Konečné statistiky:

Střely: 28:31
Trestné minuty: 8:10
Góly v přesilovce: 1:1
Slováci už mají jistotu, že budou hrát kvalifikační zápas o čtvrtfinále, respektive chcete-li osmifinále. Slovinci naopak opět prokázali, že na turnaji hrají vyjma první třetiny proti domácím Rusům velmi organizovaně a odhodlaně.

Průběžná tabulka skupiny A:

1. USA – 1 zápas – 3 b.
2. Rusko – 1 zápas – 3 b.
3. Slovinsko – 2 zápasy – 3 b.
4. Slovensko – 2 zápasy – 0 b.
Slovinci poráží Slovensko 3:1 a připisují si tři body do tabulky skupiny A. Dnes podali velmi houževnatý, organizovaný a hlavně kvalitní výkon, který vedl k zaslouženým třem bodům. Slováci nepůsobili dobře ani v útoku, ani v obraně. Nedokázali si poradit s houževnatým soupeřem, který je možná neprávem označován za největšího outsidera turnaje, protože jak proti Rusům tak i dnes proti Slovákům předvedl velmi dobrý výkon.

Slovinci vedli proti favoritovi ze Slovenska už 3:0, trefili se Tičar, Razingar a Kopitar, hvězda L. A. Kings. Za Slováky snižoval až v poslední minutě talentovaný mladík Jurčo, který tak ukradl čisté konto jinak skvělému brankáři Kristanovi. Dobře zachytal i Halák v brance výběru trenéra Vůjtka, na body ale jeho výkon nestačil.

Otázkou je též zdravotní stav Tomáše Kopeckého. Slovenský útočník utrpěl zranění po velmi nesportovním zákroku soupeře loktem v první třetině, který však nebyl chybně odpískán. Věřme, že se slovenský forvard včas uzdraví.
60:00
59:42
Slovensko právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen alespoň malá radost pro Slováky. Záborský využil toho, že neměl Kopitar hůl a zpoza branky nabil TOMÁŠI JURČOVI na střed. Mladý útočník Slovenska trefil z první k tyči, Kristan tak přichází o čisté konto. Asistence: Tomáš Záborský, Zdeno Chára.
59:29
Kristan měl nyní problémy, protože se do jeho branky natlačili hned tři Slováci, ti se ale k zakončení nedostali.
58:58
Chára hraje dnes velmi špatně, další jeho střelu blokuje první obránce soupeře.
58:18
Tavzelj vyloučen za hákování, Slováci si zahrají ještě jednu přesilovku.
58:14
Handzuš se dostal k zakončení u levé tyče, branku ale netrefil. Dobrou práci odvedl Marinčin, který zavezl puk k brance.
57:30
Slováci dnešní zápas nezvládají, jeho konec je pro ně o to trpčí. Slovinci naopak hýří pohybem, ostatně tak, jako po celou dobu utkání.
56:38
Kopitar nabil na mezikruží do ideální pozice pro obránce Kranjce, po jeho zakončení ale končí puk kousek nad břevnem!
55:42
Urbas raději vyhazuje na icing, Slovinci se tak mohou zformovat a hru zklidnit.
55:06
Další těžký zákrok Haláka, tentokrát pokryl střelu Gregorce. Obrana Slovenska nefunguje, nyní se ocitli dva samotní hráči na pravé straně svého útočného pásma.
53:45
Slovinsko ubránilo další přesilovku soupeře, Slovensko se dnešním zápasem spíše jen trápí, na zvrat už to dlouho nevypadá.
53:13
Tatar vyloučen za vysokou hůl, bude se hrát ve čtyřech.
53:02
Marián Hossa dnes patří k nejlepším z výběru trenéra Vůjtka, jeho poslední střelu tahem však kryje znovu výborný Kristan.
52:23
Miklík se ocitl v šanci na levém kruhu, vybojoval tak faul Pavlina, který míří pro hákování na trestnou lavici.
51:00
Záborský zkoušel štěstí z úhlu, bránu ale netrefil. Puk získává Muršak, který s rozehrávkou Slovinců nikam nespěchá.
50:18
Ölvecký zavezl puk do útočného pásma, dnes se ale v ofenzivě nedaří, je to velká křeč.
49:22
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelný gól dal ANŽE KOPITAR! Pouhých 23 sekund po gólu kapitána Razingara se trefil král z Los Angeles Kings, a jak jinak, než královsky! Kopitar si povodil slovenskou obranu, když se dostal z rohu na střed kluziště, stále míchal stále míchal až se dostal na levý kruh, odkud trefil do prázdné brány. Asistence: Jan Muršak.
49:00
Tak to je senzace slovinského hokeje. Slovinci jsou všude o krok dříve a nyní zcela vymazali obrannou dvojici Chára – Starosta. Puk létal přes útočné pásmo sem a tam, k dorážce puku z levé strany se dostal TOMÁŠ RAZINGAR! Halák se přesouval a nemohl zasáhnout. Asistence: Jan Urbas, Marcel Rodman.
48:37
Marián Hossa nebezpečně vypálil z pravého kruhu, Jurčo se ale ke gólové dorážce nedostal.
47:55
Zoufalství Slováků demonstroval Záborský, který se vydal proti čtyřem soupeřům. Pochopitelně bez šance na úspěch, Slovinci dnes hrají na maximum svých možností.
46:51
Rodman nahazuje na Haláka ze středního pásma, slovenský gólman vyráží do rohu kluziště. Slovinci tak snadno získávají útočné pásmo a připravují si svou kombinaci.
46:06
Nyní se ale Slovinci nedomluvili, je z toho icing.
45:49
Slovinci po vstřelené brance rozhodně nechtějí jen bránit, naopak, aktivním napadáním sbírají jeden puk za druhým.
45:22
Slovinci už ujížděli dva na jednoho, perfektně se ale vrátil útočník Chicaga Blackhawks Marián Hossa.
44:54
Píská se ofsajd Slovinců, ti nyní svého soupeře dokonale zaskočili.
43:23
Slovinci využívají přesilovou hru. Jeglič přihrál na ROKA TIČARA do předbrankového prostoru a útočník Slovinců se trefil bekhendem mezi betony Haláka. Tak to je pro Slováky velmi nepříjemné, svou pasivní hrou ve třetí třetině si ale o něco podobného nechtěně říkali. Asistence: Žiga Jeglič, Robert Sabolič.
42:44
Teď ale obrovská šance Slovinců, obránce Baranka ale v naprosto prázdné brance dokázal puk vyrazit!
42:35
Slovinci kombinují v útočném pásmu, zatím beze střely.
41:36
Obránce Slováků Meszároš vyloučen za krosček, přesilovku si zahrají Slovinci.
41:35
Jeglič se z ničeho nic ocitl sám před Halákem, ve velké rychlosti ale bekhendem Haláka mezi nohy neprostřelil!
41:00
Mariná Hossa se dostal do dobré pozice na mezikruží, z otočky ale nedokázal přesně vystřelit.
40:44
Slováci zbytek své přesilovky nevyužili, pokračují ale ve hře v útočném pásmu.
40:01
Statistiky po druhé třetině:

Střely: 19:19
Trestné minuty: 4:6
Stejně jako první třetina i ta druhá byla naprosto vyrovnanou. Chvílemi si získávají herní převahu Slovinci, poté Slováci. Gólové šance se rodí na obou stranách, řekněme, že zhruba ve stejném množství. Výborný výkon dnes podávají brankáři Halák s Kristanem, jejich týmy budou potřebovat, aby v něm pokračovali i ve třetí třetině – rozhodnout může jediná branka.
Třetí třetina začne cca v 10:38.
40:00
39:53
Surový byl sám před brankou, puk měl ale na bekhendové straně hole. Po rychle kličce se pokusil rozhodit Kristana, své zakončení ale poslal těsně vedle levé tyče!
39:26
Kristan kryje střelu Miklíka z úhlu a přerušuje hru. Vypadá to, že se gólu diváci v Ledovém paláci do druhé přestávky nedočkají.
38:44
Na trestnou lavici zamířil i Gregorc pro zdržování hry, Slováci budou hrát 8 sekund 5 na 3!
37:31
Slovinci brání nesmírně obětavě, prosadit se přes jejich urputnou obranu není snadné ani v přesilové hře.
37:15
Rodman zblokoval dvě střely soupeře od modré a dostává puk do středního pásma.
36:51
A útočník Chicaga Blackhawks Marián Hossa se dostal k další nebezpečné pozici, fauloval ho ale obránce Slovinska Kranjc, který dostává dvě minuty za držení.
36:27
Marián Hossa se dostal ke střele z pravého kruhu, levou tyč ale těsně míjí.
35:49
Slovinci se dlouho v obranném pásmu soupeře neohřáli, puk je opět ve středním pásmu. Na první branku stále čekáme.
34:52
Surový nahodil puk z levé strany, Kristan reagoval na poslední chvíli.
34:12
Jeglič naznačil své umění i v obranné třetině, ve které se zkušeně dostal s pukem od soupeřů a rozehrál na obránce Robara.
33:20
Kopitar vedl puk v úniku dvou na jednoho, jeho přihrávku ale dokonalým zákrokem rukavicí zastavuje obránce Baranka!
32:49
Hossa to zkusil z velkého úhlu, Kristan puk jen vyrazil. Poté už Slováci pásmo neudrželi.
31:59
Radivojevič neprošel přes obranný val v obranném pásmu Slovinska, tým trenéra Vůjtka alespoň vybojoval útočné pásmo.
31:32
Bartovič se Surovým se na malou chvíli dostali do útočného pásma, k zakončení se ale nedostali. To se naopak povedlo na druhé straně obránci Robarovi, jehož zakončení kryje Halák.
30:35
Slováci teď navíc vyrobili další neshodu, když se po špatném střídání objevili na ledě jen čtyři hráči.
30:00
Jsme v polovině utkání, gól zatím nevstřelilo ani jedno mužstvo. Ve druhé třetině vedou na střely Slovinci 6:3.
29:26
Velké rozpaky ve hře Slovenska, je z toho další icing.
28:51
Gregorc vybojoval puk pro Handzuše, ten ale v rychle sehrané situaci nedokázal lépe zakončit.
28:34
Slováci si nerozuměli v rozehrávce, je z toho tak icing. Vhazovat se bude po levici Haláka.
27:38
Slovincům se daří pravidelně rozbíjet útoky soupeře již ve středním pásmu, Slováky dnes nečeká vůbec snadná práce.
27:03
Razingarovo nahození před branku tečuje Rodman, puk jde těsně vedle pravé tyče! Teď měli Slováci štěstí.
26:38
Slovinci své první oslabení dokázali ubránit.
26:12
Přesilovka se Slovensku nedaří, hraje se převážně ve středním pásmu.
25:34
Chára to zkusil od modré, trefil ale jen bránícího soupeře.
24:56
Tatar pálí z mezikruží, Kristan puk ale vyráží.
24:38
Největší hvězda Slovinců Kopitar vyloučen za držení.
24:25
Štěstí pro Slováky. Halák neudržel nahození Kovačeviče, k puku se dostal Kopitar. Jeho přihrávku zpět před branku ale nikdo nenašel.
23:58
Jurčova přihrávka na modrou čáru pro Sekeru prošla až do středního pásma, Slováci tak musí vykliditi útočné pásmo.
23:16
Tičar se nebezpečně proháněl útočným pásmem s pukem na holi, k zakončení se ale nedostal. Na druhé straně operuje v útočném pásmu Baranka se Záborským.
22:37
Slováci si vytvořili znovu několik náznaků, do třetiny vstupují, stejně jako do té první, velmi dobře.
21:23
Bartovič nastartoval svoje velmi rychlé nohy a vytvořil tak únik dvou na jednoho, v něm nahrál na střelu Surovému. Ten ale trefuje jen špičku Kristnova betonu!
20:55
Hra přerušena, vhazovat se bude po pravici Haláka, prvního brankáře St. Louis Blues.
20:24
Slovensko ubránilo i druhé oslabení, Halák drží puk v lapačce.
20:01
První třetina je u konce, Slovensko zatím remizuje se Slovinskem 0:0. Do třetiny vstoupili lépe Slováci, kteří začali úvodním náporem. Ten však jejich soupeř ustál, a po několika minutách vyrovnané hry to byli právě Slovinci, kdo přebral herní iniciativu. Patřil jim i závěr třetiny, ve které hráli přesilovou hru. Tu ale prozatím využít nedokázali, zbývá jim však 23 sekund v početní převaze ve druhé třetině.
Statistiky po první třetině:

Střely: 10:11
Trestné minuty: 4:0
Druhá třetina začne cca v 9:52.
20:00
19:42
Chára ale využil své dlouhé hole, soupeři puk vypíchl a vyhazuje do bezpečí.
19:20
Kranjc vypálil od modré, Halák vyráží. Velký tlak však nyní vytváří agilní Slovinci.
19:00
A Slováci vyhazují puk přes všechny čáry...
18:45
Muršak vypálil z pravého kruhu z voleje, Halák si jistě ulevil, když se žádný ze Slovinců nedostal k úspěšné dorážce.
18:23
Surový vyloučen za podražení Saboliče. Pro Slováky je to škoda, opět se začínali dostávat do tlaku, nyní je ale pryč...
18:00
Do konce třetiny zbývají dvě minuty.
17:19
Jurčo to zkusil pohotově z mezikruží, do rohu kluziště vyráží puk připravený Kristan.
17:02
Marinčin zastavil výpad Razingara a zakládá protiútok, Slováci kombinují v útočném pásmu.
16:29
Marián Hossa nabil na pravý kruh Záborskému, tomu ale střela z voleje nevyšla.
15:32
Obránce Pardubic Gregorc si sjel na mezikruží do zakončení, Halák v nelehké pozici na puk nedosáhl, je to břevno!
14:58
Teď se ale hraje na druhé straně. Starosta vypálil od modré tahem, puk na své hrudi ale zkrotil pozorný Kristan.
13:55
Slovinci začínají přebírat otěže zápasu a v útočném pásmu jsou nebezpečnější, než jejich soupeř.
13:15
Slušný tlak předvedli Slováci, Chára vypálil od modré, nikomu v předbrankovém prostoru se ale nepodařilo vybojovat puk.
12:40
Ölvecký prohrál souboj o puk v rohu útočného pásma, Slováci tak budou muset vyvinout nový útok.
11:55
Haláka prověřil obránce Pretnar, gólman St. Louis Blues si však bez problémů poradil.
10:58
Starosta vyrobil nepříjemnou chybu v rozehrávce, pro Slováky to ale závažné důsledky nemělo.
10:19
Slovensko první oslabení ustálo, na střídačku však kulhá zraněný Kopecký. Jednalo se přitom o zcela evidentní faul.
09:42
Kovačevič vypálil tvrdě od modré, Halák vyráží. Následně se píská ofsajd Slovinců.
09:22
Škoda pro Slovince, Jeglič nedostal na levý kruh přesnou přihrávku od Tičara, příležitost na velkou šanci Slovinců je tak pryč.
08:34
Týmu kapitána Razingara je však odpískán ofsajd, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
08:18
Obránce Slováků Marinčin dostává dvě minuty za hákování, Slovinci si zahrají dnešní první přesilovku.
08:00
Obránci Gregorc a Robar se starají o rozehrávku Slovinců, jsme svědky dalšího útočného výpadu Slovinců.
07:27
Marcel Hossa neudržel útočné pásmo, nepomohla ani výpomoc Ölveckého. Do brejku tak mohou přejít Slovinci.
06:38
Poslední dění na ledové ploše naznačuje, že se Slovinci stále více osmělují, hra je poměrně vyrovnaná.
05:56
Sabolič sice prohrál souboj o puk v útočném pásmu, i tak ale zahráli Slováci jen na icing.
05:19
Záborský zkusil vystřelit z levého křídla přes obránce, puk je ale jen ztečován nad branku Kristana.
04:32
Sudí Olenin píská icing Slovinců, vhazovat se tedy bude po levici Kristana.
04:00
Sabolič zavezl puk do pásma přes pravé křídlo, k nebezpečné dorážce se dostal Jeglič, Halák ale obstál.
03:17
Poprvé se dnes také uvedla největší hvězda Slovinců Kopitar, který střelou přes obránce nechal vyniknout lapačku Haláka.
02:37
Marián Hossa nám připomenul, jaký je to hráč a sprintem přes celé hřiště si vytvořil střeleckou pozici. Kristan byl ale připraven a puk i tentokrát kryje.
02:13
Starostovi nevyšla rozehrávka, do útočného výpadu se tak vydávají Slovinci.
01:37
Další nebezpečná střela z hole Slováka, Pánik to zkusil z pravého kruhu na bližší tyč, tu ale těsně minul.
01:21
Bartovič vypálil z nápřahu z levého křídla, gólman Slovinců je ale do dnešního zápasu evidentně dobře připraven a puk chytá.
00:46
Kopecký nahodil puk před branku, Baranka se dostal k dorážce, Kristan ale vyráží!
00:01
Utkání začne za malý okamžik...

Slovensko: Halák (Budaj) – Starosta, Chára (C), Baranka, Meszároš, Sekera, Marinčin, Jurčina, Ölvecký – Marián Hossa (A), Handzuš (A), Záborský – Tatar, Kopecký, Jurčo – Bartovič, Surový, Pánik – Radivojevič, Marcel Hossa, Miklík.
Hlavní trenér: Vladimír Vůjtek.

Slovinsko: Kristan (Gracnar) – Kranjc, Kovačevič, Robar, Gregorc, Podlipnik, Pavlin, Pretnar, Tavzelj – Mursak, Kopitar (A), Rodman – Jeglič, Ticar, Sabolič – Urbas, Rodman (A), Razingar (C) – Goličič, Musič, Pance.
Hlavní trenér: Matjaž Kopitar.

Rozhodčí: Konstantin Olenin (RUS), Tim Peel (USA) – Derek Amell (CAN), Ivan Dědulja (BLR).
Videorozhodčí: Alexander Sergejev (RUS), Alexej Vasiljev (RUS).
Nominovaní rozhodčí pro tento duel:

Videorozhodčí: Alexander Sergejev (RUS), Alexej Vasiljev (RUS)
Druhé vystoupení hokejistů Slovenska a Slovinska na olympijském turnaji je zde, podrobná onlajn reportáž začíná v 9:00. Nenechte si ji ujít.
Bookmakeři výrazně favorizují reprezentaci Slovenska, Slovinci jsou naopak postaveni do jasné role favorita. To i přes výrazně nepovedené první slovenské vystoupení na turnaji, Slovinci naopak nevypadali vůbec zle. Slováci však disponují řadou zkušených opor včetně několika hvězd NHL. Prosadí se dnes?
Tabulka skupiny A

1. USA – 3 b.
2. Rusko – 3 b.
3. Slovinsko – 0 b.
4. Slovensko – 0 b.
Slovinská reprezentace

Bez zdlouhavějších diskusí je zřetelné, že nejtěžší vstup do turnaje měli právě Slovinci. Ve svém první vystoupení na turnaji, které se odehrálo 13. února ve 13:30, se totiž postavili domácímu výběru Ruska. Prvních dvacet minut bylo v podání Rusů jako z jiné planety. Tým sborné vedl po necelý 4 minutách již 2:0, trefil se hvězdný kapitán Washingtonu Capitals a nejlepší střelec NHL Alexander Ovečkin, po jeho přihrávce navíc navyšoval skóre Jevgenij Malkin.

Druhá třetina v podání Slovinců však naznačila, že i Slováci dnes musí mít ze soupeře respekt. Tým okolo hvězdy L. A. Kings Anžeho Kopitara totiž začal Rusy k překvapení všech přehrávat a třetinu ovládl v poměru 2:1. Trefil se dvakrát Jeglič, za domácí v přesilovce Ilja Kovalčuk.

O svém triumfu rozhodli domácí Rusové až ve třetí třetině, kdy se trefil Valerij Ničuškin a Alexander Bělov. Slovinci však byli za svůj výkon velmi chváleni, domácímu Rusku úvodní duel rozhodně nijak neusnadnili a ukázali, že si chtějí olympijský turnaj užít a hrát nejlépe, jak je možné.
Slovenská reprezentace

Slovenská reprezentace se na turnaji představila poprvé 13. února ve 13:30 v zápase proti silnému výběru USA. Po první třetině prohrávali Slováci 0:1, za jejich soupeře se trefil obránce z týmu Washington Capitals John Carlson. Již po 24 sekundách hry ve druhé třetině však nalil novou krev do žil týmu kapitána Zdena Cháry svou trefou Tomáš Tatar. Zmíněných 24 sekund hry ve druhé třetině však byl jediný úsek, který se v této části hry Slovensku vydařil...

Američané totiž šestkrát udeřili a v celkovém součtu Slovensko porazili nelichotivým výsledkem 7:1. Tato prohra však může Slováky nakopnout k o to lepšímu výsledku a hře proti Slovinsku, protože i skóre ve skupině bude hrát důležitou roli.

Proti Američanům stál ve slovenské brance gólman Montrealu Canadiens Peter Budaj, v půlce zápasu ho však vystřídal kolega ze St. Louis Blues Jaroslav Halák.
Dobré dopoledne s tím nejlepším hokejem, dnes nás čeká druhé vystoupení hokejové reprezentace Slovenska a Slovinska na olympijském turnaji v ruském Soči. Mírným favoritem budou reprezentanti Slovenska, pojďme si oba týmy představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.