Chicago Blackhawks: 12

1. třetina:

Nashville Predators: 12

Chicago Blackhawks: 20
Utkání končí zaslouženým vítězstvím Chicaga, které bylo po celou dobu utkání jasně lepším týmem. Byť to nebyla ze strany hostů nějaká výrazná útočná smršť, lovil domácí Rinne puk ze své branky hned čtyřikrát. Chicagu stačilo čekat na chyby soupeře a ty trestat. Nashville dnes působil bezzubým dojmem a byť domácí dostávali poměrně dost prostoru na to, něco předvést, utápěli se sami ve své nemohoucnosti. Vítězná série Chicaga tak trvá i nadále!
59:23
Chicago právě vstřelilo branku!
Je to jasné, Chicago ani dnes neprohraje! Vítěznou sérii Blackhawks definitivně pojistil gólem do prázdné branky ANDREW DESJARDINS. Asistence: Niklas Hjalmarsson a Teuvo Teravainen.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny, Rinne se musel ještě vrátit do branky Nashvillu, ale nyní již znovu spěchá na střídačku.
58:49
Oddechový čas pro domácí.
58:44
Domácí v plném počtu a Rinne odchází z branky, domácí to ještě zkouší v šesti.
58:10
Puk ve třetině Nashvillu, to samozřejmě Chicagu maximálně vyhovuje, prodloužení vítězné série je hodně reálné.
57:40
Hossa a Toews najíždějí na branku Nashvillu, ale Pekka Rinne je na svém místě a puk vyráží mimo.
56:44
Bude se vylučovat a bohužel pro domácí, je to Filip Forsberg, který zřejmě definitivně bere naději svému týmu na vyrovnání.
56:11
Seabrook dostává puk ze třetiny, ovšem pouze na zakázané uvolnění.
55:35
Probíhá poslední pětiminutovka, domácí jsou sice ve skóre stále "na dostřel", ale zatím se nemohou dostat k nějakému souvislému tlaku.
54:26
Shea Weber pálí z pravé strany, je to ale spíše takový pokus ze zoufalství, Crawford v pohodě chytá.
54:13
53:51
Sražený puk končí za ochranným plexisklem, vhazovat se bude po pravici Crawforda, domácí se ale ani při přesilové hře nemohou prosadit.
53:10
Marián Hossa mohl jít do brejku, ale neměl dostatečnou rychlost a o puk nakonec přišel.
52:21
Vyhozený puk ze třetiny Chicaga na úvod přesilové hry Nashvillu.
52:13
Trevor van Riemsdyk dostává trest za hákování Salomakiho, přesilová hra pro Nashville.
51:10
Crawford při zákroku ztratil hůl, ale v klidu si pro ní nyní do rohu dojel, jeho spoluhráči útočí ve třetině Nashvillu.
50:51
Smith v nájezdu, Crawford mu ale vložil do zakončení hůl a ještě pravým betonem dokázal vyrazit puk mimo, fantastický zákrok!
50:32
Ani Josi, ani Neal nyní nevyzráli na skvěle chytajícího Crawforda.
50:15
Vyrážečkou vytěsnil Crawford střelu Forsberga, ale domácí drží útočné pásmo.
49:36
Predátoři drží útočné pásmo, po střele Ekholma zasahuje Crawford, který chytá a přerušuje hru.
48:53
Jeho spoluhráči nyní donutili Crawforda k zákroku.
48:34
Fiala postupoval po levém křídle, ale měl asi přihrávat, takhle zbytečně o puk přišel.
47:35
Po střele Forsberga zasahuje Crawford, hra přerušena.
46:40
Až nyní Hjalmarsson vyhazuje puk ze své třetiny.
46:15
Mattias Ekholm pálí z levé strany, Crawford vyráží a domácí zůstávají v útočném pásmu.
45:38
Elitní formace Chicaga si vytvořila tlak a drží se v útočném pásmu.
45:04
Závar před brankou Chicaga, nakonec Rasmussen vyhazuje puk po nepřesné střele Smitha.
43:58
Vhazuje se po pravici Crawforda, puk míří ze třetiny Chicaga.
43:56
Oddechový čas pro hosty.
42:58
42:39
Střelu Forsberga vyráží Crawford.
42:08
Anisimov zachytil přihrávku a poslal puk ze třetiny, oba týmy střídají.
41:52
Ryan Johansen zavezl puk za branku Chicaga a Predátoři drží útočné pásmo.
41:18
Roman Josi pálí od modré, ale Crawford jeho střelu viděl a chytl.
41:08
Predátoři v útočném pásmu.
40:58
Patrick Kane vyloučen na dvě minuty za hákování.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:58.
Druhá třetině opět vyzněla lépe pro Chicago, které ji vyhrálo 2:1 a do třetí třetiny tak půjde s dvoubrankovým náskokem. I v této části hosté předvedli, v čem je jejich síla, a to v trestání chyb soupeře, ať už v útočném pásmu nebo při rozehrávce. Nashville zatím marně hledá cestu k brance Crawforda, i jediný gól, který domácí dali, padl střelou od modré čáry.
40:00
39:27
39:08
Roman Josi nabral puk na hůl a vyhodil ho ze třetiny.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:38
Špatná přihrávka Keitha a hosté musí ze třetiny.
38:22
Až nyní se hosté usazují v útočném pásmu.
37:50
Hosté mají k dispozici přesilovou hru, dopředu se ale zatím nijak moc neženou.
37:27
James Neal dostává dvouminutový trest za podražení Neala.
36:27
Po střele Cody Basse z pravé strany chytá Crawford a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
36:05
Josi pálí z levé strany, ale puk se odráží do rohu.
35:50
Puk ve středním pásmu, domácí postupují dopředu.
35:16
Andrew Shaw se dostal do úniku, ale branku trestuhodně netrefuje!
34:49
Mariana Hossu nepustil bránící Josi ke střele, puk se poté dostává do středního pásma.
33:38
Nyní se Chicago drží v útočném pásmu.
33:14
Brejk Chicaga, Teravainen z pravé strany pálí z otočky, Rinne vyráží.
32:50
Jarnkrok vrací vyhozený puk ze třetiny Chicaga za branku Crawforda.
32:19
Predátoři jsou nyní aktivnější a drží se v útočném pásmu.
31:16
Zakázané uvolnění hostů, hra se stěhuje před Crawforda.
30:45
Jsme ve druhé polovině dnešního utkání, v němž se zatím, dle očekávání, daří více hostům. Ti drží dvoubrankový náskok a co hlavně, nepouští soupeře do tlaku.
30:12
Další střela Mika Ribeira, Crawford má puk ve své výstroji a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
29:41
Chicago se nyní těžce dostává z vlastní třetiny, Crawford musel zasahovat po střelách Forsberga a Ribeira.
28:44
Sražená střela, od hokejky bránícího Neala se puk dostává do ochranné sítě, hra přerušena, vhazování po pravici Crawforda.
28:38
27:54
Rinne má puk ve své lapačce a raději přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
27:38
Chicago aktivnější, hosté jsou opět v útočném pásmu.
26:11
Smith prodlužuje puk do útočného pásma, ale to je tak ze strany Predátorů všechno.
25:51
Hjalmarsson nepustil Fialu ke střele.
25:22
Predátoři opět v útočném pásmu, hlavně pozor na ztrátu puku a brejk Chicaga.
24:45
Rinne se nyní ohlédl po střele Teravainena, která mířila pouze vedle branky Nashvillu.
24:08
Skóre se opět mění, hosté mají znovu dvoubrankový náskok! Domácí sice byli v útočném pásmu, po zablokované střele se ale dostal puk bleskově do středního pásma, kde našlápl do brejku PATRICK KANE, který Rinneho překonává bekhendovým blafákem. Asistence: Artěmij Panarin a Duncan Keith.
23:20
Kevin Fiala z pravé strany pálí na branku Blackhawks, jeho zadovku ale Crawford pohlídal.
23:08
Nashville právě vstřelil branku!
Hned z protiútoku se prosazuje RYAN ELLIS, jehož střela od modré prošla do branky, Crawford pozdě na tuto dělovku zareagoval. Asistence: Miikka Salomaki a Mattias Ekholm.
22:43
Domácí opět chybovali v rozehrávce, hosté se dostali ve středním pásmu k puku, Rasmussen nabruslil do útočného pásma, kde přihrál na pravou stranu, odkud slovenský forvard RICHARD PÁNIK parádní střelou zápěstím překonává Pekku Rinneho v brance Predátorů. Asistence: Dennis Rasmussen.
21:45
Nasvhille v útočném pásmu, Jackman pálí od modré, střela sražena mimo.
21:27
Nahozený puk zastavuje za svou brankou Pekka Rinne.
20:45
Vhazování po pravici Crawforda, puk se však dostává do středního pásma.
20:01
Další třetina začne přibližně v 3:04.
Skončila první třetina, v níž byli o něco málo aktivnější domácí, jenže většinou to byly pouze střely z dálky. Naopak, hosté podnikali nebezpečné brejky, z nichž se minimálně dvakrát mohli gólově prosadit. To se jim ale podařilo až v samém závěru, kdy druhá pětka zaúřadovala v útočném pásmu a Anisimov vstřelil první gól zápasu.
20:00
19:38
Domácí špatně rozehráli, Panarin se s pukem dostal k braně, všiml si na levé straně volného ARŤOMA ANISIMOVA, který si položil Rinneho a bekhendem ho překonává z bezprostřední blízkosti. Asistence: Artěmij Panarin a Patrick Kane.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:12
Domácí útočí, z levé strany střílí Shea Weber, Crawford vyrážečkou posílá puk do ochranné sítě.
17:24
Teravainen opět prověřuje pozornost Rinneho, z pravé strany.
17:02
Hosté s pukem za vlastní brankou.
16:10
Puk končí v ochranné síti, vhazuje se po levici Rinneho.
15:55
Domácí rozehrávají z vlastní třetiny, po levé straně.
15:04
A znovu je tu přečíslení hostů dva na jednoho, znovu zakončuje Teravainen, ale tentokrát z levé strany. Ani nyní však není úspěšný!
14:50
Nashville v útočném pásmu.
14:10
Gólová šance hostů, spolupráce Desjardinse a Teravainena, kdy druhý jmenovaný zakončuje z pravé strany, ale Rinne fantasticky vyrazil.
13:31
Těm se ale v tuto chvíli tolik nedaří přechod přes střední pásmo.
13:10
Weber dokázal rozehrát z vlastní třetiny, ale puk pouze posunul do třetiny Chicaga, kde hrají hosté.
12:15
Corey Crawford chytá střelu od modré, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
12:05
Forsberg zaváží puk do útočného pásma, i přes snahu bránícího Hjalmarssona.
11:32
Josi pálí z levé strany, od modré, Crawford vyráží do rohu.
10:29
Ryan Johansen v další šanci domácích, tentokrát je to přečíslení dva na jednoho, ale Johansen to vzal na sebe, z pravé strany se však dostal až příliš blízko ke Crawfordovi, kterého nedokázal již překonat.
09:48
Puk za brankou Rinneho, ale Forsberg ho vybojoval a dostal ze třetiny.
09:02
Nakonec je z toho střela Forsberga z pravé strany, kterou Crawford lapil a přerušil hru.
08:49
Panarin ale při další ze svých individuálních akcí ztrácí puk a hrát tak mohou domácí.
08:33
Puk za brankou Chicaga, hosté rozehrávají.
07:42
Ale pozor, Smith vystihl rozehrávku soupeře, dostává se z pravé strany do zakončení a trefuje brankovou konstrukci!
07:30
Chicago ale pomalu přebírá aktivitu.
07:10
Panarin se s pukem dostává z vlastního pásma až před Rinneho, jeho střelu ale zablokoval bránící Ellis.
06:05
Neal to zkusil individuálně, ale přes dvojici obránců Blackhawks nedokázal projít.
05:40
Na druhé straně Brent Seabrook také branku soupeře netrefuje.
05:21
Shea Weber netrefuje branku Chicaga a puk se dostává z útočného pásma domácích.
04:51
04:09
Špatná přihrávka Johansena, puk získává Hossa, který ho vyhazuje ze třetiny.
03:57
03:25
Roman Josi pálí z pravé strany, Crawford chytá a přerušuje hru.
02:51
Ryan Garbutt oslabuje svůj tým za faul loktem, domácí si zahrají přesilovou hru.
02:46
Fisher zkoušel protlačil puk do branky Chicaga, u levé tyčky, ale tam byl beton Crawforda.
01:50
Niklas Hjalmarsson se dostal ke střele, ale Pekka Rinne v pohodě vyráží.
01:35
Chicago s pukem ve středním pásmu, Desjardins nahazuje za branku Rinneho.
00:32
Ta je ovšem nepřesná, je pískán icing Chicaga.
00:20
Keith s pukem u vlastní branky, rozehrávka hostů.
00:01
Oba týmy na ledové ploše, utkání za pár minut začne.

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, Ekholm, Ellis, Bitetto, Jackman – Fiala, Johansen, Neal – Forsberg, Ribeiro, Jarnkrok – Nystrom, Fisher, Smith – Salomaki, Gaustad, Bass

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Hjalmarsson, Van Riemsdyk, Seabrook, Gustafsson, Scuderi – Shaw, Toews, Hossa – Panarin, Anisimov, Kane – Desjardins, Danault, Teravainen – Pánik, Rasmussen, Garbutt

Rozhodčí: Dwyer, Charron – Racicot, Sharrers.
Nashville Predators
Naproti tomu Nashville se trápí, výhra 3:0 v posledním ligovém utkání s Minnesottou nezastře předchozí porážky – 7 proher z osmi zápasů... Bídná bilance tak nadějně rozehranou sezónu trochu degraduje, aktuálně totiž Predátoři spadli až mimo příčky, zajišťující play-off!
Chicago Blackhawks
Do utkání vstupují v roli jasných favoritů hosté. Chicago se svou skvělou vítěznou sérií vyšvihlo na pozici druhého nejlepšího týmu celé ligy! Aktuálně drží Blackhawks nejdelší vítěznou sérii, která obnáší 11 výher v řadě. Naposledy Chicago podlehlo 28. prosince loňského roku na svém ledě Carolině.
Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní části NHL, v němž NASHVILLE PREDATORS přivítá na svém ledě CHICAGO BLACKHAWKS.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.