To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu.
Radim Vrbata (VAN) 1+1, 3 střely, čas na ledě 19:39
Marián Gáborík (LAK) 1+0, 2 střel, čas na ledě 16:48
Andrej Sekera (LAK) 0+0, 4 střely, čas na ledě 20:20
Tři hvězdy utkání:
1. Radim Vrbata (VAN) 1+1
2. Jonathan Quick (LAK) 40 zák., 2 góly, 95,0%
3. Alexander Edler (VAN) 0+1
Vancouver nakonec v dramatickém souboji na ledě Kings vítězí 4:1, přičemž poslední dva góly padly až v poslední minutě do prázdné domácí branky. Vítěznou trefu Canucks zaznamenal ve 45. minutě Radim Vrbata, který si v zápase navíc připsal ještě asistenci na vyrovnávací gól Bonina.
60:00
59:59
Vancouver právě vstřelil branku!
Dvě desetiny sekundy před koncem zápasu se z vlastního mezikruží trefuje přes celé hřiště do prázdné branky BO HORVAT, který upravuje konečné skóre zápasu na 1:4. Bez asistence.
59:16
Jannik Hansen si jde odsedět dvě minuty za vysokou hůl a domácí to ještě zkouší v šesti!
59:03
Gáborík vypálil mimo branku a u levého mantinelu vybojoval puk DANIEL SEDIN, který z vlastní obranné třetiny trefuje prázdnou branku. Bez asistence.
58:53
Nakonec se to obešlo bez vyloučení. Vhazuje se v útočném pásmu domácích, kteří nechávají Quicka na střídačce.
58:51
Lack zneškodnil Brownovu střelu a poté se pustil do dotírajícího protihráče.
58:35
Kings už jsou zpátky v útočném pásmu a Quick míří na střídačku!
58:06
Domácí nezvládli přechod přes modrou čáru a píská se jim postavení mimo hru.
57:00
Dobrou zprávou je, že Borrows se v závěru třetí třetiny opět zapojuje do hry, z níž ho na chvíli vyřadil zákrok Tylera Toffoliho.
56:30
Domácím rychle ubývá čas na vyrovnání. Vancouver už se soustředí hlavně na narušování rozehrávky soupeře.
55:46
Druhá polovina přesilovky se domácím příliš nevydařila a Hansen se už vrací zpátky na led.
54:32
Sekera vypálil zápěstím a Lack vyrazil kotouč do rohu kluziště.
54:25
Nyní už kombinuje v útočném pásmu přesilovková formace s Kopitarem a Gáboríkem.
54:12
Hosté vyhráli vhazování a ihned vyhodili kotouč, což se jim o chvíli později povedlo znovu.
53:46
Jannik Hansen dostává dvě minuty za vysokou hůl a je tu druhá přesilovka pro Kings.
52:30
Hosté se dostali s pukem až před branku, na níž vypálil Horvat a Quick vyrazil puk jen ke Keninsovi, jemuž však kotouč odskočil z hokejky.
51:53
Další střelecký pokus aktivního Radima Vrbaty. Quick byl tentokrát na svém místě.
50:14
Greene pálil od modré jen do před ním stojícího Bonina a puk je ve středním pásmu.
49:36
První Boninovu střelu zblokoval obránce a následný druhý pokus z úhlu nemohl Quicka zaskočit.
49:05
Dlouhá přesilovka Vancouveru končí. Domácí jsou v plném počtu.
48:32
Kings se teď málem dostali do nebezpečného brejku, ale u puku byl nakonec dříve hostující obránce.
48:00
Další osvobození v podání Kings. Tato část přesilovky se Vancouveru nedaří tolik, jako její první polovina.
46:47
Domácím se teď podařilo dvakrát dostat kotouč ze své obranné třetiny.
45:58
Quick se teď v domácí brance rozhodně nenudí. Canucks na něj vysílají jednu střelu za druhou, ale domácí gólman odolává.
44:31
Hosté pokračují v dlouhé přesilovce 5 proti 4.
44:31
Edlerova tvrdá střela se odrazila od zadního mantinelu k RADIMU VRBATOVI, který využil toho, že Quick povyjel z branky a pohotově z velkého úhlu dopravil puk do sítě. Asistence: Alexander Edler, Yannick Weber.
44:05
Toffoli ošklivě narazil Borrowse na mantinel a za nebezpečný faul dostává trest 5 minut + do konce utkání. Hosty čeká přeslovka 5 na 3 a poté dlouhá klasická přesilová hra.
43:57
Toffoli ujel hostující obraně a proti sobě už měl jen Lacka, kterého však nedokázal překonat bekhendovým blafákem!
43:39
Opět pálil Daniel Sedin, ale jeho střela tentokrát minula branku.
43:21
Canucks mají v posledních zápasech špatné statistiky v přesilovkách. Uvidíme, jak se jim bude dařit v této početní výhodě. Jako první v ní vypálil Daniel Sedin a Quick přerušuje hru.
43:02
Drew Doughty dostává menší trest za sekání. Hosté si dnes podruhé zahrají přesilovou hru.
41:52
Kings se konečně dostali do útočného pásma a vymanili se z úvodního tlaku.
40:44
Hamhuis našel přihrávkou za obranu Higginse, který jel sám na Quicka, na něhož ani nadvakrát nevyzrál!
40:01
Ve druhé třetině se hosté dočkali vyrovnání, které ve 35. zařídil po přihrávce Radima Vrbaty Nick Bonino. Viděli jsme vyrovnanou dvacetiminutovku a vyrovnané je nyní i skóre zápasu. Uvidíme, co přinese třetí perioda, která začne přibližně ve 22:57.
40:00
38:55
Oba týmy jsou v plném počtu.
38:49
Greene vystřelil zápěstím, ale trefuje jen Lacka, který přerušuje hru.
38:33
King kombinují v útočném pásmu. Stále se hraje 4 na 4.
38:00
Dvě minuty do konce druhé třetiny. Hosté napadali za Quickovou brankou, ale domácí se dokázali dostat do útoku.
36:55
Nakonec je z toho na každé straně jen jedno dvouminutové vyloučení za hrubost. Z domácích si trest odsedí TylerToffoli a z týmu Canucks si jde odpočinout Henrik Sedin.
36:54
Střelu Daniela Sedina kryje Quick u jehož branky pak došlo k velké potyčce, do níž se zapojil i sám gólman domácích! Vše odstartoval Henrik Sedin, který najel do Quicka a domácí brankář se do něj bez rozpaků pustil pěstmi.
36:31
Horvatovi se na buly daří a domácí obrana musela být opět ihned ve střehu, ale tentokrát se King podařilo dostat kotouč z pásma.
36:23
Zakázané uvolnění domácích. Bude se opět vhazovat před Quickem.
36:08
Další tvrdá střela Hansena ihned po vhazování. Puk tentokrát minul branku.
36:05
Horvat vyhrál vhazování na Hansena, který ihned tvrdě vypálil a Quick drží kotouč ve své výstroji.
36:02
Hra je přerušena a na řadě je krátká komerční pauza.
35:30
Sbisova pohotová střela míjí domácí branku.
34:54
Bieksa poslal dlouhou přihrávku do útočného pásma Vrbatovi, ten potáhl puk podél mantinelu a poté nahodil před branku žabku na NICKA BONINA, který trefil kotouč ideálně a poslal ho zblízka za bezmocného Quicka. Asistence: Radim Vrbata, Kevin Bieksa.
33:22
Toffoli vypálil, ale jeho střela nemířila mezi tři tyče.
32:31
Carter promáchl na útočné modré a hosté mohli jet do přečíslení, ale útok byl zpomalen a Kings se stihli vrátit do obrany.
30:55
King teď předvedli tlak, který vypadal jako přesilová hra, ale obrana Canucks nakonec odolala.
29:41
Sbisa přihrával zpoza branky do volného prostoru, ale kotouč jen neškodně projel mezikružím.
28:08
Sekera zkusil střelu zápěstím, ale Lack byl pozorný.
27:45
Kenins trefil zblízka Quicka, od něhož se puk odrazil k Hansenovi, ale ani on si nevěděl s domácím gólmanem rady.
27:24
Brownova střela byla cestou ještě lehce tečována, ale Lack přesto dokázal zasáhnout a puk vyrazit.
27:06
Gáborík se snažil rychle objet branku a překvapit Lacka, ale ten byl u své levé tyče včas.
26:51
Webere teď překvapil Quicka svou střelou, která však nakonec nemířila mezi tři tyče.
25:37
Bieksa nahazoval kotouč do útočného pásma, ale tam u něj byli dřív domácí Kings.
24:40
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude před Quickem.
23:06
Edler ani nadvakrát nevyzrál na Quicka, který si připisuje další zákroky.
21:53
Bieksa vypálil příklepem a Quick jeho střelu vyráží mimo branku.
20:24
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Tak to je hodně rychlé využití přesilovky! Kopitar vyhrál vhazování a poslal puk na modrou Doughtymu, který přihrál MARIÁNU GÁBORÍKOVI, ten vypálil zápěstím z hranice levého kruhu a trefil přesně vzdálenější horní roh Lackovy branky. Asistence: Drew Doughty, Anže Kopitar.
20:17
Dan Hamhuis dostává dvě minuty za hrubost a je tu první přesilovka domácích!
20:01
V první třetině jsme uznanou branku neviděli. Kings vstoupili do zápasu aktivně a už ve druhé minutě dostal puk za Lackova záda Carter, ale bylo to za pomoci vysoké hole, takže gól nemohl platit. Od té doby zatím žádný z gólmanů překonán nebyl. Druhá třetina začne přibližně ve 21:58.
20:00
19:30
Běží poslední minuta první třetiny a k vidění jsou nyní boje o kotouč ve středním pásmu.
18:47
Canucks se nyní dostali ke kotouči a konečně mohou prostřídat unavenou formaci.
18:25
Domácí vyhráli vhazování a kombinují v útočném pásmu.
18:11
Zakázané uvolnění v podání Canucks. Hra se vrací před Lacka.
18:05
K odraženému puku se dostal Gáborík, který pohotovou střelou trefil jen Lackovy betony.
16:58
Henrik Sedin zkusil vystřelit zápěstím, ale Quick v pohodě zasahuje. Na druhé straně pak minul branku Williams.
16:22
Vey zpoza pravého kruhu spíš jen nahodil kotouč na Quicka, který si připisuje snadný zákrok a vyráží puk do rohu kluziště.
15:11
Kings vzápětí ujížděli do rychlého protiútoku, ale ten nevyšel podle jejich představ. Stav zůstává bezbrankový.
14:40
Hosté už se po Vrbatově střele začínali radovat, ale za překonaného Quicka zaskočil Greene, který na brankové čáře odpálil kotouč mířící do branky!
13:37
Burrowsovu střelu vyrazil Quick jen k Henriku Sedinovi, s jehož dorážkou si však rovněž poradil.
12:48
Matthias si vyjel zpoza branky a v mezikruží zkusil střelu bekhendem, ale trefil jen připraveného Quicka.
12:18
Na druhé straně kryje Quick střelu Daniela Sedina a hra je přerušena.
11:41
Carter se hned po návratu z trestné dostal ke dvěma střelám, ale ani nadvakrát na Lacka nevyzrál.
11:25
Carter se vrací na led. King jsou kompletní.
11:08
King se při vlastním oslabení dostal do samostatného úniku, ale blafákem nedokázala překonat Lacka!
10:25
Lewis se dostal s pukem do útočného pásma, vystřelil na Lacka a poté se ještě znovu dostal ke kotouči, který vrátil zpátky do své třetiny a Kings ušetřili další cenné sekundy.
09:52
Domácím se podařilo dostat na chvíli kotouč alespoň do středního pásma.
09:37
Edler dostal nabito na před mezikruží a tvrdou ranou prověřil Quick, který udržel kotouč ve výstroji a přerušil hru.
09:25
První přesilovku utkání si zahrají Canucks! Menší trest za hákování dostává domácí Jeff Carter.
09:04
Hosté se teď začínají dostávat více do hry, která se v posledních minutách vyrovnává.
07:49
Hansen se v útočném pásmu dostal do dobré pozice, ale jeho střelu Quick vyráží.
07:32
Souboj o puk za brankou Canucks nakonec vyhráli hosté, kteří zakládají útočnou akci.
07:00
Zatím se hraje svižný hokej a po přerušení teď následuje první komerční přestávka.
06:21
Bonino zkoušel střílet zpoza pravého kruhu, ale jeho pokus prolétl jen vedle bližší tyče.
05:33
King se řítili do rychlého brejku, ale Williams přihrál v útočném pásmu jen na hokejku protihráče.
04:22
Zatím se hraje hlavně v obranném pásmu Canucks. Lack se hned od úvodu rozhodně nenudí.
02:56
Na druhé straně prověřil Quicka Sbisa, ale střela nebyla příliš nebezpečná.
02:24
Kings pokračují v úvodním náporu! Lack musel postupně zasahovat proti střelám Kinga, Sekery a Williamse.
01:18
Carter střílel zblízka bekhendem, Lack vyrazil puk nad sebe a sám Carter dorazil ze vzduchu puk do branky! Kings se však radovali předčasně, jelikož rozhodčí ihned signalizoval, že gól nemůže být uznán. Carter měl totiž v době dorážky hokejku nad úrovní horní tyče.
00:39
Gáboríkovo nahození bylo sraženo ke Kopitarovi, který poslal puk za branku, kde o něj Kings přišli.
00:01

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Regehr – Greene, Muzzin – Sekera, McNabb – Gáborík, Kopitar, Lewis – King, Carter, Toffoli – Brown, Shore, Williams – Nolan, Andreoff, Clifford

Vancouver Canucks: Lack (Markström) – Edler, Tanev – Hamhuis, Weber – Sbisa, Bieksa – D. Sedin, H. Sedin, Burrows – Matthias, Bonino, Vrbata – Higgins, Vey, Dorsett – Kenins, Horvat, Hansen

Rozhodčí: Chris Rooney, Mike Leggo – Tim Nowak, Greg Devorski.
Zdravím všechny příznivce nejlepší hokejové ligy světa! V Západní konferenci NHL se dnes utkají dva konkurenti v boji o postup do play off. Devátí Los Angeles Kings přivítají na svém ledě šesté Vancouver Canucks. Obhájci Stanley Cupu jsou momentálně s 82 body mimo postupovou osmičku, ale rozdíl mezi 5. a 9. pozicí činí v Západní konferenci pouhé tři body, takže boj o postupová místa je hodně vyrovnaný. Tento boj se týká i hostujících Canucks, kteří mají jen o dva body více než Kings. Kosatky s Radimem Vrbatou budou chtít zapomenout na domácí prohru 2:6 s Columbusem. Podaří se jim tento výsledek odčinit, nebo se budou radovat Kings s Mariánem Gáboríkem a Andrejem Sekerou?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.