Dnešní zápas je u konce! Washington Capitals udělal další důležitý krok směrem k postupu do play-off a v domácím prostředí porazil Carolinu Hurricanes 4:2!

První třetina nabídla plynulou a tvrdou hru. Oba týmy si nic nedarují, obzvláště v rozích kluziště. Do vedení se dostali domací Capitals už ve 3. minutě, kdy si střelu Mika Greena srazil do vlastní sítě Faulk. Ve 12. minutě přišel moment, na který většina fanoušků čekala. Alexander Ovečkin vstřelil svou padeástou branku v sezóně! Celkově to byla pro tohoto Rusa šestá sezóna, kdy zaznamenal padesát a více branek!

Druhá třetina nenabídla tak plynulou hru jako ta první. Za hosty snížil už ve 25. minutě Nathan Gerbe, který dorazil střelu za záda Holtbyho. O šest minut později bylo srovnáno, když se prosadil Eric Staal. Domácí Caps se ale nevzdali a bojovali. V závěru se prosadil Brooks Laich a Joel Ward.

Ve třetí třetině se již zápas viceméně dohrával a žádnou další branku jsme již neviděli.

Andrej Nestrašil (CAR) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:08

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) hokejového přenosu se těším brzy nashledanou!
60:00
59:29
Capitals drží kotouč v útočném pásmu a míří k vítězství!
58:53
Zápas se blíží ke svému konci. Hráči Washingtonu zvládají konec utkání velmi zkušeně.
58:11
McClement zaváhal ve vlastím pásmu a k puku se dostal Ovečkin, který pohotově vypálil. Jeho rána ale nebyla přesná.
57:28
Faulk dostal kotouč před branku na Staala, ten chtěl ještě vylepšit pozici pro Nestrašila, který se nacházel osamocen před Holtbym. Český útočník ale kotouč nedokázal trefit!
56:50
Orpik je zpět na ledě a Washington zvládl i druhé oslabení!
56:38
Holtby zachytil kotouč za brankou a poslal puk na Greena, který se nerozmýšlel a poslal puk přes všechny čáry.
56:08
Hosté hrají druhou přesilovku rozhodně lépe, než tu první. Kombinují, nicméně k žádné zajímavější střele se zatím nedostali.
55:32
Právě Rask se dostal ke střele z pravého kruhu. Holtby měl ale čistý výhled a střelu lapil do lapačky.
55:01
Eric Staal dokázal udržet kotouč v pásmu, to se ale nedá říci o jeho spoluhráči Raskovi.
54:50
Máme tu další vyloučení a opět na domácí straně. Za podražení míří na trestnou lavici Brooks Orpik.
53:58
Rozehrávka se Carolině příliš nepovedla a k puku se málem dostal Wilson. Byl však v obležení dvou protihráčů.
53:34
Murphy zachytil vyhozený kotouč ve středním pásmu a pokoušel se ho nahodit zpět. Na modré jej tečoval Glencross a kotouč vyletěl mimo hrací plochu. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve sředním pásmu.
53:09
Carolina se v posledních minutách snaží něco s výsledkem udělat, nicméně Capitals brání velmi poctivě.
52:37
Johanssen proháněl Murphyho, nicméně to již nestihl a čárový odpískal zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Holtbyho.
51:45
Bellemore pouze napálil kotouč za branku Holtbyho, ten sebral Green a chystá se zamířit do protiútoku.
50:58
Velmi odvážně se za branku vydal Holtby. Velmi rychle se k němu blížil Nestrašil, který také domácího gólmana nenechal rozehrát. Naštěstí pro Caps byl u českého útočníka připravený Orpik.
49:54
Ward se elegantně vyhnul Faulkovi a může zamířit směrem vpřed.
49:26
Odražený kotouč se dostal na hůl Kuzněcova, který pohotově vystřelil. Jeho střela z otočky ale mířila mimo.
48:28
Švéd Backström dostal kotouč na modrou čáru k Orpikovi, ten na nic nečekal a vypálil. Jeho tvrdá rána prolétla mimo.
47:54
Jason Chimera si najel před branku na přihrávku od Fehra. Zakončení se mu nepodařilo, navíc Ward svůj prostor u tyče kryl.
47:11
Kotouč na hokejce má Matt Niskanen, který krouží ve vlastním pásmu a čeká až mu spoluhráči najedou do ideálních pozic.
46:29
Na vlastní modré se dostal k puku Ward, který se snažil vysunout Ovečkina. K tomu se puk nedostal, neboť Faulk výborně četl hru a přihrávku vystihl.
46:07
Laich nahazoval kotouč před branku, Chimera se k puku nedostal, neboť Ward jej schoval pod svou lapačku. Následuje komerční přestávka.
45:29
Faulk se chystal na vpád do útočného pásma. Proti němu ale vybruslil Chimera a elitní obránce Hurricanes musel pouze nahodit kotouč do pásma.
44:53
Ward opět vyjel za branku pro puk a rozehrával. Velmi nebezpečně se blížil Brouwer, hostující gólman si ale dokázal poradit.
43:57
Kuzněcov je zpět na ledě a Washington zvládl oslabení na jedničku!
43:29
Eric Staal posílal rychlý pas před branku na svého bratra. Puk zpomalil bruslí Orpik a Carlson puk i následně vyhodil z pásma.
43:03
Hurricanes jsou již konečně usazeni v útočné třetině a začínají kombinovat.
42:36
Začátek oslabení zvládli Capitals výborně a dvojice Chimera – Fehr může odjet na střídačku.
42:15
Domácí ale začínají přesilovku vyhraným buly a následným vyhozením.
41:57
Máme zde první vyloučení tohoto utkání! Jevgenij Kuzněcov sekl Justina Faulka a míří na trestnou lavici. Hurricanes tak mají šanci na vstřelení kontaktní branky!
41:10
Velmi nebezpečnou ránu vyslal Brouwer z levé strany. Ward pouze vyrazil do prostoru, kde se nacházel Johansson. Švéd se ale k dorážce nedostal.
40:49
Hurricanes ale přišli o pásmo a budou muset začínat od Warda.
40:19
Chimera nedokázal dostat kotouč ze třetiny a Caps se musejí bránit náporu hostujícího celku.
40:01

Poslední třetina začne v Verizon Center přibližně v 3:00.
40:00
39:19
Carolina se pokouší ještě o nějakou kontaktní branku. Washignton je ale už ve dvoubrankovém vedení.
38:28
Washington právě vstřelil branku!
A je to už o dvě branky! Washington utíká svému soupeři během necelých dvou minut! Z pravé strany poslal kotouč před branku Ovečkin, tam si najel JOEL WARD, který překonal svého jmenovce v brance! Asistence: Alexander Ovečkin, Jevgenij Kuzněcov
37:06
Capitals jsou do vedení! Po pravé straně zatáhl do pásma puk Chimeru, který výborně načasoval pas před branku na BROOKSE LAICHA, který dorážel prakticky do prázdné! Asistence: Jason Chimera, Mike Green
36:51
McClement se dnes na ledě příliš neprojevil. Teď se ale dostal ke střele, Holtby připraven.
35:59
Murphy měl proti sobě dvojnásobnou přesilu, hostující obránce ale situaci zvládl a Biega může vyvážět kotouč.
35:37
Hra již není tak plynulá, jako ve třetině první. Po dalším nepřesném přechodu modré čáry hostů je odpískán ofsajd.
35:07
Střelu Fehra dokázal Ward lapit. Po jeho zákroku probíhá v Verizon Center komerční přestávka.
33:59
Glencross se pokoušel za pomoci Latty dostat do kombinace v útočném pásmu. Jejich snažení ale neměl žádný úspěch.
33:20
E.Staal natlačil Chimeru na branku. Rozhodčí okamžitě vykázal hru do středního pásma.
32:50
Ruská spolupráce mohla opět zafungovat. Kuzněcov přenechal kotouč na levou stranu pro Ovečkina. Ten nabral rychlost a už se dostával před Lilese. Obránce Hurricanes se podařilo kotouč vypíchnout.
32:27
Hostující trenér si raději vzal oddechový čas.
32:27
Johansson v rohu kluziště přišel o hůl a musel rychle na střídačku. Rozehrávka se ale Bellemoremu nepovedla a hra se opět stěhuje před Warda.
31:58
V rohu kluziště se pokoušel něco vymyslet Brouwer, u něj byl ale velmi natěsno J. Staal, který ho o puk obral.
31:24
Carolina i nadále útočí. Washington zatím jistě nehraje dle představ svého trenéra.
30:33
Carolina právě vstřelila branku!
A máme vyrovnáno! Carolina si za zlepšený výkon ve druhé části branku zasloužila. Úspěšným střelcem je ERIC STAAL! Asistence: Chris Terry, John-Michael Liles
29:43
Přes Niskanena se lehce dostal Eric Staal. Hostující hráč ale následně nevyzrál na Alznera, který ho obehrál a může rozehrávat.
29:12
Po delší době je hra opět přerušena. Holtbyho pozornost upoutala střela Terryho.
28:28
Hostující celek je zatím ve druhé třetiny aktivnějším týmem. Capitals jakoby byli uspokojeni výkonem v první třetině.
27:43
Murphy teď prokázal velmi dobrou techniku hole, když se prokličkoval kolem trojice protihráčů. Následně předl kotouč na hůl Skinner, který se pokoušel zakončit. Ke střele se však nedostal.
26:55
Eric Staal udělal prostor pro Andreje Nestrašila, který vypálil od mantinelu. Holtby toho moc neviděl, nicméně i tak dokázal zasáhnout.
26:18
Ze středního pásma zkoušel štěstí Sjomin. Jeho střelu z velké dálky ale Holtby dokázal dostat do rohu.
26:07
K další střele se dostával domácí obránce Carlson. Jeho střelu přizvedl do ochranné sítě Hainsey. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Wardem.
25:48
Eric Staal si nabruslil do pásma po pravé straně a poslal kotouč před branku. Alzner si bruslí srazil kotouč na vlastní branku. Měl však štěstí, neboť Holtby byl pozorný.
25:34
Právě Ovečkin se snažil prokličkovat středním pásmem. Hostující hráči ho ale zdvojili a Rus se za modrou nedostal.
25:17
Hned po vhazování vyhodil Biega kotouč na zakázané uvolnění. Na led míří Ovečkinova formace.
25:00
Hurricanes dávají kontaktní branku! Kolem Alznera se po pravé straně protáhl Sjomin, který si objel Holtbyho a vypadalo to, že bude zakončovat do prázdné. To se mu ale nepodařilo a kotouč se odrazil k NATHANU GERBEMU, který kotouč bekhendem dorazil do sítě! Asistence: Alexander Sjomin, Jordan Staal
24:23
Ward se dostal k nahozenému puku za brankou. Jeho rozehrávka ale také postrádala přesnost.
23:47
Joel Ward dokázal udržet pásmo a navíc našel přesným pasem na pravé straně najetého Greena. Jeho svižná rána zápěstím Warda nezaskočila a kotouč vyrazil.
23:17
Backström si prodloužil střídání a dostal se ještě ke střele v útočném pásmu. Jeho pokus byl ale sražen do ochranné sítě. Vhazování před Wardem.
22:37
Hned po vhazování se ke střele dostal Brouwer. Jeho střelu ale Ward vyrazil.
22:28
Hostující tým se dnes opravdu nemůže vypořádat s rozehrávkou. Čárový musel odpískat další zakázané uvolnění.
21:49
Od modré nahodil kotouč na Holtbyho Murphy, od o toho se puk odrazil na brankoviště, kde stál Eric Staal. Jeho pohotové zakončení ale dokázal Holtby vykrýt!
21:25
Huriccanes se pokoušeli přejít přes modrou čáru, přechod se jim ale vůbec nepodařil. Gerbe byl příliš nedočkavý a čárový odpískal ofsajd.
20:01

Druhá třetina začne v Verizon Center přibližně v 2:01.
20:00
19:38
Vyhození Hainseyho vylétlo přes všechny čáry, zakázané uvolnění se ale nepíská.
18:59
Niskakenovu zblokovanou střelu si před brankou zpracoval Johansson, který se snažil zakončit. Jeho slabou ránu ale Ward dokázal vytěsnit mimo branku!
18:26
Laich neudržel kotouč za brankou a toho se zmocnil Eric Staal. Útok Caps se musí rychle vracet.
18:00
Byl to ale právě bratr Jordana Eric, kdo se dostal ke střele z mezikruží a nemířil vůbec špatně. Holtby střelu dokázal pokrýt. Následuje už třetí komerční přestávka.
17:26
V rohu kluziště probíhal tuhý boj o puk. Nejlépe se zorientoval Jordan Staal, který vyráží do protiútoku.
16:50
Za brankou Caps se zmocnil kotouče Skinner, který se protáhl před branku a dostal se do zakončení. Jeho střela ale nebyla nikterak razantní a Holtby si věděl rady.
16:24
V Verizion Centr právě probíhá druhá komerční přestávka první třetiny.
16:24
Pěknou spolupráci předvedla dvojice Glencross – Latta. Prvně jmenovaný předl Lattovi kotouč na modré čáře, ten si počkal na vhodný moment a poslal kotouč před branku pro svého spoluhráče. Glencross ale kotouč nezasáhl.
15:59
Čtyři minuty před koncem první třetiny je odpískáno opět zakázané uvolnění hostů. Vhazování po levici Warda.
15:15
Eric Staal našel mezi kruhy Nestrašila, který si puk rychle zpracoval a vypálil. Jeho střelu ale dokázal Holtby vytěsnit mimo.
14:54
Hra se příliš nepřerušuje a je velmi plynulá. Teď ale rozhodčí do píšťaliky písknout museli, neboť Hurricanes vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
13:59
Rozehrávka Alznera příliš přesná nebyla, ještě na modré čáře se k puku dostával Sjomin. Toho si ale pohlídal Niskannen, který byl u puku dříve.
13:03
Jako nůž máslem se protáhl Johansson středním pásmem. Do zakončení raději nešel a předl kotouč na levou stranu Browerovi, čímž akci zbrzdil.
12:45
Carolina se teď zmohla pouze na nahození kotouče do pásma. Green tak má hodně času na rozehrávku.
12:07
Před branku dostal přihrávku Eric Staal, který byl v tomto prostoru zcela nehlídán. Měl však lehké problémy se zpracováním, i tak se dostal ke střele. Výborný zákrok ale vytáhl Holtby!
11:12
A je to tady! Jevgenij Kuzněcov zavezl kotouč do pásma a předal ho na levou stranu pro ALEXANDRA OVEČKINA, který svižnou ranou k tyči překonává Warda! Ovi si tak připisuje svou padesátou branku v sezóně! Navíc vyrovnal rekord Petera Bondry, který nastřílel v dresu Caps 472 branek. Rus má teď na kontě totožný počet branek! Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Matt Niskanen
10:18
Backströmovo útok nezaznamenal v útočném pásmu úspěch, a tak se musí vracet.
09:26
Čtvrtý útok domácích je dnes opravdu hodně nebezpečný. Glencross se ocitl s pukem v rohu kluzitšě, povyjel si a našel před brankou Lattu. Ten se však k zakončení nedostal!
08:58
Nejproduktivnější obránce Hurricanes Justin Faulk už si jednu "branku" připsal. Teď se mohl trefit i do správné branky. Jeho tvrdá rána od modré mířila mimo.
08:20
Vyhozený Carlsona mířila přes všechny čáry, zakázané uvolnění však odpískáno nebylo. Ward tak byl donucen rozehrát.
07:35
Gerbe společně s Sjominem odvádí v útočném pásmu velmi dobrou práci. Z jejich tlaku ale zatím nic kloudného Carolina nevytvořila.
06:34
V mezikruží se octil v dobré pozici Backström. Švédský útočník ale raději předal kotouč k Brouwerovi, který na modré našel Greena. Jeho rána ale do branky nezamířila.
05:57
Dwyer společně s Malonem se snažili prodrat do útočného pásma. To se jim ale přes dvojici Green – Gleason nepovedlo.
05:37
Laich se dostal k puku ve středním pásmo. Nabruslil si to útočného po pravé straně a vystřelil. Ward si s jeho střelou dokázal poradit.
04:59
Biega nahodil kotouč na Holtbyho, ten se rozmýšlel, zda-li rozehrát. Nakonec to ale stihl a domácí mohou postupovat vpřed.
04:17
Ovečkin nebezpečně střílel z levého kruhu. Ward dokázal střelu vyrazit. Následně střílel i jmenovec brankáře Caroliny Joel, ani jeho střela se ale neujala.
03:42
Capitals se dostali do dalšího útoku. Brouwer se ale před Biegu ke střele nedostal.
02:46
Tak to je bleskový úvod Capitals! Glencross vedl rychlý protiútoku Caps, následně předal kotouč na pravou stranu pro MIKA GREENA, který jej posíla před branku. Justin Faulk si kotouč srazil bruslí do branky! Asistence: Curtis Glencross, Tom Wilson
02:03
Latta se zmocnil kotouč ve středním pásmu a namířil si to přímo do pásma. Odmítl Nestrašila a pokračoval před branku. V tomto prostoru už ho ale Hainsey zastavil.
01:20
Navrátilec do sestavy Hurricanes Alexander Sjomin si nabruslil do pásma a vystřelil zápěstím. Jeho svižná střela mířila těsně vedle.
01:06
Ovečkin nahodil kotouč za branku, Ward šel opět z branky. Velmi blízko u něj byl Kuzněcov, hostující gólman ale situaci zvládl.
00:38
Ve středním pásmu se pokoušel k puku dostat Skinner, toho ale k puku nepustil Orpik.
00:03
Na úvodním buly si počínal lépe domácí Backström. Kotouč putoval na Orpika, který jej nahodil za branku Warda.
00:01

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Green, Gleason – Ovečkin, Kuzněcov, Ward – Johansson, Backström, Brouwer – Chimera, Fehr, Laich – Glencross, Latta, Wilson

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Hainsey, Faulk, Biega, Murphy, Bellemore, Liles – J.Staal, E.Staal, Lindholm – Rask, Skinner, Terry – Gerbe, Malone, Sjomin – McClement, Nestrašil, Dwyer

Rozhodčí: Meier, Hebert – Gibbs, Brisebois.
Hezký hokejový večer! V zámořské NHL finišuje základní část a týmy si snaží na poslední chvíli vybojovat vstupenku do play-off. To platí také pro Washington, který ještě zdaleka nemá jistotu účasti ve vyřazovacích bojích. My se dnes společně zaměříme na zápas právě Washingtonu Capitals proti Caroline Hurricanes. Úvodní vhazování je naplánováno na 1:00 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.