Z mé strany je to již vše, příště na počtenou!
Je dobojováno! Ve třetí třetině se ani jeden tým nikam netlačil a když už se v závěru Nižkěkamští postupně nadechovali k tlaku, Ryan Stoa jejich šance na vyrovnáním zcela zbytečným vyloučením zazdil. Následnou přesilovku Admiral díky Podšenďalovovi využil, a tak nakonec zvítězil přesvědčivě 3:1.
59:12
Igor Polygalov v dobré pozici promáchl a na druhou stranu už míří Konstantin Gorškov. Ve třetí třetině už se nejspíš nic převratného nestane.
58:29
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. Domácí přidávají svůj druhý přesilovkový gól, kterým si pojistili další tříbodový zisk. ARŤOM PODŠENĎALOV tvrdě vypálil z vrcholu kruhů a Sudnicyn měl tak zakrytý výhled, že vůbec nestihl zareagovat! Asistence: Konstantin Makarov.
57:42
Tak už je to nejspíš definitivně jasné. Ryan Stoa (NIZ) udělal naprostou klukovinu, když zcela zbytečně srazil k ledu nicnetušícího Bobkova a vyfasoval za to dvouminutový trest.
57:21
Svěřencům kouče Krikunova už příliš času nezbývá, Vladivostočtí drží kotouč na svých hokejkách zhruba dvě a půl minuty před třetí sirénou.
56:45
Rjasenskij neudržel puk na útočné modré a hosté musí vyklidit pásmo. V tuto chvíli skáče Oskars Bartulis zpět na led.
55:42
Projektil z hole Kirilla Ljamina od modré čáry se neujal, na nic víc se Nižněkamští dosud nezmohli. Admiral vyhazuje puk až k Sudnicynovi.
54:45
Hosté měli několik sekund ponechanou výhodu, tu ale Sexton nevyužil. Hra je přerušena, Oskars Bartulis (VLD) míří za katr na dvě minuty za podražení.
54:38
Co víc chtějí hosté! Jejich elitní útočník Igor Polygalov se ocitl úplně sám před Bobkovem, na nějž ale z bezprostřední blízkosti nedokázal vyzrát!
53:46
Andrej Stas vybojoval Nižněkamským krátký pobyt v pásmu, který ale k přímému ohrožení Bobkova nevedl. Nikita Ščitov se musí vrátit pro puk až k vlastnímu brankáři.
52:53
Makarovův pokus z mezikruží dokázal Sudnicyn eliminovat, ačkoliv už byl hostující gólman v poněkud neortodoxním brankářském postavení – vleže.
51:57
Maxim Mamin bez váhání nahodil puk do útočné třetiny, tam se ho ale ujal domácí kapitán Oskars Bartulis.
50:59
Alexandr Kuzněcov si zpracoval Bartulisův pas v momentě, kdy již překročil modrou čáru. Domácím je odpískán ofsajd.
50:06
Rjasenského nahození hosté pouze ztečovali do pásma a odjeli střídat, deset minut před koncem to na nějaký závěrečný tlak Krikunovovy party nevypadá.
49:02
Sextonovo nahození od modré Igor Bobkov pro jistotu ukryl ve své náruči, následovat tak bude vhazování v útočném pásmu Neftěchimiku.
48:04
Už známe také údaj o návštěvnosti, do Fetisov hall si našlo cestu 5550 diváků!
47:14
Ani jednomu týmu se teď nedaří kloudně rozehrát, z tribun se začíná ozývat pískot. Hosté mají na vyrovnání už jen necelých třináct minut.
46:25
Před námi je komerční přestávka, po jejím konci bude následovat vhazování ve středním pásmu.
45:37
Ou, to byla šance! Alexej Ugarov pronikl do pásma a parádním pasem z rohu našel v předbrankovém prostoru úplně volného Davida Bootha, s jehož bekhendovým zakončením si však Sudnicyn bravurně poradil!
44:57
Hráči v bílých dresech se osvobodili a domácí se nikam neženou, což se jejich příznivcům samozřejmě příliš nelíbí.
43:59
Vladivostočtí se dokázali dostat ke své tradiční přesilovkové kombinaci. V rohu vybojovali puk, který se poté dostal na hůl napřaženého Geoffreyho Kinradea, jenž ale na Sudnicyna nevyzrál.
43:25
Admiral si zahraje další přesilovku, Jevgenij Grigorenko (NIZ) totiž půjde pykat na dvě minuty za vysokou hůl.
43:20
Sudnicyn pro jistotu ukryl Duginovo nahození ve své náruči, vhazovat se tak bude po pravé ruce nižněkamského brankáře.
42:43
Marek Kvapil hledal Žukova, ten se ale k puku nedostal a domácí už zakládají protiútok.
41:47
Kotouč se stěhuje ze strany na stranu bez žádného efektu, třetí třetina je zatím v podání obou týmů hodně rozpačitá.
40:53
Michail Fisenko už je na ledě, domácí zbytek přesilovky soupeře bez problémů ubránili.
40:01
Třetí třetina začne v 9:41.
Prostřední dvacetiminutovka konečně přinesla góly, k vidění byly hned tři! Domácí se na samém začátku druhé části dostali díky Davidu Boothovi do vedení a o tři minuty později zvýšil v přesilovce Fisenko, poté se ale hosté zvedli a dočkali se zaslouženého snížení z hole Děnise Kuzmina.
40:00
39:22
Jevgenij Grigorenko z vrcholu pravého kruhu přestřelil, hosté ale nadále zůstávají v pásmu.
38:53
Michail Fisenko (VLD) je potrestán dvouminutovým trestem za faul loktem.
36:26
Domácí už jen vyhazují puky do útočného pásma, hráči Admiralu asi budou rádi, když udrží současný stav až do druhé sirény.
35:31
Nižněkamští jsou rázem lepším týmem. Po individuálním průniku Pavla Kulikova vznikl před Bobkovem velký závar, strážce domácí svatyně to ale zvládl.
34:15
Polygalov byl ještě ve středním pásmu o puk připraven, další akci Neftěchimiku zakládá až z vlastního pásma Ogurcov.
33:26
Nyní už se to Jakovlevovi podařilo a domácí forvard vypálil z mezikruží, jeho rána ale neměla dostatečnou razanci a Sudnicyn bez problémů zasáhl.
32:30
Čtvrtá lajna Vladivostoku se daleko nedostala, Jegor Jakovlev totiž na útočné modré ztroskotal na důsledném Ljaminovi.
31:13
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Drama je rázem na světě, už je to jen o gól! DĚNIS KUZMIN tvrdě vypálil z vrcholu kruhů a jeho přízemní rána skončila až v síti, Bobkov byl tentokrát zcela bez šance! Asistence: Bogdan Jakimov, Nikita Ščitov.
30:35
Polovina základní hrací doby je minulostí. Puk vyletěl mimo hrací plochu, a tak se bude vhazovat ve středovém kruhu.
29:37
Pokus Ugarova z levého kruhu postrádal přesnost i razanci, strážce nižněkamské svatyně tak mohl i tentokrát zůstat v klidu.
28:41
Kuzněcov nahodil touš z rohu do prostoru před dezorientovaným Sudnicynem, jenže Podšenďalov nedokázal zareagovat včas a hosté to zvládli.
27:43
Ihned po buly zkusil štěstí Jeff Taffe, ale střelu zámořského útočníka Bobkov bez problémů lapil.
26:48
Ogurcov předstihl svého protějška ve sprinterském souboji, zakázané uvolnění se tak pískat nebude.
25:50
Pavel Kulikov tvrdě vypálil od modré, strážce domácí svatyně ale bez větších problémů zasáhl a přerušil hru.
24:54
Nahození Alexandrova bylo značně nepřesné a puk doletěl až na zakázané uvolnění, hra se tak přestěhuje před Igora Bobkova.
23:56
Domácí ale přesilovku nakonec využívají! Před Sudnicynovým brankovištěm vznikl obrovsk závar a puk se ze skrumáže dostal do mezikruží na hůl MICHAILA FISENKA, který propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Alexandr Gorškov.
23:40
Sudnicyn ve svém brankovišti zaškobrtl a ocitl se v problémech, dorážka Kinradea ale byla velmi nepřesná.
22:58
Dugin to zkusil z otočky, jeho pokus byl ale zblokován a na Sudnicyna neprošel, hosté se navíc posléze osvobodili.
22:13
Admiral si navíc zahraje svou druhou přesilovku, Jeff Taffe (NIZ) vyfasoval dvě minuty za zdržování hry.
21:31
Domácí jsou i nadále aktivnější, tentokrát ale jejich pobyt v útočném pásmu k ničemu nebezpečnému nevedl.
20:34
Tak to je raketový nástup do druhé třetiny v podání Admiralu! Bývalý útočník Toronta DAVID BOOTH pronikl do útočného pásma a z vrcholu pravého kruhu vypálil tak přesně, že Sudnicyn zůstal stát jako opařený a kotouč skončil až v síti. Asistence: Jonathon Blum.
20:01
Druhá třetina začne v 8:50.
Skutečně tomu tak je. Po úvodní dvacetiminutovce stále svítí na kostce skóre 0:0. Domácí byli v úvodu aktivnější a Sudnicyna zaměstnali poměrně vysokým počtem střel, hra se ale začínala postupně vyrovnávat a závěr první periody byl hodně rozpačitý z obou stran.
20:00
19:34
Geoffrey Kinrade drží kotouč za vlastní svatyní a zdá se, že v první třetině už se nic převratného nestane.
18:51
Neftěchimik hraje v plném počtu, při Kuzminově vyloučení hráči v modrých dresech nevymysleli nic kloudného.
18:29
Ofsajd a v něm David Booth, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
17:44
Domácí ale mají velké problémy s přechodem přes střední pásmo a zatím se jim nedaří usadit se před Sudnicynem.
16:51
Tak asi jsem to zakřikl, poněvadž Děnis Kuzmin (NIZ) půjde pykat na dvě minuty za vysokou hůl.
15:50
Zatím sledujeme velmi disciplinované utkání, rozhodčí ještě ani jednou nemuseli vylučovat.
14:54
Běloruský útočník Andrej Stas objel domácí branku a poté zakončil bekhendem z otočky, Igor Bobkov však bez problémů sklepl betony k sobě.
14:03
Před námi je komerční přestávka, po jejím skončení se bude vhazovat ve středovém kruhu.
13:41
Stadionem to jen zahučelo. Vladivostočtí se totiž usadili v útočném pásmu a vytvořili si několik slibných palebných pozic, ani jednou ale vystřelit nedokázali.
12:48
Grigorenko měl co dělat, aby dokázal rozehrát, napadající Lugin byl totiž při svém počínání velmi aktivní a agresivní.
11:50
Pokus Ryana Stoy z vrcholu levého kruhu byl sražen do rohu kluziště, kde hráči v bílých dresech o kotouč přišli.
10:56
Dmitrij Lugin zpoza Luginovy svatyně nahodil kotouč do předbrankového prostoru, ale ze všech nejrychleji se zorientoval právě nižněkamský gólman, který přerušil hru.
10:02
Touš po Jakimovově tečovaném nahození vyletěl ze hřiště, následovat tak bude buly ve středovém kruhu.
09:04
Sudnicynův protějšek Igor Bobkov je zatím v podstatě bez práce. Nešálí-li mne paměť, bývalý gólman farmy Anaheimu ještě ani nemusel zasahovat.
07:58
Nahození z hole Konstantina Makarova ukryl nižněkamský gólman ve své náruči a posečkal až do přerušení hry, vhazovat se tak bude po jeho pravé ruce.
07:14
David Booth si vybruslil z rohu na pravý kruh, oklamal svého strážce Bondareva a okamžitě vypálil švihem, Sudnicyn se však nenechal nachytat v nedbalkách.
06:18
Čtvrtá lajna Admiralu svou úlohu splnila dokonale, Alexandrov totiž žabičkou ještě zpoza modré čáry vybojoval vhazování v útočném pásmu.
05:24
Nikita Ščitov odjel na střídačku po svých, tak doufejme, že bude v pořádku. Hra už může vesele pokračovat.
04:52
Ajajaj. Podsenďalovo nahození od modré nejspíš trefilo Ščitova kamsi do oblasti hlavy a krku, zadák Neftěchimiku totiž okamžitě odhodil rukavice a padl k zemi.
04:08
Svěřenci velezkušeného trenérského matadora Krikunova vstoupili do zápasu s ryze defenzivní taktikou, ta ale zatím přináší ovoce – Admiral teď má s přechodem do pásma velké problémy.
03:31
Ani to už neplatí – Jonathon Blum ještě ze středního pásma nahodil kotouč na branku a strážce nižněkamské svatyně pro jistotu přerušil hru.
02:36
Hráči v modrých dresech sice i nadále kombinují v pásmu a motají hostujícím zadákům hlavy, Sudnicyn ale ještě zasahovat nemusel.
01:40
Nyní už to neplatí, Zemčjonok si totiž nedokázal zpracovat kotouč na útočné modré a sudí si toho všimli – postavení mimo hru.
00:57
Admiral vstoupil do utkání aktivněji, Michail Fisenko vybojoval kotouč v rohu kluziště a domácí se posléze usadili v pásmu.
00:01

Admiral Vladivostok: Bobkov (Nalimov) – Blum, Bartulis, Kinrade, Zemčjonok, Kosmačjov, Lisov – Booth, Ugarov, Dugin – Fisenko, Lugin, Gorškov – Makarov, Podšenďalov, Kuzněcov – Mamin, Alexandrov, Jakovlev – Sajustov.

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicyn (Lisutin) – Rjasenskij, Bondarev, Ljamin, Ogurcov, Ščitov, Kuzmin, Bryncev, Jevsejenkov – Žukov, Polygalov, Kvapil – Jakimov, Stas, Stoa – Taffe, Grigorenko, Sexton – Kulikov, Chairullin, Zdunov.

Rozhodčí: Gamalej, Sergejev – Maťuša, Sazonov.
NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

To Neftěchimik bude muset o play-off ještě tvrdě bojovat. Momentálně drží poslední postupovou pozici s náskokem pouhých dvou bodů na devátý Avtomobilist. Z posledních čtyř zápasů Nižněkamští zvítězili pouze jednou, a to až po prodloužení nad slabým Novokuzněckem. V minulém utkání nestačili Kvapil a spol. na Novosibirsk, jemuž podlehli těsně 1:2. Nechme se překvapit, zdali se na ledě rozjetého Admiralu odrazí k lepším zítřkům.
ADMIRAL VLADIVOSTOK

Tým okolo kapitána Oskarse Bartulise podává v probíhajícím ročníku velmi dobré výkony. Ve Východní konferenci mu patří pátá postupová příčka, Admiral se navíc může pochlubit skvělou formou. Z posledních čtyř zápasů totiž prohrál pouze jednou, a to se silnou Ufou. Poradil si naopak s Kazaní, Togliatti a ve středu před vlastními fanoušky vynuloval hvězdný Magnitogorsk, který Vladivostočtí udolali 2:0.
Hezké ráno přeji všem hokejovým příznivcům. Srdečně vás vítám u sledování dalšího duelu Kontinentální hokejové ligy, už od osmi ráno padne úvodní buly utkání, v němž Admiral Vladivostok přivítá Neftěchimik Nižněkamsk. Tak se dobře bavte!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.