KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Novgorod - 27. ledna 2019   15:30

Nižněkamsk
Nižněkamsk
00:28' Jo. Nättinen (Avcin, Polášek) • 41:04' Porjadin (Nestrašil, Šaripzjanov) • 59:04' Chajrullin (Chisamutdinov)
3:1
(1:0, 0:1, 2:0)
Novgorod
Novgorod
25:31' Varnakov  (Galuzin, Šenfeld)
Nižněkamsk
I. Ježov (Korotajev) – Polášek, Bryncev, Šaripzjanov, D. Musin, Volgin, Timašov, Ogurcov – Jo. Nättinen, Avcin, Ruohomaa – Nestrašil, Porjadin, E. Galimov – P. Kulikov, Chajrullin, Chisamutdinov – Šiksatdarov, Padakin, Šarifjanov – Bikmullin.
Novgorod
Brust (Tichomirov) – Orlov, Barancev, Holm, Bodie, Aljajev, Nazarevič, Rodionyčev – Miele, Varnakov, Sabolič – Šenfeld, Galuzin, Paršin – Urakov, Makarenko, Verjajev – Smolin, Stalnov, Žafjarov – D. Sjomin.

V gólově dlouho vyrovnaném utkání měli domácí vizuálně jasně navrch. Tomu pomohl také počet vyloučení 0-6, která oslabila hostující celek.

Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Prázdnou branku trefuje MARAT CHAJRULLIN, který pojišťuje pravděpodobné vítězství domácích. Asistence: Arsen Chisamutdinov.
59:00'
Běží poslední minuta třetí třetiny.
57:04'
Žabičku před pravou tyč proměnil Paršin v nebezpečnou střelu mezi betony, ale Ježov dokázal udržet kotouč před sebou.
55:42'
Na modré dobře zapracoval Žafjarov a hosté na nic nečekají. Rychlý protiútok ale střelu nepřinesl a v držení puku jsou znova hráči Neftěchimiku.
55:19'
Před brankou byl tvrdé sestřelen Avcin, rozhodčí nechávají hru plynout dále.
55:10'
V pořadí již šestá přesilová hra pro domácí celek. (0-6)
54:35'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Robert Sabolič – 2 min., sekání).
52:56'
Nahození Volgina nedokázal nikdo tečovat. Nižněkamsk pokračuje ve hře v útočné třetině.
50:12'
Verjajev nebyl o moc úspěšnější. Rozjetý útočník Torpeda najel pouze do postaveného Avcina. Komerční přestávka.
48:42'
Domácí jsou stále aktivnějším celkem. Novgorod má problémy s přechodem středního pásma.
46:44'
Ježov položený v brankovišti a Makarenko metr od brankoviště s pukem! Ve vyložené šanci Makarenka pozlobil puk a během chvíle měl před sebou sestavenou zeď snad z kompletní pětky domácích.
46:25'
Po objetí branky to zkusil na tyčí Makarenko, ale našel pouze dobře postavený beton Ježova.
45:52'
Volgin pouze prodloužil hru za brankou hostí, kde o kotouč bojuje Chajrullin.
43:01'
Žafrajov se dobře skryl u vzdálenější pravé tyče, kam následně dostal puk přes přehuštěný prostor. Při jeho snaze doklepnout puk do odkryté branky, mu ale puk přeskočil čepel hole.
41:04'
Vstup do poslední dvacetiminutovky se domácím podařil podobně jako v první třetině. Nestrašil před zajetím za branku našel před pravou tyčí PAVLA PORJADINA, který z první prostřelil Brusta. Asistence: Andrej Nestrašil a Damir Šaripzjanov.
40:01'
Stále vyrovnané utkání, které bude muset rozhodnout závěrečná část, potažmo nastavení. Hosté dávají svou neukázněností a technickými přestupky příliš mnoho příležitostí svému soupeři.
40:00'
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:26'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Robert Sabolič – 2 min., vysoká hůl).
34:30'
Sekundu před návratem Paršina hosté vyhazují puk přes všechny čáry a hra může pokračovat dále.
34:19'
Domácí stále kombinují po obvodě útočné třetiny.
33:53'
Před levou tyčí se pokusil dorazit puk bekhendem Avcin, ale přes velmi těsnou obranu nedal do své koncovky potřebnou razanci.
32:30'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Denis Paršin.
31:49'
Velmi blízko branky byl Nestrašil, který dorážel vyražený puk z hranice brankoviště. Z první nastřelil ale rychle roztaženého Brusta.
31:35'
Šaripzjanov poslal střelu příliš daleko od pravé tyče, ale domácí stále drží pásmo.
31:14'
Projektil z Poláškovy hole skončil v lapačce brankáře Torped. Vhazovat se bude po Brustově levici.
30:50'
Z povinnosti nyní vypálil Ruohomaa, ale Brust puk betony vykopl až do střední třetiny.
30:22'
Obranné čtyřce Novgorodu se daří vyhodit puk přes všechny čáry.
30:04'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Michail Orlov – 2 min., podrážení).
28:57'
Porjadin ze středu modré poslal svižnou střelu do horních prostor branky, ale Brust ramenem dokázal vyškrábnout puk nad horní tyč.
Gól neplatí! Stav tedy zůstává i nadále vyrovnaný – 1:1.
Je to tak. Dvojice hlavních sudí jde přezkoumávat video.
Trenér Torped si volá hlavní rozhodčí, možná se ještě bude zkoumat video.
27:43'
Domácí rychle odpovídají a berou si vedení zpět. Po nahození byl puk hratelný na hranici brankoviště, kde byl u pravé tyče dostatečně důrazný PAVEL KULIKOV.

Hlavní sudí přezkoumávají video.
27:22'
Novgorod osvěžen vyrovnávací brankou pokračuje v útočném náporu. Z ostrého úhlu zkusil překvapit Ježova střílející Stalnov.
25:31'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Pětka hostí dobrým pohybem rozebrala obranu a vyrovnává. Zpoza branky dostal přihrávku před levou tyč MICHAIL VARNAKOV, který bez váhání procedil puk za dosud bezchybného Ježova. Asistence: Vladimir Galuzin a Anton Šenfeld.
22:47'
Zpoza branky Stalnov našel dobře postaveného Sjomina, který ale před levou tyčí nestihl zakončit.
22:32'
Šiksatdarov se dokázal vymanit ze zdvojené obrany, ale i přesto se hostům na malou chvíli podařilo vyvést hru ven z pásma.
20:01'
20:00'
19:17'
Obrovská šance Paršina, který zahodil vyrovnávací branku! Po zadovce na Galuzina přišla zpětná přihrávka, s kterou Paršin nejspíš nepočítal a tak nezakončil do značně odkryté branky.
18:27'
Trojice hostů se teď protlačila do předbrankového prostoru, ale zakončení Šenfelda šlo pouze do ochranné sítě.
16:10'
Šenfeld se natahoval po střele od modré, ale Ježov celou situaci dobře přečetl a těsně před soupeřem zachytil letící puk lapačkou.
15:23'
S končícím trestem vyrazil do útoku přes levé křídlo Verjajev, který nastřelil pouze výstroj Ježova.
14:13'
Ze středu modré čáry to zkusil přímočaře Šaripzjanov, ale kotouč byl sražen za branku Brusta.
13:20'
Hosté podle všeho v šesti a Nižněkamsk si zahraje další přesilovku.
12:57'
Přesilovou hru se domácím využít nepodařilo a vyloučený Aljajev je zpět na ledě.
10:57'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Arťom Aljajev – 2 min., hákování).
10:52'
Hosté hladově napadali v útočném pásmu, ale po zkažené přihrávce vystartoval do přečíslení Avcin. Ten po přejetí mezi kruhy přistrčil puk na Nättinena, který už z těsné blízkosti nenašel prostor pro zasunutí kotouče.
09:36'
Chytře to nyní vymyslel Varnakov, který v rychlosti naznačil přechod do prostoru mezi kruhy, ale náhle vypálil přes bránící hráče na bližší tyč z ostřejšího úhlu. Ježov se nachytat nenechal.
09:08'
Kolem branky se pokusil něco vymyslet Chajruliin, ale ten se přes Baranceva do střelecké pozice nedostal.
07:35'
Riskantní přihrávka v obranné třetině na Makarenka prošla a útočník Torpeda mohl přejít do útoku. V kombinaci pálil z levé strany Miele, ale na jeho pokus nemusel Ježov reagovat.
06:56'
Barancev si poradil s aktivním napadáním Nižněkamsku a přihrávkou zpět za branku vytvořil pro svého kolegu v obraně dostatek prostoru.
06:33'
Rutinný zákrok Brusta, jenž srazil do rohu nahození Bikmullina ze středové čáry.
05:26'
Brust si s dorážkou z těsné blízkosti poradil, ale pětka Novgorodu musí být stále v pozoru, protože domácí drží útočnou třetinu.
05:06'
U nahození Torped byl první Kulikov, který bez váhání vrací hru na polovinu soupeře.
04:36'
Obránce Bryncev uklidňuje hru za svou brankou a čeká na dostřídání svého týmu.
03:41'
Nazarevič tvrdou střelou zaměstnal Ježova, který jeho pokus z modré srazil do ochranné sítě.
03:07'
Po prvotních útocích se hra poměrně uklidnila. Domácí se pokusili o rychlý přechod do útoku, ale rozehrávka skončila pouze na zakázaném uvolnění.
00:28'
Domácí z úvodního tlaku vykřesali první branku utkání! Nahození Poláška od modré čáry zastavil mezi kruhy Avcin, který přistrčil puk na levý kruh. Tam si sjel JOONAS NÄTTINEN, jenž rychlou střelou překonal Brusta. Asistence: Alexandr Avcin a Adam Polášek.

Torpedo Nižnij Novgorod

Hosté drží předposlední pozici zajišťující vyřazovací boje, jsou sedmí díky 55 bodům na kontě, když z dosavadních třiapadesáti utkání třiadvacekrát vyhráli a devětkrát brali bod. Mimo svůj stadion sehráli šestadvacet zápasů s bilancí devíti výher a čtyř proher v prodloužení nebo na nájezdy, vstřelili jednasedmdesát gólů a devětaosmdesát inkasovali. Naposledy prohráli na ledě Jokeritu 2:4. Nejproduktivnějším hráčem je rovněž s 36 body (19+17) kanadský útočník Adrew Calof.
Neftěchimik Nižněkamsk

Domácím patří jedenácté místo s 44 body za devatenáct výher a šest porážek v prodloužení nebo nájezdy, pokud chtějí pomýšlet na postup do play-off, musí dnes bezpodmínečně vyhrát. Na svém ledě se jim však daří nejméně ze všech celků, z šestadvaceti klání vybojovali pouze sedmnáct bodů za sedm výher a tři prohry v prodloužení, resp. na nájezdy, vstřelili sedmačtyřicet gólů a o sedmnáct víc inkasovali. Poslední dvě domácí střetnutí navíc prohráli, nejprve 1:2 s Viťazem a poté 0:3 s Jekatěrinburgem, když všechny pokryl český gólman Jakub Kovář. Nejproduktivnějším hokejistou mužstva je s 36 body (20+16) Fin Juuso Puustinen.
Dobrý den, dnes jsou na programu pouze tři zápasy Kontinentální hokejové ligy. První se hraje ve 13:00, další dva jsou na pořadu o 2,5 hodiny později, v tomto on-line přenosu budeme sledovat duel mezi Nižněkamskem a Novgorodem. Očekává se vyrovnaný souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.