ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - muži -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Jižní Korea - 20. února 2018   13:10

Ukončeno
Finsko
Finsko
04:42' Kontiola (Tolvanen) • 23:44' Kontiola (Lepistö, Tolvanen) • 26:23' Heiskanen (Tolvanen) • 47:20' Hietanen (Osala, Junttila) • 59:54' Manninen (Hietanen, Koskiranta)
5:2
(1:0, 2:2, 2:0)
Jižní Korea
Jižní Korea
30:06' Radunske  (Regan, Sang-uk Kim) • 32:09' Jin-Hui Ahn  (Sang-hun Šin)
Finsko
Sestavy:
Koskinen (Rämö) – Lepistö, Kivistö, Hietanen, Koivisto, Heiskanen, Ohtamaa, Kukkonen – Hartikainen, Kemppainen, Junttila – J. Peltola, Kontiola, Tolvanen – Manninen, Osala, Pyörälä – Enlund, Koskiranta, Savinainen – Anttila.
Rozhodčí
Gofman, Mayer – Fluri, Lazarev
Gangneung Hockey Centre
Jižní Korea
Sestavy:
Dalton (Sung-Je Park) – Young, Won-čon Kim, Ton-ko I, Regan, Hjon-ho O, Plante, Jong-čon So – Radunske, Ki-song Kim, Sang-uk Kim – Swift, Min-Ho Čo, Testwuide – Jin-Hui Ahn, Jong-čon I, Sang-hun Šin – Sang-u Šin, U-sang Paj, Won-čong Kim.
Přenos se aktualizuje automaticky

Je konec! Finové nakonec ve třetím dějství další problémy nepovolili a radují se z vítězství v poměru 5:2! Tato výhra je posunula do čtvrtfinále olympijských her, ve kterých se postaví Kanadě. Příjemný zbytek odpoledne přeje Petr Dejnožka.
Konec zápasu.
59:54'
Finsko právě vstřelilo branku!
Tato hra bez brankáře více než naději na snížení přinášela kombinaci Finů v útočném pásmu, které nakonec znamenalo zakončení do prázdné branky v podání SAKARIHO MANNINENA – 5:2! Asistence: Juuso Hietanen a Jarno Koskiranta.
59:11'
Běží poslední minuta, Jižní Korea stále kooperuje v útočném pásmu s odkrytou brankou.
58:32'
Již dvakrát se Finové dostali k dobré šanci na střelu na odkrytou klec, ani v jednom případě ale obětaví Korejci pátý direkt nepovolili.
58:00'
Jižní Korea se toho nebojí a odvolává dvě minuty před koncem brankáře!
57:07'
Pyörala mohl z dobré střelecké pozice vstřelit pátou branku Finska, místo toho nesobecky vybídl k šanci Oskara Osalu! Centr třetí finské formace ale z voleje puk poslal těsně mimo!
56:20'
Korejci mohli znovu snížit, po průjezdu Šina prolétl puk nikým nesledován finským brankovištěm. Koskinen měl štěstí, že si ho nesklepl za svoje záda.
55:24'
Snahu o korejský útok zastavilo zakázané uvolnění, které vrací hru zpět před Daltona.
55:01'
Dalton se ve třetím dějství nenudí, na kontě má již osmý úspěšný zákrok. Naposledy mu kvalitu a připravenost lapačky otestoval Sami Lepistö.
53:47'
Před brankou Jižní Koreje se střídá jedna šance za druhým. Dobrou pozici si dokázal samostatným postupem najít aktivní Jussi Hietanen, svoje zakončení ale následně nasměroval přímo do připravené lapačky Daltona.
53:12'
Eeli Tolvanen mohl ke třem asistencím přidat i vstřelenou branku, v nejdůležitější moment mu ale kotouč přeskočil hokejku.
52:35'
Anttilovo lehké nahození tečoval najíždějící Kemppainen hodně nepříjemně, Dalton byl připraven. Skóre se tak nemění.
52:12'
Paekovi svěřenci se ještě snaží o zázrak, po střele Testwuida a zákroku Koskinena se bude vhazovat po levé ruce finského brankáře.
51:35'
Postavení mimo hru nabídlo šanci pro reklamní přestávku. Zejména Korejci tuto krátkou pauzu velmi ocení.
50:57'
Hráčům z Jižní Koreji zřejmě již došly síly, nyní jsou dlouho sevřeni v jejich obranném pásmu a nemohou tak poslat na led čerstvé síly. Finové střídají za běhu.
50:15'
Zápas nám vstupuje do poslední desetiminutovky. Finové působí dojmem, že mají postupové karty ve svých rukou.
48:50'
Obránce Marko Anttila si mohl prakticky vybrat, kam pošle kotouč, nakonec ale z dobré střelecké pozice branku Jižní Koreji naprosto minul.
48:23'
První korejskou střelu ve třetím dějství zaznamenal Radunske, Koskinen v poklidu sebral puk do své lapačky.
47:20'
Finsko právě vstřelilo branku!
Třetí využitá přesilová hra v podání Finů přibližuje severskou zemi znovu olympijskému čtvrtfinále! Na brankovišti Daltona vznikl po nástřelu obrovský zmatek, korejský brankář vleže nedokázal zabránit jedné z dorážek z hokejky JUUSA HIETANENA, který skončila v síti – 4:2! Asistence: Oskar Osala a Jussi Junttila.
47:02'
Korejci navíc půjdou do čtyř a jejich naděje na srovnání stavu se tím znovu snižuje. Za hákování sedí za katrem Alex Plante (KOR).
46:33'
Ač byli Korejci ve druhé třetině aktivnější, po návratu z kabin ještě nezaznamenali ani jeden střelecký pokus, který by zamířil mezi tři tyče Koskinenovy branky.
46:03'
Celek Suomi přebírá ve třetím dějství aktivitu a snaží se rozhodnout duel. Dalton nyní musel sebrat do rukavice střelu z čele Ohtamää.
45:40'
Teemu Hartikainen se po pravém mantinelu hodně šikovně natlačil do brankoviště, následně ale klec Jižní Koreji minul.
45:00'
Finové stále působí takovým vlažným dojmem, nedaří se jim soupeře zatlačit. Naopak korejští hokejisté cítí naději na historický úspěch.
43:03'
Dnes již tříbodový Eeli Tolvanen táhl přečíslení Finů, akci tři na jednoho nakonec vzal na sebe a trestuhodně z bezprostřední blízkosti minul Daltonovy branku!
42:00'
Finové jsou v pěti.
41:11'
Korejci se usadili v útočném pásmu a snaží se ohrozit branku Koskinena. Nejnebezpečnější střela z hokejky Younga se odrazila o boční oblouk finské klece.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely po druhé třetině: 26 – 17
Třetí třetina začne asi v 14:52.
V závěru druhého dějství se ještě strhla drobná strkanice, rozhodčí však posílají na trestnou lavici finského obránce Sami Lepistö. Do třetí třetiny tak vstoupí Korejci s dobrou šancí vyrovnat v přesilové hře.
40:00'
Druhá třetina skončila.
40:00'
Vyloučení v týmu Finsko (Sami Lepistö – 2 min., hrubost).
39:36'
K bouřce došlo zase na straně druhé! Obránce Kim měl dostatek prostoru na střelu od modré čáry, Koskinen však dobře viděl, dokázal si najít kotouč a ukrýt ho ve své náruči.
39:00'
Slušnou příležitost nyní spálil i Heiskanen, jehož střela příklepem skončila až na zadním mantinelu za brankou Daltona.
38:03'
Závěr druhého dějství patří znovu výběru ze země tisíce jezer, který se snaží o získání ztraceného dvoubrankového vedení. Další jejich akci ale zmařil pískaný ofsajd.
37:14'
Mika Pyörälä měl na hokejce čtvrtou radost finského týmu, z první ale z mezikruží nechal vyniknout pouze brankáře Dalton! Korejský brankář následně pokryl i nebezpečnou dorážku Kemppainena.
35:15'
Finsko přeřadilo na vyšší rychlost, soupeř se nyní osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění.
34:30'
Po dlouhé době se musel do pozoru dostat Dalton, zakončení na přední tyč ho ale nezaskočilo.
34:03'
Kimovo nepříjemné nahození přineslo výrazné starosti Koskinenovi, který si připsal další úspěšný zákrok. Korejci jsou na koni a snaží se o vyrovnání.
32:42'
Finové svého soka výrazně podcenili a nyní jsou to oni, kdo se musí strachovat o výsledek. Další zakončení přišlo z hokejky Radunskeho a skončilo po kvalitním zákroku Koskinena v lapačce finského gólmana.
32:09'
Jižní Korea právě vstřelila branku!
A rázem je zaděláno na velké drama, Korejci se přibližují na rozdíl jediného gólu! Od mantinelu si velmi šikovně vybruslil JIN-HUI AHN, který následně umístil kotouč na milimetr přesně – 3:2! Asistence: Sang-hun Šin.
31:12'
Zdá se, že utkání ještě není zcela rozhodnuto. Vstřelená branka Korejcům psychicky pomohla, ve druhém dějství je Jižní Korea výrazně aktivnější.
30:06'
Jižní Korea právě vstřelila branku!
Laxní přístup Finů je potrestán, v aréně propuká obrovská radost! Korejci snižují na rozdíl dvou branek a to zcela po zásluze. Dlouhý tlak již Finové nezvládli, střela BROCKA RADUNSKEHO byla zřejmě ještě tečována a skončila přesně mezi Daltonovými betony – 3:1! Asistence: Eric Regan a Sang-uk Kim.
29:39'
Korea nyní více než minutu držela Finy v obranné třetině, brankáře Koskinena ale neprověřila. V největší šance totiž Kim minul branku Finska.
28:18'
Lee v rychlém útoku přenechal puk pro Šina, který svým zakončením nastřelil do obličeje finského obránce Kukkonena. Kapitán Finska míří okamžitě do kabiny.
28:01'
Pokračovat budeme po další komerční přestávce.
28:01'
Sakari Manninen dostal hodně prostoru u levého mantinelu, udělal dva rychlé kroky a ostrým příklepem umístil kotouč přímo do Daltonovy výstroje.
26:23'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finové začíná potvrzovat své kvality a hladkou cestou míří do čtvrtfinále! Dalton inkasuje potřetí poté, co se MIRO HEISKANEN šikovně uvolnil za modrou čarou a přesně mířenou ranou navýšil náskok finského celku – 3:0! Asistence: Eeli Tolvanen.
25:00'
Young dostal velmi šikovně kotouč do jízdy a z pravé strany vyslal puk na Koskinena. Finský brankář však vyrážečkou odrazil kotouč do bezpečí.
23:44'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finští hokejisté odskakují na rozdíl dvou branek a nutno poznamenat, že jim k tomu pomohla velká porce štěstí! PETRI KONTIOLA hledal na brankovišti volné spoluhráče, místo toho ale o brusli korejského zadáka poslal kotouč do sítě – 2:0! Asistence: Sami Lepistö a Eeli Tolvanen.
23:09'
Brankář Koskinen dostal při vlastní přesilové hře ostrý zásah do masky, z nulového úhlu ho prověřil Swift. Hra je přerušena, finský brankář je v pořádku připraven pokračovat ve hře.
22:51'
Snahu o vyrovnání v podání Jižní Koreji maří nedovolený zákrok. O Hjon-ho (KOR) dostává menší trest za podražení a nabízí Finsku třetí přesilovou hru.
21:30'
Druhé dějství zatím patří Korejcům, kteří hned dvakrát prověřil brankáře Koskinena.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely v první třetině: 14:5
Úvodní dvacetiminutovka je za námi a my vidíme očekávané. Finsko využilo přesilovou hru a díky střele Kontioly vede nejtěsnějším možným způsobem. Korejci ale rozhodně nepůsobí ustrašeným dojmem a zdá se, že si na rychlost elitních světových týmů dokázali zvyknout. Druhá třetina odstartuje asi v 13:49.
20:00'
První třetina skončila.
19:35'
Závěr první části patří pro změnu finským hokejistům, kteří zatížili konto soupeře řadou střeleckých pokusů. Druhou gólovou radost v prvním dějství už ale nepřidají.
19:05'
Hříšník Radunske se po návratu z trestné lavice hnal do slušné šance a připsal na konto Jižní Koreji pátou střelu v první třetině.
18:50'
Korejci již jsou v plném počtu a ženou se dopředu.
18:45'
Matt Dalton vytáhl další fantastický zákrok! Oskar Osala dostal poměrně hodně času na dorážku z bezprostřední blízkosti, jeho střelu ale před brankovou čarou zastavil švih lapačky korejského brankáře!
18:23'
Juntilla šikovně našel na kruzích připravenou hokejku Savinainena, který bleskurychlou tečí šikovně změnil směr cesty kotouče. Dalton byl ale znovu stoprocentně připraven.
18:09'
Matt Dalton si osmý zákrok dnešního odpoledne připsal až po střele Lepistä od modré čáry.
17:32'
Aktivní Tolvanen chce k asistenci přidat i vstřelenou branku. Další jeho pokus ale Daltona neohrozil, obětaví zadáci odrazili jeho ránu mimo korejskou branku.
17:13'
Úvodní rána v přesilové hře v podání Tolvanena však zablokována.
16:43'
Předchozí tvrzení se ještě umocní. Brock Radunske (KOR) naprosto zbytečně fauloval krosčekem v útočném pásmu a po právu mu již patří místo na trestné lavici.
16:18'
Hraje se téměř bez přerušování, čas první třetiny běží velmi rychle. Finové mají kotouč častěji na svých hokejkách.
14:12'
Obrovskou šanci na navýšení vedení měl finský útočník Teemu Hartikainen! Zjevil se naprosto sám na levé straně brankoviště, prudkou přihrávku ale nedokázal usměrnit do poloprázdné korejské branky!
13:02'
Finové zatím rozhodně nepůsobí dojmem, že jim role favorita vyhovuje. Naopak. Korejci znovu aktivně kombinují v útočném pásmu.
11:55'
Korejci volí v kvalifikačním zápase rychlé protiútoky, po nepřesnosti je jim ale odpískáno zakázané uvolnění.
11:13'
Chvíli na to již Michael Swift mnohem více vystrašil finské fanoušky, svůj postup z levé strany však zakončil ranou mimo tři tyče Koskinenovy klece.
10:03'
Kisung Kim hodně nepříjemně proháněl volný kotouč směřující do obranného pásma Finska, Koskinen raději ukryl puk pod jeho lapačku.
09:17'
Mikka Koivisto šikovně podržel kotouč na modré čáře a následně nepříjemně vystřelil. Dalton toho nemohl mnoho vidět a měl velké štěstí, že ho rána trefila do ramene.
08:17'
Elitní formace Finska se znovu dokázala na delší dobu usadit před Daltonem, k výraznějšímu ohrožení se ale tentokrát nedostala.
07:54'
Už to vypadalo, že se Korejci dostanou v útočné třetině ke kotouči, jejich snahu ale maří postavení mimo hru. Následuje reklamní brejk.
05:52'
Ani vstřelená branka směr utkání nevychýlila, Finové i nadále stupňují tempo a svého soka téměř nepouští z obranného pásma.
04:42'
Finsko právě vstřelilo branku!
Úvodní přesilovou hru finští hokejisté poměrně svižně využívají! Rychlá kombinace na jeden dotek skončila přesnou přihrávkou Tolvanena na hokejku PETRIHO KONTIOLY, který ranou z voleje do vzdálenějšího rohu korejské branky – 1:0! Asistence: Eeli Tolvanen a Joonas Kempainen.
03:54'
Brankář Matt Dalton si při signalizované výhodě připsal tři úspěšné zákroky, čisté konto však uhájit dokázal.I Ton Ko (KOR) dostává menší trest za hru vysokou holí.
03:17'
Jižní Korea doposud brání velmi svědomitě, většinu střel obránci ke svému brankáři ani nepustí. Nyní však mají Finové výhodu a zřejmě je tak bude čekat úvodní přesilová hra v utkání.
02:46'
Obraz hry již pomalu začíná odpovídat tomu, co se čekalo. Tým Suomi se usadil v útočném pásmu a hledá co nejlepší pozice pro zakončení. Heiskanenovo poslední nahození se o brusle jednoho z bránících hráčů odrazilo až do hlediště.
02:23'
Dalton má na kontě také první úspěšný zákrok, z ostrého úhlu našel jeho lapačku Tolvanen.
02:00'
Sami Lepistö nahazoval puk od modré čáry, kotouč se před hradbu těl před korejským brankářem k Daltonovi nedostal. Soupeř poslal puk pouze do středního pásma.
01:11'
Swift se ocitl po pasu zpoza branky sám před Koskinenem a okamžitě připsal na konto finského gólmana úvodní zákrok. To Dalton na první kontakt s kotoučem stále čeká.
00:35'
Úvodní vteřiny se trochu nečekaně odehrávají v obranné třetině finského výběru.
00:01'
Utkání právě začalo.
Obě mužstva již kráčí útrobami arény a budou nastupovat na ledovou plochu. Finové vstupuj do kvalifikace v roli ohromného favorita, uvidíme, jak se s tím svěřenci trenéra Märjämäkiho popasují.
Úvodní sestavy:

Finsko: Koskinen (Rämö) – Lepistö, Kivistö, Hietanen, Koivisto, Heiskanen, Ohtamaa, Kukkonen – Hartikainen, Kemppainen, Junttila – J. Peltola, Kontiola, Tolvanen – Manninen, Osala, Pyörälä – Enlund, Koskiranta, Savinainen – Anttila.

Jižní Korea: Dalton (Sung-Je Park) – Young, Won-čon Kim, Ton-ko I, Regan, Hjon-ho O, Plante, Jong-čon So – Radunske, Ki-song Kim, Sang-uk Kim – Swift, Min-Ho Čo, Testwuide – Jin-Hui Ahn, Jong-čon I, Sang-hun Šin – Sang-u Šin, U-sang Paj, Won-čong Kim.

Rozhodčí: Gofman, Mayer – Fluri, Lazarev.
Zatímco dosavadním jediným střelcem Jižní Koreji na turnaji je Min-Ho Cho, ve finském výběru bude hrozit řada útočníků. Nejvíce se na olympiádě zatím daří Tolvanenovi, který je s šesti kanadskými body (3+3) doposud nejproduktivnějším hráčem celého turnaje. Se čtyřmi body se za ním drží Lepistö s Kontiolou.
Domácí hokejisté z Jižní Koreji ukazují, že na olympijských hrách nedělají ostudu a že si postup do elitní skupiny mistrovství světa v loňském roce vydobyli právem. Hned na úvod hodně trápili český výběr, následně však po dvou nelichotivých výsledcích skončili ve skupině poslední. Dočkají se teď největší senzace?

Výsledky Jižní Koreji v základní skupině:

Česko – Jižní Korea 2:1
Švýcarsko – Jižní Korea 8:0
Kanada – Jižní Korea 4:0
Finsko bojovalo o účast ve čtvrtfinále až do posledních vteřin, o nutnosti se kvalifikovat rozhodla branka na 1:2 z finského pohledu ve třetí třetině posledního utkání proti výběru Tre Kronor. Finové působí v Jižní Koreji velmi sebevědomým dojmem a věří, že se jim podaří domácí celek porazit rozdílem třídy.

Výsledky Finska v základní skupině:

Finsko – Německo 5:2
Finsko – Norsko 5:1
Švédsko – Finsko 3:1
Mužský hokejový turnaj na olympijských hrách má za sebou skupinovou fázi, z dvanáctky týmů vykrystalizovala postupová čtveřice přímo do čtvrtfinále a zbylá osmička si to mezi sebou rozdá v kvalifikaci! Jedním ze čtyř kvalifikačních soubojů je zápase mezi Finskem a Jižní Koreou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:10.


Články odjinud