Je konec! Hokejisté SKA Petrohrad vítězí na ledě Jugry Chanty-Mansijsk 2:4 a připisují si do tabulky důležité tři body. Obhájci Gagarinova poháru vyhráli zaslouženě, Jugra byla, kromě druhé poloviny prostřední periody, většinu zápasu horším týmem.

Ve třetí třetině si hráči SKA v úpohodě hlídali dvoubrankový náskok, který ještě v 52. minutě navýšil Jevgenij Dadonov. Domácí v 54. minutě stačili snížit zásluhou Andreje Ivanova, ale na víc už dnes neměli.

Střely na branku ve 2. třetině – 5:8, celkem – 26:29.
59:51
Na Fokina ještě pálil Rukavišnikov, domácí brankář vyráží.
59:36
Další ofsajd, buly poblíž obranné modré Petrohradu.
59:13
Ofsajd Jugry, to už pro Petrohrad vypadá hodně dobře.
58:49
Hosté dostali puk do středního pásma, Fokin zatím zůstává v brance.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:06
Domácí po snížení vycítili šanci a tlačí se ze všech sil dopředu.
56:33
Teč Panova nedělala Koskinenovi hodně práce! Poté ještě pálil Ugolnikov, ale ani jeho rána si nenašla cestu do sítě.
55:03
Po střele Panova přerušil hru Koskinen. Pět minut do konce třetí třetiny.
53:48
Jugra právě vstřelila branku!
Domácí snižují na rozdíl dvou branek! Mezi kruhy si vzal kotouč Varfolomejev, jenž ho před brankou naservíroval ANDREJOVI IVANOVOVI a kapitán Jugry se trefil do odkryté poloviny klece SKA – 2:4. Asistence: Igor Volkov a Pavel Varfolomejev.
53:08
Útoky Jugry se spolehlivě rozráží o defenzivu SKA.
52:17
Hosté jsou na koni a Fokin nyní musel přerušit hru.
51:19
Petrohrad právě vstřelil branku!
Hned z protiútoku se prosazují hosté, když se střelou na stranu, kde Fokin drží lapačku, prosadil JEVGENIJ DADONOV, který se trefuje podruhé v utkání. Petrohrad vede už 1:4 a zřejmě je rozhodnuto. Asistence: Ilja Kovalčuk.
51:10
Bortnikov se řítil dopředu a před branku mu ještě najížděl Panov. Ten se ale přihrávky od svého spoluhráče nedočkal.
49:38
Střelu Barabanova z pravého kruhu zlikvidoval Fokin.
48:49
Střelu Rukavišnikova srazil jeden z bránících hráčů mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před Fokinem.
48:12
Arťuchin je zpět na ledě, domácí tak nevyužili příležitost ke snížení.
47:09
Hostům se podařilo vyhodit.
46:44
Dobrá akce domácích, Bortnikov však u tyčky nedosáhl na kotouč.
46:11
Hostující Jevgenij Arťuchin je vyloučen za krosček. Jugra si zahraje přesilovku.
45:10
Máme za sebou pět minut ze třetí třetiny a můžeme konstatovat, že po aktivitě Jugry ze druhé části teď není ani stopy.
44:29
Burdasov zakončoval po objetí branky. Fokin byl přitisknutý na své tyčce a puk je v jeho lapačce.
43:57
Hosté kombinují v útočném pásmu. Tohle je přesně to, co potřebují.
42:47
Kovalčuk našel sjíždějícího beka Chafizulina, který minul domácí svatyni.
42:35
Hned po buly přichází další zakázané uvolnění Jugry.
42:29
Domácí vyhazují na icing.
42:12
Sitnikov byl proti obraně SKA osamocen a ta mu ani nedovolila vystřelit.
41:03
Domácí to v úvodu periody samozřejmě zkoušejí, potřebovali by vstřelit kontaktní gól.
40:29
Koskinen byl nucen poprvé ve třetí třetině přerušit hru.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 15:10.
Ve druhé třetině jsme viděli jediný gól. Ten vstřelil ve 25. minutě Joakim Lindström, jenž tak zvýšil na prozatimních 1:3 pro Petrohrad. Hráči Jugry se poté nadechli k náporu, ale kontaktní branku zatím vstřelit nedokázali.

Střely na branku ve 2. třetině – 12:6, celkem – 21:21.
40:00
39:58
V úplném závěru třetiny se dostal do šance Burdasov. Zblízka ale Fokina nepřekonal!
37:51
Domácí už podruhé v utkání dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě!
37:30
Domácí se dopustili icingu.
36:22
Za záda hostující obrany se dostal Rasskazov. Ani jeho samostatný únik však neznamenal snížení, Koskinen totiž zakročil vyrážečkou!
35:51
Volkov si na pravém kruhu pohrál s bránícím Lindströmem a vystřelil. Trefil jen břicho povyjetého Koskinena.
35:33
Nahození Chafizulina bylo sraženo domácí obranou.
34:26
Ve chvíli, kdy se vyloučený Chafizulin vracel na led, pálil Buljanskij. Ani on nic nezměnil na tom, že domácí stále prohrávají 1:3.
34:15
Hosté se znovu osvobozují.
33:58
Nyní už Petrohradští vyhodili.
33:33
Domácí sehráli kombinaci na Rasskazova, který vypálil mimo.
32:51
Střela Vasilčenka sice prošla pod vyrážečkou Koskinena, ale také minula vzdálenější tyčku!
32:24
Domácí si po reklamní pauze zahrají přesilovku. Vyloučen je Dinar Chafizulin za hákování.
32:10
Bortnikov zbrzdil nadějnou akci domácích. Nakonec stačil alespoň nahodit puk na Koskinena, finský gólman vyrazil do míst, kde nebyl žádný z protihráčů.
31:39
Domácí nyní zahráli na icing.
30:38
Velkou šanci měl Buljanskij, z mezikruží však zamířil jen do Koskinena! Domácí ve velkém náporu.
30:13
Buljanskij střílel, poté ještě jeho spoluhráči doráželi, ale Koskinen své království uhájil!
29:31
Koskinen teď musel několikrát zasahovat. Publikum v Areně Jugra ožívá.
29:00
Domácí se snaží o snížení. Nepříjemné nahození od modré prolétlo kolem branky.
28:34
Ugolnikov vypálil od modré mimo.
28:17
Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Koskinenem.
27:24
Buljanskij s Jacenkem vyrazili do přečíslení 2 na 1. Prvně jmenovaného ale stačil dobruslit druhý z obránců a Jacenko se už přihrávky nedočkal.
26:49
Domácí zahrozili z rychlého protiútoku, Koskinen byl na místě.
26:24
Hraje se ale na druhé straně. Ránu Kovalčuka srazil do ochranné sítě Bortnikov.
25:47
Pokud chce celek Chanty-Mansijsku bodovat, bude muset nějak odpovědět. Minimálně by to chtělo zvýšit aktivitu.
24:25
Alexander Barabanov objel branku a naservíroval kotouč úplně volnému JOAKIMOVI LINDSTRÖMOVI, jenž zblízka neměl problém překonat Fokina. Hosté vedou už o dva góly a mají tak utkání velmi dobře rozehrané. Asistence: Alexander Barabanov a Maxim Čudinov.
23:36
Hosté v postavení mimo hru.
23:13
Po přihrávce Panova pálil Rasskazov. Koskinen vyráží kotouč.
22:30
Ševčenko stíhal vyhozený kotouč, ale před Kalinina se nakonec nedostal. Pískáno zakázané uvolnění.
21:38
Rána Sitnikova prosvištěla kolem hostující svatyně. Jugra začala druhou část aktivně.
20:57
Další icing hostujícího týmu, který vrací hru před Koskinena.
20:17
Zakázané uvolnění SKA.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 14:23.
První třetina nabídla velice zajímavou podívanou. Hosté se po vyrovnaném úvodu postupně dostali do velkého tlaku, k čemuž jim pomohly i přesilovky. Brankář Jugry Fokin jejich příležitosti dlouho výborně likvidoval, ale v závěru oslabení 3 na 5 už nestačil na dorážku Jevgenije Dadonova. Domácí v 19. minutě z ničeho nic srovnali, když se pohotovou tečí prosadil Vitalij Sitnikov. Hned o 62 sekund později však Petrohradu vrátil vedení Jarno Koskiranta.

Střely na branku v 1. třetině – 9:15.
20:00
19:18
Hostům stačilo jen 62 sekund, aby se opět vrátili do vedení! Lindström nahrál do šance JARNOVI KOSKIRANTOVI a finský útočník zblízka překonal Fokina – 1:2. Asistence: Joakim Lindström a Alexander Barabanov.
18:16
Jako blesk z čistého nebe přichází vyrovnání! Střelu Jacenka před brankou šikovně tečoval VITALIJ SITNIKOV a puk zapadl za záda Koskinena – 1:1. Asistence: Ivan Jacenko a Alexander Ugolnikov.
17:25
Petrohrad teď jednoznačně diktuje tempo hry. Domácí obrana má plné ruce práce.
16:11
Obr Arťuchin se vytočil až před domácí branku a způsobil u brankoviště pořádný zmatek. Fokin ale svůj tým opět podržel.
14:31
V klasickém oslabení už Jugra neinkasovala a je kompletní.
13:33
Hosté dvojnásobnou přesilovku přeci jen využili! Dělovku Kovalčuka ještě Fokin dokázal ztlumit, ale kotouč vypadl do brankoviště a pro JEVGENIJE DADONOVA už nebyl problém doklepnout ho do odkryté klece. Asistence: Ilja Kovalčuk a Vadim Šipačjov.
13:19
Od modré vypálil Kutějkin, ale Fokin přerušil hru jistým zákrokem.
12:51
Fokin vleže odolal šancím soupeře!
12:30
Tak tohle je pro Jugru nepříjemné! Domácích hráčů bylo na ledě pět a to je v oslabení samozřejmě nepřípustné! Domácí čeká minutové oslabení 3 na 5!
12:24
Nyní se domácí alespoň na chvíli osvobodili.
12:09
Hosté jsou pevně usazeni v útočném pásmu.
11:32
Ivan Jacenko je dalším vyloučeným hráčem. SKA si opět vyzkouší přesilovku.
10:28
Fokinovo galapředstavení pokračovalo i krátce po skončení oslabení! Domácí gólman vychytal Kovalčuka, Šipačjova a nakonec našel v lapačce puk po ráně Rukavišnikova. Diváci brankáři Jugry aplaudují ve stoje!
09:42
Nyní Fokin zastavil velkou šanci Burdasova!
09:09
Vynikající Fokin! Ilja Kovalčuk pálil z mezikruží do jeho protipohybu, ovšem Fokin kotouč zastavil krásným semaforem!
08:40
Ivanov v oslabení pláchl hostující obraně! Jeho bekhendové zakončení však pokryl Koskinen.
08:26
Od modré pálil Čudinov, Fokin má puk ve výstroji.
08:11
Domácí Vasilčenko dostal dvě minuty za hákování.
07:45
Sledujeme zatím vyrovnaný zápas.
06:11
S nenápadnou střelou Ševčenka od levého mantinelu měl Koskinen nečekané problémy. Puk po jeho nejistém zákroku poskakoval po brankovišti, pro hosty to však nakonec dobře dopadlo.
05:11
Varfolomejev se natlačil před Koskinena, ale bekhendem finského gólmana nepřekonal.
04:51
Hráči SKA vybojovali vhazování v útočném pásmu.
03:21
Hosté jsou v plném počtu.
02:53
Velký závar před Koskinenem! Domácí hráči však puk za brankovou čáru nedostali.
02:07
Bortnikov dostal přihrávku na úroveň brankové čáry, odkud se natlačil až před Koskinena. Ten má kotouč pod betony.
01:20
Anton Burdasov dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro Jugru.
01:01
Z ostrého úhlu to zkoušel Chafizullin, Fokin si připisuje první zákrok.
00:01

Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (Gelašvili) – Ugolnikov, Želdakov, Vasilčenko, Pogorišnij, Kalašnikov, Djakov, Selezňov – Panov (A), Rasskazov, Bortnikov – Varfolomejev, Ivanov (C), Volkov – Buljanskij, Jacenkov, Sitnikov – Jašin, Taratuchin, Ševčenko.

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Judin, Jakovlev, Chafizullin, Čudinov (A), Rukavišnikov, Kalinin, Kutějkin – Šipačjov (A), Dadonov, Kovalčuk (C) – Lindström, Koskiranta, Barabanov – Kablukov, Ponikarovskij, Burdasov – Arťuchin, Kadějkin, Dergačjov – Grebešnikov.

Rozhodčí: Bondar, Bělov – Gorděnko, Tomilov.
Jugra Chanty-Mansijsk:
Hokejisté Jugry mají na kontě 37 bodů, což v tabulce Východní konference stačí na pěkné páté místo. Celek Chanty-Mansijsku sezónu skvěle rozjel, ale v posledních týdnech šli jeho výkony rapidně dolů. Z posledních sedmi zápasů tak hráči Jugry vyhráli jen dva a za toto období navíc absolvovali hned čtyři duely, ve kterých nedokázali skórovat. Naposledy toto mužstvo podlehlo doma 2:5 moskevskému Spartaku.
SKA Petrohrad:
Držitelé Gagarinova poháru se v novém ročníku potýkají s nepřesvědčivými výkony. Hokejisté SKA nasbírali ve 24 zápasech 31 bodů a v tabulce Západní konference to v tuto chvíli stačí až na desáté místo. Nevyrovnané výkony týmu už odnesl kouč Andrej Nazarov, jehož nahradil bývalý vynikající obránce Sergej Zubov. Z posledních šesti zápasů vyhrál Petrohrad jen dva, naposledy padl 2:4 na ledě Jekatěrinburgu.
Vítám tu všechny hokejové příznivce! V sobotu jsou na programu čtyři zápasy KHL a Já vám přiblížím duel mezi Jugrou Chanty-Mansijsk a SKA Petrohrad. Úřadující šampióni z Petrohradu se stále potýkají s nevyrovnanými výkony a zatím se nacházejí dokonce mimo postupové pozice do play-off. Jugra je na tom lépe a v průběžné tabulce Východní konference ji patří pátá příčka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.