Já se s vámi tedy loučím a u dalších onlajnů na počtenou.
Československá stopa v utkání
Milan Michálek (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 5:56 – odstoupil v průběhu zápasu

Richard Pánik (TOR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:26
Tři hvězdy utkání
1. Curtis Lazar (OTT) 1+0
2. Erik Karlsson (OTT) 1+1
3. Marc Methot (OTT) 0+2
Ve zbytku poslední minuty třetí třetiny se již nic nestalo a Ottawa tak vítězí 5:3. Jedná se o deváté vítězství z posledních deseti utkání domácího celku, hosté naopak potvrzují špatné výsledky.
60:00
59:13
Ottawa právě vstřelila branku!
Je definitivně hotovo! KYLE TURRIS naprosto bez problémů trefil prázdnou bránu a potvrdil vítězství ottawských Senátorů. Asistence: Mark Stone, Andrew Hammond
58:53
Domácí nic neriskují a raději vrací puk jen do středního pásma odkud nehrozí nebezpečí.
58:48
Timeout Toronta! Jonathan Bernier zůstává na střídačce!
58:31
David Booth byl chvíli sám před brankovištěm, ale Methot ho nakonec povalil na led a z akce bylo nepřesné zakončení.
58:17
Pomalu se blíží čas na timeout, ale trenér Toronta se k němu zatím neodhodlal.
57:33
Skryté nahození z volného prostoru Hammond viděl na poslední chvíli a stihl zareagovat chůzí
57:20
Hostující brankář opět zatavuje hru. Tentokrát zkrotil nepříjemné nahození z pravé strany.
56:28
Po Bernierově jednoduchém zákroku byla na brankovišti strkanice mezi Condrou a Phanuefem. Vše se obejde bez trestů.
54:59
Hostům se čas na vyrovnání pomalu krátí. Phaneuf je s pukem až za vlastní bránou.
54:29
Další komerční přestávka.
54:21
Ottawa hraje opravdu velmi chytře. Snaží se nepustit hosty k puku a kombinuje v útočném pásmu.
53:41
53:00
Hosté šetří čas hrou ve středním pásmu. Oba týmy střídají.
52:20
Kyle Turris byl zcela sám před Bernierem, ale nakonec tváří v tvář hostujícímu brankáři nenašel skulinku ve výstroji strážce svatyně hostujícího celku.
51:47
Domácím se opět daří bleskově vyhodit puk po vyhraném buly.
51:41
Richard Pánik (TOR) zasáhl vysokou holí Legwanda a jde na lavici hanby.
51:18
Ve třetí třetině zatím sledujeme hru plno nepřesností. Především na hostující straně se kupí nemalé chyby.
50:57
Těsně před Bernierem se pokusil tečovat nahození od modré Erik Condra, avšak puk nakonec končí v ochranné síti. Je tady další komerční přestávka.
50:35
Skvělý forčeking domácího celku donutil Toronto k chybě a ztrátě kotouče.
49:46
Tak to byla parádní bitka! Mark Borowiecki (OTT) se po tvrdém hitu na Pánika bleskově domluvil se Zachem Sillem (TOR), s kterým si vyměnil několik pěkných ran a poté i se svým soupeřem zamířil na pět minut na trestnou lavici.
49:37
Na druhé straně se dostal do šance Bobby Ryan, ale jeho švih tentokrát Bernier vytáhl vyrážečkou mimo.
49:13
Tvrdá dělovka od modré čáry proletěla jen těsně vedle Hammondovy brány!
48:21
Jonathan Bernier si nedělal problémy, přikryl kotouč a raději přerušil hru.
47:38
Velmi nepříjemnou chvilku musel řešit Bernier. Brankář Toronta jen vyrazil puk před sebe a Bobby Ryan přes něj následně přepadl. Vše se obešlo bez bitky či zranění.
47:08
Dva pokusy mělo Toronto na průchod středním pásmem, ale ani jednou nebyli hráči v bílém úspěšní.
46:43
Tak až nyní přišla střela jednoho z obránců Toronta, avšak puk šel dostatečně vedle a Hammond mohl být v pohodě.
45:47
Domácí dělají v útočném pásmu problémy bránícímu se Torontu. Javorové listy se snad ještě ve třetí třetině na trochu trvalejší dobu neusadily v útočném pásmu.
45:06
S návratem Lindströma se krásnou kličkou dostal ke střele Bobby Ryan, avšak jeho rychlý švih nakonec neposlal puk mezi tři tyče.
43:58
To byl tedy zámek! Hosté se ne a ne dostat k puku a Sens si s nimi nyní vyloženě prohrávali. Vše nakonec zakončil Mike Hoffman, který si nepotykal s přesností a poslal puk hodně vedle brány.
43:19
Po dobré střele z levého kruhu zkoušel puk za Berniera prostrkat Mark Stone, ale domácí útočník nakonec neměl dost času a prostoru, aby tak učinil.
43:06
Joakim Lindström (TOR) si po buly počínal nedovoleně a jde na trestnou lavici za nedovolené bránění.
43:06
Riellyho střelu od modré bez problémů chytá Andrew Hammond.
42:46
Výborně Turrisovo napadání donutilo Phaneufa zajet zpět za vlastní bránu.
41:59
Javorovým listům se ve třetí třetině zatím nevede příliš dobře a po každé akci Ottawy jen vrací puk do středního pásma.
41:08
Po objetí brány se pokusil najít spoluhráče před bránou Erik Condra, avšak puk projel brankovištěm až mimo dosah domácích hráčů.
41:04
A opět je puk pod lapačkou hostujcíího brankáře.
40:37
Střelou z velkého úhlu se prezentoval Turris. Jonathan Bernier v pohodě chytá a přerušuje hru.
40:22
Chiasson si od mantinelu vybruslil až před Berniera, ale toho zblízka nedokázal zaskočit.
40:01
Další třetina začne přibližně v 2:04.
Máme za sebou výbornou druhou třetinu, kterou sice herně i výsledkově ovládli hosté, ale domácí nakonec udrželi krok dvěma brankami a stále tak vedou. Stav utkání po čtyřiceti minutách je 4:3.
40:00
39:58
Bozak ještě zabojoval za bránou Andrew Hammonda, ale tím také druhé třetina končí.
39:08
Velký závar před Bernierovou brankou ještě gólem neskončil, ale poté se puk dostal až k volnému KYLEU TURRISOVI a ten tvrdou ranou prostřelil brankáře Toronta. Domácí "sedmička" tak odčinila chybu, která zapříčinila vyrovnání Javorových listů. Asistence: Erik Karlsson, Patrick Wiercioch
38:43
Naprosto bez problémů lapil Jonathan Bernier Stoneovo nahození. Výměna brankářů se tváří jako velmi dobrý tah torontského kouče.
38:02
Mike Hoffman vyřešil přesilovkovou kombinaci nepřesnou přihrávkou, která skončila ve středním pásmu a následně je pískán ofsajd.
37:43
Až nyní se Sens usazují v útočném pásmu, uvidíme, co předvedou.
37:17
Domácí budou mít šanci vzít si vedení zpět. Na trestnou lavici míří za vysokou hůl Tim Erixon (TOR).
36:42
Ottawskou Canadian Tire Centre nyní zní mohutné pokřikování GO LEAFS GO! Fanoušci Senátorů jsou vývojem druhé třetiny značně otřeseni.
35:32
Toronto právě vstřelilo branku!
Hosté zcela po zásluze vyrovnávají! Kyle Turris ani Mark Stone nedokázali podél mantinelu vyvézt puk do středního pásma a TIM ERIXON dělovkou od modré čáry propálil domácího brankáře. Bez asistence.
34:44
Velmi nebezpečný odraz od mantinelu za Hammondovou bránou nedokázal van Riemsdyk zužitkovat a tak se k rychlému protiútoku dostali domácí. Hoffman hledal z otočky Legwanda, ale puk skončil u mantinelu.
34:03
Na útočný výlet se vydal důrazný obránce Ottawy, Mark Borowiecki, avšak jeho střela z téměř nulového úhlu neměla šanci na úspěch.
33:32
Hammond na dvakrát zkrotil nahození z pravé strany, přerušil hru a zařídil komerční přestávku.
33:21
Hosté mají v druhé třetině jednoznačně více ze hry a Ottawa je často ve vlastním pásmu pod tlakem.
31:58
Puk je opět v pásmu Ottawy, avšak v držení ho mají právě domácí.
31:33
Senátoři šli tři na jednoho, ale Ryanova žabička přeskočila i Stoneovu hůl a z velké šance nic nebylo.
30:48
Zakázané uvolnění Toronta po nějaké té chvíli vrátí puk k Bernierovi.
30:24
Dva parádní zákroky opět předvedl Andrew Hammond, který zlikvidoval dva zakončení z bezprostřední blízkosti své svatyně!
29:33
28:59
Domácí vyhazují kotouč z vlastního pásma, přesilovka Toronta za chvíli skončí.
28:35
Jedovaté tečované nahození od modré čáry vykopl výborným zákrokem levým betone Andrew Hammond.
27:48
Condra s Pageauem výborně napadali hosty a našetřili pár vteřin z oslabení pobytem v útočném pásmu.
27:33
Bobby Ryan (OTT) si sice sám ublížil, ale jde na trestnou lavici za nedovolené bránění brankáře.
27:16
Další nepřesnost Toronta znamená icing hostujícího celku. Puk se stěhuje k Bernierovi.
26:50
Po dobrém nástupu do druhé třetiny se hostům daří kontrolovat kotouč. Nyní však přichází nepřesná přihrávka, která končí až u Hammonda.
24:30
Páni tak to je začátek druhé třetiny! Po menších zmatcích v obraně Ottawy se puk dostal mezi kruhy a LEO KOMAROV střelou zápěstím rozvlnil síť v Hammondově bráně. Asistence: Zach Sill
24:15
Bernier musel hned několikrát zasahovat, ale branku velmi záhy po svém nástupu nenkasoval.
23:09
Pro Jamese Reimera znamená Lazarova branka konečnou, do brány Toronta nastupuje Jonathan Bernier.
23:09
Jenže domácí si hned z prvního útoku po obdržené brance berou dvougólové vedení zpět. Ve středním pásmu se dostal k puku CURTIS LAZAR, mladičký útočník vjel do pásma Toronta a poté rychlou střelou zápěstím překonal Jamese Reimera. Asistence: Jean-Gabriel Pageau, Marc Methot
22:42
Hosté se hned po buly dokázali usadit v útočném pásmu a snižují! Dion Phaneuf nahazoval puk od modré do klubka hráčů před Hammondem a JOAKIM LINDSTRÖM tečoval nahození mimo dosah domácího brankáře. Asistence: Dion Phaneuf, Sam Carrick
22:30
Poprvé se do útok dostali v druhé třetině i hosté, ale Hammond neměl sebemenší problém přikrýt kotouč jedoucí k němu po ledě.
21:37
Před Reimerem bylo opět velmi husto a hostující gólman může být rád, že Ceciho dělovku od modré srazil jeden z obětavých obránců Toronta.
20:41
Turrisova pětka začala z pohledu Ottawy druhou třetinu velmi dobře, avšak Stone před brankou nakonec přihrávku neobdržel a kotouč je ve středním pásmu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 1:10.
První třetina je u konce a domácí zatím vedou 2:0. Ottawa je lepším celkem, což je potvrzeno i střeleckou převahou 16:9, a zaslouženě vede po gólech Mikea Hoffmana s Erik Karlssonem.
20:00
19:52
V závěrečné minutě první třetiny již hosté kontrolují hru a čekají na sirénu.
19:14
Brewerova špatná rozehrávka znamenala zakázané uvolnění Toronta.
18:55
Velmi podobná situace na protější straně útočného pásma domácích. Mike Hoffman však navíc vůbec netrefil bránu.
18:35
Z poměrně velkého úhlu vyzkoušel Reimerovu pozornost Erik Karlsson. Švédský obránce tentokrát neuspěl.
17:55
Velký tlak domácího celku vyústil pouze v brejk Kessela, ale jeho ránu zablokoval poslední hráč domácích, Marc Methot.
17:12
Velmi pohledné sólo nám nyní předvedl Kyle Turris, který dvakrát obkroužil bránu Jamese Reimera a poté donutil hostujícího brankáře k dobrému zákroku.
16:45
Zápas se dotkl ochranné sítě, mezitím do kabin odchází Milan Michálek, který má zřejmě nějaký neznámý problém.
16:06
Domácí sice také ztratili puk, ale po Hammondově zákroku, který zastavil střelu Trevora Smithe se Sens dostali k rychlému protiútoku a ten přesnou svižnou ranou mezi betony proměnil v gól ERIK KARLSSON. Asistence: Mika Zibanejad, Matt Puempel
15:36
Booth neuspěl v souboji s důrazným Methotem a hosté ztrácí kotouč.
15:25
Průnik Miky Zibanejada nevedl až k zakončení a na druhé straně měl menší problémy Andrew Hammond, který neudržel střelu ze střední vzdálenosti a nakonec po tlaku do svého brankoviště přišel o masku. Časomíra je pochopitelně zastavena a je čas na další komerční přestávku.
14:55
Brewer hitem odstavil Michálka od puku, avšak domácí stejně zůstávají u kotouče.
14:25
Do slibné pozice se dostal po van Riemsdykově přistrčení Phil Kessel, ale jeho svižná rána šla vedle tyče domácí brány.
14:11
Hra je opět přerušena, následuje komerční přestávka.
13:20
A domácí zaútočili velmi dobře! Alex Chiasson se protáhl podél mantinelu až do rohu kluziště odkud naservíroval přesnou přihrávkou na volného MIKEA HOFFMANA a ten z kruhu poslal kotouč nad rameno Jamese Reimera. Asistence: Alex Chiasson, Marc Methot
12:58
Prudká přihrávka před bránu Senátorů nakonec skončila až ve středním pásmu a zaútočit tak mohou domácí.
12:25
Wiercioch se také po rychlém protiútok dostal ke střele od modré čáry, nicméně jeho pokus nebyl nikterak nebezpečný.
11:15
Nyní už však vedl rychlý brejk domácích Mika Zibanejad a u tohoto útočníka domácího celku celá akce také skončila.
11:09
Hosté i po střídání zůstávají v útočném pásmu a rozvíjí nebezpečnou kombinaci.
10:41
Riellyho rána od modré byla sražena a van Riemsdyk poté ze vzduchu neodkázal zamířit mezi tři tyče.
10:15
Velmi nepřesná přihrávka Erika Karlssona končí na zakázaném uvolnění. Hra se stěhuje před Hammonda.
09:55
Reimer má již osmý zákrok a nyní je hra přerušena.
09:00
Rychlé přečíslení domácího celku skončilo až u Ceciho, ale ten nedokázal u tyče překonat pravý beton Jamesa Reimera! Skvělý zákrok hostujícího gólmana.
08:11
07:58
Z úhlu si k Reimerovi najel Bobby Ryan a s jeho střelou měl brankář Javorových listů nemalé problémy. Puk se následně ocitl volný před bránou Toronta, ale hráči v bílých dresech ho dokázali odpravit do bezpečí.
07:44
A další vyhození Toronta. Senátorům se přesilovka zatím vůbec nedaří.
07:12
Po Wierciochově sražené střele je puk opět u domácího brankáře.
06:40
Hned po vyhraném buly hosté vyhazují puk k Hammondovi.
06:34
Trochu skrytou střelou z pravé strany prověřil Reimera Kyle Turris, ale brankář Toronta si našel výhled a zachytil kotouč.
06:11
James van Riemsdyk (TOR) vyloučen za nedovolené bránění. Po komerční přestávce tak uvidíme další přesilovou hru domácího celku.
05:55
Domácí sice poslali puk přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se podle všeho nepíská.
05:14
Puk je v ochranné síti a hosté hrají v plném počtu.
04:53
Ceci neudržel puk v útočném pásmu, přesilová hra Senátorů se chýlí ke konci.
04:47
Milan Michálek byl v dobré pozici mezi kruhy, ale ani jeho tvrdá střela ani následné Stoneovy pokusy o dorážku neznamenaly první branku utkání.
03:52
Skvělá práce Leo Komarova. Útočník Toronta se při oslabení dokonce dostal k zakončení, které sice Hammond pokryl, ale přesilovka Ottawy se najednou výrazně zkrátila.
03:28
Hosté vyhazují kotouč až k Hammondovi a Sens tak začínají útočit až z vlastního pásma.
03:14
Mike Hoffman byl u modré čáry podražen Tylerem Bozakem (TOR) a domácí si zahrají první přesilovou hru.
02:38
Hosté vybojovali puk v útočném pásmu a Hammond musel rychle na led, aby zastavil Riellyho střelu od modré.
02:12
První bitka zápasu! Eric Gryba (OTT) se u střídaček pustil do výměny názorů se Zachem Sillem (TOR) a je z toho pětiminutový trest pro obra kohouty.
01:45
Po nahození ze středního pásma přerušuje James Reimer hru. Vhazovat se bude po jeho levici.
01:21
K první střele se dostali i domácí, ale rána od modré byla zablokována ještě před tím než dorazila k Reimerovi.
00:39
Michálek důrazně ubráněn v rohu kluziště, na druhé straně si připisuje první zákrok miláček domácích fanoušků Andrew Hammond.
00:09
Hostům je hned při první útočné akci signalizován ofsajd a kotouč tak přebírají domácí borci.
00:01
Hymna dozněla, úvodní pětky jsou připraveny, Bitva o Ontario může začít!
Hráči již jsou připraveni, avšak ještě před utkáním musí samozřejmě zaznít kanadská státní hymna.

Ottawa Senators: Hammond (Driedger) – Karlsson, Methot, Ceci, Wiercicoch, Gryba, Borowiecki – Stone, Turris, Michálek – Ryan, Zibanejad, Puempel – Lazar, Pageau, Condra – Chiasson, Legwand, Hoffman

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Phaneuf, Gardiner, Rielly, Brewer, MacWilliam, Erixon – Kessel, Bozak, Pánik – Lupul, Smith, van Riemsdyk – Booth, Komarov, Lindström – Kozun, Carrick, Sill

Rozhodčí: Francois St. Laurent, Dean Morton – Kiel Murchison, Brad Lazarowich.
Vítejte u Bitvy o Ontario! Je tady zápas mezi Ottawou a Torontem. Utkání začne i dnes s menším zpožděním, což však není nic, na co bychom nebyli u NHL zvyklí.
Milan Michálek (OTT) 65 záp., 34 (13+21)

Toronto Maple Leafs
Hostující celek je na tom velmi špatně. Toronto je v tabulce Východní konference až na patnácté pozici a playoff si Javorové listy opět nezahrají. Momentálně má navíc Toronto v zádech sérii čtyř proher a v posledních třech utkáních navíc nedalo více než jednu branku.

Nejproduktivnější hráči
1. Phil Kessel 72 záp., 54 (24+30)
2. James van Riemsdyk 72 záp., 49 (24+25)