Velká cena Valencie - MotoGP | ONLINE | 12.11.2017 14:00 | Silniční motocykly 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz

Silniční motocykly - Velká cena Valencie - MotoGP -  ONLINE PŘENOS -  12. listopadu 2017   14:00

Ukončeno

Velká cena Valencie - MotoGP

Přenos se aktualizuje automaticky

To už je od nás pro sezónu 2017 vše. Já Vám děkuji za přízeň a doufám, že se tu v březnu při Velké ceně Kataru zase uvidíme. Na shledanou!
Nejlepší závodníci Grand Prix Valencie si užívají ceremoniál na stupních vítězů. zazněla španělská hymna, kterou si vychutnávají vítěz závodu Dani Pedrosa a mistr světa Marc Márquez.
Marc Márquez (3. místo a mistr světa MotoGP): Je to úžasný pocit! Snažil jsem se zachovat klid. Postupem času jsem viděl, že na to mohu trochu zatlačit, ale ztratil jsem koncentraci a chyboval v první zatáčce, kde jsem minul brzdný bod. Tohle je Márquezův styl – bojovat až dokonce... Chtěl bych ještě pogratulovat Andreovi Doviziosovi. Letos jezdil skvěle a náš souboj se nesl v duchu fair play.
Marc Márquez slaví! Nejprve si hodil obří hrací kostkou, na které prostě musela padnout šestka – získal totiž již šestý mistrovský titul v součtu všech tříd. Poté se rozběhl pod tribunu, kde se dělil o svou radost s fanoušky.
Mistrem světa třídy MotoGP se stal Marc Márquez! O titul ho dnes mohla připravit jen vlastní chyba a vítězství Andrey Doviziosa. To první málem přišlo. Márquez totiž dokázal ustát situaci, kdy se už zdálo, že skončí na zemi a propadl se ze druhého místa na páté, což by mu stále bohatě stačilo. Kolo poté navíc spadl Andrea Dovizioso a bylo definitivně jasno. Závod nakonec vyhrál Márquezův týmový kolega Dani Pedrosa, jenž v posledním kole předjel od startu vedoucího Johanna Zarca, který je v cíli trochu smutný.
Konec závodu.
Cíl'
Dani Pedrosa nakonec vítězí! Johann Zarco si musí počkat na vítězství do příští sezóny, dojel druhý. Na třetím místě dojíždí s rukama nad hlavou staronový mistr světa Marc Márquez.
30'
Dani Pedrosa jde na konci posledního kola před Zarca! Tohle bude ještě krásný souboj!
29'
Dvě kola do konce. Marc Márquez si užívá závěr závodu, osamoceně krouží na třetím místě. To Zarco s Pedrosou se perou o vítězství.
28'
Johann Zarco stále nemá jisté vítězství. V těsném závěsu za ním jede Dani Pedrosa, ten bude chtít také vyhrát.
28'
Po infarktových okamžicích se nám závod zase uklidil. I poslední tajenka letošní sezóny je rozluštěna.
27'
Andrea Dovizioso odstavuje svůj stroj v boxech, kde ho velice vřele vítají mechanici a členové vedení Ducati. Dnes bude Dovi hodně zklamaný, ale sezóna to pro něho byla skvělá.
26'
Pořadí se nám srovnalo do následující podoby: Zarco, Pedrosa, Márquez, Rins, Rossi, Iannone... Karel Abraham se po pádech Lorenza s Dovim posunul na body, konkrétně na čtrnáctou příčku.
26'
Neskutečné! Výlet mimo trať postihl také Andreu Doviziosa, který navíc v kačírku spadl. Marc Márquez je již definitivně mistrem světa!
25'
Upadl Jorge Lorenzo! Takto asi před sebe Doviziosa pustit nechtěl.
24'
Málem jsme tu ještě měli obrovské drama! Marc Márquez totiž málem spadl! V téměř beznadějné situaci se ale ještě dokázal udržet v sedle a vše skončilo výletem mimo trať, který Španěl ustál. Na trať se vrací na páté pozici, což mu stále bohatě stačí. To byl ale infarktový moment!
23'
Jorge Lorenzo ztrácí už jen 0,6 sekundy na třetího Pedrosu. Za sebou navíc vyváží Doviziosa, který se před něho stále nemůže dostat. Dovedu si představit, že Lorenzo půjde po závodě na kobereček k vedení týmu.
22'
Johann Zarco má velkou příležitost, jelikož Márquez nemusí riskovat. Oba stroje Ducati ale trochu stáhly svou ztrátu na vedoucí trojici.
21'
Marc Márquez zaútočil na Zarca, který mu ale předjetí hned vrátil. Francouz stále bojuje o své premiérové vítězství v královské třídě.
19'
Čtvrtý Lorenzo nyní ztrácí na třetího Pedrosu něco málo přes vteřinu. Jorge stále neuposlechl svůj tým, který už asi neví, jaký signál na tabuli, která visí u boxů, umístit.
18'
Pořadí na dalších místech. 6. Rossi, 7. Miller, 8. Rins, 9. Iannone, 10. Pirro.
18'
Pořadí na prvních pěti místech se stále nemění. Šestý Rossi ztrácí na pátého Doviho už sedm sekund.
17'
Karel Abraham je šestnáctý, ale na patnácté místo má sedmisekundovou ztrátu. Pokud chce bodovat, musí už spoléhat na chyby soupeřů.
16'
Alvaro Bautista dnes již podruhé spadl. Tentokrát pro něho závod už končí.
15'
Jorge Lorenzo zatím před sebe Doviziosa nepouští. Ten je tedy stále pátý.
14'
Marc Márquez je neustále v těsném kontaktu s vedoucím Johannem Zarcem, ale zatím neútočí.
13'
Jorge Lorenzo už dostal z boxů signál, který se dá přeložit jako „Pusť Doviziosa.“ Uvidíme, za jak dlouho Španěl poslechne.
12'
Karel Abraham sedmnáctý, ještě by mohl myslet na nějaký ten bod.
12'
První pětice se zbytku pole hodně utrhla. Šestý je už Valentino Rossi, jenž předjel Andreu Iannoneho.
11'
Zarco, Márquez, Pedrosa, Lorenzo, Dovizioso, Iannone...
10'
Dovizioso se momentálně nemůže dostat ani před svého týmového kolegu Lorenza, který drží čtvrtou pozici.
10'
Marc Márquez je opravdu blízko titulu mistra světa. Andrea Dovizioso by musel vyhrát a ještě čekat na velkou chybu Márqueze. Ani jedno teď není příliš reálné.
9'
Půl sekunda teď dělí Zarca a Márqueze. Pro Johanna Zarca by to bylo první vítězství v MotoGP.
8'
Valentino Rossi se dostal na sedmé místo před Millera a teď sjíždí krajana Iannoneho.
7'
Mezi Zarcem a Márquezem panuje minimální odstup. S menší ztrátou jede třetí Pedrosa a za ním dvojice Ducatek Lorenzo – Dovizioso.
6'
Zarco dnes jede výborně a stále drží své vedení. Navíc se dá předpokládat, že Marc Márquez na něho nebude za každou cenu útočit. Druhé místo mu k titulu bohatě stačí. Andrea Dovizioso se může v tuto chvíli klidně stavět na hlavu, ale jeho naděje na titul mistra světa jsou mizivé.
5'
Karel Abraham je aktuálně osmnáctý.
5'
Dalším odpadlíkem je Aleix Espargaró. Valentino Rossi jezdí osmý za Jackem Millerem, jeho týmový kolega Viñales pokračuje ve svém trápení. Stále je čtrnáctý.
4'
Přišel úspěšný útok Johanna Zarca na Marca Márqueze. Francouz by se rád rozloučil se svou nováčkovskou sezónou v MotoGP co nejlepším umístěním.
4'
Márquez, Zarco, Pedrosa, Lorenzo, Dovizioso...
3'
Johann Zarco je při chuti a už se tlačí na Marca Márqueze!
3'
Mika Kallio spadl. Pro třetího jezdce KTM závod končí.
3'
Ve Valencii se trápí Maverick Viñales. Se svou tovární Yamahou je až čtrnáctý.
2'
Marc Márquez nadále vede a vše se zatím vyvíjí podle jeho představ. Už druhý je Johann Zarco, Dovizioso pátý.
2'
Karel Abraham je zatím dvacátý. Po startu se tedy mírně propadl.
1'
Andrea Dovizioso je šestý. Musí dopředu a navíc by potřeboval nějakou chybu Marca Márqueze.
1'
Po startu udržel první místo Marc Márquez! Druhý Pedrosa, třetí Zarco.
Závod právě odstartoval.
Závodníci třídy MotoGP ve Valencii absolvují 30 kol, tedy 120,2 km.
Kvalifikace:
1. Marc Márquez (ESP/Honda) 1'29.897
2. Johann Zarco (FRA/Yamaha) +0.349
3. Andrea Iannone (ITA/Suzuki) +0.502
4. Jorge Lorenzo (ESP/Ducati) +0.563
5. Dani Pedrosa (ESP/Honda) +0.692
6. Michele Pirro (ITA/Ducati) +0.867
...
18. Karel Abraham (CZE/Ducati)
Průběžné pořadí MS:

1. Marc Márquez (ESP/Honda) – 282 bodů
2. Andrea Dovizioso (ITA/Ducati) – 261 bodů
3. Maverick Viñales (ESP/Yamaha) – 219 bodů
4. Valentino Rossi (ITA/Yamaha) – 188 bodů
5. Dani Pedrosa (ESP/Honda) – 185 bodů
6. Johann Zarco (FRA/Yamaha) – 154 bodů
7. Jorge Lorenzo (ESP/Ducati) – 137 bodů
8. Danilo Petrucci (ITA/Ducati) – 121 bodů
9. Cal Crutchlow (GBR/Honda) – 104 bodů
10. Jonas Folger (GER/Yamaha) – 84 bodů
---
19. Karel Abraham (CZE/Ducati) – 30 bodů
Okruh – Circuit Ricardo Tormo:
Diváci ve Valencii uvidí závod MS silničních motocyklů už poosmnácté, poprvé se tak stalo hned po otevření okruhu v roce 1999. Okruh měří 4005 metrů a najdeme na něm devět levotočivých a pět pravotočivých zatáček. Délka cílové rovinky činí 876 metrů. Tribuny areálu pojmou až 150 000 milovníků motosportu.
Vítám tu všechny milovníky motosportu! Sezóna 2017 MS silničních motocyklů končí. Před námi je už jen její poslední podnik, který hostí španělská Valencie. Až zde se definitivně rozhodne o titulu mistra světa ve třídě MotoGP. Mnohem blíže k němu má přeci jen Marc Márquez, jenž vede pořadí šampionátu před Andreou Doviziosem o 21 bodů a k definitivní jistotě obhajoby mu stačí dojet i na dvanáctém místě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 14:00.
Články odjinud