Formule 1 - VC Itálie -  ONLINE PŘENOS -  8. září 2013   14:00

Ukončeno

VC Itálie

Přenos se aktualizuje automaticky

Ačkoliv stáj Ferrari na domácí půdě nevyhrála, zaznamenala i tak výborný výsledek. Fernando Alonso totiž dojel druhý, Felipe Massa čtvrtý. Dobře si vedl i Nico Hülkenberg na Sauberu, který po třetím místě v kvalifikaci skončil pátý. Další závod je na programu 22. září, kdy se na okruhu v Marina Bay pojede Velká cena Singapuru. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a za 14 dní opět na počtenou.
Všichni tři jezdci už jsou na stupních vítězů a my si poslechneme hymny vítěze a vítězné stáje. Následovat bude předání cen a tradiční šampaňské.
Konečné pořadí Velké ceny Itálie: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Webber, 4. Massa, 5. Hülkenberg, 6. Rosberg, 7. Ricciardo, 8. Grosjean, 9. Hamilton, 10. Button. Závod nedokončili Di Resta a Vergne.
Konec závodu.
53
SEBASTIAN VETTEL jako první proťal cílovou pásku a vítězí ve Velké ceně Itálie! Druhý dojel Fernando Alonso, třetí Mark Webber.
53
Jezdci najeli do posledního kola a Sebastian Vettel si jede pro vítězství ve Velké ceně Itálie!
52
Těsně před koncem závodu si připomeňme, že šachovnicový praporek neuvidí Paul di Resta a Jean-Eric Vergne, kteří ze závodu předčasně odstoupili.
50
Průběžné pořadí: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Webber, 4. Massa, 5. Hülkenberg, 6. Rosberg, 7. Ricciardo, 8. Grosjean, 9. Button, 10. Hamilton.
50
Brit ve službách Mercedesu si vzápětí vyšlápl i na Sergia Péreze a díky systému DRS se protlačil na desátou příčku, která mu zaručí alespoň bod.
49
Lewis Hamilton zaútočil na Kimiho Räikkönena, jehož tak odstrčil na 12. příčku.
49
Druhý Fernando Alonso trochu zrychlil, ale pořád má ztrátu na vedoucího Vettela skoro 10 vteřin.
48
Kimi Räikkönen a Lewis Hamilton, kteří nepostoupili z druhé části kvalifikace, se nachází na 11., resp. 12. místě, což by jim body z této GP nevyneslo.
46
Světlo světa spatřil předběžný návrh plánovaných Velkých cen na příští rok. V dosavadním plánu se vyskytuje 21 závodů, což ale odporuje regulím, neboť ty jasně říkají, že během jednoho ročníku se může odjet maximálně dvacet závodů. Zatím to vypadá, že se zřejmě nepojede buď v Mexiku, které by se do seriálu F1 vrátilo poprvé od roku 1992, ruském Soči nebo Koreji.
45
Průběžné pořadí: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Webber, 4. Massa, 5. Hülkenberg, 6. Rosberg, 7. Ricciardo, 8. Grosjean, 9. Button, 10. Pérez.
44
Sebastian Vettel, který stále vede ve Velké ceně Itálie, si před druhým Alonsem drží velký odstup. Na Španěla má totiž k dobru téměř 12 sekund.
43
Na konci cílové rovinky zaútočil Räikkönen na Gutiérreze a pilota stáje Sauber relativně bez problémů předjel.
42
Mechanici zřejmě van der Gardeho nečekali, a tak chvíli trvalo, než se všichni opět zkoncentrovali. Nizozemec tak kvůli tomuto nedorozumění přišel o drahocenné vteřinky.
41
Do boxů zamířil Giedo van der Garde, který spolu s jezdci Marussie krouží na konci startovního pole.
40
Nejrychlejší kolo závodu mezitím zaknihoval Kimi Räikkönen.
40
Průběžné pořadí: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Webber, 4. Massa, 5. Hülkenberg.
39
Poslední zastávku v boxech si odbyl Lewis Hamilton, který tak zákonitě vypadl z bodované destíky.
38
Romain Grosjean si vyšlápl na Sergia Péreze, který francouzskému pilotovi nekladl žádný vážný odpor a o svou pozici přišel poměrně lacino.
37
Kimi Räikkönen se díky předchozí zastávce v boxech propadl až na 14. příčku a musí tak zahájit další stíhací jízdu, pakliže chce v této Velké ceně bodovat.
36
Nico Rosberg si na chvíli udělal výlet mimo trať, a aby se mohl vrátit zpět, musel se prokličkovat mezi reklamními panely. Jako slalomář by se tento Němec určitě neztratil.
36
Poslední bodovanou, tedy desátou pozici drží Sergio Pérez na McLarenu.
35
Lewis Hamilton zajížděl v předchozích kolech jedno nejrychlejší kolo za druhým, což mu vyneslo aktuální pátou pozici.
35
Průběžné pořadí: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Webber, 4. Massa, 5. Hamilton.
34
Na vedoucí pozici jedoucí Sebastian Vettel má na druhého Alonsa téměř jedenáctisekundový náskok.
33
Můžeme si připomenout, že v závodě už nepokračují Paul di Resta a Jean-Eric Vergne.
32
Lewis Hamilton zapnul systém DRS a zaútočil na Hülkenberga. Němec se nejprve ubránil, jenže Hamilton tento souboj nezabalil a napodruhé se už před svého soupeře dostal.
31
Kimi Räikkönen zamířil ke svým mechanikům a díky tomu se tak v průběžném pořadí opět propadne.
30
Průběžné pořadí: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Webber, 4. Massa, 5. Räikkönen.
29
Finský pilot Kimi Räikkönen za to opravdu vzal. V úvodu závodu mu patřila poslední pozice, jenomže v tuto chvíli se jezdec Lotusu nachází na páté příčce.
28
Mechanici mají teď hodně napilno. Další, kdo je zaměstnal, byl Esteban Gutiérrez na Sauberu.
27
Vedoucí jezdec závodu Fernando Alonso zajel do pitlane a vedení v závodě tak opět převzal Sebastian Vettel!
27
Z třetího místa zamířil do boxů Nico Rosberg, který si bronzový stupínek příliš dlouho neužil.
26
Své mechaniky přijel pozdravit také Valtteri Bottas, který za odměnu dostal nové pneumatiky.
25
Průběžné pořadí: 1. Alonso, 2. Rosberg, 3. Vettel, 4. Gutiérrez, 5. Webber.
25
Povinnou zastávku v boxech si odbyli také Massa s Hülkenbergem.
24
Nejrychlejší kolo závodu zajel Lewis Hamilton.
24
Z prvního místa zajel do pitlane Sebastian Vettel, který se na trať vrací na páté pozici. Vedení v závodě tak převzal Fernando Alonso!
23
Ke svým mechanikům odbočili Sergio Pérez a Daniel Ricciardo, jejichž pitstopy se obešly bez komplikací.
22
Lewis Hamilton se ovšem nevzdává a stejně jako Kimi Räikkönen se tlačí dopředu. Nyní Britovi patří už 14. místo.
21
Sebastian Vettel si na Monze opět jede vlastní ligu, protože před druhým Alonsem má desetisekundový náskok. Italský okruh patří mezi Vettelovy oblíbené destinace, protože mladý Němec tu v roce 2008 ještě v barvách stáje Toro Rosso oslavil své první vítězství ve formuli 1.
20
Průběžné pořadí: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Massa, 4. Webber, 5. Hülkenberg.
19
Nejrychlejší kolo závodu mezitím zajel Kimi Räikkönen, který se dost možná už brzy objeví v bodované desítce.
18
Nedaří se ani Lewisovi Hamiltonovi, jemuž momentálně patří až 18. místo.
17
Ještě před pár minutami jezdil Kimi Räikkönen na samotném chvostu, jenomže Fin se pomalu prokousává dopředu a akutálně je patnáctý.
16
Dalším předčasně odstoupivším pilotem je Jean-Eric Vergne, z jehož vozu se začalo kouřit. Vzhledem k tomu, že dokázal svůj monopost odstavit sám vedle trati, tak nejsou zapotřebí žluté vlajky.
15
Průběžné pořadí: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Massa, 4. Webber, 5. Hülkenberg.
14
Do boxů zamířil Lewis Hamilton, který tak po absolvování pitstopu ztratí další pozice.
13
Poslední bodovanou, tedy desátou pozici hájí Jenson Button, jehož by fanoušci McLarenu v průběžném pořadí viděli rádi trochu někde jinde.
12
Připomeňme si, že v závodě už nepokračuje Paul di Resta, který musel odstoupit hned v prvním kole poté, co narazil do jednoho ze svých soupeřů.
11
Na velmi pěkném 5. místě se nyní drží Nico Hülkenberg na Sauberu, který skončil v kvalifikaci třetí, čímž zaknihoval nejlepší kvalifikační výsledek této stáje v probíhajícím ročníku.
10
Průběžné pořadí: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Massa, 4. Webber, 5. Hülkenberg.
9
Incident mezi Di Restou a Grosjeanem bude vyšetřován sportovními komisaři po závodě.
8
Fernando Alonso zaútočil na svého stájového kolegu Felipeho Massu, jehož následně předjel a znovu se tak probojoval na druhou pozici. Obě Ferrari teď budou dotírat na vedoucího jezdce Sebastiana Vettela.
7
Během uplynulých čtrnácti dnů vedení stáje Red Bull definitivně potvrdilo, že týmovým kolegou Sebastiana Vettela bude v příští sezóně Daniel Ricciardo, který letos závodí za Toro Rosso.
6
Kolize s Pérezem a následná zastávka v boxech stály Räikkönena hodně míst, finský pilot ve službách Lotusu se nyní nachází na samotném chvostu jezdeckého pelotonu.
5
Průběžné pořadí: 1. Vettel, 2. Massa, 3. Alonso, 4. Webber, 5. Hülkenberg.
4
Předpověď počasí hovoří o tom, že přibližně v půl čtvrté by mělo začít pršet. Závod by to však nemělo nikterak ovlivnit, protože ve zmíněnou dobu už bude odjeta drtivá většina kol dnešní Velké ceny.
3
Fernando Alonso se opět tlačí dopředu, znovu si vyšlápl na Marka Webbera a prodral se na třetí místo.
2
Jako první zamířil do boxů Kimi Räikkönen, který si musel nechat trochu opravit vůz po kolizi s Pérezem.
2
Prvním jezdcem, který odstoupil z dnešního závodu, je Paul di Resta, který odstavil svůj vůz mimo trať.
2
Ovšem Alonso si druhé příčky neužil moc dlouho, protože ho na stříbrné pozici vystřídal jeho stájový kolega Felipe Massa a Španěl akutálně jede čtvrtý.
1
První místo po startu udržel Sebastian Vettel, naopak Mark Webber se propadl na třetí příčku a místo něj se na druhou pozici posunul Fernando Alonso.
Závod právě odstartoval.
Piloti se pomalu seřazují na startovním roštu a GP Itálie za malou chvíli začne.
Jezdci právě vyrazili do zaváděcího kola.
Před začátkem VC v Monze trochu zapršelo, nicméně závod začne na suché trati.
Trať


Okruh v Monze měří 5 793 metrů a závod je vypsán na 53 kol. Traťový rekord zde drží Rubens Barrichello, loňské prvenství tu obhajuje Lewis Hamilton, jemuž se ale kvalifikace vůbec nepovedla.


Závodní dráha se skládá ze sedmi pravých a čtyř levých zatáček, z nichž nejznámější je Parabolica. Na Monze se dosud jelo už 62 Velkých cen, nejvíce vítězství zaknihoval Michael Schumacher (5) a stáj Ferrari (18), která bude i tentokrát hnána domácím publikem.

Kvalifikace


Celá kvalifikace se obešla bez nehod. Z první části nepostoupili Gutiérrez, Bottas, Van der Garde, Pic, Bianchi a Chilton.


Druhá fáze "kvaldy" přinesla obrovské překvapení. Dál totiž neprošli Räikkönen, král posledních kvalifikací Hamilton a Grosjean. K tomuto trojlístku se přidali Sutil, Maldonado a Di Resta.


Pole position si na Monze vyjel Sebastian Vettel, jehož v první řadě doplní jeho stájový kolega Mark Webber. Druhou řadu zaplní překvapivě Nico Hülkenberg, který zaznamenal nejlepší kvalifikační výsledek Sauberu v této sezóně, a Felipe Massa.


Adrian Sutil byl sportovními komisaři penalizován za to, že během kvalifikace zdržel Hamiltona. Na startu tak přijde o tři místa.

Tréninky


V prvním tréninku měl Nico Hülkenberg potíže s převodovkou. Po krátké opravě v garáži se chtěl na trať znovu vrátit, ale uvízl v pitlane. Na konci boxové uličky pak odstavil svůj vůz rovněž Felipe Massa. Nejlepší čas zaznamenal Hamilton, za nímž se umístili Alonso s Rosbergem.


Druhý měřený trénink se obešel bez komplikací a zaúřadovali v něm oba jezdci Red Bullu. Nejrychlejší čas zajel Vettel následován Webberem a Räikkönenem.


V posledním tréninku si udělal výlet mimo trať Di Resta, a ačkoliv narazil do bariér, nic vážného se mu nestalo. Závěrečná tréninková jednotka předčasně skončila pro Nica Rosberga, jemuž selhala hydraulika. Svou dominanci opět potvrdil Vettel, který za sebou nechal Alonsa a Webbera.

Příjemné nedělní odpoledne při sledování textového online přenosu z 12. závodu letošní sezóny MS vozů formule 1, VC Itálie. Průběžnému pořadí šampionátu jezdců nadále kraluje Sebastian Vettel se ziskem 197 bodů, druhý Fernando Alonso na něj ztrácí 46 bodů. Třetí příčka patří Hamiltonovi. Mezi týmy neohroženě vládne Red Bull (312 bodů), druhý Mercedes má deficit 77 bodů. Bronzový stupínek okupuje Ferrari.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 14:00.
Články odjinud