Je konec! HC Dinamo Minsk dokázalo po velmi dobrém výkonu porazit Dinamo Riga poměrem 2:0!

První třetina dnešního utkání nabídla velmi rychlý a přímočarý hokej bez mnoha přerušení. Do vedení se dostalo již v páté minutě domácí Dinamo, kdy nahození Kaljužného tečoval Ryan Vesce. Po úvodní brance byla lepší Riga, kterou však zastavily dvě vyloučení. Dinamo své přesilové hry nesehrálo špatně, nicméně prosadit se nedokázalo, a stav se již do konce třetiny nezměnil.

Druhá třetina v Minsk Ice Palace byla v hodně ohledech vyrovnaná. Hostující Dinamo mělo ve druhé třetině celkem tři přesilové hry, avšak ty lotyšský celek nesehrál dobře. Jedinou branku prostřední třetiny tak zaznamenal Minsk, ve 36. minutě se dokázal prosadit Paul Szczechura!

Ve třetí části byl jednoznačně lepší hostující celek, který se pokoušel vstřelit kontaktní branku. Svým skvělým výkonem však svůj celek držel Kevin Lalande! Necelých pět minut před koncem byl navíc vyloučen Lukáš Krajíček, a Riga měla velký tlak v útočném pásmu. Běloruského brankáře však do konce nedokázala překonat, a ten tak udržel zcela zaslouženě čisté konto!

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA
Lukáš Krajíček (MIN) – 0+0, žádná střela, TOI – 22:17
Tomáš Kundrátek (RIG) – 0+0, 3 střely, TOI – 20:19

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
59:46
Od modré tvrdě vypálil obránce Guntis Galvins, který však těsně přestřelil!
59:26
Domácí celek však závěr utkání zvládá na jedničku! Paul Szczechura vybojoval kotouč u mantinelu, a vyhodil ho do středního pásma!
59:19
Kaspars Saulietis už ze středního pásma nahodil kotouč na Lalandeho, který raději přerušil hru, a bude se vhazovat v pásmu domácího Dinama!
59:06
Domácí Sergej Drozd dokázal dostat kotouč do středního pásma, a domácí celek šetří čas!
58:50
Parádní přihrávku před branku posílal Idrasis, který však Sestita těsně nenašel. Kotouč však doputoval na modrou čáru, odkud tvrdě vypálil Kundrátek. Lalande však jeho střelu vyrazil betonem!
58:26
Hostující celek to opět zkouší bez brankáře!
58:11
Kombinaci lotyšského celku zakončil střelou od modré obránce Tomáš Kundrátek. Střelu českého obránce tečoval Pavlovs, nicméně Lalande opět skvěle zasáhl!
57:55
Domácí celek zvládl těžké chvíle při oslabení, a Lukáš Krajíček je zpět na ledě! Dinamo však i nadále kombinuje v útočném pásmu!
57:36
Domácí celek si bere oddechový čas! Lukáš Krajíček se navíc dostane zpět do hry, a hostující trenér posílá Erikssona zpět do branky.
57:26
Hostující Dinamo teď "mačká" svého soupeře, nicméně prosadit se stále nemůže. Od modré to zkoušel opět Dzerins, nicméně Lalandeho nepřekonal!
56:56
Kombinaci lotyšského celku zakončil střelou z hranice pravého kruhu Andris Dzerins, do jehož střely však skočil obránce Bailen!
56:33
Domácí opět vyhodili kotouč, nicméně hostující celek se velmi rychle dostal zpět do útočného pásma, a kombinuje.
56:18
Domácímu celku se však hned po vhazování podařilo vyhodit kotouč až do pásmu lotyšského týmu!
56:03
Dinamo teď velmi riskuje, a zkouší to v šesti! Od modré nebezpečně pálil Tim Seigo, avšak jeho střelu zastavil Lalande!
55:50
Kaspars Saulietis zavezl kotouč za branku, a následně se dostával před branku. Jeho postup však zastavil Lukáš Krajíček, který lotyšského útočníka hákoval. Dinamo si tak čtyři minuty před koncem zahraje přesilovou hru!
55:19
Hostujícímu celku se tentokrát vůbec nepovedla rozehrávka, a u kotouče je domácí Dinamo, které šetří drahocenný čas ve vlastním pásmu.
54:37
Domácí Dinamo se v posledních minutách soutředí spíše na obranu, teď však při rozehrávce chyboval Saulietis, a ke kotouči se dostal Matt Ellison, jehož pohotovou střelu však dokázal Eriksson lapit!
53:43
Další parádní zákrok Kevina Lalanda! Od modré střílel obránce Kristaps Sotnieks, jehož střelu výborně tečoval Lauris Darzinš. Lalande však dokázal zareagovat, a střelu vyrazil betonem! Běloruský brankář v posledních minutách drží svůj tým!
53:19
Dinamu se tentokrát nepodařilo přechod modré čáry. Nikita Komarov zavážel kotouč do pásma přes pravou stranu, avšak o něco dříve byl v pásmu Drozd, a je odpískán ofsajd!
52:46
Dzerins se pokoušel najít křížnou přihrávkou volného Redliše. Jeho přihrávku však dokázal vystihnout Stěpanova, který najel do útočného pásma. Jeho následnou střelu však zblokoval do ochranné sítě Šinkevič.
52:20
Na druhé straně se však vyznamenal Kevin Lalande! Kaspars Saulietis to udělal skvěle, najel do útočného pásma po pravé straně, následně si nabruslil do středu, a vyslal přízemní střelu. Lalande však skvěle zasáhl lapačkou!
51:59
Kaljužnyj dostal kotouč na modrou čáru k Bailenovi, který následnou přihrávkou našel na levé straně Ellisona. Jeho střelu z voleje však dokázal Eriksson pokrýt!
51:28
Riga je v posledních minutách aktivnější, a pokouší se vstřelit kontaktní branku. Tentokrát ji však zastavil čárový rozhodčí, který odpískal ofsajd.
50:53
Vitalijs Pavlovs se dostal v rohu ke kotouči, a následně se pokoušel křížnou přihrávkou najít Redliše. U kotouče byl však první domácí Andrej Stěpanov.
50:17
Velmi povedené střídání první formace hostujícího celku zakončil obránce Seigo, který vypálil od modré. Kevin Lalande měl však dobrý výhled, a střelu dokázal lapit!
49:59
Riga se však i nadále držela v útočném pásmu. Lauris Darzinš nebezpečnou přihrávkou hledal před brankou Redliše, ten se však přes bránícího Bailena do zakončení nedostal.
49:28
První formace hostujícího celku se dostala v útočném pásmu do zajímavé kombinace. Dzerins se dokázal uvolnit na levé straně, a nebezpečně vystřelil. Jeho střela však mířila mimo!
48:53
Ilja Šinkevič zavezl kotouč do útočného třetiny, a následně ho přenechal Vescemu, který pohotově vystřelil. Eriksson však jeho střelu lapil.
48:29
Minsku se však rozehrávka nepovedla, a ve středním pásmu se dostal ke kotouči Vitalijs Pavlovs. Lotyšský útočník našel do útočného pásma, a z levé straně tvrdě vystřelil. Lalande však předvedl krásný zákrok lapačkou!
48:04
Miks Indrasis mířil za branku za svým nahozením. U kotouče byl však první brankář Lalande, který dokázal pod tlakem napadajícího hráče rozehrát.
47:26
Andrej Stěpanov si prodloužil své střídání, a operoval s kotoučem v útočné třetině. Jeho následná přihrávka směřovala za branku, kde však kotouč nedokázal zpracovat Szczechura.
46:56
Krisjanis Redliš byl za vlastní brankou nepříjemně napadán Andrejem Stěpanovem. Lotyšský reprezentant však situaci zvládl, a Dinamo může zamířit vpřed.
46:36
Na druhé straně zahrozil Tim Sestio, který tvrdě vystřelil z pravé straně. Střelecký pokus amerického útočníka však dokázal Lalande lapit! Následuje komerční přestávka.
46:08
Jevgenij Lisovec našel krásnou přihrávkou na levé straně Matta Ellisona, který pohotově vystřelil. Jeho střela však nebyla přesná, a Eriksson nemusel zasahovat.
45:12
Útočník Dmitrij Meleško zavezl kotouč do útočného pásma, a hned po přechodu modré čářy vyslal tvrdou střelu. Jeho pokus však poslal do ochranné sítě obránce Rigy.
44:54
Nahození Sestita skončilo v náruči brankáře Lalandeho. Běloruského brankáře ještě nepříjemně napadal Dzerins, se kterým si chtěl vyřídit účty obránce Značarenko, to však rozhodčí nedovolili.
44:36
Minsk sice vyhrál ve vlastním pásmu vhazování, nicméně rozehrávka příliš přesná nebyla, a kotouč skončil u obrany domácích.
43:59
Rozehrávka Lukáše Krajíčka nebyla příliš přesná, a kotouč skončil na zakázaném uvolnění. Hra se stěhuje před branku Kevina Lalandeho.
43:31
Gunars Skvorcvos se dokázal protlačit do útočného pásma, a křížným pasem našel Berzinse. Lotyšský útočník se pokoušel zakončit z voleje, střela mu však nesedla.
42:52
Hostujícímu Dinamu se však při rozehrávce příliš nedařilo, a u kotouče je domácí celek. Nick Bailen drží kotouč za brankou, a čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
42:26
Domácí Andrej Michaljov dostal rychlou přihrávku na pravou stranu, najel do útočného pásma, a nebezpečně vystřelil. Eriksson si však s jeho střelou dokázal poradit.
41:46
Tentokrát už se domácí do zakončení v útočném pásmu nedostali. Následně rozehrával Sotnieks, který svou prudkou přihrávkou málem našel na útočné modré Inradise, ten však těžkou přihrávku nedokázal zpracovat.
41:19
Na druhé straně nebezpečně střílel americký obránce Nick Bailen. Eriksson však na jeho střelu dobře viděl, a kotouč vyrazil do rohu kluziště.
40:41
Riga se dokázala usadit v útočném pásmu, a sympaticky kombinovala. Přihrávka Gunarse Skvorcovse na modrou čáru pro Redliše však přesná nebyla, a Riga přichází o útočné pásmo.
40:19
Úvodní vhazování třetí třetiny vyhrálo hostující Dinamo, které se však nedokázalo dostat do útočného pásma. S pukem však špatně naložil i Minsk, a tak mají hosté další pokus při rozehrávce.
40:01

Riga však je v dnešním utkání vyrovnaným soupeřem, a třetí třetina bude ještě zajímavá! Ta začne přibližně v 19:06!
40:00
39:34
Jonathan Cheechoo pouze nahodil ze středního pásma kotouč do třetiny, tam se však nacházel Eriksson, který pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
39:03
Teď odvedl dobrou práci Armands Berzins, který obral o kotouč Šinkeviče, nicméně jeho následná přihrávka na Jeforejevse nebyla přesná.
38:33
Ryan Gunderson byl nepříjemně napadán při rozehrávce, americký bek však situaci zvládl, a dokázal najít ve středním pásmu Szczechuru.
37:59
V rohu kluziště navíc skvěle napadal Nick Bailen, který obral o kotouč Darzinše, a vyhodil. Přesilová hra Rigy je u konce, a Lisovec se za pár vteřin vrátí na led!
37:31
Riga se až teď dokázala dostat do útočného pásma, a začíná kobminovat. Do konce trestu Lisovce však už zbývá pouze půl minuty!
37:07
Teď navíc skvěle napadal Konstantin Kolcov, který se dostal na útočné modré ke kotouči, a nebezpečně vypálil. Eriksson si však jeho střelu pohlídal.
36:31
Úvod druhé přesilové hry lotyšského celku však rozhodně povedený není. Domácí se již dokázali dvakrát osvodobit, a Dinamo se nemůže dostat do útočného pásma.
36:05
Vzápětí si však zahraje přesilovou hru lotyšské Dinamo! Na trestnou lavici míří Jevgenij Lisovec, který nedovoleně bránil Laurise Darzinše!
35:36
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Domácí celek se dostává do důležitého dvoubrankového vedení, a výrazně se přibližuje dnešní výhře! Ještě však rozhodnuto rozhodně není, neboť Dinamo obraty umí! Na začátku povedené akce byl Andrej Stěpanov, který se dokázal odpoutat od protihráče u mantinelu, a nahodil kotouč před branku. Eriksson vyrazil kotouč před sebe, kde se nacházel PAUL SZCZECHURA, který pohotově poslal puk do branky! Asistence: Andrej Stěpanov.
35:19
Tomáš Kundrátek si nechtěl přidělávat starosti ve vlastním pásmu, a tak kotouč pouze nahodil do středního pásma.
34:43
Dinamo však pokračuje v aktivní hře! Od mantinelu nahazoval kotouč před branku Matt Ellison. Jeho pokus nepříjemně tečoval Kaljužnyj, nicméně Eriksson na změnu letu kotouče dokázal zareagovat!
34:17
Od modré to zkusil obránce Šinkevič, jehož střelu však Eriksson vyrazil do vzduchu na pravou stranu. Následně vysokou holí zasáhl kotouč Stěpanov, a hra je přerušena.
33:52
Tim Sestito zavezl kotouč za brankou, dokázal se zbavit Bailena, a posílal kotouč před branku. Tam si najížděl Indrasis, ten však skákavý kotouč nezasáhl.
33:22
Na druhé straně se tlačil do zakončení Miks Indrasis, který vzal celou akci na sebe. Jeho postup však zastavil poslední bránící hráč mezi kruhy.
32:41
Nick Bailen krásnou přihrávkou z otočky našel na hranici pravého kruhu Kaljužného. Domácí kapitán si vzal insipiraci od amerického beka, a nebezpečně vystřelil z otočky. Eriksson však dokázal jeho střelu vyrazit!
32:26
Nikita Komarov vyhrál vhazování na Šinkeviče, který pohotovou přihrávkou hledal ve středním pásmu najetého Drozda, tomu se však nepodařilo přihrávku zpracovat.
32:07
Hosté se dostali do zajímavého přečíslení, které po pravé straně táhl Dzerins. Jeho následná přihrávka měla najít na levé straně Laurise Darzinše. Do přihrávky však vložil hůl obránce Lisovec.
31:33
Lukáš Krajíček byl při rozehrávce za brankou velmi tvrdě napadán Leinem, a jeho přihrávka našla na modré pouze Redliše, ten však zaváhání českého obránce nevyužil, a střílel nepřesně.
31:06
Aktivní Riag pokračovala v kombinaci na útočné polovině. Tomáš Kundrátek si udělal prostor na modré čáře, a velmi tvrdě vypálil. Jeho pokus však byl sražen do ochranné sítě.
30:45
Riga se i tak v plném počtu dostala do kombinace v útočném pásmu. Obránce Jerofejevs našel křížnou přihrávkou volného Tima Sestita, jehož ostrou střelu dokázal vyrazit Lalande!
30:01
Ani Dinamu se nepodařila přesilová hra využít, a Sergej Drozd za chvíli vstoupí zpět na led! Obrana Dinama si v tomto oslabení počínala velmi dobře!
29:21
A zatím ani nedostane! Miks Indrasis velmi riskantně přihrával na pravou stranu, kde se nacházel Sestito. Gunderson však přihrávku zablokoval, a vyslal kotouč k brance Erikssona.
28:59
Dinamo se však dokázalo velmi rychle dostat zpět, a momentálně kombinuje v útočném pásmu. Do zakončení se však lotyšský celek ještě nedostal.
28:29
Lauris Darzinš tvrdě vypálil z hranice pravého kruhu, nicméně jeho přízemní střelu dokázal zablokoval Matt Ellison, který pohotově vyhodil kotouč do středního pásma.
28:10
Teď se však dočkalo i hostující Dinamo, které si zahraje svou první přesilovou hru. Domácí útočník Sergej Drozd si za brankou chtěl zkrátit cestu, a zkřížil cestu hostujícímu brankáři, který využil situace, a spadl. Drozd pochopitelně míří na trestnou lavici za podražení!
27:49
Dinamo zatím svá oslabení v tomto zápase zvládá na jedničku. Ani na třetí pokus se domácímu celku přesilovou hru nepodařilo využít.
27:23
V závěru přesilové hry nebezpečně střílel z levé strany Cheechoo. Jeho střela nebyla přesná, nicméně se kotouč od mantinelu odrazil zpět před branku! Hostující obrana však situaci dokázala zvládnout, a hra je přerušena!
26:57
Ryan Gunderson se opřel do kotouče na modré čáře, nicméně jeho ostrý střela skončila těsně mimo levé tyče Erikssonovi branky!
26:32
Domácím se však zatím přesilová hra vůbec nedaří, Riga skvěle napadá, a dokázala již dvakrát vyhodit kotouč až za branku Lalandeho.
25:26
Domácí celek si zahraje přesilovou hru! Dinamo hrálo v šesti, a dostává dvouminutový trest! Třetí přesilová hra pro domácí celek!
25:13
Akitvní Stěpanov v rohu kluziště obral o kotouč Seiga, a našel před brankou Szczechuru. Kanadský útočník však přihrávku příliš nečekal, a kotouč nedokázal zpracovat.
24:41
Alexej Kaljužnyj si najel na útočnou modrou na skvělou přihrávku od obránce Lisovce. Domácí kapitán však nedokál projít okolo Galvinse, a o kotouč přišel.
24:21
Po vhazování se dostal ke kotouči Jerofejevs, který nahazoval kotouč před branku, kam si najížděl Bicevskis. Nahození lotyšského útočníka však poslal Šinkevič do ochranné sítě.
24:11
Tim Sestito dostal na levé straně dostatek prostoru od obrany Dinama. Lalande měl však na střelu amerického útočníka velmi dobrý výhled, a s jeho střelou neměl problém.
23:37
Matt Ellison po krásné přihrávce Vesce prošel do útočného pásma, nicméně obránce Redliše ho dobrým pohybem vyhnal do rohu kluziště.
23:03
Dinamo velmi rychle přeslo do útoku, a na pravé straně odvedl dobrou práci Paul Szczechura, kterého krásně uvolnil Stěpanov. Střela kanadského útočníka mířila nad branku!
22:35
Lauris Darzinš posílal zajímavý pas před branku pro Redliše, který byl však tísněn Značarenkem, a ke kotouči se nedokázal dostat.
22:03
Gunars Skvorcovs se pokoušel protlačit do útočného pásma Dinama po levé straně. Svou práci však odvedl skvěle Lukáš Krajíček, který postup lotyškého útočníka zastavil.
21:36
Nick Bailen nedostal od Sestita ve svém pásmo příliš času na rozehrávku, nicméně dokázal dostat kotouč do středního pásma na Drozda, který míří vpřed.
21:11
Ve středním pásmu nabral rychlost Paul Sczczechura, který přebruslil obránce, a dostal se bekhendem do zakončení. Kanadský útočník však nemířil přesně.
20:41
Na druhé straně se mohl prezentoval vyrovnávací brankou Miks Indrasis, nicméně jeho zajímavý průnik po pravé straně přesnou střelou nezakončil.
20:16
Hned na začátku druhé třetiny mělo domácí Dinamo obrovskou šanci! Kaljužnyj zavezl kotouč do třetiny, a nahodil jej před branku. Eriksson nepředvedl jistý zákrok a Elison dostal možnost k dorážce. Kotouč se mu však nepodařilo dostat za brankovou čáru!
20:01

Druhá třetina začne v Minsk Ice Palace přibližně v 18:18!
20:00
19:39
Ve středním pásmu získal kotouč Szczechura, který jej zavezl do útočného pásma, přenechal Kaljužnému, jehož střelu však Eriksson betonem vyrazil!
19:09
Domácí Minsk pokračuje v aktivní hře, a chtěl se dostat do kombinace v útočném pásmu. Proti byl však soupeř, který vyhazuje do středního pásma.
18:44
Dzerins se krásně prokličkoval do útočného pásma, a z pravého rohu posílal kotouč před branku. Lauris Darzinš však skákavý kotouč nedokázal zasáhnout!
18:17
Tomáš Kundrátek teď vyrobil obrovskou chybu v rozehrávce, a do velké šance se mohl dostat Nick Bailen. Americký obránce však kotouč zachytil kousek za modrou čárou, což dobře postřehl čárový rozhodčí!
17:57
Bicevskis je již zpět na ledě, nicméně kombinace Dinama v útočném pásmu pokračovala. Kaljužnyj našel v mezikruží volného Eliisona, jehož pohotovou střelu zlikvidoval Erikssona!
17:36
O další střelecký pokus se postaral od modré čáry Lukáš Krajíček, jehož střela však nemířila přesně, a Dinamo se následně opět osvobodilo.
17:09
Dinamo však dokázalo vyhrát vhazování ve vlastním pásmu, a Tomáš Kundrátek vyhodil kotouč až za branku Lalandeho.
16:48
O další nebezpečí pro branku Erikssona se postaral Jonathan Cheechoo, jehož ránu však švédský brankář dokázal vyrazit nad branku!
16:25
Dinamo kombinovalo v útočném pásmu, a ke střele z levé straně se dostal Alexej Kaljužnyj, kterému však zakončení nesedlo.
15:47
Tak hlavní rozhodčí rozhodl, že na trestnou lavici míří hostující Bicevskis, a Dinamo má další přesilovou hru ...
15:47
Ville Leino se hned po svém návratu na ledovou plochu zapojil do hry, a dostal se do přečíslení. Jeho přihrávka měla najít přes brankou Marise Bicevskise, kterého však Nicka Bailen natlačil na brankáře Lalandeho. Americký obránce si následně chtěl vyřídit účty s Bicevskisem, nicméně rozhodčí zvládli zasáhnout včas!
15:29
Dinamo se velmi rychle dostalo zpět do pásma, a z pravé straně nebezpečně střílel Stěpanov. Švédský brankář ve službách Rigy si však prostor u své tyče pohlídal!
15:09
Na hranici levého kruhu dostal krásnou přihrávku Matt Ellison, kterému však střela nesedla, a kotouč došel pouze k Indrasisovi, který jej vyhodil z pásma.
14:33
Teď Kaljužnyj krásně uvolnil Nicka Bailena, jehož dělovku od modré vyrazil Eriksson. Riga se následně osvobodila.
14:09
Dinamo se však zatím úvodní přesilová hra příliš nedaří. V kombinaci domácích chybí klid, a nemohou se dostat do útočného pásma.
13:36
První vyloučení dnešního utkání. Na trestnou lavici míří Ville Leino, který nedovoleným způsobem bránil hostujícího Nicka Bailena!
13:17
Po opravdu dlouhé době rozhodčí opravdu přerušil hru, neboť v rohu kluziště se ke hře příliš neměl domácí Šinkevič a hostující Indrašis. Následuje komerční přestávka!
12:59
I Dinamo však bylo v rozehrávce stejně "úspěšné", a kotouč je opět v držení hostujících hráčů.
12:29
Lotyšské Dinamo rozehrávalo z vlastní třetiny, nicméně nahození Redliše zachytil za brankou Kevin Lalande, který pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
11:59
V dosavadním průběhu jsme zatím viděli pouze dvě střely na branku! Každý tým si zatím připsal po jedné střele!
11:26
Stěpanov mohl využít zaváhání svého soupeře ve středním pásmu, a měl možnost jít do útočného pásma. Běloruský útočník však situaci nevyřešil dobře.
10:51
Nick Bailen zachytil ve středním pásmu přihrávku od Indrasise, a pokoušel se postupovat do útočného pásma. Čistým způsobem ho však o kotouč obral obránce Sotnieks.
10:15
Teď měl obrovskou šanci na vyrovnanání hostující Miks Indrasis, který se po skvělé přihrávce Sestita ocitl sám za obranou Dinama. Skvělý zákrok však proti jeho střele předvedl Lalande!
09:42
Pavlovič se dokázal dostat opět ke kotouči, a následnou přihrávkou našel Kolcova. Domácí útočník neváhal, a vystřelil, nicméně jeho pokus mířil mimo branku.
09:03
Hraje se již více než pět minut bez přerušení! Teď se snažil Pavlovič projít do střelecké pozice z pravé straně, nicméně mu kotouč vypíchl aktivní obránce Seigo!
08:33
První formace Rigy skvěle napadala v útočném pásmu, nicméně ke kotouči se nedostala. Nick Bailen však následně špatně rozehrál, a kotouč je na hokejkách hostů.
07:59
Cheechoo s velkým štěstím dokázal dostat kotouč na Stěpanova, který měl však problémy se zpracováním, a kotouč mu utekl do rohu.
07:26
Po úvodní brance se hraje ve velkém tempu, a hlavní rozhodčí zatím neměl důvod přerušit hru! V posledních chvílích má více ze hry hostující Dinamo.
06:55
Indrasis na druhé straně bojoval o kotouč s Ville Leinem. Jejich snažení však k zisku kotouče nevedlo, a Minsk otáčí hru.
06:26
Hostující celek chyboval ve středním pásmu, a domácí se dostali do úniku dva na jednoho. Stěpanov však situaci vyřešil hodně špantě, a kotouč zablokoval Galvins.
06:03
Z ostrého úhlu to na druhé straně zkoušel Tomáš Kundrátek, nicméně Lalande si prostor u své tyče pohlídal!
05:36
Nick Bailen našel ostrou přihárvkou na modré Alexandera Pavloviče, u kterého byl velmi rychle Inrasis, který mu v jeho dalším postupu zabránil.
05:09
Domácí Dinamo pokračovalo v aktivní kombinaci v útočném pásmu. Lotyšský protivník však skvěle napadal, a kotouč skončil ve středním pásmu.
04:39
Domácí celek je při chuti, a další nebezpečnou příležitost měl domácí Paul Szczechura, který střílel z mezikruží. Jeho ostrý pokus však Eriksson pokryl!
04:04
Domácí celek nevýrazný začátek utkání vůbec nemusí mrzet, dostává se totiž do vedení! Alexej Kaljužnyj zatáhl kotouč do třetiny, v zakončení mu však zabránil Sestito. Domácí kapitán se však dostal ke kotouči, který nahodil před branku, a jeho nabídku tečoval RYAN VESCE, a Eriksson na kotouč nedosáhl! Asistence: Alexej Kaljužnyj, Matt Ellison.
03:41
Druhá formace Dinama se usadila v útočném pásmu, a kombinovala, nicméně k ohrožení branky se nedostala.
02:59
Krisjanis Redliš tentokrát hodně riskatně rozehrával, nicméně risk vyšel, a Indrasis se dostal do úniku dva na jednoho společně s Sestitem. Prvně jmenovaný však neprotlačil kotouč přes obránce!
02:23
V držení kotouče zatím jasně vládne hostující Dinamo, kterému se však zatím v rozehrávce příliš nedaří, a k přímému ohrožení branky Lalandeho se zatím nedostalo.
01:48
Skvorvovs dokázal zpracovat těžkou přihrávku od Kundrátka, nicméně v jeho dalším postupu mu zabránil obránce Krajíček, který lotyšského útočníka skvěle bránil.
01:18
Kaspars Saulietis operoval s kotoučem v útočném pásmu, a pokoušel se kombinovat s Bicevskisem. Jejich spolupráce však příliš užitku nepřinesla, a Minsk dostal kotouč do středního pásma.
00:46
To domácí Dinamo dopadlo v rozehrávce velmi podobně, a druhou šanci dostalo hostující Dinamo. Tim Sestito zavezl kotouč do třetiny, avšak jeho následnou střelu poslal do ochranné sítě Lisovec.
00:19
Výhodu úvodního útoku mělo hostující Dinamo, které vyhrálo vhazování. Rozehrávka obránce Redliše však nebyla dobrá, a kotouč skončil u domácího Nicka Bailena.
00:01

HC Dinamo Minsk: Lalande (Glass) – Šinkevič, Bailen, Lisovec, Krajíček, Znacharenko, Gunderson – Vesce, Elison, Kaljužnyj (C), Stěpanov, Szczechura, Cheechoo (A) – Meleško (A), Drozd, Komarov – Kolcov, Michaljov, Pavlovič

Dinamo Riga: Eriksson (Sedláček) – Redliš (A), Galvins, Kundrátek, Seigo, Jeforejevs, Sotnieks – Darzinš (C), Dzerins, Redliš – Indrasis, Sestito, Leino – Saulietis, Bicevskis, Meija – Skvorcovs, Berzins, Pavlovs – Locans

Rozhodčí: Kadjrov, Safiullov – Golovjov, Sazonov.
Příjemné pondělní odpoledne všem hokejovým fanouškům a fanynkám! Kontinentální hokejová liga má dnes před reprezentační přestávkou na programu jediný zápas. My se společně zaměříme na střetnutí HC Dinama Minsk s Dinamem Riga! Úvodní vhazování je naplánováno v Minsk Ice Palace v 17:30, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
HC DINAMO MINSK
Běloruský celek zatím nedokázal navázat na své loňské výkony, a je daleko za očekáváním. Dinamo se momentálně nachází až na dvanácté pozici tabulky Západní konference. Na svém kontě má 35 bodů a záporné skóre 65:71! V posledních utkáních se navíc Minsku příliš nedaří. Šňůru domácích zápasů zahájilo Dinamo zápasem s bratislavským Slovanem, který nakonec zvítězil 4:3 po samostatných nájezdech. Následně však dokázal Minsk doma porazil silný Magnitogorsk. V posledním utkání však svěřenci trenéra Andreje Kovaljova nestačili na Ufu, které podlehli 1:5! Do dnešního utkání s Rigou vstupuje Dinamo v roli mírného favorita!
DINAMO RIGA
Ani lotyšský celek nepředvádí v právě probíhající sezóně dobré výkony. Momentálně se Dinamo nachází až na třinácté pozici tabulky se ziskem 34 bodů! Pokud chce lotyšský celek pomýšlet na účast v play-off, měl by rozhodně začít bodovat! Jak se má správně bojovat ukázali svěřenci Kari Heikkily v posledních dvou utkáních. Nejprve dvě minuty před koncem prohrávali s Jekatěrinburgem prohrávali 2:4, avšak skóre dokázali srovnat, a v prodloužení zajistil Lauris Darzinš svému týmu bod navíc! V následujícím utkání s Jokeritem Helsinky to s Rigou vypadalo ještě hůř! Lotyšský celek prohrával po druhé třetin už 0:5, avšak parádním výkonem ve třetí třetině Dinamo srovnalo na 5:5! Parádní obrat dokonal v samostatných nájezdech Lauris Darzinš. Fanoušci Dinama jistě doufají, že dnes už Riga zvítězí v základní hrací době!