Kvalifikace VC Itálie | ONLINE | 2.9.2017 14:00 | Formule 1 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz

Formule 1 - Kvalifikace VC Itálie -  ONLINE PŘENOS -  2. září 2017   14:00

Ukončeno

Kvalifikace VC Itálie

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a nezapomeňte zítra od 14 hodin sledovat on-line přenos ze samotného závodu. Mějte se fajn a hezký zbytek soboty.
S těmito podmínkami se nejlépe vypořádal Lewis Hamilton, který vybojoval 69. pole position v kariéře, čímž se osamostatnil na čele historické tabulky této statistiky. Druhý sice skončil Max Verstappen a třetí Daniel Ricciardo, ale oba red bully čeká penalizace, a tak se pořadí na startu ještě hodně promíchá. Tohle byla jedna z nejdivočejších kvalifikací za poslední dobu.
Máme za sebou hodně divokou kvalifikaci na Velkou cenu Itálie. Již před začátkem kvalifikace nad Monzou pršelo a podmínky se stále zhoršovaly. Nejvíce na to doplatil Romain Grosjean, který dostal aquaplaning, narazil do svodidel a odstavil svůj vůz vedle trati. Ředitelství závodu nechalo vyvěsit červené vlajky a vzhledem k tomu, že se počasí neumoudřilo, přerušilo kvalifikaci na další dvě a půl hodiny. Po restartu se už pokračovalo relativně bez problémů, i když vody bylo na trati stále hodně a viditelnost byla téměř nulová.
Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Itálie: 1. Hamilton, 2. Verstappen, 3. Ricciardo, 4. Stroll, 5. Ocon, 6. Bottas, 7. Räikkönen, 8. Vettel, 9. Massa, 10. Vandoorne, 11. Pérez, 12. Hülkenberg, 13. Alonso, 14. Kvjat, 15. Sainz, 16. Magnussen, 17. Palmer, 18. Ericsson, 19. Wehrlein, 20. Grosjean.
Konec kvalifikace.
0:00'
Chvíli to vypadalo, že kvalifikaci vyhraje Max Verstappen, ale v posledním kole jej překonal LEWIS HAMILTON, jenž vybojoval pole position. Hamilton ovládl už 69. kvalifikaci, čímž se osamostatnil na čele historické tabulky této statistiky.
0:00'
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:27'
Valtteri Bottas je v tuto chvíli šestý a Kimi Räikkönen sedmý. Televizní grafika už si plete i jezdce, protože ačkoliv byl v záběru Räikkönen, ukázal titulek jméno Maxe Verstappena.
2:15'
První místo by měl mít ve své moci Lewis Hamilton, ale na oficiální výsledky si budeme muset počkat až po závodě.
3:47'
Kimi Räikkönen je údajně až devátý, ale zdali je to pravda, nemůžeme v žádném případě potvrdit.
4:02'
Max Verstappen málem neudržel svůj vůz na trati v zatáčce Parabolica, ale nakonec manévr zvládl. Televizní grafika pro jistotu zmizela úplně.
5:25'
Podle televizní grafiky je nyní první Daniel Ricciardo, který měl čas minutu a třicet sedm sekund. To je ale nesmysl, protože Hamilton byl před chvílí o tři vteřiny rychlejší, tudíž by nemohl být Ricciardo první. Ať žijí zmatky!
5:57'
Lewis Hamilton zajel čas čas 1:34.660 a dostal se do čela průběžného pořadí. Daniel Ricciardo má ale rozjeté hodně dobré kolo a může Hamiltona přeskočit.
6:39'
Esteban Ocon má rozjetou dobrou kvalifikaci, protože se aktuálně vyhoupl na druhé místo. Jeho nejlepším umístěním v kvalifikaci je sedmá pozice.
7:20'
Podle televizní grafiky je Lewis Hamilton předposlední a Sebastian Vettel poslední. Otázkou však zůstává, na kolik můžeme této grafice věřit po předchozím chaosu.
8:34'
Viditelnost na trati se o hodně zhoršila, do konce kvalifikace zbývá osm a půl minuty. Co na to Charlie Whiting?
9:52'
Oba jezdci stáje Mercedes Valtteri Bottas a Lewis Hamilton se zastavili u svých mechaniků a místo pneumatik do předchodných podmínek nasadili gumy do extrémního vlhka.
10:47'
Max Verstappen v deštivém počasí předjel Sebastiana Vettela. Déšť ještě více zesílil a voda na trati přibývá. Dočkáme se dalšího přerušení?
11:52'
Mezi prvními opět vyjeli Valtteri Bottas, Lewis Hamilton, Esteban Ocon a Stoffel Vandoorne. Za Vandoornem krouží Sebastian Vettel.
12:00'
Třetí část kvalifikace právě začala.
0:00'
Do třetí fáze kvalifikace nepostupují Pérez, Hülkenberg, Alonso, Kvjat, Sainz.
0:00'
Čas vymezený pro druhou část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:14'
Daniel Ricciardo bude mít ještě co dělat, nakonec postoupil do nejlepší desítky. Australan totiž zaujímá poslední postupové místo, které mu může vzít Stoffel Vandoorne.
2:28'
Mezi nepostupující by se momentálně zařadili Ocon, Pérez, Kvjat, Sainz a Alonso, který už zajel měřený čas. Na Monze panuje pořádný chaos nejen, co se týče počasí, ale i televizní grafiky.
3:51'
Fernando Alonso údajně stále nezajel měřený čas a na trať se jen tak nechystá. Španěl už má ale nejvyšší čas vyrazit, jinak za chvíli bude pozdě.
4:30'
Vypadá to, že se déšť nad Monzu vrátil. Dešťové kapky možná rozbily i časomíru, protože televizní grafika ukazuje něco jiného, než ve skutečnosti platí.
5:45'
Jako by mě Hamilton, Ocon a Vandoorne slyšeli. Všichni tři téměř současně opustili pit lane a vrátili se zpátky na dráhu.
6:06'
Lewis Hamilton se rozhodl pro krátkou zastávku v boxech stejně jako Esteban Ocon a Stoffel Vandoorne. Hlavně posledně dva jmenovaní by se neměli v garáži dlouho zdržovat, protože jim jde o účast ve třetí části kvalifikace.
7:10'
Za současné konstelace by mezi desítku nejrychlejších neproklouzli Vandoorne, Sainz, Kvjat, Pérez a Alonso, který je poslední.
8:37'
Lídrem dosavadního průběhu druhé části kvalifikace je Valtteri Bottas, který zaknihoval čas 1:35.716. Daniel Ricciardo mezitím zajel k mechanikům.
9:08'
Max Verstappen je možná jediným jezdcem, který má nazuté pneumatiky do extrémního vlhka. Zato Kimi Räikkönen a Stoffel Vandoorne jedou na gumách do přechodných podmínek.
10:04'
Je tomu skutečně tak, Sebastian Vettel překonal Maxe Verstappena o 272 tisícin sekundy. O další víc než půlsekundu zpět je třetí Lewis Hamilton.
11:24'
Nejrychlejší čas zajel Max Verstappen, na druhé místo se překvapivě vyhoupl Stoffel Vandoorne. Toto pořadí ale nezůstane příliš dlouho, protože v rozjetém kole je Sebastian Vettel.
12:05'
Felipe Massa měl také problémy v zatáčce Parabolica, kde to pravděpodobně ještě hodně klouže. Fernando Alonso se mezitím nachází v garáži.
13:02'
Stoffel Vandoorne dostal v zatáčce Parabolica smyk, ale svůj vůz dokázal ukočírovat a pokračuje v jízdě. Těchto momentů bude asi zřejmě více.
13:50'
Trochu načas si dal Sebastian Vettel, jenž opustil své mechaniky až teď. Cílová rovinka je stále mokrá, ale viditelnost už je o něco lepší než před několika minutami.
14:51'
Jezdci na nic nečekají a vyráží na dráhu. Mezi prvními je Max Verstappen, Esteban Ocon, Kimi Räikkönen nebo Fernando Alonso.
15:00'
Druhá část kvalifikace právě začala.
0:00'
Do druhé části kvalifikace nepostupují Magnussen, Palmer, Ericsson, Wehrlein a Grosjean. Úvodní část kvalifikace vyhrál Valtteri Bottas časem 1:35.716, který zajel při posledním pokusu.
0:00'
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:41'
Za současné situace by dále nepostoupili Palmer, Magnussen, Ericsson, Wehrlein a Grosjean.
2:36'
Podle radarů to vypadá, že se déšť neúprosně blíží.
3:18'
Kimi Räikkönen si rovněž zajel pro pneumatiky do přechodných podmínek, ale u svých mechaniků se zdržel mnohem déle, než by sám chtěl.
4:24'
Není to tak dávno, co se kvalifikace kvůli špatnému počasí přesouvala na neděli. Stalo se tak v říjnu 2015 při GP USA. Americké vnitrozemí tenkrát zpustošil hurikán, který způsobil značné škody.
5:47'
Trať postupně osychá, ale údajně má přijít další déšť, tak se nechme překvapit, zda se podmínky zase o něco nezhorší.
6:30'
Je tomu skutečně tak, Max Verstappen, Fernando Alonso a Sebastian Vettel nasadili přechodné pneumatiky. Zřejmě je budou následovat další závodníci.
7:01'
Prakticky všichni závodníci mají nazuté pneumatiky do extrémního vlhka, ale podle jednoho z pilotů by si za chvíli mohli obout přechodné gumy.
8:10'
Na trati se hodně špatná viditelnost, na což doplatil Sergio Pérez, jenž vyjel mimo trať. Podle mého názoru toto ještě nejsou podmínky pro závodění.
9:21'
Při současné konstelaci by do druhého kvalifikačního segmentu neprošli Hülkenberg, Palmer, Ericsson, Wehrlein a Grosjean, který je ze hry venku po nehodě.
10:14'
Jezdci postupně najíždějí do svých prvních měřených kol, mimo jiné například Felipe Massa, který si přestávku zkrátil fotbalovými žongly.
11:35'
Kimi Räikkönen dostal to týmové vysílačky informaci, že za chvíli by znovu mělo pršet, takže možná budeme svědky dalšího přerušení.
12:05'
Max Verstappen sice do týmového rádia prohlásil, že podmínky jsou lepší než na začátku kvalifikace, ale na trati stále zůstává voda.
13:06'
Před přerušením kvalifikace zajelo měřený čas jen sedm jezdců. Ten nejlepší 1:40.128 zaznamenal Lewis Hamilton, s mankem 2,266 sekundy zaostal druhý Sebastian Vettel.
13:31'
První část kvalifikace je restartována! Jako první vyjel na trať Max Verstappen, za ním se seřadili Esteban Ocon, Sebastian Vettel, Lewis Hamilton či Valtteri Bottas.
13:31'
Aktuální informace hovoří o tom, že první část kvalifikace bude restartována v 16:40, což vyvolalo na tribunách mezi diváky vlnu radosti. Jezdci se pomalu připravují na návrat na dráhu.
13:31'
Na trati se zase objevil safety car. Bernd Mayländer si dnes odkrouží víc kol než kdykoliv předtím. Z opakovaných záběrů je jasně vidět, že i zpomalovacímu vozu to na dráze trochu klouže, a to nejede ani zdaleka takovou rychlostí jako jezdci v monopostech.
13:31'
Členové týmu Williams v čele s Felipem Massou si také našli zábavu, vylezli před garáž a začali hrát fotbálek. Žongly ale nepatří mezi jejich silné stránky, fotbalový trenér Petr Rada by je měl co učit.
13:31'
Je tu další odložení restartu kvalifikace, následující informace spatří světlo světa v 16:30. Je čím dál pravděpodobnější, že kvalifikace bude odložena na zítra.
13:31'
Daniel Ricciardo se nechtěl nechat zahanbit a rovněž se ujal kamery. Stejně jako jeho týmový kolega Max Verstappen se ukázal jako dobrý kameraman, což diváci odměnili velkým potleskem.
13:31'
Nejen Max Verstappen se zabavil po svém. Lewis Hamilton a Valtteri Bottas zasedli k playstationu a začali mastit jakousi hru na jízdních kolech. Další piloti jako Stoffel Vandoorne prohlíží své mobily a možná sledují předpověď počasí nebo informují své fanoušky na sociálních sítích.
13:31'
Na dráhu naběhla úklidová četa, která se bude snažit dostat vodu z trati. Na pomoc vyrazil také traktor, jenž se pokusí "vyfénovat" velké množství vody.
13:31'
Jezdci si zkracují čekání po svém. Max Verstappen vzal do ruky kameru a na chvíli se převtělil do role televizního kameramana. Nutno podotknout, že by se v této branži rozhodně neztratil. Od diváků si za tuto vtipnou vložku vysloužil mohutný potlesk.
13:31'
Máme tady další posun o patnáct minut, následující zprávy budou k mání v 16:15.
13:31'
Safety car opět vyrazil na průzkum trati a výsledek je takový, že další informace přinese ředitelství závodu v 16:00. Restart úvodního kvalifikačního segmentu se nadále posouvá.
13:31'
Ředitelství závodu vydá další informace v 15:45.
13:31'
Ředitelství závodu informuje, že další zprávy vydá v 15:30. Pokud by jezdcům povolilo restart kvalifikace, dostanou dalších deset minut na přípravu, takže pokračovat se bude nejdříve v 15:40.
13:31'
Podle televizních záběrů je patrné, že déšť znovu zesílil. Počasí nám dnes zkrátka nepřeje. Čerti mají tedy pořádnou veselku.
13:31'
Bernd Mayländer a ředitelství závodu usoudilo, že trať ještě není způsobilá k závodění. Restart první části kvalifikace se tak posouvá o dalších patnáct minut.
13:31'
Na dráze je znovu safety car, aby prozkoumal podmínky na trati. Bernd Mayländer má momentálně odjeto více kol než všichni jezdci dohromady.
13:31'
Aktuální informace jsou takové, že další zprávy přijdou v 15:00. Safety car objel celý okruh a vypadalo to, že by kvalifikace mohla pokračovat, protože vody výrazně ubylo. Ředitelství je ale jiného názoru.
13:31'
Na trati je znovu safety car, který zkoumá momentální podmínky na dráze. Za tři minuty by ředitelství závodu mělo vydat další informace.
13:31'
Restart první fáze kvalifikace je odložen o dalších patnáct minut. Podle záběrů lze usuzovat, že déšť pravděpodobně ustal, takže bychom za čtvrthodiny mohli pokračovat.
13:31'
Aktuální informace hovoří o tom, že restart první části kvalifikace je odložen. Další zprávy by měly přijít ve 14:30.
13:31'
Na dráhu vyjel safety car, aby podal zprávu o tom, jak trať vypadá. Ke slovu se tak dostane samotný Bernd Mayländer.
13:31'
Podle radarů to vypadá, že déšť jen tak neustane. Přerušení první části kvalifikace tak může trvat několik minut.
13:31'
Je to tady! Romain Grosjean dostal smyk, trefil svodidla, roztočil se a skončil u další bariéry. Grosjean svůj vůz poničil a v kvalifikaci pochopitelně končí. Ředitelství závodu nechalo vyvěsit červené vlajky.
14:52'
Pokud má Charlie Whiting alespoň trochu rozumu, musí kvalifikaci přerušit. Na trati není vůbec nic vidět a reálně hrozí aquaplaning.
15:20'
Valtteri Bottas nezvládl řízení a vyjel mimo trať. Toto rozhodně nejsou podmínky pro závodění. Jezdci samozřejmě nazuli pneumatiky do extrémního vlhka.
16:41'
Nad Monzou stále silně prší a Lewis Hamilton přiznal do týmového rádia, že se podmínky na trati stále zhoršují. Je tedy možné, že ředitelství závodu za chvíli kvalifikaci zastaví.
17:51'
Jako první vyjeli na trať oba piloti stáje Mercedes Valtteri Bottas, Lewis Hamilton. Za nimi se rozjeli Marcus Ericsson a Daniil Kvjat.
18:00'
První část kvalifikace právě začala.
TRÉNINKY


Na úvod závodního víkendu v Monze byl nejrychlejší Lewis Hamilton časem 1:21.537. Druhý skončil jeho týmový kolega Valtteri Bottas se ztrátou 435 tisícin sekundy a třetí dojel Sebastian Vettel, který nabral manko 1,115 sekundy. První trénink poznamenal lehký déšť, což nejvíce pocítil Carlos Sainz, jenž v zatáčce č. 11 dostal hodiny.


Druhý trénink se nesl v podobném duchu jako první. Nejlepší časy znovu zajely oba mercedesy, tentokrát však v opačném pořadí. Na prvním místě stanul Valtteri Bottas časem 1:21.406, druhý Lewis Hamilton byl pomalejší o 56 tisícin a třetí Sebastian Vettel o 140 tisícin sekundy. Lance Stroll dostal smyk v zatáčce Ascari. Mnohem hůře ale dopadli Carlos Sainz a Kevin Magnussen. Sainz odstavil svůj monopost kvůli problémům s pohonnou jednotkou, Magnussenovi pro změnu prasklo zavěšení. Technické potíže postihly Daniila Kvjata a Nica Hülkenberga.


V sobotu dopoledne se nad Monzou začali čerti ženit a výsledky třetího tréninku tak nebyly vůbec relevantní. Na čele se usadili oba jezdci stáje Williams, Felipe Massa, který zaujal první pozici, zaznamenal čas 1:40.660. Oproti časům z předchozích tréninků je jasně vidět, kterak déšť ovlivnil průběh závěrečného tréninku. Druhý Lance Stroll nabral ztrátu 228 tisícin a třetí Nico Hülkenberg 831 tisícin sekundy. Kvůli dešti se začalo jezdit až šestnáct minut před koncem vyměřeného času pro třetí trénink.

Příjemné sobotní odpoledne při sledování textového online přenosu z kvalifikace na 13. závod letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Itálie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 14:00.
Články odjinud