Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany je to vše, příště na počtenou!
Už je to oficiální, Salavat Julajev předvedl ve třetí třetině skvělý obrat a góly Makarova, Engqvista a Samiho Lepistö v závěrečné části převrátil misky vah na svou stranu! Domácí opouštějí led hodně zklamaní, vždyť ještě ve 36. minutě vedli 3:1...
Konec zápasu.
59:52
Hosté se z vlastního obranného pásma pokusili trefit odkrytou rižskou svatyni, výsledkem však je pouze zakázané uvolnění. To ale hráče Ufy mrzet nemusí, protože nyní už je jasné, že si z lotyšské metropole odvezou tři body!
59:28
Kari Heikkilä si vybral oddechový čas a Eriksson zůstal na střídačce!
59:17
Miks Indrašis z otočky vypálil nad, to už běží poslední minuta třetí třetiny.
58:39
Zatím tomu nic nenasvědčuje, Galvinš se vrací pro odražený kotouč až k Erikssonovi a někteří diváci už opouštějí své sedačky.
58:15
Hráči Dinama kombinují v útočném pásmu, ale ne a ne se vymanit z toho kluziště. Dostanou se ke hře bez brankáře?
57:25
One-man-show v útočném pásmu předvedl švédský šikula Linus Omark, ale jeho následná střela už za moc nestála.
56:40
Hosté sáhli k oddechovému času, do konce zápasu ještě zbývá něco přes tři minuty!
56:28
Nenápadné nahození Guntise Galvinše od modré čáry změnilo směr tak, že puk šel do Svedbergova protipohybu. Černá pryž ale proletěla těsně vedle pravé tyče!
55:44
Čtvrtá lajna Ufy uzamkla domácí v jejich obranném pásmu, ale pokus Nikolaje Prochorkina byl spíše propagačního charakteru.
54:31
Dvěma slepenými góly hosté pravděpodobně rozhodli o svém vítězství, hráči Rigy jsou na tom psychicky hodně špatně a atmosféra v Areně Riga dosáhla bodu mrazu.
53:18
Ufa právě vstřelila branku!
A už je to o dva góly, Ufa opět využila přesilovou hru! SAMI LEPISTÖ měl na pravém kruhu spoustu času na to, aby se rozmyslel, co s pukem udělat – a nakonec zvolil střelu, která trochu překvapivě zapadla až za Erikssona. Asistence: Linus Omark, Igor Grigorenko.
52:46
Hosté si navíc zahrají přesilovku, za hákování usedá za katr Lauris Darzinš (RIG).
52:26
Ufa právě vstřelila branku!
Hráči Salavatu Julajev opět trestají, tímto gólem dokonali obrat z 1:3 na 4:3! Igor Grigorenko si v předbrankovém prostoru všiml ANDREASE ENGQVISTA, na jehož teč už Eriksson nestihl vůbec zareagovat. Asistence: Igor Grigorenko, Linus Omark.
51:41
Domácí jsou příliš statičtí a stále se nemohou na souvislejší dobu usadit v útočném pásmu.
50:58
Hráči Salavatu Julajev do rozehrávky zapojili i Niklase Svedberga, do konce základní hrací doby již zbývá pouhých devět minut.
50:08
Enver Lisin se prokousal až za útočnou modrou a poté z vrcholu kruhů vypálil, jeho pokus ale postrádal gólové parametry – žádný problém pro Erikssona.
49:16
Jeden z hlavních arbitrů se rozmázl na led, jako kdyby šlápl na slupku od banánu. Fanoušci to samozřejmě hlasitým potleskem kvitovali...
48:18
Zničehonic se tváří v tvář Svedbergovi ocitl Lauris Darzinš, ale domácí útočník z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat ležícího strážce svatyně Ufy!
47:31
Už známe také údaj o návštěvnosti, dnešní utkání sleduje 6042 diváků.
46:34
Solidně zaplněné tribuny rižské arény ženou své miláčky hlasitě dopředu, Rize to ale ve třetí třetině příliš nelepí.
45:42
Sojn se poctivě vrátil a znemožnil průnik do palebné pozice unikajícímu Gunarsi Skvorcovsovi, hosté se následně osvobodili.
44:53
Chripunov si nekomplikoval život a vybojoval buly v útočném pásmu, čtvrtá lajna Ufy svou roli do puntíku splnila.
44:19
Teemu Hartikainen míchá s pukem za Erikssonovou svatyní, ale nemá komu přihrát.
43:06
Po vyrovnávacím gólu se hra uklidnila, ani jednomu týmu se nedaří založit smysluplnou útočnou akci.
42:03
Ufa právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno, v závěru nás bude čekat pořádné drama! Hartikainen po pravém křídle projel až do útočného pásma a s přesností hodináře vyzval ke skórování DMITRIJE MAKAROVA, jenž jeho nabídkou nepohrdl! Asistence: Teemu Hartikainen, Kirill Culygin.
41:38
Nenápadný pokus Gunarse Skvorcovse zapadl přesně do Svedbergovy náruče, vhazovat se bude po pravé ruce strážce hostující svatyně.
40:45
Hosté se hned zkraje třetí periody usadili v útočném pásmu, jenže Sojnovi na modré utekl kotouč z čepele a Ufa se tak sama o vydobyté pozice připravila.
40:01
Začala třetí třetina.
Druhá třetina je za námi, k vidění v ní byly dvě branky – po jedné na každé straně. Ani ne dvě minuty po jejím začátku zvýšil vedení Dinama Mikelis Redlihs, nicméně Ufa se zmátořila a gólem kapitána Igora Grigorenka snížila na rozdíl jediného gólu. Ve třetí třetině, která začne ve 20:10, se tak máme rozhodně na co těšit.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:45
Niklas Svedberg si před druhou sirénou připsal ještě jeden zákrok, ale proti nahození Mikelise Redlihse neměl vůbec těžkou úlohu, ba naopak.
39:23
Tim Sestito na hranici pravidel poslal k zemi Omarka a může být rád, že ušel dvouminutovému trestu.
38:46
Kotouč se odrazil za plexisklo až na tribunu, hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
37:57
Účinkování hráčů ve vínových dresech před Svedbergem bylo pouze epizodní záležitostí, nyní jsou u kotouče znovu mocně dotahující hosté.
37:12
Svěřenci Kariho Heikkiläho se po delší odmlce usadili v útočném pásmu, z čehož pramenil nepříliš razantní pokus Džerinše.
36:21
Hráči Ufy nadále mačkají celek z lotyšské metropole jako zralý pomeranč, nicméně bekhend Envera Lisina se mezi tři tyče nevešel.
35:15
Ufa právě vstřelila branku!
Hosté uzamkli svého soka v jeho vlastním obranném pásmu a Eriksson si musel připadat jako u Verdunu, poněvadž kolem jeho svatyně létala jedna rána za druhou. Ujal se až projektil IGORA GRIGORENKA. Asistence: Děnis Bodrov, Sami Lepistö.
34:42
Omarkův křižný pas útočným pásmem trefil jen hůl jednoho z domácích plejerů, Rižští se osvobodili.
33:41
Lisin už skáče z trestné lavice, nicméně hráči Dinama nadále kombinují v útočném pásmu.
33:28
Krisjanis Redlihs zkusil štěstí od modré, ale s jeho nepříjemnou, skákavou střelou si Niklas Svedberg poradil.
32:35
Nečekaná teč Villeho Leina nakonec Svedbergovi těžkou hlavu nenadělala, finský šikula tečoval touš vysoko nad.
31:41
Na dvě minuty za sekání je vyloučen hostující forvard Enver Lisin (UFA).
31:39
Dmitrij Makarov dostal nabito do mezikruží, střela z voleje mu ale nesedla a puk byl přizvednut vysoko nad Erikssonovu svatyni.
31:01
Eriksson opět přerušuje hru, oba týmy už hrají v plném počtu.
30:24
Svěřenci kouče Heikkiläho pouze vyhazují puky co nejdál od Erikssona, hra ve čtyřech na obou stranách místy připomíná spíše přesilovku Ufy.
29:46
Chlystov vybojoval buly v útočném pásmu, v posledních minutách se hra vyrovnala a domácí se soustředí především na defenzivní činnost.
29:01
Poté, co Eriksson přerušil hru se v blízkosti jeho brankoviště strhla mela, v níž se nejvíce činili Skvorcovs, Mejja (RIG) a Gončarov (UFA). Dvouminutovými tresty rozhodčí potrestali poslední dva jmenované.
29:01
Poté, co Eriksson přerušil hru se v blízkosti jeho brankoviště strhla mela, v níž se nejvíce činili Skvorcovs, Mejja (RIG) a Gončarov (UFA). Dvouminutovými tresty rozhodčí potrestali poslední dva jmenované.
28:25
Už se hraje dlouho bez přerušení, ani jednomu týmu se nedaří založit kloudnou akci a puk se stěhuje ze strany na stranu.
27:12
Netradiční pohled teď nabídly ochozy Areny Riga. Během přerušení se až do spodního prádla k ohlušujícímu aplausu svlékla jedna z domácích fanynek, což nenechalo klidným ani potutelně se usmívajícího rižského lodivoda Kariho Heikkiläho.
26:35
Chlystov nabil napřaženému Děrljukovi, ale hostující bek ani napodruhé nepřekonal připraveného Erikssona.
26:06
Na druhé straně pálil Roman Děrljuk, ale mířil přesně do nastavené Erikssonovy náruče.
25:15
Stadionem to jen zahučelo, dorážka Saulietise z bezprostřední blízkosti proletěla těsně vedle levé tyče!
24:38
Lauris Darzinš dostal nabito do mezikruží, ale než si kotouč připravil na střelu, tak mu jeden ze zadáků v bílém dresu zablokoval hokejku.
23:51
Nyní se pověstné momentum podařilo částečně obrátit Sergeji Sojnovi, forvard Ufy totiž vybojoval buly v útočném pásmu.
23:02
Hosté jsou jako opaření, hráči Dinama jsou u každého puku o dva kroky rychleji a jednoznačně diktují tempo hry.
21:45
Riga právě vstřelila branku!
Na prahu druhé periody domácí odskakují svému soupeři na dvougólový rozdíl! MIKELIS REDLIHS si ze středního pásma prokousal cestičku až do skvělé palebné pozice a z nějakých tří čtyř metrů překonal bezmocného Svedberga nechytatelnou bombou "do vinglu"! Asistence: Krisjanis Redlihs.
21:29
Ofsajd a v něm Teemu Hartikainen, vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:43
Linus Omark se se štěstím prokousal až do mezikruží, ale jeho střela odtamtud do prostoru mezi třemi tyčemi nemířila.
20:01
Začala druhá třetina.
Úvodní dvacetiminutovka je za námi. K vidění byl zajímavý hokej, a to především v prvních deseti minutách, kdy se za Rigu prosadili Saulietis a Seigo, jediný úspěch hostů zatím zařídil Andreas Engqvist. Dočkáme se i po změně stran podobně hojné porce gólů? Sledujte náš přenos a nic vám neujde, do Areny Riga se společně vrátíme v 19:21!
20:00
První třetina skončila.
19:49
Hosté se už podruhé v krátkém časovém sledu osvobodili, v první třetině se už nic převratného nestane.
18:42
Domácí se zatím zmohli pouze na nepříliš nebezpečné nahození Guntise Galvinše od modré, rižskému celku se v této přesilovce zatím příliš nedaří.
17:53
A právě Prochorkin (UFA) si půjde odpykat dvě minuty za hákování.
17:27
Nikolaj Prochorkin způsobem tradičním spíše pro lakros dostal kotouč pod horní tyč, ale pro zcela evidentní vysokou hůl gól není uznán.
16:34
Před Andrisem Džerinšem se na modré otevřela dálnice prostoru. Rižský zadák tvrdě vypálil, ale s touto ranou jako z kulometu si Svedberg v akrobatické pozici bravurně poradil!
15:50
Dmitrij Makarov prověřil Erikssona pokusem z ostrého úhlu, strážce domácí svatyně opět bez větších problémů přerušil hru.
15:16
Linus Omark nemířil z pravého kruhu přesně a jeho krajan Engqvist poté pálil do ochranné sítě. Kotouč byl ale tečován, a tak se bude vhazovat před Joacimem Erikssonem, třetím Švédem do party.
14:35
Teemo Hartikainen jako nezastavitelný železný oř projel z vlastního pásma až za Erikssonovu svatyni, bez podpory svých spoluhráčů ale v útočné třetině vůbec nic nevymyslel.
13:23
Trma-vrma před Erikssonem, ale Sergejovi Soinovi střela vůbec nesedla a Dinamo se poté dokázalo osvobodit.
12:27
Rižští nějakou dobu kombinovali v útočném pásmu, Krisjanis Redlihs ale neudržel černou pryž na útočné modré a domácí musejí vyklidit vydobyté pozice.
11:31
Steven Seigo opět pálil od modré, tentokrát ale jím vystřelený puk orazítkoval nastavenou Svedbergovu vyrážečku.
10:26
První desetiminutovka přinesla opravdu strhující hokej, doufejme, že oba týmy budou v nastaveném trendu pokračovat.
09:08
Riga právě vstřelila branku!
Rovněž celek z lotyšské metropole svou první přesilovku využil a Riga jde podruhé do vedení! Kundrátek nabil na modrou volnému STEVENU SEIGOVI, jehož dělový projektil prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Tomáš Kundrátek, Miks Indrašis.
08:37
Na dvě minuty za vražení je vyloučen zadák Salavatu Julajev Maxim Gončarov (UFA).
07:59
Nenápadná akce Ufy mohla skončit dalším gólem, ale proti Grigorenkově projektilu se Eriksson zaskvěl bleskurychlým máchnutím lapačkou!
07:37
Pokus Andrise Džerinše byl zblokován, hosté se následně osvobodili.
07:16
Finský expres Teemu Hartikainen se po levém křídle protáhl až do zakončení, ale s jeho pokusem z ostrého úhlu si Joacim Eriksson bez potíží poradil.
06:32
Sestito byl podle názoru čárových sudích na úrovni kruhů později než zadák Ufy, a tak bylo domácím odpískáno zakázané uvolnění.
05:43
Ufa právě vstřelila branku!
Hosté v početní výhodě vyrovnali – pokud dobře počítám, toto byla jejich vůbec první střela! Eriksson měl zakrytý výhled, a tak vyrazil ránu Samiho Lepistö jen na hůl ANDREASE ENGQVISTA, jenž se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Sami Lepistö, Linus Omark.
04:57
Andris Džerinš (RIG) jde pykat za hákování, hráči v bílých dresech si zahrají přesilovku.
04:26
Enver Lisin si na útočné modré netroufl na kličku a radši nepříliš přesvědčivou zadovkou přihrál touš zadákům v obranném pásmu Salavatu.
03:51
Až nyní hosté dostali puk jakž-takž pod kontrolu, oba týmy střídají.
02:57
Ufa je stále bezzubá, hráči ve vínových dresech už téměř tři minuty v kuse útočí. Takový průběh předpovídal málokdo!
02:16
Riga právě vstřelila branku!
A Dinamo je za skvělý vstup odměněno prvním gólem zápasu! Parádní individuální akci předvedl KASPARS SAULIETIS, který převzal kotouč ve středním pásmu, jako nůž máslem projel kolem několika hráčů soupeře a poté nekompromisně překonal Svedberga! Asistence: Kristaps Sotnieks, Guntis Galvinš.
01:35
Domácí jsou v úvodu velmi aktivní, puk nyní do útočného pásma zavezl Gunars Skvorcovs, nicméně zamotal přitom sám sebe.
00:42
Dinamo vstoupilo do zápasu pěkně zhurta! Ville Leino v rychlém úniku předložil kotouč volného Indrašisovi, ale jeho tečovaný pokus proletěl těsně vedle pravé tyče!
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Dinamo Riga: Eriksson (Sedláček) – Seigo, Kundrátek, K. Redlihs, Galvinš, Ševčenko, Sotnieks, Balinskis – Darzinš, Leino, Indrašis – Skvorcovs, M. Redlihs, Sestito – Saulietis, Džerinš, Mejja – Locans, Berzinš, Bičevskis – Kulda.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochatskij) – Lepistö, Loginov, Višněvskij, Gončarov, Bodrov, Arzamazcev, Děrljuk, Culygin – Engqvist, Grigorenko, Omark – Lisin, Makarov, Hartikainen – Soin, Ankudinov, Lazarev – Chlystov, Chripunov, Prochorkin.

Rozhodčí: Gusev, Bukin – Sirotkin, Nazarov.
Celku z lotyšské metropole se poslední dobou příliš nedaří, poslední výhra Dinama se datuje do pátého října, kdy Riga zvítězila 2:1 po nájezdech na ledě outsidera z Togliatti. Od té doby však tým, za nějž chytá Jakub Sedláček třikrát prohrál – postupně nestačil na Nižněkamsk, Čeljabinsk a naposledy podlehl 1:2 Magnitogorsku. Jak se předposlednímu celku Západní konference povede proti Ufě?

Salavat Julajev prožil hrůzostrašný start do sezóny, tým okolo bývalého gólmana Bostonu Niklase Svedberga se nějaký čas dokonce potácel na ligovém dně. Ambiciózní Ufa je už na tom o něco lépe, momentálně tým hrající v charakteristicky zelených dresech ztrácí na postupové pozice do play-off pouhý bod. Salavat v poslední době poráží jednoho soka za druhým, například v posledním zápase Ufa doslova roznesla favorizovaný Jokerit, jež v Helsinkách rozstřílela 5:1. Jediným přemožitelem baškorostánské party v posledních pěti zápasech je překvapivě záhřebský Medveščak.
Dobrý den! Vítejte u sledování dalšího zápasu Kontinentální hokejové ligy, v němž Dinamo Riga před svým hlasitým publikem přivítá Salavat Julajev Ufa, jeden z papírově nejsilnějších týmů Východní konference. Úvodní buly bude vhozeno v 18:30, buďte s námi u toho!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.


Články odjinud