To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek středečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou.
Je dobojováno, v samostatných nájezdech se z bonusového bodu navíc radují hosté z Chabarovsku a připisují si tak první vítězství v letošním novém ročníku KHL. Medveščak si na své konto připisuje jeden bod.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Amur Chabarovsk.
Autorem vítězné branky je VLADISLAV UŠENIN.
Vladislav UŠENIN proměňuje.
Brulé neproměňuje.
Zohorna proměňuje.
Kvapil neproměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani nastavený čas branku nepřinesl, a tak se po pětašedesáti odehraných minutách dočkáme rozuzlení v podobě dovednostních soutěží, a sice trestných nájezdů.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:45
Prodloužení se pomalu ale jistě blíží ke konci.
64:28
Metsola se opět musel ve svém brankovišti otáčet. Puk mířený doprostřed jeho branky chytá do své náruče.
64:07
Branka hostí je posunuta a hra je tak přerušena.
64:00
Obrana Medveščaku obrala o kotouč hosty a domácí spěchají do středního pásma, aby byli co nejdále ohrožení vlastní branky.
63:27
Už zase ale hosté rozvíjejí útočný manévr před domácí brankou, ale nic z toho opět není.
62:40
Za svou brankou nyní drží puk Mertl, který čeká, až se mu prostřídají hráči. Nyní už ho se svými kolegy z útoku zaváží do útočného pásma.
62:02
Nyní se ve svém brankovišti zaskvěl Taylor, jenž lapil pohotovou střelu Zohorny. I tento český útočník ve službách Chabarovsku je na ledě dnes hodně vidět.
61:17
Stefano Giliati se proháčkoval takřka celým kluzištěm až před hostující branku, ale celá akce končí, neboť si špatně prohodil puk a o ten záhy přišel.
60:31
Hned v úvodu prodloužení mají puk na svých hokejkách domácí a snaží se něco vymyslet před brankou Amuru.
60:01
60:00
59:39
Ještě jedna střela mířila na záhřebskou branku, ale vypadá to, že se už nic v této části hry nestane.
59:20
Třetí třetina se už dohrává, ani jeden tým se bezhlavě do útoku nežene.
58:35
Jeden z obránců domácích vyrobil před modrou čárou ve vlastním pásmu chybu, ale naštěstí pro domácí to dobře dopadlo. Achmetov se nakonec k puku nedostal a do protiútoku míří Medveščak.
58:22
Amur si bere oddechový čas.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:39
Chabarovští mají stále puk pod kontrolou a nepouštějí domácí tým do žádné akce.
56:37
Giliati zamíchal pukem a nadvakrát se pokoušel ohrozit Metsolu. Ten si znovu připisuje veledůležitý zákrok.
55:56
Nyní zahrozil před Taylorem Vladimir Ušenin, který ale svou bekhendovou kličku nedokázal přetavit ve vedoucí branku.
55:08
Ani jeden tým nechce udělat chybu a je to vidět i na současné hře. Spíše se jak Medveščak tak Chabarovsk soustředí na obranu.
55:00
Do konce třetí třetiny zbývá pět minut, oba týmy tak mají poslední šanci jít do vedení. Moc času už ale opravdu nezbývá.
53:28
Kvapil byl blízko branky Chabarovsku, kam také mířila přihrávka od Mertla. Jenže tuto situaci znovu dobře přečetl Metsola a má puk ve své moci.
52:44
Znovu musela obrana Chabarovsku hasit nebezpečí před svojí brankou.
51:59
Česká první formace ve službách Medveščaku zadělává hostům problémy neustále. Je to výstraha pro ostatní týmy. Na tuto trojici si budou muset všichni dávat velmi dobrý pozor.
50:41
Smoleňák najížděl do pásma hostí, kde se mu dobře postavil Kvapil, ale prvně jmenovaný zvolil raději střelu, se kterou měl Metsola problém, ale nakonec ji ukryl ve své náruči.
50:11
Medveščak se dopustil zakázaného uvolnění a znovu se tak vrací hra do jeho obranného pásma.
49:20
Litovčenko si nabruslil podél pravého mantinelu a na Taylora vyslal jedovku. Brankář Medveščaku ale jeho střelu chytá.
48:21
Katič chtěl nahodit kotouč od blue line bekhendem do blízkosti hostující branky, ale odražením od těla obránce Šulakova se kotouč dostal zpět do středního pásma.
47:34
Hokejisté Medveščaku obléhají neustále branku Chabarovsku, ale Metsola zatím drží nerozhodný stav.
46:42
Mäntylä pálil od modré čáry, jeho vzdušná střela plachtila na Metsolu, ale jeden z obránců Chabarovsku dokázal puk zachytit a poslat ho do bezpečí.
45:05
Po střele Tomáše Zohorny se musel ve svém brankovišti otáčet Taylor, který jeho nebezpečný projektil raději ukrývá ve své lapačce a přerušuje hru.
43:59
Další snaha domácích o vstřelení branky, ale Zanoski se nedokázal dobře zorientovat před brankou Amuru a puk má ve své moci Taylor.
42:26
Další velká šance Radka Smoleňáka. Ten dostal přímo před brankou přihrávku od Kvapila, ale Smoleňáková rána pak končí na hrudi Metsoly.
42:01
I hosté jsou už kompletní. Hra ve čtyřech hráčích na obou stranách nesvědčila ani jednomu týmu.
41:48
Domácí jsou v plném počtu.
40:01
Současně se sirénou, která ukončila druhou třetinu, byl vyloučen Zub a síly na ledě jsou tak srovnány. Hraje se 4 na 4.
40:01
I druhá třetina je minulostí. V té už jsme se branek dočkali, a to rovnou čtyř. Nejprve se dvěma slepenými góly ujali dvoubrankového náskoku domácí hráči zásluhou Zanoskiho a Mertla. Hosté se však dostali zpět do zápasu gólem Litovčenka a poté se v přesilové hře trefil Wandell a srovnal tak stav zápasu na 2:2. Uvidíme, co nám přinese třetí třetina, zda se někdo ujme vedení a udrží ho, nebo se dočkáme prodloužení či případných trestných střílení. Třetí třetina začne přibližně ve 21:15.
40:00
39:48
Ještě se bude vyučovat. Domácí Bjorkstrand dostává dvě minuty za vysokou hůl a putuje na trestnou lavici.
39:20
Smoleňák se ocitl v blízkosti branky Amuru, ale jeho přízemní střela Metsolu příliš neohrozila. Druhé dějství se už jenom dohrává.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:25
Po akci Medveščaku mohl pálit Genoway, jenomže puk se otřel pouze o boční konstrukci hostující branky.
37:55
Gračev pálil na Taylora, ale ten si připsal svůj první velký zákrok v dnešním utkání po tom, co vystřídal Heetera.
37:33
Domácí jsou jako opaření, není se čemu divit, před malou chvílí ztratili svůj dvoubrankový náskok a začíná se zase od začátku.
35:05
Chabarovsk právě vstřelil branku!
A český útočník se na lavici hanby příliš dlouho neohřál. TOM WANDELL totiž nejprve svou střelou Heetera nepřekonal, ale všiml si, že Heeter nemá puk pod kontrolou a poté za jeho záda dorazil svou vlastní střelu. Asistence: Dmitrij Tarasov.
34:24
V domácím brankovišti vystřídal Taylor Heetera.
34:11
Tomáš Mertl dnes podruhé putuje na trestnou lavici za vysokou hůl a nabízí se tak početní výhoda pro Amur.
33:56
Puk ve středním pásmu vrátili domácí zpět do hostujícího pásma. Chabarovsk tak bude muset zakládat svou útočnou akci z vlastního obranného pásma.
33:24
Hostům se tak zase lépe dýchá a jsou tak zpět v zápase. Nyní se dá očekávat jejich tlak před domácí branku.
31:38
Hosté se dostávají domácím na dostřel jediného gólu. Vjačeslav Ušenin našel svého jmenovce VJAČESLAVA LITOVČENKA chytrou zpětnou přihrávkou zpoza domácí branky a druhý jmenovaný pak prudkou střelou nedal Heeterovi žádnou šanci. Asistence: Vjačeslav Ušenin.
30:57
Smoleňák byl v další šanci. Nejprve zatáhl puk do útočného pásma Kvapil, poté se k puku dostal Mertl a poslal ho právě na Radka Smoleňáka, jehož střelu kryje pohotově Metsola.
29:43
Nyní se tempo hry trošku uklidnilo a k vidění byla hra převážně ve středním pásmu. Ani jeden tým se nedostal do blízkosti brankáře soupeře a branku tím tak neohrozil.
28:16
Po delší době byla k vidění také akce Chabarovsku, kde najíždějící Vladislav Ušenin dostal přihrávku od svého dvojčete Vjačeslava Ušenina, ale prvně jmenovaný branku netrefuje.
26:45
Domácí Medveščak je na koni, to je pochopitelné, dvě rychlé branky hokejisty chorvatského týmu nakoply a evidentně ještě nemají dost a pokračují v další útočné jízdě.
25:48
Oba celky jsou už v plném počtu.
25:12
Obrovská šance Radka Smoleňáka, který obkroužil hostující branku a snažil se do ní zasunout puk. To se mu ale nepovedlo, a tak se opět český útočník zatím v tomto zápasu neprosazuje. Neměl k tomu ale vůbec daleko!
23:48
Vyloučení na obou stranách za hrubost. Brulé a Tarasov si odpočinou na trestné lavici. Uvidíme tedy hru 4 na 4.
23:22
Medveščak právě vstřelil branku!
A hned na to se Záhřeb prosazuje podruhé za sebou. Marek Kvapil našel svou přihrávkou volného TOMÁŠE MERTLA, jenž se z okamžité střely nemýlil a posílá za záda Metsoly další gólový příspěvek. Asistence: Marek Kvapil, Geoff Kinrade.
22:41
Tak to byla parádní akce domácího Medveščaku. Mark Katič našel před brankou úplně volného TOMA ZANOSKIHO, který poté okamžitě pálí takřka do odkryté hostující klece. Domácí se tak ujímají jednobrankového náskoku. Asistence: Mark Katič, Nathan Perkovič.
22:36
Amur, zdá se, trochu ožil a nyní je více na puku. Byla z toho další pohledná akce, která skončila na hrudi Heetera.
21:39
Miklík dobře tečoval střelu Zohorny v blízkosti domácí branky, ale opět zaúřadoval Heeter, který včas sklapl své betony a neinkasoval.
21:22
Na druhé straně pálil od modré čáry Zub, jeho střelu ještě tečoval Gračev, ale na brankáře Heetera si ani jeden nepřišel.
20:18
Medveščak rozjíždí první akci druhé třetiny, ale zatím branku Chabarovsku neohrozil.
20:01
První třetina tohoto utkání je za námi. Zatím jsme však žádnou branku neviděli, ale oba týmy k ní neměly daleko. Nejprve se pěknou akcí prezentoval Zanoski, jehož pohotovou střelu zablokoval brankář Amuru. Na druhé straně vyslal prudkou střelu Zohorna, ale také Heeter byl na místě. První formace Medveščaku složená výhradně z českého tria – Smoleňák, Mertl, Kvapil – obraně a brankáři Amuru notně zatápěla. Je vidět, že si čeští hráči spolu sedli a mohli by vytvořit úderný útok svého celku. Druhá třetina začne přibližně ve 20:20.
20:00
19:35
Před brankou Metsoly to ještě zkoušel Brulé, prvně jmenovaný však v pohodě jeho lehkou střelu ukrývá ve své lapačce.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:36
Znov v akci Chabarovští, ale ani nyní brankoviště Medveščaku neohrozili. Do útoku mohou projít domácí.
17:53
Pěkný náznak šance Záhřebu, Kvapil hledal volného Smoleňáka, ale k tomu se puk nedostal. Obrana Amuru totiž celou situaci dobře viděla a akce rázem končí.
17:06
Delší dobu se drželi hosté v pásmu domácího celku, na Heetera však zatím nevyslali ani jednu pořádnou střelu.
16:45
Je to tak, Mertl je na ledě a Medveščak je v plném počtu.
16:25
Vypadá to, že se Medveščak ubrání.
15:47
Domácí se ale zatím velmi dobře brání a vyhazují puky do bezpečí. Amur se zatím k pořádné střele v početní výhodě nedostal.
14:45
Přesilovku si nyní zahrají hosté z Chabarovsku. Mertl putuje na trestnou lavici za podražení.
13:37
Z hloubi svého obranného pásma nyní zakládají útočnou akci hokejisté Amuru Chabarovsk. Ale do blízkosti Heetera se nedostali.
12:48
Medveščak je s pukem v útočném pásmu, jenže pozorná obrana Chabarovsku byla připravena a k žádné akci domácí tým nepustila.
11:55
Z pravé strany pálil Zohorna, brankář Záhřebu ale jeho jedovatou střelu chytá.
10:05
Zanoski v dobré palebné pozici v blízkosti hostující svatyně. Ale ani tato akce gólem nekončí. Nadále tak musíme čekat na otevření skóre.
09:03
Zakázané uvolnění Medveščaku. Hra se tedy stěhuje až k brankáři Heeterovi.
08:45
Komerční přestávka.
08:42
Gilbert Brulé si vyšlápl na hostující obranu, dokázal ji přelstít a hned na to také vystřelil. Metsola jeho těžkou střelu kryje.
07:49
Snaha o průnik nevyšla tentokráte Chabarovsku, kde na Heetera pálil Kurbatov. I brankář Medveščaku vytasil pěkný zákrok.
07:07
Další útočný výpad Medveščaku. Od modré čáry pálil Morrisonn, ale jen do připravených těl chabarovské obrany.
06:12
Smoleňák v pádu střílel na Metsolu, který musel znovu zasahovat. A opět uspěl.
05:27
Na ledě už je opět první česká formace Medveščaku – Smoleňák, Mertl a Kvapil – která svými nebezpečnými střelami ohrožuje branku Amuru.
04:58
Záhřebští opět operují před brankou Chabarovsku, ale zase z toho nic nebylo.
03:02
Kvapilova rána z úhlu ohrozila branku Amuru, ale Metsola byl znovu ve svém brankovišti pozorný. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
03:01
Hosté se dostali z pásma a vyváželi kotouč ven, ale už ve středu pole o puk opět přišli. Medveščak tak může založit další útočnou akci.
02:20
Amur je v plném počtu.
01:52
Amur se osvobozuje vyhozením puku až před Heetera a může tak v pohodě střídat.
01:20
Domácí se znovu vydali do útoku, ale zatím se jim tato početní výhoda příliš nedaří.
00:50
Miličič pálil zblízka Metsolovi, ale ten jeho přízemní střelu ukrývá ve své lapačce. Hned ale kotouč rozehrává a zbytečně nezdržuje hru.
00:20
Šulakov dostává dvě minuty za podražení a domácí si zahrají přesilovou hru.
00:15
Za bouřlivého potlesku začali utkání s pukem na svých hokejkách hokejisté Záhřebu.
00:01
A teď přichází na řadu chorvatská hymna.
Nyní si vyslechneme hymnu ruské federace.
Na ledě paláce Dom Sportova v Záhřebu nyní probíhá slavnostní nástup domácích hokejistů a k vidění je také laserová show v podobě osvícených postav v hokejovém.

Medveščak Záhřeb: Heeter (Taylor) – Mäntylä, Gysbers, Kinrade, Morrisonn, Hedberg, Bjorkstrand – Smoleňák, Mertl, Kvapil – Genoway, Giliati, Brulé – Perkovič, Saarinen, Katič – Zanoski, Glumac, Arkalov

Amur Chabarovsk: Metsola (Pečurskij) – Zub, Šulakov, Kolář, Těrjajev, Aťušov, Verjovkin, Kurbatov, Podzinš – Tarasov, Miklík, Zohorna – Achmetov, Wandell, Gračev – Litovčenko, Ušenin Vl., Ušenin Vj. – Baškirov, Byvalcev, Sokolov

Rozhodčí: Kiseljov, Olenin – Gordenko, Tomilov.
Jak tedy dopadne dnešní první zápas pro oba kluby? Bude se radovat z výhry Medveščak nebo Amur? To se dozvíme ve večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás budu provázet. Přeji všem příjemnou počtenou.