Formule 1 - Kvalifikace VC Mexika -  ONLINE PŘENOS -  31. října 2015   20:00

Ukončeno

Kvalifikace VC Mexika

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a nezapomeňte zítra od 20:00 sledovat online přenos ze samotného závodu. Hezký sobotní večer.
Máme za sebou kvalifikaci, kterou ovládl Nico Rosberg před svým stájovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Druhá řada patří Ferrari a Red Bullu, jmenovitě Sebastianu Vettelovi a Daniilu Kvjatovi. Překvapivě až na 15. místě skončil Kimi Räikkönen, který měl možná i nějaké problémy se svým vozem. Kvalifikace se vůbec nezúčastnil Jenson Button, jemuž mechanici nestihli opravit pohonnou jednotku.
Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Mexika: 1. Rosberg, 2. Hamilton, 3. Vettel, 4. Kvjat, 5. Ricciardo, 6. Bottas, 7. Massa, 8. Verstappen, 9. Pérez, 10. Hülkenberg, 11. Sainz, 12. Grosejan, 13. Maldonado, 14. Ericsson, 15. Räikkönen, 16. Alonso, 17. Nasr, 18. Rossi, 19. Stevens. Do kvalifikace nezasáhl Jenson Button, kterému mechanici nestihli opravit motor.
Konec kvalifikace.
0:00
Lewis Hamilton se ve svém posledním kole nezlepšil a pole position tak získává Nico Rosberg!
0:00
Čas vymezený pro třetí část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola!
2:08
Do konce kvalifikace chybí něco málo přes dvě minuty a na čele pořadí je stále Nico Rosberg před Lewisem Hamiltonem a Sebastianem Vettelem.
2:47
Dobrý čas zajel Daniel Ricciardo a posunul se na páté místo. Jeho týmový kolega Daniil Kvjat se v tuto chvíli nachází u svých mechaniků.
3:51
Lewis Hamilton se po krátkém intermezzu v boxech vrátil na trať a závěrečné boje o pole position mohou začít.
4:45
Také Felipe Massa byl zatlačen do garáže a na dráze krouží Verstappen, Ricciardo a Kvjat.
5:53
Jezdci postupně mizí v boxech a na dráze tak zůstali jen Vettel s Kvjatem.
6:18
Lewis Hamitlon se rozhodl pro krátký odpočinek v boxech a po něm se vydá do epicentra dění bojovat o pole position.
7:39
Nico Rosberg v následujícím kole ještě akceleroval a nadělil Hamiltonovi téměř dvě desetiny. Hned v závěsu se nachází třetí Sebastian Vettel.
8:14
Lewis Hamilton se na malou chvíli ocitl ve vedení, jenže ještě o něco rychlejší byl Nico Rosberg a první místo tak momentálně patří stále ještě úřadujícímu vicemistrovi světa.
10:04
Lewis Hamilton a Nico Rosberg zahájili své první měřené kolo, boj o pole position se možná strhne opět mezi těmito dvěma jezdci.
11:26
Mezi prvními, kteří se ve třetím segmentu vydali na trať, byl čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel.
12:00
Třetí část kvalifikace právě začala.
0:00
Mezi desítku nejrychlejších nepostupují Sainz, Grosjean, Maldonado, Ericsson a Räikkönen.
0:00
Čas vymezený pro druhou část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:57
Sebastian Vettel rovněž zacouval do garáže, ale ten by ve třetí fázi chybět neměl. Kimi Räikkönen, který by měl teď bojovat jako lev, se místo toho "fláká" u svých mechaniků.
3:34
Sebastian Vettel se ale z pásma poražených dostal po svém, na Hamiltona ztratil jen dvě desetiny a rázem je druhý.
4:15
Do konce druhé části kvalifikace už mnoho času nezbývá a mistr světa z roku 2007 se stále nachází v boxech. Pomalu tak začíná hazardovat s možností, že se do závěrečného segmentu nepodívá.
5:14
Mezi desítku nejrychlejších by za současné konstelace nepostoupili Verstappen, Maldonado, Ericsson, Räikkönen a Vettel.
5:50
Kimi Räikkönen se dostal do hodin a vzápětí i on zamířil ke svým mechanikům. Maldonado ale pochopil, že strávit čas v pit lane není v současné chvíli ta nejlepší varianta a znovu se vrátil do jámy lvové.
7:15
Pastor Maldonado ale poměrně překvapivě zamířil do boxů a o případný postup do třetí části kvalifikace se v následujících vteřinách neporve.
8:05
V nepostupovém pásmu se momentálně nachází Maldonado s Räikkönenem. Iceman bude zítra penalizován ztrátou pěti míst za předčasnou výměnu převodovky.
9:13
Valtteri Bottas, který právě proťal imaginární cílovou pásku, byl ještě o tisícinu sekundy rychlejší než Pérez a pátá příčka tak aktuálně patří Finovi.
9:52
Miláček mexického publika Sergio Pérez zajel pátý čas, o dvě desetiny byl pomalejší jeho stájový kolega Nico Hülkenberg.
11:38
Ovšem na dráze byl také Lewis Hamilton a ten ukázal všem, zač je toho loket. Brit neponechal nic náhodě a časem 1:19.829 uzmul první pozici pro sebe.
12:05
Na má slova skutečně došlo, Verstappen se objevil v roli lídra a hned za něj se zařadil Pastor Maldonado.
13:25
Max Verstappen jako první zahájil měřené kolo a logicky se tedy za malou chvíli ocitne na provizorním prvním místě.
14:35
Piloti na nic nečekali a hromadně vyrazili na trať.
15:00
Druhá část kvalifikace právě začala.
0:00
Do druhé fáze kvalifikace nepostupují Alonso, Nasr, Rossi a Stevens. Ještě jednou připomínáme, že Jenson Button se kvalifikace vůbec nezúčastnil, protože mu mechanici nestihli opravit motor.
0:00
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
0:25
Felipe Massa se výrazně zlepšil a vypadá to, že v prostředním segmentu chybět nebude.
1:46
Vedoucí dvojka Vettel, Hamilton se možná v první části kvalifikace už nepředstaví, zatímco Felipe Nasr bude muset ještě zabrat, pokud nechce, aby pro něj kvalifikace skončila už po první části.
3:05
Německý jezdec tak skutečně činí a momentálně je devátý. Černý Petr tak spadl do klína Maxi Verstappenovi.
4:11
Sebastian Vettel ovšem zajel vynikající čas a se svým ferrari se protlačil na první příčku. Mezi nepostupující tak spadl Nico Hülkenberg, jenž ale bude mít ještě možnost se svou pozicí něco udělat.
6:20
Také Lewis Hamilton zvolil krátký odpočinek v boxech. Momentálně by nepostoupili Massa, Alonso, Rossi a Stevens.
7:41
Do čela se mezitím opět vyšvihl Lewis Hamilton, naopak Sebastian Vettel se musí snažit, aby opustil nepostupové pásmo.
8:35
Omlouváme se za technické problémy, které způsobily krátké zdržení online přenosu. Nico Rosberg se rozhodl z druhé pozice zajet do garáže.
11:25
Nico Rosberg zlepšil svůj čas a je to právě on, kdo momentálně vede. Hamiltona nyní porazil o 0,257 sekundy.
12:12
Fernando Alonso zajel sympatický osmý čas, jenže ať se bude snažit Španěl jakkoliv, penalizace jej nemine a do zítřejšího závodu by měl odstartovat až z posledního místa.
13:08
První měřený čas zajel také dnes již trojnásobný mistr světa Lewis Hamilton, který je o dvě desetiny rychlejší než jeho stájový kolega Nico Rosberg.
14:04
Na čele se mezitím ocitl Valtteri Bottas časem 1:22.622. Hned v závěsu se drží Max Verstappen, který havaroval ve druhém tréninku.
14:52
Sergio Pérez začal za ohromného aplausu své první měřené kolo. Na okruhu bratří Rodríguezů panuje neskutečná atmosféra!
15:58
Ačkoliv obloha nad okruhem vypadá všelijak, déšť by s největší pravděpodobností přijít neměl a kvalifikace se tak zřejmě odjede komplet na suchu.
16:56
Na trať právě vyráží miláček domácího publika Sergio Pérez a diváci na tribunách začínají bouřit.
18:00
První část kvalifikace právě odstartovala.
Kvalifikace se nezúčastní Jenson Button, na jehož monopostu nestihli mechanici opravit pohonnou jednotku.
TRÉNINKY


Na začátku prvního tréninku byla trať mokrá, ale postupně usychala, a i proto byli diváci svědky celkem překvapivých výsledků. Úvodní trénink totiž ovládl Max Verstappen, který za sebou nechal Daniila Kvjata a Kimiho Räikkönena. Nica Rosberga postihla nepříjemnost, když mu shořely zadní brzdy.


Také ve druhém tréninku bylo o "zábavu" postaráno. Verstappen nezopakoval svůj počin z prvního tréninku a boural, Bottas si poškodil přední přítlačné křídlo a Grosjeana zradila technika. Trénink tak byl dvakrát přerušen a na jeho konci začalo pro změnu pršet. Nejrychlejší čas tentokrát zajel Nico Rosberg, Daniil Kvjat si udržel druhou pozici a na bronzový stupínek poskočil Daniel Ricciardo.


Třetí trénink skončil předčasně pro Kimiho Räikkönena, jemuž začal hořet motor. Nejlepší čas zaknihoval Nico Rosberg před Lewisem Hamiltonem a Danielem Ricciardem.

Příjemný sobotní večer při sledování textového online přenosu z kvalifikace na 17. závod letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Mexika, která se do kalendáře královny motorsportu vrací po 23 letech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 20:00.
Články odjinud