Silniční motocykly - Velká cena San Marina - MotoE -  ONLINE PŘENOS -  13. září 2020   10:05

Velká cena San Marina - MotoE

Ze závodu elektromotocyklů je to ode mě vše. Rád bych si vás dovolil pozvat na další závody. Ten první nás čeká už v 11, na programu je závod Moto3.

18. Jakub Kornfeil (CZE/Energica) – 4 body
Matteo Ferrari včera zajel v kvalifikace nejrychlejší čas, ale byl penalizován posunem o tři místa dozadu. To však Itala vůbec nerozhodilo a po výborném výkonu si v závodě dojel pro zasloužené prvenství. Druhé místo získal do své moci Xavier Siméon, v souboji o třetí místo nakonec slavil lídr šampionátu Dominique Aegerter, jenž v průběhu posledního kola předjel Torrese i Casadeie. Jakub Kornfeil dojel na šestnáctém, prvním nebodovaném místě.
Konec závodu.
Cíl'
Mattea Ferrariho včerejší penalizace vůbec nerozhodila. Ze čtvrté pozice na strartu si dojel pro vítězství, druhý končí Siméon, třetí místo udržel Dominique Aegerter!
7'
Dominique Aegerter nemá dost, tři zatáčky před koncem podjel Casadeie a jede si pro výbornou třetí příčku!
7'
Sledujeme velký boj o stupně vítězů! Casadei ubránil útok Torrese, který v další zatáčce přišel o čtvrtou pozici na úkor Aegertera.
7'
Siméon stáhl náskok lídra o tři desetiny, další tři však pořád ztrácí, což je poměrně dost.
7'
Závodníci najeli do posledního kola.
6'
Jakub Kornfeil zůstává na první nebodované 16. pozici, ztráta na Herrerovou činí dvě sekundy.
6'
Mike Di Meglio během tří zatáček předjel Aegertera i Torrese, jenže posléze byl příliš dlouhý a oba jezdci mu předjetí vrátili.
6'
Poslední dvě kola do konce: Matteo Ferrari jede skvěle, na čele si rychle vypracoval náskok sedmi desetin. Za ním probíhá velký boj, Siméon předjel Casadeie a je druhý!
5'
Změna ve vedení! Matteo Ferrari se po vnitřku dostal před Casadeie, na kterého okamžitě dotírá Siméon.
5'
Eric Granado se probojoval do TOP 10. Na elitní šestku však může zapomenout, ta totiž disponuje na sedmého Marcona velkým náskokem.
4'
Jordi Torres najel hodně zeširokova do levotočivé zatáčky. Zaváhání chtěl využít Aegerter, ale neúspěšně. Oba jezdce manévr Švýcara zpomalil.
4'
Mattia Casadei dostal varování za překračování traťových limitů. Průběžně vedoucí závodník si musí dávat velký pozor.
3'
Nejenom Ferrari, ale i Torres a Aegerter jedou výborně. Na čele nyní jede pospolu první pětice.
3'
Matteo Ferrari mezitím rozjel velmi rychlé kolo, už se docvakl na druhého Siméona. Brzy můžeme očekávat útok.
3'
Český reprezentant Kornfeil využil chyby dalšího protivníka, a sice Tuuliho. Fin ztrácí na Jakuba vteřinu.
2'
Pokračuje stíhající jízda Erica Granada, jemuž byl včerejší kvalifikační pokus zrušen. Brazilec překonal Medinu a je dvanáctý.
2'
Mattia Casadei najel do druhého kola na první pozici. Druhé místo drží Belgičan Simeón, Tulovice už ovšem zvládl zdolat Matteo Ferrari, včerejší držitel nejrychlejšího kola.
1'
Jakub Kornfeil zstává na předposledním místě, právě díky chybě Hooka. Erik Granada jej předjel s přehledem, Brazilec je už třináctý.
1'
Josh Hook udělal chybu v jedné ze zatáček a musel vjet do kačírku. Australan jede beznadějně na posledním místě.
1'
Mattia Casadei vypálil dobře a ubránil první místo před Xavierem Simeonem. Třetí místo drží Tulovic.
Závod právě odstartoval.
Matteo Ferrari byl po včerejší vítězné kvalifikaci suspendován posunem o tři místa dozadu. Pole position tím pádem připadlo Mattiovi Casadeiovi.
Kvalifikace:

Elektromotocykly se vrací na scénu po téměř dvou měsících, naposledy absolvovali štaci v Jerezu. Do závodu odstartuje z prvního místa Matteo Ferrari, jenž svým kolem sesadil z první pozice Casadeie, třetí místo obsadil Xavier Siméon. Český závodník Jakub Kornfeil zajel nejpomalejší čas ze všech, přesto bude startovat předposlední. Důvod? Eric Granado sice předvedl nejrychlejší kolo, které mu ovšem bylo kvůli porušení traťových limitů zrušeno, Brazilec tedy zůstal bez času a bude se muset závodem prokousávat ze zadních pozic.

Okruh – Misano World Circuit Marco Simoncelli:

Okruh nese jméno tragicky zesnulého italského závodníka třídy MotoGP, Marca Simoncelliho. Misano leží v blízkosti italského města Rimini. Okruh Misano Adriático byl dokončen v roce 1972 a od té doby prošel řadou úprav. Trať byla dějištěm italské Grand Prix v 80. a na začátku 90. let. Do kalendáře MS se Misano opět vrátilo v roce 2007, kdy bylo vylepšeno zázemí, přestavěny tribuny a úpravou prošla i samotná trať. Ta v současné podobě měří 4226 metrů. Na okruhu je celkem šestnáct zatáček, z nichž je šest levotočivých a deset pravotočivých.

V roce 2010 zde došlo k velké tragédii. Misano se stalo osudné historicky prvnímu vítězi závodu kategorie Moto2, Japoneci Šojovi Tomizawovi. Ten upadl v zatáčce Curvone a následně do něho narazili těsně za ním jedoucí Scott Redding a Alex de Angelis. Tomizawa utrpěl fatální zranění, kterým ještě během závodu MotoGP v nemocnici podlehl.
Vítám tu všechny příznivce motocyklového sportu! Na okruhu v Misanu poblíž města Rimini pokračuje po třítýdenní přestávce světový šampionát silničních motocyklů. Nedělní program odstartuje závod MotoE, v němž se bude chtít o co nejlepší umístění porvat i český reprezentant Jakub Kornfeil.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 10:05.