První kolo nového ročníku Tipsport extraligy mezi Zlínem a Mladou Boleslaví je u konce. Nováček dnes přicestoval do Zlína o hodinu později a to se možná podepsalo i na výkonu domácího celku. Hosté vlétli do zápasu stylově a ve zbytku utkání už si dostatečný náskok pohlídali. Zlínští dokázali reagovat až ve třetí třetině, ale to jim na body nestačilo. Nováček tedy porazil loňského mistra a vstoupil do nového ročníku správnou nohou. Pro dnešek je to ze Zlína všechno. Hezký zbytek pátečního večera.
60:00
59:19
Je tu poslední minutka dnešního utkání.
58:37
Blíží se konce utkání, vypadá to, že vítěz utkání je jasně dán.
57:32
Rittich musel zasahovat proti nebezpečné střele Marušáka. Vhazovat se bude v obranné třetině hostů.
57:04
Zlín právě vstřelil branku!
Zlínští využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl tří branek. Přesilovkovou akci dokončil dorážkou po nahrávce Köhlera JAROSLAV BALAŠTÍK. Asistence: Bedřich Köhler, Jiří Marušák.
56:39
Stříteský ukázkovým bodyčkem zastavil čistě u mantinelu unikajícího Balaštíka.
55:51
Roman Čermák (MLB) dvě minuty za nedovolené bránění.
54:38
Zlínští několikrát pálili od modré čáry, ale žádný z pokusů brankáře Ritticha neohrozil.
53:19
Boleslavští v pohodě kontrolují hru a ještě si dovolují nebezpeční brejky, které ohrožují brankáře Kašíka.
52:24
Mikulík se ocitl v další nadějné šanci, ale jeho lehká střela Kašíka nepřekvapila.
51:29
Na ledě už je i obránce Kučný, Mladá Boleslav přečkala i tohle dvojnásobné oslabení bez inkasované branky.
50:16
Vrbata opustil trestnou lavici a Zlín hraje přesilovou hru pět na čtyři.
49:40
Rittich dobře pravým ramenem vyrazil pumelici od Tomáše Žižky.
49:15
Jiří Kučný (MBL) 2 minuty za držení protihráče. Zlín bude hrát minutku pět na tři.
48:16
David Vrbata (MBL) dvě minuty za sekání. Bude se hrát 35 vteřin čtyři na čtyři a poté si domácí zahrají zkrácenou přesilovku pěti proti čtyřem.
47:28
Zlínský Ondráček měl na hokejce druhou trefu, když Rittich vyjel z brankoviště a nepřesne rozehrál na hokejku domácího útočníka, který trefil levou tyčku hostující branky. Mezi diváky to jenom zahučelo.
46:51
Mladá Boleslav je na koni a ještě si zahraje přesilovou hru. Za katr už putuje Radim Tesařík (ZLN), který vyfasoval dvouminutový trest za hákování.
46:19
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Zlínská obrana nechala za sebou rozjetého MILANA MIKULÍKA, který s tváří v tvář poradil s Kašíkem, když ho překonal bekhendem mezi betony. Asistence: Tomáš Klimenta, Michal Broš.
44:45
Dominik Pacovský (MBL) osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
44:45
Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty hrubost.
44:45
Mitja Robar (MBL) 2+2 minuty za hrubost.
44:45
Domácí kapitán přetáhl přes hlavu dres obránci Mladé Boleslavi a byl oceněn bouřlivým potleskem. Oba kohouti už putují na trestnou lavici.
44:30
Na ledě se do sebe pustili domácí Čajánek a Robar.
44:11
První gól zlínského celku v nové sezoně vstřelil JIŘÍ ONDRÁČEK. Zlínský útočník si sjel z rohu kluziště na pravý kruh, odkud nechytatelně vymetl horní růžek Rittichovy branky. Bez asistence.
42:28
Leškovi v ideální šanci odskočil kotouč z čepele a žádná vážnější akce na domácí straně se tak nekoná.
41:32
Rittich neměl žádné potíže se zakončením jednoho z domácích útočníků. Vhazuje se v obranné třetině Mladé Boleslavi.
40:38
Klimenta tečoval rozehrávku svého spoluhráče, ale stejně se píská zakázané uvolnění. Hra se vrací před Ritticha.
40:11
Nepřesné vyhození domácích znamená zakázané uvolnění.
40:01
Zlínští hokejisté byli do šaten vyprovázeni bouřlivým pískotem, což signalizuje nespokojenost domácích fanoušků s jejich prozatimní předvedenou hrou. V prostřední třetině se více přerušovalo než hrálo, ale i přesto jsme viděli dva góly. Oba padly do zlínské sítě a Boleslav zažívá prozatím parádní vstup do nové extraligové sezony. V kabině úřadujícího mistra bude po čtyřiceti minutách jistě pořádná bouřka. Poslední třetina začne ve 20:21:
40:00
39:51
MARTIN LÁTAL si rychle vybruslil z rohu kluziště s kotoučem na holi a rychlou střelou po ledě překonává domácího Kašíka, který kapituluje už počtvrté. Bez asistence.
39:02
Poslední minuta druhé třetiny. Zlínští se marně dostávají před branku Ritticha.
37:05
Náročný hokejový divák dnes mnoho hokejové krásy neuvidí. Neustále se přerušuje a výkon obou celků ztěžuje hustá mlha na ledové ploše.
35:31
Kotouč se po prudké střele Filipa Čecha otřel pouze o boční síťku. Fanoušci domácího celku zatím marně čekají na první gól zlínského celku.
34:41
Trojice hostujících hráčů na moment zmrazila zlínskou defenzívu, která pouze sledovala akci na jeden dotek, kterou zakončil přesnou střelou LUKÁŠ PABIŠKA. Asistence: David Výborný, Dominik Pacovský.
34:40
Hra se v prostřední části hodně kouskuje. Vidíme jedno přerušení za druhým.
34:02
Balaštíkovu jemnější střelu ukryl Rittich do pohotové lapačky.
33:52
Libor Kašík zvedl diváky ze sedadel, když na poslední chvíli vytáhl lapačkou gólovou střelu Martin Látala. Rozhodčí se ještě pro jistotu poradil s videorozhodčím, zda kotouč nepřešel brankovou čáru.
33:40
Domácím dnes často utíká kotouč z čepele a vůbec se jim nedaří vymyslet souvislejší kombinaci.
32:49
Další tragická přesilovka Zlína je u konce. Boleslav byla aktivnější i při vlastním oslabení.
31:28
Leškova formace v přesilovce nemůže nic účelného vymyslet, Boleslav zatím výborně střeží vlastní pásmo.
30:59
Zlínští jsou v plném počtu a začíná jim přesilovka pět na čtyři.
30:38
Hosté hráli chvíli v šesti a rozhodčí si toho rychle všimli. Počet hráčů na ledě se na chvilinku srovná a poté si zahrají přesilovou hru pět na čtyři domácí. Trest za hostující lavičku odsedí David Vrbata (MBL)
30:17
Zlínu se podařilo až teď po prvé v oslabení vyhodit kotouč do bezpečných prostor.
29:33
Hokejisté v černých dresech kombinují na jeden dotek, ale zatím tomu schází ostřejší zakončení.
28:59
Bedřich Köhler (ZLN) vyfasoval dvě minuty za hru vysokou holí. Boleslav má velikou šanci k navýšení skóré v přesilové hře.
28:48
Hráčům dnes výkon na ledě komplikuje i značná mlha.
28:21
Okál nedokázal zpracovat přizemní přihrávku Marušáka a píská se zakázané uvolnění.
28:00
Zlínu se dnes vůbec nic nedaří a vyjímkou nebyla ani tato přesilová hra. Boleslav je v plném počtu a po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou Kašíka.
26:49
Zlínští se marně snaží usadit v útočné třetině, hosté se pečlivě brání a Rittich tentokrát ani zasahovat nemusel.
26:28
Pabiška zpracoval přizemní tvrdou střelu Matějíčka a následně se mu podařilo vyvést kotouč do útočného pásma.
25:40
Jiří Kučný (MBL) vyfasoval dvě minutky za zdržování hry. Kotouč se totiž po vyhození hostujícího obránce snesl mezi diváky.
25:36
Skrumáž před Rittichem musel řešit až zákrok samotného brankáře, který schoval pod výstroj kus černé gumy.
25:17
Brankář hostujícího celku neměl sebemenší potíže proti nahození od Balaštíka.
24:37
Berani jsou v těchto minutách aktivnější, ale Rittich tlaku domácího celku prozatím odolává.
24:12
Zakončení Ondráčka zlikvidoval parádním provazem David Rittich. Vhazuje se po jeho pravici.
23:44
Zlínští v těchto minutách obstřelují branku Ritticha. Střeleckým pokusům ale schází více přesnosti.
23:02
Zlínští jsou kompletní a Boleslav vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění. Hra se přesouvá před Ritticha, kde se bude vhazovat.
22:28
Boleslavi se v početní převaze příliš nedaří.
21:54
Hyka vlétl do útočného pásma jako uragán a přichystal pro své spoluhráče ideální šanci. Kotouč ale zůstal ležet v prostoru mezi kruhy a nikdo z jeho spoluhráčů se k němu nedostal.
21:25
Pacovského střelu z otočky krotí brankář Kašík do své hbité lapačky.
20:43
Hosté začnou druhou třetinu přesilovkou pěti proti čtyřem. Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
20:28
Zlínští si alespoň vynutili vhazování před brankou Ritticha.
20:01
Dvacet minut dnešního duelu je za námi a stav je zatím příznivější pro nováčka z Mladé Boleslavi. Hosté možná díky neplánovanému zpoždění zaskočili domácí celek a do šatny si nesou dvougólový náskok. Zlínští se na ledové ploše hledají a schází tomu ten loňský ideál a pohoda. Berani nedokázali využít ani jednu ze tří přesilových her. Druhá třetina začne v 19:23.
20:00
19:10
Máme tu poslední minutu první dvacetiminutovky.
18:16
Boleslav se dostává do dvougólového vedení. Nepřesnou dělovku obránce ROMANA ČERMÁKA, která se odrazila od zadního mantinelu, si brankář Kašík nešťastně srazil do vlastní sítě. Asistence: Martin Látal.
17:50
Zlínští přežili tohle oslabení bez inkasované branky a Žižka se může vrátit zpátky do hry.
17:32
Další pokus hostujícího celku končí zblokován v ochranné síti. Vhazuje se po pravé ruce Kašíka.
17:19
Marušák se tvrdě opřel do kotouč, který vyhodil podél mantinelu až za branku Ritticha.
16:29
Marušák se v oslabení dostal do samostatného úniku, který ale zakončíl lehkým bekhendem do ležícího Ritticha. Obránce Zlína byl v šanci lehce podražen, ale rozhodčí zákrok posuzují jako čistý.
15:41
Mladou Boleslav čeká druhá přesilovka v první třetině. Tomáš Žižka (ZLN) 2 minuty podražení.
14:50
Skrytá dělovka Kotvana našla místečko v lapačce pozorného Ritticha, který chytá při svém prvním utkání v extralize s ledovým klidem.
14:34
Čajánek přiťuknul kotouč do jízdy Kubišovi, jenž se rozhodl střelou zápěstím zaměstnat promrzlého Ritticha. Brankář Boleslavi si se střelou domácího útočníka dokázal poradit.
13:40
Beranům se vůbec nedaří vytvořit si souvislejší tlak, kterým by ohrozili branku Davida Ritticha. Boleslav dobře pokrývá střední pásmo a pouští domácí celek jen zřídka do šancí.
13:16
Už i hostující Klimenta je zpátky na ledové ploše, oba celky hrají v plném počtu.
12:45
Balaštík opouští trestnou lavici, domácí si zahrají zkrácenou přesilovku pěti proti čtyřem.
12:26
Kašík ztratil v souboji před brankou hokejku a proti střele Pacovského měl obtížnou situaci. Brankář zlínského celku ale situaci zvládl na výbornou.
11:57
Pokus Pacovského byl zblokován zlínským obráncem. Hosté jsou při vyrovnaném počtu hráčů na ledě aktivnější.
11:34
Hykův dravý průnik skončil dobrým zákrokem Kašíka, ale ten musel ještě likvidovat dorážku Pacovského. Poté byla posunuta branka a hra se přesouvá do středního pásma, kde se bude také vhazovat.
11:11
Počet hráčů na ledové ploše se srovná. Tomáš Klimenta (MBL) 2 minuty za napadení.
10:58
Kašík parádně lapačkou vyrazil dělovku Klimenty. Boleslav nadále obléhá branku domácího celku.
10:44
Boleslav si zahraje první početní výhodu pět na čtyři. Jaroslav Balaštík (ZLN) 2 minuty podražení.
9:29
Pavel Sedláček to zkusil v pádu bekhendem, ale na Ritticha si nepřišel. Výborný je zpátky na ledě a hosté jsou kompletní.
8:49
Mladá Boleslav aktivně napadá a nepouští domácí celek do žádné vážnější příležitosti.
8:28
Marušák dnes již poněkolikáté ztratil kotouč ve vlastní třetině a Boleslav opět spoří vteřinky při hře ve čtyřech.
7:39
Bránící Broš vystihl Leškovu rozehrávku a domácí se stěhují zpátky do středního pásma.
7:24
Kapitán hostujícího celku David Výborný (MBL) musel ve skrumáži před vlastní brankou faulovat a je potrestán na 2 minuty za krosček.
7:10
David Výborný ukázal svoje zkušenosti s kotoučem a pořádně zatopil zlínské obraně. Tajenku musel rozluštit až Kašík, který se tygřím skokem vrhl po skákajícím kotouči.
6:47
Je tu první komerční přestávka, následně se bude vhazovat ve středním pásmu.
6:31
Hosté jsou v těchto minutách aktivnějším celkem a Berani mají problém udržet se delší chvíli v útočném pásmu.
5:28
Kotvanovo prudké nahození Rittich zkontroloval pravým betonem. Boleslav je zpátky na puku a zakládá další akci.
4:50
Trškovo vysoké nahození trefilo do přilby spoluhráče Musila, který si zahlavičkoval jako ve fotbale. Zlín se zatím musí bránit nebezpečným brejkům extraligového nováčka.
4:23
Hostující celek udeřil jako blesk z čistého nebe. DAVID VÝBORNÝ se obtočil kolem zlínské branky a nenápadnou a rychlou střelou mezi Kašíkovy betony otevírá skóré dnešního utkání. Asistence: Mitja Robar.
3:44
Zákrok bránícího Hrušky na unikajícího Ondráčka byl v rámci pravidel a vylučovat se nebude. Boleslav se stěhuje do útočného pásma.
3:19
Mikulík se s kotoučem na holi prokličkoval až do útočné třetiny, kde ho ale čistým způsobem odstavil od puku bránící Žižka.
2:37
Holíkův průnik končí v lapačce Davida Ritticha, který se předvedl parádním zákrokem lapačkou proti šanci domácího útočníka.
2:26
Zlínu se první přesilová hra nepodařila využít a Mladá Boleslav je zase v plném počtu.
1:28
Boleslavští se při vlastním oslabení dostali před branku Kašíka, který musel být proti dorážce jednoho z hostujících útočníků pozorný.
0:53
Holík adresoval parádní nahrávku na brankoviště, kde stál osamocený kapitán Čajánek, který na poslední chvíli promáchnul.
0:30
Hostům se ale podařilo dostat rychle ke kotouči a poprvé se při hře ve čtyřech osvobodit.
0:21
Zlínští si hned z kraje utkání zahrají přesilovou hru pět na čtyři. Milan Mikulík (MBL) 2 minuty za podražení.
00:01
Oba celky jsou již nastoupeny na ledové ploše a za malou chvíli bude vhozeno úvodní buly prvního kola Tipsport extraligy 2014/2015
Oproti původně plánovanému začátku 17:30 začne utkání s přibližně hodinovým zpožděním. Důvodem jsou dopravní komplikace na dálnici, které zdržely hostující tým na cestě do Zlína.
PSG Zlín: Úřadující mistr se představí v prvním kole před vlastním publikem, kde bude mít o motivaci rozhodně postaráno. Start ligy je pro všechna mužstva stejně důležitý a ani Zlínští nebudou chtít být o krok zpět. Zlínský kapitán Petr Čajánek si po zisku mistrovského titulu rozmyslel konec kariéry a bude brázdit extraligový led i letos. V kádru Beranů došlo také k několika změnám. Modrožlutý dres již nebude oblékat dvojice Petr Zámorský a Antonín Honejsek, kteří odešli do Finska. Prvně jmenovaný bude ještě bojovat o angažmá v New York Rangers. Dalším odchozím je útočník Marek Melenovský , který si to namířil do prvoligové Jihlavy. V kolonce příchodů jsou pouze dva, takže kádr doznal pouze drobnějších jmen, ale přibyla zkušenost. Do Baťova města se vrátil zkušený obránce Tomáš Žižka a útočník Roman Vlach. Cíle Beranů v letošní sezoně jsou postupné, tím prvním je dostat se do play-off. Kvůli disciplinárnímu trestu z loňské sezony bude v sestavě domácího celku scházet forvard Ondřej Veselý.
BK Mladá Boleslav: Na zlínském ledě se dnes v prvním kole Tipsport extraligy představí staronový celek z města automobilů Mladá Boleslav. V kádru extraligového novice nastalo hned několik hráčských změn. V brance by měl být jedničkou příchozí David Rittich, který loni oblékal dres prvoligové Jihlavy. V obraně najdeme jména jako Milan Hruška, Jiří Kučný, Mitja Robar, Peter Trška a Matěj Stříteský. Bruslaři posílili i v útočných řadách. Kolem ostříleného Davida Výborného a Michala Broše se budou pohybovat Tomáš Klimenta, Dominik Pacovský, Tomáš Hyka nebo David Květoň. Boleslavi se vydařila příprava na ledě, kde hokejisté z města automobilů vyhráli deset ze dvanácti utkání. Svěřenci trenéra Výborného mají v letošní sezoně jediný cíl: vyhnout se baráži.
Sportu zdar a hokeji zvlášt! Nový ročník Tipsport extraligy je právě před námi. Stejná soutěž, ale dva nové kluby a také několik nových tváří v nejvyšší české soutěži. Z extraligy sestoupilo Kladno a Piráti z Chomutova. Extraligovou příchuť nově ochutná po 17 letech Olomouc a právě dnešní soupeř Zlína BK Mladá Boleslav. Pojďme si ve zkratce představit oba dnešní celky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.