ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - muži -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Švýcarsko - 15. února 2022   09:40

Ukončeno
Česko
Česko
10:08' Klok (Knot, R. Červenka) • 55:59' R. Červenka (David Krejčí, Jan Kovář)
2:4
(1:2, 0:1, 1:1)
Švýcarsko
Švýcarsko
14:59' Ambühl  (Thürkauf, Corvi) • 15:12' Mottet  (D. Hollenstein, Diaz) • 29:53' Denis Malgin  (Alatalo, Andrighetto) • 54:57' Diaz  (Andrighetto, F. Herzog)
Česko
Sestavy:
Š. Hrubec (Bartošák) – Mozík, Šulák, J. Jeřábek (A), Kundrátek, Knot, Klok, D. Sklenička – Hyka, David Krejčí (A), L. Sedlák – Sobotka, Jan Kovář, R. Červenka (C) – M. Stránský, Michael Špaček, M. Řepík – H. Zohorna, T. Zohorna, Smejkal – Lenc.
Rozhodčí
Gofman, Kaukokari – Lundgren, Malmqivst
Švýcarsko
Sestavy:
Genoni (Berra) – Diaz (C), Mirco Müller, Y. Weber, Loeffel, Fora, Frick, Alatalo – S. Moser, G. Haas (A), Hofmann – Ambühl (A), Corvi, Thürkauf – Andrighetto, Denis Malgin, F. Herzog – Mottet, Bertschy, Vermin – D. Hollenstein.
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že branky Lukáš Kloka a Romana Červenky nestačily na postup z osmifinále, se loučím a přeji vám příjemný zbytek úterního dne.
Poprvé v historii bude národní tým chybět ve čtvrtfinále olympijského turnaje! Ovšem řekněme si, že zcela zaslouženě, jelikož Švýcarsko bylo mnohem kompaktnější a mělo určitou lehkost, která českému týmu scházela. Národní celek doplácí na koncovku, což musí do příštích turnajů zlepšit. Sen o medaili se tedy rozplynul už v osmifinále...

Střely na branku: 33:18.
Konec zápasu.
59:31'
Od modré čáry ještě vystřelil do horní poloviny branky Lukáš Klok, jenomže Leonardo Genoni byl znovu na správném místě.
58:50'
Libor Šulák zavezl puk do útočného pásma, odkud Michal Řepík bekhendem nahodil na branku. Jenomže po chvíli první jmenovaný přihrál do středního pásma.
58:00'
Od modré čáry se do puku opřel Tomáš Kundrátek, který vyslal ránu vedle pravé tyče. Následně se Švýcarsku povedlo vyhodit tak, aby se icing nepískal.
57:16'
V obranném pásmu se kotouč zmocnil Simon Moser, který se snažil trefit prázdnou branku. Ovšem o kousek minul levou tyčku, a tak je z toho další zakázané uvolnění.
57:03'
Švýcarsko vyhodilo puk tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění. Ovšem rozhodčí změnili své rozhodnutí a icing odpískali.
56:49'
Šimon Hrubec znovu spěchá na střídačku!
55:59'
Česko právě vstřelilo branku!
Národní tým ještě vykřesal trochu naděje, když využil přesilovou hru! David Krejčí žabičku naservíroval na zadní tyčku, odkud ROMAN ČERVENKA otřel svůj pokus o břevno, čímž nedal brankáři šanci zasáhnout – 2:4. Asistence: David Krejčí a Jan Kovář.
55:53'
Šimon Hrubec je znovu na střídačce a Lukáš Sedlák míří do útočného pásma.
55:41'
Šimon Hrubec se vrací do branky, budeme čekat nejspíš na vítězné buly.
55:41'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Mirco Müller – 2 min., nedovolené bránění).
55:40'
Není na co čekat! Šimon Hrubec míří na střídačku, český celek se pokusí o zázrak v šesti mužích v útočném pásmu.
Střely na branku: 30:18.
54:57'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Zřejmě je o osudu národního týmu rozhodnuto! Sven Andrighetto zpoza branky přihrál na modrou čáru, odkud vystřelil RAPHAEL DIAZ. Švýcarský kapitán zamířil přesně ke vzdálenější tyči, čímž téměř českému týmu sebral naději – 1:4. Asistence: Sven Andrighetto a Fabrice Herzog.
54:33'
David Krejčí přihrával na modrou čáru, kam se ze středního pásma přihnal třinecký obránce. Tomáš Kundrátek se opřel do puku, čímž vyslal tvrdou ránu, kterou Leonardo Genoni pokryl.
54:13'
Od modré čáry kotouč nahazoval proti brance Vojtěch Mozík, jehož pokus zachytil rukavicí soupeř. Švýcarsko následně vyhodilo pouze za cenu zakázaného uvolnění.
52:59'
Na pravé straně útočného pásma se znovu nacházel Matěj Stránský, který mohl mířit sám na brankáře, ale neměl rychlost. Český útočník už si chystal pozici ke střele, ale přišel lehký háček, který mu to znemožnil. Rozhodčí situaci přehlížejí, vylučovat se nebude.
52:25'
Díky rychlému přechodu ve středním pásmu se národní tým dostal do přečíslení. V dobré pozici se nacházel Matěj Stránský, který ani nyní hostujícího gólmana nepřekonal.
51:42'
Národní tým se nedostává k vyloženým šancí, protože Švýcarsko se vrací před vlastní branku. Roman Červenka se nacházel na pravé straně, ale měl proti sobě hned dvojici soupeřů.
50:59'
Hra se velmi rychle přelévá, přesto Švýcarsko vede o dvě trefy! Ovšem právě hostující celek je nebezpečnější, když další pokus z osy vyslal Denis Malgin. Šimon Hrubec zasáhl ramenem a následně kotouč schoval do výstroje.
50:19'
Od modré čáry se tentokrát napřáhl Mirco Müller, jehož snažení bylo nepřesné. Český tým se zmocnil puku a míří do útoku.
49:06'
Švýcarsko jelo ve třech na jediného českého obránce! Dennis Hollenstein přihrával do druhé vlny, kde se nacházel Christoph Bertschy. Jeho ránu zřejmě zablokoval vracející se Tomáš Zohorna!
48:45'
Po souboji Matěje Stránského s Romainem Loeffelem opustila černá guma hrací plochu. Bude se vhazovat před českým brankářem.
48:10'
Za brankou se nacházel Matěj Stránský, který se vytočil do střelecké pozice. Jeho pokus po ledě neměl šanci na úspěch a Michal Řepík už na případnou dorážku nestihl reagovat.
47:33'
Na modré čáře udělal kličku Tomáš Kundrátek, čímž se dostal na střed hrací plochy. Jeho pokus byl pak sražený za branku, tohle je ale výborné střídání českého týmu.
46:32'
Tomáš Hyka napral na pravém křídle velkou rychlost a protáhl se kolem soupeře před branku. Ovšem jeho pokus zblízka zamířil do švýcarského gólmana.
Střely na branku: 25:16.
46:01'
Do předbrankového prostoru se cpal Michal Řepík, ale ani on švýcarského brankáře nepřekonal. Leonardo Genoni zasáhl ramenem a Švýcarsko následně otočilo hru. Ránu ještě ze středního pásma vyslal Santeri Alatalo, ale český maskovaný muž byl znovu připraven.
45:15'
Lukáš Klok mohl postupovat do akce, ale otočil se, aby počkal na střídající spoluhráče. Následně kotouč po mantinelu za branku nahodil Tomáš Kundrátek.
44:37'
Po vyhraném vhazování se do puku u modré čáry opřel Michael Fora, jehož snažení Šimon Hrubec viděl, a tak jej schoval do výstroje.
44:33'
Hostující celek otočil hru a Šimon Hrubec musel zaznamenat další zákrok. Na českého brankáře vyslal střelu zleva Denis Malgin.
43:48'
Švýcarsko už nikam nespěchá a brání střední pásmo. Národní tým přes ně prošel do útoku, kde si Kovář vyměnil puk se Šulákem. Jeho pumelici vyrazil Leonardo Genoni betonem.
42:25'
Jiří Smejkal nahodil kotouč proti brance, ale puk byl sražený. S rychlým zakončením přišel Tomáš Zohorna, jenž trefil brankářův beton. Následně puk ležel vedle gólmana, ale obránci k němu Hynka Zohornu už nepustili.
41:15'
Radan Lenc přihrával po mantinelu za branku, s čímž Lukáš Sedlák nepočítal. Česká formace už odjíždí na střídačku a do hry nastupují čerstvé síly.
40:13'
České mužstvo přeskupilo své řady! Švýcarskou nahodilo kotouč za branku, kam se vydal Šimon Hrubec, jenž přihrál na hokejku soupeře, ovšem nic z toho nevytěžil.
40:01'
Začala třetí třetina.
Dvacet minut hry má český výběr na to, aby odvrátil vypadnutí z olympijského turnaje. Ve druhé periodě Švýcarsko navýšilo své vedení, když se v další přesilové hře prosadil Denis Malgin. Národní tým trápí především koncovka! Doufejme, že ji soubor Filipa Pešána zlepší a rychle minimálně sníží.

Střely na branku: 21:14.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:35'
Michael Špaček nahodil kotouč za branku, kam se vydal Leonardo Genoni. Švýcarsko poté obloučkem vyhodilo do středního pásma.
38:40'
Hostující celek se nacházel v útočném pásmu, kde si pozici dlouho hledal Denis Malgin. Tomu se nepovedla přihrávka na modrou čáru, ale Švýcarsko zůstává u kotouče.
38:02'
Ronald Knot nezpracoval kotouč, který mu navíc utekl k soupeři. Švýcarsko tak znovu brzdí hru a bude navíc střídat.
37:08'
U mantinelu upadl Mirco Müller, a tak se kotouče chopil Jiří Smejkal. Ten ze strany postupoval před branku, kde se odhodlal k bekhendovému blafáku. Ovšem znovu se mu nepodařilo přehodit brankářův beton.
36:21'
Na levé straně se nacházel Gaëtan Haas, jehož pokus z jedné byl nepřesný. Švýcarsko pokračuje v kombinaci před českou brankou.
35:10'
Zprava vystřelil Grégory Hofmann, jehož pokus byl sražen před brankou. Čeští obránci jej nevyhodili, a tak s dorážkou přispěchal Fabrice Herzog, jehož vychytal Šimon Hrubec.
34:30'
David Krejčí vyhrál vhazování přímo na Šimona Hrubce. Český brankář rozehrál na Matěje Stránského, který si následně najel do ofsajdu.
34:25'
Vyloučení v týmu Česko (Jakub Jeřábek – 2 min., podrážení).
33:35'
Od bránících hráčů se tentokrát trochu odstoupil Lukáš Sedlák, jehož pokus z osy mířil k levé tyči. Ovšem beton hostujícího brankáře byl znovu na správném místě.
33:11'
David Krejčí nedostal přesnou přihrávku, a tak se puku zmocnilo Švýcarsko, které nahodilo kotouč za naší branku.
32:45'
Z osy hrací plochy vystřelil Hynek Zohorna, jehož pokos vyrazil Leonardo Genoni ramenem. Odraženého puku se pak chopil Radan Lenc, který zamířil do brankářova betonu.
31:52'
Švýcarští hráči jsou velmi blízko našich! Roman Červenka si v souboji neporadil, něco podobného se stalo také Vladimíru Sobotkovi.
31:17'
David Sklenička sice zachytil kotouč za naší brankou, ale chtěl velmi rychle rozehrát a poslal černou gumu pouze na zakázané uvolnění.
Střela na branku: 13:13.
30:49'
Roman Červenka přihrával do druhé vlny, kde se nacházel David Sklenička. Jeho rána z první mířila ke vzdálenější tyči, avšak také lapačka hostujícího gólmana.
29:53'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Hostující mužstvo využívá také druhou přesilovou hru! Santeri Alatalo přihrál na vrchol levého kruhu, odkud se do puku opřel DENIS MALGIN. Jeho pokus proletěl kolem Mozíka do bližšího horního rohu branky – 1:3. Asistence: Santeri Alatalo a Sven Andrighetto.
28:41'
Enzo Corvi přihrával před branku, kde se nacházel Calvin Thürkauf, jenž se rychle otočil a trefil beton Šimona Hrubce. Následně Hynek Zohorna vyhodil přes celé kluziště.
28:26'
Vyloučení v týmu Česko (Jakub Jeřábek – 2 min., podrážení).
28:22'
Při signalizovaném vyloučení českého týmu se mezi kruhy nacházel Dennis Hollenstein, jehož pokus byl sražen nad Hrubcovu branku.
27:18'
Do přečíslení mířili Gaëtan Haas a Grégory Hofmann! Druhý jmenovaný dostal kotouč na osu, odkud druhý jmenovaný zamířil vedle pravé tyče.
27:07'
Roman Červenka dobře napadal rozehrávku soupeře a získal kotouč. Z otočky se snažil vystřelit, ale jeho pokusu chyběla lepší razance. Leonardo Genoni si tak zapisuje snadný zákrok do statistik.
26:38'
Švýcarsko vyrazilo do protiakce, jenomže v útočném pásmu se už nacházel Calvin Thürkauf, a tak Andres Ambühl zamířil do ofsajdu.
Střely na branku: 11:10.
26:29'
Hra se poté přesunula před branku Švýcarska a zprava to vyzkoušel Tomáš Hyka. Ovšem zamířil jen do připraveného hostujícího brankáře, jenž hru přerušil.
26:08'
Nahozením od modré čáry se prezentoval Yannick Weber, jehož pokus byl možná lehce tečován. Puk ale zamířil kousek vedle vzdálenější tyče, avšak Šimon Hrubec nic neviděl.
25:29'
O mantinelu se snažil vystřelil Jakub Jeřábek, který trefil do brusle Andrese Ambühla. Čeští obránci musejí velmi rychle spěchat do středního pásma.
24:35'
Od modré čáry se napřáhl Lukáš Klok, jehož pokus se odrazil na pravou stranu, odkud Jiří Smejkal minul odkrytou horní část branky! Efektivita v zakončení nám zatím schází.
24:24'
Nahození českého celku mířilo po mantinelu za branku, kde se puku zmocnil Raphael Diaz, který se snažil vyhodil, ale kotouč opustil hrací plochu.
23:21'
Na levé straně se nacházel Jan Kovář, který do tohoto prostoru odcouval z předbrankového prostoru. Přihrávka pak mířila právě mezi kruhy, kde svou hůl nastavil Roman Červenka, ale černá guma mířila kousek nad horní tyčku.
22:26'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Michael Fora – 2 min., krosček).
22:20'
Od modré čáry se napřáhl Vojtěch Mozík, jehož pokus zamířil do brankářovy lapačky. Před brankou byl k vidění faul na Matěje Stránského.
21:57'
Andres Ambühl hraje hodně nepříjemně, aktuálně se snažil obtočit kolem branky. Jenomže beton českého brankáře byl včas na správném místě.
21:28'
Roman Červenka a Vladimír Sobotka v útočném pásmu nic nevymysleli, ovšem podobně si vedlo také Švýcarsko.
20:05'
David Krejčí sice vyhrál vhazování, ale Libor Šulák upadl před vlastní brankou. Jenomže Šimon Hrubec posunul puk k mantinelu. Následně vystřelil od modré Raphael Diaz jen do bránícího hráče.
20:01'
Začala druhá třetina.
Dvanáct minut se nám dařilo hladce procházet do útočného pásma a díky Klokově střele šel národní tým do vedení. Jenomže následně Švýcarsku daroval přesilovou hru Jan Kovář a z vyrovnání se těšil Andres Ambühl, kterého o třináct vteřin později napodobil Killian Mottet. Od té doby je hostující celek na koni, hraje výrazně lépe a národní tým najednou neví, jak se dostat před branku, kterou hájí Leonardo Genoni.

Střely na branku: 5:9.
20:00'
První třetina skončila.
18:44'
Na levé straně útočného pásma podržel puk Denis Malgin, který následně zamířil k modré čáře. Přihrávkou našel Santeriho Alataloa, jehož pumelice zamířila jen vedle pravé tyčky.
18:10'
Velmi dobře vypadá třetí i čtvrtá formace, ta aktuálně vybojovala zakázané uvolnění. Do útočného pásma tak přichází David Krejčí se svými křídly.
Střely na branku: 5:9.
17:16'
Po levé straně se do útočného pásma posunul Vladimír Sobotka, který zamířil na švýcarskou brankou. Hostující celek je posilněn obratem skóre a momentálně český tým výrazně přehrává.
16:55'
Před Hrubcovo brankou bylo pořádně horko, jelikož českému brankáři vypadl puk z lapačky. Švýcarsko pak pokračovalo v kombinaci a trefilo tyčku z vnější strany.
16:22'
Špačkova formace byla dlouhou dobu v útočném pásmu, kde spíše honila kotouč po mantinelu. Zakončení nepřišlo, a tak Švýcarsko vyhodilo tak, aby se napískalo zakázané uvolnění.
15:12'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Tak tohle je studená sprcha pro národní tým! Během třinácti vteřin se mezi střelce zapisuje také KILLIAN MOTTET, který bekhendovým pokusem poslal černou gumu do horní poloviny branky. Asistence: Dennis Hollenstein a Raphael Diaz.
14:59'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Hostující celek našel odpověď v přesilové hře! Enzo Corvi si všiml na zadní tyči volného spoluhráče, který bruslí trefil tyčku. Následně Calvin Thürkauf vrátil kotouč do brankoviště, kde si ho našel ANDRES AMBÜHL. Asistence: Calvin Thürkauf a Enzo Corvi.
14:19'
Na vrcholu pravého kruhu se nacházel Grégory Hofmann, jehož pokus mířil do Hrubcovy výstroji. Českému brankáři ještě vypomohl Ronald Knot, který zablokoval Svena Andrighetta.
13:36'
V rohu našeho pásma získal kotouč Jiří Smejkal, který s pukem projel až za branku soupeře. Následně ještě napadal rozehrávku, a tak jeho parťák z útoku stihl vystřídat.
13:28'
Vyloučení v týmu Česko (Jan Kovář – 2 min., vražení na mantinel).
12:44'
Hostující mužstvo předvedlo dlouhou přihrávku, kterou náš tým zastavil ve středním pásmu. Ovšem po následném napadání si Jan Kovář pomohl faulem.
Střely na branku: 3:3.
12:01'
Švýcarsko potřebuje prostřídat své řady, a tak dlouho obránci kombinovali před vlastní brankou. Poté ale už se vydali do akce, jenomže Lukáš Klok srazil přihrávku mimo hrací plochu.
11:15'
Hostující mužstvo se snaží o rychlou odpověď, avšak Calvin Thürkauf trefil prvního našeho hráče. Hra se tak otočila a nepřesnou ránu od modré čáry vyslal Libor Šulák.
10:08'
Česko právě vstřelilo branku!
Roman Červenka zavezl kotouč do útočného pásma, kde byl zcela sám, a tak počkal na spoluhráče. Ronald Knot následně přihrál na modrou čáru, odkud Kovářovy clony využil LUKÁŠ KLOK, jenž zamířil k bližší tyči. Asistence: Ronald Knot a Roman Červenka.
09:41'
Po pravé straně se do útočného pásma rozjel Tomáš Hyka, který znovu chtěl prověřit soupeřova brankáře. Jenomže zakončení bylo obráncem sražené do ochranné sítě.
09:12'
Jednoduchým způsobem nahodil puk na zadní mantinel Romain Loeffel. Následně došlo k souboji u hrazení, kde puk vydoloval Enzo Corvi, jenomže Švýcarsko ničeho dalšího nedosáhlo.
08:27'
Rychlou kombinací jsme hru přesunuli do útočného pásma. Zakončením se mohl prezentovat Ronald Knot, jenž od modré čáry trefil prvního bránícího hráče, a tak Vojtěch Mozík musel spěchat zastoupit svého spoluhráče.
07:32'
Švýcarsko sice lépe vstoupilo do zápasu, ale v posledních minutách česká reprezentace výrazně přidala. Hra se neustále přelévá ze strany na stranu.
06:36'
Tomáš Hyka objel branku a před ní pak hledal Davida Krejčího, avšak puk k němu neprošel. Následně od modré čáry pálil nepřesně Vojtěch Mozík.
06:16'
Ruský rozhodčí přerušil hru, a tak naše branka nemůže platit! Lukáš Sedlák se obtočil kolem branky a předal puk na Davida Krejčího. Švýcarskému brankáři puk vypadl a v přerušené hře útočník Čeljabinsku jej dopravil za brankovou čáru.
Střely na branku: 1:3.
06:08'
Na útočný výlet se podél pravého mantinelu vydal Lukáš Klok, který se nacházel pod tlakem, a tak puk nahodil bekhendem na branku. Leonardo Genoni si připisuje první zákrok v utkání.
05:51'
Vladimír Sobotka přihrával na modrou čáru, odkud Lukáš Klok zamířil jen do soupeře. Švýcarsko otočilo hru a Fabrice Herzog zaměstnal českého brankáře.
05:02'
Za českou brankou se nacházel Simon Moser, který e snažil rychle obtočit, ale nezamířil přesně. Švýcarsko z každé pozice posílá kotouče na Šimona Hrubce.
04:31'
K levému mantinelu přijel Dennis Hollenstein, který z otočky mířil nepřesně. Následně to od modré zkusil také Yannick Weber, jehož pokus zastavil Libor Šulák.
04:11'
Nahození Švýcarska přišlo ještě před červenou čárou, a tak se píská zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po pravici hostujícího maskovaného muže.
03:27'
Lukáš Klok se schoval za branku, odkud vyčkával až skočí na led čerstvé síly. Ovšem národnímu týmu se pak nepovedl přechod přes střední pásmo.
02:58'
Národní tým vyhrál vhazování za branku, kam jako první dojel Lukáš Klok. Český obránce se snažil vyhodit po mantinelu, ale kotouč zamířil na naší střídačku. Roman Červenka si v přerušené hře ještě nechává opravit brusli.
02:19'
Zprava to vyzkoušel Jiří Smejkal, který vystřelil nad branku. Od modré čáry to pak vyzkoušel také Libor Šulák, jehož pokus tečoval na hranici brankoviště Tomáš Zohorna. Puk poté zamířil jen do oblouku brankové konstrukce.
01:56'
Matěj Stránský získal kotouč ve středním pásmu, ovšem ruský rozhodčí viděl přihrávku rukou. Hra se tak přerušila a bude se vhazovat na neutrálním území.
01:15'
Roman Červenka přihrával na osu, kde se nacházel Jan Kovář. Ovšem tomu se nepodařilo zpracování puku, a tak znovu hraje Švýcarsko.
00:33'
Po levé straně postupoval směrem dopředu Gaëtan Haas, jehož pokus zastavil bránící hráč. Následně kotouč zamířil ke švýcarské brance.
00:10'
David Krejčí vyhrál úvodní vhazování, ale národní tým nahodil puk za branku, kam se vydal Leonardo Genoni.
00:01'
Utkání právě začalo.
Hráči obou celků přicházejí na ledovou plochu, už se pozdravily z modrých čar, a tak za malou chvíli začínáme. Kolem dvanácté hodiny se dozvíme, kdo se podívá do čtvrtfinálových bojů.

Národní tým byl lépe postavený, a tak si mohl vybrat bílé dresy. Naopak Švýcarsko se obléklo do červeného.
Úvodní sestavy:

Česko: Š. Hrubec (Bartošák) – Mozík, Šulák, J. Jeřábek (A), Kundrátek, Knot, Klok, D. Sklenička – Hyka, David Krejčí (A), L. Sedlák – Sobotka, Jan Kovář, R. Červenka (C) – M. Stránský, Michael Špaček, M. Řepík – H. Zohorna, T. Zohorna, Smejkal – Lenc.
Trenér: Filip Pešán.

Švýcarsko: Genoni (Berra) – Diaz (C), Mirco Müller, Y. Weber, Loeffel, Fora, Frick, Alatalo – S. Moser, G. Haas (A), Hofmann – Ambühl (A), Corvi, Thürkauf – Andrighetto, Denis Malgin, F. Herzog – Mottet, Bertschy, Vermin – D. Hollenstein.
Trenér: Patrick Fischer.

Rozhodčí: Gofman, Kaukokari – Lundgren, Malmqivst.
Ještě jednou vás vítám u osmifinálového zápasu, do něhož půjde česká reprezentace, která rozhodně má ambice na postup do dalších bojů. Oba celky již představily sestavy, a tak se na ně za pár okamžiků podíváme.
Osmifinálové střetnutí startuje v úterý od 9 hodin 40 minut. Ze souboje je pro vás připravený podrobný textový přenos, který vás provede Michal Luxa. Doufejme, že duele skončí příznivým výsledkem, po němž se národní tým bude těšit z postupu.
Česká reprezentace vstoupila do skupinové fáze velmi rozpačitě, jelikož poprvé na velkém turnaji nestačila na Dánsko. Následně urvala souboj se Švýcarskem, v němž duel dokráčel k samostatným nájezdům. Ovšem následně si to soubor Filipa Pešána rozdal s Ruskem, hrálo se velmi pěkné utkání, které v prodloužení rozhodl Libor Šulák. Národní tým tak jde do osmifinálové fáze ze třetího místa ve skupině. Daleko hůře na tom bylo právě Švýcarsko. Dnes hostující celek vyválčil pouze jediný bod s českým mužstvem. Ovšem v úvodním zápase nestačil na Rusko a v závěru zase na Dánsko. Celek s helvétským křížem na hrudi ve skupině dal pouze čtyři branky.

ČESKÁ REPUBLIKA – ŠVÝCARSKO 2:1 po nájezdech

Branky a nahrávky: 5. Smejkal (Klok, H. Zohorna), rozh. náj. David Krejčí – 9. G. Haas (Andrighetto).

Střely na branku: 36:25
Vyhraná vhazování: 34:31

Sestava Česka: Š. Hrubec (Bartošák) – Mozík, Šulák, Kundrátek, J. Jeřábek (A), Knot, Klok, D. Sklenička – Hyka, David Krejčí (A), L. Sedlák – M. Stránský, Jan Kovář, R. Červenka (C) – M. Řepík, Sobotka, Lenc – Smejkal, T. Zohorna, H. Zohorna – Frolík.

Sestava Švýcarska: Genoni (Berra) – Diaz (C), Mirco Müller, Untersander, Frick, Y. Weber, Loeffel, Fora, Alatalo – Ambühl, Corvi, Hofmann – Andrighetto, G. Haas, D. Hollenstein – Vermin, Bertschy, F. Herzog – Mottet, Thürkauf, S. Moser.
Olympijský turnaj dokráčel vyřazovacích bojů, v nichž uvidíme opakovaný souboj ze skupinové fáze. V osmifinále se totiž národní tým znovu potká se Švýcarskem. Fanoušci českého hokeje doufají, že se výsledek bude minimálně opakovat, nebo bude ještě daleko lepší. Ovšem čeká nás velmi napínavý souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:40.


Články odjinud