Česko - USA | ONLINE | 21.2.2018 04:10 | ZOH - Lední hokej Pchjongčchang 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - muži -  ONLINE PŘENOS -  Česko : USA - 21. února 2018   04:10

Ukončeno
Česko
Česko
15:12' J. Kolář (Jan Kovář) • 28:14' Kundrátek (Martin Růžička, Mozík) • ' Koukal 
3:2
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

1:0 (SN)

USA
USA
06:20' Donato  (Terry) • 30:23' Slater  (O'Neill)
Česko
Sestavy:
Francouz (Furch) – Nakládal, Polášek, Mozík, J. Kolář, Vitásek, Kundrátek, O. Němec – M. Erat (C), Jan Kovář (A), D. Kubalík – Martin Růžička, Mertl, Červenka – Radil, Koukal, Sekáč – Řepík, Horák, Birner – T. Zohorna.
Rozhodčí
Gouin (CAN), Öhlund (SWE) – Kaderli (SUI), Sormunen (FIN)
Hokejové centrum Kangnung
USA
Sestavy:
Zapolski (Maxwell) – Gunderson, Sanguinetti, Welch (A), Gilroy (A), Billins, Blum, Wisniewski – Ch. Bourque, Greenway, B. Gionta (C) – Little, Roe, O'Neill – Donato, Arcobello, Terry – Stoa, McCarthy, B. Butler – Slater.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je z mé strany již vše, díky za pozornost a brzy na počtenou!
Střely na branku: 29 – 20
Paráda! Česká reprezentace poprvé od olympiády 2006 v Turíně postupuje do bojů o medaile! Bylo to ale pořádné drama. Češi sice vstoupili do utkání lépe, sami ale rychle inkasovali z hole Ryana Donata. Ještě před první sirénou se ale povedlo vyrovnat Janu Kolářovi, což svěřence Josefa Jandače dostalo na koně a ve 29. minutě dokonal obrat gólem na 2:1 Kundrátek. Vedení národního týmu ale nevydrželo dlouho, už o dvě minuty později ve vlastním oslabení skóroval Jim Slater. Stav 2:2 nakonec vydržel až do konce zápasu, a protože nerozhodlo ani následné desetiminutové prodloužení, šlo se do nájezdů, v nichž jako jediný uspěl Petr Koukal!
Konec zápasu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Česko.
Autorem vítězné branky je PETR KOUKAL.
Ano! Bobby Butler poslal puk zcela mimo tři tyče a česká reprezentace postupuje do semifinále!
Kundrátek měl na hokejce rozhodnutí, ale nevymyslel vůbec nic.
Také Troy Terry to zkoušel bekhendovým blafákem a také on neuspěl!
Ryan Zapolski drží Američany ve hře, teď vychytal i Dominika Kubalíka.
Mark Arcobello nevymyslel vůbec nic a trefil jen Francouzův levý beton.
Jan Kovář se pokusil napodobit Koukala, mezírku mezi Zapolskiho betony ale netrefil.
Ryan Donato to podobně jako Bourque zkoušel bekhendovým blafákem a už měl sice českého gólmana na lopatkách, zakončit se mu ale naštěstí nepodařilo.
Petr Koukal chytře dostal kotouč mezi Zapolskiho betony, skvěle!
Ani Chris Bourque ale neuspěl, jeho bekhendový blafák Pavel Francouz vystihl!
Jako první se rozjel Martin Růžička, který ale mezírku mezi Zapolskiho betonem a vyrážečkou netrefil.
Samostatné nájezdy začínají.
V desetiminutovém prodloužení byli aktivnějším týmem Američané, ani po 70 minutách hry ale není rozhodnuto, a tak přijdou na řadu samostatné nájezdy!
70:00'
Prodloužení skončilo.
69:21'
Uff. Bobby Sanguinetti tvrdě vypálil z pravého kruhu a Francouzovi poté vypadl kotouč z výstroje, český brankář ale dokázal zalehnout na brankovišti poskakující puk včas!
68:52'
Mark Arcobello z rohu kluziště nahodil puk před Francouze, kam si sjel Brian O'Neill, který ale nedostal prudký pas pod kontrolu.
68:13'
Do konce prodloužení už zbývají méně než dvě minuty a ve vzduchu už začínají viset samostatné nájezdy, ještě však nepředbíhejme.
67:25'
Terry sice zavezl puk do útočné třetiny, tam jej ale u hrazení o kotouč obral Jan Kolář.
66:34'
Adam Polášek přenesl hru na úplně volnou levou stranu, kde číhal Jakub Nakládal, jeho ránu z levého kruhu ale Zapolski zlikvidoval!
66:15'
Hráči Spojených států se poté opět vyřítili na Francouze, Ryan Donato se ale natlačil až do Francouzova brankoviště, a hra tak byla vykázána do středního pásma.
65:59'
Vracející se Broc Little zablokoval Němcovi hůl, český obránce se tak nedostal k Eratově přihrávce.
65:13'
Polovina prodloužení je za námi a kotouč do útočného pásma teď zavezl Brian O'Neill, který v závěru třetí třetiny málem rozhodl, jeho ránu ale zastavilo břevno.
64:30'
Giontův pokus z pravého kruhu byl zblokován a protiakci českého týmu vzápětí založil Birner, jeden z hráčů v červeném dresu ale přejel útočnou modrou příliš brzy, a Češi tak nemohou pokračovat v akci.
63:44'
Sekáč ještě těsně udržel puk v útočném pásmu, Kundrátek už se ale ke kotouči následně nedostal a oba týmy nyní střídají.
62:53'
V prodloužení zatím sledujeme hokej nahoru – dolů, hraje se prakticky bez přerušení a se šancemi na obou stranách. Drama se vším všudy!
62:18'
Blumovu ránu z vrcholu pravého kruhu Francouz vykopl betonem a protiakci národního týmu už zakládá Roman Červenka.
61:45'
Nakonec z toho pramenila střela Marka Arcobella, po níž Pavel Francouz pro jistotu přerušil hru.
61:36'
Michal Řepík se vydal kupředu po levém křídle a nakonec se dostal k bekhendovému zakončení, puk ale trefil jen Zapolskiho beton a Američané už zakládají protiútok.
60:48'
Národní tým už je v plném počtu, krátce po Mozíkově návratu na led ale Češi vyhodili puk na zakázané uvolnění.
60:27'
Američané vyhráli úvodní buly a rychle se dostali do útočného pásma, Francouz ale zatím zasahovat nemusel.
60:01'
Začalo prodloužení.
Drama pokračuje. Šedesát minut o postupujícím nerozhodlo, po krátké přestávce tak bude následovat desetiminutové prodloužení ve čtyřech hráčích na obou stranách. Češi ale začnou v oslabení, z trestu Vojtěcha Mozíka totiž zbývá ještě 40 sekund.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:29'
Skvěle, Češi se v tomto oslabení zatím brání znamenitě a svěřencům Tonyho Granata už ve třetí třetině mnoho času nezbývá.
59:06'
Roman Horák vyhazuje puk až na zadní hrazení, to už se nám rozběhla poslední minuta třetí třetiny!
58:49'
Puk je ve středním pásmu, český tým začal klíčové oslabení dobře.
58:40'
Tak to je pořádná komplikace pro českou reprezentaci. Krátce poté, co Birnerovu střelu z pravého kruhu Zapolski vychytal, Vojtěch Mozík (CZE) u hrazení přesekl hůl Slaterovi a svěřenci Josefa Jandače půjdou v závěru třetí třetiny do čtyř.
57:56'
Na rychlé protiútoky Spojených států bychom si měli dávat větší pozor. Tentokrát zakončoval Broc Little, jenž ale spíše jen nahrnul puk do Francouzovy výstroje.
57:18'
Ou! Brian O'Neill ujel po levém křídle, poté z kruhu vypálil zápěstím a po jeho ráně Francouze zachránila branková konstrukce!
56:36'
Ryan Donato se pokusil najít v předbrankovém prostoru Arcobella, ten se ale k puku nedostal a národní tým poté dostal kotouč do bezpečí.
55:42'
Noah Welch znovu pálil mimo, černá pryž se navíc svezla podél hrazení až do středního pásma.
55:06'
Welchovo nahození od modré bylo opět značně nepřesné, díky Greenwayovi ale ještě Američané pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
54:31'
Donatovi prošel sporný zákrok na Martina Erata a Troy Terry se následně rozjel podél pravého hrazení, načež se mu podařilo vybojovat buly v útočném pásmu.
53:49'
Národní tým se jednoduše dostal do útočného pásma, s následným nahozením Mozíka od modré si ale Ryan Zapolski poradil.
53:27'
Dnes už poněkolikáté to Martin Růžička zkoušel z ostrého úhlu, ani tentokrát ale neuspěl a na opačnou stranu se vydal Bobby Butler, který ale bekhendem na Francouze nevyzrál.
53:04'
To je škoda. První formace si vytvořila tlak v útočném pásmu a Ondřej Němec poté dostal nabito do skvělé pozice, puk mu ale šel na bekhendovou stranu, a tak se Zapolski stihl přesunout včas.
52:00'
Petr Koukal zavezl puk do útočného pásma a poté našel na pravém kruhu volného Radila, jehož pokus ale Zapolski vyrazil. O pár sekund později ještě vypálil Jiří Sekáč, jeho střelu však zblokoval obránce Noah Welch.
51:34'
Po trmě-vrmě ve středním pásmu se puk tečovaný Mertlem ocitl na české střídačce.
51:17'
Po delší době byla hra přerušena, necelých devět minut před třetí sirénou se bude vhazovat v útočném pásmu národního týmu.
50:44'
Národní tým už hraje v plném počtu a k další nebezpečné střele se dostal Martin Růžička, přesouvající se Zapolski ale dokázal vytrčit svůj pravý beton včas!
49:29'
Roe opět v roli nahrávače. Tentokrát v předbrankovém prostoru hledal Briana Giontu, jeho tečovanou střelu si ale Francouz pohlídal.
49:19'
Bobby Sanguinetti si na modré vyměnil puk s Roem a poté tvrdě vypálil, jeho dělovka ale zaduněla jen o zadní mantinel.
48:31'
Koukal vyhazuje puk až do útočného pásma, další akci Granatovy skvadry už pomalu zakládá Chris Bourque.
47:55'
Roman Červenka (CZE) následně zbytečně fauloval ve středním pásmu a za faul vysokou holí stráví příští dvě minuty na trestné lavici.
47:51'
Mertl projel do útočné třetiny a vyzval k bekhendovému zakončení Martina Růžičku, ten ale netrefil puk podle svých představ.
47:16'
Po Kolářově nahození do útočného pásma se ke kotouči dostal Martin Erat, jenž ale vzápětí o černou pryž zase přišel a protiútok USA už zakládá Billins.
46:45'
Ve třetí třetině zatím sledujeme vcelku opatrný hokej na obou stranách, je znát, že ani jeden tým především nechce udělat chybu. Aby ne, tady jde opravdu o hodně.
46:17'
Koukalova rozehrávka byla zblokována a málem z toho byla brejková situace pro Spojené státy, Brian O'Neill se ale naštěstí ocitl v ofsajdu.
45:40'
Zakázané uvolnění národního týmu vrací hru před Pavla Francouze.
45:16'
Zničehonic se Tomáš Mertl ocitl tváří v tvář Zapolskimu, ze skvělé pozice ale poslal puk těsně vedle levé tyče!
44:34'
Na pravém kruhu se ke střele z otočky dostal Troy Terry, jeho pokus ale postrádal potřebnou razanci.
43:46'
Garrett Roe nabil na modrou Welchovi, ten ale mířil velmi nepřesně. O chvilku později to ještě zkusil Matt Gilroy, Francouz ale jeho střelu chytil lapačkou.
43:01'
Ryan Stoa se k Sanguinettiho kolmici nedostal a Francouz následně pro jistotu přerušil hru.
42:38'
Radil vjel do útočného pásma a poté nabil na modrou Mozíkovi, ten ale napálil puk jen do jednoho z bránících Američanů.
42:11'
Nepovedená rozehrávka Chrise Bourquea skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Zapolskiho.
41:08'
Po pravém křídle se vydal kupředu Martin Erat, jenž nakonec i vypálil, Zapolski měl ale dobrý výhled a bez potíží zakročil.
40:27'
Čtvrtá formace národního týmu se v úvodu třetí části usadila v útočném pásmu, ke střele se ale Řepík, Birner a Horák nedostali.
40:01'
Začala třetí třetina.
Třetí třetina začne přibližně v 5:51.
Prostřední dvacetiminutovka by se dala rozdělit na dvě poloviny. V té první měl národní tým jasně navrch, prakticky neustále hrál s pukem na hokejkách v útočném pásmu a nakonec se zásluhou Kundrátka zaslouženě dostal do vedení, o dvě minuty později ale při vlastním oslabení z ojedinělé šance Američanů vyrovnal Jim Slater, načež převzaly iniciativu Spojené státy, stav už se ale nezměnil.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:18'
Adam Polášek se po svém návratu na led málem vydal do rychlého brejku, vracející se Chad Billins byl ale u kotouče rychleji.
38:48'
Přesilovkový specialista James Wisniewski dostal nabito na levý kruh, Francouz měl ale dobrý výhled a jeho střelu bez potíží polapil.
38:21'
Terryho pokus byl sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude znovu před Pavlem Francouzem.
37:59'
Broc Little našel povedeným pasem v předbrankovém prostoru rozjetého Giontu, ten si ale na přemisťujícího se Francouze nepřišel!
37:35'
Po Roeově pasu z rohu kluziště se Greenway pokusil vystřelit z otočky, v klíčový moment jej ale kotouč neuposlechl.
37:09'
Adam Polášek (CZE) půjde pykat na dvě minuty za nedovolené bránění, Američané si tak dnes potřetí zahrají v početní převaze.
36:57'
Kovářovo nahození z rohu kluziště prosvištělo v prostoru před Zapolskim bez povšimnutí, z druhé vlny dojíždějící Kubalík se k puku už nedostal.
36:28'
Kotouč skončil po Horákově nepovedeném zpracování na české střídačce, tři a půl minuty před druhou sirénou se bude vhazovat ve středním pásmu.
35:45'
V této pasáži zápasu jsou Američané lepší, Kundrátek teď ale chytře vyhodil puk do bezpečí tak, aby neskončil na zakázané uvolnění.
34:49'
Billinsovu střelu od modré schytal Tomáš Kundrátek do helmy, načež národní tým vyhodil puk na zakázané uvolnění.
33:56'
Jordan Greenway se natahoval po nahození Gionty do prostoru před Francouzem, nakonec se ale ke střele pořádně nedostal.
33:10'
Hra se teď bez většího efektu stěhuje ze strany na stranu, po vyrovnávací trefě Slatera se nám hra opět vyrovnala.
32:19'
Pavel Francouz pro jistotu přerušil hru po nahození Gilroye z vrcholu pravého kruhu.
31:52'
Po Terryho nahození do útočného pásma se k puku dostal Ryan Donato, následně ale výběr Spojených států neudržel kotouč v útočném pásmu a byl mu odpískán ofsajd.
31:08'
Vyrovnávací gól přišel vstkutku v nevhodnou chvíli, dosud se Američané ve druhé třetině jen bránili a národní tým byl jasně lepším týmem.
30:23'
Spojené státy právě vstřelily branku!
To je škoda. Po přesilovkovém tlaku národního týmu Američané dostali puk do středního pásma, načež Brian O'Neill našel na útočné modré rozjetého JIMA SLATERA, kterému se podařilo překonat Francouze. Asistence: Brian O'Neill.
29:57'
Právě Roman Červenka teď poslal puk do předbrankového prostoru, kde číhal Lukáš Radil, Bobby Butler mu ale na poslední chvíli zablokoval hůl.
29:44'
Martin Růžička přenesl hru na Červenku, s jeho střelou si ale Zapolski poradil.
28:47'
Tlak národního týmu pokračuje a pramenil z toho faul Marka Arcobella (USA) na Dominika Kubalíka, jedna z hvězd švýcarské nejvyšší soutěže půjde pykat na dvě minuty za podražení.
28:14'
Česko právě vstřelilo branku!
Teď už ale souvislý český tlak vyústil v kýžený vedoucí gól! TOMÁŠ KUNDRÁTEK dostal na vrcholu levého kruhu spoustu prostoru ke střele a proti jeho dělové ráně neměl Zapolski sebemenší šanci zasáhnout. Asistence: Martin Růžička a Vojtěch Mozík.
27:37'
Ondřej Němec po pěkné individuální akci chytrou nabídkou na teč vyzval ke skórování Tomáše Mertla, ten ale nedokázal nasměrovat puk mezi tři tyče.
27:05'
Růžičkovu ránu z ostrého úhlu Zapolski jen tak tak vyrazil a o chvilku později se ještě ke střele dostal Roman Červenka, ani on ale pozorného amerického gólmana nepropálil.
26:46'
Výběr Spojených států ale poté poslal puk znovu až na zakázané uvolnění.
26:31'
Urostlý Jan Kolář ve středním pásmu tělem odstavil svého protivníka a dostal se tím k puku po americké rozehrávce, Češi ale posléze o kotouč zase záhy přišli.
25:43'
Svěřenci Tonyho Granata vyhodili puk až na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí do jejich obranné třetiny.
25:25'
Martin Erat tentokrát nabil na vrchol kruhů volnému Mozíkovi, mladoboleslavský odchovanec ale přestřelil americkou branku!
25:14'
To už neplatí, nicméně Eratův nenápadný pokus z pravého kruhu Ryan Zapolski udržel ve své výstroji a nepustil dotírajícího Horáka k dorážce.
24:52'
Ani tato přesilová hra zatím národnímu týmu nevychází, kromě jednoho pokusu Radila se Češi ještě nedostali do zakončení.
24:08'
Hráči v červených dresech dlouho vozili puk podél mantinelů, než se ke kotouči dostal Lukáš Radil a nabruslil si až do střelecké pozice, na Zapolskiho si ale z pravé strany nepřišel.
23:28'
Troy Terry (USA) omylem trefil Kundrátka vysokou holí do obličeje, český tým si tak zahraje další přesilovku.
22:46'
Po pravém křídle se vydal kupředu Ryan Donato, jeho následnou střelu ale Pavel Francouz bez potíží polapil a přerušil hru.
22:17'
Už po McCarthyho návratu na led Lukáš Radil zpoza branky nabil napřaženému Kovářovi, ten ale z ostrého úhlu neprocpal puk za Zapolskiho záda.
21:53'
Růžičkův pokus z ostrého úhlu nebyl přesný a puk se o mantinel svezl až mimo útočné pásmo.
21:21'
Noah Welch vyhodil puk přes všechny čáry, Ondřej Němec teď ve vlastním pásmu vyčkává na dostřídávající spoluhráče.
20:54'
Český tým hraje po vyloučení McCarthyho v samotném závěru první třetiny přesilovou hru, pokus Vojtěcha Mozíka z levého kruhu ale Zapolskiho neohrozil.
20:01'
Začala druhá třetina.
Druhá třetina začne přibližně v 5:01.
První třetina přinesla vcelku vyrovnaný hokej s několika šancemi na obou stranách. Do utkání vstoupila lépe družina Josefa Jandače, jako první se ale zásluhou Ryana Donata prosadili Američané. Národní tým to ale nevzdal, místy měl až drtivý tlak a nakonec z hole Jana Koláře zaslouženě vyrovnal.
Po zaznění sirény se ještě v rohu kluziště strhla hromadná strkanice, John McCarthy totiž u hrazení naprosto zbytečně dohrál Poláška.
20:00'
První třetina skončila.
20:00'
Vyloučení v týmu USA (John McCarthy – 2 min., vražení na hrazení).
19:57'
Český tým je v plném počtu a těsně před první sirénou nám byl ještě odpískán ofsajd.
19:12'
Národní tým šetří čas. Petr Koukal z útočného pásma zahrál puk až na Francouze, který černou pryž obratem vyhodil zpět do bezpečí.
18:29'
Tentokrát to vzal Ryan Donato na sebe a prokličkoval se až do předbrankového prostoru, ke střele už se ale naštěstí nedostal.
18:07'
Vojtěch Mozík zblokoval Donatův pas do předbrankového prostoru a Češi se poté dokázali osvobodit.
17:36'
Martin Erat (CZE) krátce po buly ve středním pásmu přesekl Bourqueovi hokejku, v závěru první třetiny jdeme do čtyř.
17:21'
Červenku teď ale zastavil ofsajd.
17:05'
Matthew Gilroy dostal nabito na modrou, jeho střela ale byla spíše propagačního charakteru a svěřenci Josefa Jandače už zakládají další protiakci.
16:33'
Jan Kolář to zkoušel z podobné pozice jako při svém vyrovnávacím gólu, v tomto případě už si ale Ryan Zapolski poradil.
16:06'
Američané vyhodili puk na vlastní střídačku, vhazovat se tak bude znovu v útočném pásmu českého týmu.
15:51'
Národní tým je na koni. Zpět do útočného pásma zavezl puk Lukáš Radil, žádná střela z toho ale zatím nepramenila.
15:12'
Česko právě vstřelilo branku!
Skvěle, nyní už nám to vyšlo a je vyrovnáno! Jan Kovář na buly přelstil Briana Giontu a poté nabil na modrou napřaženému JANU KOLÁŘOVI, jehož dělovka z voleje prošla až za Zapolskiho záda! Asistence: Jan Kovář.
15:09'
A znovu Roman Červenka! Zkušený útočník to teď zkusil z "ovečkinovské" pozice na vrcholu levého kruhu, Zapolski si ale i tentokrát poradil.
14:35'
Dnes velmi aktivní Červenka opět pálil, tentokrát golfákem z vrcholu kruhů, jeho rána ale proletěla vysoko nad břevnem.
14:20'
McCarthyho rozehrávka na Gundersona byla značně nepřesná a ve velké šanci se poté ocitl Roman Červenka, který ale z bezprostřední blízkosti Zapolskiho nepropálil!
14:06'
Eratův pas zpoza branky nikoho v červeném dresu nenašel a Američané poté s problémy dostali puk alespoň do středního pásma.
13:25'
Jeden z hráčů Spojených států se dotkl kotouče vysokou holí, vhazovat se bude po levici Ryana Zapolskiho.
12:44'
Roman Červenka se pokusil najet si s pukem do předbrankového prostoru, v tom mu ale zabránil Gilroy a Američané poté vyhodili puk do bezpečí.
12:02'
Kotouč nyní vyletěl až na tribunu, hra tak byla po delší době přerušena.
11:43'
Rána Broca Littlea z pravého kruhu trefila jen Eratovu brusli, to už je vyloučený Jan Kolář zpět na ledě.
11:08'
Ondřej Němec znovu vyhazuje kotouč až k americkému brankáři Zapolskimu.
10:43'
Arcobello dobrých deset sekund míchal s pukem na hokejce, než se odhodlal ke střele z pravého kruhu, tu ale Francouz vyrazil a Češi se poté osvobodili.
10:06'
Donato nabil na vrchol levého kruhu Jamesi Wisniewskimu, jehož následná pověstná dělovka ale zaduněla jen o zadní mantinel.
09:36'
Češi navíc půjdou do čtyř, Jan Kolář (CZE) půjde pykat na dvě minuty za podražení.
09:32'
Donatova formace dostala národní tým znovu pod tlak a Dominik Kubalík nakonec vyhodil puk jen na zakázané uvolnění.
08:39'
Kovářův pas do předbrankového prostoru nikdo z Čechů nezachytil a na opačnou stranu se okamžitě vydal Mark Arcobello, který ale z pravého kruhu neuspěl.
07:54'
Červenkův pokus z pravého kruhu byl sražen do rohu kluziště, hráči v červených dresech ale ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
07:28'
Do útočného pásma nakonec projel veterán Brian Gionta a nenápadným nahozením prověřil Francouzovu pozornost, český brankář si ale bez potíží poradil.
07:07'
Svěřenci Tonyho Granata drží puk ve svém pásmu a nikam se neženou.
06:20'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Svěřenci Josefa Jandače své šance v přesilové hře nevyužili a z ojedinělé protiakce Američanů přišel trest. Troy Terry se zmocnil volného puku ve středním pásmu, projel do toho útočného a poté našel volného RYANA DONATA, který neváhal a svižnou střelou zápěstím z vrcholu levého kruhu překonal Francouze. Asistence: Troy Terry.
05:23'
Tato početní převaha nám vychází. Z levého kruhu nebezpečně pálil Martin Růžička, ani třinecký snajpr ale skvělého Zapolskiho nepřekonal!
05:01'
Červenkovu střelu z vrcholu kruhů Zapolski pouze vyrazil, kombinace českých hokejistů v útočném pásmu tak ještě přetrvává.
04:38'
Po bombě Jakuba Nakládala od modré skončil kotouč až v ochranné síti, puk ovšem tečoval jeden z českých hráčů, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
04:23'
V předbrankovém prostoru clonící Roman Horák se nakonec dostal i ke střele, ani on si ale na Zapolskiho nepřišel!
04:01'
Právě faulovaný Vojtěch Mozík mohl po Eratově pasu otevřít skóre, český obránce ale nedostal skákavý kotouč pod kontrolu a Zapolski se stihl přemístit!
03:34'
Jordan Greenway (USA) v útočném pásmu naprosto zbytečně podržel Mozíkovi hokejku, český tým si tak zahraje přesilovku.
03:27'
Z pravého kruhu to zkusil Chris Bourque, syn legendárního kanadského obránce ale nemířil přesně.
02:52'
První velkou šanci zápasu měl výběr USA. Jordánova rozehrávka se smolně dostala k O'Neillovi, který poté našel v mezikruží úplně volného Bobbyho Sanguinettiho, ten si ale na Francouze nepřišel.
02:28'
Po nenápadném Sanguinettiho nahození od modré Pavel Francouz pro jistotu přerušil hru.
02:05'
Sekáč po levém křídle zavezl kotouč do útočné třetiny, ke střele se ale jeho formace nakonec nedostala a Ondřej Němec teď ve vlastním pásmu čeká na dostřídávající spoluhráče.
01:26'
Nepovedená rozehrávka Američanů skončila na zakázané uvolnění, vhazovat se bude tentokrát po levé ruce Ryana Zapolskiho.
00:57'
Češi hned v první minutě zápasu vybojovali buly v útočném pásmu, Terry s Arcobellem ale následně dokázali dostat puk do bezpečí.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Česko: Francouz (Furch) – Nakládal, Polášek, Mozík, J. Kolář, Vitásek, Kundrátek, O. Němec – M. Erat (C), Jan Kovář (A), D. Kubalík – Martin Růžička, Mertl, Červenka – Radil, Koukal, Sekáč – Řepík, Horák, Birner – T. Zohorna.

USA: Zapolski (Maxwell) – Gunderson, Sanguinetti, Welch (A), Gilroy (A), Billins, Blum, Wisniewski – Ch. Bourque, Greenway, B. Gionta (C) – Little, Roe, O'Neill – Donato, Arcobello, Terry – Stoa, McCarthy, B. Butler – Slater.

Rozhodčí: Gouin (CAN), Öhlund (SWE) – Kaderli (SUI), Sormunen (FIN).
Předpokládané sestavy:

Česko: Francouz – Nakládal, Polášek, Mozík, Kolář, Jordán (Vitásek), Kundrátek, O. Němec – Erat, Jan Kovář, Kubalík – Růžička, Mertl, Červenka – Radil, Koukal, Sekáč – Řepík, Horák, Birner – T. Zohorna.

USA: Zapolski – Gunderson, Sanguinetti, Welch, Gilroy, Billins, Blum, Wisniewski – Little, Roe, O'Neill – Ch. Bourque, Greenway, B. Gionta – Donato, Arcobello, Terry – Stoa, McCarthy, B. Butler – Slater (Kolarik).
Také výkony americké reprezentace se na turnaji postupně zlepšovaly. Do skupinové fáze vstoupili svěřenci Tonyho Granata překvapivou porážkou 2:3 se Slovinskem, což Američané napravili vítězstvím 2:1 nad Slovenskem. Na favorizované Rusy už ale slepenec hráčů z AHL a evropských a univerzitních soutěží nestačil poměrem 0:4. Výběr USA se tak musel do čtvrtfinále prokousat přes osmifinále, ve kterém ale porazil Slováky jasně 5:1.

„Oproti těm prvním třem zápasům jsme šli dost nahoru, bylo to vidět. Týmy, které se probojovaly do čtvrtfinále přímo, mají výhodu, odpočinek navíc má význam. Ale my jsme v dobré formě, máme dobré bruslaře a hrajeme rychle,“ tvrdí zkušený obránce James Wisniewski, který letos hraje jen ve druhé nejvyšší německé soutěži. Do americké nominace se mimo jiné probojoval i mladoboleslavský brankář Brandon Maxwell, který dosud plnil roli dvojky za spolehlivým Ryanem Zapolskim z Jokeritu Helsinki.

„Jejich styl hokeje je pro nás náročný. Ve čtvrtfinále není lehkého soupeře. I kdybychom šli na Slováky, nebylo by to o nic lehčí. Bude to těžký zápas, ale připravíme se na něj. Není důvod se jich bát. Věřím, že je porazíme,“ zhodnotil čtvrtfinálového soupeře český útočník Roman Červenka.
Česká reprezentace v základní skupině dokázala zvítězit ve všech třech utkáních, výkon národního týmu se navíc zápas co zápas zlepšoval. Po vydřené výhře nad Jižní Koreou Češi po nájezdech udolali Kanadu a v posledním utkání základní skupiny zaslouženě přehráli Švýcarsko 4:1, byť dva góly padly až do prázdné branky.

Tým se lvem na prsou se tak vyhnul ošidnému osmifinále a narozdíl od Američanů mohl pošetřit síly. „Američané skončili o den dřív než my. Měli dva dny odpočinek, orazili si. My měli taky dva dny volno a půjdeme do zápasu. Mají za sebou vítězství, budou mít euforii a vítr do plachet. My jsme ale rádi, že jsme zápas hrát nemuseli. Ať už z důvodu psychiky, tak pošetření určitých fyzických sil," přiznal trenér Jandač. „Na širokém hřišti je bruslení samozřejmě důležité. Musíme si hlavně pokrýt brejkové situace a druhou vlnu. Je potřeba být víc na puku než soupeř, pokusit se proměnit nějaké přesilovky. Nevíme, jak zápas bude vypadat a kolik bude vyloučených, ale oslabení i přesilovky musíme mít pod kontrolou,“ dodal kouč národního týmu v rozhovoru pro hokej.cz

Český tým se možná bude muset obejít bez zkušeného obránce Michala Jordána, jemuž během tréninku píchlo ve svalu a zadák ruského Chabarovsku pro jistotu předčasně odešel do kabiny. Pokud by Jordán nemohl nastoupit, jeho místo ve třetí obranné dvojici zaujme Ondřej Vitásek.
Je to tady! Národní tým čeká na olympijském turnaji v Pchjončchangu čtvrtfinálový zápas, v němž se už od 4:10 utkají s výběrem USA. Probojují se svěřenci Josefa Jandače do bojů o medaile? Sledujte náš podrobný přenos a nic vám neuteče!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:10.


Články odjinud