Losování soutěží - Los osmifinále Evropské konferenční ligy -  ONLINE PŘENOS -  23. února 2024   13:00

Ukončeno

Losování osmifinále Evropské konferenční ligy

Přenos se aktualizuje automaticky

Tímto vám děkuji za pozornost a držme všem našim zástupcům palce! Hezký den.
Úvodní duel odehraje Plzeň venku 7. března, domácí odveta ji čeká o týden později.
Západočeši tak mohou být spokojeni. Servette není neřešitelným soupeřem, Slavia ho porazila dvakrát. Se Švýcary se však neutká poprvé, jelikož v základní skupině Evropské ligy 2017/2018 změřila síly s Luganem - venku padla 2:3, doma vyhrála 4:1.
Osmifinále Konferenční ligy:

Servette – PLZEŇ
Molde – Club Bruggy
Union SG – Fenerbahce
Dinamo Záhřeb – PAOK
Sturm – Lille
Maccabi Haifa – Fiorentina
Maccabi Tel-Aviv – Olympiacos
Konec losu.
8'
A Maccabi Tel-Aviv tak doslova zbylo pro řecký Olympiacos. To bude asi hodně emotivní dvojzápas.
7'
Maccabi Haifa nemůže dostat Maccabi Tel-Aviv, proto narazí na Fiorentinu s Antonínem Barákem.
6'
Rakouský Sturm s Vítězslavem Jarošem v brance měl na výběr všechny tři možnosti – nakonec mu připadlo Lille. Těžký los.
5'
Chorvatské Dinamo Záhřeb si dokázalo poradit s Betisem, za což je odměněno postupem do osmifinále, kde narazí na PAOK.
4'
Union SG je velkým překvapením posledních let, kdy se nenápadně vměstnal mezi evropskou společnost. Získal si zasloužený respekt, ale Fenerbahce bude těžkým sokem.
3'
Norské Molde vyřadilo Legii Varšava, po které ji čeká tvrdý oříšek – Club Bruggy.
2'
Konferenční liga nabízí velmi zajímavé zápasy, což potvrzuje i nově vylosovaná dvojice Ajaxu a Aston Villy! Vzhledem k aktuálnímu rozpoložení jsou favoritem Angličané.
1'
A Plzeň jde na řadu v první dvojici! Čeká ji souboj se Servette Ženeva, se kterou se Slavia utkala v základní skupině Evropské ligy. Plzeň bude favoritem, navíc nám může pomoct uzemnit stíhání Švýcarů v koeficientu.
Tak jdeme na věc! Doufejme, že bude Plzni přát štěstí.
A na pódium už přichází ambasador Kostas Katsouranis, který zastupuje řecký fotbal. Finále se totiž hraje právě v Aténách, o to pikantnější by bylo, kdyby se do boje o trofej dostal Olympiacos, či PAOK.
Nasazení týmu pro los osmifinále:

Nasazení: Lille (FRA), Maccabi Tel-Aviv (ISR), PLZEŇ, Club Bruggy (BEL), Aston Villa (ENG), Fiorentina (ITA), PAOK (GRE), Fenerbahce (TUR).

Nenasazení: Sturm Graz (AUT), Maccabi Haifa (ISR), Dinamo Záhřeb (CRO), Ajax (NED), Molde (NOR), Olympiacos (GRE), Union SG (BEL), Servette (SUI).
Západočeši se coby vítěz své skupiny mohou těšit na čtvrteční postupující. Omezení nejsou žádná, jelikož Plzeň je jediným českým týmem v osudí. Ve hře tak je Sturm, který si poradil se Slovanem Bratislava.

V osudí je také nepříjemné Maccabi Haifa, Molde či Union SG. Velkou váhou je řecký Olympiacos a také Ajax, přestože neprožívá zrovna dobré měsíce. Viktorka však může narazit i na Servette, soupeře Slavie ze skupiny Evropské ligy, anebo na Dinamo Záhřeb, s nímž se utkala už v základních bojích Konferenční ligy.
Zdravím všechny fanoušky fotbalu podruhé! Dva čeští zástupci už své soupeře znají, ale od 13:00 nás čeká los osmifinále Konferenční ligy, v jehož osudí nechybí Plzeň.
Články odjinud