Formule 1 - Kvalifikace VC Brazílie -  ONLINE PŘENOS -  23. listopadu 2013   17:00

Ukončeno

Kvalifikace VC Brazílie

Přenos se aktualizuje automaticky

Máme za sebou poslední kvalifikaci v letošní sezóně a na pole position si nestoupne nikdo jiný než Sebastian Vettel. První řadu na startu zítřejšího závodu spolu s ním zaplní jeho krajan Nico Rosberg. Do druhé se postaví Fernando Alonso a Mark Webber. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a u nedělního závodu, který začíná v 17:00 SEČ, se na Vás budu opět těšit. Hezký zbytek sobotního večera.
Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Brazílie: 1. Vettel, 2. Rosberg, 3. Alonso, 4. Webber, 5. Hamilton, 6. Grosjean, 7. Ricciardo, 8. Vergne, 9. Massa, 10. Hülkenberg, 11. Kovalainen, 12. Di Resta, 13. Bottas, 14. Pérez, 15. Button, 16. Sutil, 17. Maldonado, 18. Gutiérrez, 19. Pic, 20. Van der Garde, 21. Bianchi, 22. Chilton.
Konec kvalifikace.
0:00
Pole position si na Interlagosu vyjel SEBASTIAN VETTEL, jehož v první řadě doplní Nico Rosberg. Druhou linii zaplní Fernando Alonso a Mark Webber.
0:00
Čas určený pro třetí část kvalifikace právě vypršel!
1:13
Na výsluní ovšem nevydržel nikterak dlouho. Nejprve ho totiž sesadil Mark Webber a hned vzápětí se do čela znovu posunul Sebastian Vettel.
2:46
Nejlepší postavení na startovním roštu zítřejšího závodu si chce vyjet také Romain Grosjean, důkazem budiž jeho posun na první místo.
3:31
Na druhé místo za Vettela se propracoval Rosberg, druhou řadu na startu mají prozatím v držení Hamilton a Webber.
6:21
Sebastian Vettel, jak je jeho zvykem, se ihned usadil na čele výsledkové listiny. Na trati teď krouží i Daniel Ricciardo a Nico Hülkenberg.
7:10
Vstříc pole position ovšem vyrazil i Sebastian Vettel, což znamená, že na trati je aktuálně k vidění souboj dvou jezdců, kteří se zrovna nemusí.
8:25
Jedním z prvních, kteří vyrazili po delší pauze na trať, byl Mark Webber.
10:00
Poslední fáze kvalifikace právě odstartovala!
Třetí část kvalifikace odstartuje za pět minut, tj. v 18:30 SEČ.
Právě jsme dostali další čerstvou zprávu z Interlagosu, která říká, že začátek třetí části kvalifikace je posunut o dalších deset minut. Další informace by měly přijít v 18:25 SEČ.
Aktuální informace z Interlagosu hovoří o tom, že si na start třetí části kvalifikace budeme muset počkat minimálně dalších deset minut. Důvodem je skutečně velké množství vody na trati. Další zprávy o možném pokračování v kvalifikaci by měly přijít v 18:15.
0:00
Třetí část kvalifikace začne s desetiminutovým zpožděním. Důvodem je velké množství vody na trati.
0:00
Do nejlepší desítky neproklouzli Kovalainen, Di Resta, Bottas, Pérez, Button a Sutil. Obzvlášť konec Jensona Buttona je překvapením. Ve třetí části tak neuvidíme ani jeden z vozů McLaren.
0:00
V závěru druhé fáze "kvaldy" dostal smyk Sergio Pérez a se svým vozem následně narazil do bariér. Do týmového rádia ovšem potvrdil, že je v pořádku.
0:00
Čas určený pro druhou část kvalifikace právě vypršel!
1:24
Nepostupové příčky momentálně okupují Kovalainen, Di Resta, Bottas, Pérez, Button a Sutil.
2:10
Tentokrát už je ovšem suverén letošní sezóny sesazen, na jeho místo se probojoval Romain Grosjean.
2:37
Na vedoucí pozici se stále drží Sebastian Vettel, jehož nepřekonal ani Fernando Alonso.
4:23
Do pitlane zajel i Jenson Button, který svůj čas stále nemůže vytlačit do první desítky.
5:27
Pozadu nechtěl zůstat ani Jean-Eric Vergne, který rovněž přijel pozdravit své mechaniky.
6:18
Do boxů momentálně odbočili Webber, Grosjean, Alonso, Kovalainen, Ricciardo, Bottas a Hülkenberg.
7:55
Nepostupové pozice kromě Buttona ještě drží Bottas, Di Resta, Sutil, Hülkenberg a Pérez.
9:17
Jenson Button zaznamenal čas 1:28.405, což by ho za současných okolností do třetí části kvalifikace nepustilo.
10:48
Na výsluní se ovšem Němec neohřál příliš dlouho, neboť ho vzápětí sesadil jeho krajan Sebastian Vettel.
12:00
Jako první ve druhé fázi zajel měřené kolo Nico Rosberg na Mercedesu, který se časem 1:26.626 usadil na čele.
14:14
Na okruhu stále prší, a tak se jezdci hezky jeden po druhém vydávají na trať, aby zajeli čas, který jim zajistí posun mezi nejlepších deset.
15:00
Druhá část kvalifikace právě odstartovala.
0:00
Do druhého dílu kvalifikace neprošli Maldonado, Gutiérrez, Pic, Van der Garde, Bianchi a Chilton.
0:00
Čas určený pro první část kvalifikace právě vypršel!
1:11
Heikki Kovalainen aktuálně zajel pátý čas s téměř sekundovým deficitem na vedoucího Hamiltona, který se v této chvíli nachází v boxech.
3:05
Pro Marka Webbera je to poslední kvalifikace v kariéře F1, neboť od příští sezóny bude působit v seriálu Porsche. Australan tak bude mít zcela jistě zvýšenou motivaci vyhrát kvalifikaci, potažmo i samotný závod.
4:48
Jules Bianchi ztrácí na prvního Hamiltona přes dvě vteřiny a znovu se tak očekává, že mezi šestnáctku nejlepších nepostoupí.
6:21
Počasí se stále neumoudřuje. Heikki Kovalainen, který pro poslední dva závody nahradil zraněného Kimiho Räikkönena, je teď na 14. pozici a o postup do druhé části tak bude muset ještě zabojovat.
7:55
Trať je v současné chvíli skoro opuštěná. Po dráze krouží jen Gutiérrez a Bianchi, k nimž se vzápětí přidal i Chilton.
9:11
Do garáže zacouval Sebastian Vettel, který je aktuálně na druhém místě. Na nepostupových pozicích se momentálně nacházejí Vergne, Pic, Gutiérrez, Van der Garde, Bianchi a Chilton.
10:50
Pastor Maldonado se na mokré trati málem dostal do smyku! Celou situaci ale nakonec ustál a ani na zlomek vteřiny neopustil trať.
11:48
Massu a Ricciarda nyní napodobili Hülkenberg, Pérez, Vergne, Bianchi a Chilton.
12:57
Do garáže teď zajeli Massa a Ricciardo, jinak ostatní piloti nadále krouží na trati.
13:37
Na čele výsledkové listiny se momentálně nachází Lewis Hamilton, na samotném chvostu pak Max Chilton.
15:07
Momentálně už všech 22 jezdců zaznamenalo alespoň jedno měřené kolo. Romain Grosjean se snažil zaútočit na Julese Bianchiho, jenže ten mu nedal ani centimetr volného místa.
16:06
Před malou chvílí se Fernando Alonso prohnal kolem Marka Webbera, který ovládl dopolední trénink.
17:56
V úvodu první fáze kvalifikace se na dráhu vydalo poměrně hodně jezdců. Zřejmě chtějí zajet pokud možno co nejrychlejší kolo pro případ, kdyby počasí kvalifikaci nějakým způsobem narušilo.
19:02
Počasí na začátek kvalifikace znovu "nezklamalo", opět se na trať snáší dešťové kapky, ale podmínky jsou zatím relativně přijatelné.
20:00
První část kvalifikace právě odstartovala.
Tréninky


Pověstné brazilské počasí dalo o sobě vědět hned v úvodu závodního víkendu. Před prvním tréninkem pršelo, a tak museli jezdci nasadit pneumatiky do mokrých podmínek. Nejrychlejší čas zajel Rosberg, který za sebou nechal Hamiltona a Vettela.


V pátek odpoledne se museli piloti vyrovnat s ještě horšími podmínkami. Na vodě zaznamenal nejlepší čas opět Rosberg, následovaný Vettelem a Webberem.


Kdo čekal, že se v sobotu podmínky na trati zlepší, krutě se zmýlil. Naopak se ještě zhoršily, což jezdce přinutilo k tomu, aby v průběhu třetího tréninku na chvíli opustili své monoposty a celou situaci sledovali v boxech. Tentokrát se nejlépe vedlo Webberovi před Grosjeanem a Kovalainenem.

Příjemné sobotní odpoledne při sledování textového online přenosu z kvalifikace na poslední 19. závod letošní sezóny mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Brazílie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 17:00.
Články odjinud