Ode mě je to vše. Přeji krásný zbytek sobotního odpoledne. Napočtěnou!
Je dobojováno! Jokerit to nakonec zvládl díky dvoum zásahům Atte Ohtamyy, který tak zahanbil útočníky svého celku. V poslední desetiminutovce nejdříve přesně zamířil pod víko a následně se v poslední minutě trefil přes celé kluziště. Astana i přes světový výkon brankáře Poleuktova odjíždí z Finska bez bodu.

Střely na branku: 42:24
59:49
Peter Regin dával již třetí branku svého celku po střele z mezikruží, ale rozhodčí jí nemohl uznat poté, co Brandon Kozun proskočil brankovištěm!
59:04
Jokerit právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! ATTE OHTAMAA zachytil za brankou puk a zpoza vlastní branky jej poslal do prázdné klece a stává se tak hrdinou dnešního utkání! Bez asistence.
58:34
První pokus trefit odkrytou klec byl neúspěšný. Střela byla zachycena ve středním pásmu.
58:25
Oddechový čas pro domácí.
58:25
Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny. Astana je nyní mnohem aktivnější a Jokerit se jen brání. Píská se zakázané uvolnění, Poleuktov odjíždí na střídačku!
57:01
Následně se ke střele dostával Brandon Bochenski, ale ten puk poslal jen do lapačky švédského brankáře. To byly šance.
56:42
Obrovská příležitost pro hosty! Z pravé strany se dostal puk až na zadní tyčku, kde se ke střele dostával Mike Lundin, ale tomu se nepovedlo překonat roztáhnutého Karlssona!
56:14
Hlavní sudí odpískal hostům sporné zakázané uvolnění. Poté vypadalo, že se i omlouval. Své písknutí ovšem nevrátí zpět. Vhazovat se bude před Poleuktovem.
55:27
Jokerit nyní pochopil, že nemusí jen útočit a malinkou chvilku si nahrával ve vlastním pásmu. Poté se ovšem vydal opět do bezhlavého útoku.
54:15
Poleuktov je zásobován další várkou střel, které i nyní likviduje. Jeho skvělý výkon zatím zůstává nevyužit svými spoluhráči.
53:26
Jokerit stále kombinuje v útočném pásmu. Nyní může již s větším klidem na svých hokejkách.
52:32
A finští fanoušci jsou spokojení! Stadionem nyní probíhá mexická vlna.
52:08
Na druhé straně ovšem zahrozil bekhendovým pokusem Petteri Wirtanen. Finský forvard ale nenašel skulinu mezi tyčkou a Poleuktovem.
51:38
Ale Astana neskládá zbraně a pokouší se prodrat do zakončení. To se jim ale moc nedaří.
50:29
Domácí nabuzeni. Po přihrávce zleva do prava střílel jeden z domácích, ale tomu se nepovedlo překonat Poleuktova podruhé.
49:50
Konečně je tato kletba prolomena! Po rychlé akci se odražený puk dostal na hokejku obránce ATTE OHTAMYY, který zamířil a přesnou střelou pod břevno dal první branku utkání! Asistence: Brandon Kozun, Jesse Joensuu.
49:08
Domácí jsou kompletní. Třetí třetina je ve své polovině a my stále čekáme na první branku!
48:36
Poté, co odešla první přesilovková formace z ledu, se Kazachům nedaří dostat se do útočné třetiny.
47:46
Barys se ale následně usídlil v útočné třetině. Po pár přihrávkách to zkusil od modré Kevin Dallman, ale tomu se nepovedlo překonat Karlssona.
47:15
Domácí hokejisté se ovšem hned osvobozují a začínají tak oslabení více jak solidně.
47:08
Dustin Boyd byl nebezpečně atakován do hlavy po nepěkném zákroku Jere Sallinena, který vyskočil a trefil jej ramenem. Dvouminutový trest pro něj.
46:53
Stále stejná pohádka pokračuje. Další úspěšný zákrok hostujícího brankáře proti střele jednoho z domácích.
46:25
Poleuktov chytil další nahazovaný puk. Po tomto přerušení hry následuje komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat po pravici ruského brankáře.
45:47
Další nahazovaný puk raději Poleuktov podržel. Dorážet se totiž chystal dotírající Rita, a tak hostující brankář udělal to nejlepší, co mohl. V podstatě to, co dělá celé utkání.
Dnešní utkání sleduje 13 046 diváků.
45:04
Od levého mantinelu to zkoušel střelou zápěstím Petteri Wirtanen, jehož pokus skončil jen další snadným zákrokem pro hostujícího brankáře.
44:36
Vyhození jednoho z hostujících obránců sice skončilo nad mantinelem, ale při cestě za něj bylo ještě tečováno dotírajícím domácím hráčem.
44:15
Henrik Karlsson raději podržel tvrdou střelu Michaila Panšina ze středního pásma. Ten pro Astanu vybojoval útočné pásmo.
43:27
Hra je nyní rozháraná a ani jeden z celků se u puku nedrží delší dobu. Utkání pomalu vrcholí a nikdo nechce chybovat.
42:44
Následný rychlý útok domácích byl zakončován střelou uz pravé strany jen vedle branky. Na levé straně si najížděl Niklas Hagman, ale ten přihrávku nedostal.
42:24
A další střela na branku Poleuktova, která nyní skončila jen na levé tyčce, což si rozhodčí ještě potvrzoval na videu!
41:58
Dustin Boyd objel branku a zkoušel to střelou nad rameno brankáře Karlssona, ale stav utkání zůstává i nadále nezměněný.
41:00
Jedovatou střelu zapěstím vyslal od modré čáry Atte Ohtamaa, ale jeho pokus neskončil brankou v síti Poleuktova.
40:20
První akce domácích v této periodě byla neúspěšná. Arturs Kulda poslal puk zpoza branky dopředu, ale ten se doklouzal jen na zakázané uvolnění.
40:01
I druhá třetina skončila stejným stavem, kterým utkání začalo. Neprosadili se ani domácí a ani hosté, ačkoliv na to měly oba celky dostatek šancí. Třetí část dnešního utkání začne za nějakých patnáct minut a my budeme doufat, že konečně uvidíme branku.

Střely na branku: 30:18
40:00
39:34
Po levé straně se před branku Jokeritu prodral Martin St. Pierre, kterému se nepodařilo Karlssona prostřelit a ani následná přihrávka k pravé tyčce nebyla zakončena gólem.
39:00
Rozeběhla se čtyřicátá minuta utkání, což značí poslední minutu hry v této třetině.
38:27
Tomi Mäki dostával přihrávku zpoza branky na levou stranu, odkud se zkoušel trefit k pravé tyčce, ale trefil jen špičku betonu Poleuktova.
37:57
Jokerit jen po celé šíři ledové plochy kombinuje, ale do střelecké pozice se mu nedaří dostat se.
37:28
A Jokerit je nyní pod menším tlakem. Hned po dalším vhazování vyhodili puk mimo své pásmo a ten skončil až na zakázaném uvolnění.
36:46
Houževnatá Astana se dostala do další šance. Po přihrávce z levé strany doráželi dva hráči, ale ani jeden si nepřišel na domácího brankáře Karlssona.
35:17
Špatná rozehrávka domácích byla zachycena. Puk byl následně posílán do brankoviště Karlssona, který si ale s kupou střel poradil.
34:42
Další střela i na druhé straně, kde i nyní výborně zakročil Poleuktov. Střela ovšem postrádala razanci a byla to spíše jen zoufalá snaha ke skórování.
34:00
Další protiútok hostí. Po rychlém útoku zkoušel štěstí jeden z hráčů, ale jeho střela byla pohodlně pokryta švédským brankářem.
33:15
Do nebezpečné pozice se dostal také na druhé straně Kevin Dallman. Ve výborné pozici ovšem střílel jen nad branku, kde Karlsson raději puk vyrážel.
32:24
Jokerit pokračuje aktivní hrou v útočném pásmu. Z levé strany střílel jeden z domácích na zadní tyčku, kterou ovšem jen minul. Nyní fantom Poleuktov nemusel zasahovat.
31:38
A hosté jsou kompletní. Díky skvělému výkonu brankáře Poleuktova přežili i třetí oslabení v dnešním utkání. Bude to ovšem stačit?
31:04
Jokerit své přesilovky hraje opravdu bravůrně. Niko Kapanen nyní dostával přesnou přihrávku z levé strany. Finský střelec rychle vypáli, ale ani nyní neotevřel skóre utkání!
30:09
Philip Larsen se po příhře odhodlal ke tvrdé střele od modré čáry, brankář Poleuktov si ale připisuje další pohodlný zákrok a stále drží naděje hostů.
29:38
Ve stejné chvíli je vyloučen Ilja Solarev, jenž zahákoval jednoho z domácích na pravé straně. Tlak Helsinského klubu bude pokračovat.
29:38
Celá akce byla zakončena přihrávkou na Petteri Wirtanena, který z velkého úhlu nedokázal vsítit branku!
29:07
Stále probíhá kombinační hra Jokeritu v útočné třetiny, ale všemu chybí střela, která by Poleuktova alespoň ohrozila.
28:03
Philip Larsen vyjíždí zpoza své branky a zahajuje další útok pro své spoluhráče. Domácím se dnes téměř polovinu hrací doby nedaří skorovat.
27:31
Následný útok domácích byl přerušen poté, co Brandon Kozun najel s pukem do útočné třetiny a objevil se v ofsajdu.
26:30
Nemusela je ovšem mrzet následující akce. Po pravé straně ujeli hosté a vše bylo zakončeno přihrávkou před branku, která byla zakončována Alexandrem Lipinem. Tomu se ale nepovedlo překonat pozorného Karlssona!
25:42
Domácí jsou v plném počtu. To nebyla vůbec dobře sehraná tak dlouhá přesilovka. Hosty to může ještě hodně mrzet.
24:17
Domácí se dokonce dostali do úniku ve vlastním oslabení. Philip Larsen dostal puk do skvělé střelecké pozice, brankář Poleuktov ovšem rychle vyjel a ačkoliv dánský obránce nahrál zpět, dokázal puk zachytit. Skvělé čtení hry.
23:10
Přesilovka Barysu nemá tak rychlý spád, jako početný výhody domácích. Jokerit se pohodově brání pokusům kazažského celku.
22:06
Nigel Dawes se z levé strany prodral až před branku Karlssona, kterého ale z blízkosti nedokázal překonat.
21:42
Ville Lajunen zahrál vysokou holí a ačkoliv faulovaný hráč měl v obličeji krev, zahrají si hosté hned čtyřminutovou přesilovku!
21:30
Astana je již kompletní, a tak se jí povedlo přežít již druhou přesilovku v dnešním utkání.
21:17
Po buly to zkoušel obránce Jaakola, který dostal puk na pravou stranu od modré čáry. Ani jeho pokus z úhlu ale neslavil úspěch.
20:39
Peter Regin to zkoušel z pravého kruhu, ale jeho střela na přední tyčku skončila jen zkušeným zákrokem Poleuktova.
20:01
Úvodní třetina je minulostí. Trvala přesně půlhodinky a nabídla nám zajímavou podívanou. Jokerit byl v úvodních minutách aktivnější, a to hlavně díky nabídnuté přesilovce. Následně se hra vyrovnala a šance byly k vidění na obou stranách. Ani jedna střela ovšem brankou neskončila, a tak si musí na změnu skóre počkat do další periody.

Střely na branku: 15:5
20:00
19:50
Ta ovšem nezačala dobře. Nejdříve se Astana osvobodila a následně se domácím nepovedlo prodrat se do útočné třetiny, jeden z hráčů byl v osfajdu.
19:21
Dustin Boyd v levém rohu za brankou zahrál kolenem trochu nešťasně a nabízí tak domácímu celku dvouminutovou přesilovku.
19:14
Mathis Olimb v poslední minutě krásně našel z pravého kruhu volného spoluhráče na levé straně, ale tomu se nepovedlo puk ideálně trefit.
18:29
Rozehrávku hostů zachytil na levé straně jeden z domácích, který následně poslal svižnou střelu na branku, která skončila pohodovým zákrokem Poleuktova.
17:50
Hra se přelévá z jedné strany kluziště na druhé. Po nepodařené akci Astany dostával puk před branku jeden z domácích, ale jeho pokus byl zablokován.
16:56
Pohledná akce domácích. Po kombinační hře se dostal puk od modré čáry až na pravou stranu k Niklasi Hagmanovi, jenž si sjel před branku, ale přízemní střelou nedokázal překonat pozorného brankáře!
15:36
Kevin Dallman za brankou svého brankáře opět agresivní. Nyní to ovšem zůstane nepotrestané, což se domácím příznivcům nelíbí.
14:57
Topi Jaakola rozjel další akci domácích. Přihrál do středního pásma, odkud jeden z hráčů nahodil puk za branku. U puku jsou domácí i nadále.
14:02
Nebezpečně se do útoku prodírali také domácí, ale těm jejich střela z mezikruží nevyšla. Pokračuje se aktivní hrou na obou stranách.
12:52
Další rychlá akce z dílny Kazachů. Vadim Krasnoslobodcev vyslal nepříjemnou střelu k levé tyčce, kterou ale Karlsson dokázal vykopnout.
12:36
Po ofsajdu hostujících hokejistů, kteří tempo hry vyrovnali, následuje komerční přestávka. Sledujeme opravdu pohledné utkání plné šancí.
11:35
Po rychlém útoku hostů se dostal do skvělé střelecké pozice Konstantin Puškarjov, který byl sám před Karlssonem. Odhodlal se ke střele zápěstím, která ale skončila jen na tyčce!
10:51
Michail Panšin posílal puk před branku z levé strany. K teči se dostával jeho spoluhráč, ale ani on nedostal puk za připraveného Karlssona.
10:16
Po dalším neúspěšnm útoku se rozhodli domácí hokejisté o kombinaci až od své branky. Nyní kombinují právě za ní.
09:14
Jokeritu se nepovedlo projít do útočného pásma a mohlo být zle směrem k jejich brance. Průnik Romana Starčenka ovšem nebyl nebezpečný.
08:51
Po přihrávce z levé strany vyvíjeli domácí tlak na branku Poleuktova. Vše bylo zakončeno střelou z brankoviště, kde byl Jere Sallinen. Jeho branka ale nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
07:53
Na druhé straně se po pravé straně prodíral Dustin Boyd, ale tomu se nakonec puk zachytit nepovedlo. U puku jsou domácí hokejisté.
06:54
Pekka Jormakka dostal přesnou přihrávku a hnal se sám na Poeluktova. Jeho bekhendová střela ovšem brankou neskončila. Hostující brankář si následně poradil i dorážkou!
06:05
Vadim Krasnoslobodcev se po nepřesné přihrávce vydával do útočné třetiny. Proti němu ovšem stáli dva obránce, kteří jej o puk pohodově obrali.
05:36
Jokerit se následně prodíral do další šance, ale tam zakročila obrana, která puk vyhodila za branku Karlssona, což znamená zakázané uvolnění.
05:06
Do první kobminační hře v útočném pásmu se dostávali hosté. Kevin Dallman posílal puk před branku na teč. Mike Lundin ale nedokázal hokejku nasměrovat tak, aby se puk do sítě dostal.
04:36
Koncem přesilovkové hry se ke střele ještě dostával domácí obránce Topi Jaakola, ale jeho pokus byl ztečován nad branku.
04:02
Krásná přesilovková kombinace. Následovaly další dvě nebezpečné střely z pravé strany a poté také jedna od modré. Nic neskončilo v brance. První formace jde střídat.
03:28
Rychlá kombinace domácích byla zakončena střelou z pravého kruhu, která ale neskončila brankou.
03:08
Obrovský závar před brankou Astany. Čtverice hráčů v červenomodrovém se snažilo dostat puk za ležícího Poleuktova, ale ten měl celou situaci pod kontrolou.
02:36
Kevin Dallman je první vyloučeným hráčem dnešního zápasu. Potrestán je za hrubost za brankou Poleuktova.
02:18
Po střele z pravé strany se ke střele dostával Jesse Joensuu, ale tomu se z otočky nepovedlo překonat pozorného Poluektova.
01:45
Jokerit ovšem i nadále pokračuje v aktivní hře v útočném pásmu. Radosr pohledět na kombinaci tohoto finského velkoklubu.
01:07
Philip Larsen si najel do útočné třetiny, odkud vyslal tvrdou střelu. Pokus přes obránce ovšem neohrozil branku ruského brankáře.
00:30
Ale jak útok Jokeritu, tak i protiakce Astany nebyla zakončena žádnou střelou, a tak se hraje ve středním pásmu.
00:10
Úvodní buly vyhráli domácí hokejisté, kteří se s pukem vydali směrem do útočného pásma, kde kombinují.
00:01
Odehrály hymny Kazachstánu a Finska. Po nich může začít utkání mezi domácím Jokeritem a hostům z Astany.

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Kulda, Lajunen, Larsen, Ohtamaa, Todd, Jaakola – Hagman, Jormakka, Kapanen – Kozun, Sallinen, Regin – Wirtanen, Joensuu, Olimb – Mäki, Rita, Pöysti

Barys Astana: Poleuktov (Laco) – Dallman, Lundin, Savčenko, Ellerby, Trjasunov, Lipin, Lobanov – Dawes, Bochenski, Boys – Chudjakov, Krasnoslobodcev, Puškarjov – Žajlauov, Starčenko, St. Pierre – Grents, Solarev, Panšin – Romanov

Rozhodčí: Konc, Sidorenko – Goljak, Šichanov.
Barys Astana je aktuálně na desáté pozici západní konference, ale jen čtyři body jim schází na šestý flek. Kazachům se daří převážně na domácím ledě, kde drtí každého soupeře, venku ovšem kazažský stroj tápe. Třetí utkání v řadě odehraje Astana na venkovní půdě, v těch předchozch dvou inkasovala již deset branek.
Jokerit Helsinky pokračuje ve skvělé reprezentaci své země. S převážně finskými hráči jsou aktuálně na druhé pozici své konferenci a dle bodů jsou v KHL aktuálně na třetí pozici. Svěřenci Erkky Westerlunda se Astanou utkali 12.11, kdy na jejím ledě prohráli 2:0. Naposledy se finský velkoklub musel sklonit před Omskem.
Dalším kolem pokračuje největší evropská soutěž, KHL. Druhý celek západní konference, Jokerit Helsinky, vyzve na svém hřišti desátou Astanu, jenž má na kontě přesně o deset méně bodů a nachází se na desáté pozici východní konference.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.