – R.J.Umberger, Couturier, Read – Rinaldo, VandeVelde, Bellemare
Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Kimmerly, Jackson – MacPherson, Henderson.
Oba týmy jsou na samém chvostu tabulky Východní konference. Columbusu náleží 14.místo s 20 body a Philadelphii 13. s 22 body. Horší ve Východní konferenci jsou už jen Buffalo a Carolina. Columbus by rád navázal na minulou úspěšnou sezónu, kdy vypadl v 1.kole play off, zatím je však jen svým stínem z předešlého ročníku. Nutno říct, že doplácí na častá zranění. To Philadelphia by potřebovala zlepšit bilanci venkovních zápasů. Vyhrála totiž jen 3 ze 14. Dnes to může napravit v Columbusu. Za hosty nastoupí i česká hvězda Flyers Jakub Voráček.
Dobrý den, u pravidelného kolotoče zámořské hokejové ligy NHL vás vítám já – Jan Volf. Dnes, to je noc z úterý na středu, se spolu podíváme na utkání Columbus vs. Philadelphia.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.