Pro tuto chvíli je to z mé strany vše. Budu se na Vás těšit u příštího online přenosu. Hezký páteční večer!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Jan Kovář (MET) 0+1, 4 střely, čas na ledě 19:19
Tomáš Filippi (MET) 0+1, 2 střely, čas na ledě 19:37
Skončilo utkání mezi týmy SKA Petrohrad a Metallurg Magnitogorsk. Do třetí třetiny vstupovaly celky za stavu 3:2, ovšem tento stav změnil ve 48. minutě přesilovkou trefou Sergej Moyjakin. Po pětiminutovém vyloučení Kováře se v přesilovce prosadil Andrej Kutějkin a výhru SKA pečetil trefou do prázdné brány kapitán Ilja Kovalčuk a Petrohrad si tak připisuje další 3 body to tabulky.
59:01
Utkání už se dohrává jen z povinnosti. O jeho osudu je rozhodnuto.
57:55
Petrohrad právě vstřelil branku!
ILJA KOVALČUK si našel vyhozený puk v útočném pásmu, poté co přebruslil hostujícího obránce. Následně se mu podařilo trefit opuštěnou klec a definitivně tak rozhoduje o vítězství svého týmu. Asistence: Andrej Zubarev, Anton Burdasov.
57:49
Košečkin na střídačce a Magnitogorsk to zkouší v 6 lidech v poli.
56:40
Něco přes tři minuty mají hosté na to, aby s výsledkem něco udělali.
55:53
Magnitogorsk hraje v plném počtu.
54:10
Velká skrumáž před bránou hostů, někteří hráči v modrém již zvedali ruce nad hlavu, ale kotouč nakonec neskončil v kleci Metallurgu.
53:30
Magnitogorsk se osvobozuje vyhozením za bránu Šestjorkina.
53:05
Pokračuje početní výhoda Petrohrad, který se usadil v pásmu, kde kombinuje.
52:14
Přesilovka je využita a SKA je znovu o krok napřed! Anton Burdasov nabil na modrou čáru ANDREJI KUTĚJKINOVI, který prostřelil vše co mu stálo v cestě, včetně brankáře Košečkina. Asistence: Anton Burdasov, Steve Moses.
50:53
Početní výhoda pro SKA. Jan Kovář je vyloučen na pět minut + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku.
49:15
Postavení petrohradského hráče v brankovišti a hra je vykázána do střední třetiny.
47:42
Metallurg právě vstřelil branku!
Skóre je opět srovnané! Zpoza brány narýsoval Jan Kovář přihrávku do mezikruží na SERGEJE MOZJAKINA, který si puk zpracoval bruslí a poté bekhendem překonal strážce petrohradské svatyně. Asistence: Jan Kovář, Chris Lee.
47:20
Košečkin rychle vytřepal puk z rukavice a dopředu už se ženou hráči Magnitky.
46:01
Komerční přestávka.
45:10
Šestjorkin skvěle zasáhl proti střele Jana Kováře.
44:20
Pískána přihrávka rukou a vhazuje se ve středním pásmu.
43:50
Do samostatného úniku mohl ujíždět jeden z hráčů Magnitky, ale na přihrávku svého spoluhráče nedosáhl.
42:09
Košečkin podržel puk v rukavici a bude se vhazovat po jeho levici.
41:43
Ofsajd hráčů v modrých dresech posouzen jako úmyslný.
41:02
Petrohrad hraje v plném počtu.
40:24
Pokračuje přesilovka Magnitogorsku a hosté se usadili v pásmu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:15.
Druhá perioda je minulostí. Ta nám nabídla už atraktivnější hokej a hned čtyři branky! Nejprve srovnával na 1:1 Bogdan Potěchin, ale ve 31. minutě zase vedli domácí po trefě Jevgenije Dadonova. Ve 36. minutě srovnával v přesilovce Sergej Mozjakin, ale již o 34 sekund později opět strhli vedení na svou stranu petrohradští hokejisté, když ve vlastním oslabení ujel Steve Moses, který byl při svém úniku faulován a následné trestné střílení proměnil střelou mezi brankářovy betony. Ve třetím dějství se máme určitě na co těšit.
40:00
39:20
Všechny pokusy hostů končí na Šestjorkinovi a hráči v modrém tak zatím drží své vedení.
38:43
Kalinin je na ledě. Domácí hrají ve čtyřech.
37:02
Oddechový čas pro hosty.
37:02
Další čtyřminutové vyloučení na straně Petrohradu! Za vysokou hůl jde pykat Jevgenij Ketov.
36:50
Pokračuje přesilovka hostů, kteří kombinují v útočném pásmu.
35:49
STEVE MOSES se rozjel k trestnému střílení, naznačil kličku do forhendu a poté puk zasunul mezi betony brankáře.
35:49
Steve Moses se dostal ve vlastním oslabení do samostatného úniku, byl faulován a následuje trestné střílení!!
35:15
Bleskově využitá přesilovka Magnitky! Denis Zaripov poslal kotouč na modrou čáru na SERGEJE MOZJAKINA, který střelou bez přípravy prostřeluje Šestjorkina. Asistence: Denis Zaripov.
34:43
Dmitrij Kalinin dostává 2+2 minuty za hru vysokou holí. Velká šance pro hosty na vyrovnání.
33:25
Komerční přestávka dává hráčům více času na oddych.
32:42
Šestjorkin teď musel čelit dvěma velmi zajímavým příležitostem Metallurgu, ale s oběma se bravurně poradil.
31:59
Postavení mimo hru domácích.
30:27
SKA opět strhává vedení na svou stranu!! Nikita Gusev dostal přihrávku na modrou čáru, udělal pár kroků směrem k bráně, naznačil střelu, čímž oklamal obránce a poté vyslal ránu, která se odrazila od zadního mantinelu na levou stranu přímo na hůl JEVGENIJE DADONOVA, který trefuje opuštěnou klec Magnitky. Asistence: Nikita Gusev, Vadim Šipačjov.
29:54
Petrohrad umě kombinuje v útočné třetiny. Hostující obrana je však k ohrožení své branky zatím nepustila.
28:49
Domácí publikum cítí, že jejich mužstvo potřebuje jejich podporu, a tak ji dávají velmi hlasitě najevo.
27:50
Vstřelený gól Metallurgu vnesl do zápasu větší aktivitu na obou stranách. Nyní musel řešit skrumáž před svou brankou gólman v bílém dresu.
26:15
Kovalčuk uháněl sám na Košečkina, ale v zakončení mu zabránil vracející se obránce hostů.
24:35
Magnitka srovnává stav utkání! Do útočného pásma se vřítil po levé straně Tomáš Filippi, odkud předložil puk do druhé vlny BOGDANU POTĚCHINOVI, který neměl problém trefit odkrytou klec Šestjorkina. Asistence: Tomáš Filippi, Denis Zaripov.
23:50
A další zásah musel předvést proti pokusu Potěchina.
23:01
Šestjorkin nyní vytáhl nádherný zákrok lapačkou proti střele Mozjakina.
22:23
Odražený puk končí v hledišti po teči jednoho z hráčů hostů.
21:15
V dobré pozici mezi kruhy se ocitl Čudinov, ale svou tvrdou pumelicí jen těsně míjí branku Magnitky.
20:10
Vítězem úvodního buly se stal Petrohrad, který zakládá útok ve vlastní třetině.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:20 .
První dějství je za námi, avšak příliš hokejové krásy nám však nenabídlo. Na gól se čekalo až do závěru první třetiny, když se z přesilovky prosadil Andrej Kutějkin po přihrávce Nikity Guseva. Další branku se nepodařilo vstřelit ani jednomu týmu, a tak se odchází do kabin za jednogólového vedení Petrohradu.
20:00
19:19
Petrohrad se snaží přidat druhou branku, ale zatím se jim to nedaří díky výbornému Košečkinovi.
17:55
SKA se dostává do vedení!! Domácí využívají svou početní výhody, když zpoza brány přihrával Nikita Gusev na ANDREJE KUTĚJKINA, který si sjel od modré čáry do levého kruhu a tvrdou ranou vymetl horní růžek Košečkinovy branky. Asistence: Nikita Gusev, Vadim Šipačjov.
17:03
Za hákování je vyloučen na dvě minuty Bogdan Potěchin.
16:59
Obrovskou příležitost měl Gusev, který mohl dorážet do prázdné branky! Byl však faulován a Petrohrad si zahraje první přesilovku.
16:32
Burdasovovu střelu chytá do své lapačky Košečkin.
15:59
Magnitogorsk sice hezky kombinoval v útočném pásmu, ale do vyložené šance se ani jeden z jejich hráčů nedostal.
14:20
Kovář svým pokusem prověřil pozornost Šestjorkina a u kotouče jsou už opět domácí.
13:43
Další icing si připisují hráči Magnitky.
13:01
Od levého mantinelu si do středu hřiště vybruslil Gusev, ale jeho zakončení bekhendem bylo nepřesné.
12:22
Ofsajd tentokrát na straně Petrohradu.
11:38
Burdasov na ledě. Vidíme opět pět bruslařů v modrých dresech.
11:25
Domácí znovu vyhazují, poté co jejich brankář skvěle zasáhl a toto oslabení už zvládnou.
10:16
Tvrdá rána od modré čáry sice protáhla Šestjorkina, avšak nemusel zasahovat a puk následně opustil obranou třetinu SKA.
09:38
První přesilovou hru zápasu si zahraje Magnitogorsk. Anton Burdasov je vyloučen za hákování.
08:50
Ketov tečoval střelu svého spoluhráče do ochranné sítě, a proto se bude vhazovat ve středním pásmu
08:23
Projektil obránce Magnitky končí mimo a puk vycestoval podél mantinelu až do středního pásma.
07:48
Zakázané uvolnění Metallurgu.
07:10
První vážnější situaci musel řešit hostující brankář, když zlikvidoval střelu od modré čáry, kterou vyslal Lindström a následně si poradil i s dorážkou Mosese.
06:35
Petrohrad zakládá další útočné snahy zpoza vlastní brány.
06:01
Košečkin neměl problém se střelou z pravého kruhu, kterou vyslal jeden z hokejistů v modrém dresu.
05:30
Další pokus hostů dostat se do útočné třetiny ztroskotal na obraně Petrohradu.
04:57
Brankář SKA si připsal další zákrok, avšak byl to zásah z kategorie nepříliš náročných.
03:38
Hra je v úvodu utkání velice opatrná a oba celky vycházejí ze zabezpečené obrany.
02:40
Kovalčukova zpětná přihrávka nenašla adresáta a puk opouští útočnou třetinu domácích.
01:52
Postavení mimo hru na straně Magnitky.
00:32
První zákrok si připisuje Šestjorkin proti střele Kováře, na kterou měl dobrý výhled.
00:15
Úvodní vhazování vyhrálo SKA a již se tlačí do útočného pásma.
00:01
Následovat bude státní hymna Ruska.
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí Petrohrad nastoupí v modrých dresech, zatímco Magnitogorsk bude hrát v bílém provedení.

SKA Petrohrad: Šestjorkin (Ježov) – Vojnov, Jakovlev, Čudinov (A), Kalinin, Judin, Zubarev, Kutějkin – Burdasov, Kadějkin, Kovalčuk (C) – Dadonov, Šipačjov (A), Gusev – Lindström, Koskiranta, Moses – Ketov, Kablukov, Arťuchin – Barabanov

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Lee (A), Antipin, Batyršin, Bereglazov, Těreščenko, Chabarov, Osipov, Medvěděv – Wolski, Kovář, Mozjakin (C) – Zaripov (A), Potěchin, Filippi – Platonov, Osala, Kosov – Timkin, Železkov, Arsenjuk

Rozhodčí: Anisimov, Öhlund – Otmachov, Sysujev.
POSLEDNÍCH PĚT VZÁJEMNÝCH UTKÁNÍ

9.12.2014 KHL Magnitogorsk – Petrohrad 4:3 pp.
6.11.2014 KHL Petrohrad – Magnitogorsk 1:2
14.8.2014 PRA Petrohrad – Magnitogorsk 1:4
11.12.2013 KHL Petrohrad – Magnitogorsk 0:2
18.10.2013 KHL Magnitogorsk – Petrohrad 1:4
METALLURG MAGNITOGORSK

Hosté jsou na tom de facto stejně jako jejich dnešní soupeř. Po devětatřiceti zápasech nasbírali rovněž 65 bodů a také okupují 6 pozici, avšak Východní konference. Hlavní zbraní Metallurgu je určitě ofenzíva. Magnitka dokázala vstřelit již 117 branek a to je druhý nejlepší počin v celé KHL. Posledních pět zápasů nezastihlo Magnitogorsk úplně v nejlepší formě, protože v nich získali pouze 6 bodů. Velkou motivací je přerušit sérii tří utkání bez výhry a konečně zase ochutnat pocit vítězství.

POSLEDNÍCH PĚT UTKÁNÍ

9.12.2015 Spartak Moskva – Magnitogorsk 3:2 sn.
7.12.2015 Soči – Magnitogorsk 2:1
2.12.2015 Ufa – Magnitogorsk 6:2
30.11.2015 Magnitogorsk – Nižněkamsk 5:0
27.11.2015 Nižněkamsk – Magnitogorsk 2:3 pp.