MS v klasickém lyžování - běh na lyžích - Severská kombinace - běh 10 km -  ONLINE PŘENOS -  26. února 2015   15:15

45. Lukáš Rypl (CZE) +4:47,3
Já se tímto s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne, srdečně Vás zvu ke sledování posledního závodu sdruženářů, který se uskuteční v sobotu a půjde o týmový sprint dvojic, kde by měli být Dvořák s Portykem. Takže brzy na viděnou.
A máme tu konec. Vítězem se stal Rakušan Bernhard Gruber, který vyhrál i skokanskou část a v cíli nakonec přesprintoval druhého Francouze Brauda. Třetí skončil dvojnásobný zlatý medailista z tohoto šampionátu Johannes Rydzek díky famóznímu běhu. Nejlepší umístění z českých reprezentantů získal Miroslav Dvořák, který skončil sedmnáctý. Tomáš Portyk se jako poslední vešel do nejlepší třicítky.
Běžecká část v severské kombinaci právě skončila.
CÍL
Petr Kutal obsadil konečné 39. místo s mankem 3:27, Rypl obsadil 45. pozici s mankem 4:47.
CÍL
Skvělý běžec Grääbak končí třiadvacátý, stříbrný medailista z prvního individuálního závodu Pittin dojel o místo za ním.
CÍL
Dvořák nakonec pronikl do nejlepší dvacítky a se ztrátou osmačtyřiceti sekund končí sedmnáctý. Tomáš Portyk byl nakonec pohlcen skupinkou pronásledovatelů a je až třicátý.
CÍL
Akito Watabe končí sedmý, Francouz Lacroix osmý, Němec Edelmann devátý a až desátý největší favorit Frenzel.
CÍL
Za touto dvojicí dojíždí s velkou dírou pátý Fletcher a až šestý Lamy Chappuis, kterému jednoduše došly síly.
CÍL
O třetí místo si to nakonec rozdali Rydzek s Moanem a nakonec o špičku lyže vítězí Němec, který tak získává svou třetí medaili na tomto šampionátu!
CÍL
A je to jasné, v cíli měl nakonec více sil Bernhard Gruber a vítězí, Francouz Braud je druhý!
9,7
Posledních pár desítek metrů před cílem je to stále nesmírně dramatický dojezd!
9,3
Braud i Gruber začínají finišovat a rozdají si to o zlato!
8,5
Dvořák je devatenáctý s mankem 43 sekund, Portyk čtyřiadvacátý a pravděpodobně už ho nikdo nepředjede.
8,5
Moan, Rydzek a Bryan Fletcher se podle předpokladů odtrhli podle předpokladů od zbytku pole a rozdají si to s Francouzem o zlato!
8,5
A pozor! Na předposledním mezičase před cílem odpadl Lamy Chappuis a ztrácí už 11 sekund, za ním jede o čtyři sekundy Moan a spol! To ještě bude boj!
7,5
Dvořák je stále devatenáctý za Riesslem s mankem 38 sekund, Portyk na čtyřiadvacáté pozici ztrácí už přes minutu a dochází mu podle předpokladů dech.
7,5
Ve třech čtvrtinách trati stále jede vedoucí trio s více jak dvacetisekundovým náskokem na skupinku pronásledovatelů a vypadá to, že ti to rozdají o medaile. Skupinka pronásledovatelů je stále velmi početná, je tam okolo dvanácti běžců.
6,0
Petr Kutal je čtyřicátý s mankem necelých tří minut, Rypl šestačtyřicátý s mankem přes čtyři minuty.
6,0
Dvořák jede těsně za Riesslem s mankem šestatřiceti sekund, Portyk je čtyřiadvacátý a ztrácí okolo osmačtyřiceti sekund. O více jak pětadvacet sekund za ním jede Watanabe.
6,0
Fletcher s Moanem a Rydzekem do toho šlápli a nyní snížili ztrátu na necelých dvacet sekund. Krok s nimi drží ještě Edelmann s Akitem Watabem, Frenzel a spol ztrácejí okolo čtyř sekund na tuto skupinu.
6,0
Do čela závodu se dostal Braud, druhý je Gruber a třetí Lamy Chappuis. V této trojici se nic nemění a ta stále jede strojovým tempem.
5,0
Dvořák je dvacáté pozici s mankem 44 vteřin na čelo závodu, Portyk se propadl až na 24. pozici se ztrátou 45 sekund. Za ním už je více jak půlminutová mezera.
5,0
Početnou skupinu táhne Moan s mankem okolo třiceti sekund a velkou ztrátu se jim nepodařilo stáhnout, ba naopak. Ta ním vidíme německého favorita Rydzeka, sedmý je Fletcher, osmá Lageurte a devátý Frenzel.
5,0
V polovině trati je ve vedení Lamy Chappuis, za ním se drží Gruber i Braud a dýchají mu na záda.
3,5
Favorité jedou pospolu, včetně Bryana Fletchera, Moana, Frenzela a dalších.
3,5
Početná skupinka se začíná natahovat a Portyk už je sedmnáctý s mankem okolo čtyřiceti sekundy, Dvořák je dvaadvacátý se ztrátou padesáti sekund.
3,5
Vedoucí trio jede stále pospolu, Watabe už byl pohlcen početnou skupinkou, která ztrácí zhruba 26 sekund.
2,5
Dvořák je jedenadvacátý s mankem 47 sekund.
2,5
Skupinka pronásledovatelů ztrácí okolo třiceti sekund a stále jedenáctý je Portyk, této skupině se přibližuje i Lacroix s Herolou.
2,5
Jošito Watabe odpadl a na vedoucí trio Lamy Chappuis, Braud, Gruber ztrácí 15 sekund.
1,0
Petr Kutal je stále dvaačtyřicátý s mankem 2:37. Lukáš Rypl je šestačtyřicátý s mankem 3:20.
1,0
Miroslav Dvořák je třiadvacátý s mankem 55 sekund a na sedmnáctého Lacroixe ztrácí 8 sekund.
1,0
Za nimi je dvanáctičlenná skupinka včetně Tomáš Portyka se ztrátou okolo půl minuty.
1,0
Na prvním mezičase je vedoucí čtyřčlenná skupinka, které vévodí Braud, za ním je Lamy Chappuis, Jošito Watabe a Gruber.
START
Do běžecké části se vydali už i Petr Kutal s Lukášem Ryplem, do závodu odstartovalo už všech 47 běžců.
START
Do závodu odstartoval už i Tomáš Portyk a Miroslav Dvořák včetně favoritů Moana či Taylora Fletchera.
START
Nyní máme na trati také Frenzela, Laheurteho, Klemetsena, Akita Watabeho, Bielera a Edelmanna.
START
Na trať se vydali Gruber, Lamy Chappuis, Braud i Atabe.
Běžecká část individuálního závodu právě začala.

42. Petr Kutal (CZE) +2:45 (w. 2:40)
43. Karl August Tirmaa (EST) +3:12 (w. 2:40)
44. Adam Loomis (USA) +3:16 (w. 2:40)
45. Marjan Jelenko (SLO) +3:35 (w. 2:50)
46. Lukáš Rypl (CZE) +3:35 (w. 2:50)
47. Ruslan Balanda (UKR) +4:03 (w. 2:50)
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Skokanskou část ovládl Rakušan Bernhard Gruber, který je tak velkým adeptem na medaili, počítat se musí i s druhým Francouzem Lamym Chappuisem a třetím Braudem. Hned tři Francouzi jsou v nejlepší pětce. Solidní výkon předvedli Bryan Fletcher, Eric Frenzel, Akito Watabe či Magnus Moan. Jedenácté místo obsadil Tomáš Portyk a také se určitě bude chtít udržet v nejlepší třicítce, na nejlepší dvacítku myslí Miroslav Dvořák, který obsadil solidní 22. místo.
Na startu opět bude čtveřice českých sdruženářů a nejvyšší ambice má Miroslav Dvořák. Ten v pátek obsadil třicátou pozici, ovšem poté dotáhl českou štafetu na osmé místo z deseti účastníků. Kromě něho se pokusí překvapit skvělý skokan Tomáš Portyk, pak Petr Kutal a i Lukáš Rypl.
Oproti prvnímu individuálnímu závodu budou startovat všichni favorité, ovšem dvě změny udělaly Rakušané. Místo Philippa Ortera a Wilhelma Denifla uvidíme na můstku veterána Christopha Bielera s vycházející hvězdou Seppem Schneiderem. Němci mohou mít na startu jednoho muže nad dovolenou kvótu a to zaujala jiná legenda severské kombinace Björn Kircheisen. Hodně silné bude opět Norsko, které nominovalo stejnou čtveřici jako minulý pátek.
Sdruženáře čeká ve čtvrtek třetí závod mistrovství světa ve švédském Falunu a poslední individuální, na startu se tentokráte objeví 47 závodníků. Světovému šampionátu prozatím dominuje Němec Johannes Rydzek, který v úvodním individuálním závodu získal zlatou medaili a druhou vybojoval ve štafetě, když s Německem konečně prolomil zlatou smůlu na MS.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:15.