Třinec - Zlín | ONLINE | 22.12.2015 17:00 | Tipsport Extraliga 2015/2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Šimon Hrubec oslavil dnešní vítězství s domácími fanoušky osobitým způsobem. Na ledovou plochu si přivedl třináct malých dětí a společně s nimi předvedl známé taneční kreace na melodii písničky Macarena.

Třinecká WERK ARENA se vylidňuje a loučit se budu také já. Děkuji vám za pozornost a doufám, že jste byli s online přenosem spokojeni. Přeji vám příjemný zbytek večera a pohodové prožití vánočních svátků. U dalších přenosů se těším, na počtenou!
Oceláři tedy před Vánoci potěšili své fanoušky vítězstvím a trenér Jiří Dopita zahájil svou novou štaci úspěšně. V tabulce se Třinec posunul na deváté místo, ale desáté Vítkovice odehrají zítra utkání proti pražské Spartě, a to v hlavním městě. Zlín prozatím zůstává na dvanácté příčce. V příštím kole bude hrát Třinec v sobotu 26. prosince v 17:00 v Pardubicích. Zlín přivítá ve stejný čas na Štěpána v rámci 30. kola Mladou Boleslav.
Statistiky po třetí třetině:

Střely: 37 (11, 10, 16) – 30 (12, 11, 7),
střely mimo: 7 (2, 2, 3) – 3 (1, 0, 2),
hity: 14 (6, 6, 2) – 11 (6, 4, 1),
vyhraná vhazování: 39/73 (10, 12, 17) – 34/73 (11, 12, 11),
úspěšnost na vhazování: 53 % – 47 %,
trestné minuty: 4 (2, 0, 2) – 8 (4, 0, 4).
Nejlepší hráči utkání:

Lukáš Žejdl – TRI (1+1)
Tomáš Čachotský – ZLN (0+1)

Nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen útočník Lukáš Žejdl, který si po úvodní brance připsal ještě asistenci u druhého gólu a celkově podal dobrý výkon. Na straně druhé je to Tomáš Čachotský, jenž má za tento zápas jeden bod.
Třetí třetinu ovládli Oceláři a tři body patří jim. Už po čtyřech minutách využili druhou přesilovku v zápase, když znovu rozebrali zlínskou obranu a po přihrávce od Žejdla zakončoval Dravecký do odkryté branky. Třinec pak celkem v pohodě udržoval hubený náskok, krizí si však prošel zhruba sedm minut před koncem třetí části. Zlín hrál přesilovku a Hrubec musel vytáhnout senzační zákrok proti blafáku Veselého.

To se mu podařilo, Oceláři oslabení ustáli a minutu před koncem ještě sami udeřili. Vyloučení Vlacha nepotrestali, ale trefili se tři sekundy po jeho návratu na led. Ránu M. Doudery dorazil za Štůralu nejproduktivnější Ocelář Polanský. Bod za asistenci si připsal také debutant v třineckém dresu, Ján Sýkora. Zlín v poslední minutě zkusil hru bez brankáře, avšak po nahození Kotvana už puk za Hrubce nedostal. Utkání bylo dlouho velmi vyrovnané, nakonec zvítězili Slezané.
Konec zápasu.
59:50
Třinci se povedlo získat kotouč a podržet jej ve středním pásmu. Prázdnou branku už asi neohrozí, ale tři body jim zůstanou.
59:20
Zlínská branka je skutečně prázdná a ševci útočí v šesti proti pěti. Kotvanova střela trefila Hrubce, Čachotskému se ale dorazit nepovedlo.
58:54
Zlín si vybírá oddechový čas a do poslední minuty se určitě vydá s opuštěnou brankou a šesti hráči. Ján Sýkora si v prvním utkání za Oceláře připsal první kanadský bod v jejich dresu.
58:47
Třinec právě vstřelil branku!
Místo toho ale Oceláři přidávají třetí gól a s velkou pravděpodobností pečetí výhru! Už proti bombě M. Doudery zasáhl Štůrala s vypětím všech sil. Pak přiťukl J. Sýkora kotouč JIŘÍMU POLANSKÉMU, a ten překonal lehkou střelou ležícího gólmana ševců – 3:1! Asistence: Ján Sýkora, Milan Doudera.
58:44
Hrabalovi rána od modré čáry nesedla, ale skákavý puk mohl dorazit za Štůralu Polanský. Zlínský gólman ovšem zasáhl a přerušil hru. Zlín je v plném počtu, na vyrovnání mu zbývá šestasedmdesát sekund.
58:13
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny a Třinec stále drží útočné pásmo. Plíhal přihrál Rákosovi, jeho rána byla zablokována.
57:54
Cibák se asi po minutě vydal na střídačku a místo něj naskočil holí ozbrojený Veselý. Mezitím Štůrala přerušil hru, když chytil do lapačky ránu Linharta.
57:23
Jeden ze Zlínských zlomil hůl, a tak hrají Oceláři de facto proti třem. Linhartova rána prolétla boční sítí.
56:44
Snahu o vyrovnání komplikuje Zlínu zbytečný útočný faul Romana Vlacha (ZLN). Ten zastavil nedovoleně Žejdla a je potrestán dvěma minutami za podražení.
56:28
Teď už jsou Třinečtí v plném počtu a do konce utkání zbývají necelé čtyři minuty. Roth sebral puk Marunovi a v poklidu rozehrává.
55:41
Holíkovu střelu třinečtí obránci zablokovali a Linhart vystřelil puk dopředu. Do konce oslabení zbývá domácím nějaká čtvrtminuta.
55:15
Matějíčkova rána od modré čáry byla tečována do ochranné sítě. Poté už se Oceláři dokázali osvobodit a nový útok Zlína rozehraje Žižka.
54:40
Odražený puk si před brankou Třince našel Veselý a bekhendovým blafákem jej chtěl dostat za Hrubce! Třinecký gólman se ale roztáhl a kotouč zastavil. Veselého po odpískání ještě zbytečně srazil k ledu Rákos.
54:21
Puk zasáhl arbitra někam do horní poloviny těla, ale je v pořádku a může pokračovat ve výkonu své práce.
54:21
Kotvanovo nahození tečoval těsně vedle Veselý, načež chtěl Roth vyhodit puk z obranného pásma. Místo toho trefil hlavního rozhodčího a hra musela být přerušena.
53:55
Plíhalovo nahození pokryl Štůrala, přičemž následně se před jeho brankou strhla menší potyčka. Kubiš odstrčil dorážejícího Martina Adamského (TRI), který mu ránu chtěl vrátit a shodil mu helmu. Vyloučen je jen Adamský, a to na dvě minuty za hrubost. Přesilovka Zlína odstartuje po komerční pauze.
53:16
Zlín se protlačil do útočného pásma, ale dlouho tam nevydržel. Po zmatcích při nahození Marušáka získali puk Oceláři.
52:33
Žejdlův únik po levém křídle vypadal nadějně až do té doby, než místo střely objel branku a už nevystřelil ani nepřihrál. Roth pak na modré čáře nastřelil Cibáka.
52:03
Tak přeci jen se povedlo Třinci dostat hru do středního pásma a posléze vystřídat. Linhartovo nahození míří přímo k Urbancovi.
51:24
Veselého rána byla sražena mimo branku, ale berani i nadále drží útočné pásmo. Třinecká pětka potřebuje vystřídat, jenomže se stále musí bránit.
51:07
Bylo ohlášeno, že dnešní utkání sleduje vyprodaná WERK ARENA. Vedle domácích fanoušků jsou celý zápas slyšet také příznivci Zlína. Po dalším zakázaném uvolnění už si domácí berou oddechový čas, jejich pětka je na ledě hodně dlouho.
50:33
Poněkud riskantní rozehrávku M. Douderu zachytil Kubiš a Matuš pouze bekhendem posunul kotouč přes všechny čáry, a tak je tady další zakázané uvolnění.
50:22
Slovákovu přihrávku podle rozhodčích nikdo netečoval a Tybor na čárkách nepředjel Řezníčka, takže se píská zakázané uvolnění. Hra jde před Hrubce.
49:56
Bezprostředně po buly dostali Třinečtí puk na M. Douderu, jehož ránu Štůrala viděl a puk udržel. Na buly bude bojovat proti Kopeckému Holík.
49:52
Cibákův přechod do útočného pásma zastavil ofsajd, na druhé straně kluziště zase kotouč opustil hrací plochu. Vhazování před Štůralou.
49:30
Plíhal vybojoval puk pro Adamského, jehož nahození od modré čáry Štůrala vyrazil do rohu kluziště. Hraje se ve zlínském obranném pásmu.
48:57
Slezané uspěli na buly před Hrubcem a Nosek posunul puk z obranného pásma. Po rozehrávce Žižky se píská zakázané uvolnění.
48:39
Ondráček s Marunou nadělali domácím obráncům starosti, Maruna objel branku a musel zasahovat Hrubec. Ten nakonec hru také přerušil po střele Kotvana od modré čáry.
47:38
Bukarts svým pohybem rozhodil Matuše, protáhl se kolem něj, ale pak jeho střelu vyrazil Hrubec. Na druhé straně Tybor jen odevzdal puk Holíkovi.
47:14
Roth s M. Douderou si několikrát vyměnili puk, než vyslali do útoku Kopeckého. Tomu se před Řezníčkem kotouč zavrtěl, přesto jej nakonec dokázal nahodit na Štůralu, jenž přerušil hru.
46:26
Vlachova střela od modré čáry trefila Hrabala do nohy. Hrabal stráví zbytek svého střídání na ledě s bolestivou grimasou v obličeji.
46:09
Další útok nabuzených Ocelářů zastavilo postavení mimo hru. Je tady komerční přestávka, po níž bude Zlínu zbývat na vyrovnání necelých čtrnáct minut.
45:56
Kotvan zlomil hůl a střelou trefil jen J. Sýkoru, který vyrazil do protiútoku. Tvrdou ránu slovenského útočníka vyrazil Štůrala před sebe, Hossa se k dorážce neprocpal.
45:26
Bukarts pronikl za modrou čáru a nastřelil puk na Hrubce. S tímto pokusem ale neměl třinecký gólman žádné potíže a kotouč vyrazil.
44:55
Třinečtí znovu vedou a nyní je řada na ševcích, aby vymýšleli útočné akce. O to se teď pokoušejí Urbanec s Řezníčkem.
44:12
Po střetu s Adamským zůstal na ledě ležet Kubiš, ale už odjel na střídačku a je v pořádku. Štůrala následně pokryl puk, odražený od zadního mantinelu po nahození Hrabala.
43:38
Dravecký slavil vstřelený gól před zlínským kotlem, jako by chtěl hlasité hosty utišit. V další akci chytil Štůrala Polanského střelu.
43:13
Třinec právě vstřelil branku!
První a třetí přesilovka v zápase se Ocelářům podařily skvěle, také nyní po pohledné kombinaci odskakují do vedení! Slezané se usadili v útočném pásmu a rozpohybovali si soupeře. Žejdl pak přihrál ve správný moment před branku VLADIMÍRU DRAVECKÉMU, který trefil odkrytou klec – 2:1! Asistence: Lukáš Žejdl.
42:31
Martin Cibák (ZLN) je vyloučen na dvě minuty za sekání. Zlín ztratil puk před Štůralou a po Cibákově faulu měli Oceláři ve výhodě obrovskou šanci! Tybor ale Štůralu neprostřelil, nepovedlo se to ani dorážejícímu Kopeckému.
42:16
Plíhalovu přihrávku na modrou čáru vystihl Veselý a posunul puk do středního pásma. Zlínští mohou vystřídat.
41:42
Štůrala se následně zaskvěl také proti střele Slováka z pravého křídla. Slovenský obránce měl mnoho času, aby zamířil, ale puk skončil jen v lapačce Štůraly.
41:27
Polanského útok se usadil před zlínskou brankou. Hrabalovo nahození vyrazil Štůrala, stejně jako Hossovu tečovanou střelu.
40:29
J. Sýkora po vyhraném vhazování od Polanského nepřihrával Hossovi, ale namířil rovnou na Štůralu. Ten jeho bekhendovou střelu vyrazil.
40:14
Čárový rozhodčí nechtěně zastavil Kotvanovo nahození, a tak mohli dopředu Oceláři. Se zlínskými obránci nyní bojuje Dravecký.
40:01
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině:

Střely: 21 (11, 10) – 23 (12, 11),
střely mimo: 4 (2, 2) – 1 (1, 0),
hity: 12 (6, 6) – 10 (6, 4),
vyhraná vhazování: 22/45 (10, 12) – 23/45 (11, 12),
úspěšnost na vhazování: 49 % – 51 %,
trestné minuty: 2 (2, 0) – 4 (4, 0).
Druhá třetině s osudem utkání zamíchal a Zlínu se podařilo vyrovnat stav utkání. Oceláři na začátku třetiny promrhali zbytek přesilové hry a nedostali se do žádné gólové šance. Po šesti minutách druhé periody měl Hrubec starosti se střelou Žižky, kterou nepříjemně tečoval Čachotský. V přečíslení dvou proti jednomu přihrál Holík Ondráčkovi, kterého však třinecký brankář vychytal.

Slabší chvilku si Hrubec vybral za dalších sedm minut, kdy mu pod rukou do branky propadla Cibákova střela příklepem od mantinelu. Ševci srovnali skóre a nadále se jim dařilo nepouštět Oceláře do brankových příležitostí. Štůrala držel zlínský tým jistými zákroky a tři minuty před sirénou vytáhl betonem mimo také střelu Irgla z prostoru mezikruží. Jak bude vyrovnané utkání pokračovat ve třetí periodě, sledujte v online přenose.
Další třetina začne přibližně v 18:46.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:59
Tybor pronikl do útočného pásma, ale z mezikruží branku přestřelil. Slovákova rána v poslední sekundě byla sražena do ochranné sítě, což druhou část ukončilo.
39:26
Rozběhla se poslední minuta druhé třetiny a Třinec se ještě snaží zaútočit. Roth přihrává po hrazení na Hrabala.
38:54
Marušákova tečovaná rána od modré čáry skončila v rohu kluziště. Na opačné straně vytěsnil Štůrala Rákosovu střelu.
38:07
Třinecké posily zatím v zápase čekají na nějaký výrazný okamžik. J. Sýkoru naposled zastavil zlínští obránci, nyní už rozehrává Nosek.
37:28
Přestěhovat hru před Hrubce se podařilo druhému útoku Zlína. Marunovo nahození třinecký gólman ukryl v lapačce a vhazuje se před jeho brankou.
37:01
Dravecký pronikl po pravém křídle, ale bekhendem provětral jen boční síť. O něco později přihrál před branku Irglovi, ovšem také proti němu zasáhl betonem Štůrala!
36:28
Holík po zakázaném uvolnění Zlína přehrál Irgla na buly a M. Doudera neudržel modrou čáru proti Bukartsovi. Hrubec musel vyrážet Žižkovu střelu.
36:07
Třinečtí se usadili v útočné třetině a Nosek po přihrávce od Tybora vypálil od modré čáry. Střelu tečoval Matuš, ale připraveného Štůralu nepřekonal.
35:42
Slovák získal puk pro Rákose, který ze středního pásma nahodil bekhendem na branku. Štůrala skákavý puk zkrotil a opět přerušil hru.
35:22
Polanský přihrál na modrou čáru Linhartovi, který neváhal a okamžitě vypálil. Štůrala si našel kotouč a zasáhl lapačkou.
34:33
Hra byla přerušena, což znamená druhou komerční přestávku ve druhé periodě. Zlínu se podařilo vyrovnat skóre a vyrovnaná je také hra.
34:21
Bukarts pronikl po pravé straně a pokusil se přihrát před branku. Puk zastavil M. Doudera a potom už Třinečtí dostrkali kotouč do středního pásma.
33:53
V posledních momentech se hraje útočný hokej na obou stranách a hra se přelévá ze strany na stranu.
33:31
Hrubec měl další starosti se střelou Kotvana od modré čáry. Puk vyrazil a Říčka nemohl dorážet. Na druhé straně se proti Kotvanovi neprosadil Kopecký.
32:39
Zlín právě vstřelil branku!
Na začátku druhé poloviny utkání Zlín srovnává krok! Ševci se dostali do útočného pásma a T. Sýkora přihrál k mantinelu MARTINU CIBÁKOVI. Slovenský útočník vystřelil příklepem okolo Noska a puk Hrubcovi propadl mezi rukou a betonem až za čáru! Tento gól jde trochu na vrub gólmanovi Třince – 1:1! Asistence: Tomáš Sýkora, Tomáš Čachotský.
31:53
Oceláři úplně zapomněli na zadní vrátka a Zlín měl v situaci dvou proti jednomu spoustu času! Holík přihrál přes Rotha na Ondráčka, jehož ránu však zastavil Hrubcův levý beton!
31:09
Hrubec se nedohodl s Galvasem a odevzdal puk Bukartsovi. Lotyšský forward nejprve trefil právě Galvase, jeho další nahození vyrážel Hrubec.
30:58
Štůrala vyrazil Draveckého ránu z pravé strany a nikdo z domácích nebyl s to dorážet. Šťastného zastavil při přechodu přes modrou čáru ofsajd.
30:20
Na opačné straně to vypadalo na střelu od Kotvana, jenomže tomu padl pod nohy obětavý Tybor a pak už ho definitivně zastavil Žejdl.
29:51
Aktivním napadáním získali Třinečtí útočné pásmo, ale Tybor se ke střele neodhodlal. Ve hře pokračuje Matuš.
29:27
Matějíček nepustil po mantinelu Rákose a individuálně se neprosadil ani Hrabal. Kopeckého nahození vyrazil Štůrala do ochranné sítě.
28:38
K další ráně na zlínskou branku už nedošlo a hra se posunula do středního pásma. Po přihrávce od Noska nahodil na Štůralu Plíhal. Zlínský gólman ukryl puk v lapačce.
28:02
Polanský šikovně přihrál Noskovi, který ještě posunul puk na Galvase. Jeho ránu Štůrala vyrazil, nicméně Třinec pokračuje v útočném pásmu.
27:32
Linhart udělal otočku v obranném pásmu, ale pak vůbec nerozehrál přesně. Po zakázaném uvolnění jdou na buly Polanský a Říčka.
27:20
Řezníček zastavil Irglovu přihrávku a vrátil kotouč za Hrubcovu branku. Odtamtud rozehrával Linhart, třineckou akci později zastavil ofsajd.
26:57
Od M. Doudery se puk odrazil před Hrubce, který jej nestihl pokrýt a měl starosti s dorážejícími Vlachem a Šťastným. Pomohli mu obránci a nakonec hru přerušil.
26:47
Třineckou rozehrávku se vydal napadat Veselý a Nosek vystřelil kotouč o tvrzené sklo až do ochranné sítě. Po skončení komerční pauzy se bude vhazovat před Hrubcem.
26:13
Matuš míchal s pukem v rohu útočného pásma, než přihrávkou našel Kopeckého. Slovenský útočník střílel z první nepřesně.
25:35
První střela od modré čáry Žižkovi vůbec nesedla a trefila jen Rákose. Tu druhou tečoval Čachotský a nadělal Hrubcovi obrovské potíže! Třinecký gólman ale zvládl puk nejprve vyrazit a následně jej i pokrýt.
25:18
Třinecký útok zastavil ofsajd, za brankou Hrubce si pak Ondráček nepřišel na bránícího Galvase. Avšak rozehrávka Ocelářů končí zakázaným uvolněním.
24:32
Hrubec vyrazil Říčkovu střelu vysoko nad sebe a padající puk ho dopadem na brankoviště překvapil. Naštěstí pro domácí jej zlínský útočník netrefil. Po nahození Bukartse už Hrubec hru přerušil.
24:12
Dravecký si proklestil cestu do útočného pásma přes Žižku a se spoluhráči tam dlouho bojoval o puk. Irgl v souboji se Žižkou upadl a Zlín se dostal do středního pásma.
23:31
Na buly před Štůralou uspěl Irgl proti Vlachovi, Noskovu střelu pak kdosi ze Zlínských srazil do ochranné sítě. Buly se zopakuje.
23:20
Třinečtí se dlouho nemohli dostat z obranného pásma, až se jim to nakonec přeci jen povedlo. Hrabalův průnik po pravé straně ale zatrhli zlínští beci.
22:46
Zlín se později dostal do útočného pásma a Kubiš připravil střeleckou pozici na modré čáře pro Kotvana. Hrubec kotouč vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě.
22:12
Galvasovu přihrávku zachytil Kubiš a přihrál dozadu Řezníčkovi. Ten se štěstím vyzrál na napadajícího Hossu.
21:32
Urbanec nadvakrát vystřelil kotouč z obranného pásma, Zlín zvládl oslabení skvěle a do návratu Ondráčka zbývá už jen pár sekund.
21:23
Štůrala přerušil hru po nahození na jeho branku, kdy mu nejprve puk vypadl, a potom jej musel pokrýt před dojíždějícím J. Sýkorou.
20:53
Třinec se ale ve druhé části zatím nemůže usadit v útočném pásmu. Galvas neudržel puk před modrou čárou.
20:14
Kotvan se na úvod druhé třetiny spokojil s nahozením, Zlín bude hrát ještě přes minutu v oslabení. Třinecký útok zahajují Dravecký a Nosek.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině:

Střely: 11 – 12,
střely mimo: 2 – 1,
hity: 6 – 6,
vyhraná vhazování: 10/21 – 11/21,
úspěšnost na vhazování: 48 % – 52 %,
trestné minuty: 2 – 4.
První třetina duelu mezi Třincem a Zlínem nabídla hned několik zajímavých situací, jedna z nich skončila gólem, a tak Oceláři vedou 1:0. Už po dvaceti sekundách ovšem mohli prohrávat, kdyby Bukarts zakončil svůj samostatný únik proti Hrubcovi úspěšně. Oceláři pak v desáté minutě využili první přesilovku ke vstřelení vedoucí branky. Drželi Zlín dlouhé desítky sekund pod zámkem, aby pak Irgl přihrál mezi kruhy Žejdlovi, který pokořil Štůralu přesnou střelou.

V šestnácté minutě vyrazil Hrubec střelu Urbance a Oceláři ujeli do přečíslení dvou proti jednomu. J. Sýkora však místo přihrávky nebo střely objel branku, až potom přihrával, a to už bylo pozdě. Berani přesilovku po vyloučení Matuše gólově nezhodnotili, těsně po návratu Matuše na led neskóroval ani Maruna, který v dobré střelecké pozici ještě zbytečně přihrával Bukartsovi. Jednadvacet sekund před sirénou byl ještě vyloučen Ondráček, a tak zahájí Třinec druhou třetinu dohrávanou přesilovkou.
Další třetina začne přibližně v 17:53.
20:00
První třetina skončila.
19:39
Ještě jedna přesilovka pro Třinec. Jiří Ondráček (ZLN) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Ve výhodě vyrazil Štůrala střelu Noska.
19:20
Řezníčkův pokus od modré čáry na branku neprošel, Kubiš zachytil puk až ve středním pásmu. Zlínsku pobyt před Hrubcem je u konce.
18:57
Oceláři chybovali ve vlastním obranném pásmu, puku se zmocnil Maruna. Zprava mohl jet sám na Hrubce, ale rozhodl se ještě přihrávat do prázdné branky Bukartsovi. Lotyšského útočníka však zablokovali třinečtí obránci.
18:34
Bukartsovo nahození si po odrazu od mantinelu zpracoval Holík, ale pak odevzdal puk jen Rákosovi, který vyhodil. Přesilovka Zlína pomalu končí.
18:14
Ještě složitější zákrok musel vytáhnout Hrubec proti Říčkovi. Ten se po přihrávce od Žižky uvolnil přes Rotha a z nebezpečné pozice vypálil. Třinecký gólman puk udržel.
17:44
Zlín zamkl Oceláře a Kotvanovu střelu vyrazil Hrubec jen před sebe, Čachotský se ale k dorážce neprotlačil a Žejdl pak vystřelil puk ven z obranného pásma Třince.
17:03
Marušákova rána od modré čáry trefila jen dalšího zlínského hokejistu Veselého. Kotvan udržel modrou čáru proti Draveckému.
16:41
Zlín si také vyzkouší hru v početní výhodě. Žižku fauloval Radim Matuš (TRI) a je potrestán dvěma minutami za hákování.
16:23
Kotvan chtěl přihrát z obranné třetiny do jízdy Marunovi, ale přihrávku na poslední chvíli spatřil M. Doudera a puk zastavil.
15:53
Další nahození Třince vyřešil Štůrala svým zákrokem. Zlín se na chvilku dostal z obranného pásma, jenomže Říčkův průnik zastavil Hrabal.
15:35
Hrubec neviděl Urbanovu střelu od modré čáry dobře, ale dokázal puk vyrazit. Na druhé straně ujeli do přečíslení dvou proti jednomu domácí, J. Sýkora ale místo střely nebo přihrávky na Noska objel branku, a potom už bylo na zakončení pozdě. V další nepřehledné situaci už Štůrala zasáhl.
14:56
Hra se drží před Hrubcovou brankou, přesněji u mantinelu. Cibák svádí v rohu kluziště souboj s Galvasem.
14:35
Slovák zastavil zlínskou akci uprostřed kluziště a nahodil směrem za Štůralu. Oba týmy odjíždějí střídat.
13:43
Ševci se vymanili z třineckého náporu a sami zaútočili. Kubiš se protáhl do útočné třetiny a okolo Noska vypálil. Hrubec střelu vyrazil k mantinelu.
13:26
Tybor objel Štůralovu branku a přihrál Kopeckému. Toho ale ještě před střelou zastavil Řezníček. Obléhání zlínské branky pokračuje.
12:43
Hrabal dostal v obranném pásmu kotouč na dlouhou hůl a stačil jej jen posunout do středního pásma. Potom se mu podařilo poslat k ledu čistým způsobem Říčku.
12:25
Hrubec vyrazil Holíkovu střelu hřbetem lapačky na dojíždějícího Říčku, který ale v těžké pozici z voleje puk netrefil. O něco později zakryl Hrubec volný kotouč a je tady komerční přestávka.
12:05
Oceláři nejdříve zastavili únik Kotvana, ale ani oni sami nedošli moc daleko. Hossa byl zastaven těsně za modrou čárou.
11:33
Další nepřesná rozehrávka přišla z hole Kotvana a vhazuje se před Štůralou. Polanský se o kotouč utkání s vousáčem Cibákem.
11:07
Šťastný sice zastavil Žejdlův průnik po pravé straně, ale jeho spoluhráči nerozehráli přesně. Dravecký tak může nahodit po mantinelu.
10:47
Hru přerušuje třinecká přihrávka rukou, na konci jedenácté minuty se bude vhazovat ve středním pásmu. Proti sobě se staví Žejdl a Vlach.
10:30
Nyní už jsou bílí znovu nastěhovaní v útočném pásmu. Po nepřesné střele Tybora zachytil puk M. Doudera.
09:57
Oceláři se rychle dostali z vlastního obranného pásma, v rohu útočné třetiny pak Žižka tvrdě narazil na mantinel Rákose. Ale bylo to v souladu s pravidly.
09:34
Na druhé straně si pohlídal nahození od modré čáry Hrubec a schoval puk pod lapačkou. Na buly po jeho pravici jdou Plíhal a Holík.
09:07
Třinec právě vstřelil branku!
Slezané uspali svého soupeře a ke konci přesilové hry udeřili! Irglovu střelu nejdříve zablokoval Urbanec, ale v další situaci Oceláři zlínskou obranu doslova rozebrali. Od Irgla zamířil puk mezi kruhy na LUKÁŠE ŽEJDLA, jenž prostřelil Štůralu – 1:0! Asistence: Zbyněk Irgl, Tomáš Linhart.
08:39
Stále platí totéž, Třinec drží Zlín pod tlakem, ale Štůrala nemusel zasahovat. Žejdlovu přihrávku zablokovali obránci.
07:56
Třinecká pětice se po buly napevno usadila v útočném pásmu. Oceláři ale zatím hrají jen po mantinelech a ke střele se nedostali.
07:29
Prvním potrestaným hráčem v utkání je Martin Matějíček (ZLN), který si odsedí dvě minuty za sekání proti Matušovi. Oceláři si zahrají první přesilovku.
06:35
Hrubec si nebyl při bekhendovém pokusu Kubiše úplně jistý, ale lapačkou se mu podařilo vyrazit puk za branku.
06:19
J. Sýkora nezkrotil skákavý puk ve středním pásmu a Linhart poté přizvedl Ondráčkův pokus do ochranné sítě. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Hrubcem.
05:49
Nepovedená zlínská rozehrávka končí zakázaným uvolněním a hra se vrací před Štůralu. Na vhazování změří síly Polanský s Holíkem.
05:21
Bukarts si v nadějné pozici nezpracoval přihrávku Holíka a do útoku mohou domácí. M. Doudera po hrazení nahazuje do útočného pásma.
04:47
Zásluhou Tybora se Oceláři dostali do středního pásma, ale teď už je puk zpět za brankou Hrubce. Hrabal může v klidu rozehrávat.
04:14
Plíhal přihrál před branku Adamskému, který byl ale ubráněn Marušákem a puk mu přeskočil hůl. Na druhé straně srazil Bukartsovu ránu mimo Hrabal.
03:56
Vlach vybojoval v rohu kluziště puk pro Veselého, který nabil na modrou čáru Kotvanovi. Hrubec vyrazil kotouč do ochranné sítě.
03:25
Štůrala přenechal puk Řezníčkovi, ale po chybách v obraně byla rozehrávka beranů zastavena. Zlínští pak ovšem zablokovali Hossovu přihrávku na Polanského.
03:05
Druhé přerušení přichází po zakázaném uvolnění ze strany Třince. Ještě předtím vyrazil Štůrala betony střelu Linharta od modré čáry.
02:44
V další situaci se Matuš protáhl po levé straně a vystřelil do Štůralovy lapačky. Vhazuje se po pravé ruce zlínského gólmana.
02:28
Kotvan si vyčíhl přihrávku Matuše na Kopeckého a založil rychlý protiútok. Na jeho konci stála střela T. Sýkory, kterou zablokoval Nosek.
01:58
Hrabal si poradil s další útočnou vlnou Zlína, ale pak Oceláři posunuli puk jen k Marušákovi. Ten nahazuje po mantinelu.
01:30
Třinečtí obránci odzbrojili Marunu a když puk nezachytil ani Veselý, může hrát Slovák. Posouvá kotouč zpět za Hrubcovu branku.
00:53
Oceláři chtějí ševcům zcela jistě na úvodní šanci odpovědět a tlačí se do útočného pásma. Polanský napadá rozehrávku Matějíčka.
00:22
Utkání začalo docela zostra! Na jedné straně si Marušák poradil s Draveckým, na druhé jel Bukarts sám na Hrubce! Najel si zprava před branku, ale třinecký gólman puk vyrazil.
00:01
Utkání právě začalo.
Diváci si mohli prohlédnout video-mapping na ledové ploše, po které nyní krouží čtveřice rozhodčích. Čeká se už jen na hokejisty, utkání začne za necelých pět minut.
Čtvrt hodiny před startem utkání jsou zaplněny hlavně oba kotle, tedy sektory skalních fanoušků obou týmů. Nutno podotknout, že příznivců ze Zlína dorazilo opravdu dost. Jejich sektor je plný a okolo arény se to modro-žlutými dresy jen hemží.
Před malou chvilkou začalo v Třinci závěrečné rozbruslení. Oceláři budou hrát v bílých dresech. Také Zlín volí tradiční kombinaci, tedy dres, jehož spodní část je tmavě modrá a horní žlutá. Prvním fanouškům na stadionu se poprvé představují nové třinecké posily Ján Sýkora s Marcelem Hossou.
Zlínský kouč promíchal svou vítěznou sestavou o něco méně. Ze zdravotních důvodů zůstal doma brankář Libor Kašík, a tak se dnes proti Ocelářům postaví Tomáš Štůrala. Záda mu bude krýt mladší Petr Zavadil. Obranné páry zůstávají beze změny, akorát na post sedmého zadáka byl ještě dopsán Oldřich Horák. Berani ani pro dnešek nezařadili do sestavy Aleše Holíka.

Ke dvěma změnám došlo také v útočných formacích. Ve třetí řadě nastoupí po boku Veselého s Vlachem David Šťastný, který v sestavě nahrazuje chybějícího Zdeňka Okála. Zbylé tři útočné trojice zůstávají pohromadě, jako třináctý útočník bude čekat na svou šanci Filip Čech. V elitní formaci nastoupí s Říčkou nejproduktivnější hokejista Zlína Petr Holík a v posledních zápasech gólový Lotyš Roberts Bukarts.
Nový trenér Dopita udělal v třinecké sestavě několik změn, avšak na postu prvního gólmana ponechal Šimona Hrubce. Slovenský brankář Peter Hamerlík bude jen na střídačce. Sedmero obránců zůstává stejné jako v Karlových Varech, reprezentant Milan Doudera je napsán jako sedmý bek. Kvůli zranění stále schází kapitán Rostislav Klesla.

V první útočné formaci nastoupí spolu s Draveckým a Irglem Žejdl, nové posily Ján Sýkora a Marcel Hossa byly přiřazeny k Polanskému do druhého útoku. Třetí lajnu vytvoří Adamský s Plíhalem a Rákosem, toto trio zůstává pospolu. Matuše se Kopeckým pak doplní ve čtvrté řadě Radoslav Tybor, jenž se vrací zpět do sestavy stejně jako třináctý útočník Adam Rufer. Vedle zraněných Kamila Krepse a Vladimíra Svačiny nepočítá Třinec ani s frýdecko-místeckými Tomáše Káňou a Vladimírem Lukou. Nehrají ani Aron Chmielewski nebo Vít Christov s Lukášem Jaškem, kteří reprezentují naši dvacítku ve Finsku.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Nosek, Galvas (A), Roth, Hrabal, Slovák, M. Doudera – Dravecký, Žejdl, Irgl – J. Sýkora, Polanský (C), Hossa – Adamský, Plíhal, Rákos – Matuš, Kopecký, Tybor – Rufer. Trenér: Jiří Dopita.

PSG Zlín: Štůrala (Zavadil) – Kotvan, Marušák (A), Žižka (A), Matějíček, Urbanec, Řezníček, Horák – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý (C), Vlach, Šťastný – T. Sýkora, Cibák, Čachotský – Čech. Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: René Hradil, Michal Hrubý – Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan.
ABSENCE

Ani po reprezentační přestávce by se do herního kolotoče neměli zapojit zranění Oceláři Rostislav Klesla, Vladimír Svačina a Kamil Kreps, kteří jsou už delší dobu mimo hru. Proti Chomutovu nehráli ani Tybor, Chmielewski a Rufer. Uvidíme, jestli je nový kouč nasadí proti Zlínu.

Berani v minulém utkání proti pražské Spartě nenasadili beky Aleše Holíka ani Oldřicha Horáka. V útoku jim scházel mladík Michal Popelka. V Třinci by navíc kvůli nemoci měl chybět první brankář Libor Kašík, jehož nejspíš mezi třemi tyčemi nahradí Tomáš Štůrala.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

Neděle 1. listopadu, 15:20, 16. kolo, Zlín:
PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a asistence: 2. Rufer (M.Růžička, Nosek), 30. Irgl (Kopecký, Klepiš), 44. Kopecký (Klepiš, Nosek).
Diváci: 3 859 (55 % celkové kapacity).

JIŘÍ DOPITA, JÁN SÝKORA, MARCEL HOSSA

Těsně před a během reprezentační pauzy se v kádru Ocelářů udály další změny. Třinečtí podruhé v sezoně změnili trenéra. V polovině listopadu převzali mužstvo pánové René Mucha a Marek Malík, druhý jmenovaný teď míří zpět do Frýdku-Místku a Muchu doplní u kormidla Jiří Dopita. Olympijský vítěz z Nagana převzal mužstvo ve čtvrtek a s Muchou by měli pracovat na rovnocenné úrovni.

O hráčských změnách pak Slezané jednali s Plzní. Na přestup do konce sezony přišel do Třince zkušený slovenský reprezentant Marcel Hossa a na hostování do konce ledna jeho o něco mladší krajan Ján Sýkora. V rámci výměny zamířil za Sýkoru zamířil do Plzně Erik Hrňa, taktéž do konce prvního měsíce.

STATISTIKY, ZAJÍMAVOSTI

Třinecký obránce Milan Doudera se od počátku sezony drží mezi nejlepšími ve statistice Radegast indexu. V současné době je celkově druhý za Výtiskem, zelenou helmu nosíval už v říjnu a k zápasů jim nasazuje také nyní v prosinci.

Zlínský gólman Libor Kašík je pátý mezi brankáři, co se týče procentuální úspěšnosti zákrok, a to s číslem 92,07 %. Před Kašíkem jsou v tomto směru jen Dolejš, Konrád, Kopřiva a Kacetl.

Třinec má pátá nejlepší čísla ve hře v oslabení v celé soutěži a s 276 trestnými minutami je nejslušnějším mužstvem. Zlín je na tom v tomto ohledu s 312 minutami o tři pozice hůře. V týmovém Radegast indexu jsou Oceláři třetí s počtem 1111 bodů.
PSG ZLÍN
12. místo, 32 bodů, skóre 54:71


Ševci vstoupili do sezony naprosto mizerně a v první čtvrtině soutěže zvítězili pouze dvakrát, v obou případech na ledě soupeře. Ale v Baťově městě zachovali klid, neboť z loňského ročníku dobře vědí, že start nemusí být rozhodující. Ve druhé čtvrtině výkony zlepšili, okysličili kádr novými jmény a tradiční zlínskou hrou začali sbírat body. Před reprezentačním Channel One Cupem rozstříleli svěřenci Rostislava Vlacha na domácím ledě Spartu a v tabulce zredukovali manko na desátý Třinec na pouhý jeden bod.

Poslední zápas v extralize

Neděle 13. prosince, 15:30, 28. kolo, Zlín:
PSG Zlín – HC Sparta Praha 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky a asistence: 12. Kotvan (Okál), 19. Bukarts (Holík), 28. Bukarts (Holík, Říčka), 32. Maruna (Kubiš).
Diváci: 5 005 (72 % celkové kapacity).

Sestava Zlína: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák (A), Žižka (A), Matějíček, Urbanec, Řezníček – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý (C), Vlach, Okál – Sýkora, Cibák, Čachotský.
Trenér: Rostislav Vlach
Nejproduktivnější hráč Zlína: Petr Holík (3+13)
HC OCELÁŘI TŘINEC
10. místo, 33 bodů, skóre 67:79


Třinec nezačal novou sezonu bůhvíjak úspěšně, ale že se bude po první polovině plácat okolo desáté pozice, zřejmě moc lidí nečekalo. Vedení se snažilo vyřešit krizi výměnami hráčů i trenérů, ale zatím marně. V posledních pěti zápasech získal Třinec jen tři body. Proti Zlínu se poprvé představí s trenérem Jiřím Dopitou a hráčskými posilami Jánem Sýkorou a Marcelem Hossou. Před reprezentační přestávkou klopýtla třinecká družina v Karlových Varech, kde nevstřelila ani gól.

Poslední zápas v extralize

Neděle 13. prosince, 15:30, 28. kolo, Karlovy Vary:
HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a asistence: 19. Rohan (Bartek), 60. Skuhravý.
Diváci: 2 714 (45 % celkové kapacity).

Sestava Třince: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Nosek, Galvas (A), Roth, Doudera, Hrabal, Slovák – Dravecký, Kopecký, Irgl – Adamský, Plíhal, Rákos – Žejdl, Polanský (C), Jašek – Matuš, Káňa, Luka.
Trenér: René Mucha
Nejproduktivnější hráč Třince: Jiří Polanský (8+12)
Všem hokejovým fanynkám a fanouškům přeji krásné odpoledne z Třince! Vítejte při sledování textového online přenosu z 29. kola hokejové Tipsport extraligy. Naše nejvyšší soutěž stačila mezi reprezentační přestávku a vánoční svátky vtlačit ještě jedno kolo, jehož čtyři zápasy se odehrají dnes a zbytek bude na programu ve středu. V tomto přenose se budeme podrobně věnovat utkání mezi týmy HC Oceláři Třinec a PSG Zlín.

Na Ocelářích leží deka, a to už delší dobu. Slezané se neustále pohybují na hraně postupu do předkola play-off, což je na tým s jejich ambicemi velké zklamání. V Třinci už stihli vyměnit několik hráčů a dvakrát se otřásl také post trenéra. Zlín rovněž nezačal sezonu dobře, avšak v posledních kolech se berani s novými posilami začínají zvedat. Zajímavé utkání odstartuje v 17:00 v třinecké WERK ARENĚ. Jste srdečně zváni ke sledování online přenosu, kterým vás provede Ondřej Zoubek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud