MS v klasickém lyžování - běh na lyžích - Skiatlon žen, 15 km, Oberstdorf -  ONLINE PŘENOS -  27. února 2021   11:45

Ukončeno

Skiatlon žen, 15 km, Oberstdorf

Přenos se aktualizuje automaticky

Už ve 13:30 je na programu skiatlon mužů na třicet kilometrů. Jeho průběhem Vás provede Libor Štěpán. Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Vítězkou skiatlonu se stala největší favoritka dnešního závodu Therese Johaugová, která ve stejné disciplíně triumfovala i na dvou předchozích šampionátech. Pro stříbro si dojela Frida Karlssonová, která na konci prvního okruhu zavinila kolizi právě s pozdější vítězkou Johaugovou. Přesto se protlačila vpřed a ve finiši porazila krajanku Anderssonovou. Výborný výkon podala také Teresa Stadloberová, která dojela čtvrtá před další Švédkou Charlotte Kallaovou. Nejlepší z českých závodnic byla Kateřina Razýmová na čtrnácté pozici. Češka mohla pomýšlet i na lepší umístění, ale v bruslařské části závodu několik pozic ztratila. Přesto za sebou nechala jména jako Jessie Digginsová, Natalja Něprjajevová nebo Emma Ribomová. Petra Nováková dokončila závod na třicáté první pozici.
Konečné pořadí

1. Therese Johaugová (NOR) 38:35.5
2. Frida Karlssonová (SWE) +30.0
3. Ebba Anderssonová (SWE) +30.2
4. Teresa Stadloberová (AUT) +1:11.4
5. Charlotte Kallaová (SWE) +1:12.1
6. Helene Marie Fossesholmová (NOR) +1:15.6
7. Delphine Claudelová (FRA) +1:22.7
8. Tatjana Sorinová (RUS) +1:23.3
9. Heidi Wengová (NOR) +1:25.5
10. Jana Kirpičenková (RSF) +1:30.0
11. Julija Stupaková (RSF) +1:52.5
12. Anne Kjersti Kalvåová (NOR) +1:53.2
13. Krista Pärmäkoskiová (FIN) +1:53.4
14. Kateřina Razýmová (CZE) +1:55.6
15. Jessie Digginsová (USA) +1:59.6
16. Natalja Něprjajevová (RSF) +2:04.3
17. Lotta Udnes Wengová (NOR) +2:27.7
18. Emma Ribomová (SWE) +2:31.6
19. Pia Finková (GER) +2:56.2
20. Laura Mononenová (FIN) +2:59.3
21. Anna Comarellaová (ITA) +3:08.5
22. Vilma Nissinenová (FIN) +3:12.0
23. Cendrine Browneová (CAN) +3:15.9
24. Caterina Ganzová (ITA) +3:16.1
25. Sophia Laukliová (USA) +3:18.7
26. Masako Išidaová (JPN) +3:21.5
27. Francesca Franchiová (ITA) +3:42.6
28. Katherine Stewartová-Jonesová (CAN) +3:43.0
29. Katharina Hennigová (GER) +3:56.6
30. Johanna Matintalová (FIN) +4:01.1

31. Petra Nováková (CZE) +4:22.9
Závod skončil!
Cíl'
Druhá česká závodnice Petra Nováková nakonec dojela do cíle třicáté první pozici. Na elitní třicítku ztratila Nováková dvacet sekund.
Cíl'
Až za Kateřinou Razýmovou dojely do cíle Jessie Digginsová a Natalja Něprjajevová. Česká závodnice může být s umístěním v elitní patnáctce spokojená.
Cíl'
Kateřina Razýmová nakonec dojela do cíle jako lepší z českých závodnic na čtrnácté pozici se ztrátou necelých dvou minut.
Cíl'
Skvělý výkon podala Claudelová z Francie, která si dojela pro fantastické sedmé místo!
Cíl'
Teresa Stadloberová nakonec ve sjezdu předjela Kallaovou. Ve finiši ještě Charlotte Kallaová brnkla o lyži rakouské závodnice, ale obě lyžařky dojely do cíle bez úhony.
Cíl'
Pro stříbro si nakonec dojela Frida Karlssonová, která v závěrečných stovkách metrů ujela Anderssonové, která ještě v závěru bojovala, ale ani mocný finiš jí na stříbro nestačil.
Cíl'
Therese Johaugová zvládla dnešní závod s velkým přehledem a dojíždí si pro třetí titul mistryně světa ve skiatlonu v řadě!
Therese Johaugová už má za sebou závěrečný sjezd do cílového prostoru a užívá si závěrečné stovky metrů své mistrovské jízdy.
Charlotte Kallaová se v dalším stoupání dostala na čtvrtou pozici pro Stadloberovou. I o čtvrté místo se dnes bude bojovat.
12,8km'
Anderssonová a Karlssonová nyní trošičku zvolnily. Švédky podle všeho šetří síly na závěrečný boj o stříbrnou medaili.
12,5km'
Kateřina Razýmová se na dalším mezičase propadla na třináctou pozici. Na desítku nyní ztrácí už dvacet sekund.
12,5km'
Frida Karlssonová v posledním okruhu diktuje tempo před krajankou Anderssonovou. Obě Švédky však stále bojují těsně za sebou.
12,5km'
Therese Johaugové chybí do cíle dnešního závodu posledních 2500 metrů. Norka však ani v posledním okruhu nepolevuje a pokračuje ve strojovém tempu.
11,3km'
Druhá česká závodnice Petra Nováková se propadla dokonce až na třicátou druhou příčku.
11,3km'
Kateřina Razýmová se během třetího okruhu propadla mimo elitní desítku. Česká závodnice jede jedenáctá a na desátou Kirpičenkovou ztrácí devět sekund.
11,3km'
Na selhání závodnic před sebou budou číhat Charlotte Kallaová a Teresa Stadloberová. Tyto závodnice ztrácí na švédské závodnice dalších dvacet pět sekund.
11,3km'
O stříbrnou medaili dnes podle všeho bude bojovat švédská dvojice Ebba Anderssonová, Frida Karlssonová. Švédky ztrácí na Johaugovou dvacet sedm sekund.
11,3km'
Therese Johaugová právě najíždí do posledního okruhu dnešního skiatlonu. Vypadá to, že Norka si jede pro třetí zlato ve skiatlonu ze světových šampionátů v řadě!
Ebba Anderssonová se snaží určovat tempo švédského tandemu. Frida Karlssonová za svou krajankou jede v naprosté pohodě.
9 km'
Jessie Digginsová nyní ztrácí už minutu a dvacet sekund. Ani Kateřina Razýmová nedrží kontakt s Heidi Wengovou a pomalu se propadá.
9 km'
Švédská dvojice Anderssonová, Karlssonová ztrácí na Johaugovou už takřka dvacet sekund. Čtvrtá Teresa Stadloberová pak ztrácí na Švédky dalších dvacet vteřin.
Therese Johaugová dnes podává další excelentní výkon a v dalším stoupání ještě navyšuje svůj náskok. Pohybově vypadá Norka opravdu skvěle!
8,7 km'
Na dalším mezičase už má Johaugová k dobru třináct sekund na švédskou dvojici. Kateřina Razýmová se aktuálně veze na deváté pozici a před sebou má Helene Marie Fossesholmovou.
Frida Karlssonová už se pomalu dotahuje na Karlssonovou. Uvidíme, zda švédské závodnice budou spolupracovat při pronásledování Johaugové.
Therese Johaugová skvěle využila několika sekund, které měla k dispozici po přezutí a navýšila své vedení! Norka nyní možná rozhoduje o osudu dnešního závodu.
Pořadí po 7,5 kilometrech

1. Therese Johaugová (NOR) 19:10.7
2. Ebba Anderssonová (SWE) +0.4
3. Frida Karlssonová (SWE) +9.0
4. Tatjana Sorinová (RUS) +9.4
5. Charlotte Kallaová (SWE) +18.8

8. Kateřina Razýmová (CZE) +25.7
25. Petra Nováková (CZE) +1:19.0
7,5 km'
První část dnešního skiatlonu zvládla nejrychleji dvojice Johaugová, Anderssonová. Frida Karlssonová přijela třetí se ztrátou devíti sekund!
Therese Johaugová a Ebba Anderssonová už ruskou závodnici definitivně setřásly. Norka se navíc stále opírá do tempa a Anderssonová musí bojovat ze všech sil.
Sorinová má v dalším stoupání obrovské problémy a dvojice Johaugová, Anderssonová se Rusce začíná vzdalovat!
Frida Karlssonová a Charlotte Kallaová se snaží zvýšit tempo skupiny pronásledovatelek. Švédky si jsou vědomy toho, že nesmí nechat trojici na čele ujet.
Therese Johaugová se stále snaží zvyšovat tempo, ale Ebba Anderssonová se jí drží jako klíště i ve stoupání. Ruska Sorinová se v kopci také dotáhla.
5,1 km'
Heidi Wengová si na mezičase musela vyšlápnout mimo stopu, aby se vyhnula nepříjemnému pádu. Norku to však moc času nestálo.
5,1 km'
Kateřina Razýmová se stále drží ve skupině společně s Karlssonovou. Česká závodnice však ztrácí na čelo už devatenáct sekund.
5,1 km'
Náskok vedoucí trojice po pěti kilometrech dnešního závodu činí už dvanáct sekund. Frida Karlssonová se snaží bojovat, ale zatím jede ve středu druhé skupiny.
Vedoucí žena Světového poháru Jessie Digginsová se snaží odpoutat od početné skupiny závodnic ve snaze dotáhnout se na vedoucí trojici.
Therese Johaugová už opět dojela závodnice před sebou. Naopak Frida Karlssonová nyní bojuje ve skupince pronásledovatelek.
3,8 km'
Kateřina Razýmová projela prvním okruhem na sedmnácté pozici, ale drží se v početné skupině spolu s Digginsovou. Nováková ztrácí už dvacet čtyři sekund a je dvacátá pátá.
3,8 km'
Po prvním okruhu dnešního závodu vede Ebba Anderssonová před Sorinovou. Therese Johaugová i přes pád jede na třetím místě v kontaktu s vedoucí dvojicí.
Therese Johaugová těsně před koncem prvního okruhu upadla spolu s Karlssonovou. Švédská závodnice navíc ztratila hůlku a ztratila nějakou sekundu.
Sorinová už má v tuto chvíli menší ztrátu, ale Ruska skutečně bojuje ze všech sil a snaží se na trojici před sebou dotáhnou ve sjezdu.
Tatjana Sorinová se v úvodních kilometrech náročného skiatlonu také drží na čelních pozicích. Na čele se nyní utvořila skupinka Johaugová, Karlssonová, Anderssonová a Sorinová.
2,2 km'
Therese Johaugová na dalším mezičase stále táhne startovní pole a ve stoupání navyšuje tempo. Hned za ní bojuje švédská dvojice Karlssonová, Anderssonová.
1,3 km'
Kateřina Razýmová také rozjela dnešní závod výborně a prvním mezičasem projela na deváté pozici se ztrátou pěti sekund na čelo. Petra Nováková projela prvním mezičasem sedmnáctá.
1,3 km'
Therese Johaugová rozjela hned od prvních stovek metrů vysoké tempo. Ve sjezdu po prvním mezičasu se na ni dotáhly další závodnice.
V prvním okruhu se zatím ukazuje, že trať dnešního skiatlonu je připravená na podtrženou jedničku a stopa je pevná. I tyto podmínky by mohly svědčit soupeřkám Therese Johaugové.
Vynikající start měla s číslem dvanáct také Kateřina Razýmová, která se dostala do pozic na čele a nyní bojuje v levé stopě. Česká závodnice ustála i takovou menší strkanici s Heidi Wengovou.
Start'
Frida Karlssonová se hned v první zatáčce dostala za vedoucí Therese Johaugovou, která od úvodu ukazuje, že pojede vysoké tempo hned od začátku závodu.
Start'
Startovní pole šedesáti lyžařek se dalo do pohybu. Podmínky na trati by dnes měly být velmi těžké. Jessie Digginsová se hned v úvodu dostala do čela.
Závod právě odstartoval!
Vše už se pomalu připravuje ke startu dnešního skiatlonu.
Největší favoritkou dnešního závodu je opět Norka Therese Johaugová, která obhajuje zlatou medaili z posledního světového šampionátu. Nesmí se však zapomínat ani na její krajanky Helene Marie Fossesholmovou nebo Heidi Wengovou. Své si bude chtít říct i vedoucí žena Světového pohíru Jessie Digginsová nebo závodnice ze Švédska Frida Karlssonová či Ebba Anderssonová. V popředí by se měly pohybovat i ruské závodnice Julija Stupaková, Natalja Něprjajevová nebo Tatjana Sorinová. Z českých závodnic dnes půjdou do akce Kateřina Razýmová a Petra Nováková.
Na Mistrovství světa 2019 se ze zlaté medaile ve skiatlonu radovala norská závodnice Therese Johaugová, která zvítězila o minutu před Ingvild Flugstad Østbergovou. Pro bronz si nakonec dojela Natalja Něprjajevová z Ruska.
Skiatlon je disciplínou, která v sobě kombinuje obě techniky – klasickou a bruslení. Závod začíná hromadným startem. Ženy nejprve absolvují 7,5 kilometrů klasicky, poté si v depu přezují běžky a čeká je stejná vzdálenost bruslením.
Startovní listina

1. Jessie Digginsová (USA)
2. Ebba Anderssonová (SWE)
3. Julija Stupaková (RUS)
4. Therese Johaugová (NOR)
5. Katharina Hennigová (GER)
6. Natalja Něprjajevová (RUS)
7. Tatjana Sorinová (RUS)
8. Frida Karlssonová (SWE)
9. Teresa Stadloberová (AUT)
10. Helene Marie Fossesholmová (NOR)
11. Krista Pärmäkoskiová (FIN)
12. Kateřina Razýmová (CZE)
13. Jana Kirpičenková (RUS)
14. Heidi Wengová (NOR)
15. Delphine Claudelová (FRA)
16. Hailey Swirbulová (USA)
17. Emma Ribomová (SWE)
18. Johanna Matintalová (FIN)
19. Anna Comarellaová (ITA)
20. Patricija Eidukaová (LAT)
21. Charlotte Kallaová (SWE)
22. Laura Mononenová (FIN)
23. Anne Kjersti Kalvåová (NOR)
24. Masako Išidaová (JPN)
25. Katherine Stewartová-Jonesová (CAN)
26. Heidi Wengová (NOR)
27. Petra Nováková (CZE)
28. Izabela Marciszová (POL)
29. Francesca Franchiová (ITA)
30. Katharine Ogdenová (USA)
31. Lisa Lohmannová (GER)
32. Pia Finková (GER)
33. Vilma Nissinenová (FIN)
34. Valerija Tjulenevová (KAZ)
35. Martina Di Centaová (ITA)
36. Antonia Fräbelová (GER)
37. Miki Kodamová (JPN)
38. Cendrine Browneová (CAN)
39. Masae Cučijaová (JPN)
40. Šiori Jokohamaová (JPN)
41. Olga Mandriková (KAZ)
42. Valjancina Kaminská (UKR)
43. Angelina Šurygová (KAZ)
44. Sophia Laukliová (USA)
45. Marina Anciborová (UKR)
46. Caterina Ganzová (ITA)
47. Irina Bykovová (KAZ)
48. Carola Vilaová Obiolsová (AND)
49. Julija Krolová (UKR)
50. Anja Iličová (SRB)
51. Weronika Kaletová (POL)
52. Viktorja Olechová (UKR)
53. Paraskevi Ladopoulouová (GRE)
54. Laura Leclairová (CAN)
55. Maria Ntanouová (GRE)
56. Karolina Kukuczková (POL)
57. Katja Galstjanová (ARM)
58. Tuva Bygraveová (AUS)
59. Nefeli Titová (GRE)
60. Jaqueline Mourãová (BRA)
Běžci na lyžích už na 42. mistrovství světa v klasickém lyžování absolvovali sprinterská klání. V ženských sprintech si pro první zlatou medaili dojela Jonna Sundlingová , která ve finále nadělila Fallaové přes dvě sekundy. Pro bronzovou příčku si pak dojela Lampičová ze Slovinska. Z českých závodnic se z kvalifikace do úvodního závodu dostala jen Tereza Beranová, která ve své jízdě dojela až na čtvrtém místě a nedostala se do semifinále.
Pořadí SP žen (24/26)

1. Jessie Digginsová (USA) 1246 b
2. Julija Stupaková (RUS) 904 b
3. Rosie Brennanová (USA) 879 b
4. Ebba Anderssonová (SWE) 861 b
5. Tatjana Sorinová (RUS) 780 b
6. Natalja Něprjajevová (RUS) 727 b
7. Linn Svahnová (SWE) 681 b
8. Anamarija Lampičová (SLO) 619 b
9. Therese Johaugová (NOR) 611 b
10. Nadine Fähndrichová (SUI) 559 b
11. Katharina Hennigová (GER) 510 b
12. Maja Dahlqvistová (SWE) 491 b
13. Krista Pärmäkoskiová (FIN) 479 b
14. Frida Karlssonová (SWE) 435 b
15. Teresa Stadloberová (AUT) 428 b
----------------------------------------------------
17. Kateřina Razýmová (CZE) 362 b
40. Kateřina Janatová (CZE) 116 b
46. Tereza Beranová (CZE) 87 b
71. Petra Hynčicová (CZE) 29 b
95. Petra Nováková (CZE) 12 b
120. Alena Procházková (SVK) 1 b
121. Barbora Klementová (SVK) 1 b
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům klasického lyžování! Vítejte u sledování textového přenosu ze skiatlonu žen na 15 kilometrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:45.
Články odjinud