Do zápasu nenastoupil žádný český nebo slovenský hokejista.
Střely na branku v zápase

Anaheim Ducks: 42

Nashville Predators: 27
Šest branek, prodloužení a nakonec i pět sérií nájezdů. Zápas mezi Ducks a Predators nabídl vše, co nabídnout mohl. Mimochodem i dvě šarvátky. Anaheim bere důležitý bod do tabulky navíc, může se mu v konečném součtu pořádně hodit. Jediným úspěšným střelcem v nájezdech se stal nováček v dresu Kačerů Patrick Eaves. Nashville ale bere z Honda Center aspoň bod a částečně může být spokojen. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou středu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Anaheim Ducks.
Autorem vítězné branky je PATRICK EAVES.
Johansen Berniera nezaskočil kličkou stahovačkou a domácí vítězí.
Patrick Eaves dává gól a Nashville musí dát.
Arvidsson pokazil zakončení, našel jen beton Berniera.
Corey Perry hledal prostor mezi betony, ale těsně tam puk neprocpal.
Třetí série končí bez branky, Forbserg taktéž pokazil bekhend.
Gólmani stále dominují. Rakell to zkoušel do bekhendu, jenže přestřelil branku.
Taktéž Neal neuspěl, trefil beton Berniera.
To Kesler mířil do horní poloviny klece. Avšak trefil pouze tyčku.
Ani Ellis neuspěl. Hledal mezírku mezi betony Berniera, ale nenašel ji.
Silfverberg trefil pouze Rinneho připravenou lapačku.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení neurčilo vítěze zápasu. Uvidíme tedy nájezdy a souboj střelců s brankáři. Tomuto utkání opravdu nechybí vůbec nic.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:28
Hosté dlouho váhají s rozehrávkou za svou brankou. Očividně čekají, až se jim někde otevře větší okénko.
64:06
Běží poslední minuta prodloužení. Zatím vše nasvědčuje tomu, že dnes uvidíme také samostatné nájezdy.
63:49
Zase Jonathan Bernier na své místě, podržel puk mezi betony a z přečíslení soupeře dva na jednoho zabránil pohromě. Gólman Kaliforňanů je zatím hrdinou nastavené pětiminutovky.
63:35
Třetí veliká šance hostů v prodloužení, ale ani ta nekončí brankou. Nashville pro změnu tentokrát orazítkoval tyčku branky Ducks.
63:08
Už jsme za polovinou prodloužení a po delší době je tu šance domácích. Kesler pálil z první, jenže o pár centimetrů minul branku.
62:48
A další výtečný zásah Berniera proti Forsbergovi. Tentokrát lapačkou. V prodloužení vede domácí gólman nad střelcem Nashvillu 2:0.
62:27
Filip Forsberg zůstal sám na pravém křídle, ale Bernier jeho střelu skvěle vychytal.
61:58
Pořád se hraje v prodloužení bez přerušení a hosté se snaží využít vysokého tempa na ledě. Zatím ale bez výsledku, Predators totiž nemíří vůbec přesně.
61:39
James Neal zavezl puk za branku. Tam jej ale dlouho neponechal, hned hledal na modré čáře obránce Subbana.
61:08
Nashville na svou první šanci v nastavených pěti minutách čeká. Ekholm sice poslal puk na Berniera, ale jednalo se pouze o jednoduché nahození.
60:35
Za branku Rinneho si sjížděl na přihrávku Rakell. Nakonec ji sice dostal, ale už nedokázal správně zpracovat kotouč.
60:08
Jako první na kotouč v prodloužení domácí. Getzlaf zkusil získat pro Ducks pásmo, ale ještě vyčkal, než se mu otevře více prostoru.
60:01
Jde se do prodloužení. Ve třetí třetině nepadla ani jedna branka. Obě strany mají bod. Teď se uvidí, kdo dostane ten jeden bonusový.
60:00
59:45
Těsně před sirénou další možnost pro Rakella, který jen těsně nedostal puk za beton Rinneho.
59:14
Wilson chtěl zkusit získat puk za brankou soupeře. Ale vůbec se mu to nepovedlo, obránce Ducks byl v osobním souboji mnohem důslednější a pozornější.
59:03
Běží poslední minuta třetí třetiny. Pokud v ní nepadne branky, uvidíme prodloužení, případně samostatné nájezdy.
58:20
Na chvíli to vypadalo, že se Rakell dostane ke střele. Ale neměl dost času, a tak jen odevzdal kotouč na hokejky soupeře.
57:26
Hra přerušena ve středním pásmu, domácí tým se dostal do postavení mimo hru.
57:06
Už dlouho jsou hosté zavřeni před svou brankou. Zatím ale Kačerům nedovolují střely na Rinneho, takže mohou být docela v klidu.
56:29
Anaheim uspěl na buly a po střele obránce Mansona Rinne raději kryje puk do lapačky. Nehodlá riskovat další zbytečné nepříjemnosti.
56:24
Poslední reklamní pauza je tu, poté se bude vhazovat před Rinnem.
55:58
Montour také pouze na jistotu vyhazuje. Je jasné, že další přesný zásah v tomto zápase rozhodne o vítězi utkání.
55:30
Ducks už byli moc dlouho na ledě. Nahodili tedy puk jen do středního pásma tak, aby mohli do hry poslat čerstvé síly.
54:48
Sledujeme delší pasáž bez přerušení. Cam Fowler založil akci ze středního pásma. Nenašel ale nikoho ze spoluhráčů, pouze Rinneho, jenž si pro puk s klidem na duši vyjel za branku.
54:08
Subban zkusil najít volného útočníka. Pak ale raději zvolil pas na Ekholma, který posunul hostující mužstvo směrem kupředu.
53:38
Už se hraje hodně na sílu. Ani jedna stana neprodává směrem do obrany a vše nasvědčuje tomu, že bychom dnes v Anaheimu mohli sledovat prodloužení.
53:12
Už sice následovalo zakončení, ale někdo z hostů jej srazil do ochranné sítě. Další buly opět před Pekkou Rinnem, který se ve třetí třetině v žádném případě nenudí.
52:52
Rakell obehrál Subba v rohu za brankou. Ale ke střele to nevedlo, Ducks musejí nadále zůstávat aktivní, aby se dostali do šancí.
52:29
Zakázané uvolnění Anaheim Ducks, Nashville dostává zadarmo útočné pásmo.
51:54
Jakob Slifverberg vsadil na individuální průnik a zakončoval. Poslední bránící hokejista soupeře mu ale zablokoval hokejku, takže střela skončila na zadním mantinelu.
51:25
Teď už ale domácí v útočném pásmu a Rinne musel přilepit beton k tyčce, aby mu tam jeden z domácích útočníků nezasunul puk. Možná že Ducks trefili opět tyčku.
50:35
Trojice Kačerů dobře zapracovala ve středním pásmu, Vatanen nahodil puk o zadní mantinel. Ale nikdo z jeho spoluhráčů v útočném pásmu nedojel puk jako první.
50:24
Je tu komerční pauza, za pár okamžiků zase budeme pokračovat.
50:20
Rakell měl namířeno z modré čáry směrem na branku, nakonec opravdu zakončil. Jenže jeho pokus drží v lapačce brankář Pekka Rine a přerušuje hru.
49:49
Puk skončil na tribuně, vhazování uvidíme ve středním pásmu.
49:28
Subbanova dobrá práce za vlastní brankou zabránila problémům pro hosty. Ducks se ale nevzdali a hned vrátili puk zpátky před Rinneho, kde se to znovu hemží oranžovými dresy.
49:08
Oba celky stihly vystřídat, hned poté Bernier opět drží puk. Bude se za pár okamžiků vhazovat po jeho levé ruce.
48:40
Nashville sice nahání puk v útočném pásmu, ale nemůže ho dostat na hokejky. Kačeři jsou ve třetí třetině všude o krok dříve.
48:11
Patrick Eaves toužil potěšit domácí příznivce. Jenže šel s pukem do útoku sám proti třem hráčům soupeře. Takže jeho šance na úspěch byla mizivá, což se následně potvrdilo ztrátou kotouče.
47:52
Po delší časové odmlce práce pro Berniera. James Neal tečoval puk před brankovištěm a gólman kalifornské organizace mohl být rád, že mu nakonec touš skončil pod lapačkou.
47:34
Co víc, Kačeři se zavčas vracejí také do obranného pásma, takže nedovolují Predators žádný překvapivý protiútok.
47:10
Domácí opět uspěli na vhazování a Rinne co nejdříve přerušuje hru. Znovu před ním bylo pořádně rušno, dva útočníci v oranžovém trikotu zlobili na hostujícím brankovišti.
46:59
A další rána z dálky, kterou musel finský lapač kotoučů krýt. Následuje komerční přestávka a Nashville se během ní potřebuje uklidnit, pokud nechce brzy inkasovat.
46:36
Rinne nic neviděl a puk trefil tyčku jeho branky. Anaheim má nyní hodně smůly v zakončení, ale herně je ve třetí třetině zatím o dost lepší.
46:10
Na druhé straně zase strašil Berniera Viktor Arvidsson. Ale ten měl na zádech hned dva soupeře, tudíž nedostal dostatek času na své zakončení.
45:23
Pekka Rinne ve veliké možnosti zastavil Cogliana. Nechybělo moc a Ducks mohli mít vedení na svých hokejkách.
44:52
Hodně dlouho měla obrana Anaheimu problémy s tím, aby vyhodila kotouč. Nakonec to jen tak tak dokázala a dokonce si pak domácí sami vytvořili možnost.
44:14
Je jasné, že mužstva budou útočit ze zajištěné obrany. Každá další chybička může rozhodnout o výsledku utkání.
43:50
Hosté to zkusili ve dvou proti jednomu, ale nakonec se obrana Ducks zavčas vrátila. Puk potom končí sražený mimo hrací plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:20
Pekka Rinne nadále v permanenci a Honda Center jásá. Domácí oblíbenci totiž tlačí Predators čím dál víc a tvoří si slušné možnosti na obrat výsledku.
42:44
Na druhé straně hrací plochy aktivní mladíček Ritchie. Byl to ale obránce Montour, kdo málem zaskočil soupeřova gólmana střelou na mezi kruhy.
42:22
S pukem si za brankou zahrál Jonathan Bernier. Ale ten nemusel mít strach, protože měl na rozehrávku dostatek času a nikoho kolem sebe.
41:32
Bieksova rána trefila Rinneho do masky. Rozhodčí ale nepřerušuje a nechává hru plynout dál.
41:27
Nashville Predators vyhazují na zakázané uvolnění, hra míří před jejich branku.
41:10
Také Ellis dělal vše pro to, aby se dostal do šance. Jenže v souboji v rohu prohrál souboj o kotouč a rozehrávat ze svého pásma tím pádem mohli Kaliforňané.
40:35
První domácí pokus o střelu mířil jen k zadnímu mantinelu, kde už si převzali touš na hokejky hokejisté Nashvillu.
40:08
Jako první se ve třetí třetině pouští do akce domácí hráči. Ale nedokázali přejít útočnou modrou čáru, takže musí zase rychle zpátky.
40:01
Pomalu se blíží začátek třetí části, do které týmy vstoupí za vyrovnaného stavu. Rozhodně někdo ještě v základní hrací době?
Střely na branku po dvou třetinách

Anaheim Ducks: 26

Nashville Predators: 17
Stejně jako v první třetině, i v té druhé padly tři branky. Tentokrát dali o jednu více domácí, kteří po zásluze vyrovnali. Do třetí části půjdou týmy za stavu 3:3 a uvidíme, kdo nakonec oslaví výhru. Sledujeme pohledný hokej plný šancí a branek, rozhodně se fanoušci v Hodna Center nenudí.
40:00
39:02
Anaheim právě vstřelil branku!
Teď už ale Rinne puk zastavit nedokázal a máme vyrovnáno. Nutnou podotknout, že zaslouženě, protože Ducks vytvořili na hostující zařízení pořádný tlak. A bylo velmi nasnadě, že tahle situace skončí vstřelenou brankou. Patrick Eaves ještě z levé strany kotouč do zařízení procpat nedokázal. Pak ale sjel do šance na dorážku RICKARD RAKELL, jenž prostrčil touš za betony hostujícího gólmana. Stav je 3:3 a pravděpodobně nás čeká hodně zajímavá třetí třetina. Asistence: Patrick Eaves, Ryan Getzlaf.
38:42
Patrick Eaves hledal nadvakrát mezírku u tyčky a málem ji našel. Jen tak tak, že gólman celku z Centrální divize dokázal puk zastavit.
38:12
Bieksova rána od modré hned po vhazování Rinneho nezaskočila, šla totiž úplně vedle branky. Domácí ale ještě dokázali udržet kotouč na hokejkách.
37:50
Smith ještě stále pokračuje v akci. Ale kombiance s obráncem Irwinem už mu dobře nevyšla.
37:20
Smith hledal spoluhráče na hraně útočného pásma, ale přihrávku pokazil. Následně si za svou klecí zahrál s pukem domácí brankář.
36:56
Ducks museli vyhodit na icing, kolem jejich gólmana bylo hodně nebezpečno a Bernier na poslední chvíli zachránil situaci u pravé tyčky.
36:30
Oba týmy už hrají v plném počtu. Po delší době tedy sledujeme hru pět na pět, Nashville si teď hledá prostor, kudy projít směrem k Bernierovi.
36:14
Hra přerušena ve středním pásmu u domácí střídačky, kde už nějakou chvíli zůstal puk zaklesnutý mezi bruslemi hráčů.
35:40
Teď jsou to pro změnu Ducks, kdo je častěji na puku kolem Rinneho. A finský gólman má co dělat, musel likvidovat hned dvě zakončení po sobě.
35:08
Obrovská možnost domácích vyrovnat. Ducks přečíslili soupeře v poměru tři na dva a obránce Montour byl mezi kruhy úplně volný. Jeho rána ale neskončila na brance, jinak by nejspíš mířila do sítě.
34:48
Při hře ve čtyřech zatím aktivnější Nashville, který drží útočné pásmo a hledá místečko, kudy by vyslal střelu na branku.
34:27
Počet hráčů na ledě se ale hodně rychle srovná. Obránce Roman Josi dle názoru rozhodčího fauloval sekáním, a tak bude muset strávit dvě minuty za katrem.
34:18
Ponechaná výhoda pro hosty končí, Predators si zahrají přesilovou hru. Autor zatím posledního gólu Nick Ritchie totiž dostává dvě minuty za vysokou hůl.
33:19
Je tu rychlá odpověď od Kačerů, i když poměrně netradiční. Na třetí gól soupeře dokázal Anaheim reagovat. Rána z dálky skončila ještě na betonech Pekky Rinneho. Jenže před brankovištěm zůstal volný mladíček NICK RITCHIE, jenž našel poskakující kotouč a došťouchl jej do branky. Finský gólman nejspíš vůbec nevěděl, kde se puk v danou chvíli nachází. A tak nestihl ani zasáhnout. Znovu sledujeme rozdíl o jedinou branku a dále nás čeká hodně zajímavý hokej. Asistence: Ryan Getzlaf, Cam Fowler.
32:35
Hokejisté Nashvillu jsou v plném počtu. Ducks přesto ještě zůstávají v útočném pásmu.
32:10
Rickard Rakell se zjevil na chvíli před Rinnem. Ale nebyl dostatečně rychlý na to, aby stihl zasunou puk do klece.
31:29
Nashville právě vstřelil branku!
Anaheimu se přesilová hra vůbec nedařila. A co víc, teď během vlastní početní výhody dokonce inkasuje. Obrana domácích totiž nechala na levé straně úplně volného útočníka FILIPA FORSBERGA, který zamířil a krásnou ranou o tyčku překonal překvapeného Jonathana Berniera. Nashville tedy má už všechny typy branek. V plném počtu, přesilovce i oslabení. Kačeři budou pokračovat v přesilové hře, ale je jasné, že teď budou pod určitým psychickým tlakem. Asistence: Calle Järnkrok.
31:01
Predators dobře vykrývají v oslabení střední pásmo a nepouštějí soupeře do větších možností. Ducks mají problém dostat se do pásma.
30:50
Patrick Eaves to zkoušel sám proti Rinnemu. Jenže neuspěl, zakončení nedávné posily Anaheimu končí sražené za brankou.
30:30
Tak přeci jen tu je trest. Yannick Weber dostává dvě minuty za hrubost a přesilovku si mohou užít Anaheim Ducks.
30:30
První větší přiostření v prostřední části. Po zákroku Rinneho se do sebe pustilo pár jedinců na brankovišti. Rozhodčí je od sebe rozdělili a vypadá to, že nebudou udělovat tresty.
30:18
Dvakrát po sobě vyjel Rinne za branku rozehrávat kotouč. Pak měl hned práci, když vyrážel pravým betonem kotouč do rohu.
30:02
Už běží druhá polovina utkání. Domácí chtěli překvapit soka rychlým protiútokem, ale znovu si nedali pozor na modrou čáru.
29:20
Jeden z útočníků v bílém dresu to zkoušel sám mezi tři Kačery. Hampus Lindholm jej ale tvrdě srazil k ledu a rázem bylo po šanci Nashvillu.
28:56
A zase přerušení. Abychom měli změnu, tak tentokrát ofsajd na druhé straně. Hra se před polovinou základní hrací doby hodně kouskuje.
28:46
Nedorozumění Predátorů na modré čáře končí ofsajdem. Hosté nyní až moc spěchali směrem k Bernierově zařízení, což se jim ve výsledku nevyplatilo.
28:21
Kotouč sražený na střídačku, opět vhazování ve střední části kluziště.
27:53
Jakob Silfverberg a jeho střela z pozice za levým kruhem. Švéd měl dostatek času zamířit, přesto trefil jen připraveného Rinneho, jenž zavčas zaklekl.
27:27
Tak to nebylo žádné vysvětlování, jedná se o kuriozitu. Jednomu z hokejistů se zasekla hokejka v plexiskle. Už je ale vše vyřešeno a může se pokračovat.
27:27
Buly po levé ruce Pekky Rinneho, rozhodčí jel ještě něco vysvětlovat na střídačku Anaheimu.
27:24
Pohledná kombinace domácích, na jejímž konci byl na pravém kruhu Ekholm. Nedokázal ale zpracovat přihrávku od Getzlafa přesně, a tak následně pokazil zakončení.
26:55
Hra přerušena ve středním pásmu, tam se také bude vhazovat.
26:50
Oproti první třetině se hraje s daleko menší porcí emocí a zatím i menším nasazením. Je nejspíš ale pouze otázkou času, než duel zase dostane ty pravé obrátky.
26:15
Už opět pokračujeme a problémy má na chvíli domácí defenziva. Hned je ale řeší a bere si puk zpátky na své hokejky. Viktor Arvidsson následně nedokázal založit akci pro hosty.
26:05
Je tu první komerční přestávka druhé třetiny, za chvíli budeme pokračovat.
25:59
Po delší době práce pro Rinneho. Finský brankář ve službách Predators musel tasit vyrážečku pěkně vysoko, aby dosáhl na letící kotouč. Dokázal to, ale museli mu pomoci také bránící spoluhráči.
25:47
Vatanen a Montour nikam nespěchali. V klidu si počkali, až jim najedou křídla. Jenže pak končí kotouč sražený mimo hrací plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.
25:08
Ani teď nepřišla kačeří střela. Nashville potom vyhodil puk tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění a zároveň mohlo vystřídat.
24:30
Další útočná akce Ducks. Domácí to nemyslí špatně, jenže jejich soupeř poctivě brání a ucpává před svým zařízením všechny možné mezírky. Rinne tak nemá moc práce.
24:10
Také Pekka Rinne raději podrží puk. Na jeho brankovišti poté další strkanice, ale ani v tomto případě nešlo o nic vážného.
23:45
Domácí zkoušeli přečíslit soupeře, avšak obrana Predators se zatím velmi dobře vrací. Útočníci hostů pak museli pomáhat v soubojích o kotouč za svou brankou.
23:28
Hraje se poměrně dlouho bez přerušení. To uskutečnil až Bernier, když přidržel lapačkou na jeho branku nahozený puk. A nejspíš udělal dobře, blížilo se k němu nebezpečí v podobě dvou soupeřů.
22:49
Getzlaf čekal na přihrávku před brankou, jenže spoluhráč si jej nevšiml včas, a tak z toho nakonec nebylo nic.
22:22
Ducks jsou kompletní, Nashville si během přesilovku nepřipsal žádnou lepší šanci. Stále ovšem Predators zůstávají na puku v útočné třetině.
21:38
Hra přerušena za brankou Jonathana Berniera. Za pár sekund se navíc do hry vrátí vyloučený Corey Perry.
21:24
Další vyhození Anaheimu do středního pásma, tohle oslabení probíhá podle představ domácích fanoušků.
20:55
Málem se navíc jeden z domácích útočníků dostal do šance ve vlastní početní nevýhodě. Obrana Predators jej dokázala zastavit až na poslední chvíli.
20:30
Ducks hned v pohodě vyhazují přes všechny čáry, zatím nemusí vzdorovat žádné větší komplikaci v tomto oslabení.
20:09
Tentokrát na úvodním buly třetiny lepší Nashville. A Predators začínají druhou část v početní výhodě.
20:01
Blíží se začátek druhé třetiny. Dočkáme se v ní podobně zajímavého hokeje, jaký jsme mohli sledovat v úvodním dějství?
Střely na branku v první třetině

Anaheim Ducks: 10

Nashville Predators: 12
První třetina je u svého konce a rozhodně bylo na co koukat. Viděli jsme dvě bitky, tři góly a řadu strkanicí. Dvě z nich v posledních dvou sekundách úvodní periody. A za tu druhou už padaly tresty, takže na začátku prostředního dějství usedne za katr domácí hráč Corey Perry za sekání a hosté budou hrát přesilovku. Určitě se ještě máme na co těšit.
20:00
19:59
Se zněním sirény je tu ještě faul domácího Perryho, který začne druhou třetinu na trestné lavici. Dostává dvě minuty za sekání.
19:58
Tak přeci jen ještě není konec třetiny. Rinne musel řešit situaci zákrokem a navíc se potom před jeho zraky strhla strkanice. Vylučovat se ale nebude, rozhodčí od sebe hráče pouze oddělují.
19:50
Ještě jedno přerušení, ale spíše formálního charakteru. Puk totiž skončil na domácí střídačce.
19:13
Běží poslední minuta úvodního dějství. Zakončit zkusil Ryan Ellis, ale neměl na svůj střelecký pokus dostatek prostoru ani času.
18:51
Rána Samiho Vatanena zblokována prvním před ním stojícím hráčem. Protiútok Nashvillu se nekonal.
18:24
Zdá se, že do konce první dvacetiminutovky už ani jedna strana nebude nikam spěchat. Obrany si dávají dobrý pozor, aby byly zavčas tak, kde mají být.
18:07
Znovu přerušená hra, někdo z hokejistů v oranžovém dresu vytečoval puk na tribuny. Pravděpodobně bude následovat vhazování ve středním pásmu.
17:56
Opět technický přestupek proti pravidlům. Čárový rozhodčí píská zakázané uvolnění Anaheim Ducks.
17:48
Navíc kalifornský výběr nedokázal udržet útočné pásmo a musí pro kotouč zpátky do střední třetiny.
17:25
Domácí zkusili překvapit obranu soupeře ve třech proti dvěma, ale hostům se stačil vrátit útočník, takže z toho pro Ducks nic nebylo.
17:09
To je mi tedy třetina. Už druhá bitka během dvaceti minut hry. A dost možná ještě ostřejší. Kačer Bieksa se pustil pořádně tvrdě do Watsona. A tentokrát to byl hráč Anaheimu, kdo oslavil v pěstním souboji úspěch. Opět dostanou oba kohouti po pěti minutách.
17:09
17:07
Ducks se vůbec nepovedla dlouhá rozehrávka. Nerozuměli si v ní a posílají puk přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.
16:38
Už hosté přišli o útočnou třetinu. To je možnost pro Anaheim, aby poslal na ledovou plochu čerstvé síly.
16:05
Opět pokračujeme. Nashville zkouší založit útok ze své třetiny, ale zatím se mu to moc nedaří. Subban nestihl potom vypálit od modré čáry.
15:50
Ještě jedna komerční přestávka v první třetině. Pak budeme pokračovat v jejím zbytku.
15:48
Predátoři jsou najednou o něco více v útlumu. Smith sice vypálil, ale Bernier ne jeho střelu připraven u tyče.
14:16
Důležitá branka pro Anaheim Ducks je na světě. Podobně jako Nashville, také Kačeři využívají svou první přesilovku tohoto utkání. A nepotřebovali k tomu ani celou jednu minutu. Hrdinou okamžiku je pro fanoušky v Honda Center kapitán RYAN GETZLAF. Dobře počkal před Rinnem a dorazil za jeho záda ránu, kterou předtím vyslal Sami Vatanen. Puk se odrazil od betonu finského gólmana přímo na hokejku Getzlafa. Ten už se mohl radovat. Domácí tak snižují na rozdíl jednoho zásahu a jsou výsledkově zpátky ve hře. Asistence: Sami Vatanen, Cam Fowler.
14:12
Pekka Rinne opět pozorný. Počíhal si u tyče dobře na zakončení Patricka Eavese z pravého kruhu. Ducks mají aspoň buly v útočném pásmu.
13:50
Nejdříve zákrok Berniera, teď už začala zkrácená přesilovka Ducks. Nebude ale trvat ani minutu, takže si domácí borci musí hodně pospíšit, pokud v ní touží skórovat.
13:37
Predators už situaci po nebezpečí uklidnili a dostali puk do útočného pásma.
12:58
Anaheimští zkoušejí založit akci zpoza své branky. Lindholm předal k pravému mantinelu na Rakella, daleko větší možnost měl ale obránce Sami Vatanen, který nedokázal zakončit puk za ležícího Rinneho.
12:32
Počet hráčů na ledové ploše se vyrovná. Hostující hráč James Neal potrestán za držení hole. Je to vůbec první hokejista Nashvillu, který dnes musí za katr. Čeká nás hra ve čtyřech proti čtyřem.
12:24
Obrana Anaheimu se postarala o vyhození. Za pár vteřinek byli Predators zpátky v útočném pásmu, tentokrát ale bez zakončení.
11:58
Hosté začali přesilovku solidně, hned kombinují a přišla dokonce střela od Arvidssona. Někdo na brankovišti ji nicméně dokázal zavčas zblokovat.
11:45
Vypadá to, že na tuhle třetinu Kačeři nebudou vzpomínat rádi. Budou hrát další oslabení, protože dvě minuty jen nucen pykat Ryan Kesler za krosčekování Irwina.
11:30
Tentokrát Rinne dokonce vyjel za svou branku, aby tam spoluhráčům pomohl s rozehrávkou. Musel ale zase rychle zpátky mezi tři tyče.
10:48
Po delší je rušno také před klecí Nashvillu. Jenže zatím to týmu z Pacifické divize není nic platné, Rinne zůstává úplně v klidu.
10:00
Domácí jsou kompletní a už mohou zase pomýšlet na útok. Hosté jsou každopádně na konci a nebudou chtít náskok pustit.
09:32
Běží poslední vteřinky druhého domácího oslabení v zápase. Zatím se zdá, že tentokrát Ducks přežijí bez inkasování, jsou mnohem pozornější.
08:48
První domácí vyhození až za branku Rinneho. Predators ale budou rychle zpátky v útočné třetině, kde se opět pokusí kombinovat.
08:30
Až nyní je kotouč ve středním pásmu a Ducks mají i čas na vystřídání.
07:56
Ducks vyhráli buly, ale osvobodit se nedokázali. Naopak se otevřelo místo pro Filipa Forsberga, jenž málem překonal Berniera v levé polovině branky.
07:49
A Kačeři mají další problémy. Rozhodčí tohoto zápasu posílá na trestnou lavici Andrew Cogliana za vysokou hůl. Opět tedy přesilovka pro Nashville.
06:23
Problémy pro kalifornský celek pokračují. Poté, co Nashville Predators skórovali při plném počtu hráčů na ledě, přidávají druhý zásah v početní výhodě. Ta už mířila ke svému konci, hosté ji přesto dokázali využít. Do prostoru někde na levé straně útočného pásma dostal přesný pas RYAN ELLIS. Ten napřáhl a nakonec propálil Jonathana Berniera. Jeden z hokejistů Predátorů ještě zkoušel před brankovištěm tečovat, ale jeho pomoc nakonec nebyla potřeba. Uvidíme, jak budou domácí na tuto nevýhodnou situaci reagovat. Asistence: P. K. Subban, Mike Fisher.
05:12
Predators si navíc zahrají přesilovku. Na trestnou lavici je za sekání odeslán domácí hokejista Brandon Montour a jeho tým se tak bude muset bránit.
04:26
Tak se na to podívejme! První střela na branku v tomto zápase a hned končí za zády jednoho z gólmanů. Stačila trošička nepozornosti, aby z prostoru před brankovištěm otevřel skóre hostující útočník COLIN WILSON. Chválu si však zaslouží především jeho kolega James Neal, který mu krásně naservíroval kotouč od pravého mantinelu. Pro Wilsona už potom nebyl žádný problém překonat Berniera. Anaheim Ducks od začátku první třetiny ztrácejí a rozhodně je nečeká snadná práce při honbě za vyrovnáním. Asistence: James Neal, Calle Järnkrok.
03:32
Pokračuje se tedy v pěti proti pěti a Ducks opět hledají cestičky před soupeřova gólmana. Na chvíli se otevřel prostor pro druhou útočnou formaci. Střela stále nepřichází.
03:08
Ještě neuběhlo ani pět minut z první třetiny a už tu máme bitku. Pustili se do sebe domácí Boll a hostující McLeod. A rvali se pěkně dlouho, než šarvátku dokončili. Vyrovnaný souboj, ze kterého nikdo nevyšel jako vyložený vítěz. Oba hokejisté dostanou pětiminutové tresty.
03:08
02:38
Thompson to zkoušel sám po levém mantinelu, ale také on je ve svém počínání poměrně rychle zastaven.
02:04
Už se hraje docela dlouho bez přerušení, spíše ale sledujeme takové oťukávání. Roman Josi nahodil puk do útočného pásma, tam však nečekal nikdo v bílém trikotu.
01:28
Už zkouší domácí hráči odpovědět, ale zatím pouze kombinují. Nikdy není dostatek místa pro přípravu na střelu.
00:50
Domácí obránce prohrál souboj o kotouč za svou klecí a málem z toho pro Anaheim byly trable. Nakonec Bernier zůstává v klidu a první zákrok utkání si ještě nepřipisuje.
00:16
A hned další přerušení, tentokrát před zraky Bernira, po jeho levé ruce se také bude vhazovat.
00:07
Jako první se kotouče na buly zmocnili hokejisté Ducks. Hned ale vyhodili na zakázané uvolnění.
00:01
Přibližně za pět minut začínáme, rozhodně nikam neodcházejte.

Anaheim Ducks: Bernier (Gibson) – Fowler, Bieksa, H. Lindholm, Manson, Vatanen, Montour – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Eaves, Getzlaf, O. Kaše – N. Ritchie, Rakell, Perry – L. Shaw, N. Thompson, Wagner.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – Forsberg, Johansen, Arvidsson – C. Wilson, Järnkrok, Neal – C. Smith, Fisher, Watson – Zolnierczyk, Fiddler, McLeod.

Rozhodčí: Hanson, O'Halloran – Rody, Gibbs.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Budeme sledovat souboj dvou týmů ze Západní konference, avšak každého z jiné divize. Anaheim Ducks potřebují porazit Nashville Predators, aby nadále zůstali v kontaktu se špičkou Pacifické divize.

Ondřej Kaše (ANA) (5 + 9)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu potkaly v sezóně dvakrát a oba duely měly jasný průběh. V tom prvním Anaheim Ducks přejeli Predátory 6:1. Odvetu však zvládli lépe Nashville Predators, ti doma nasázeli Kačerům pět gólů a slavili úspěch 5:0. Tohle utkání proběhlo v polovině listopadu.
ANAHEIM DUCKS

Podobně jako Nashville, ani Anaheim není ve stoprocentním herním klidu. Kačery na druhé příčce Pacifické divize vystřídali Edmonton Oilers. A i když to k ni nemají bodově daleko, budou muset zabrat, aby jim někdejší outsider soutěže neupláchl. Společně s prvním San Jose. Ducks prohráli ve dvou z posledních tří případů, nevyšly jim mače proti Vancouver Canucks a Los Angeles Kings, tedy proti dvěma týmům, které nastupují ve stejné divizi. Kaliforňané naopak potěšili své fanoušky výhrou v domácím prostředí nad Torontem 5:2. Zápas s Nashvillem bude pro Anaheim třetím domácím v řadě a Kačeři jistě nehodlají odjíždět do Chicaga s dvěma porážkami v zádech. Uhájí domácí prostředí před nepříjemným sokem z Nashvillu?

Produktivitu týmu má na starosti Ryan Getzlaf (11 + 38), kterému bodově vypomáhá například Ryan Kesler (19 + 28) nebo Corey Perry (11 + 31).
NASHVILLE PREDATORS

Série vítězství Nashvillu se nedávno zastavila a Predators řeší, jak se dostat zpátky do pohody. Tým z Centrální divize nasázel třem soupeřům po sobě pět branek, pak ale přišel útlum. Konkrétně v předchozích dvou duelech, v nichž hráči z města country muziky neuspěli. Nejprve nezvládli výlet do Montrealu, kde padli těsným poměrem 1:2, střetnutí s divizním rivalem z Chicaga dopadlo ještě o něco hůře. Nashville před domácím publikem gratuloval Blackhawks k úspěchu 5:3. Co je ale pro Predátory nejdůležitější, oproti začátku ročníku stoupli tabulkou a neokopírovali tak například Dallas Stars, kteří nadále strádají. Nyní Nashvillským náleží třetí políčko Centrální divize. Budou si na něj ovšem muset dávat pozor, jelikož ze čtvrtého fleku dotírá další rival, a to St. Louis Blues.

Statistiky výběru vede útočník Ryan Johansen (10 + 41), následovaný Filipem Forsbergem (26 + 24) nebo třeba Viktorem Arvidssonem (23 + 24). Vrátí se Predators zpátky na vlnu pohody a vyloupí Honda Center?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.