ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Japonsko - 3. února 2022   09:40

Švédsko
Švédsko
20:30' Nyhlénová-Perssonová (Wikner-Zienkiewiczová)
1:3
(0:1, 1:0, 0:2)
Japonsko
Japonsko
19:13' Koikeová  (Takaová, Osawaová) • 44:03' Ukitaová  (Akane Šigaová, Aoj Šigaová) • 58:59' Jonejamaová  (Kojamaová, Hosojamadaová)
Švédsko
Lieffersová, Manthová – Hanleyová, Mochová
Cadillac Arena, Peking
Japonsko

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Statistiky:

Střely na branku: 27:40
Vyhraná buly: 29:27
Je konec. Japonky zvítězily nad Švédskem 3:1 a připisují si důležitou výhru v úvodu turnaje.
Do utkání sice domácí hráčky vstoupily velmi aktivně, ale následně převzaly iniciativu hosté, kteří ji korunovali gólem ve 20. minutě, když se trefila Šiori Koikeová. Také začátek druhé dvacetiminutovky patřil domácím a tentokrát už z toho byla branka, kterou dala po třiceti vteřinách hry Maja Nyhlénová-Perssonová. Ve 45. minutě vstřelila rozhodující branku hostující Ruj Ukitaová. A v předposlední minutě zvýšila náskok střelou do prázdné Haruna Jonejamaová.
60:00'
Vyloučení v týmu Švédsko (Linnea Johanssonová – 2 min., sekání).
59:40'
Opět mají Japonky kotouč pod kontrolou a je hotovo.
58:59'
Japonsko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto, neboť jdou hostující hráčky do vedení 3:1! HARUNA JONEJAMAOVÁ se dostala k puku a následně ze středního pásma trefila prázdnou bránu. Asistence: Remi Kojamaová a Akane Hosojamadaová.
58:45'
Maja Nyhlénová-Perssonová se dostala do zakončení z předbrankového prostoru, ale napálila jen Ajaku Tokoovou. Následná dorážka skončila v moci brankářky.
58:28'
Nana Fudžimotová si poradila se střelou od modré čáry.
58:00'
Japonky se sice dostaly dopředu, ale následná přihrávka byla nepřesná.
57:40'
Švédsko hraje bez brankářky!
57:40'
Oddechový čas pro domácí.
57:19'
Ke konci zápasu sice je Švédsko častěji u puku, ale nemůže si vytvořit nějakou šanci.
55:55'
Švédky se nyní ovšem dostaly z útočného pásma vlastní chybou.
55:39'
Hostující hráčky sice získaly kotouč ve svém pásmu, ale následně přišla špatná přihrávka.
54:42'
Nana Fudžimotová po delším časovém úseku přerušuje čas, když chytila nahozený kotouč do lapačky.
54:20'
Sena Suzukiová vypálila ránu, která byla tečovaná a nakonec skončila jen vedle brány Švédska.
52:58'
Švédky sice jsou opět na kotouči, ale nyní si nemohou vypracovat nějakou šanci.
52:09'
Emma Söderbergová si poradila se střelou Haruny Jonejamaové.
51:01'
Po delší době na druhé straně nahodila puk za bránu Čiho Osawaová.
50:45'
Švédsko ovšem nyní je o něco aktivnějším celkem a drží puk v útočném pásmu.
50:00'
Zbývá nám posledních deset minut základní hrací doby a Švédsko by mělo své síly soustředit dopředu.
49:31'
Ruj Ukitaová se sice snažila dostihnout puk, ale nakonec se odpískalo zakázané uvolnění.
49:17'
48:42'
Japonkám se podařilo pod tlakem vyhodit puk do bezpečí a brankářka Nana Fudžimotová už má zpátky svou hůl.
48:02'
Střela domácího celku od modré letěla vedle a následně Nana Fudžimotová přikryla volný puk svou lapačkou.
47:17'
Vyloučení v týmu Japonsko (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / porušení postupu vhazování). Trest odpyká Hikaru Jamašitaová.
46:14'
Ruj Ukitaová se snažila přidat druhou branku, ale její zakončení bekhendem skončilo na zákroku švédské brankářky.
44:59'
Čiho Osawaová to zkoušela z levé strany, ale její pokus byl zblokován brankářkou.
44:03'
Nakonec to jsou ale hostující hráčky, které jdou opět do vedení a je to 2:1! Lisa Johanssonová přišla o puk ve středním pásmu a po dvou přihrávkách na straně Japonska se RUJ UKITAOVÁ dostala do velké šance a zakončila do levé šibenice. Asistence: Akane Šigaová a Aoj Šigaová.
43:44'
Nyní se zatím stále hraje bez přerušení a Švédky jsou aktivnější.
41:26'
Švédsko se opět snaží na začátku třetiny dostat do šance, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 11:16.
Druhá perioda je za námi a Švédsko hraje s Japonskem smírně 1:1. Také začátek druhé dvacetiminutovky patřil domácím a tentokrát už z toho byla branka, kterou dala po třiceti vteřinách hry Maja Nyhlénová-Perssonová. Následně to ale opět byly spíše Japonky, které si vytvářely šance, ale Emma Söderbergová drží Švédsko nad vodou.
40:00'
39:44'
Japonky se dostaly do přečíslení 2 na 1 a Haruka Tokoová zakončovala po přihrávce z pravé strany, ale Emma Söderbergová předvedla velmi dobrý a důležitý zákrok!
39:12'
Čiho Osawaová to zkoušela z levého křídla, ale její pokus letěl jen vedle.
38:33'
Už to vypadalo na rychlý protiútok Japonek, ale nakonec je z toho jen ofsajd.
37:39'
Japonsko se snaží dostat k puku v útočném pásmu, ale to se mu nedaří.
36:27'
Nana Fudžimotová následně musela být připravena proti střele Ebby Berglundové.
36:11'
Linnea Johanssonová se dostala ke střele z pravé strany, ale její pokus nakonec letěl vedle.
35:18'
Japonky si zahrávaly s pukem ve své třetině, ale nakonec vše dokázaly vyřešit.
34:46'
Nyní se hraje opět nahoru dolů, ale bez větších šancí.
33:58'
Švédky nyní vyhodily puk jen do zámezí a následuje komerční přestávka.
33:36'
Felizia Wikner-Zienkiewiczová se sice dostala do zakončení na druhé straně, ale její pokus byl zblokován.
32:58'
Josefin Bouvengová se dostala do zakončení bekhendem, ale její pokus nakonec orazítkoval horní tyč!
31:05'
Švédsko tentokrát vyhodilo kotouč pouze na zakázané uvolnění a následovat tak bude opět buly před bránou Fudžimotové.
30:00'
Polovina základní hrací doby je u svého konce a zatím je k vidění vyrovnaný souboj.
29:04'
Nana Fudžimotová si nyní připsala teprve třetí zákrok ve druhé periodě dnešního utkání.
28:30'
Haruka Tokoová se z levé strany dostala do zakončení, ale s tím si Emma Söderbergová poradila.
26:57'
Nepřesná přihrávka na straně domácích a následuje zakázané uvolnění.
26:22'
Linnea Johanssonová se dostala ke střele, ale tu poslala jen vedle brány soupeře.
26:09'
25:31'
Emma Söderbergová si poradila se střelou soupeřky a Japonkám se zatím nedaří nic vážnějšího vymyslet přesilovce.
24:59'
Šiori Koikeová to zkoušela z pravé strany, ale její pokus nebyl moc přesný a letěl vedle.
24:09'
Vyloučení v týmu Švédsko (Ebba Berglundová – 2 min., vražení na mantinel).
23:18'
Puk nyní skončil jen na švédské střídačce a následuje tak vhazování v pásmu hostů.
22:39'
Znovu tak je k vidění v úvodu dvacetiminutovky nápor ze strany Švédska.
21:36'
Ajaka Tokoová se snažila přihrávkou najít spoluhráčku, ale nakonec puk našel jen soupeře.
20:30'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Fantastický vstup domácích do druhé třetině a už po třiceti vteřinách je srovnáno na 1:1! Felizia Wikner-Zienkiewiczová vypálila z pravé strany, kde kotouč přešel přes beton Fudžimotové a následně jej ještě dorazila na brankové čáře MAJA NYHLÉNOVÁ-PERSSONOVÁ. Asistence: Felizia Wikner-Zienkiewiczová.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 10:29.
První perioda je za námi a Japonky vedou nad Švédskem 1:0. Do utkání sice domácí hráčky vstoupily velmi aktivně, ale následně převzaly iniciativu hosté, kteří ji korunovali gólem ve 20. minutě, když se trefila Šiori Koikeová.
20:00'
19:13'
Nakonec jsme se v poslední minutě první třetiny dočkali branky a hostující hráčky jdou do vedení! ŠIORI KOIKEOVÁ zůstala trestuhodně sama před bránou, kde následně dostala přihrávku a posléze zakončila do pravé šibenice. Asistence: Suzuka Takaová a Čiho Osawaová.
18:40'
Čiho Osawaová to udělala velmi dobře, když se po levém křídle dostala přes soupeřku a následně také zakončila.
17:40'
Haruka Tokoová se ocitla v zajímavé pozici, ale nedokázala trefit puk do odkryté svatyně.
17:24'
Šiori Koikeová to tentokrát zkoušela z levé strany, ale švédská brankářka byla znovu připravená.
Střely na bránu: 7:10
16:59'
Akane Hosojamadaová to zkoušela z pravé strany, ale Emma Söderbergová byla připravená.
16:54'
Opět je hra přerušená, protože se Japonsko dopustilo jen ofsajdu.
16:03'
Nana Fudžimotová vychytala přečíslení soupeřek a předvedla jistý zákrok.
15:54'
Haruka Tokoová se dostala do zakončení, ale s tím si Emma Söderbergová znovu poradila.
15:08'
Michelle Löwenhielmová se dostala z pravé strany do zakončení a následně Japonsko vyhodilo puk jen na zakázané uvolnění.
14:30'
Nápor Japonek ještě pokračuje a hosté drží puk v útočné třetině.
13:58'
13:17'
Haruka Tokoová to zkoušela z pravého kruhu, ale její pokus byl také zblokován a Švédkám se zatím daří v oslabení držet bezbrankový stav.
12:56'
Akane Šigaová dostala přihrávku od Kubové, ale následně nedokázala zakončit.
11:58'
Vyloučení v týmu Švédsko (Sofie Lundinová – 2 min., hákování).
11:36'
Hikaru Jamašitaová se opět snažila zakončit po chybě soupeřek při rozehrávce, ale Emma Söderbergová za sebe nepustila kotouč.
10:59'
Následně musela být na druhé straně připravená Nana Fudžimotová, která si poradila s pokusem Josefiny Bouvengové.
10:48'
Další chyba Švédek při rozehrávce, ale zakončení Čiki Otakiové letělo nad bránu.
09:54'
Nyní se hra pozastavila, neboť byly Švédky příliš brzo v útočném pásmu a jednalo se o ofsajd.
09:26'
Suzuka Takaová se z levé strany dostala do velké šance, ale Emma Söderbergová předvedla skvělý zákrok, kdy ramenem vyrazila kotouč!
08:35'
Maja Nyhlénová-Perssonová to zkoušela přízemně od modré, ale puk se svezl z její hole jen vedle.
07:28'
Japonsko nyní uzavřelo útočnou třetinu a drží soupeře pod velkým tlakem.
07:03'
Emma Söderbergová si musela poradit se střelou od modré čáry, kterou neviděla, ale betonem vyrazila puk.
06:12'
06:02'
Domácím se nyní nedaří vymyslet něco vážnějšího a Japonky vyhodily puk a toto oslabení zvládnou.
05:12'
Tentokrát se Švédkám nepovedl přechod přes polovinu hřiště a při přesilovce se dopouští zakázaného uvolnění.
04:50'
Velký tlak do brány měla Emma Nordinová, ale Nana Fudžimotová za sebe nepustila kotouč a přikryla jej lapačkou.
04:12'
Vyloučení v týmu Japonsko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Hikaru Jamašitaová.
03:20'
Znovu jsou Japonky pod tlakem při rozehrávce ve svém obranném pásmu.
02:25'
Dnešní zápas nemá favorita a najdeme tak celkem vyrovnané kurzy. Švédky ale vstoupily do zápasu o něco aktivněji.
01:31'
Posléze Japonsko vyhodilo kotouč jen na zakázané uvolnění a nebude tak moct vystřídat.
00:58'
Švédský celek v úvodu zápasu uzavřel soupeře v útočné třetině a snaží se vymyslet něco nebezpečného.
00:32'
Sofie Lundinová se snažila zakončit po přihrávce k levé tyči, ale minula bránu.
00:01'

Švédsko: Söderbergová (Bomanová) – Nyhlénová-Perssonová (A), Waxinová, Fällmanová, Adolfssonová, Kjellbinová (A), Berglundová, Anderssonová, Bergströmová – Wikner-Zienkiewiczová, Löwenhielmová (C), Lundinová – Petersonová, Nordinová, Bouvengová – Ljungblomová, Johanssonová, Murénová – O. Carlssonová, Hjalmarssonová, Johanssonová.
Trenér: Ulf Lundberg

Japonsko: N. Fudžimotová (Akane Konišiová) – A. Tokoová (A), Aoj Šigaová, Hosojamadaová (A), Koikeová, S. Suzukiová, Kawašimaová, Š. Jamašitaová – Akane Šigaová, H. Tokoová, Ukitaová – Miuraová, Jonejamaová, H. Jamašitaová – Osawaová (C), Takaová, Kojamaová – Šišiučiová, M. Fudžimotová, Kubová – Otakiová.
Trenér: Miju Masuharová

Rozhodčí: Lieffersová, Manthová – Hanleyová, Mochová.
Ve skupině B se proti sobě utkají ženské týmy Švédska a Japonska. Naposled se spolu tato mužstva utkala v dubnu roku 2019 na Mistrovství světa, kdy Japonky otočily zápas a zvítězily 3:2. Dnes se bude hrát v Cadillac Aréně v Pekingu. Úvodní buly je naplánováno na 09:40.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:40.