Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek večer a u dalších on-line přenosů na shledanou.

Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 7:40
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Alexandr Wennberg (CBJ) 1+1
2. Nicklas Bäckström (WSH) 1+1
3. Alexandr Ovečkin (WSH) 1+0
Právě skončilo utkání mezi Washingtonem Capitals a Columbusem Blue Jackets. Po druhé třetině vedli domácí 2:1 a do poslední periody tak šli oba týmy s vědomím, že ještě není nic rozhodnuto. A to také nebylo. Ihned po 14 vteřinách ve třetí části se po pěkné kombinaci prosadil bekhendovou kličko Brandon Dubinsky a bylo srovnáno. Po neproměněných šancích na obou stranách to vypadalo, že utkání doputuje do prodloužení. Vše však bylo jinak. V předposlední minutě se nechal vyloučit Nicklas Bäckström a hosté toho dokonale využili. V čase 59:06 využil další parádní souhru Columbusu Alexandr Wennberg a u Blue Jackets vypukla obrovská radost. Caps sice ještě zkusili závěrečnou hru bez brankáře, ale ta kýžené vyrovnání nepřinesla. Columbus si tedy z hlavního města odváží velice cenné dva body za výhru 3:2.
59:57
Bäckströmova rána míjí klec Blue Jackets a puk cestuje ven z pásma. Je po všem!
59:34
Columbus vyhazuje na zakázané uvolnění a hra se po chvíli znovu vrací před Bobrovskiho.
59:26
Braden Holtby zůstává na střídačce a domácí to zkouší v šesti lidech v poli.
59:26
Oddechový čas pro domácí.
59:26
Bäckström mohl napravit své vyloučení, ale bekhendem si na Bobrovskiho nepřišel.
59:06
Columbus právě vstřelil branku!
Krásná kombinace končí gólem a hosté jsou blízko vítězství! Sam Gagner přihrál na Nicka Foligna, který celou situaci ještě vylepšil pasem na ALEXANDRA WENNBERGA, jenž trefuje odkrytou bránu Washingtonu. Domácí kouč si ještě vyžádal challenge kvůli domnělému ofsajdu. Vše však bylo v pořádku a gól platí. Asistence: Nick Foligno, Sam Gagner.
59:00
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:32
Domácí se ihned po buly osvobozují a dostávají kotouč až za Bobrovskiho.
58:26
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nicklas Bäckström – 2 min., vysoká hůl).
57:48
Velké štěstí pro Columbus! Beagle na poslední chvíli tečoval střelu od modré a kotouč proletěl těsně vedle brány Columbusu. Bobrovskij by byl bez šance, protože odklouzával ve směru první střely.
57:17
Schmidt poslal těžkou přihrávku na svého spoluhráče na útočné modré, který si s ní nedokázal poradit a kotouč ztratil.
56:28
Tvrdá rána od modré k Holtbymu neprošla. Byla totiž sražená Alexandrem Ovečkinem, který ihned odjíždí střídat.
55:54
Na dostřídání čekají i hosté. Poté z obranného pásma zakládají další útok.
55:12
Trochu kostrbatě se nyní domácí dostali ze své třetiny a po přejezdu červené čáry Orpik jen nahodil puk a odjíždí střídat.
54:16
Nevymysleli vůbec nic. Jen odevzdali kotouč svému soupeři a proti jeho další střele musel zasahovat Braden Holtby. Po komerční pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Capitals.
54:01
Hosté stáli proti přesile v útočném pásmu a puk ztratili. Co vymyslí domácí hokejisté?
53:10
Ten nyní nechtěně při zákroku posunul svoji svatyni a hra je tedy přerušena.
52:58
Skvělý zákrok Bobrovskiho zabránil třetími gólu Capitals! Zachary Sanford mířil svým pokusem dobře na vzdálenější tyč, ale svou střelou trefil pouze připravenou lapačku brankáře Blue Jackets.
52:15
Braden Holtby si připisuje další zákrok. Tentokrát na domácího brankáře hostující hráči nevyzráli.
51:50
Ne však na dlouho. Columbus jim ho vzápětí vrátil a Caps zakládají útok zpoza své brány.
51:29
Ovečkin svým pasem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, a tak domácí o kotouč přišli.
50:59
Burakovsky přiťukl puk do druhé vlny Alexandru Ovečkinovi, jenž velice pěkně pálil přes bránícího beka hostů. Sergej Bobrovskij však ladně máchl lapačkou ve vzduchu a kotouč schoval do své rukavice.
50:24
Wilson byl za bránou Columbusu zdvojen a o puk vzápětí přišel. Kupředu mohou spěchat hostující hráči.
49:46
Menší rozmíška se strhla před Holtbym. Brooks Orpik dává najeho svým soupeřům, že podobné ataky na svého brankáře nebude nadále trpět. Vypadá to, že se celá situace obejde bez vyloučení.
49:20
John Carlson nepustil přes modrou čáru svého soupeře, který poněkud zklamaný odjíždí na střídačku.
48:13
Atkinson vybojoval kotouč a narýsoval přihrávku na levou stranu, kde byl úplně volný Brandon Saad. Holtby se však dokázal bleskově přesunout a střelu hostujícího forvarda vyrazit.
47:47
Ovečkinův další pokus dokázal Bobrovskij lapit. Po komerční pauze se bude vhazovat v obranné třetině Columbusu.
47:24
Beagle výborně ferčekoval, avšak nakonec se hosté dokázali vymanit ze své třetiny.
46:57
Teď už se ovšem zakázané uvolnění pískat bude. Tímto prohřeškem se provinili domácí, a tak se hra přesunuje před Bradena Holtbyho.
46:30
Čárový sudí rozpažuje a icing se pískat nebude. Dmitrij Orlov tedy musí rychle spěchat pro puk za vlastní bránu.
45:35
Jeden z domácích bruslařů nezpracoval těžkou přihrávku svého spoluhráče a Capitals tak přicházejí o pásmo.
44:50
Hosté se osvobozují vyhozením do útočné třetiny a posílají na led čerstvé síly.
44:26
Hráči Caps šikovně dostali puk do útočného pásma, kde musel hodně z brány povyjet Bobrovskij, aby kotouč ukryl před dojíždějícím hokejistou Washingtonu.
43:49
Zakázané uvolnění hostů stěhuje hru opět před jejich gólmana.
42:48
Bekhendový pokus Atkinsona kryje Holtby, který si tak připisuje další zákrok do statistik utkání.
41:47
Sanford zablokoval střelu Lukáše Sedláka. Braden Holtby tedy nemusel vůbec zasahovat.
40:45
A domácí mohli opět vést! Alexandr Ovečkin nedokázal nadvakrát překonat sedícího Bobrovskiho, a tak je skóre pořád vyrovnané.
40:14
Tak to je nástup do třetiny jako hrom! Od levého mantinelu směřoval Cam Atkinson přihrávku před bránu na Bradona Saada. Ten kotouč přikopl do jízdy BRANDONU DUBINSKYMU, jenž Holtbymu udělal pěknou bekhendovou kličku a poté pohodlně zasunul kotouč za jeho záda. Asistence: Cam Atkinson, Brandon Saad.
40:01
Další třetina začne přibližně v 20:27.
I druhá perioda je minulostí. Střelecky však nebyla ani zdaleka tak bohatá jako ta první. Přesto jsme v ní viděli o jednu branku více. Ve 27. minutě servíroval puk v přesilové hře před bránu Nick Foligno, jehož přihrávku si srazil do vlastní sítě John Carlson. O 4 minuty později ovšem domácí znovu vedli. Krásnou pobídku Nicklase Bäckströma zužitkoval ve vedoucí branku Alexandr Ovečkin ze své typické přesilovkové pozice. Další gól jsme již v této dvacetiminutovce neviděli, a proto na kostce nad ledem svítí po druhé části stav 2:1.
40:00
39:37
Alexandr Ovečkin se v přečíslení třech proti dvěma rozhodl zakončit sám a vypálil z pravé strany na Bobrovskiho. Ten byl však pozorný a jeho střelu vyrazil do rohu kluziště.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé periody.
38:58
Chytrý oblouček do útočného pásma a domácí hráči uhánějí střídat, aby pustili do hry čerstvé síly.
38:10
Vhazovat se bude před Bobrovskim po sražené střele domácích hráčů. Do konce druhé části zbývají necelé dvě minuty.
37:40
Caps dobrým napadáním vytlačili soupeře ze svého obranného pásma a Colmbus to musí zkusit znovu.
36:59
Kus černé gumy má na své hokejce za svou bránou Alzner, který čeká na dostřídání.
36:33
To samé předvedli nyní i domácí a Columbus musí spěchat pro puk do svého pásma.
35:57
Columbus posílá kotouč pryč ze svého pásma tak šikovně, že se nebude pískat zakázané uvolnění.
35:20
Ovečkin se snažil proniknout do pásma Blue Jackets. Obrana hostů však domácího střelce do své třetiny nepustila.
34:21
Oba týmy hrají v plném počtu.
33:58
Pěkně nyní kombinovali v útočném pásmu hráči Caps. Už už to vypadalo, že si krásnou žabičkou vypracují vyloženou příležitost, avšak puk bohužel pro domácí přeskočil i hůl adresáta přihrávky.
33:14
Postavení mimo hru zastavuje útočnou aktivitu domácích. Buly nařízeno ve středním pásmu.
32:48
Columbus sice držel útočné pásmo, ale pohyboval se s pukem pouze podél mantinelu a k ohrožení Holtbyho tak vůbec nedošlo.
32:21
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Nick Foligno – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nicklas Bäckström – 2 min., hrubost).
32:21
31:06
Lukáš Sedlák schytal hit od Brookse Orpika, avšak bez větších známek otřesu pokračuje ve hře.
30:31
Washington právě vstřelil branku!
Tak i domácí nakonec využívají početní výhodu a ujímají se znovu vedení! Nicklas Bäckström si pohrával s pukem na pravé straně tak dlouho, doku neobjevil skulinku, kudy by mohl poslat puk na stranu levou. Poté poslal křižný pas na ALEXANDRA OVEČKINA, jen střelou bez přípravy trefuje poloodkrytou bránu Columbusu. Asistence: Nicklas Bäckström, Matt Niskanen.
29:50
Ani tentokrát Capitals neudrželi pásmo a po jejich nedorozumění Columbus znovu puk odpaluje.
29:20
Hosté se ihned v jejím začátku osvobozují a posílají puk za Holtbyho bránu.
29:15
Domácí jsou v plném počtu a začíná jejich přesilová hra.
28:47
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Brandon Saad – 2 min., nedovolené bránění).
28:12
Columbusu se zatím přesilovka příliš nedaří. Capitals znovu vyhazují kotouč a pouští do hry čerstvé síly.
27:32
Tom Wilson obětavou rybičkou dostal puk ze svého obranného pásma. Hosté musí založit útok až ze své třetiny.
27:15
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jevgenij Kuzněcov – 2 min., držení protihráče).
26:07
Hosté bleskově využívají přesilovou hru a vyrovnávají na 1:1! NICK FOLIGNO se snažil z blízkosti levé tyčky domácí brány přihrát skrz brankoviště. Puk se však odrazil od Carlsonovy brusle přímo za záda bezmocného Bradena Holtbyho. Asistence: Alexandr Wennberg, Zach Werenski.
25:54
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brett Connolly – 2 min., nedovolené bránění).
25:52
Domácí cpali puk zpoza brány do brankoviště. Kus černé gumy se odrazil od brusle přímo do branky, ale včas dokázal zasáhnout Sergej Bobrosvkij.
25:40
Paul Carey dostal nabito mezi kruhy, ale v dobré pozici bránu Columbusu minul.
25:17
Ovečkin se zapomněl v útočném pásmu a je tedy pískáno postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve střední pásmu.
24:48
Johansson s Kuzněcovem kombinují v útočném pásmu, ale zatím nedokázali ohrozit brankáře Columbusu.
23:30
Daniel Winnik využil zaváhání hostů na modré čáře a po pravé straně postupoval sám na Bobrovskiho. Hostující brankář však nemusel zasahovat, protože střela forvarda Caps šla mimo.
22:59
Zakázané uvolnění Columbusu stěhuje hru do jejich obranné třetiny. Bobrovskij se musí mít na pozoru.
22:28
Holtby zvládl situaci za svou bránou na jedničku a kotouč rozehrál přesně na hole svých spoluhráčů.
21:39
Rychlý kontr domácích vedl Sanford, který servíroval kotouč před bránu. Odtud jej však odpálil bránící hráči Columbusu.
21:18
Johansson s Bäckströmem ještě zabojovali v útočné třetině, ale nakonec o puk přišli.
20:27
Nakonec vše ukončuje svým hvizdem rozhodčí a vhazovat se bude v obranné třetině Blue Jackets.
20:22
O kotouč je nyní sváděn souboj za Bobrovskiho bránou. Kdo z něj vyjde jako vítěz?
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:32.
První perioda zápasu je minulostí. Aktivní nástup do utkání převedli hráči Washingtonu, kteří za svou píli byli odměnění. Ve 4. minutě nahazoval Nickla Bäckström kotouč před bránu a kotouč prošel Bobrovskimu mezi betony a domácí se tak dostali do vedení. Poté nějaký čas byli ještě aktivita výhradně na straně Caps, ale poté se hra vyrovnala a zapotit se musel i Braden Holtby. Další branka však již nepadla, a tak si Capitals odnáší do kabin náskok 1:0.
20:00
19:58
Kotouč ještě hosté posílali před bránu Holtbyho, ale již ji ohrozit nestihnou.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:59
Další střelu Columbusu musel likvidovat domácí gólman. Více prostoru na ledě hráčům očividně vyhovuje. To už však skončilo, neboť oba vyloučení jsou již na ledě.
18:36
Ovečkin se doslova probil do útočného pásma, avšak zakončit nedokázal, neboť mu puk odskočil.
17:16
Dmitrij Orlov obdržel přihrávku do prostoru levého kruhu a svým pokusem trefil brankovou konstrukci za Bobrovskim. Nyní měli hosté velké štěstí.
16:59
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Scott Hartnell – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brett Connolly – 2 min., hrubost).
16:59
15:48
Dubinsky si počkal až bude ve výhodnější pozici a poté střílel zápěstím na Holtbyho. Forvard Columbusu však nemířil přesně a bránu minul.
15:26
Přechod středního pásma se Capitals nepovedl a kotouč vycestoval až na střídačku.
15:00
Justin Williams prověřil Bobrovskiho z větší vzdálenosti, avšak gólman Columbusu byl připraven a jeho střelu pokryl. Následuje komerční pauza.
14:48
Domácí brankář nyní pomohl dobrým zásahem svým spoluhráčům v rozehrávce. Washington může založit další útočnou akci.
13:54
Boona Jennera vychytal Braden Holtby. Hra se oproti začátku vyrovnala a domácí obrana se musí mít více na pozoru.
13:24
Sergej Bobrovskij vyrazil střelu vyrazil střelu od modré čáry a ke kotouči se dostávají jeho spoluhráči.
12:40
Do třetice zatopili Holtbymu hosté. Z posledních třech zákroků nyní musel předvést ten nejtěžší. Puk však stačil vykopnout levým betonem.
12:25
A znovu zásah domácího brankáře. Markus Nutivaara nedokázal najít skulinku v Holtbyho výstroji.
12:03
Na druhé straně se musel činit i Braden Holtby. Ten si poradil se pokusem Joshe Andersona z levého kruhu.
11:51
Kuzněcovova střela byla sražena do ochranné sítě a následuje vhazování před Bobroskim.
11:29
Ztráta puku zapříčinila přečíslení Capitals. Sanford servíroval puk Connollymu, jenž zahrál vysokou holí, takže i kdyby dal gól, tak by branka stejně neplatila.
10:58
Zakázané uvolnění se domácích se nepískalo a za pukem musel rychle spěchat domácí bek, který kus černé gumy dostal ven z pásma. Washingtonu je poté odpískán ofsajd.
10:15
Nyní operují s pukem v útočné třetině hráči Columbusu, avšak k ohrožení Holtbyho se prozatím nedostali.
09:29
Nahození Columbusu sebrali za domácí bránou hráči Capitals a posílají puk ze své třetiny.
08:38
Jevgenij Kuzněcov se šikovně proháčkoval až ke střele, kterou musel likvidovat svým betonem Sergej Bobrovskij.
08:23
Sanford byl při průniku sražen k ledu a k puku se dostali hosté. Ti však vzápětí vyhazují na zakázané uvolnění.
07:44
A znovu v akci ruský gólman ve službách Columbusu. Ten nyní musel čelit dalším pokusům domácích hokejistů, avšak Carey jej nedokázal překonat.
07:02
Carlosonoa rána byla sražená mimo bránu Blue Jackets. K následné dorážce už se domácí Caps nedostali.
06:43
Přihrávka domácích byla sražená za mantinel. Vhazovat se bude v obranném pásmu Columbusu.
06:22
Justin Williams mohl navýšit náskok Washingtonu! Ve vyložené pozice z předbrankového prostoru však selhal. Sergej Bobrovskij si připsal dva vynikající zásahy.
05:58
Wennberg také po delší odmlce vyzkoušel pozornost Holtbyho. Strážce domácí svatyně však jeho pokus vyrazil.
05:09
A další střela Winnika a opět v akci hostující brankář. Ten je hned od začátku ve velké permanenci.
04:58
Beagle se dostal k dorážce po střele jeho spoluhráče z mezikruží. Bobrovskij ovšem nyní odolal dvěma dobrým pokusům Washingtonu.
03:11
Hned v úvodu zápasu je zde vedoucí gól Capitals! Domácí podnikli rychlý výpad do útočného pásma. NICKLAS BÄCKTRÖM nahazoval od levého mantinelu před bránu Columbusu a kotouč prošel Bobrovskimu mezi betony a zastavil se až v síti. Bez asistence.
02:36
Werenski objel brány Holtbyho a poté vystřelil na domácího brankáře. Jeho střela se však mezi tři tyče nevešla.
01:59
Tvrdou ránu od modré vyslal Carey, ovšem jeho pokus letí těsně vedle brány Columbusu.
01:40
Schmidt nahazuje kus černé gumy do pásma, kde za ním spěchají jeho spoluhráči.
00:55
Ani jejich pobyt v útočném pásmu neměl dlouhého trvání a puk je ve středním pásmu.
00:21
Marcus Johansson cpal kotouč před bránu soupeře, avšak nenašel žádného ze svých spoluhráčů a ke kotouči se dostávají hosté.
00:01
Utkání mezi Washingtonem Capitals a Columbusem Blue Jackets začne s několikaminutovým zpožděním.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Orlov, Niskanen, Alzner, Schmidt, Orpik – Williams, Bäckström, Johansson – Burakovsky, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Beagle, Carey – Connolly, Sanford, Winnik.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – D. Savard, Werenski, J. Johnson, R. Murray, Harrington, Nutivaara – N. Foligno (C), Wennberg, Saad – Atkinson, Dubinsky, Jenner – J. Anderson, W. Karlsson, Calvert – Gagner, Sedlák, Hartnell.

Rozhodčí: Pochmara, Skilliter – Daisy, Knorr.
Posledních pět vzájemných utkání

16.11.2016 Columbus – Washington 2:1 pp.
29.3.2016 Washington- Columbus 4:1
20.1.2016 Columbus – Washington 3:6
3.1.2016 Columbus – Washington 5:4 sn.
31.10.2015 Washington – Columbus 2:1
Češi a Slováci na soupiskách

Washington Capitals

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

Columbus Blue Jackets

Lukáš Sedlák

Columbus možná trochu překvapivě okupuje s 20 body devátou pozici ve Východní konferenci. Navíc má ještě minimálně o dvě odehraná utkání méně, takže se může v konečném důsledku posunout ještě výše.
Jestli byl Washington druhým nejlépe bránícím celkem Východní konference, tak vězte, že Columbus je v této činnosti lídrem s 35 inkasovanými góly.
Na ledech soupeře už to tak růžové není. Z šesti duelů vyhráli jen dva a díky dalším dvěma prohrám v prodloužení mají z těchto zápasů 6 bodů. Tento počet stačí jen na 14. příčku v tabulce venkovních týmů v rámci jejich konference.

Cam Atkinson 14 (5+9)

Caps prozatím nejsou tak suverénní jako v loňské sezóně. Po sedmnácti zápasech se drží na pátém místě Východní konference s celkovým ziskem 24 bodů.
Na co se však mohou spolehnout, je defenzivní činnost. V dosavadním průběhu obdrželi jen 37 branek, což z nich v tomto ohledu dělá druhý nejlepší celek v rámci jejich konference.
Na vlastním ledě odehráli Capitals osm utkání a šestkrát dokázali zvítězit. Dvanáct bodů z těchto střetnutí však stačí pouze na 9. místo v tabulce domácích týmů ve Východní konferenci.

Alexandr Ovečkin 12 (8+4)
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje. Společně se v našem přenosu zaměříme na duel kanadsko-americké NHL mezi Washingtonem Capitals a Columbusem Blue Jackets. Utkání začíná v 18:30 a u jeho sledování Vám přeji příjemnou zábavu.