MS v alpském lyžování - Obří slalom mužů, 2. kolo, St. Moritz -  ONLINE PŘENOS -  17. února 2017   13:30

Obří slalom mužů, 2. kolo, St. Moritz

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek dne.
27. Andreas Žampa (SVK) +6,62
Výrazný posun zaznamenal i Leif Kristian Haugen z Norska, který ze sedmé pozice zaznamenal skok na třetí místo.
Nakonec to tak dominantní nebylo, přesto však Marcel Hirscher vítězí a získává své třetí zlato z mistrovství světa v kariéře! Ve Sv. Mořici o 25 setin porazil svého krajana Rolanda Leitingera, který se posunul na stříbrnou pozici ze šestého místa.
1
Marcel Hirscher je mistrem světa v obřím slalomu! Jeho náskok se sice snižoval, ale v cíli byl o 25 setin rychleji než Roland Leitinger a vybojoval zlatou medaili na trati v Svatém Mořici!
1
Jede výborně, na prvním mezičase měl stále náskok 53 setin, v polovině trati už dokonce 74 setin!
1
O titul pojede Marcel Hirscher, lídr po prvním kole, který bude hospodařit s komfortním náskokem 53 setin.
2
Schörghofer je bez medaile! V cíli ztratil 60 setin a je až čtvrtý! Kromě Leitingera má jistou medaili Nor Haugen.
2
Jenže na třetím mezičase už ztrácí 21 setin!
2
Philipp Schörghofer měl na startu náskok náskok 27 setin a na prvním mezičasu ho úspěšně drží.
3
Pinturault ale svou jízdu nezvládl a bude bez medaile! Ztratil 73 setin a je až pátý!
3
Na startu je ale Alexis Pinturault, jenž měl po prvním kole náskok 18 setin.
4
Švéd Matts Olsson výrazně chyboval ve vrchní pasáži, což se projevilo zejména na třetím mezičasu, kde už ztrácel 34 setin. V cíli je nakonec až čtvrtý se ztrátou 68 setin a Leitinger je blízko medaili!
5
Henrik Kristoffersen (NOR) měl na startu neznatelný náskok 5 setinek a už na druhém mezičasu byl o 25 setin pomalejší než Leitinger. V houstnoucím sněžení jeho ztráta stále narůstala až na konečných 51 setin. Třetí místo.
6
Rakušan Roland Leitinger oproti Haugenovi nechyboval a tratí prolétl v nejrychlejším čase druhého kola! Usazuje se na čele s náskokem 46 setin!
7
Po skvělém začátku Nor Leif Kristian Haugen výrazně chyboval, na jeho čase se to ale příliš neprojevovalo. Na druhém mezičase měl náskok 6 desetin! Přesto, mírně zpomaloval, ale jeho náskok byl dostatečně velký a porazil o 28 setin Murisiera!
8
Mathieu Faivre (FRA) měl na startu náskok 33 setin a nedokázal toho využít. Měl problémy na strmém svahu, ze kterých se sice bravurně dostal, ale spodní pasáž zajel mnohem pomaleji než Murisier. Je o šest setinek druhý.
Komerční přestávka.
9
Italskou vlajku mohl do bojů o medaile ještě pozvednou Riccardo Tonetti, který ale v cíli zaváhal o 17 setin za Murisierem, prohospodařil svůj náskok 26 setin ze startu a je druhý.
10
Filip Zubčič z Chorvatska na trati chyboval a výrazně se propadá. Se ztrátou 99 setin je až desátý.
11
Ital Florian Eisath se dostal ve vrchní pasáži z rytmu a zaváhání už nedokázal napravit. Do cíle dojel se ztrátou 72 setin až na osmém místě a vzdaluje se mu i první patnáctka.
12
Až Švýcar Justin Murisier dokázal sesadit Američana Chodounskyho z vedoucí příčky! Domácí závodník je v cíli o 20 setin rychlejší.
13
Victor Muffat-Jeandet po téměř celou jízdu byl v zelených číslech, ale v cíli nakonec zaostal o 24 setin a Francouz jde až na třetí místo.
14
Na Chodounskyho nestačil ani Stefan Luitz. Německý závodník v cíli nabral manko 33 setin a propadl se i za Strassera.
15
Dalším na startu byl Němec Linus Strasser, který odjel sice povedený obří slalom, ale v cíli byl o 19 setin pomalejší než vedoucí Američan.
16
Švýcar Carlo Janka preferuje spíše rychlostní disciplíny, ale věděl, že může zabojovat o první desítku. Místo toho však výrazně zaostal a se ztrátou jedné vteřiny padá až na sedmé místo.
17
Američan David Chodounsky se popasoval se strmější pasáží výborně a díky tomu nasbíral pár desetinek náskoku, které přetavil v průběžné vedení o 35 setin!
18
Domácí Gino Caviezel měl na startu náskok 36 setin po prvním kole. V cíli byl v součtu obou kol nakonec o osm setinek rychlejší než Neureuther a střídá Němce na prvním místě.
19
Simon Maurberger z Itálie pouští Francouze Missiliera do první dvacítky. Na trati se nevyhnul chybičkám a se ztrátou 86 setin se propadl na šestou příčku.
20
Slušný náskok 25 setin po prvním kole držel Ital Manfred Mölgg, jenže druhé kolo jel spíše zabržděně, nechtěl chybovat a se ztrátou 44 setin se propadl na třetí příčku. Jeho hlavní disciplínou je však slalom.
21
Němec Felix Neureuther byl po prvním kole nespokojený, obsadil až 21. místo. Ve druhém kole tak chtěl zabojovat o posun, jenže začalo lehce sněžit a to mu trochu komplikovalo jízdu. Nakonec sice dojel první, ale s náskokem "jen" 22 setin a na výrazný posun to dnes nebude.
22
Fin Samu Torsti na kritické strmé pasáži padá a do cíle se nedostane. Je prakticky čtvrtou objetí místa krátce za prvním mezičasem.
23
Steve Missillier (FRA) jel celé druhé kolo velmi plynule a dokázal v cíli porazit Meillarda o 27 setin! Řadí se tak do vedení a může doufat v posun do první dvacítky.
24
Švýcar Loic Meillard se s náročnou pasáží dokázal popasovat velmi dobře a zajel velmi rychle! Do cíle se prosadil na prvním místě o jednu desetinku rychleji než Erik Read.
25
Nizozemec Maarten Meiners udělal podobnou chybu jako Žampa a jako Brown. Na stejném místě míjí bránu a končí.
26
Slovenský závodník měl na startu náskok 4 setin a uhájil si ho i na první mezičas, jenže na prudkém kopci spadl a tím pro něho šance na lepší umístění končí. Andreas sice dojel do cíle, ale se ztrátou přes 4 vteřiny.
26
Andreas Žampa na startu!
27
Dalším z Kanaďanů na startu byl Phil Brown. Druhé kolo mu však vůbec nevyšlo, dostal se do záklonu a minul jednu z bran.
28
Nor Bjölmar Neteland udělal ve vrchní pasáži chybu, která mu rozhodila rytmus a platí za to propadem na třetí místo. Ztratil 61 setin.
29
Výtečnou jízdu zajel Erik Read (CAN), který by se rád posouval směrem nahoru a na trati se snažil jet hodně agresivně. Jde do čela o 59 setin.
30
Druhé kolo zahájil svou jízdou Ryan Cochran-Siegle (USA), který v součtu s kolem prvním dosáhl na čas 2:16,11.
Startovat se bude tradičně v obráceném pořadí, tedy od 30. do 1. místa po prvním kole.