ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - muži -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Německo - 16. února 2018   13:10

Ukončeno
Švédsko
Švédsko
02:00' Stålberg (Zackrisson, Fransson)
1:0
(1:0, 0:0, 0:0)
Německo
Německo
Švédsko
Sestavy:
Enroth (Fasth) – E. Gustafsson (A), Ahnelöv, Kronwall (A), Bertilsson, Wikstrand, Fransson, Dahlin – Lindström, P. Lindholm, Möller – F. Pettersson (C), J. Lundqvist, Axelsson – Everberg, Lander, Omark – Zackrisson, Bergström, Stålberg – C. Klingberg.
Rozhodčí
Mayer (USA), Olenin (RUS) – Kaderli (SUI), Vanoosten (CAN)
3 077 diváků
Německo
Sestavy:
Pielmeier (Endras) – M. Müller, Mauer, Boyle, Ehrhoff (A), Hördler, Akdag, Krupp – Y. Seidenberg, Ehliz, Kahun – Plachta (C), Goc, Wolf – Macek, Hager, Schütz (A) – Kink, Reimer, Fauser – Noebels.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního odpoledne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Utkání sledovalo 3 077 diváků.
Střely na branku: 26 – 28
Je dobojováno. Velmi vyrovnaný souboj Švédů s Němci nakonec končí těsnou výhrou Švédska 1:0. Nutno ale podotknout, že by si Němci minimálně bod zasloužili. V závěru měli drtivý tlak, nepomohla tomu ani závěrečná powerplay. Švédi si tak připisují další tři body do tabulky.
Konec zápasu.
59:55'
Jeden ze Švédů netrefil ze středu hřiště prázdnou branku, to ho ale mrzet nemusí. Těsný náskok si tak švédští hokejisté udrží.
59:05'
Tlak Němců pokračuje, Enroth tak musí být zase pozorný. Schütz pak nadvakrát Enrotha neprostřelil a Švédi tak dokáží přesile Němců zatím čelit.
58:39'
Němci se nedokázali udržet v útočném pásmu a Švédi opatrně vyhazují kotouč tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
58:26'
Pielmeier je na střídačce a Němci to zkusí se šesti bruslaři v poli. Nyní si vybírají oddechový čas.
58:26'
Wolf se prodral až před Entrotha a chtěl se dostat do zakončení, poté byl natlačen švédským hráčem na brankoviště a svatyně Švédů se tak vychýlila ze svého postevení.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:05'
Naháněná pokračuje i nadále. Švédi prahnou po pojistce, Němci naopak po vyrovnání. V obou případech byly střely na každé straně hodně nepřesné.
56:02'
Němci nepouštějí Švédy takřka k ničemu, nyní sebrali puk ve vlastním obranném pásmu a hned na to mířili do toho útočného. Ovšem ani tato akce se jim nevyvedla.
55:29'
Plachta neprošel s pukem přes obranu Švédů a ti ho zavážejí před německou branku. Pokusí se znovu zvýšit svůj náskok, zatím jsou ale co se střel týče, hodně bezzubí.
54:54'
Johan Fransson pálil od modré čáry, ale jeho dělovku zachytil obránce Německa na své hrudi a poté poslal puk do bezpečí.
54:49'
Komerční přestávka.
54:03'
Němci zvyšují tempo hry a čím dál více se tlačí před švédskou branku. Jejich vyrovnání je na spadnutí. Švédští hokejisté zatím jejich tlaku odolávají.
53:05'
Od modré čáry pálil Mauer, ale jeho střela mezi tyče neprošla. Švédi tak sbírají kotouč a hned s ním míří zpět do útočného pásma, kde se pokusí ohrozit německou branku.
52:12'
Yannic Seidenberg se mohl dostat do samostatného úniku, ale obrana Švédů se stihla vrátit zpět a nebezpečí tak zažehnala.
51:35'
Viktor Stålberg bojoval v rohu kluziště o kotouč, nakonec prohrál a do akce tak mohou zamířit zase hráči Německa, kteří mají puk na svých holích.
50:48'
Na druhé straně se snažil o střelu z mezikruží Ahnelöv, ale i ten neprocedil kotouč mezi betony Pielmeiera.
50:37'
Enroth nyní musel zasahovat proti přízemní střele Ehlize, který nebezpečně střílel, ale s celou situací si poradil a dost svůj tým podržel.
50:09'
Nyní už se dostal ke střele od modré čáry a poté jeho střelu tečoval jeden ze Švédů před německou brankou, ale nebyl úspěšný.
49:22'
Staffan Kronwal si sjel do mezikruží, svou střelu ale poslal jen mimo tři tyče.
48:32'
Blíží se pomalu polovina třetí třetiny a stav je stále pouze 1:0. Švédi, pokud pomýšlejí o třech bodech, měli by zabrat. Němci zvyšují tlak a dožadují se vyrovnání.
48:15'
Pronikající švédský tým do útočného pásma zastavilo postavení mimo hru a ta se tak stěhuje zpět do středního pásma.
47:17'
Oscar Möller dotíral na Pielmeiera, ten se ale poté natáhl k puku a ukryl ho pod svojí lapačkou. Hru přerušil a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
46:32'
Obrana německého celku znovu zastavila další šanci Švédů a ti se tak nemohli dostat do zakončení. Na jejich hokejky pomalu začíná padat nervozita.
46:18'
Hra se přelévá ze strany na stranu a nyní to byli Němci, kdo zahrozil před švédskou brankou. I pro Švédy to ale bylo bez inkasované branky.
45:33'
A nyní zase Němci, ti si vypracovali slibnou šanci před Enrothem, ale po jejich střele zasáhl švédský brankář svým betonem a podržel svůj tým.
44:36'
Další obléhání německé branky, ale nic z toho opět nebylo. Švédi tak mají stále velký tlak, který ovšem navýšení vedení nepřinesl.
44:09'
Nyní byli nebezpeční Švédi před německou brankou a jejich brankář se musel mít znovu na pozoru.
42:56'
Kronwall si nabruslil ne levý kruh, udělal o krok navíc a poté vystřelil, ale Pielmeier jeho střelu chytil a záhy přerušil hru.
42:08'
Viktor Stålberg si sjel na levý kruh, jeho střela se ale otřela jen o boční konstrukci německé branky.
41:45'
Další šance na německé straně, Švédi se ale dokázali dostat k puku a nyní míří na opačnou stranu.
40:37'
Švédi jsou v plném počtu.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 18 – 19
Také druhá třetina je za námi. V ní nepadla ani jedna branka a Švédi tak drží svůj těsný náskok. Ovšem Němci byli mnohdy hodně nebezpeční a několikrát nebyli daleko od vyrovnání. Na začátku třetí třetiny budou dohrávat svou přesilovou hru, která může trvat sedmatřicet vteřin. Třetí dějství začne přibližně ve 14:45.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:45'
A znovu letí puk až před německou branku a v této části hry se už nic zřejmě nestane.
39:10'
Němci po své nepřesné střele ztratili kotouč a ten okamžitě vyhodili Švédi až před Pielmeiera a osvobodili se.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:37'
Ovšem ne na moc dlouho. Fransson podrazil soupeře a dostává dvě minuty. Němci tak mají další přesilovou hru k dispozici.
38:25'
A nyní jsou už kompletní.
38:01'
Švédi se osvobozují a posílají puk až před německou branku. Němci tak musí zakládat další akci z hloubi vlastního obranného pásma.
37:45'
Frank Mauer střílel z levé strany a trefil připravenou lapačku Enrotha. Ten raději přerušuje hru a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
37:34'
Švédi jsou už ve čtyřech.
37:20'
Zatím se Švédi nedokázali osvobodit a Němci tak stále zatápějí před jejich brankou.
36:46'
Němci ostřelují švédskou svatyni, Enroth zatím odolává. Nicméně německý tým stále drží útočné pásmo a operuje před Enrothem.
36:25'
A pozor. Švédi jdou do tří. Viktor Stålberg inkasuje dvě minuty za podražení a už sedí na trestné lavici.
35:45'
Plachta je na ledě a začíná tak zkrácená přesilová hra pro německý tým, který je už v plném počtu.
35:34'
Lindholm dostává dvě minuty za držení hole a síly na ledě se srovnají. Uvidíme tak hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
34:53'
Znovu švédskému celku nevyšla akce před brankou Pielmeiera a Němci se znovu osvobozují. Své oslabení zvládají opět na výbornou.
34:26'
Po delším pobytu Švédů v útočném pásmu se Němci dokázali dostat ke kotouči, který vyhodili až před švédského brankáře.
33:45'
Plachta dostává dvě minuty za vysokou hůl a nabízí švédskému týmu další přesilovou hru. Uvidíme, zda se ji podaří Švédům proměnit.
33:08'
Němci nyní čelí velkému tlaku Švédů, ale zatím se dokázali vymanit a vyvezli kotouč ven z obranného pásma.
32:31'
Po dalším přesném zákroku Pielmeiera brankář Německa raději hru přerušil, neboť na něho dotírala hned dvojice švédských útočníků.
31:33'
Matthias Plachta se ocitl v prostoru mezi kruhy a hned vystřelil. Obrana Švédů ale byla pozorná a zastavila další německou šanci.
30:26'
Fredrik Pettersson dostal nabito na vrchol pravého kruhu a z první okamžitě vystřelil. Brankář Pielmeier byl ale připravený a jeho lapačka také.
30:14'
Německo je v plném počtu.
29:53'
Jenže se ji příliš nedaří, naopak Němci hrají velmi dobře své oslabení a zřejmě ho také zvládnou.
29:22'
Po dalším vyhození kotouče Němci ho sebrali Švédi ve vlastním obranném pásmu a ženou se do další útočné akce.
28:46'
Už se zabydleli v pásmu německého týmu a Pielmeier se musí mít na pozoru, neboť na něho letěly už dvě střely. Dokázal si ale poradit a poté se Němci osvobozují.
28:14'
Další vyloučení Němců a Švédi mají možnost odskočit svému soupeři v přesilové hře.
28:14'
Vyloučení v týmu Německo (Christian Ehrhoff – 2 min., podražení).
27:40'
Další tlak před německou brankou. Ten ale Němci ustáli a hned na to vyhodili puk do středního pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
27:19'
Oscar Möller a jeho prudká střele z vrcholu pravého kruhu zaměstnala brankáře Německa a ten poté raději přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
26:51'
Po nepřesné střele Švédů se k puku dostali Němci a snažili se projít do útočného pásma. Jenže je obrana žlutých zastavila a nedovolila průnik do jejich pásma.
26:12'
Od modré čáry vyslal jedovatou střelu Frank Hördler a po jeho pumelici zazvonilo břevno švédské branky! Němci tak nebyli daleko od vyrovnání.
26:00'
Švédi jsou kompletní.
25:49'
Dominik Kahun se dostal ke střele z pravého kruhu a vyzkoušel tak pozornost švédského brankáře Entrotha. Ten uspěl a raději přerušil hru.
25:18'
Další vyhození puku až před německou branku a Švédi pošetřili cenné vteřiny ze svého oslabení.
24:33'
Němci zamkli Švédy v jejich pásmu a roztáčejí přesilovkový kolotoč. Zatím se ale k pořádné střele nedostali a nedostanou. Švédi se totiž dokázali okamžitě osvobodit.
24:00'
Přesilovka pro Německo. Gustafsson inkasuje dvě minuty za vysokou hůl a už sedí na trestné lavici.
23:33'
Z pravé strany pálil Seidenberg, ale Enroth byl na svém místě a včas sklapl své betony.
22:41'
Švédsko je už v plném počtu.
22:19'
Další kombinace švédského celku byla nepřesná a Němcům se už oslabení začíná velmi rychle krátit.
22:10'
Mikael Wikstrand vyslal střelu z prostoru mezi kruhy a Pielmeier vytasil efektní semafor. Hra je přerušena a vhazování proběhne po jeho levé ruce.
21:43'
Němci se zatím statečně brání a vyhazují puky do bezpečí. Poté se ale k němu dostali opět Švédové a jedou zakládat další přesilovkovou akci.
20:41'
Seidenberg dostal dvě minuty za podražení a Švédsko si zahraje první přesilovou hru v tomto utkání.
20:29'
Hned v úvodu druhé třetiny zahrozili Švédové, před brankou ale jejich střela skončila mimo tři tyče.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 9 – 7
Je za námi první třetina, která nabídla z obou stran svižný hokej, ale pouze jednu branku. Ve druhé minutě otevřel účet utkání střelou mezi kruhy Viktor Stålberg a na jeho trefu už nikdo nenavázal, takže stanovil také výsledek první třetiny. Uvidíme, co nám přinese ta další, která začne přibližně ve 14:00.
20:00'
První třetina skončila.
19:45'
Puk je ve středním pásmu a už to vypadá, že se v této části hry nic nestane a první dějství spěje ke svému konci.
19:16'
Švédi vytáhli puk z obranného pásma, poté se na druhé straně dostal ke střele Lander, tu vyrazil německý brankář před sebe. Němci otáčejí hru.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:34'
Wikstrand si sjel mezi kruhy, vystřelil, ale jeho pokus zachytil Pielmeier. Hra je znovu přerušena a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
17:22'
Následuje komerční přestávka.
16:44'
Marně se Marcus Kink natahoval na přihrávku před švédskou brankou. Kronwall kotouč zachytil a hned ho poslal do středního pásma.
15:47'
Viktor Stålberg se proháčkoval obranou Německa do prostoru mezi kruhy, jeho rána ale skončila pouze vysoko nad německou brankou. Puk už mají Němci a stěhují se do útočné třetiny.
14:58'
Plachta vystřelil z pravého kruhu, ale puk srazil obránce Dahlin a znovu tak zabránil jakékoli šanci německého týmu.
14:18'
Joakim Lindström projel kolem levého mantinelu do útočného pásma, ale byl zastaven obranou Německa, která tak zastavila další možnou akci hráčů ve žlutých dresech.
12:45'
Série nepřesností na obou stranách. Nyní už ale mají kotouč ve své moci zase Švédi a míří před německou branku.
12:01'
Německo je v plném počtu.
11:38'
A další šance německého týmu. Goc pálil z vrcholu pravého kruhu, ale byl nepřesný. Švédi se naposledy osvobozují a toto oslabení už zvládnou.
11:10'
Kahun pálil z pravé strany a orazítkoval brankovou konstrukci. K odraženému puku se pak dostali Švédi a hned ho vyhodili do bezpečí.
10:01'
Lindhom dostává dvě minuty za podražení a je tu přesilová hra pro Německo.
09:24'
A znovu to před německým brankovištěm vřelo. Klingberg ale svou střelu poslal jen vedle branky Německa. Hra se tak otáčí zase na druhou stranu a útočit jde německý tým.
08:50'
Němci se nyní nedostali do útočného pásma, Švédi je zastavili už v tom středním a hned na to začínají zakládat další akci.
08:10'
Patrick Reimer střílel z levého kruhu, trefil ale pouze beton švédského brankáře. Následuje tak další útok švédského celku.
07:38'
Švédi byli znovu aktivní a vynutili si další vhazování v útočném pásmu. A to po levé ruce Pielmeiera.
07:03'
A další střela Švédů, kterou vyslal Fransson, ale byla nepřesná. Německá obrana sebrala kotouč a poslala ho do bezpečí.
05:54'
Fransonova střela zaduněla o zadní mantinel. Poté si puk převzali hráči Německa a zamířili s ním na druhou stranu.
04:47'
Po další šanci Švédů zakončoval Lander, německý brankář kotouč zastavil a raději přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
04:23'
Hraje se rychlý hokej, nahoru dolů. Němci měli další šanci před brankou Švédska, ale Entroht nedovolil, aby se dostali do výraznější šance.
03:18'
Němci se snažili najít odpověď, ale jejich střela byla hodně nepřesná. Zamířila jen vedle branky švédského celku.
02:00'
Švédsko právě vstřelilo branku!
A Švédi hned z rychlého protiútoku skórují. Přihrávku do jízdy dostal VIKTOR STÅLBERG, jenž si sjel do prostoru mezi kruhy a odtud nekompromisně zavěsil – 1:0. Asistence: Patrik Zackrisson a Johan Fransson.
01:20'
Goc vyslal nepřesnou přihrávku na spoluhráče, tu zachytili jeden že švédských obránců a poslal kotouč do bezpečí.
00:50'
Marcel Goc objel švédskou branku, ale do zakončení se nedostal. Hned na to se zrodila další akce na straně Švédů, leč bez gólového efektu.
00:11'
Němci se hned vrhli do útoku a na Enrotha šla první střela. S tou si ale poradil a na druhou stranu míří Švédi.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Švédsko: Enroth (Fasth) – E. Gustafsson (A), Ahnelöv, Kronwall (A), Bertilsson, Wikstrand, Fransson, Dahlin – Lindström, P. Lindholm, Möller – F. Pettersson (C), J. Lundqvist, Axelsson – Everberg, Lander, Omark – Zackrisson, Bergström, Stålberg – C. Klingberg.

Německo: Pielmeier (Endras) – M. Müller, Mauer, Boyle, Ehrhoff (A), Hördler, Akdag, Krupp – Y. Seidenberg, Ehliz, Kahun – Plachta (C), Goc, Wolf – Macek, Hager, Schütz (A) – Kink, Reimer, Fauser – Noebels.

Rozhodčí: Mayer (USA), Olenin (RUS) – Kaderli (SUI), Vanoosten (CAN).
Naposledy se dnešní soupeři potkali v roce 2017 na Mistrovství světa. Poslední duel Švédsko jasně ovládlo, když porazilo Německo vysoce 7:2. Nutno však dodat, že sestava Seveřanů byla značně jiná. I pro dnešní zápas jsou hráči ze Skandinávského poloostrova považováni za favority.
Oba celky už za sebou mají úvodní duel na letošní Olympiádě. Švédsko svůj první zápas zvládlo, když po gólech Lindholma, Landera, Everberga a Wilkstranda zvítězilo 4:0 nad Norskem. Vychytanou nulu si připsal Fasth.

Němci vé svém prvním zápase podlehli favorizovanému Finsku 2:5, o góly se postaral Macek a Hordler. V brance Německa stál Danny Aus den Birken.
Nominace Německa:


Brankáři: Aus den Birken (Mnichov), Endras (Mannheim), Pielmeier (Infolstadt)

Obránci: Seidenberg, Boyle (Mnichov), Ehrhoff, M. Müller (Kolín nad Rýnem), Krupp (Wolfsburg), J. Müller, Hördler (Berlín), Akdag (Mannheim)

Útočníci: Macek, Kahun, Mauer, Hager (Mnichov), Kink, Plachta, Goc, Wolf (Mannheim), Reimer, Ehliz, Pföderl (Norimberk), Fauser (Wolfsburg), Schütz (Kolín nad Rýnem), Noebels (Berlín)
Nominace Švédska:


Brankáři:
Enroth (Dinamo Minsk), Fasth (Växjö Lakers), Hellberg (Kunlun Red Star)

Obránci: Kronwall (Lokomotiv Yaroslavl), Wikstrand(Färjestad BK), Hersley(SKA Saint Petersburg), Fransson(Genève-Servette HC), Bertilsson (Brynäs IF), Dahlin(Frölunda HC ), gUSTAFSSON (HC Neftekhimik Nizhnekamsk ), Ahnelöv(Avangard Omsk)

Útočníci: Lindström (Skellefteå AIK), Pettersson (ZSC Lions), Axelsson (Färjestad BK), Lindholm (Skellefteå AIK), Everberg (Avangard Omsk), Zackrisson (HC Sibir Novosibirsk), Lundqvist (Frölunda HC), Bergström (HC Sibir Novosibirsk), Stålberg (EV Zug), Norman (Jokerit), Möller (Skellefteå AIK), Klingberg (EV Zug), Lander (Ak Bars Kazan), Omark (Salavat Yulaev Ufa).
Dobré odpoledne! Olympiáda má na programu další hrací den v mužské kategorii. V tomto online přenosu se zaměříme na duel Švédska a Německa. Ve skupině C se ještě nachází Finsko a Německo. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 13:10, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:10.


Články odjinud