To je z mé strany pro dnešek vše a přeji příjemný zbytek dne.
Zásahy brankářů
Tomáš Pöpperle – 36.
Jaroslav Janus – 16.
''Bláznivé'' utkání je za námi. Pojďme postupně. V první třetině, kterou herně ovládl Slovan podržel domácí brankář Tomáš Pöpperle a tak po první třetině svítil na kostce stav 0:0. Druhou třetinu začali domácí hokejisté exibicí a během 13-ti minut nasázeli Slovanu čtyři branky a dá se říct, že o výsledku utkání rozhodli dvakrát se prosadil útočník Ljuďučin. Ve třetí třetině už jen korigoval stav hostující Štefan Růžička a pár minut po jeho brance se strhla velká rvačka po faulu Koledova na Lužu. Rozhodčí rozdali tresty a utkání se pak již v klidu pouze dohrálo. Soči tedy vyhrálo důležité utkání o play-off za ''šest'' bodů a hokejisté Soči se v průběžné tabulce dostali na osmé místo před Jaroslav. Slovanu patří po dnešním utkání místo 11-té.
60:00
59:43
Rok Tičar (SBA) z pozice od kruhu nepropálil Pöpperleho.
59:13
Další skvělý zákrok Pöpperleho, tentokrát ho nepřekonal úplně volný Michal Sersen (SBA).
58:30
Štefan Růžička (SBA) našel skvěle najetého na mantinelu Václava Nedorosta, který v dobré pozici nepřekonal Pöpperleho.
57:29
Vhazování před Pöpperlem po zákroku lapačkou.
57:12
Uvidíme jak se dohraje zbytek nervózního utkání. Slovan má kotouč na hokejkách.
55:50
Hraje se pět na pět, rozhodčí tresty záhadným způsobem pokrátili i když první zákrok předvedl Pavel Koledov (SOC) na Patrika Lužu (SBA).
54:35
Pavel Koledov (SOC) 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku., Nikita Ščitov (SOC) 5+do konce utkání za rvačku, Alexander Ščerbina (SOC) 5+ do konce utkání za rvačku. Jonathan Sigalet (SBA) 2 minuty za hrubost + 5 do konce utkání za rvačku a Andrej Šťastný (SBA) 5 +do konce utkání za rvačku.
54:35
V aréně Balšoj se teď rozdávají tresty, bude jich více než dost.
54:35
Další rvačka se nám spustila na ledě. Je tam Koledov, Šťastný, Luža, Ščerbina, Sigalet, Ščitov,
54:12
Rok Tičar dostal přihrávku do samostatného úniku od Michala Sersena, ale slovinský útočník sám proti Pöpperlemu neuspěl, mířil mezi nohy, ale neuspěl.
53:45
Rvačka mezi Brejčákem (SBA) a Kosticynem (SOC) končí vzájemným vyloučením na dvě minuty pro oba borce.
52:57
Ve hře čtyři na čtyři předvedl skvělý zákrok holí proti tutovce domácích Jaro Janus, když vypíchl kotouč v tváří tvář domácímu útočníkovi.
52:05
Síly na ledě se ale ihned vyrovnají. Dvě minuty za vysokou hůl pro Ilju Krikunova (SOC)
51:57
Šiškanov (SOC) ujížděl do samostatného úniku, ale Štefan Růžička (SBA) ho zahákoval a jde si sednout na dvě minuty.
50:35
Slovan právě vstřelil branku!
Slovan přeci jen snižuje stav utkání. ŠTEFAN RŮŽIČKA si našel volný kotouč po zmatcích v domácí obraně a střelou z kruhu překonal dnes poprvé Pöpperleho. Asistence: Bez asistence.
49:15
Clay Wilson (SOC) si dlouho vybíral střeleckou pozici a nakonec vypálil jen těsně mimo branku Januse.
48:23
Václav Nedorost (SBA) dostal kotouč na kruhy, ale z první netrefil kotouč přesně a míjí branku Soči.
47:30
Nicméně domácí drží kotouč za svou brankou a Slovan se nemůže dostat k puku .
47:10
Desetiminutový osobní trest pro Maxe Warna (SOC) za nesportovní chování.
46:08
Střelu Patrika Lužy od modré vyráží přesný Pöpperle mimo branku. Slovan zůstává v útočném pásmu.
45:35
Hlavní rozhodčí teď odpustil domácím faul Krikunova a do šance se tím dostal Ščerbina, ale sám proti Janusovi nesupěl. Perfektní zákrok slovenského brankáře.
44:20
Nepřesná rozehrávka ''belasích'' a domácí v držení kotouče a ze svého útoku vyprodukovali dvě rány, ale obě mimo branku Januse.
43:08
A opět Soči drží kotouč co nejdéle na svých hokejkách, tentokrát v útočném pásmu.
42:00
Kotouč na hokejkách Soči a v pohodlné kombinaci. Domácí nikam příliš pospíchat nebudou.
41:03
Ivan Baranka střílel od modré, ale lapačka Pöpperleho opět na místě.
40:45
Netík jako první ohrozil Pöpperleho a ihned po něm ještě Starosta od modré, ale český brankář se zdá by rád dnes vynuloval slovenský tým.
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:42.
Zásahy brankářů v druhé třetině:
Tomáš Pöpperle (SOC) – 8.
Jaroslav Janus (SBA) – 5.
Na druhou třetinu by nejraději Slovan zapomněl. Soči předvedlo během prvních deseti minut druhé části doslova gólový uragán a vede po dvou třetinách 4:0! Vše načal po 34. vteřinách druhé části zkušený Bělorus Andrej Kosticyn, hráč se zkušenostmi z NHL, který poslal domácí do vedení. Ve 25. minutě se prosadil z blízka Šiškanov a zvýšil na 2:0, aby poté dvěma ukázkovými kombinace dorazil Slovan vždy zakončující Ljudučin.
40:00
39:00
Opět si tlak vytvořila formace Ljudučina. Střelu Lapenkova vyráží Janus mimo tři tyče.
38:20
Jonathan Sigalet (SBA) zkoušel střelou z kruhů Pöpperleho, ale tyto rány dnes na českého brankáře stačit nebudou. Pohodlně kryje a vhazovat se bude po jeho pravici.
38:00
Poslední dvě minuty druhé části a Slovan kombinuje v útočném pásmu.
36:53
Tičar nabil Netíkovi na ránu z první, ale Netíkova rána minula branku Pöpperleho.
36:02
Ljudučin, Lapenkov (SOC) se v tuto chvíli hokejem baví, ale teď už těch kombinací bylo příliš a dvě zadovky po sobě domácím hokejistům už nevyšli.
35:00
Alexande Ščerbina (SOC) pálil přes obránce Slovanu a Janus vyrazil kotouč špičkou betonu mimo tři tyče.
34:15
Střela Ščitova (SOC) ihned po buly nad branku Januse.
33:35
Velké šance Slovanu! Vyražený kotouč vracel do branky nejprve Netík, ihned po něm Tičar skoro do odkryté branky, ale všechny pokusy vychytal skvělý Pöpperle.
32:26
Slovan si po čtvrté brance bere oddechový čas.
32:26
Soči právě vstřelilo branku!
A exibice v podání domácích pokračuje. Přečíslení tři na dva dokázali domácí prokombinovat opět až do prázdné branky. A na konci celé kombinace byl opět ROMAN LJUDUČIN. Asistence: Alexei Krutov, Nikita Ščitov.
31:35
Slovan je sice aktivnější, ale jakmile zaútočí Soči tak to vždy volá po brance. Domácí jsou v útočném pásmu velice nebezpeční.
30:50
Střela Růžičky blokována obranou Soči a Slovan vyhnán z útočného pásma.
29:26
Snaha Slovanu o korigování stavu, ale ani Rok Tičar (SBA) si nepřišel na Pöpperleho. Následně domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
28:18
Slovan absolutně nezvládá vstup do druhé části! A tohle byla hokejová nádhera v podání domácích. Kombinaci doslova až do ''kuchyně'' zakončil pohodlně ROMAN LJUDUČIN. Asistence: Andre Petersson, Jevgenij Lapenkov.
27:30
Nepřesné kombinace na obou stranách, ale kotouč na hokejkách domácích.
26:37
Štefan Růžička zkoušel přes Koledova najít skulinu v Pöpperleho rozkleku, ale ten opět chytá a drží pro Soči dvou brankové vedení.
26:00
Střelu Štajnocha tečoval kotouč před brankou Nedorost, ale Pöpperle je stále stoprocentní.
24:45
A je to již 2:0 pro domácí! Ščerbina našel z poza branky úplně volného TIMOFEJE ŠIŠKANOVA a ten střelou po zemi překonal Januse. Asistence: Alexander Ščerbina
24:29
Slovan přežil oslabení a je již v plném počtu.
23:28
Ladislav Nagy (SBA) a Václav Nedorost (SBA) se pokusili ohrozit Pöpperleho v oslabení , ale na poslední chvíli zachránil domácí vracející se Krikunov (SOC).
23:00
Whitneyho přihrávku zastavil Surový a vyhazuje přes všechny čáry.
22:29
Rok Tičar (SBA) zastavil seknutím Emertona, který se řítil skoro už sám na Januse ze strany kluziště a vyfasuje dvě minuty za sekání.
21:05
Zakázané uvolnění domácích.
20:34
ANDREJ KOSTICYN teď ukázal co má již za sebou, individuálně krásně vybruslil z rohu kluziště a ranou do horního růžku nedal Janusovi šanci. Asistence: Pavel Koledov, Ilja Krikunov.
20:14
Na úvod druhé části zakázané uvolnění Slovanu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:51 .
Zásahy brankářů v první třetině:
Tomáš Pöpperle (SOC) – 13
Jaroslav Janus (SBA) – 4
První třetina je již minulostí. Branky jsme v ní neviděli, ale aktivnější je hostující Slovan, který přestřílel domácí Soči, ale český brankář v barvách Soči je zatím proti a lapil všechny šance, které byli převážně z dobře sehraných přesilových her Slovanu. Přesilovek jsme viděli v první třetině celkem pět, ale žádná branku nepřinesla a tak se jde do druhé části za vyrovnaného stavu 0:0.
20:00
19:20
Michal Sersen (SBA) zkoušel překvapit od modré Pöpperleho(SOC), ale kotouč mířil pouze nad branku českého brankáře.
19:05
Další zákrok Januse (SBA), tentokrát po střele Kosticyna (SOC)
18:35
Střela Lapenkova (SOC) z levého kruhu nad branku Januse (SBA).
18:00
Poslední dvě minuty první třetiny a kotouč na hokejkách Soči.
17:28
Slovan nevyužil ani třetí přesilovou hru a Soči již v plném počtu.
16:45
Domácí posílá kotouč přes všechny čáry a Slovan se pokusí opět kotouč zavést do pásma.
16:08
Kotouč postupně obkroužil přihrávkami celé obranné pásmo Soči, až sen nakonec ranou z kruhu prezentoval Ladislav Nagy (SBA), ale Pöpperle našel kotouč v lapačce.
15:28
Čtvrtý útok Slovanu teď roztočil kolotoč a vynutil si faul. Alexei Petrov (SOC) dvě minuty za hru vysokou holí.
14:25
14:00
Slovan se usadil v pásmu a od modré postupně střílel Sersen, Sigalet, ale Pöpperle oba pokusy vyráží mimo branku.
13:23
A naopak domácí v oslabení ohrozili Janusa (SBA), ranou z kruhu to zkusil Krutov (SOC).
13:00
Nagy (SBA) taky neuspěl se zavezením kotouče a Soči vyhazuje znovu.
12:28
Soči vyhazuje, Slovan musí opět ze svého pásma.
12:25
Dvě minuty za hákování pro Andreje Kosticyna (SOC).
11:20
Tičar (SBA) obral o kotouč Šiškanova (SOC) a založil útočnou akci, kterou zakončil Olvecký, ale Pöpperle vyráží do rohu, nicméně signalizované vyloučení hlavním rozhodčím pro hosty.
10:10
Domácí zahráli dobrou přesilovou hru a Slovan se štěstím obstál a může opět myslet na útočné choutky.
09:52
09:15
Tahle přesilovka domácím sedí a mačkají Slovan v jejich pásmu.
08:15
Po ose Kosticyn, Ščitov šel kotouč a na závěr střílel Krikunov z první, ale skvělý Janus likviduje.
07:52
Jonathan Sigalet (SBA) vyfasoval dvě minuty a je tu další oslabení pro Slovan.
07:19
Postavení mimo hru Slovanu. Jaro Janus (SBA) stále bez zákroku.
06:37
Akci tři na dva vyřešil Milan Bartovič (SBA) ostrou ranou na bližší tyč, kde připravený Pöpperle vyrazil kotouč mimo branku.
06:05
Slovan začal utkání velmi aktivně a i díky povedené přesilovce má více ze hry.
05:08
04:55
Rok Tičar (SBA) dostal pěkný kotouč na kruh, ale jeho rána trefila pouze Pöpperleho, který ucpal levou tyčku jen tak tak.
03:45
Dobrá možnost pro Murleyho (SBA)! Obkroužil šikovně branku a dostal se sám před Pöpperleho, ale místo střely volil přihrávku, kterou zachytila obrana Soči.
03:20
Po vhazování se kotouč dostal k Barankovi (SB) a ten prověřil od modré Pöpperleho, ale ten kotouč v rozkleku chytá.
03:08
První přesilovku si zahraje také Slovan, dvě minuty pro Clay Wilsona (SOC) za podražení.
03:00
Slovan v plném počtu.
02:45
Krutov (SOC) také nezavezl kotouč do pásma a toto oslabení již Slovan zvládne.
02:00
Krikunov (SOC) hledal mezi kruhy Kosticyna, ale ten skvěle zablokovaný a Slovan opět posílá kotouč přes všechny čáry.
01:33
Další vyhození ''belasích'' přes všechny čáry.
01:10
Slovan ihned po vhazování vyhazuje kotouč do bezpečí.
01:00
První vyloučení, dvě minuty si odpyká Tomáš Starosta (SBA) za hákování.
00:45
První ránu vyslal Růžička (SBA), ale Pöpperle byl pozorný.
00:08
Vše již v pořádku a úvodní bule pro Slovan.
00:01
Utkání malinko zpožděno z těžko specifikovatelných důvodů, ale vypadá to na problém s časomírou.

HK Soči: Pöpperle (Gavrilov) – Ščitov (C), Koledov, Petrov, Whitney, Děrljuk, Wilson, Jarvinen – Kosticyn, Ignatuškin (A), Krikunov – Lapenkov, Petersson, Ljudučin – Emmerton (A), Warn, Krutov – Morozov, Šiškanov, Krjukov – Šerbina. Trenér: Bucajev.

HC Slovan Bratislava: Janus (Baroš) – Sigalet, Štajnoch, Baranka, Brejčák, Starosta, Sersen (A), Luža – Bartovič (C), Murley, Surový – Růžička, Nedorost, Nagy (A) – Netík, Tičar, Jeglič – Ölvecký. Bližňák, Šťastný.

Rozhodčí: Vasiljev,Olenin – Metalnikov, Sirotkin.
Vzájemné zápasy
Nikdy v historii se tyto dva týmy neutkaly ve vzájemném souboji. Dnes se oba týmy utkají vůbec poprvé v historii.