ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : USA - 22. února 2018   05:10

Kanada
Kanada
22:00' Irwinová (Turnbullová) • 26:55' Poulinová (Agostaová, Daoustová)
2:3
(0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)

2:3 (SN)

USA
USA
19:34' Knightová  (Morinová, Deckerová) • 53:39' M. Lamoureuxová-Morandová  (Panneková) • 80:00' J. Lamoureuxová-Davidsonová
Kanada
Hertichová (GER), Timglasová (SWE) – Linneková (GER), Tauriainenová (FIN)
Kwandong Hockey Centre
4467 diváků
USA

Vysmáté hokejistky USA si vyslechly státní hymnu na počest svého triumfu. Já Vám děkuji, že jste spolu se mnou tento hokejový maratón sledovaly a loučím se s Vámi. Někdy opět na počtenou!
A nakonec americké hokejistky. Tahle generace skvělých hráček, která dominuje na světových šampionátech, se konečně dočkala i olympijského triumfu.
Finské hokejistky už mají svůj bronz, ty jsou spokojené. Teď přijdou na řadu Kanaďanky. Poražené finalistky jsou naopak hodně smutné, bezprostředně po utkání tam byly i slzy.
Nyní již začne medailový ceremoniál. Na led přicházejí i finské hokejistky, které si převezmou bronzové placky.
Americké hokejistky slaví olympijské zlato po dvaceti letech! Opět ho získaly v Asii, tehdy to bylo v japonském Naganu, dnes v jihokorejském Pchjongčchangu. Tentokrát musely bitvu dvou nesmiřitelných rivalů rozhodovat až nájezdy. O výhře USA 3:2 rozhodla v šesté sérii krásným blafákem Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová!

Byl to krásný hokej v podání žen. Po opatrnějším začátku se v závěru první části ujaly vedení Američanky, v přesilovce otevřela skóre Hilary Knightová. Javorové listy otočily ve druhé části skóre zásluhou branek Haley Irwinové a Marie-Philip Poulinové, ale v 54. minutě přišla jejich obrovská chyba při střídání, kterou potrestala vyrovnáním Monique Lamoureuxová-Morandová. V prodloužení byly mistryně světa aktivnější a možná i proto se k nim v nájezdech přiklonilo štěstí.
80:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým USA.
Autorem vítězné branky je JOCELYNE LAMOUREUXOVÁ-DAVIDSONOVÁ.
Megan Agostaová svůj druhý nájezd neproměnila. Američanky slaví zlato!
Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová udělala precizní kličku do forhendu a Američanky jsou blízko!
Teď už to bude náhlá smrt, začnou Američanky.
Skvělá Szabadosová! Kanadská brankářka se natáhla a zasáhla betonem. Bude se pokračovat.
Jennerová nedala, Rooneyová zasáhla proti bekhendovému blafáku.
Vyrovnáno! Amanda Kesselová střílela nad lapačku.
Mélodie Daoustová předvedla nádhernou Forbergovku! Zasouvala do prázdné.
Emily Pfalzerová neuspěla s bekhendovou kličkou. Szabadosová to přečetla.
Marie-Philip Poulinová zamířila do připravené Rooneyové.
Hannah Brandtová neuspěla. Szabadosová zaklapla betony včas!
Megan Agostaová se trefila nad pravé rameno americké gólmanky!
Gigi Marvinová proměňuje! Poslala puk mezi betony.
Spoonerová nedává. Puk ji odskočil a Rooneyová měla snadnou práci.
Samostatné nájezdy začínají.
Většinu prodloužení měly více ze hry Američanky, které neproměnily několik velkých šancí. V závěru pak mohly rozhodnout v přesilovce hokejistky z Kanady, ale měly i trochu smůly. Uvidíme, kdo bude šťastnější na nájezdy.
Střely na branku – 31:41 (7:10, 9:12, 8:10 – 7:9).
80:00'
Prodloužení skončilo.
79:52'
Američanky vyhazují, rozhodnou nájezdy!
79:20'
Puk po střele Fortinové a kanadských dorážkách poskakoval někde u brankové čáry. Někteří diváci se už dokonce radovali, ale gól to nebyl!
79:00'
Minuta do konce prodloužení!
78:35'
Lacquetteová na modré chybovala a podklouzla. Kanaďanky tak přišly o pásmo.
78:25'
Oddechový čas Kanady.
78:25'
Megan Kellerová vyfasovala dvě minuty za nedovolenou hru tělem! Kanaďanky mají obrovskou šanci rozhodnout zápas v přesilovce 4 na 3!
78:02'
Poslední dvě minuty prodloužení!
77:41'
Velký tlak Američanek přerušila až Szabadosová, která zachytila do lapačky střelu Steckleinové od modré. Její spoluhráčky mohou konečně vystřídat.
76:11'
Z pravé strany tvrdě pálila Kacey Bellamyová, Szabadosová je dnes ale výborná a vyráží její střelu.
75:48'
Americké hráčky jsou nadále aktivnější. Zdá se, že se chtějí vyhnout nájezdům.
74:56'
Do konce prodloužení schází už jen pět minut. Američanky se teď dopustily ofsajdu.
73:26'
Megan Kellerová měla na holi rozhodnutí! Byla sama před Szabadosovou, ale ta své spoluhráčky udržela ve hře o zlato!
72:22'
Bellamyová dostala puk před branku na Pannekovou, kterou ale nenechala střílet obránkyně Kanady.
72:03'
Z levé strany vypálila Amanda Kesselová. Branku netrefila.
71:39'
A Szabadosová si připisuje další zásah. Pokryla střelu Kendall Coyneové od pravého hrazení.
71:24'
Hru přerušuje Shannon Szabadosová. Ta si dnes připsala už 34 zákroků.
70:58'
Z ostrého úhlu to zkoušela Brianne Jennerová. Rooneyová v rozkleku vyráží.
70:02'
Natalie Spoonerová si vybruslila na modrou čáru a vystřelila. Rooneyová si připsala snadný zákrok.
69:08'
Meghan Dugganová se řítila na dvě obránkyně Kanady. V tomto nerovném souboji neuspěla. Javorové listy mají puk.
68:32'
Kanadě bylo odpískáno postavení mimo hru.
68:09'
Američanky mají v prodloužení zatím o něco více ze hry. O držitelkách zlatých medailí ale stále rozhodnuto není.
67:25'
Kanaďanky vyrazily ve třech na dvě. Laura Fortinová pálila z pravé strany, ale Rooneyová se nenechala překonat střelou k bližší tyčce.
66:20'
Nahození Kellerové vypadlo kanadské brankářce z lapačky. Puk ale zamířil do prostoru, kde byly její spoluhráčky.
66:00'
Zakázané uvolnění Kanady. Hra se vrací zpět před Shannon Szabadosovou.
65:10'
Hraje se opravdu zajímavý hokej. Přispívá k tomu i to, že se prodloužení hraje ve čtyřech na obou stranách.
64:44'
Jocelyne Lamoureuxová nyní pálila z pravé strany. Szabadosová má puk na hrudi.
63:28'
Hra se přelévá ze strany na stranu! Druhá velká šance v prodloužení pro Spojené státy, Dani Cameranesiová tečovala nabídku spoluhráčky vedle tyčky!
62:51'
Američanky chybovaly v rozehrávce a Laura Staceyová se mezi dvěma hráčkami málem protlačila až před Rooneyovou. Ta nakonec odehrála puk do bezpečí.
62:18'
Tři Američanky najížděly proti dvěma soupeřkám. Kelly Panneková z mezikruží těsně minula pravou tyčku!
61:11'
Nyní bylo horko před americkou brankou. Maddie Rooneyová neudržela puk ve výstroji, ale spoluhráčky ji pohotově zastoupily.
60:17'
Jako první zahrozily Američanky. Konkrétně Megan Kellerová, která neprostřelila Szabadosovou z levého kruhu.
60:01'
Hokejistky se vracejí na led. Řada hráček na obou stranách pamatuje poslední olympijské finále. I v Soči se šlo za stavu 2:2 do prodloužení. Hrát se může až dvacet minut. Pokud by nepadl gól, rozhodly by nájezdy.
Prodloužení začne přibližně v 7:36.
Střely na branku – 24:32 (7:10, 9:12, 8:10)
Šedesát minut hry nerozhodlo, držitelky zlatých medailí ze ženského hokejového turnaje tak určí až prodloužení! Kanaďanky může mrzet obrovská chyba při střídání, kterou v čase 53:39 potrestala Monique Lamoureuxová-Morandová. Hokejistky Spojených států tak stále žijí svůj sen o olympijském triumfu.
60:00'
59:54'
Kanaďankám utekl puk do středního pásma. Bude se prodlužovat.
59:24'
Emily Pfalzerová přebírala kotouč těsně za modrou čarou a vystavila tak americký tým do ofsajdu.
59:01'
Začala už poslední minuta třetí třetiny.
58:40'
Od modré napřáhla Jocelyne Larocqueová, trefila jen protihráčku.
58:10'
Do konce zbývají necelé dvě minuty. Jsme stále blíže prodloužení.
57:50'
Kanaďanky jsou kompletní a mohou si oddechnout.
57:29'
Tečovaná rána z pravého kruhu. Szabadosová opět na místě.
56:52'
Puk se po nahození Brianny Deckerové´odrazil k Szabadosové, která ho přikryla.
56:37'
Lee Steckleinová vypálila z vrcholu pravého kruhu. Našla lapačku Szabadosové.
56:17'
Meghan Agostaová v oslabení vyzkoušela Rooneyovou. Ta zakročila vyrážečkou.
55:49'
Emily Clarková dostává dvě minuty za podražení. Američanky dostávají velkou šanci rozhodnout!
55:09'
K dorážce se tlačila Deckerová, kanadské hokejistky se ubránily.
54:50'
Američanky jsou na koni a tlačí Kanadu.
53:39'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Kanaďanky udělaly neskutečnou chybu při střídání! Zatímco odjely na střídačku, tak za sebou nechaly MONIQUE LAMOUREUXOVOU-MORANDOVOU. Tu poslala Panneková do samostatného úniku, který americká hráčka chladnokrevně vyřešila střelou nad lapačku – 2:2. Asistence: Kelly Panneková.
53:30'
Mohlo být jasněji! Laura Staceyová řešila přečíslení 2 na 1 střelou, kterou vyrazila Rooneyová.
52:56'
Monique Lamoureuxová nabrala ve středním pásmu velkou rychlost, ale byla vytlačena mimo střelecký úhel. Poté ještě nabídla puk spoluhráčce na modrou, ale následné nahození bylo snadnou kořistí pro lapačku Szabadosové.
52:03'
Kanaďanky překonaly útočnou modrou příliš pomalu. Dopustily se postavení mimo hru.
51:27'
Čas nadále ubíhá. Pro Američanky se bude tenčit stále rychleji.
50:59'
Rozhodčí už pouštějí tvrdé zákroky na obou stranách. Teď tu ale máme reklamní přestávku.
50:15'
Monique Lamoureuxová se také neprosadila. První střelu ji zablokovala obránkyně a druhou vykopla Szabadosová pravým betonem.
49:33'
Zmatky v kanadském obranném pásmu! Szabadosová kryla střelu Kendall Coyneové z pravého kruhu. Další pokusy Američanek pak zablokovaly bránící Kanaďanky.
49:04'
Chyba v americké rozehrávce. Rebecca Johnstonová tam ale byla sama proti přesile.
48:38'
Američanky začínají být nervózní. Puk jim často přeskakuje hole.
47:34'
Szabadosová je velkou oporou Kanady. Teď si poradila se závarem u svého brankoviště a zalehla puk.
47:25'
Jocelyne Lamoureuxová tvrdě pálila z pravého kruhu, ale Szabadosová zakročila vyrážečkou. Poté střílela od modré Kellerová, ovšem brankářka Kanady už přerušila hru.
47:08'
Následuje ofsajd Kanaďanek. Reklamní přestávka.
47:00'
Wakefieldová jen nahodila puk za branku. Kanaďanky střídají.
46:06'
Spolupráce Brandtové s Knightovou Američankám nic nepřinesla. Kanaďanky se ubránily.
45:36'
Americká brankářka Rooneyová přikryla puk před dojíždějící soupeřkou. Brianna Deckerová je opravdu po střetu s Poulinovou v pořádku, je zpět na ledě.
43:36'
Teď se hraje hodně zajímavý hokej! Nadějnou možnost prováhala Johnstonová.
43:06'
Deckerovou vzápětí sestřelila Poulinová. Americká hráčka se hodně dlouho sbírala z ledu, ale snad bude v pořádku. Vylučovat se k překvapení amerického kouče Staubera nebude.
43:06'
Obrovské šance na obou stranách a blýskly se obě brankářky! Nejprve vychytala Rooneyová Meghan Agostaovou, která zakončovala z bezprostřední blízkosti. Následně se dostaly Američanky do přečíslení 2 na 1 a po nahrávce Knightové měla na holi vyrovnání Brianna Deckerová. Ta si stáhla puk na bekhend, ale Szabadosová si lehla na led a zabránila gólu!
42:37'
Nahození Kendall Coyneové z rohu si pohlídala Szabadosová. Ta přerušila hru.
42:26'
Hráčkám USA byl odpískán ofsajd.
42:10'
Bellamyová se neprosadila, její střela z levého kruhu byla zblokována kanadskou obranou.
41:50'
Americký nápor se zatím nekoná, Kanaďanky drží puk daleko od své branky.
40:40'
Ve středním pásmu nabrala rychlost Rebecca Johnstonová, která vyzkoušela Rooneyovou dobrou střelou zápěstím. Brankářka USA byla pozorná.
40:01'
Hráčky se nám vracejí zpět na led. Možná uvidíme posledních dvacet minut ženského olympijského turnaje, ale možná také ne...
Střely na branku – 16:22 (7:10, 9:12).
Další třetina začne přibližně v 6:50.
Ve druhé třetině Kanaďanky otočily skóre a do šaten odcházejí s vedením 2:1. Ve 22. minutě nejprve přišla trochu šťastná branky poté, co nahození Turnbullové z ostrého úhlu tečovala Haley Irwinová a puk propadl za záda brankářky Rooneyové. Ve 27. minutě pak přišel rychlý kontr, který zakončila přesnou střelou k bližší tyčce kapitánka Marie-Philip Poulinová. Spojené státy mají dvacet minut na to, aby s utkáním něco udělaly.
40:00'
40:00'
Zároveň s druhou třetinou skončila i přesilová hra Javorových listů.
39:33'
Puk byl nyní sražen do ochranné sítě za americkou brankou.
39:20'
Rooneyová si sáhla lapačkou pro vysokou střelu jedné z Kanaďanek a přerušila hru.
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:48'
Američanky se osvobodily a dokonce drží hru ve své útočné třetině.
38:34'
Rebecca Johnstonová si nechala mezi kruhy šikovně odklouzat blokující soupeřku a zápěstím pálila na Rooneyovou. Ta ale předvedla velmi dobrý zákrok a má puk na těle!
37:58'
Monique Lamoureuxová-Morandová sestřelila u hrazení Jennerovou a posílá USA do čtyř. Druhá přesilovka v utkání pro Kanadu.
37:25'
Hned po buly přišla střela od modré. Puk byl ještě tečován, ale Szabadosová si pro něj opět stačila sáhnout lapačkou.
37:20'
Po střele Hilary Knightové schovala Szabadosová puk v lapačce.
37:14'
Kanaďanky jsou kompletní.
36:56'
Dělovka Morinové byla zablokována. Kanada se opět osvobozuje.
36:25'
Kanaďanky vyhazují.
36:06'
Dobrá střela jedné z Američanek z mezikruží. Szabadosová byla v rozkleku včas.
35:30'
Kanadské vyhození skončilo v hledišti. Rozhodčí se poradily a nařídily buly ve středním pásmu.
35:13'
Sekání je odpískáno Mélodii Daoustové, která vyrazila hůl z ruky Monique Lamoureuxové. Američanky mají šanci na vyrovnání!
34:56'
Kali Flanaganová vyzkoušela Szabadosovou. Ta puk vytěsnila vedle své branky.
34:01'
Američanky jsou v plném počtu.
33:21'
Tohle je hodně dobrá přesilovka! K dorážkám se před americkou brankou dostaly Jennifer Wakefieldová a Sarah Nurseová. První trefila Rooneyovou, Nurseová pak minula branku.
33:07'
Před brankou číhala volná Jennerová. Puk k ní ale neprošel.
32:41'
Jedna z Američanek neměla hokejku. Hráčkám USA nakonec trochu pomohly ženy v pruhovaném, které odpískaly Irwinové postavení v brankovišti.
32:00'
Sidney Morinová je vyloučena za nedovolenou hru tělem. Vůbec první přesilovka Kanady.
31:45'
Saulnierová tvrdě pálila z vrcholu levého kruhu, Rooneyová zakročila vyrážečkou. Bude se ale vylučovat.
31:04'
Po zákroku Shannon Szabadosové je hra přerušena. Následuje reklamní přestávka.
30:51'
Američanky začaly důrazněji forčekovat. Chtějí dostat soupeřky pod tlak.
29:46'
Renata Fastová táhla protiútok Kanady po levém křídle. Před branku ji ještě najížděla Saulnierová, ale Fastová střílela sama a Rooneyová má puk v lapačce.
29:26'
Hilary Knightová střílela od modré čáry a Szabadosová měla co dělat s tečovaným kotoučem. Dokázala ho ale zkrotit.
28:38'
Mohlo být vyrovnáno! Jocelyne Lamoureuxová dostala přihrávku před poloodkrytou branku. Volný kout ale minula!
27:34'
Kanaďanky tentokrát v postavení mimo hru.
26:55'
Kanada právě vstřelila branku!
Kanaďanky otáčejí skóre! Hráčky USA ztratily ve středním pásmu puk a jsou za to potrestány. Megan Agostaová našla zpětnou přihrávkou MARII-PHILIP POULINOVOU, která z levého kruhu zamířila k bližší tyčce svatyně, kterou hájí Rooneyová. Asistence: Meghan Agostaová a Mélodie Daoustová.
26:17'
Szabadosová musela řešit nepříjemné nahození, z něhož asi moc neviděla. Nakonec stačila zakročit betonem.
25:27'
Rebecca Johnstonová vyzkoušela z osy hřiště pozornost Rooneyové. Ta má puk ve výstroji. Dobře si povyjela.
24:53'
Meghan Agostaová posílala od zadního mantinelu puk před branku. Tam číhala Laura Staceyová, která se však k zakončení nedostala.
24:19'
Kanaďanky tohle oslabení přežily a jsou kompletní.
23:42'
Hráčky USA teď rozpoutaly velký závar před brankou soupeře. Szabadosová i v sedě uhájila svou brankovou čáru!
23:18'
Polovina americké přesilové hry je minulostí. Teprve teď se Američanky dostaly do útočné třetiny.
22:18'
Marie-Philip Poulinová dostává trest za podražení. Už čtvrtá přesilovka pro USA.
22:00'
Je vyrovnáno! Kanaďanky nejprve podržela Szabadosová, která lapačkou vytěsnila puk po nájezdu z pravé strany. Poté přešly do útoku její spoluhráčky, Blayre Turnbullová nahodila z ostrého úhlu kotouč na branku a ten se po teči HALEY IRWINOVÉ ocitl za zády brankářky Rooneyové – 1:1. Asistence: Blayre Turnbullová.
20:54'
Kanaďanky se dostaly do útočného pásma, ale tam se k zakončení nedostaly.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 6:00.
Střely na branku – 7:10.
Po první třetině to lépe vypadá pro Spojené státy, které vedou nad Kanadou 1:0. Hra byla poměrně opatrná a takticky svázaná. Větší šance si při hře 5 na 5 přeci jen vytvářely Kanaďanky, které ale zároveň doplácely na zbytečné fauly. Třetí přesilovku už hráčky USA využily, když 26 sekund před sirénou Hilary Knightová pohotově tečovala nabídku Morinové.
20:00'
19:57'
Marie-Philip Poulinová ještě prověřila Rooneyovou. Ta jistým zákrokem přerušila hru.
19:34'
Američanky přesilovou hru využívají a krátce před přestávkou otevírají skóre olympijského finále! Sidney Morinová z levého kruhu nastřelila puk před branku, kde ho pohotově tečovala HILARY KNIGHTOVÁ a kotouč prošel mezi betony Szabadosové. Asistence: Sidney Morinová a Brianna Deckerová.
19:25'
Američanky konečně postavily svou přesilovku v útočném pásmu.
19:00'
Puk skončil na kanadské střídačce, kde si pro něj sáhla lapačkou náhradní brankářka Kanady Geneviève Lacasseová.
18:26'
Už potřetí je vyloučena kanadská hráčka a potřetí je to za naprosto zbytečný zákrok! Sarah Nurseová se nechala vyprovokovat osekáváním soupeřky a je vyloučena za nedovolené bránění.
18:14'
Se střelou od pravého mantinelu si poradila Szabadosová. Američanky číhaly před brankovištěm, ale jednatřicetiletá gólmanka Kanady puk přikryla.
17:12'
Rooneyová měla velké problémy se střelou Marie-Philip Poulinové! Puk ji vypadl a byla to opět kanadská kapitánka, která se snažila dorážet. Pro Američanky to dobře dopadlo.
16:36'
Jennifer Wakefieldová střílela poté, co přejela útočnou modrou, ale trefila jen kalhoty americké obránkyně.
15:47'
Výborně to udělala Lauriane Rougeauová. Kanadská obránkyně s pukem zajela až za branku soupeřek, rychle ji objela a Maddie Rooneyová měla co dělat, aby se proti jejímu bekhendu přesunula!
15:32'
Zakázané uvolnění Kanady.
15:19'
Skončila hodně nepovedená přesilovka Spojených států.
15:09'
Teď se hráčky USA vyhodily sami.
14:52'
Kanaďanky vyhazují a jejich oslabení se chýlí ke konci.
14:02'
Američanky si navíc za brankou nerozuměly a připravují se o další sekundy přesilové hry.
13:53'
Staceyová vyvezla puk až za americkou branku. Kanada tak pošetřila cenný čas.
13:18'
Uvidíme další přesilovku Američanek! Jocelyne Larocqueová je vyloučena za nedovolené bránění, jednalo se o nic neřešící zákrok ve středním pásmu.
12:27'
Velká šance Kanady! Mélodie Daoustová z mezikruží minula branku, dorážku Brianny Jennerové pak v pádu vyrazila brankářka Rooneyová!
11:36'
Kanada je již v plném počtu.
11:11'
Tohle už byla hodně nebezpečná rána, kterou vyslala Steckleinová. Szabadosová si však připsala velmi dobrý zákrok.
10:46'
Od modré čáry vystřelila Emily Pfalzerová. Shannon Szabadosová měla na její ránu dobrý výhled a je tak kvalitní brankářkou, že si připsala jistý zákrok lapačkou.
10:20'
Americké hokejistky se zatím neusadily v útočném pásmu.
09:35'
Jennifer Wakefieldová si u mantinelu počíhala na soupeřku, ale to je v ženském hokeji klasifikováno jako nedovolený hit. První přesilovka pro USA.
09:10'
Meghan Agostaová z pravé strany nahazovala bekhendem puk před branku. Rooneyová přerušila hru.
08:38'
Meghan Dugganová střílela z levého kruhu, ale Szabadosová její ránu vytěsnila. Poté to zkoušela Haley Skarupaová, ovšem kanadská brankářka si pro puk sáhla lapačkou.
07:52'
Shannon Szabadosová vůbec poprvé čelila přímé střele. Tu v poklidu vyrazila.
07:28'
Američanky si pomohly šikovným vyhozením. Puk se jen doklouzal do obranného pásma Javorových listů, zakázané uvolnění tedy nehrozilo.
06:46'
Nahozený kotouč tečovala clonící Američanka. Puk se ale nevešel mezi kanadské tyčky.
06:11'
Puk skončil v hledišti. Je tu reklamní přestávka.
05:59'
Natalie Spoonerová posílala z pravé strany puk před americkou branku. Tam číhaly dvě Kanaďanky, které ale nedokázaly trefit nabídku Spoonerové.
05:40'
Zahrozily i americké hráčky. Szabadosová ale nemusela zasahovat, byla z toho jen nepřesná střela.
05:12'
První kanadská lajna zatlačila soupeřky. Od modré čáry nakonec vystřelila Lacquetteová a puk se snažila tečovat Meghan Agostaová. Rooneyová dokázala zakročit a přikryla kotouč.
04:48'
Nyní se stejného prohřešku dopustily Američanky.
04:35'
Kanadě byl odpískán ofsajd.
04:08'
Od začátku sledujeme velkou taktickou bitvu. Hraje se o hodně a nikdo nechce zbytečně chybovat.
03:41'
Blayre Turnbullová rychle obkroužila branku USA a bekhendem se pokusila překvapit Rooneyovou. Ta ale byla pevná v rozkleku.
02:47'
Meghan Dugganová se snažila protlačit před kanadskou branku, ale dvojice bránících hráček ji stačila secvaknout.
02:13'
Američanky kombinovaly v útočném pásmu, ale proti rychle přistupujícím soupeřkám se k ničemu nedostaly.
01:23'
Na puk si nyní sáhla Maddie Rooneyová. Jako zákrok se to ale počítat nebude. Jednalo se o kanadské vyhození, které směřovalo na branku.
00:57'
Hned od začátku se hraje ve velkém tempu. Ani jedna brankářka ale ještě nemusela zasahovat.
00:05'
Finálový zápas začal! Američanky získaly po úvodním buly puk.
00:01'
Aktérky utkání už jsou na ledě. Obě kapitánky se pozdravily s rozhodčími a nyní už přicházejí na řadu rituály u branek.

Kanada: Szabadosová (Lacasseová) – Fortinová, Fastová, Rougeauová, Mikkelsonová, Larocqueová, Lacquetteová – Daoustová, Poulinová (C), Agostaová (A) – Wakefieldová, Jennerová (A), Johnstonová – Spoonerová, Turnbullová, Irwinová – Staceyová, Clarková, Nurseová – Saulnierová, Bramová.

USA: Rooneyová (Hensleyová) – Barnesová, Bellamyová (A), Pfalzerová, Kellerová, Morinová, Steckleinová, Flanaganová – Knightová, Deckerová (A), Coyneová – Kesselová, Brandtová, Cameranesiová – M. Lamoureuxová-Morandová, Panneková, J. Lamoureuxová-Davidsonová – Dugganová (C), Marvinová, Pelkeyová – Skarupaová.

Rozhodčí: Hertichová (GER), Timglasová (SWE) – Linneková (GER), Tauriainenová (FIN).
Dnešní zápas budou v roli hlavních rozhodčích řídit Němka Nicole Hertrichová se Švédkou Katarinou Timglasovou. Na čarách bude této dvojici pomáhat další Němka Lisa Lineková a také Johanna Tauriainenová z Finska.
Posledních 5 vzájemných zápasů:
03.12. 2017: USA – Kanada 1:2 po prodl. (příprava)
06.12. 2017: Kanada – USA 2:0 (příprava)
16.12. 2017: USA – Kanada 1:3 (příprava)
18.12. 2017: Kanada – USA 2:1 po prodl. (příprava)
15.02. 2018: USA – Kanada 1:2 (OH)
Kanada:
Obhájkyně zlata v posledních letech v soubojích s USA ztrácejí. Hry v Soči sice opanovaly, ale na posledních čtyřech světových šampionátech se musely před svými rivalkami sklonit. Většinou se ale jedná o naprosto vyrovnané zápasy, například na loňském MS Kanaďanky padly ve finále 2:3 v prodloužení. Javorovým listům navíc uniklo olympijské zlato jen v roce 1998 v Naganu, v dalších čtyřech případech si ho už věšely na krk hokejistky z této země.

Na korejských Hrách ještě Kanaďanky nezaváhaly. Ve skupině přehrály 5:0 Rusko, 4:1 Finsko a 2:1 USA. V semifinále si pak poradily s Ruskami opět výsledkem 5:0.