Formule 1 - Kvalifikace VC Ruska -  ONLINE PŘENOS -  10. října 2015   14:00

Ukončeno

Kvalifikace VC Ruska

Přenos se aktualizuje automaticky

Je za námi kvalifikace na Velkou cenu Ruska, kterou opanoval Nico Rosberg před stájovým kolegou Lewisem Hamiltonem, jenž v závěru udělal chybu a o první místo na startu tak přišel. Druhou řadu zaplní Valtteri Bottas a Sebastian Vettel. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a zítra od 13 hodin nezapomeňte sledovat online přenos ze samotného závodu. Mějte se fajn a hezký zbytek soboty.
Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Ruska: 1. Rosberg, 2. Hamilton, 3. Bottas, 4. Vettel, 5. Räikkönen, 6. Hülkenberg, 7. Pérez, 8. Grosejan, 9. Verstappen, 10. Ricciardo, 11. Kvjat, 12. Nasr, 13. Button, 14. Maldonado, 15. Massa, 16. Alonso, 17. Ericsson, 18. Stevens, 19. Merhi.
Konec kvalifikace.
0:00
Pole position si v Soči vyjel Nico Rosberg, kterému nahrála chyba Lewise Hamiltona, jenž poté už své kvalifikační snažení vzdal.
0:00
Čas vymezený pro třetí část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
0:05
Kimi Räikkönen udělal také chybu, což ho může klidně stát nějakou tu pozici na startu.
2:25
Lewis Hamilton na chvíli opustil trať a následně se rozhodl zajet do boxů. Úřadující mistr světa se tak na dráhu už nevrátí a Nico Rosberg tak má velkou šanci uzmout pole position pro sebe!
2:41
Svůj první měřený čas zaknihoval Romain Grosjean, ale na lepší než osmé místo to nestačí.
4:23
Většina jezdců se rozhodla pro krátký odpočinek před závěrečnou bouří a na trati tak momentálně krouží jen Rosberg, Hamilton, Bottas a Grosjean.
5:35
Záhy proťal cílovou pásku i Lewis Hamilton, jenže byl o tři desetiny pomalejší než Rosberg a musel vzít zavděk druhým místem.
6:18
Pořadí na čele výsledkové listiny se mění jako den a noc, po Valtterim Bottasovi se do role lídra vcítil Nico Rosberg.
6:50
Ani Sebastian Vettel se ale na čele neohřál moc dlouho, neboť jej porazili Pérez, Hülkenberg a ještě rychlejší byl Kimi Räikkönen.
7:58
Sebastian Vettel ale vzápětí svého parťáka překonal a vyšvihl se na první místo. Mezi oba jezdce Ferrari se vměstnal Valtteri Bottas.
8:46
Bojovat o co nejlepší umístění na startu zítřejšího závodu vyrazil také Sebastian Vettel, jehož týmový kolega Kimi Räikkönen zaznamenal čas 1:45.267.
10:10
Zatímco Kimi Räikkönen zahájil své první měřené kolo v poslední části kvalifikace, Daniel Ricciardo se stále "fláká" v garáži, neboť na jeho monokoku chybí pneumatiky.
12:00
Třetí část kvalifikace právě začala.
0:00
Do třetí fáze kvalifikace nepostupují Kvjat, Nasr, Button, Maldonado a Massa.
0:00
Čas vymezený pro druhou část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
0:20
Sebastian Vettel zamířil předčasně do garáží, ale jeho čas by mu měl na postup v pohodě stačit.
0:51
Čas pro druhou část kvalifikace se pomalu krátí a Felipe Massa se rozhodně nezlepšil a zůstává patnáctý.
3:11
Kimi Räikkönen proťal pomyslnou cílovou pásku a zařadil se na třetí místo, kde ztrácí na vedoucího Rosberga 1,2 vteřiny.
4:10
Za současné konstelace by mezi desítku nejrychlejších neprošli Maldonado, Massa, Bottas, Ricciardo a Nasr.
6:05
Lewis Hamilton v nejbližších sekundách svůj čas rozhodně nezlepší, protože se momentálně nachází u svých mechaniků v garáži.
7:08
Nico Rosberg však vzápětí přišel s rychlou odpovědí, zajel čas 1:37.500 a přeskočil tak svého týmového kolegu a největšího rivala v boji o mistrovský titul.
8:55
Lewsi Hamiltonovi se nelíbilo pořadí na čele výsledkové listiny, tak sešlápl plyn a časem 1:37.672 se posunul na první místo.
10:28
Nejrychlejší čas zaznamenal Nico Rosberg 1:38.335, o čtyři desetiny sekundy byl pomalejší Nico Hülkenberg.
11:11
Sergio Pérez probrzdil v nájezdu do zatáčky a měl co dělat, aby udržel svůj vůz na trati. Chvíli předtím Mexičan málem vyjel mimo trať.
13:03
Naopak Sebastian Vettel si dává na čas a prozatím zůstává v garáži naprosto v klidu.
14:23
Mezi prvními, kteří ve druhém segmentu vyrážejí na trať, jsou oba piloti Mercedesu Lewis Hamilton a Nico Rosberg.
15:00
Druhá část kvalifikace právě začala.
0:00
Do druhé části kvalifikace nakonec nepostupují Alonso, Ericsson, Stevens a Merhi.
0:00
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:42
Na první nepostupovou pozici klesl Daniil Kvjat, který se ale nenechal zaskočit a rázem se vyšvihl na 11. místo. Černého Petra tak má svém držení Sergio Pérez.
3:10
Měřený čas zajel rovněž Daniel Ricciardo, který se z poslední pozice prorval na sedmou příčku. Mezi nepostupujícími se stále nachází Valtteri Bottas, v jehož případě by nepostup znamenal velké překvapení.
4:28
Sebastian Vettel na to pořádně šlápnul, předjel Kimiho Räikkönena, ale už nezvládl zabrzdit v nájezdu do zatáčky a na malou chvíli vyjel mimo trať.
5:48
Své první měřené kolo zajel Kimi Räikkönen, jenž na prvního Rosberga ztratil 0,864 sekundy. Za současné konstelace by do druhé fáze nepostoupili Bottas, Merhi, Stevens a Ricciardo.
7:59
Na trati aktuálně krouží jen Rosberg, Hamilton, Button a Vettel, všichni ostatní se rozhodli pro krátký odpočinek.
8:51
Poslední místo tak spadlo do klína Willu Stevensovi, který se momentálně nachází v garáži stejně jako většina jezdců.
9:40
Fernando Alonso se dlouho nacházel na samotném chvostu startovního pole, ale vzápětí zajel hodně slušný čas a propracoval se na pátou příčku.
11:11
Hned za Rosberga se pověsil Lewis Hamilton, jenž na svého týmového parťáka ztratil něco málo přes vteřinu.
12:04
Teď už se to Nicu Rosbergovi povedlo, Němec byl o téměř dvě vteřiny rychlejší a vyhoupl se na provizorní první místo.
13:28
Na čele výsledkové listiny se mezitím usadil Max Verstappen časem 1:40.529. Nepřekonal jej ani úřadující vicemistr světa Nico Rosberg, jenž se nachází až na čtvrtém místě.
14:43
Na pomezí prvního a druhého sektoru vlály na chvíli žluté vlajky, důvodem bylo vyjetí Pastora Maldonada mimo trať.
15.56
Na dráze je mimo jiné i stájový kolega Carlose Sainze Max Verstappen, který zahájil své první měřené kolo.
17:15
Jezdci na nic nečekají a hned se ve velkém počtu vydávají na trať. Kvalifikace se nezúčastní Carlos Sainz, který po nehodě ve třetím tréninku skončil v nemocnici na pozorování.
18:00
První část kvalifikace právě odstartovala.
TRÉNINKY


První trénink byl zkrácen o půl hodiny, protože těsně před jeho začátkem vytekla z jednoho ze servisních vozů na trať nafta a místo jezdců se tak na dráhu vydala úklidová četa. Nejrychlejší čas nakonec zajel překvapivě Nico Hülkenberg následován Nicem Rosbergem a Sebastianem Vettelem.


Ve druhém tréninku se jezdci museli popasovat s deštěm, který průběh této jednotky dosti ovlivnil. Šest pilotů raději zůstalo v garáži a tohoto tréninku se vůbec nezúčastnilo. Měřený čas nakonec zajelo pouze osm pilotů a nejlépe na tom byl Felipe Massa, jemuž na záda dýchali Sebastian Vettel a Valtteri Bottas.


Třetí trénink poznamenala velká bouračka Carlose Sainze, který po nárazu do svodidel musel být na nosítkách odnesen do sanitky, ale naštěstí byl při vědomí. Tréninkové jízdy kvůli této havárii skončily v pořadí Nico Rosberg, Valtteri Bottas, Lewis Hamilton.

Příjemné sobotní odpoledne při sledování textového online přenosu z kvalifikace na 15. závod letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Ruska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 14:00.
Články odjinud