Pro tuto chvíli se s Vámi loučím. Za dvě hodiny ale v Šajba aréně odstartuje první mocně očekávaná zámořská bitva, u které se budu znovu těšit na počtenou!
Střely na branku v prodloužení (celkem):

Švýcarsko – 0 (27)
Finsko – 4 (34)
Na finské straně tedy nakonec přišly dva dvougólové výkony. Rozhodl ten v podání kapitánky Hiirikoskiové, která je vedle brankářky Rätyové jednoznačným tahounem týmu. Reprezentantky helvétského kříže přitom předvedly opravdu vynikající výkon a nebýt špatné první třetiny, třeba by dnes dokázaly sebrat víc než jeden bod. I ten jim ale výrazně pomůže zvednout sebevědomí!

Finky si ve čtvrtfinále zahrají proti horšímu z dvojice Rusko – Švédsko, Švýcarky naopak čeká vítěz tohoto duelu. Teprve se ukáže, zda výsledek dnešního utkání znamená pro svého vítěze skutečnou výhodu.
62:38
Finsko právě vstřelilo branku!
Tak přece jen Finky podle očekávání seberou třetí příčku ve skupině a lepší výchozí pozici pro čtvrtfinále! Klobouk dolů, co předvedly obě dvě hráčky, které se zasloužily o rozhodující gól. Linda Välimäkiová narýsovala od hrazení fantastickou přihrávku na kapitánku JENNI HIIRIKOSKIOVOU, která si svým tradičním způsobem sjela z obranných řad až dopředu a parádní tečí poslala puk pod víko brány bezmocné Schellingové – 3:4 po prodloužení! Asistence: Linda Välimäkiová, Anna Kilponenová.
61:51
Rantamäkiová dostala výbornou přihrávku do jízdy a dlouhou kličkou si roztáhla Schellingovou. Z velkého úhlu už ale zakončila jen do boční konstrukce!
61:36
Švýcarky málem ujely do brejku dvě na jednu, ale nakonec jim kotouč utekl daleko od hokejek.
60:59
Karvinenová se mezi kruhy pěkně obtočila kolem obránkyně a okamžitě vypálila na druhou tyčku. Schellingové beton byl ale ještě rychlejší.
60:34
Hra čtyř proti čtyřem by samozřejmě mohla nabídnout zajímavé okamžiky, tak uvidíme.
60:01
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Švýcarsko – 7 (27)
Finsko – 7 (30)
Poprvé na letošních olympijských hrách nerozhodlo o vítězi šedesát minut hry! Švýcarky se po špatné první části skvěle vrátily do hry a ztrátu dokázaly dotáhnout i ve třetí třetině, jejich výkon nás od druhé třetiny velmi pozitivně překvapil. Jde se na prodloužení!
60:00
59:40
Finsko v plném počtu.
59:33
Müllerová dostala přihrávku od Julie Martyové, ale skákající puk nedokázala poslat k bližší tyčce, kde bylo místo!
59:08
Ne, teď to Švýcarkám zdaleka nejde tak dobře jako před chvílí.
58:32
Lutzová číhala volná před bránou, bekhendem nezakončila přesně. Na druhé straně zase prchala dopředu Hiirikoskiová, jenže bránu také minula.
58:12
Ale finské hokejistky se osvobozují, k tomu navíc nesmírně aktivně forčekují a šetří vteřinky.
57:35
Americká rozhodčí to teď Finkám spočítala i s úroky, znovu je posílá do čtyř! Saija Tarkkiová (FIN) – 2 minuty za nedovolené bránění, další obrovská možnost pro Švýcarsko.
57:07
Finky zase trochu ožívají a pokusí se ještě rozhodnout. Skvělé vyústění zápasu!
56:25
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Fantasticky sehraná přesilovka švýcarského týmu znamená vyrovnání, tenhle zápas zdaleka ještě nekončí! První střelu STEFANIE MARTYOVÉ ještě Räytová parádně chytla, ale útočnice pak zpoza brány protlačila puk zpátky do modrého půlkruhu, kde si ho Venla Hoviová nešťastně srazila za čáru – 3:3! Asistence: Nicole Bullová.
55:59
A je tady velká možnost pro Švýcarsko! Annina Rajahuhtaová (FIN) je vyloučena za hru tělem, Švýcarky jdou na přesilovku!
55:35
Povzbuzení přišlo ze strany Aliny Müllerové, kterou musíme za její dnešní výkon moc a moc pochválit. Střela přes obránkyni sice neměla velké šance překonat Rätyovou, ale konečně se Švýcarky alespoň usadily v pásmu.
54:44
Dlouho se o puk bojuje za švýcarskou brankou. Schellingová sice prakticky nemá práci, ale jejím spoluhráčkám už čas ubíhá proklatě rychle!
53:56
Tarkkiová viděla najíždějící spoluhráčku, tak ji od mantinelu poslala nabídku na teč. Hoviová však kotouč dobře netrefila.
53:18
Zakázané uvolnění finského reprezentačního výběru. Čeká se na zajímavé situace, v posledních minutách se hra hodně uklidnila.
52:57
Florence Schellingová přikryla kotouč, který k ní dojel ze středního pásma. Poslední pauza na čištění ledu.
52:19
Finské hokejistky aktuálně kontrolují zápas, ale už hodně dlouho neměly gólovou šanci. To je poměrně nezvyklý obrázek.
51:19
Ve švýcarském pásmu přišlo několik hraničních zákroků, americká rozhočí finským hráčkám odpustila možná dva fauly. Metr sudích na olympiádě se mi zatím moc nelíbí. Což o to, že připouští tvrdou hru, ale měly by podlě mě v první řadě víc pískat zákroky hokejkou.
50:36
Finky se v docela skromném počtu držely v útoku déle, nakonec si ale nedokázaly přesně přihrát.
49:45
Sledujeme vyrovnanou partii, Švýcarky už se nespoléhají jen na protiútoky, ale také se dokáží usadit ve třetině.
49:17
Bullová s velkým elánem přejela modrou čáru, její dělovku pak ale zblokovala finská obránkyně.
48:34
Hru přerušuje pro změnu icing švýcarských hokejistek, které stále sahají po velmi cenných bodech.
47:53
Alina Müllerová "už zase skáče přes kaluže", z tvrdé rány pukem do nohy se vzpamatovala. Ještě jednou opakuji, v 15 letech je nejmladší hráčkou celého turnaje.
47:34
A ještě dva stejné prohřešky v rychlém sledu, hra se teď nepříjemně kouskuje.
47:17
Zakázané uvolnění, další buly před Rätyovou.
47:09
V protiútoku se zase za finskou obránkyni dostala výtečně hrající Phoebe Stanzová, ale pak ji druhá hráčka stačila dojet a vyhodit z konceptu natolik, že se Stanzová poroučela k ledu.
46:55
Karvinenová si vyjela od mantinelu a doufala, že se Schellingová roztáhne, jenže čekala marně. Švýcarská gólmanka měla spodní část brány skvěle pokrytou.
46:28
Tuominenová od modré nabízela kotouč před bránu, tam žádná spoluhráčka nebyla.
45:45
Útok střídá útok, aktuálně sledujeme pořádně otevřenou partii! Na pozoru se musejí mít obě gólmanky, ale finská možnost po gólu jasně volala.
44:41
Teď přišla ještě větší šance, dokonce dvě na nikoho pro Finky! Druhá hokejistka ale neodkázala přihrávku ztečovat mezi tři tyče.
44:05
Lindstedtová se z obranných řad šikovně protlačila až před Schellingovou, zblízka už na ni nedokázala nic vymyslet.
43:39
Benzová je zpátky na ledě, finský tlak je opravdu neúčinný.
42:51
Znovu Švýcarky vyhazují. Finské přesilovky dnes zdaleka nejsou takové, jaké by si trenér Mika Pieniniemi představoval.
42:35
Stanzová dokonce donutila Rätyovou přerušit hru táhlou střelou přes obránkyni.
42:18
A teď už se hokejistky v bíločervených dresech osvobozují.
41:52
Ani několik dorážek před brankovištěm se neujalo, švýcarská obrana všechny zablokovala.
41:20
Teď už ale přichází vyloučení. Laura Benzová (SUI) byla příliš důrazná za bránou, svou soupeřku krosčekovala a je tu třetí přesilovka pro finský tým.
40:56
Finky mají ponechanou výhodu, i tak dál útočí.
40:17
Ouu! Hiirikoskiová sestřelila pukem Müllerovou, kterou ještě ve velkých bolestech dovezly spoluhráčky na střídačku. Ránu inkasovala kamsi u kolene.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Švýcarsko – 14 (20)
Finsko – 13 (23)
Jsme moc rádi, jak se zápas ve druhé třetině rozjel! Švýcarky nám okamžitě začaly ukazovat, že tenhle souboj rozhodně nezabalí, a před polovinou ještě stihly vyrovnat. Pak je ale srazil větší trest za kopnutí pro Raselliovou, kdy se Finky sice v přesilovce celkem trápily, ale nakonec ji přece jen přetavily v návrat do vedení. Vše je každopádně ještě naprosto otevřené.

Třetí třetina začne přibližně v 10:46.
40:00
39:48
Rantamäkiová zpoza brány dobře přihrála Väliläové, která to ale měla přes ruku a bekhendem už dokázala černou gumu spíš jen šťouchnout do výstroje Schellingové.
39:21
Jessica Lutzová kotouč nahodila od levého mantinelu, Rätyová puk zachytila do lapačky a musela hru přerušit. Souboje před gólmankami se dnes dohrávají hodně důrazně.
39:05
Svižnou hru mají Finky pod kontrolou, ale znovu si v zadních řadách trochu nerozuměly.
38:32
Rätyová se zapojila do rozehrávky svého týmu a lehce se o ní otřela soupeřka, která jí vyrazila hokejku do rohu pásma. Brankářka si pro ni však stihla dojet.
37:56
Hiirikoskiová vyslala už několikátou střelu v dnešním zápase, Schellingová to znovu neměla jednoduché. Puk ale vyrazila do rohu, a ne před sebe, kde číhala hokejistka na dorážku.
37:35
Další závar před švýcarským brankovištěm byl poměrně zajímavý, ale finální zakončení z toho nebylo. Po zásahu vysokou holí ve středním pásmu je hra přerušena.
37:05
Obránkyně Thalmannová střílela hned po přejezdu modré čáry, kotouč však nedokázala zvednout nad betony Rätyové.
36:33
Faul Raselliové se tedy Švýcarkám nakonec nevyplatil. Teď už jsou kompletní a snaží se o odpověď.
35:31
Půl minuty před koncem pětiminutové přesilovky se přece jenom Finky radují a berou si zpátky ztracené vedení. Tapaniová na brankové čáře chvíli zakvedlala s pukem a pak ho poslala na hokejku MICHELLE KARVINENOVÉ, která přesně nastavila hůl a puk zblízka ztečovala mezi betony Schellingové – 2:3! Asistence: Susanna Tapaniová, Jenni Hiirikoskiová.
34:46
Michelle Karvinenová parádně vyjela z rohu pásma až před brankářku, kterou obkroužila, ale nedostala šanci zakončit do prázdné! Pak ještě puk vracela do ohně, kde ho její spoluhráčky netrefily.
34:14
Nuutinenová i před obrovské problémy kotouč udržela v pásmu, ale mezi kruhy si pak Finky vůbec nerozuměly a samy se vyhánějí z pásma.
33:10
Skvělé napadání Švýcarek nese ovoce, dlouhé oslabení zatím hrají velmi dobře.
32:36
Tapaniová před bránou nedokázala kotouč nasměrovat přesně, pak pálila z ostrého úhlu Hiirikoskiová. Schellingová chytá.
32:02
Tlak hokejistek ze severu Evropy je na chvíli přerušen, soupeřky se osvobozují.
31:19
Ještě že Finky nedaly v nesprávné situaci 5 na 3 gól, to bychom si určitě nepřáli. Teď už jdou každopádně hrát klasickou početní výhodu, snad už si americká sudí všechno vyjasnila.
31:19
Neskutečné. Rozhodčí chybovaly a nechaly hrát Finky v pěti, po návratu tak hrály dokonce v šesti. Teď už se snad po zásahu Schellingové počet srovná na správnou úroveň.
30:54
Je z toho trest na 5 minut a do konce utkání pro Evelinu Raselliovou (SUI), která ležela na ledě a svou soupeřku kopla.
30:54
Tak to je zajímavé. Finská útočníce Rajahuhtaová byla evidentně důraznější v dohrávce souboje, přesto odchází na trestnou Švýcarka.
30:54
Hiirikoskiová se parádně obmotala kolem finské klece, o pár chvil později ji napodobila Terhová. Poprvé šel však puk nad, podruhé Schellingová zasáhla.
30:15
Na druhé straně posílala puk napříč pásmem Raselliová, která následně neuspěla ani v další pozici.
29:48
Rychlý útok Väliläové byl přerušen zapískaným ofsajdem.
29:12
Po rovnocenném souboji u hrazení odchází pykat jedna hráčka z každého týmu. Sandra Thalmannová za nedovolené bránění, Venla Hoviová za držení. Jde se hrát čtyři na čtyři.
28:52
Finký prapor drží kapitánka Jenni Hiirikoskiová, jež na modré čáře krásně oklamala soupeřku a pak ještě donutla Schellingovou k zákroku. Situaci rovněž dojela, aby gólmanka nemohla rozehrát.
28:00
No tak to je ze švýcarského pohledu velká paráda, z finského druhá velká facka. Máme vyrovnáno! První tvrdá střela od modré se odrazila k Jessice Lutzové, která puk posunula na hranu brankoviště k PHOEBE STANZOVÉ. Ta ho mezi bruslemi protihráček bleskově poslala do prázdné brány a jedeme od nuly – 2:2! Asistence: Jessica Lutzová.
27:31
Rozhodčí mohla rozhodně zvolit trestné střílení, ale je z toho jen menší trest. Emma Terhová (FIN) – 2 minuty za hákování.
27:31
Sara Benzová ujela do samostatného úniku a mohla vyrovnat, ale i s obrovským přispěním faulu nedokázala pořádně zakončit.
27:14
Alina Müllerová přes obránkyni dobře vypálila a Noora Rätyová musela situaci hasit až napodruhé.
26:58
Forčeking finského výběru jim ovšem práci značně ztěžuje.
26:19
Stefanie Martyová se pokoušela obloučkem najít některou ze svých spoluhráček, ale Švýcarky kotouč nevytěžily ani z následné skrumáže u hrazení a musí rozehrát ze svého pásma.
25:47
Villiläová se tlačila do šance na druhé straně, Schellingová zasáhla levým betonem.
25:14
No, tak tohle tedy Finky nečekaly. Jejich soupeřky jsou najednou všude a už sledujeme absolutně vyrovnanou partii.
24:02
Obrovské zmatky ve finské třetiny pokračují, kotouč se odrážel jen kousek od prázdné svatyně!
23:28
No vida, Švýcarky snižují na rozdíl jediné branky! Jejisch soupeřky si totiž znovu nedokázaly pohlídat rychlý protiútok a dnes poprvé inkasují. Od mantinelu hledala ROMY EGGIMANNOVÁ hokejku Forsterové, která se kotouče pravděpodobně nedotkla, ale od brusle obránkyně Tarkkiové se puk nešťatně odrazil do finské brány. První švýcarský gól na olympiádě – 1:2! Asistence: Nicole Bullová.
22:44
A tak zase přišel okamžitý protiútok Švýcarek. První střelu Rätyová vyrazila a když mohla Stefanie Martyová dorážet, osudově klopýtla.
22:02
Villiläová se krásně odpoutala na pravé straně, ale její zakončení bylo nedůrazné a v poslední chvíli se navíc poroučela k ledu.
21:24
Zblokovaný kotouč na druhé straně zamířil mimo mantinely, vhazuje se před Schellingovou.
20:53
Druhá část začala poměrně vlažně, Švýcarky na závěr svého střídání jen nahodily puk od modré na Rätyovou, která ho mohla v klidu rozehrát.
20:01
Střely na branku v 1. třetině:

Švýcarsko – 6
Finsko – 10
Hokejistky Finska zatím potvrzují kvalitu a svou převahu dokázaly do desáté minuty přetavit ve dva gólové úspěchy, ten druhý přišel dokonce v oslabení. Švýcarské protiútoky jsou však poměrně nebezpečné a obrana Seveřanek si na ně bude muset dávat pozor. Každopádně sledujeme zápas hraný s velkým nasazením.

Druhá třetina začne přibližně v 9:55.
20:00
19:46
Konec třetiny tak zase tráví Švýcarky pod náporem, Hiirikoskiová je opět velmi aktivní i v předních řadách.
19:10
Švýcarky jsou kompletní a Müllerová se rovnou z trestné hnala do šance. Svou střelu dokonce ještě mohla dorážet, ale zblízka na Rätyovou nevyzrála!
18:40
Teď je z toho dokonce zakázané uvolnění finského výběru, který svůj doposud jediný gól turnaje dal právě v přesilovce.
18:27
Rätyová se zapojila do rozehrávky svého týmu, ale spoluhráčky ji za červenou čáru moc nevyslyšely.
17:58
Zatím to však na ledě vypadá podobně jako při švýcarských možnostech, Schellingová je tedy v naprostém klidu.
17:04
Pro patnáctiletou Alinu Müllerovou (SUI), nejmladší hráčku celé olympiády, z toho plyne menší trest za sekání. První přesilovka pro Finsko.
17:04
Po delší době zase práce pro Rätyovou. Anja Müllerová střílela z levého kruhu a společně s Benzovou pak hodně usilovně dorážely.
16:28
Hiirikoskiová si stejně jako při gólu udělala útočný výlet a provedla to parádně. Obkroužila bránu a bekhendem zahrozila, puk ale z velkého úhlu poslala mimo.
15:54
Finky jsou ale dál usazeny v útočné třetině, i když se jim vůbec nedaří vydat od mantinelu.
15:05
Emma Nuutinenová, kterou si z loňska pamatujeme ještě z finského mistrovství světa juniorek, znovu udělala pár temp do středu hřiště. Ani tentokrát ale nedokázala švýcarskou obránkyni propálit.
14:27
Švýcarky v posledních minutách hrozí jen z rychlých protiútoků, jinak Finky jasně drží otěže zápasu.
13:49
Znovu byl před Schellingovou rušný provoz, ale na ránu Hiirikoskiové přece jen brankářka viděla dobře.
13:26
Boj na hranici brankoviště vede k přerušení hry, finská útočnice podle jejího názoru vjela do modrého půlkruhu.
13:01
Po druhé pauze na čištění ledu je odpískáno Švýcarkám zakázané uvolnění.
12:56
Thalmannová moc dlouho čekala se střelou, pak už jí do ní vjely soupeřky.
12:31
Nepřesná rozehrávka finského výběru vrací hru před gólmanku Nooru Rätyovou.
12:06
Potom se hra zase vrátila k Schellingové, až teď se dění na ledové ploše trochu uklidňuje.
11:27
Hektické momenty pokračují, Švýcarky prychly do protiútoku a málo jim chybělo, aby puk dostaly za záda Rätyové!
10:48
Väliläová si nabruslila do pásma a z pravé strany napálila švýcarskou tyčku!
10:22
Finsko v plném počtu, hra je aktuálně přerušena ve středním pásmu.
09:55
Studená sprcha pro Švýcarsko vede k oddechovému času střídačky.
09:55
No tak to byla od Finek velká paráda a díky gólu ve vlastním oslabení se ujímají už dvoubrankového vedení! Tapaniová chytře odrazila puk o mantinel do sóla pro MICHELLE KARVINENOVOU, která pak dokonale zakončila kolem vyrážečky Schellingové – 0:2! Asistence: Susanna Tapaniová, Anna Kilponenová.
09:28
Tentokrát poslala puk přes všechny čáry Susanna Tapaniová, soupeřky to musejí zkoušet zas a znova.
09:00
První výhoda se Švýcarkám příliš nepovedla, zatím to nevypadá o moc jinak.
08:18
Jenže Finky si podruhé v zápase zahrají ve čtyřech. Emma Terhová (FIN) ve středním pásmu podrazila Stiefelovou a už pyká na dvě minuty.
07:56
Zásah muselo ještě potvrdit video, ale hokejka evidentně nebyla nad úrovní břenva.
07:56
A je tady zasloužená odměna za finskou aktivitu! Klíčovou roli sehrály obránkyně. Mira Jalosuová nahodila puk od modré čáry do ohně, kde ho krásným způsobem tečovala kapitánka JENNI HIIRIKOSKIOVÁ mezi betony totálně bezmocné Florence Schellingové – 0:1! Asistence: Mira Jalosuová, Michelle Karvinenová.
07:41
Finský tlak pokračuje. Hiirikoskiová dostala parádní přihrávka na modrou čáru, ale znovu neprostřelila.
07:10
V dalším útoku to Emma Nuutinenová vzala na sebe, ale její střelu z mezikruží zblokovala obránkyně.
06:36
Možnost dvou na jednu pro Finky. Villiläová se pokládala do nahrávky Nuutinenové, ale těžkou žabičku minula.
06:27
Kotouč vyletěl z pásma finského týmu, který už hraje v plném počtu. Je tu první přestávka na čištění ledu.
05:54
Teď už přišla tvrdá rána od modré čáry a Rätyová musela bleskurychle vykopnout pravý beton.
05:29
Spolupráci dvojčat Martyových navíc zastavuje ofsajd. Stefanie přejela modrou čáru své sestře Julii.
05:05
Úvod početní výhody Švýcarkám nevychází, soupeřky je v klidu drží daleko od své klece.
04:21
Zmatek ve středním pásmu vede k první přesilovce zápasu, kterou si zahrají Švýcarky. Finsko totiž hrálo v šesti, takže jde do čtyř. Trest odpyká Minttu Tuominenová (FIN).
03:33
Susanna Tapaniová to provedla mistrně. Udělala několik obloučků přes celé pásmo a pak ještě vystřelila ze strany, ale to pro Schellingovou nebylo až tak těžké.
02:54
Ovšem Finky přejely s neskutečnou rychlostí dopředu, pálila Tikkinenová.
02:45
A tak je tu zase snaha na druhé straně, pokus Anji Stiefelové byl zblokován do ochranné sítě.
02:26
Rantamäkiová natahovala hoekjku po prudké přihrávce na brankoviště, na puk však nedosáhla.
01:56
Finské napadání dál nese úspěch, ovšem bez dalšího střeleckého pokusu.
01:16
Švýcarky vzápětí ovšem chybovaly v rozehrávce a nabídly puk na modrou čáru své protivnici, jejíž táhlou střelu zlikvidovala Schellingová.
00:37
Utkání zahájila svým nahozením od modré čáry švýcarská obránkyně, Noora Rätyová si připisuje první zákrok.
00:01
Ledová plocha Šajba arény už přivítala oba týmy, co nevidět bude moci hlavní rozhodčí Enn Blairová ze Spojených států vhodit úvodní buly.

Švýcarsko: Schellingová (Anthamattenová) – L. Benzová, Thalmannová, Forsterová, Bullová, J. Martyová "C", Frautschiová, Altmannová – S. Benzová, Müllerová, Stiefelová – Nabholzová, Raselliová, Eggimannová – S. Martyová, Lutzová, Stanzová – Waidacherová. Trenér: Rene Kammerer.

Finsko: Rätyová (Räisänenová) – Hiirikoskiová "C", Jalosuová, Terhová, Tarkkiová, Lindstedtová, Kilponenová, Villiläová – Tuominenová, Karvinenová, Tapaniová – Hoviová, Välimäkiová, Tikkinenová – Väliläová, Rantamäkiová, Nuutinenová – Rajahuhtaová, Tanskanenová. Trenér: Mika Pieniniemi.

Rozhodčí: Blairová – Johnsonová (obě USA), Kúdelová (SVK).
Favorita pro dnešní úvodní partii hledejte na druhé straně ledu. Finky totiž v obou dosavadních utkáních potvrdily, jak se americkému hokeji přibližují.

Byla ohromná škoda, že v prvním zápase se Spojenými státy inkasovaly Seveřanky po hrubé chybě už po 53 sekundách. To jim po psychické stránce určitě nepomohlo. Přesto svou tradičně dobrou defenzivní hrou držely krok a pět minut před koncem využitou přesilovkou zkorigovaly porážku na přijatelných 1:3.

Proti Kanadě to bylo ještě lepší! Samozřejmě se finský tým znovu musel spolehnout na senzační výkon brankářky Noory Rätyové, ale to už je něco, na co jsme tak trochu zvyklí. Skoro 50 minut platilo v bitvě s Kanadou bezbrankové skóre! Pak ale Javorové listy přece jen dokázaly odvrátit blamáž a vyhrály 3:0. Na to, jak dlouho finská obrana drtila jejich útoky, však asi jen tak nezapomenou.
Jeden jediný tým zatím v turnaji nedokázal vstřelit ani gól. Švýcarsko ve špičkové konkurenci zatím tahá za hodně krátký konec provazu a v obou dosavadních zápasech kladlo favoritům ve srovnání s Finskem hodně malý odpor.

Kanada prověřila brankářku Florence Schellingovou dokonce 69 střeleckými pokusy, Švýcarky mohla při porážce 0:5 těšit aspoň bezbranková třetí třetina. Spojené státy něco podobného nedovolily, konto evropského soupeře zatížily v každé části hry a připsaly si vítězství v poměru 9:0.

Na obranu hokejistek s helvétským křížem na hrudi se sluší říct, že úvodní porážka byla ve vzájemných zápasech s Kanadou vůbec nejmírnější v historii. Číslo dvě v tomto žebříčku zaujímá prohra 0:6 ze světového šampionátu v roce 1997.
Krásné středeční ráno! Zatímco se na olympijských hrách v Soči rozbíhá mužský hokejový turnaj, v tom ženském vrcholí základní skupiny a je jasné, že čím dál víc se bude na co dívat. Než přijde parádní bitva zámořských hegemonů, čeká nás střetnutí dvou jistých čtvrtfinalistů ze skupiny A – Švýcarska a Finska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.