2. Branden Holtby (WSH) 33 zák., 2 góly, 94,3%
3. Michael Del Zotto (PHI) 1+0
Československá stopa v utkání:

Jakub Voráček (PHI) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 22:56
Radko Gudas (PHI) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:54
Radovat se může Washington Capitals. Hostům z Philadelphie se v úvodu třetí třetiny podařilo vyrovnat. Přesto nakonec vyhrává po individuální akci Niskanena domácí tým. Závěr zápasů byl zajímavý. Šance na obou stranách, Washington nedal nakonec gól do prázdné branky a o výsledek se musel strachovat až do úplného konce.
59:54
Richard to zkoušel přes celé hřiště do prázdné branky. Trefuje tyč. Je to zakázané uvolnění.
59:40
Posledních 20 sekund. Vymyslí něco hosté. Jsou na puku.
59:07
Oddechový čas pro hosty.
59:07
Ovečkin netrefil prázdnou branku. Hosté stále mají šanci.
58:32
A Mason opouští branku. Philadelphie to zkusí se šesti hráči v poli.
58:20
Nyní Mason nevěděl, kde má puk po střele Ovečkina. Ten se naštěstí pro něj odrazil k zadnímu mantinelu.
58:04
Philadelphie vyhrála vhazování, ale Voráček hned vystřelil, takže Mason nemohl z branky.
57:56
Vhazování před Holtbym. Mason už je na cestě z branky, jen počká, jak dopadne vhazování.
57:41
A nyní mohl vyrovnat Raffl, kterému skvěle přihrál Laughton.
57:22
Chimera pro změnu mohl rozhodnout.
56:55
Gostisbehere pálí od modré. Holtby chytá.
56:33
Elitní útok Letců opět pořádně zaměstnal Holtbyho.
56:06
Mason si připisuje další zákrok. Po něm se dvojice hráčů začínají postrkovat. Hlavně hosté jsou podrážděni.
54:50
Burakovsky tvrdě vystřelil. Jeho rána šla lehce nad.
54:00
Philadelphie se snaží. Washington ale dobrým napadáním soupeři hodně znepříjemňuje hru.
52:54
Holtby raději schovává puk před Readem. Následuje poslední komerční přestávka.
52:40
Washington nyní napadá rozehrávku Philadelphie.
52:00
Giroux zaměstnal domácí obranu. Washington se ale nakonec osvobozuje.
51:02
Ale i Philadelphie útočí. Odražený puk posílá na Holtbyho Gudas. Domácí brankář jeho tvrdé ráně odolává.
50:40
Zatím to tak nevypadá. Útočí Washington.
50:00
Do konce základní hrací doby 10 minut. Bude růst tlak Philadelphie?
49:02
A vypracoval si díky tomu i tlak. Mason musí schovat puk ve výstroji.
48:30
Více času na puku se snaží trávit domácí Washington.
47:27
Ovečkin se nakonec nebráněný dostal k zakončení. Mason měl včas betony u ledu.
46:20
Voráček se snažil svým tradičním stylem prosadit v útoku.
45:24
Washington právě vstřelil branku!
Nyní si s obranou Philadelphie poradil MATT NISKANEN. Domácí obránce vrací svému týmu vedení.
Asistence: bez asistence
44:12
Až Ovečkin ho úspěšně dostal do útočného pásma. Carlson následně trefil Cousinse. Ten bude jeho střelu asi chvíli rozdýchávat.
43:40
Oshie a Niskanen neúspěšně zaváželi puk do útočného pásma.
42:48
Až nyní se Washington dostává do útoku. Schmidt netrefuje branku.
41:40
Vstup do třetiny se povedl hostům. Domácí tým jakoby úvod třetiny zaspal.
40:51
Philadelphia právě vstřelila branku!
Po vyhraném vhazování NICK SCHULTZ propálil vše, co mu stálo v cestě. Na jeho dělovku byl krátký i Holtby. Na začátku třetí třetiny je vyrovnáno.
Asistence: Pierre-Edouard Bellemare
40:44
Holtby vychytává Simmondse. Washington následně vyhazuje na icing.
40:01
Po druhé třetině se nakonec může radovat domácí tým. Washington zlepšoval svou hru, ale následně přišla série oslabení, Philadelphia hrála dokonce 5 na 3. Ani této početní výhody však nevyužila. Konec třetiny patřil domácím. Nejprve vyrovnal Ovečkin, o chvilku později následovala pěkná akce Orlova. Do třetí třetiny půjde Washington jako vedoucí tým.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:03.
40:00
39:40
Přesilovka hostů není špatná. Skóre už se ale měnit nejspíš měnit v této třetině nebude.
38:43
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Niskanen – 2 min., sekání).
38:20
Už to vypadalo, že Letci nic nepředvedou. Voráček vybojoval ale puk. A nakonec i díky jeho útoku faul. Domácí hráč půjde na trestnou lavici.
37:40
Verizon Center pochopitelně slaví.
37:05
To je obrat. DMITRIJ ORLOV si nyní počínal jako zkušený útočník. Obránce dává pátý gól sezony a otáčí skóre ve prospěch svého týmu.
Asistence: Andre Burakovsky, Jevgenij Kuzněcov
36:45
Po vstřeleném gólu je domácí tým stále u puku.
35:56
ALEXANDR OVEČKIN tečuje střelu Alznera po vhazování. Washington se dočkává vyrovnání.
Asistence: Karl Alzner
35:27
Giroux svižnou střelou z otočky Holtbyho nenachytal.
34:23
Holtby raději nechává puk ukrytý v rukavici. Nyní potřebuje v klidu vystřídat domácí tým.
34:00
Gudas zablokoval střelu Gudase.
33:20
32:32
Simmonds nahrává na Streita, který nedává gól z obrovské šance. Holtby jeho střelu lapačkou vyráží.
32:13
Wilson se vrací. Pokračovat bude ještě přesilovka 5 na 4.
31:30
Philadelphie sice hraje 5 na 3, ale zatím se jí nedaří usadit v útočném pásmu.
31:20
Vyloučení v týmu Washington Capitals (2 min., příliš mnoho hráčů). Týmový trest jde odpykat Ovečkin.
31:15
Williams skoro ujel v oslabení. Celou situaci hasil Gostisbehere.
30:13
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Wilson – 2 min., nedovolené bránění). Wilson do hry zapojil až příliš ruce. Hosté si zahrají přesilovou hru.
29:59
Mason si bere nahození Niskanena do lapačky. Jeho tým to ocení. Dostává se nyní pod tlak.
29:11
Mason opět čaruje. Oshie a Carlson byli nejblíže skórování.
28:47
Vysokou holí hrál Medveděv. Přerušuje se.
27:50
Tlak domácích pokračuje.
26:56
Následně pěknou šanci chytá Mason. Konkrétně střelu Wilsona do lapačky.
26:40
Chimera ujel hostující obraně. Branku ovšem z nájezdu netrefil.
26:19
Z protiútoku nachází Schenn volného Cousinse. Holtby zachraňuje svůj tým a chytá.
26:10
Mason chytá několik střel i přes zakrytý výhled.
25:28
Richards poslal pěknou přihrávku zpoza branky na Carlsona, ten na Masona nevyzrál.
24:47
Gudas nyní výrazně pomohl ubránit poslední útok v oslabení. White se vrací na led.
23:50
Útočné pásmo drží, střela ale nepřichází.
23:00
V posledních minutách se zlepšuje domácí Washington. Nyní má navíc k dispozici přesilovku.
22:47
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (White – 2 min.).
22:13
První střelu měl na svědomí Washington. Mason vyráží. Následně raději podržel puk po protiútoku Holtby.
21:40
V útoku hlavně Philadelphia. Na první střelu druhé třetiny ale zatím čekáme.
20:45
Vlažný start do třetiny z obou stran.
20:01
První třetina nakonec nekončí nerozhodně. Po ráně Del Zotta ji vyhrává Philadelphia. Ta byla v prvních dvaceti minutách lepší. Svůj podíl na tom měla i početní výhoda, vlastně dvě v krátkém sledu. Při nich Voráček trefil tyč. Na šance vyhráli určitě Letci, byť i Caps měli pár šancí. Ale můžeme říct, že Flyers po první třetině vedou celkem zaslouženě.

Druhá třetina začne přibližně v 19:05.
20:00
19:55
Tak přeci jen ano. Niskanen se nakonec dostal k odraženému puku. Ten ale nenasměroval mezi tři tyče.
19:10
Vypadá to, že už v první třetině šanci neuvidíme.
18:21
MICHAEL DEL ZOTTO propálil vše, co mu stálo v cestě. Zpoza levého kruhu napřáhl ke střele, která prošla až do branky.
Asistence: Shyne Gostisbehere, Nick Cousins
17:52
Tvrdý hit Gudase zvedl diváky ze sedadel.
16:40
První třetina se nám pomalu blíží ke svému konci.
15:48
Holtby měl teď práci po ataku Girouxe a spoluhráčů. S celou akcí si nakonec poradil.
15:10
Opět vidíme hluché místo ve hře. O puk se bojuje hlavně u mantinelu.
14:24
Williams a Burakovsky zaměstnali Masona. Ten při chycení puku vyjel hodně z branky. Ale svůj úkol splnil na výbornou.
13:45
Hosté stále aktivnější, jen se jim nyní nedaří Holtbyho více ohrozit.
12:55
Del Zotto střílí. Jeho pokus Holtby vyráží do rohu kluziště, kde puk přebírají jeho spoluhráči.
12:00
Philadelphie je zatím střelecky aktivnější. Svůj podíl na tom měli i přesilové hry.
11:23
Laughton dorážel z blízkosti. Holtby jeho dorážce odolal.
11:14
Zakázané uvolnění domácího Washingtonu.
10:18
Wilson dohrál Voráčka. Takže musí čelit slovním útokům soupeře. Komerční přestávka.
09:55
Šance přihází až po přesilovce. Po hitu Gudase branku netrefuje Kuzněcov.
09:43
09:22
Takhle přesilovka asi nebude patřit do kategorie povedených.
08:31
Domácím se zatím přesilovka nedaří. Nyní se dopustili zakázaného uvolnění.
07:43
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (White – 2 min., sekání).
07:35
A i Washington si zahraje přesilovku. White bude nejspíš hříšníkem.
07:27
A konečně mohl Washington zaútočit. I Mason tasí skvělý zákrok. Tlak domácích bude nejspíš pokračovat.
06:26
Washington přežil i druhé oslabení. Alzner se vrací na led.
06:02
Další ofsajd hostů.
05:24
Až nyní se Washingtonu daří vyhodit a přerušit tlak soupeře.
04:42
Druhá přesilovka vypadá ještě lépe. Voráček trefuje tyč.
04:26
Alzner se opět vrací na trestnou lavici. Nešikovně srazil Gudase. Odpyká si 2 minuty za nedovolené bránění. Českého obránce navíc naštval.
04:18
03:33
U puku je ale stále Philadelphie. Holtby raději chytil puk po dorážce Simmondse.
03:00
Sami se hosté připravili o útočné pásmo nepřesnou přihrávkou.
02:18
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Alzner – 2 min., hákování).
02:18
Nyní už se to Flyers povedlo. Holtby chytá tvrdou střelu Medveděva od modré. Hosté se následně snažili dorážet a budou hrát přesilovku.
01:58
Hostům se stále nedaří dostat do útočného pásma. Opět ofsajd.
01:10
Ofsajd Letců.
00:52
Ovečkin ve dvou šancích. Po druhé schovává odražený puk Mason do lapačky.
00:11
Zápas začíná rychlých icingem hostů.
00:01

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Carlson (A), Schmidt, Chorney, Orlov – Oshie, Bäckström(A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Burakovsky – Wilson, Richards, Chimera – Latta, Carey, Laich

Philadelphia Flyers: Mason (Stolarz) – Gostisbehere, Del Zotto, Streit (A), Schultz, Gudas, Medveděv – Simmonds (A), Giroux (C), Voráček – Schenn, Cousins, Gagner – White, Bellemare, VandeVelde – Read, Laughton, Raffl

Rozhodčí: Lewis, Rooney – Kovachik, Devorski.

2. Philipp Grubauer – 12 zápasů, 2,29 g/záp., 91,58 %
Oba týmy se potkávají ve třetím vzájemném zápase této sezony. Ten první v listopadu hostila Philadelphia, radoval se však Washington. A to z výhry 5:2. Druhý vzájemný zápas se hrál na konci ledna ve Washingtonu. Dospěl až do prodloužení, kde v první minutě rozhodl Voráček.
Oba týmy se ve svých včerejších zápasech dostali do nájezdů. Washington dokázal zápas dostat do nájezdů, ve kterých zvítězil díky úspěšným pokusům Oshieho a Ovečkina.

Letci doma přišli o 2 body až 13 sekund před koncem. Za Rangers vyrovnal Yandle. V prodloužení byla Philadelphie lepší, branky se nedočkala. V nájezdech už hosté.
Dobrý den, další zápas Metropolitní divize. Do hlavního města USA přijede Philadelphia Flyers. Washington Capitals disponuje v divizi i konferenci pohodlným náskokem. To Flyers takový komfort nemají, ty musí o body pořádně bojovat. Včera přišli o vítězství s Rangers v samotném závěru, dnes budou mít hosté o to větší motivaci.