S konstatováním, že utkání sledovalo 11833 diváků, se s Vámi loučím a přeji Vám hezký páteční večer!
Československá stopa

Tomáš Zohorna (CHA) 1+0
Jan Kolář (CHA) 0+0
V Petrohradu se zrodilo překvapení. Domácí SKA totiž podlehlo Chabarovsku 1:2 po prodloužení. Hosté vedli od 29. minuty po gólu Tomáše Zohorny. Petrohradu se podařilo srovnat až v čase 51:21, kdy se trefil Dmitrij Kalinin. V prodloužení však byli šťastnější hosté. Vladislav Ušenin byl při samostatném úniku faulován a z nařízeného trestného střílení rozhodl o výhře Amuru.

Střely na branku v prodloužení – 1:2, celkem – 30:24.
62:25
Chabarovsk právě vstřelil branku!
VLADISLAV UŠENIN trestné střílení proměňuje! Hostující útočník se trefil pod vyrážečku Koskinena a zařídil tak svému týmu druhý bod!
62:25
Ušenin byl ale faulován Čudinovem. Rozhodčí nařizuje trestné střílení!
62:25
Vladislav Ušenin jel sám na Koskinena! Zkusil forhendovou kličku, ale beton Koskinena byl na správném místě.
62:00
Moses se prezentoval nebezpečnou střelou z levé strany, rozhodující gól však jeho střelu nepřinesl.
61:24
Střelu Kalinina zblokovala hostující obrana.
60:13
Zohorna nahazoval puk před branku, kde byl Bergfors. Tomu sebral šanci Jakovlev.
60:01
Šedesát minut hry nerozhodlo o vítězi zápasu. Ve třetí třetině srovnal domácí Dmitrij Kalinin a za stavu 1:1 se tak bude prodlužovat.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:7, celkem – 29:22.
60:00
59:56
Možná poslední střelu řádné hrací doby vyslal Litovčenko. S ranou z pravého kruhu si poradila Koskinenova lapačka.
59:00
Od prodloužení nás dělí rovná minuta.
58:33
Nikita Gusev se dostal do dobré pozice. Jeho střelu z levého kruhu ale Pečurskij lapil.
58:06
Domácí v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
57:35
Na ose kluziště se dostal ke střele Litovčenko, jeho ránu vytěsnil Koskinen.
56:36
Domácí se ubránili celkem v poklidu a jsou kompletní.
55:35
Domácím se podařilo vyhodit a ušetřit tak cenný čas.
54:35
Hosté budou hrát přesilovku! Vadim Šipačjov – 2 minuty, sekání.
53:59
Šest minut do konce, fanoušci ženou hráče Petrohradu dopředu.
52:35
Hosté jeli ve třech proti jedinému obránci! Tolpeko však situaci vyřešil střelou vedle.
51:21
Petrohrad právě vstřelil branku!
Přeci jen se domácím podařilo srovnat! Pečurskij sice vyrazil puk z svou branku, ale tam se ho ujal Šipačjov, jenž nahrál mezi kruhy DMITRIJI KALININOVI a ten zamířil mezi betony hostujícího brankáře. Asistence: Vadim Šipačjov a Steve Moses.
50:28
Koskiranta se snažil prosadit po objetí branky, Pečurskij však ke své tyčce přiložil beton včas.
49:36
Další střelu od modré vyslal Jakovlev, Pečurskij opět na místě.
48:04
Od modré vypálil Maxim Čudinov. Pečurskij si puk našel a sáhl si pro něho lapačkou.
47:35
Koskiranta s Lindströmem se snažili dorazit puk za záda Pečurského, ale ten odolal. Hosté tedy stále vedou 0:1.
47:04
Po zákroku Koskinena následuje reklamní přestávka.
46:07
Hosté pokračují ve velmi kvalitní defenzivní hře. Toto utkání je pro SKA velkým trápením.
44:11
Petrohrad je kompletní.
43:43
Domácí se v oslabení zatím úspěšně brání.
43:17
Střelu Tarasova vyrazil Koskinen.
42:10
Alexej Ponikarovskij za brankou zahákoval soupeře a oslabuje domácí tým.
41:55
Domácí chybovali v rozehrávce a Amur mohl trestat! Koskinen však podržel svůj tým dobrým zákrokem.
41:07
Dadonov dostal přihrávku na osu hřiště, ale z první trefil jen protihráče.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 19:13.
Ve druhé třetině domácí favorit herně zcela propadl a hráči Chabarovsku toho využili. Ve 28. minutě se tak o zatím jediný gól zápasu postaral český útočník Amuru, Tomáš Zohorna. Celek SKA toho v prostřední části směrem dopředu opravdu mnoho nepředvedl.

Střely na branku ve 2. třetině – 6:9, celkem – 22:15.
40:00
39:01
Začala už poslední minuta druhé části.
37:59
Ke střele se dostal domácí Ketov, Pečurskij nalezl puk ve své výstroji.
36:48
Domácí nyní operují v útočném pásmu, obrana Amuru ale pracuje dobře.
35:50
Kovalčuk se málem dostal do samostatného úniku. Puk ale zůstal za ním a toho využil obránce Aťušov!
35:35
Jeden z domácích hráčů vysoko přestřelil branku Amuru. Puk skončil až v ochranné síti.
35:01
Šipačjov hledal najíždějícího Mosese, ten na puk před brankou nedosáhl.
34:03
Ránu Širokova zneškodnil Pečurskij, jenž našel puk ve své výstroji. Reklamní přestávka.
33:03
Amur stále pokračuje v aktivním výkonu, domácí se nedostávají na dostřel branky soupeře.
31:49
Domácí po polovině utkání prohrávají a navíc ve druhé třetině působí hodně vlažně. Kromě příležitosti Chafizulina prakticky nic nevymysleli.
29:28
Oba celky jsou v plném počtu.
28:52
V obrovské šanci se ocitl Dinar Chafizulin! Domácí obránce dostal přihrávku před poloodkrytou branku, ale zamířil jen do boční sítě.
27:59
Při hře 4 na 4 se prosazují hosté! Koskinena překonal střelou z první TOMÁŠ ZOHORNA, jenž zužitkoval přihrávku Bergforse. Asistence: Niclas Bergfors.
27:27
Máme tu oboustranné vyloučení. Za vzájemné osekávání jdou na trestnou lavici Ilja Kovalčuk a Akim Aliu.
27:27
27:10
Domácí ve druhé třetině stále ještě nevystřelili mezi tyče.
26:04
Aťušov chyboval v rozehrávce a nabídl tak kotouč Kovalčukovi. Domácí kapitán ještě hledal najíždějícího obránce Kalinina, kterému puk přeskočil hůl.
25:32
Nyní hosté zahráli na zakázané uvolnění.
25:13
V ofsajdu se ocitli také hráči Amuru.
24:39
Domácí v postavení mimo hru.
23:55
Domácí se v úvodu druhé části zatím hledají, ještě Pečurského neohrozili.
22:47
Po ráně Wandella opět zasahoval Koskinen.
21:18
Podobně jako v první třetině, vstoupili hosté aktivně i do té druhé. Koskinen již musel likvidovat střely Bergforse a Vjačeslava Ušenina.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:19.
V první třetině gól nepadl. Hostující Chabarovsk začal zápas překvapivě aktivně, ale Petrohrad postupně přebral iniciativu a dostal soupeře pod velký tlak. Brankář Pečurskij však za svá záda žádný puk nepustil a zatím tak drží Amur nad vodou.

Střely na branku v 1. třetině – 16:6.
20:00
19:40
19:22
Hosté se osvobodili. Poslali puk až na Koskinena, jenž musel rozehrávat.
19:01
Poslední minuta první třetiny, pokračuje přesilovka SKA.
18:25
Gusev nedokázal zblízka zasunout puk za záda Pečurského.
18:05
Po přihrávce Šipačjova střílel Dadonov, rána mu ale nesedla.
17:39
Hostů bylo na ledě šest! Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Niclas Bergfors.
17:21
Ibragimov pálil ještě jednou, Koskinen opět na místě.
17:09
Po dlouhé době si sáhl na puk Koskinen. Domácí brankář vyrazil ránu Ibragimova.
16:40
Aliu jen posunul kotouč do středního pásma, kde se ho opět ujali hráči SKA.
15:43
Další útok domácích táhli Šipačjov s Dadonovem. Pečurskij ale tentokrát nemusel zasahovat.
15:10
Hosté se po nadějném úvodu už jen brání. Hraje se výhradně před jejich brankou.
14:52
Nahození Jakovleva se snažil tečovat Ponikarovskij. Pečurskij ale zalehl puk.
14:04
Širokov vypustil z pravé strany pořádnou dělovku. Pečurského puk trefil do ramene a následně ho hostující gólman přikryl.
13:13
Šipačjov se řítil dopředu společně s Dadonovem. Druhý jmenovaný si najížděl na zadní tyč, kam ale přihrávka jeho spoluhráče neprošla.
12:56
Další zákrok Pečurského, jenž pokryl Ponikarovského střelu z pravého kruhu. Následuje reklamní přestávka.
12:31
Nahození Rukavišnikova vyrazil Pečurskij do rohu.
11:22
Hosté jen posunuli puk do středního pásma a rychle vyrazili střídat. Jejich pětice totiž byla dlouho pod tlakem.
10:13
Petrohrad hosty stále více tlačí. Moses se individuálně dostal až na pravý kruh, odkud jen těsně minul vzdálenější tyčku!
09:45
Gusev to zkoušel šikovnou střelou přes obránce, Pečurskij v rozkleku vyráží.
08:53
Domácí si vyměňovali kotouč v útočném pásmu. Nahrávku Rukavišnikova na Čudinova však vystihl Tolpeko a hráči SKA měli štěstí, že se hostující forvard nedostal do úniku.
08:26
Střelu Rukavišnikova tečoval jeden z jeho spoluhráčů mimo.
07:33
Ponikarovskij vyjel zpoza branky a hledal si prostor k zakončení. Nakonec byl obráncem odtlačen od kotouče.
06:57
Teď se pustili do ofenzivy hráči Petrohradu. Dvě rány Bělova dostaly Pečurského do tempa a hostující brankář se tak mohl následně vytáhnout i proti střele Koskiranty z levého kruhu, kterou zneškodnil efektním švihnutím lapačkou!
06:06
Li posílal od zadního mantinelu kotouč do ohně. Jeden z domácích obránců ho zachytil a nepustil tak hosty do šance.
04:49
Před domácí brankou nyní operoval Litovčenko, obrana SKA se musí mít napozoru.
03:56
Hráči Amuru hrají velmi odvážně. Letící puk stačil před brankovištěm tečoval Bergfors a Koskinen musel rychle do rozkleku.
02:56
Z pravého kruhu střílel Oleg Li, Kosinen puk vyrazil za branku.
02:05
Nyní se usadili v útočném pásmu domácí a Pečurskij si připsal první zákroky.
00:53
Hosté začali aktivně. Akci bratří Ušeninů zakončoval střelou bekhendem Vjačeslav. Kotouč je pod Koskinenem.
00:01

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Jakovlev, Bělov, Chafizulin, Kalinin, Judin, Čudinov (A), Rukavišnikov – Širokov, Kadějkin, Kovalčuk (C) – Koskiranta, Lindström, Moses – Dadonov, Šipačjov (A), Gusev – Ponikarovskij, Kablukov, Ketov – Dergačjov.

Amur Chabarovsk: Pečurskij (Alikin) – Kolář (A), Čerepanov, Zub, Stalnov, Aťušov, Ibragimov (C) – Tarasov, Bergfors, Zohorna – Litovčenko, Tolpeko, Gračjov (A) – Vladislav Ušenin, Vjačeslav Ušenin, Li – Pervušin, Aliu, Wandell – Železňov.

Rozhodčí: Safjullov, Dejev – Goljak, Misjur.
Oba týmy se letos už jednou utkaly. Na ledě Amuru se více dařilo hostujícímu Petrohradu, který zvítězil 0:3.
Vítám tu všechny hokejové fanoušky! V rámci pátečního programu KHL se utkají také týmy SKA Petrohrad a Amur Chabarovsk. Jasným favoritem duelu je domácí Petrohrad, kterému patří v tabulce Západní konference šesté místo. Chabarovsk je na Východě až dvanáctý a zdá se, že play-off se tohoto týmu už týkat nebude.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.