Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 12:18
Marián Hossa (CHI) 0+1, 4 střely, čas na ledě 17:38
Marko Daňo (CHI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 5:58
Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:20
1. Vladimir Tarasenko (STL) 2+0
2. Patrick Kane (CHI) 1+0
3. Jori Lehtera (STL) 0+2
Dnešní utkání navštívilo 19808 diváků.
Hokejisté Chicaga zvládli výborně souboj na ledě silného St. Louis, odkud si domů vezou cenné vítězství 2:4. Hosté se ujali vedení v 5. minutě, kdy je pohotovou tečí Keithovy střely poslal do vedení Andrew Shaw. Ve druhé části domácí nejprve dvěma zásahy Vladimira Tarasenka otočili stav, ale ještě do přestávky se trefili také Trevor van Riemsdyk a Patrick Kane a Blackhawks znovu vedli. Třetí periodu odehráli obhájci Stanley Cupu dobře takticky a 47 sekund před koncem pečetil výsledek na 2:4 střelou do prázdné klece Arťjom Anisimov.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:4, celkem – 31:27.
59:56
Trevor van Riemsdyk ještě zahákoval Jaškina a jde si sednout na trestnou lavici.
59:13
Chicago právě vstřelilo branku!
Domácím se hra bez gólmana nevyplatila! Toews v obranném pásmu posunul puk na Hjalmarssona, který ho vyvezl až k útočné modré, kde černou pryž přenechal ARŤJOMOVI ANISIMOVOVI a ten střelou do opuštěné klece asi rozhoduje zápas. Asistence: Niklas Hjalmarsson a Jonathan Toews.
59:00
Allen pouští do hry šestého hráče, poslední minuta!
58:35
Puk končí až na střídačce domácích. Buly v obranném pásmu Blues.
58:14
Domácí si vzali oddechový čas.
58:14
Mohlo být hotovo! Garbutt našel před brankou zcela osamoceného Toewse, jenž zblízka zamířil jen do Allena!
57:51
Gomez vybojoval dobrou pozici pro Jaškina. Český útočkík z kruhu nepřekonal Crawforda.
57:07
Domácí nemohou překonat střední pásmo.
56:03
Střelu Hossy zachytil Allen do lapačky. Ještě jedna reklamní pauza. Do konce zbývají čtyři minuty.
55:43
Domácí akce skončila ofsajdem.
55:21
Andrew Shaw vyzkoušel Allena spíše propagačním pokusem. Domácí gólman má puk v lapačce.
54:45
54:23
Obrovské šance domácích! Pálili Pääjärvi, Pietrangelo a Jaškin, který dorážel zřejmě do tyčky!
53:33
Hosté si zatím poměrně s přehledem hlídají těsný náskok, Blues hledají, kudy by se dostali do útočného pásma.
52:41
Shattenkirkovo nahození nedokázal před brankou tečovat Steen.
51:35
Hosté se snaží hrozit z rychlých brejků, Blues stále více otevírají obranu.
50:20
Van Riemsdyk vypustil od modré nebezpečnou střelu, kterou zblokoval Shattenkirk.
50:16
Zakázané uvolnění Bluesmanů.
49:21
Toews se tlačil za záda domácí defenzivy, ale dobře se vrátil Steen, jenž kapitána Černých jestřábů do šance nepustil.
48:56
Shattenkirk to zkusil ze středního pásma, Crawford puk raději přidržel.
48:13
Pietrangelo posunul puk na Bouwmeestera, který vypálil. Hosty uklidňuje Crawford, který puk schoval do své výstroje. Máme tu reklamní přestávku.
47:27
Blues zahráli na icing, hra se stěhuje před Allena.
46:41
Domácí jsou v plném počtu.
46:35
Van Riemsdykovu střelu od modré vyrazil Allen.
45:59
Puk je opět až u Crawforda, hosté musejí rozehrávat od začátku.
45:25
Domácí vyhodili puk až k brance Blackhawks.
44:56
Panarin z první minul domácí svatyni.
44:40
Domácí Scottie Upshall trefil hokejkou do obličeje van Riemsdyka a dostal dvouminutový trest.
44:00
Probudili se domácí fanoušci, kteří si žádají vyrovnání.
43:05
Po pravé straně zaútočil Garbutt, který bekhendem minul domácí klec.
42:52
42:39
Seabrook hosty osvobozuje.
42:11
Tarasenkovu střelu tečoval Backes na tyčku!
41:35
Pietrangelo střílel z pravého kruhu, Crawford zakročil vyrážečkou.
41:14
Hjalmarsson vyhazuje.
40:51
Duncan Keith je vyloučen za vysokou hůl. Přesilovka pro Blues.
40:18
Backes zpomalil přechod přes útočnou modrou a vystavil Fabbriho do postavení mimo hru.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 4:11.
V St. Louis se hraje krásné utkání, po jehož dvou třetinách vede Chicago 2:3. Ve druhé části se nejprve podařil obrat z 0:1 na 2:1 domácím, když se dvakrát prosadil Vladimir Tarasenko. Ve 36. minutě však srovnal Trevor van Riemsdyk a 65 sekund před přestávkou poslal hosty opět do vedení v přesilovce Patrick Kane.

Střely na branku ve 2. třetině – 12:13, celkem – 21:23.
40:00
39:58
Ke střele se ještě dostal Pääjärvi, ale Crawford byl na místě.
38:55
Hosté početní výhodu rychle využili a vedou 2:3! Po Panarinově přihrávce se PATRICK KANE ocitl sám před Allenem a střelou, která se otřela o tyčku, nedal domácímu brankáři šanci zakročit. Asistence: Artěmij Panarin a Arťjom Anisimov.
38:40
Hosté budou hrát přesilovku. Na trestnou lavici usedl Troy Brouwer.
38:17
Opravdu šlo o fantastický zákrok Allena. Kotouč brankovou čáru nepřešel, stav zůstává 2:2.
38:17
Ještě se volá do Toronta. Rozhodčí si chtějí ověřit, zda Allen nechytil puk až za čárou.
38:17
Tohle bylo něco neskutečného! Jake Allen doslova ukradl gól Markovi Daňovi, který dorážel zblízka do prázdné branky, ale Allen se natáhl a zachytil puk lapačkou na brankové čáře. Neuvěřitelné!!!
37:28
Pokus Panarina vyrazil Allen.
36:58
Tarasenko hraje výborný zápas. Nyní nahrál Lehterovi, ten ale netrefil branku.
35:17
Hosté srovnávají! Puk se dostal na levý kruh k TREVORU VAN RIEMSDYKOVI, který ho zápěstím napálil nad lapačku Allena. Asistence: Marián Hossa a Marko Daňo.
35:02
Necelých pět minut před koncem periody tu máme reklamní přestávku.
34:49
Brodziak s Reavesem jeli ve dvou na jednoho, ale Keith jejich spolupráci zastavil!
34:17
Chicago v plném počtu.
33:48
Hosté vyhazují a pošetřili cenné sekundy.
32:55
Z pravého kruhu vystřelil z první Steen, Crawford puk vyrazil.
32:16
Niklas Hjalmarsson – 2 minuty za hákování.
32:16
Po levé straně se prodral do zakončení Pääjärvi, Crawford vyráží. Bude se ale vylučovat.
31:23
Střela Upshalla neprolétla až na hostujícího gólmana.
31:11
Crawford přerušil hru jednoduchým zákrokem. Máme tu reklamní přestávku.
30:04
Po buly střílel od modré Keith, Allen vyráží.
29:59
Rozhodčí vylučují Patricka Kana a Alexe Pietrangela. Hrát se bude 4 na 4.
29:59
Od modré vypálil Keith, Allen kotouč drží.
29:31
Druhá třetina zatím patří domácím hokejistům, kteří oproti úvodní části zlepšili svou hru.
28:16
St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácí v přesilovce otáčejí skóre duelu! VLADIMIR TARASENKO z mezikruží vymetl šibenici nad vyrážečkou Coreyho Crawforda a St. Louis vede 2:1. Asistence: Kevin Shattenkirk a Jori Lehtera.
27:28
Hostům se hned podařilo vyhodit.
27:16
Na dvě minuty je vyloučen hostující Marko Daňo a Blues budou hrát přesilovku.
26:32
Je vyrovnáno! Steen nahrál v situaci 2 na 1 VLADIMIRU TARASENKOVI, jehož první střelu sice Crawford vyrazil, ale dorážku už ruský forvard nasměroval do odkryté hostující svatyně – 1:1. Asistence: Alexander Steen a Jori Lehtera.
26:11
Zakázané uvolnění hostí.
25:53
Střelu Gomeze z osy hřiště zblokovala obrana Blackhawks.
25:22
Také Blues jsou již v plném počtu.
24:38
Začíná krátká hostující přesilovka.
23:40
Domácí si vytvořili dobré šance! Proti Tarasenkovi se stačil včas natlačit k tyčce Crawford, poté pálil od modré Bouwmeester a k dorážce se dostal Steen. Crawford vše pochytal!
23:21
David Backes navíc dostává dvouminutový trest za vražení. Bude se hrát 4 na 4.
23:21
Máme tu bitku mezi Jonathanem Toewsem a Davidem Backesem! Oba kapitáni dostanou pětiminutové tresty.
22:37
Za hákování je vyloučen hostující Brandon Mashinter.
22:32
Další střelu Panarina pokryl efektním semaforem brankář Allen.
22:20
Panarinovu střelu z pravého kruhu srazil za branku Gunnarsson.
21:40
Krüger vyhodil a hosté jsou v tuto chvíli kompletní.
20:57
Parayko nahodil puk před brankoviště, kde číhal Jaškin. Crawford byl na místě.
20:29
Hosté, kteří hrají v oslabení, vyhazují.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 3:07.
První třetina skončila. Hosté se ujali vedení už v 5. minutě, kdy Keithovu střelu tečoval před Allenem Andrew Shaw. Chicago je lepším týmem, ale další šance na zvýšení skóre už neproměnilo.

Střely na branku v 1. třetině – 9:10.
20:00
19:55
Domácí si vytvořili dobrou možnost, ale puk se ocitl pod Crawfordem.
19:40
Jonathan Toews udeřil do hlavy Backese a je vyloučen. Přesilovka pro Bluesmany.
19:40
Marián Hossa jel sám na Allena, který jeho únik zneškodnil!
19:28
Backes se pěkně uvolnil, ale jeho bekhendový pokus vyrazil Crawford.
19:00
Začíná poslední minuta první části.
17:43
Ránu Daleyho vyrazil Allen, který se rychle přesunul proti dráze střely. Domácí jsou kompletní.
17:23
Domácí opět vyhazují.
16:41
Keithovi utekl kotouč až do středního pásma.
16:18
Blues se podařilo vyhodit.
15:42
Domácí Jay Bouwmeester je vyloučen za podražení.
15:09
Edmundson od modré minul hostující branku.
14:49
Z levé strany střílel právě Kero, Allen má puk v lapačce. Následuje reklamní přestávka.
14:13
Kero trefil jen bránícího hráče, dopředu mohou domácí.
13:31
Z mezikruží střílel Jaškin, puk byl sražen do ochranné sítě.
12:38
Allen se stačil rychle přesunout a připsal si další dobrý zákrok.
11:59
Puk se po nahození Edmundsona vracel zpět před hostující brankoviště, obrana Chicaga si poradila.
11:37
Od modré vypálil Parayko. Crawford puk viděl a sáhl si pro něj lapačkou.
10:29
Daleyho nabídku tečoval před brankou jeden z jeho spoluhráčů, Allen však stačil zareagovat.
09:35
Puk se odrazil ven ze hřiště, vhazuje se v obranném pásmu Blues.
08:40
Od modré vypálil Shattenkirk, Crawford puk vyrazil do rohu.
07:57
Domácí Fabbri se ocitl v ofsajdu.
07:39
Dorážku Panarina vytěsnil nějakým způsobem Allen!
07:23
Hosté mají tlak, nyní musel zasahovat Allen.
07:04
Teräväinen minul odkrytou polovinu domácí svatyně!
06:30
Máme tu reklamní přestávku.
05:50
Marián Hossa zakončoval zblízka do poloodkryté branky, ale Allen stačil natáhnout beton a puk vyrazil!
05:26
Z dobré pozice pálil Pietrangelo, Crawford vyráží.
04:10
Hosté vybojovali kvalitním forčekingem kotouč a nahození Keitha od modré tečoval před Allenem pohotový ANDREW SHAW. Asistence: Duncan Keith a Teuvo Teräväinen.
03:52
Hosté zahráli na icing.
03:12
Domácí v plném počtu, Blackhawks v přesilovce téměř nic nepředvedli.
02:24
Domácí se znovu osvobozují.
01:50
Upshall vyhodil puk.
01:11
Domácí Joel Edmundson je vyloučen za faul na Teräväinena! Přesilovka pro Blackhawks.
00:43
Po velké chybě hostující obrany se ocitl sám před brankou Fabbri. Ten ještě přihrával Upshallovi, ale vše končí jen posunutou klecí za zády Crawforda!
00:01
Před utkáním je ještě oceněn rozhodčí Tim Peel, jenž dnes odpíská své 1000. utkání v soutěži.
V St. Louis finišuje předzápasový program. Zazní hymna USA.
Do sestavy Chicaga se kromě Duncana Keitha vrací také Michal Rozsíval. Český obránce si zlomil kotník v úvodním kole loňského play-off proti Minnesotě.

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Pietrangelo (A), Bouwmeester, Parayko, Gunnarsson , Shattenkirk, Edmundson – Tarasenko, Lehtera, Steen (A) – Fabbri, Backes (C), Upshall – Brouwer, Gomez, Pääjärvi – Reaves, Brodziak, Jaškin. Trenér: Ken Hitchcock

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith (A), Seabrook (A), van Riemsdyk, Rozsíval, Daley – Hossa, Toews (C), Daňo – Kane, Anisimov, Panarin – Shaw, Krüger, Teräväinen – Garbutt, Kero, Mashinter. Trenér: John Quenneville

Rozhodčí: Peel, Sutherland – Amell, Kovachik.
V dresu Blues jsme měli vidět také českého útočníka Martina Havláta, který s týmem po úspěšné zkoušce podepsal smlouvu a absolvoval už poslední dva zápasy. V pátek však hokejový svět oblétla překvapivá zpráva, že Havlát z osobních důvodů požádal o okamžité zrušení kontraktu.
St. Louis Blues:
Tým ze St. Louis je v posledních letech v základní části velice silný, ale úspěchy v play-off mu stále unikají. Také letos rozjeli Bluesmani sezóu velmi dobře. Ze 16 zápasů uhráli už 23 bodů a v tabulce Západní konference se vyhoupli na druhé místo. Naposledy sice svěřenci kouče Kena Hitchcocka padli v New Yorku s místními Rangers 3:6, ale předtím vyhráli ze sedmi zápasů hned šest. Výborné výkony zatím podává brankář Allen, který disponuje skvělými čísly a před ním září opory jako Steen, Tarasenko, Pietrangelo, nebo objev sezóny, mladý obránce Colton Parayko.