SESTŘIH: 19.kolo extraligy, Piráti Chomutov - HC Olomouc 2:0

Piráti slaví druhé domácí tříbodové vítězství v řadě za sebou. Jistotu jim dal ve třetí třetině Jan Rutta přesilovkou trefou. Dalším důležitým článkem byl brankář Kopřiva, který udržel třetí čisté konto v probíhajícím ročníku.

Tímto se Vámi loučím a při nějakém online přenosu z chomutovské SD ARÉNY se těším na počtenou.
Hvězdami zápasu jsou vyhlášeni oba brankáři. Za Olomouc Tomáš Vošvrda a za Piráty Miroslav Kopřiva.
59:53
Po přihrávce přes šířku pásma trefil návrativští David Květoň boční síťku Vošvrdovy brány.
59:47
Třináct vteřin před koncem přijde ještě jedno vyloučení. Dvě minuty dostává olomoucký Marek Laš.
59:30
Olomoučtí rozjíždějí zřejmě jeden z posledních útoků.
58:52
Domácí kapitán Michal Vondrka se dostal za olomouckou obranu, ale svým pokusem trefil pouze břevno Vošvrdovy branky.
58:30
Piráti nyní zachytávají olomoucké útoky ve středním pásmu.
58:01
Začali poslední dvě minuty hry ve třetí dvacetiminutovce.
57:50
Chomutovští ujeli 3 na 1, ale brankáře Vošvrdu vyšachovat nedokázali.
56:55
Olomoučtí se snaží o zkorigování výsledku. V posledních minutách jsou výrazně aktivnější, avšak Piráty opět drží spolehlivými zákroky brankář Kopřiva.
56:24
Hovorka našel zadovkou Duška, který ale Vošvrdu nepřekonal.
56:03
Chomutovští již nyní pouze šetří cenné vteřinky.
55:24
Puk končí opět v hledišti, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
55:10
Po Eberleho střele se dostal k dorážce Kafka, ale Kopřiva puk vyrazil, čímž pomáhá svým spoluhráčům.
54:43
Miroslav Kopřiva nyní efektivním zákrokem zneškodnil pokus Mikúše.
53:58
Veselý s Kämpfem získávají cenné vteřinky v rohu útočného pásma.
53:24
Dušek po delším čase osvobozuje pirátskou družinu vyhozením do středního pásma.
52:25
Jerglův pokus z první nebyl přesný, přesto Olomouc zůstává na dostřel branky Pirátů.
Dnešní utkání sleduje 4 722 diváků.
51:10
Po obloučku z obranného pásma ujel Marek Hovorka. Jenže tváří v tvář brankáři Vošvrdovi neuspěl a poslal kotouč do zadního hrazení.
50:26
Útočná snaha Olomouce končí opět ofsajdem.
50:02
Vzápětí míří kotouč z pirátských hokejek na zakázané uvolnění.
49:57
Olomouc se osvobozuje posláním puku do středního pásma.
49:23
Kafka se uvolnil okolo pirátského obránce, ale svým bekhendem nedokázal překonat Kopřivu v pirátské brance.
48:52
Zakázané uvolnění Pirátů.
48:16
Piráti právě vstřelili branku!
Početní výhoda je využita! Postaral se o to obránce JAN RUTTA, který využil nahrávky od Červenky zpoza branky a střelou nad Vošvrdovo rameno zvyšuje na dvoubrankový rozdíl. Asistence: Roman Červenka a Tomáš Pospíšil.
47:41
Olomoucký Jan Eberle tvrdě atakoval za Kopřivo klecí navrátilce do pirátské sestavy Davida Květon. Piráti si tak zahrají dvouminutovou početní výhodu.
46:52
Po buly se nabral rychlost Jakub Sklenář, jenže jeho střelu z hranice levého kruhu Vošvrda bezpečně chytil a přerušil hru.
46:44
Olomoučtí byli příliš rychlí, čímž se vystavili do ofsajdu, po němž následuje komerční pauza.
46:02
Pirátům se nyní nedaří přejít útočnou modrou čáru. Po většinu času se tak hraje ve střední třetině.
45:36
Řípa nezachytil přihrávku od svého spoluhráče a kotouč končí na zakázaném uvolnění.
45:15
Ondrušek poslal Veselého do olomoucké branky, přesto jsou Piráti vykázáni z útočné třetiny.
44:04
Olomoučtí se dostali ke kotouči po nepřesné rozehrávce domácích, avšak střelecky to využít nedokázali.
43:00
Brankář Kopřiva nyní opět jistým zákrokem podržel svůj tým. Vhazuje se po jeho pravici.
42:42
Pospíšil hned za útočnou modrou napřáhl k nepřesné střele, čímž vyhnal svůj tým z útočného pásma.
42:19
Rutta ani Jánošík nedokázali Eberlemu sebrat kotouč. Bývalý hráč Kladna následně našel přihrávkou kapitána Vyrůbalíka, jehož střela zápěstím skončila na jistém Kopřivovi.
41:33
Kämpfovu střelu z pravého kruhu zablokoval padající hráč Mory, takže Vošvrda zasahovat nemusel.
41:21
Hovorkovu přihrávku vytečoval jeden z hostí do hlediště.
40:21
40:20
Hlavní rozhodčí po poradě branku neuznává a pokračujeme stále za stavu 1:0 pro Chomutov.
40:20
Olomoučtí rychle otočili kormidlem hry a dostali kotouč do záda brankáře Kopřivy. Hlavní rozhodčí se nyní radí s kolegou u videa.
40:10
Piráti rychle zavezli kotouč do pásma, ale nebyli tam příliš dlouho.
40:01
Obě družstva již krouží po ledové ploše. Třetí část začne za několik okamžiků.
Ve druhé periodě jsme gól neviděli, i když si Piráti dokázali vytvořit solidní tlak. Uvidíme, co nám přinese třetí třetina, která začne za necelých šest minut.
40:00
39:50
Icing Pirátů.
39:45
Po nepřesné rozehrávce se dostal k úniku Mikúš, ale jeho pokus zmařil skokem pod nohy brankář Kopřiva.
39:30
Olomouc opět vyhazuje kotouč do pásma Pirátů.
39:24
Skinner našel Vondrku, jehož střela od pravého kruhu skončila v lapačce Vošvrdy.
39:14
Šidlík z blízkosti nepřekonal brankáře Vošvrdu, přesto zůstane Chomutov v útočném pásmu.
38:33
Pirátům se tato přesilovka vůbec nedaří. Olomoučtí se brání vcelku bez problémů. Maximálně zastavují útočné snažení domácích ve střední třetině.
38:15
Potřetí v zápase je Chomutov vykázán z pásma, pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
38:06
Hosté jsou opět ve čtyřech. Vyloučený Laš je zpátky na ledě.
37:50
Po nepřesné rozehrávce získala Olomouc buly před Kopřivou.
37:30
Domácím se nepodařilo rozebrat bránící hráče Mory a hosté se osvobozují.
36:50
Olomouc se osvobozuje a Piráti se nemohou dostat do pásma.
36:17
Hovorka si najel na střelu do středu pásma, ale dělovkou trefil pouze Ruttu, který stál před Vošvrdou.
36:06
Oddechový čas pro domácí.
36:06
Dvě minuty za držení protihráče dostává Marek Laš (OLO).
36:02
Olomouc půjde do tří. Piráti si zahrají pět na tři.
35:28
Olomouc vyhazuje kotouč do pirátské třetiny.
35:22
Alex Rašner (OLO) tvrdě atakoval Mrázka u hrazení a za svůj tvrdý zákrok do obličeje chomutovského obránce dostává 5 minut plus trest do konce zápasu. Přestupek je zásah do oblasti hlavy a krku. Pětiminutový trest odpyká Aleš Jergl.
34:51
Vyrůbalík čeká na spoluhráče za Vošvrdovo klecí.
34:16
34:07
Olomoučtí opět vyhazují obloučkem do pirátského pásma.
33:42
Piráti jsou opět kvůli postavení v brankovišti vykázáni ven z útočného pásma.
33:37
Rutta z dorážky neprostřelil Vošvrdu.
33:18
Hovorkova dělovka z pravého kruhu končí na betonu Vošvrdu. Piráti neustále svírají olomoucké hokejisty.
32:57
Mora se osvobozuje vyhozením až ke Kopřivovi.
32:25
Rutta nabil Červenkovi, který pálil z první z bodu pro vhazování. Vošvrda kotouč viděl a zneškodnil.
32:16
Jiří Řípa (OLO) dostává menší trest. Piráti si zahrají přesilovou hru.
31:48
Růžičkovu střelu vyrazil Vošvrda do rohu. Piráti nyní mají obrovský tlak.
30:58
Domácí v plném počtu. Dvojnásobné oslabení svěřenci trenéra Růžičky zvládli.
30:57
Po dorážce Eberleho posílá Chomutov kotouč do obranné třetiny Mory.
30:36
Olomouc se vystavila do ofsajdu.
30:31
Valenta trefil kalhoty jednoho z chomutovských bránících hráčů a Piráti okamžitě posílají kotouč do středního pásma.
29:50
Veselý je zpět ve hře, Piráti se již brání pouze ve čtyřech.
29:36
Harant bekhendem posílá kotouč do středního pásma.
29:28
Marek Laš dostal nabito na pravý kruh, ale střelou z první trefil pouze připraveného brankáře Kopřivu, který hodně pomohl svým spoluhráčům v poli.
29:07
Po dobrém napadání Sklenáře dostali Piráti puk do střední třetiny.
28:58
Piráti jdou do tří. Dvě minuty za držení protihráče dostává slovenský obránce Adam Jánošík. Olomouc si zahraje 52 vteřin dlouho výhodu 5 na 3.
28:40
Nejprve Staněk a následně i Eberle trefili pouze beton brankáře Kopřivy.
27:53
Hosté v plném počtu a začíná jejich přesilová hra.
27:50
Pirátů bylo v jednom okamžiku šest na ledové ploše, takže na tři vteřiny se nám poměr sil srovná a poté začne olomoucká přesilovka. Trest odpyká Radek Veselý.
27:43
Olomouc posílá kotouč do středního pásma.
27:16
Piráti jsou vykázáni z útočného pásma, protože jeden z nich byl až příliš blízko brankáři.
26:33
Červenka hledal střílenou nahrávkou někoho z chomutovských, který by tečoval před brankářem Vošvrdou. Bohužel pro domácí našel pouze hůl olomouckého beka, který vyhodil kotouč do bezpečí.
25:53
Robin Staněk (OLO) přidržel pronikajícího Kämpfa a dostává dvě minuty.
25:43
Pereťagin našel přihrávkou hůl olomouckého hráče, přesto Piráti dokázali získat útočné pásmo.
24:57
Piráti se dostali do útočného pásma, ale než se tam dokázali rozestavit, tak Mora posílá kotouč na zakázané uvolnění.
24:23
Po střele z otočky orazítkoval tyčku olomoucký Petr Kafka
24:18
Po jistém zákroku Kopřivy se hra nastěhovala před domácí branku.
24:08
Piráti se snaží střílet, ale na brankáře Vošvrdu jde v těchto chvílích minimum pokusů.
22:43
Po přihrávce od Veselého stříleli z mezikruží Dušek, ale trefil pouze hruď brankáře Vošvrdy.
22:36
Střelu Staňka zblokoval jeden z domácích obránců a Piráti otáčejí kormidlo hry.
21:39
Opět přejel jeden z olomouckých do útočné třetiny dříve než kotouč. Píská se ofsajd Mory.
21:08
Piráti jsou nastěhovaní před Vošvrdou a opět nebezpečně kombinují.
20:22
20:15
Kopřiva trefil napadajícího hráče Mory, přesto se hosté k zakončení nedostali.
20:01
Oba týmy již krouží na ledě. Druhá perioda začne za několik okamžiků.
Piráti měli v úvodní dvacetiminutovce několikrát slušný tlak, ale zatím z toho dokázali vytěžit pouze jeden gól. Ten padl ve třinácté minutě, kdy se střelou do šibenice prosadil David Kämpf.

Druhá perioda začne v SD ARÉNĚ přibližně v 18:24.
20:00
19:45
Piráti opět posílají kotouč do bezpečí.
19:02
Po Houdkově střele miniul Knotek z dorážky domácí klec. Olomouc je stále na kotouči v pásmu domácího souboru.
18:42
Piráti se osvobozují.
18:22
Ve stejném čase se dopustil faulu obránce Jaroslav Mrázek (CHM) a hosté si zahrají početní výhodu.
18:22
Zeman se obtočil okolo Kopřivovy branky, ale puk poslal pouze do domácího gólmana.
17:59
Laš přejel Knotkovi do útočného pásma, čímž vystavil svého spoluhráče do ofsajdového postavení.
17:46
Domácí vydolovali kotouč u hrazení a po rychlé střele zápěstím od Pereťagina se bude vhazovat v pásmu Olomouce.
17:09
Eberle se vyhnul u mantinelu Skinnerovi a následnou střelou neumístil vůbec přesně, přesto Olomouc zůstane v pásmu Pirátů.
16:31
16:18
Chomutov se opět osvobozuje vyhozením až k Vošvrdovi.
16:00
Po Růžičkově střele vyráží Vošvrda pouze do ochranné sítě.
15:50
Hostující Knotek jel dvakrát během pár vteřin sám na brankáře Kopřivu, ale ani jednou nenašel na domácího brankáře recept.
15:12
Kopřiva vyráží střelu Vodného a Piráti se osvobozují.
14:41
Jánošík vyvezl kotouč až k Vošvrdovi, čímž získal pro Piráty cenné vteřinky.
14:31
Mikúš šel sám na Kopřivu a byl hákování Davidem Kämpfem, který dostává menší trest.
14:17
Olomoučtí po dalším náznaku chomutovského tlaku posílají kotouč do střední třetiny.
13:45
Hovorka na chvilku získal pro Piráty útočnou třetinu, ale pak ho o kotouč obral kapitán Mory Vyrůbalík.
13:03
Harant našel nahrávkou Jánošíka, který si najížděl do střelecké pozice, ale jeden z olomouckých mu puk vypíchl a poslal do středního pásma.
12:46
Po komerční přestávce se vhazuje u olomoucké útočné modré.
12:26
Piráti otevírají skóre. DAVID KÄMPF se ujal kotouče, který vybojoval u hrazení Radek Veselý, si kotouč stáhl a střelou do šibenice překonává brankáře Vošvrdu. Asistence: Radek Veselý.
12:13
Zakázané uvolnění Olomouce.
11:57
Hovorka odstavil jednoho z Olomouckých od kotouče a za pomocí Jánošíka rozjeli další útočnou akci.
11:30
Hosté v plném počtu. Chomutov nevyužil druhou početní výhodu v řadě.
10:52
A opět míří kotouč k bráně Pirátů.
10:21
Po dalších šancích Chomutovských se Olomouc osvobozuje vyhozením ke Kopřivově svatyni.
09:46
Po nepovedeném pokusu Kämpfa se dostal ke kotouči v mezikruží Rutta, ale nevyzrál na Vošvrdu.
09:30
Červenka byl u levého kruhu hákován Jiřím Řípou a Piráti si zkusí další přesilovku.
09:13
Střela Sergeje Pereťagina od modré čáry vykopává Vošvrda do rohu, přesto Chomutov zůstává v pásmu Mory.
08:38
Petr Šidlík nyní nadvakrát vyzkoušel pozornost hostující brankáře, avšak ani jednou nedokázal dostat puk za jeho záda.
08:29
Olomouci se nepodařila rychlá rozehrávka a hra se kvůli zakázanému uvolnění vrací před Vošvrdu.
08:14
Po ofsajdu Chomutova probíhá nyní komerční pauza.
07:40
Piráti opět svírají hanácký celek. Sklenář našel zpoza branky Veselého, který z mezikruží trefil brankáře Vošvrdu.
06:38
Po špatné rozehrávce se dostal k rychlé střele o levého mantinelu Marek Hovorka. Pokus slovenského forvarda nebyl přesný a minul olomouckou klec.
06:23
06:10
Další Mrázkova střela končí ve Vošvrdově lapačce.
05:43
Piráti svírají Olomouc, ale zatím se odhodlal ke střele pouze Mrázek, jehož pokus trefil Vošvrdu.
05:00
Růžička prohrál buly, čímž Chomutov přišel o kotouč a Olomoučtí vyhazují ke Kopřivově brance.
04:38
Sřelu Rutty od modré čáry schytal hostující obránce, přesto Chomutovští zůstanou v olomoucké třetině.
04:23
Tomáš Mikúš (OLO) fauloval za brankou Haranta a dostává za to menší trest za podražení.
04:15
Piráti dostávají výhodu.
03:55
Růžička nepřesnou rozehrávkou do středního pásma zbavil Piráty kotouče.
03:13
Tomica zpracovával jednoho z protihráčů v pravém rohu. Následná střela od Houdka vyhnala Moru z útočné třetiny.
02:56
Domácí v plném počtu a vyloučený Rutta je zpátky ve hře.
02:46
Jergl si vybruslil k modré čáře a střelou zápěstím našel pouze připravenou lapačku brankáře Kopřivy.
02:29
Tvrdou střelu z první od hostující Ondruška Kopřiva viděl a zneškodnil. Vhazuje se po pravici domácího brankáře.
01:45
Aleš Jergl se pokoušel vystřelit z pravého kruhu, ale kotouč mu sjel a Piráti se osvobozují vyhozením až k Vošvrdovi.
01:26
Knotkovo nahození od modré tečoval Zeman.
01:09
Olomouc je okamžitě nastěhována před Kopřivou, ale domácí gólman je pozorný.
00:56
Po necelé minutě tu máme první vyloučení. Na dvě minuty za podražení dostává chomutovský obránce Jan Rutta.
00:25
Před Kopřivou se objevil Buc, ale domácí brankář mu zakončení znemožnil hbitým vypíchnutím holí.
00:03
První buly získali hosté, kteří rychle podnikají první útočnou akci zápasu.
00:01
Obě družstva již stojí na modrý čarách. Utkání začne minutou ticha za oběti teroristických obětí v Paříži.
Podruhé vás zdravím z chomutovské SD ARÉNY. Do domácí sestavy se po delším zranění vrací útočník David Květoň. Pirátský dres poprvé obleče v mistrovském střetnutí také Rus Sergej Pereťagin.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Strmeň) – Skinner, Rutta, Jánošík, Harant, Pereťagin, Šidlík, Mrázek – Tomica, Červenka, Pospíšil – Vondrka "C", Růžička, D. Květoň – Hřebejk "A", Dušek, Hovorka – Sklenář, Kämpf, R. Veselý.

HC Olomouc: Vošvrda (Konrád) – Vyrůbalík "C", Houdek, Jaroměřský, Valenta, Staněk, Ondrušek "A", Rašner – Laš "A", Knotek, Buc – Mikúš, Zeman, Kafka – Vodný, Řípa, Eberle – Jergl, Herman, Kucharczyk.

Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Brejcha, Suchánek.
První vzájemný zápas v tomto ročníku:

6. kolo vs. Olomouc – Chomutov 5:2

Skóre v prvním vzájemném utkání otevřela domácí Mora zásluhou přesilovkové trefy Jiřího Řípy. Následně ve druhé části na tříbrankový rozdíl Laš s Holcem. Korigování na 1:3 z pirátského pohledu zajistil Vladimír Růžička. Ve třetí části zajistil Moře tři body dvěma góly mladý Aleš Jergl. Chomutovští již pouze uzavřeli skóre, když se trefil v 56. minutě Jakub Sklenář.
Řekli před utkáním vs.

„Chomutov je sice v tabulce pod námi, bude to ale určitě těžký zápas. Piráti hrají dobře v obraně, nečeká nás nic lehkého. Na to, že jsme s nimi doma vyhráli, se nemůžeme vůbec dívat. Každý zápas začíná za stavu 0:0, Chomutov navíc hraje na domácím ledě. Čeká nás tuhý boj,“ říká před utkání 19. kola olomoucký Jakub Herman.

V podobném duchu hovořil i pirátský obránce Ondřej Dlapa: „Olomouc hraje skvěle útočně, dává hodně gólů. Bude to strašně těžký zápas. Myslím si, že když si pohlídáme střední pásmo a budeme hrát agresivně, tak máme šanci proti komukoliv.“
Piráti Chomutov

Domácí družina se aktuálně nalézá na deváté místě s pětadvacetibodovým ziskem. I toto místo by značilo účast ve vyřazovacích bojích. Po reprezentační pauze Piráti porazili Vítkovice a následně v pátečním kole podlehli Zlínu po samostatných nájezdech.

Nejproduktivnější hráči týmu:

1. Roman Červenka – 16 zápasů, 17b (7+10)
2. Michal Vondrka – 18 zápasů, 10b (6+4)
3. Tomáš Pospíšil – 17 zápasů, 9b (5+4)
4. Vladimír Růžička – 16 zápasů, 9b (3+6)
5. David Kämpf – 18 zápasů, 6b (3+3)

Statistiky brankářů:

1. Miroslav Kopřiva – 14 zápasů, 93,17% úsp. zákroků
2. Jan Strmeň – 7 zápasů, 88,89% úsp. zákroků
3. Miroslav Hanuljak – 2 zápasy, 88,68% úsp. zákroků
HC Olomouc

Hanákům patří před dnešním kolem šestá pozice se ziskem třiceti bodů. Na konci dlouhodobé části by tato pozice značila, že si tým zahraje play-off. Velkou zásluhu na dosavadních výsledcích Olomouce má slovenský brankář Branislav Konrád, který svému celku pomohl již k deseti výhrám. V pátečním kole prohráli Olomoučtí v domácím televizním utkání s Kometou 1:4.

1. Martin Vyrůbalík – 18 zápasů, 11b (4+7)
2. Jan Knotek – 18 zápasů, 9b (1+8)
3. Marek Laš – 18 zápasů, 8b (8+0)
4. Pavel Skrbek – 12 zápasů, 8b (2+6)
5. Petr Kafka – 16 zápasů, 8b (2+6)

1. Branislav Konrád – 16 zápasů, 91,67% úsp. zákroků
2. Tomáš Vošvrda – 2 zápasy, 91,94% úsp. zákroků
Přeji krásné pozdní nedělní odpoledne všem hokejovým fanouškům! Tipsport extraliga má dnes na svém programu pět zápasů již 19. kola. My se společně budeme blíže věnovat jednomu z nich, a to duelu mezi Piráti Chomutov a HC Olomouc. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30! Přeji hezký sportovní zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.