Losování soutěží - Los 1. kola play-off Evropské ligy -  ONLINE PŘENOS -  18. prosince 2023   13:00

Ukončeno

Los 1. kola play-off Evropské ligy

Přenos se aktualizuje automaticky

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne!
Těžký dvojzápas začne ve čtvrtek 15. února v Istanbulu, odveta ji čeká o týden později v Praze.
A je to jasné! Sparta se potřetí v historii potká s Galatasarayem. Turecký gigant potkala na podzim 1995 v předkole Poháru UEFA, kde ho vyřadila s celkovým skóre 4:1 a o dva roky později s ním ve skupině Ligy mistrů vyhrála 3:0 a padla 0:2.

Nebude to vůbec lehké, protože Turci ve skupině s Manchesterem United, Kodaní a Bayernem rozhodně ostudu neudělali. Dánský realizační tým se bude jistě inspirovat právě u parťáků z Kodaně, se kterou se v lednu utkají v přátelském utkání na Letné.
Los šestnáctifinále Evropské ligy:

Feyenoord – AS Řím
Lens – Freiburg
Bern – Sporting
Benfica – Toulouse
Braga – Karabach
SPARTA – Galatasaray
Šachtar – Marseille
Konec losu.
8'
Šachtar logicky narazí na Marseille. Atraktivní dvojice se tak představí mimo jiné v německém azylu.
7'
Uf, tohle byla jedna z těžších variant. Sparta narazí na Galatasaray, s nímž už má historickou zkušenost. Tohle bude sakra tvrdý oříšek!
Zbývají Turci, anebo Ukrajinci.
6'
Na Letné spokojeni nebudou, protože si mohou škrtnout také Bragu – čeká ji nepříjemná cesta do Ázerbajdžánu, kde narazí na Karabach.
5'
Byla poloviční šance, že to bude Portugalsko. Sparta si ale může oddechnout, protože Benfica změří síly s Toulouse.
4'
Seznam se nadále zužuje! Bern přivítá portugalského zástupce, kterým je Sporting Lisabon.
3'
U Lens byla situace výrazně pravděpodobnější! Francouzi nemohli logicky narazit na Marseille ani Toulouse, ale Spartu nepřivítají – jedou do Freiburgu.
2'
Itálie se nekoná! Třetím vytaženým celkem byl AC Milán, ke kterému bylo dolosováno Rennes.
1'
A prvním vytaženým celkem ze skupiny nenasazených je Feyenoord! Sparta se mu vyhne, jelikož Nizozemci narazí na AS Řím, se kterým se utkala pražská Slavia.
A jdeme na věc!
Na pódium už přichází Julian Escudé, který bude losem provázet a atmosféru Evropské ligy zná velmi dobře ze svého působení v Seville.
Český zástupce má ale jednu jistotu – coby nasazená hraje odvetu doma. Úvodní zápasy se odehrají 15. února na hřištích odpadlíků z Ligy mistrů, nasazené týmy hrají odvetu doma o týden později.
Sparta si může zopakovat historické souboje s Benfikou, Galatasarayem anebo Šachtarem. Výrazně mladší zkušenost má s Feyenoordem, AC Milán i Young Boys, kterým může oplatit devět let staré vyřazení ze skupiny Evropské ligy.

Dva týmy Lens a Braga se na Letné ještě nikdy nepředstavily, tudíž je může čekat premiéra.
Nasazené:
Freiburg (GER)
Marseille (FRA)
Karabach (AZE)
Rennes (FRA)
AS Řím (ITA)
SPARTA
Sporting CP (POR)
Toulouse (FRA)

Nenasazené:
Benfica (POR)
Braga (POR)
Feyenoord (NED)
Galatasaray (TUR)
Lens (FRA)
AC Milán (ITA)
Šachtar (UKR)
Young Boys (SUI)
V této fázi soutěže se představí osm týmů z druhých míst základních skupin Evropské ligy včetně Sparty, na které čekají neúspěšní – leč silní – propadlíci z nejprestižnější Ligy mistrů.

Svěřenci Briana Priskeho tak budou coby vedoucí tým ligy vyhlížet svého dalšího soupeře, s nímž na jaře zabojují o postup do osmifinále, které si vítězstvím ve skupině zajistila Slavia.
Hezký den všem fanouškům fotbalu a zejména sparťanům! Nabitý pondělní program pokračuje od 13 hodin losem prvního kola play-off Evropské ligy, v němž se Sparta dozví jméno svého soupeře.
Články odjinud