Mistrovství světa v ragby - Japonsko - Jižní Afrika -  ONLINE PŘENOS -  20. října 2019   12:15

Japonsko - Jižní Afrika

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Jižní Afrika se tak v semifinále střetne s Walesem. Druhou semifinálovou dvojici pak tvoří Anglie a Nový Zéland. Obě utkání Vám nabídneme příští víkend.
Je konec! Fantastický příběh Japonska na domácím šampionátu končí ve čtvrtfinále s Jižní Afrikou! Domácí celek se držel šedesát minut, ale poté mu došly síly a Jižní Afrika opanovala dnešní duel výsledkem 26:3. Skvělý výkon dnes předvedl hlavně křídelník Mapimpi, který položil dvě pětky. Skvělou kopací techniku navíc potvrdil Pollard!
80+1'
Utkání končí!
80+1'
Jihoafričané ještě útočí a snaží se dostat k další pětce.
80'
Japonsko ještě rozehrává mlýn na vlastní polovině. Jihoafričané už čekají jen na vypršení časového limitu.
78'
Jihoafričané se usadili na hranici dvaadvacítky a ještě mačkají Japonce ve velkém tlaku.
77'
Jihafričané už se nikam neženou a snaží se spíše držet míč. Japonci dnes navíc pětkrát přišli o míč při vhazování.
76'
Japonci se proti pravidlům provinili ofsajdem. Na tvářích domácích hráčů je vidět velké zklamání.
75'
Jihoafričané už si jsou vědomi toho, že mají dostatečný náskok a pomalu začínají oslavovat! Japonsko však útočí.
74'
Japonci už sice nemají moc sil, ale domácí celek se chce s fantastickým publikem rozloučit bojovným výkonem až do konce!
73'
Japonsko se ještě snaží o symbolické snížení, jenže obrana Jižní Afriky hraje skvěle a nedává domácím hráčům prostor.
71'
Pollard následnou konverzi neproměnil! Míč prolétl kolem zadní tyče!
70'
Mapimpi pláchl Japoncům po levém křídle a položil svou druhou pětku v dnešním souboji!
69'
Jižní Afrika však získala míč a opět jej odkopla na polovinu hřiště.
68'
Japonsko zahrávalo trestný kop na hraně dvaadvacítky. Domácí celek se rozhodl pro nákop do autu.
67'
Jihoafričané navíc proměnili také konverzi a vedou o osmnáct bodů!
66'
Je to pětka! Faf de Klerk dostal přihrávku, zjevil se ve volném prostoru a bez problémů donesl míč do brankoviště!
65'
Jižní Afrika táhne maul snad třicet metrů. Favorité jsou opravdu skvěl svázaní!
64'
Bylo to hodně těsné, ale Pollard nakonec umístil míč přesně k tyči! Jižní Afrika vede o jedenáct bodů!
63'
Další trestný kop pro Jižní Afriku! Pollard může přiblížit favorita k semifinále!
62'
Domácí se stále nemohou dostat z vlastní poloviny. Jižní Afrika s přehledem kontroluje své vedení.
61'
Fantastický tlak Jižní Afriky pokračuje! Jeden z domácích dostal přihrávku na levou stranu, ale byl okamžitě složen.
60'
Japonsko však hrálo ve výhodě a ztráta je nemusí mrzet. Následovat bude mlýn. Domácí mužstvo ale nemůže najít sílu ke zvratu.
59'
Japonci mohli míč odkopnout z vlastní dvaadvacítky, jenže zaváhali a Jihoafričané dokázali vyvinout velký tlak.
58'
Jihoafričané zkusili další kop na háčko, ale v tomto případě míč prolétl kolem tyče. Japonsko stále žije!
57'
Další chyba Japonska krátce po rozehrávce. Jihoafričané budou znovu rozehrávat.
56'
Nakadžima vlétl za míčem jako utržený ze řetězu a hrál proti pravidlům. Jižní Afrika má k dispozici mlýn na polovině domácích.
55'
Japonci se snažili přejít na polovinu soupeře, jenže s vysokým kopem si poradil Le Roux, který hraje naprosto neohroženě!
54'
Macušima dokázal ve výskoku zkrotit přihrávku Jižní Afriky na levé křídlo. Domácí hráč byl navíc složen ve výskoku. Trestný kop pro Japonsko.
53'
Jižní Afrika opět získala míč na polovině soupeře a tlačí se do útoku. Japonsko si musí dát pozor na ofsajd.
52'
Neskutečná hra Jižní Afriky! Springboks nyní doslova vynesli Japonce až mimo hrací plochu.
50'
Japonsko ve druhé půli nemůže navázat na vývoj z prvního poločasu. Jižní Afrika zvýšila tlak při napadání a získává míče.
49'
Pollard opět proměnil trestný kop a Jižní Afrika začíná svému soupeři pomalu unikat!
48'
Japonci zbortili mlýn na vlastní polovině a Jižní Afrika získává další trestný kop!
47'
Jižní Afrika přečetla úmysl Japonska při rozehrávce a Kolbe bez problémů složil rozběhnutého soupeře.
46'
Etzebeth získal míč na vlastní polovině a prošel na stranu Japonska. Důrazní hráči domácí reprezentace pokračují v pečlivé obraně.
45'
Japonsko se vydalo vpřed po levé straně, jenže Jižní Afrika vystoupila na polovině hřiště a vybojovala míč pro sebe.
44'
Pollard ukázal své dovednosti a s přehledem proměnil trestný kop!
44'
Start druhého poločasu se nám zatím pořádně kouskuje. Po předchozím zákroku uvidíme trestný kop Jižní Afriky.
42'
Jižní Afrika se v úvodu druhé půle vydala do útoku, ale jeden z domácích hráčů udeřil soupeře do krku. Hodně nepříjemný zákrok.
41'
Druhý poločas byl právě zahájen!
První půle je minolostí! Zatím sledujeme nádherné utkání! Bodů sice moc nepadlo, ale oba týmy předvádějí krásné ragby. Jižní Afrika vlétla do duelu jako velká voda a Mapimpi položil první pětku. Následnou konverzi však favorizovaný celek neproměnil! Japonsko poté převzalo oteže utkání a zatlačilo soupeře. Nakonec z toho byl trestný kop, který s přehledem proměnil Tamura! V závěru ještě Jižní Afrika položila pětku, ale ta neplatila kvůli hře na zemi.
40+3'
První poločas skončil!
40+2'
Jižní Afrika sice dokázala položit pětku, ale de Allende porušil pravidla a pětka tak neplatí! Jihoafrický hráč hrál s míčem na zemi!
40+2'
Jižní Afrika tlačí na hranici dvaadvacítky, ale Japonsko bojuje ze všech sil. Jižní Afrika však získala cenné metry.
40+1'
Jižní Afrika ještě hrála ve výhodě a Pollard dlouhým nákopem posunul hru do dvaadvacítky.
40'
Japonsko chtělo rozehrát nákopem na pravou stranu, jenže míč proskákal do zámezí. Vhazovat bude Jižní Afrika.
38'
Jihoafričané skvěle svázali maul na polovině Japonska a vybojovali další cenné metry. Favorit poté rozehrál dozadu, ale jednomu ze zadáků míč vypadl.
37'
De Allende přečetl rozehrávku Japonsko a vybojoval míč pro Jižní Afriku. Favorit si poté pomohl nákopem vpřed, ale japonská obrana odvedla dobrou práci.
36'
Japonci vhazovali na levé straně a tentokrát už byli úspěšnější. Domácí celek se postupným útokem probil na polovinu hřiště.
35'
Jižní Afrika už byla patnáct metrů od brankoviště, ale opět se provinili proti pravidlům. Japonsko bude zahrávat trestný kop.
34'
Jihoafričané měli obrovskou šanci, jenže Mapimpi dostal špatnou přihrávku a míč mu utekl do zámezí!
33'
Japonsko si pomohlo nákopem na levé křídlo, jenže Louw si potykal se zpracováním a ustál také následnou skládku.
32'
Japonsko po vlastním autu na hranici své dvaadvacítky přišlo o míč. Rozhodčí nakonec viděl prohřešek Jižní Afriky. Japonsko se tak ubránilo.
31'
Jižní Afrika si pomohla nákopem do dvaadvacítky soupeře. Favorit dnešního čtvrtfinále si na chvíli může odpočinout.
30'
Jižní Afrika po půlhodině hry zahrávala mlýn na polovině hřiště, jenže ten se zbortil. Celá situace se bude ještě jednou opakovat.
29'
Japonsko se v pokračující akci dopustilo předhozu. Domácí celek má v posledních minutách drtivou převahu.
28'
Japonci se opět tlačí do dvaadvacítky svého soupeře. Domácí celek hraje neskutečně fyzickou náročné ragby!
27'
Jihoafričané si zkomplikovali život rozehrávkou ve vlastní dvaadvacítce. Pollard nakonec zakopl míč do autu.
26'
Jenže Jihoafričané vystihli přenesení hry na pravou stranu a vypíchli přihrávku mimo nebezpečný prostor. Skvělá práce!
25'
Domácí si navíc kopem do autu z trestného kopu zajistili skvělou pozici pro vhazování. Je to opravdu kousek od brankoviště.
24'
Japonsko předvedlo bleskový přechod na polovinu hřiště, jenže následně se domácí dopustili přihrávky dopředu.
23'
Defenziva nadále kraluje dnešnímu souboji. Jihoafričané se nyní dostali na dvaadvacítku, ale do mlýnu budou vhazovat domácí.
22'
Domácí Japonci se však zmocnili míče a bez problémů jej nakopli do autu. Fanoušci na stadionu bouří nadšením!
21'
Jižní Afrika už se opět vydala dopředu a už je na hranici dvaadvacítky.
20'
Ju Tamura se z trestného kopu rozhodl kopat na háčko a s přehledem snížil na 3:5!
19'
Japonsko slaví první dílčí úspěch! Domácí vybojovali trestný kop ze zajímavé pozice.
18'
Jižní Afrika pokračuje ve skvělé obraně. Jeden z hráči v zeleném má nyní nějaké zdravotní problémy a potřebuje ošetření.
16'
Jenže Japonsko slibnou akci nedokázalo využít! Jihoafričané získali míč pět metrů před brankovištěm.
15'
Fukuoka dostal přihrávku na levou stranu, využil volného prostoru a prošel s míčem do dvaadvacítky. Probouzejí se také diváci.
14'
Japonci stále nemohou překonat pevný defenzivní val Jižní Afriky na polovině hřiště. Ragbysté v zeleném nenechávají ani metr prostoru.
13'
Jednomu z jihoafrických hráčů vypadl míč při zpracování. Nutno řící, že jeden z Japonců do něj hodně tvrdě naskočil.
12'
Japonsko přišlo o míč v blízkosti soupeřovy dvaadvacítky. Hráči v zeleném už opět tlačí soupeře před sebou a získávají metry.
11'
Jižní Afrika se z tlaku domácí reprezentace vymanila vysokým pozičním kopem. Pokračuje boj o každý metr hrací plochy.
10'
Japonsko se dralo do rychlého protiútoku po pravé straně, jenže míč poskakoval po trávníku a skončil u obránce.
9'
Mapimpi prošel po levém křídle snad přes třicet metrů. Jeden z vazačů Japonska jej ale dokázal složit. Jihoafričanům pak vypadl míč.
8'
Jižní Afrika tlačí na Japonce při každé možnosti. Domácí výběr to dnes bude mít nesmírně těžké.
7'
Jihoafričané zachytili nepřesnou rozehrávku domácí reprezentace a získali míč pro sebe. Japonsko následně vybojovalo alespoň aut.
6'
Japonsko se ihned snaží odpovědět a dere se do útoku. Domácí zvolili přechod po levé straně.
5'
Jenže Jižní Afrika následnou konverzi neproměnila! Pollard těsně minul zadní tyč!
4'
Jižní Afrika se hned v úvodu ujímá vedení! Mapimpi dostal přihrávku na levou stranu, prošel kolem dvou obránců a položil pětku!
3'
Jižní Afrika do toho vlétla hned od úvodu dnešního souboje. Favorizovaný celek zatlačil domácí do úzkých a vybojoval mlýn v dobré pozici.
2'
Jižní Afrika vhazovala na polovině hřiště. Jihoafrický mlynář poté nerozehrál úplně šťastně a míče se zmocnilo Japonsko.
1'
Jižní Afrika ihned nakopla míč do dvaadvacítky Japonsko. Domácí hráči poté zariskovali přehozem na pravou stranu, kde málem přišli o míč.
1'
Utkání právě odstartovalo!
Ještě před startem zápasu zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už jsou na hřišti. Japonsko bude hrát v červenobílém, zatímco Jižní Afrika oblékne zelené dresy.
Japonsko

Domácí Japonsko na letošním šampionátu zaznamenalo neskutečný úspěch. Země poprvé v historii postoupila do čtvrtinále! Na úvod si Japonsko poradilo s Ruskem. Poté dokázalo přehrát silné Irsko i Samou. V posledním duelu, který původně ragbyová unie zrušila kvůli tajfunu, porazilo Japonsko o den později Skotsko a slavilo vítězství ve skupině. Nyní ale na Japonce čeká Jižní Afrika, velmi zvučný ragbyový výběr. Právě s Jižní Afrikou sehráli Japonci poslední přípravný duel, ve kterém prohráli 7:41.
Jižní Afrika

Jižní Afrika vstupuje do dnešního souboje v roli obrovského favorita. Na tomto turnaji sice hned na úvod prohrála v souboji hvězdných týmů s Novým Zélandem, ale od té doby s přehledem rozdrzila Namibii, Itálii i Kanadu. Springboks navíc pravidelně dokážou konkurovat týmům jako jsou Nový Zéland, Wales či Anglie. Na letošním turnaji navíc září Jantjes, který pokládá jednu pětku za druhou.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ragby! Vítejte u sledování textového přenosu ze čtvrtfinále světového šampionátu mezi Japonskem a Jižní Afrikou. Duel začíná ve 12:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:15.