SESTŘIH: 23. kolo extraligy, Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 4:2

Piráti vracejí Kometě porážku z prvního vzájemného utkání a navíc po reprezentační přestávce, ještě nenašli přemožitele v základní hrací době.

Toto je ode mě vše a zase někdy na počtenou.
Hvězdou utkání na brněnské straně je vyhlášen Martin Dočekal. Za Piráty si toto ocenění převezme Jan Rutta.
59:50
Kometa svírá svého soupeře v jeho obranné třetině.
59:36
Čiliak míří na střídačku!
59:24
Oddechový čas pro hosty.
59:24
V závěru uvidíme ještě jedno vyloučení. Dvě minuty za držení dostává chomutovský David Květoň.
59:16
59:15
Zakázané uvolnění Pirátů vrátí hru před Kopřivovu klec.
58:41
A opět hráči brněnského celku doslova vykopávají puk do střední třetiny.
58:16
Po kombinaci Pirátů se podařilo Kometě dostat kotouč do středního pásma.
58:01
Započaly poslední dvě minuty ve třetí třetině.
57:30
Domácí v plném počtu a začíná jejich přesilovka.
57:16
David Ostřížek (KOM) neunesl dohrání od Červenky a svého protivníka sekl do holeně. Od rozhodčích si za to vykoledoval dvouminutový trest.
56:55
Piráti se třikrát v dokázali vymanit z obranné třetiny.
56:16
Kometa uzamkla Piráty v jejich pásmu, ale překonat Kopřivu se jí nedaří.
55:44
Skinner odpaluje puk o mantinel do brněnské třetiny.
55:30
Na trestnou lavici putuje Roman Chlouba (CHM), jenž dostává menší trest za vysokou hůl.
55:26
Po Sklenáře přihrávce nechal vyniknout Chlouba. Prvně jmenovaný se následně dostal k odraženému kotouči, ale ani on nebyl úspěšný.
54:55
Brno posílá kotouč na zakázané uvolnění. Hra se opět nastěhuje před Čiliaka.
54:38
Piráti právě vstřelili branku!
Chomutovský kapitán Michal Vondrka zachytil brněnské vyhození obloučkem a přihrávkou z pravé strany našel ROMANA ČERVENKU, který vrací domácímu celku dvoubrankové vedení. Asistence: Michal Vondrka.
53:44
Vondrka s Červenkou ujeli sami na jediného obránce, ale druhý jmenovaný zakončil nepřesně.
53:35
Po vyhraném buly okamžitě vypálil Jozef Kováčik, který ovšem trefil pouze připraveného Kopřivu.
53:30
Po Burianově střele od levého hrazení zasahuje Kopřiva, jenž ukrývá puk do své moci. Následuje další komerční pauza na úpravu ledové plochy.
52:15
Kometa právě vstřelila branku!
Kometa využívá i druhou početní výhodu v dnešním duelu. Po nepřesné rozehrávce zachytil kotouč Dujsík, jenž ho poslal na LEOŠE ČERMÁKA, který střelou z levého kruhu překonal Kopřivu. Puk prošel chomutovskému brankáři nad ramenem. Asistence: Tomáš Dujsík.
51:55
Piráti se osvobozují vyhození.
51:20
Kometa svírá chomutovské Piráty, ale zatím kromě střely Ostřížka nikterak neohrozili brankáře Kopřivu.
50:27
Kometa dostává přesilovku, neboť za katr usedá Vladimír Růžička, jenž inkasuje dvouminutový trest za vysokou hůl.
50:26
A opět se píská ofsajdové postavení a znovu v tom byl namočený Martin Dočekal.
50:03
Dočekal přejel do útočné třetiny dříve než Čermák s kotoučem, tudíž je akce přerušena, kvůli ofsajdu.
49:12
Štindlovu střelu z první vykopl Kopřiva pravým betonem, hosté ale zůstávají v pásmu Chomutova.
Dnešní utkání sleduje 5 056 diváků.
48:58
Když už Brňané vyvezli puk z obranného pásma, tak jen s obtížemi přecházejí střední pásmo.
48:30
Kometa musí díky dobrému napadání Pirátů začít od vlastního brankáře.
47:38
Čermákova snaha končí na domácích obráncích, kteří okamžitě otáčejí hru směrem k Čiliakovi.
47:06
Hanzlíkovu střelu Kopřiva vyrazil a následně si poradil i dorážkou Dočekala. Po komerční pauze se bude vhazovat po levé ruce domácí muže s maskou.
46:29
Červenka si vybruslil od modré čáry do mezikruží, ale svou střelou zápěstím neumístil přesně.
44:50
Káňa s Čermákem vyvíjeli na domácí defenzivu tlak, ale bez ohrožení Kopřivy, přesto zůstávají Brňané v okolí domácího gólmana.
44:00
Piráti jsou aktivní a brankář hostí musel opět uchránit svůj tým od další inkasované branky.
43:40
Piráti ujeli dva na jednoho, ale Růžička trefil pouze betony brankáře Čiliaka.
43:18
Po ráně hráče, který v se létě nevešel do sestavy Komety se musí síťka za brněnským brankářem opravit.
43:18
Tak nakonec to byla branka! Puk tak rychle vylétl ze sítě, že to nebylo chvíli jisté. Střelu Petra Šidlíka tečoval před brankou ONDŘEJ DLAPA. Asistence: Petr Šidlík a Antonín Dušek.
43:18
Je tu sporný moment. Po práci čtvrté pirátské formace se možná dostal kotouč za brankovou čáru, ale bylo to tak rychlé, že hlavní sudí si jde všechno ověřit na video. Uvidíme, jestli se dostanou Piráti do vedení o dvě branky.
42:38
Brňané se sami vyhánění nepřesnou přihrávkou z útočné třetiny.
42:11
I přesto, že byli domácí v pěti, tak se museli stále bránit. Po střele Ostřížka zasáhl Kopřiva a puk končí v ochranné síti.
42:00
41:23
Po nahrávce Ostřížka prodlužoval Němec puk na beky, jenže nepřesně a Kometa přišla o útočné pásmo.
41:08
Brněnský soubor svírá Chomutovské v jejich pásmu, ale bezpečný zákrok opět předvedl brankář Kopřiva.
40:37
Pirátům se po buly ve střední třetině podařilo dostat kotouč do bezpečné zóny.
40:34
Rutta byl dohrán u hrazení a následně odchází otřesen na střídačku.
40:10
Kometa musí začít svou přesilovku od vlastní branky.
40:01
Kometě se podařilo v 25. minutě srovnat, když se trefil Martin Dočekal. Piráti ale v závěru třetiny vrátili vedení na svou stranu využitou početní výhodou, na jejímž konci byl Vladimír Růžička. Brno vstoupí do třetí části s výhodou, neboť se závěrečnou sirénou byl vyloučen Marek Tomica.

Třetí perioda napínavého zápasu začne za nějakých patnáct minutek.
40:00
39:59
Se závěrečnou sirénou je vyloučen chomutovský Marek Tomica, jenž dostává dvě minuty za podražení.
39:38
Kometa závěr druhé periody tráví v pásmu Pirátů.
38:50
Tak přeci jen se Pirátům podařilo dnes využít početní výhodu. Vondrka našel za brankou Červenku, který rychlou přihrávkou před Čiliaka našel VLADIMÍRA RŮŽIČKU, jenž vrací Chomutovským vedení. Asistence: Roman Červenka a Michal Vondrka.
38:20
Po kombinaci Skinnera s Ruttou vypálil z pravého kruhu Červenka, jenže trefil pouze betony připraveného gólmana Komety.
37:48
Chomutovští dostávají další příležitost na zlepšení produktivity v přesilových hrách. Na trestnou lavici putuje Leoš Čermák, který dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
37:34
Pirátům se nepodařila rozehrávka a kotouče se ve středním pásmu ujali hosté, ovšem jejich rychlý útok zastavuje odpískaný ofsajd.
36:53
Až nyní se hosté z jihu Moravy dokázali pořádně rozmístit v pásmu Pirátů. Po střele od modré čáry musel zasáhnout brankář Kopřiva.
36:16
Ani té se to ale příliš nepodařilo.
35:45
Chomutovu se nepodařilo udržet útočnou třetinu, a tak je to Kometa, kdo se snaží ohrozit brankáře soupeře.
35:08
Němec dostal přihrávku mezi dva bránicí hráče Pirátů, ale bohužel se ke kotouči nedostal a vzápětí získali domácí buly před Čiliakem.
34:00
Po střele Haranta musel Čiliak zasáhnout svým betonem, Chomutovští jsou stále na dostřel branky Komety.
33:00
Piráti jsou rozestavěni v pásmu Komety, ale zatím se jim nedaří nelézt recept na brankáře Marka Čiliaka.
32:26
Němcův pokus z pravé strany útočné pásma Kopřiva viděl a zneškodnil.
31:24
Pospíšil našel nahrávkou do brankovišti brusle Červenky, ale puk se po odrazu od domácího útočníka vznesl mimo hostující klec.
30:32
Vondrka nasadil Kaberlemu jesličky, ale jedoucímu kotouči se již nedostal, neboť brankář Čiliak pomohl svému obránci a rychle rozehrál kotouč pryč z brněnské třetiny.
29:51
Sklenář dostal kotouč do útočného pásma, ale tam se černé pryže zmocnila hostující obrana.
29:24
Raška s Koreisem dělali domácí obraně problémy, a tak Piráti posílají kotouč na zakázané uvolnění.
29:00
Po střele Kováčika se kotouč vznesl do ochranné sítě. Bude se vhazovat po pravici gólmana Kopřivy.
28:37
Květoň přenechal Vondrkovi, který přesnou nahrávkou našel Růžičku, jenž ovšem trefil pouze brankovou konstrukci Čiliakovy klece.
28:26
Po zákroku Kopřivy následuje komerční pauza. Po ní se hra vrátí před domácího brankáře.
27:55
Veselý při rychlém manévru podklouzl a přišel o kotouč. Piráti se ale vzápětí dokázali dostat do pásma Komety.
27:03
Dlapovo nahození Čiliak vyrazil do vzduchu, kde si kotouč sklepl Vondrka, ale brankáře hostí ohrozit nedokázal.
26:12
Jánošík dobře operovali v rohu hrací plochy. S počínáním slovenského reprezentanta měli brněnští obránci problémy, ale nakonec vše ustáli bez úhony.
25:22
Pirátům se nedaří přejít střední pásmo, a tak musejí začínat od vlastní klece.
24:11
Káňa našel u modré čáry Kováčika, jehož pokus Kopřiva vyrazil, ale pohotový MARTIN DOČEKAL dostal kotouč za záda brankáře Pirátů a srovnává stav zápasu na 1:1. Asistence: Jozef Kováčik a Jan Káňa.
23:42
David Kämpf se dostal do úniku, ale při svém pokusu nedokázal zasunout kotouč za ležícího Čiliaka.
23:15
Chomutovští se opět dobře brání a díky dobré práci Dlapy získávají cenné sekundy v útočném pásmu.
22:31
Tak už to neplatí, neboť brankář Miroslav Kopřiva dostává dvě minuty za vysokou hůl. Trest odpyká Petr Šidlík.
22:29
22:20
A opět dostali Piráti puk pryč ze svého pásma.
21:54
Po Kánově nahrávce pálil z první Čermák, ale byl nepřesný a Chomutovští se opět osvobozují.
21:10
Pirátům se nyní podařilo dvakrát poslat kotouč pryč z obranné třetiny.
20:49
Po rychlé nahrávce střílel z první Koreis, ale trefil pouze připraveného Kopřivu.
20:29
Kometa si zkusí přesilovku, neboť Jan Rutta ve snaze hrát kotouč podrazil Vojtěcha Němce a jde si za to odpykat dvouminutový trest.
20:16
Druhá třetina začala brněnským nahozením a následným ofsajdem Komety.
20:01
Úvodní třetina patřila Pirátům, kteří se dostali do vedení již po 35 vteřinách, když se trefil Jan Rutta. Následně ale domácí hokejisté neproměnili několik přesilovek, takže stav je pouze 1:0.

Druhá perioda začne přibližně v 18:22.
20:00
19:56
Piráti již kontrolují závěr úvodní třetiny.
19:35
Růžičkovu nahrávku do brankoviště sebral hostující bek.
18:52
Čermák se snažil přejít přes domácí obranu, ale ztroskotal hned za útočnou modrou, takže k ohrožení Kopřivy nedošlo.
17:57
Po nahrávce od Kämpfa střílel z mezikruží Harant, ale trefil pouze připraveno hruď gólmana Brna.
17:30
Kämpf přenechal kotouč Sklenářovi, jehož zakončení bekhendem vyrazil Čiliak do ochranné sítě.
16:49
Vondrka našel Květoně, který s menšími problémy zpracoval kotouč a následnou střelou trefil pravý beton brankáře Komety.
16:33
Po přerušení hry se před brankou Komety strhla menší potyčka.
16:08
Červenka si dělá prostor za Čiliakem, ale je střežen Hanzlíkem. Následně vyzkoušel pozornost brankáře hostí Sergej Pereťagin.
15:36
Zakázané uvolnění Komety vrací hru před Čiliakovu bránu.
15:20
Harant vystihl brněnskou rozehrávku, ale s pukem se dostal pouze za modrou čáru, takže Čiliak zasahovat nemusel.
15:00
Brněnský celek zůstane nastěhován před Kopřivou.
14:43
Rutta si neobhodil Kováčika, jenž okamžitě rozjíždí rychlý kontr Komety.
14:10
Ihned po buly vystřelil Malec, ale domácí brankář byl připraven a puk vyrazil.
14:02
Burianův pokus od mantinelu kryje Kopřiva do své moci. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
13:16
Květoňovu přihrávku do brankoviště Čiliak pouze vykopl před sebe, ale žádný další hráč Pirátů se již ke kotouči nedostal.
12:58
Červenka si pohrál s Čermákem, ale následně byl o kotouč obrán Káňou, který okamžitě získal vhazování po levici brankáře Kopřivy.
12:37
Zakázané uvolnění vrátí hru zpět před brněnskou brankáře Čiliaka.
12:12
Ostřížkův pokus před kruhy Kopřiva hokejkou vyráží do rohu obranného pásma Pirátů.
11:51
Harantův pokus Čiliak lehce lízl a puk skončil na zadním hrazení.
11:47
Čiliak raději ukryl puk do své moci po nahození od Chlouby.
11:26
Hosté v plném počtu. Piráti nedokázali zužitkovat ani tuto nabídnutou příležitost.
11:08
Rychlý návrat do pásma překazil Chomutov odpískaný ofsajd.
10:41
Po střele Skinnera manévrovali Piráti chvilku v útočném pásmu, ale bez kýženého efektu a navíc Kometa poslal kotouč pryč z obranné třetiny.
09:45
Pirátům se početní převahy stále nedaří. Nyní je dokonce zradila pouhá rozehrávka, z čehož profitoval Káňa, který ušetřil svému celku cenné vteřinky.
09:26
Chomutov si opět zahraje v početní převaze. Dvě minuty za držení dostává bývalý hráč Pirátů Tomáš Malec.
08:04
Kämpf dojel nahozený kotouč a elegantně se zbavil za brankou obránce, ale při následném vyjetí před Čilaka nedokázal dostat černou gumu do brány.
07:45
Káňova střelu z hranice levého kruhu Kopřiva vyrazila do rohu a jeho spoluhráči následně posílají kotouč na zakázané uvolnění.
07:14
Po komerční pauze se bude vhazovat ve středovém kruhu.
07:00
Hráči Brna opět posílají kotouč pouze do středního pásma a odcházejí střídat.
06:32
06:09
Jánošíkův pokus od modré trefil klečícího Koreise, který za pomoci spoluhráče posílá kotouč pryč z obranného pásma.
05:42
Rutta při střele zlomil hůl a Kometa se osvobozuje.
05:17
Skinnerova dělovka trefuje pouze clonící hráče před Čiliakem, přesto jsou Chomutovští stále na dostřel.
04:48
Skinnerovu čitelnou přihrávku na Červenku vystihl Malec a posílá kotouč do středního pásma.
04:32
Kometa půjde na minutu a jedenáct vteřin do tří, neboť Petr Kuboš podrazil Vondrku.
04:03
Následný rychlý kontr Komety musel zlikvidovat brankář Kopřiva.
03:51
Po úspěšném buly od Květoně přiťukl Jánošík kotouč Pospíšilovi, jehož rychlý pokus od modré čáry skončil v rukavici brankáře Čiliaka.
03:43
Máme tu první vyloučení dnešního zápasu. Vilém Burian dohrál za Čilakovo klecí Tomici a dostává za to dvě minuty.
03:07
Dlapův pokus minul brněnskou klec, přesto zůstali Chomutovští v pásmu svého soupeře.
02:48
Kometa je nyní nastěhována v okolí Kopřivovy klece, ale domácí brankář zatím příliš práce neměl.
02:13
Miroslav Kopřiva si připisuje první úspěšný zákrok, kdy zkrotil kotouč mířící na jeho klec od levého hrazení.
01:47
Piráti se snažili o rychlý průnik kupředu, ale zradila je rozehrávka.
01:30
Čiliak musel zlikvidovat další nebezpečný pokus, tentokrát zkusil své štěstí Štěpán Hřebejk, který se snažil protlačit přes stíňujícího beka Komety.
00:35
To je parádní začátek pro domácí barvy! JAN RUTTA si nabruslil do mezikruží a rychlou střelou po Červenkově přihrávce otevírá skóre zápasu. Asistence: Roman Červenka.
00:05
První buly vyhrál Roman Červenka a Piráti zakládají první útočnou akci.
00:01
Ihned za nimi přicházejí také domácí celek, takže utkání 23. kola začne za pár okamžiků.
Hokejisté Komety vjíždějí za skandování svých příznivců na ledovou plochu.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Strmeň) – Skinner, Rutta, Jánošík, Harant, Pereťagin, Šidlík, Dlapa – Tomica, Červenka, Pospíšil – Vondrka "C", Růžička, Květoň – Sklenář, Kämpf, Chlouba – Hřebejk "A", Dušek, Veselý. Trenér: Vladimír Růžička starší

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle "A", Štindl, Hanzlík, Kuboš, Malec, Kováčik, Dujsík – Ostřížek, Němec, R. Zohorna – Káňa, Čermák "C", Svoboda – Burian, Koreis "A", H. Zohorna – Mrázek, Dočekal, Raška. Trenér: Alois Hadamczik.

Rozhodčí: Hribik, T. Svoboda – Lhotský, J. Svoboda.
První vzájemný zápas v tomto ročníku:

10. kolo vs. Kometa – Chomutov 6:4

Piráti začali v brněnské DRFG Aréně výborně, neboť po třinácti sekundách otevřel skóre Červenka. Kometa do první přestávky skóre otočila. Prostřední část patřila brankově Pirátům, takže po čtyřiceti minutách platil vyrovnaný stav 3:3. Ve třetí třetině odskočila Kometa na tříbrankový rozdíl, který už pouze zkorigoval Štěpán Hřebejk a Piráti odjížděli z Brna bez bodového zisku.

Branky a nahrávky: 14. Káňa (Špirko, Hanzlík), 20. Vondráček (Kováčik, Káňa), 23. Burian (Dočekal), 46. Hruška (Spang, Němec), 54. Vondráček (H. Zohorna, Hanzlík), 54. Němec (Hruška, Kováčik) – 1. Červenka (Pospíšil), 29. Chlouba (Pospíšil, Vondrka), 33. Pospíšil (Rutta), 55. Hřebejk (Hovorka, Rutta).
Piráti Chomutov

Domácí družina se aktuálně nalézá na sedmém místě s jednobodovým náskokem na brněnskou Kometu. Po reprezentační pauze Piráti zatím v základní hrací době neprohráli. Svěřenci trenéra Růžičky čtyřikrát naplno bodovali a v duelech na ledech Zlína a Litvínova prohráli až po samostatných nájezdech. Oporami týmu v tomto období byli jistě Miroslav Kopřiva, který vychytal dvě čistá konta, ale také Roman Červenka, jenž se dostal do vedení v produktivitě celé Tipsport extraligy.

Nejproduktivnější hráči týmu:

1. Roman Červenka – 20 zápasů, 24b (10+14)
2. Michal Vondrka – 22 zápasů, 12b (7+5)
3. Tomáš Pospíšil – 21 zápasů, 11b (5+6)
4. Vladimír Růžička – 20 zápasů, 11b (4+7)
5. Jan Rutta – 20 zápasů, 8b (2+6)

Statistiky brankářů:

1. Miroslav Kopřiva – 17 zápasů, 93,28% úsp. zákroků
2. Jan Strmeň – 9 zápasů, 90,32% úsp. zákroků
3. Miroslav Hanuljak – 2 zápasy, 88,68% úsp. zákroků
HC Kometa Brno

Kometa se v tabulce nachází hned za Chomutovem. Na severočeského protivníka má ztrátu jednoho bodu, avšak má dva odložené zápasy k dobru. V úterní domácí dohrávce si svěřenci trenéra Hadamczika poradili s královéhradeckým Mountfieldem 5:1.

1. Vojtěch Němec – 20 zápasů, 19b (8+11)
2. Jan Hruška – 20 zápasů, 18b (8+10)
3. David Ostřížek – 18 zápasů, 14b (6+8)
4. Jozef Kováčik – 20 zápasů, 14b (3+11)
5. Vilém Burian – 20 zápasů, 10b (7+3)

1. Marek Čiliak – 18 zápasů, 91,09% úsp. zákroků
2. Martin Falter – 3 zápasy, 89,06% úsp. zákroků
Přeji krásné pozdní páteční odpoledne všem hokejovým fanouškům! Tipsport extraliga má dnes na svém programu šest zápasů již 23.kola. My se společně budeme blíže věnovat jednomu z nich, a to duelu mezi Piráti Chomutov a HC Kometa Brno. Úvodní buly bude v chomutovské SD ARÉNĚ vhozeno v 17:30! Přeji hezký sportovní zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.